» »

prašek, tekoči ali tablete??

prašek, tekoči ali tablete??

1 2 3
4
»

darkolord ::

Slabše kot namenska čistila.

delavec44 ::

pwn3rrr je izjavil:

Je kdo poizkušal s homemade tabletami za pomivalni stroj (soda, citronska, limonin sok...), kako se obnese?


Jaz sem improviziral le s čiščenjem stroja s kisom in sodo bikarbono na clean programu. Pa je bilo kar ok.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

AgJ1 je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Preberi sestavine teh dveh tekocin, zelo velika verjetnost je, da je razlika samo v barvilu. :)

Zagotovo ne. Razlika je v pH. In v sestavi.


A si dejansko preveril?

Velika vecina gelov za pomivanje posode je prakticno enakih. Razlikujejo se predvsem v parfumih in barvilih. Drugace pa vsi geli delajo na enak nacin.

AgJ1 ::

Bom kar tebi verjel, vidim da se res spoznaš na gele za posodo.

starfotr ::

delavec44 je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Je kdo poizkušal s homemade tabletami za pomivalni stroj (soda, citronska, limonin sok...), kako se obnese?


Jaz sem improviziral le s čiščenjem stroja s kisom in sodo bikarbono na clean programu. Pa je bilo kar ok.


Aha, spet mešanje kisline in baze skupaj. Kemijo v osnovnih šolah je res treba dati višje po prioritetnih lestvicah. Ker znanja je očitno nula.

Magic1 ::

Bolj je problem, da učitelji marikdaj (v večini) ne znajo razložit v praktičnih primerih, seveda da bi bilo tudi zanimivo otrokom. Posledično se zelo malo odnese. Verjetno folk niti ne ve, da je ena sestavina kisla, druga pa bazična. Itak pa nakoncu vseeno deluje, saj ne utrofajo količine, da bi naredilo neutralno.
Magic

starfotr ::

Jaz sem tako kot vsi ostali med drugim tudi dal osnovno šolo skozi. In sem se nekaj naučil. Medtem ko večina zgleda ne.

delavec44 ::

starfotr je izjavil:

delavec44 je izjavil:

pwn3rrr je izjavil:

Je kdo poizkušal s homemade tabletami za pomivalni stroj (soda, citronska, limonin sok...), kako se obnese?


Jaz sem improviziral le s čiščenjem stroja s kisom in sodo bikarbono na clean programu. Pa je bilo kar ok.


Aha, spet mešanje kisline in baze skupaj. Kemijo v osnovnih šolah je res treba dati višje po prioritetnih lestvicah. Ker znanja je očitno nula.


Za razliko od tebe se jaz ne spoznam na vse stvari. Zgleda nisem edini bedak potem.

https://www.zelenaljubljana.si/ciscenje...

MrStein ::

MrStein je izjavil:

darkolord je izjavil:

"blazinice" so za pralni stroj ponavadi precej dražje kot tekoči ali navadni prašek.

Mi uporabljamo tekočega Persil, v ta največji flaši je velikokrat v akciji, npr:



ali še ceneje



Vliješ toliko, kot piše na embalaži detergenta, torej cca. pol pokrovčka. Če stroj ni poln, potem ustrezno manj.

Za pomivalni so v redu kapsule ali tablete, so precej praktične. Najbolje kupiti nekaj v akciji - spet, večinoma so to večja pakiranja - to je nekje ranga 10 centov na tableto.

Mimovrste ima persil 5L/100 pranj za 15 eur vsaki mesec-dva.


...and it's gone.

Zdaj je cena 20 ali celo 40 EUR za isto količino (oziroma manjšo, 4L, ki je baje tudi za 100 pranj, kot prej 5L).

Ve kdo za kako ugodno ponudbo?

Omenjenih 20 EUR (na mimovrste) je sicer za silo OK, ampak ni na voljo za Sensitive varianto, ki jo iščem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gruntfürmich ::

vzami ekološki univerzalni ecover in je to-to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Unava1lable ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

darkolord je izjavil:

"blazinice" so za pralni stroj ponavadi precej dražje kot tekoči ali navadni prašek.

Mi uporabljamo tekočega Persil, v ta največji flaši je velikokrat v akciji, npr:



ali še ceneje



Vliješ toliko, kot piše na embalaži detergenta, torej cca. pol pokrovčka. Če stroj ni poln, potem ustrezno manj.

Za pomivalni so v redu kapsule ali tablete, so precej praktične. Najbolje kupiti nekaj v akciji - spet, večinoma so to večja pakiranja - to je nekje ranga 10 centov na tableto.

Mimovrste ima persil 5L/100 pranj za 15 eur vsaki mesec-dva.


...and it's gone.

Zdaj je cena 20 ali celo 40 EUR za isto količino (oziroma manjšo, 4L, ki je baje tudi za 100 pranj, kot prej 5L).

Ve kdo za kako ugodno ponudbo?

Omenjenih 20 EUR (na mimovrste) je sicer za silo OK, ampak ni na voljo za Sensitive varianto, ki jo iščem.


V torek sem bil v Ljubljani v ELeclerc in je bil Persil za 100 pranj po 15€. Se pa ne spomnem če je bila prava verzija zate :)

gort ::

Ja, tudi pri nas ne velja, ce, recimo, jaz kupim kaj od tega ali preko spleta, mora biti znamka in se nekaj posebej, s cimer se ne ukvarjam, ker pac, glej... :)

MrStein ::

gruntfürmich je izjavil:

vzami ekološki univerzalni ecover in je to-to.

Kot vidim, je še dražji. Torej kaj mi to pomaga?

Je kje na voljo ceneje? Jaz sem našel za 31 EUR / 5L
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Unava1lable je izjavil:



V torek sem bil v Ljubljani v ELeclerc in je bil Persil za 100 pranj po 15€. Se pa ne spomnem če je bila prava verzija zate :)

Sensitive nimajo, sem vmes preveril.
Drugače dobra ponudba.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Klemenn ::

V zadnjem času mi je bilo razloženo, da obstaja cel 'svet' kjer se praškov ne kupuje v trgovini ampak pri raznih preprodajalcih (persil, ariel, ...)

A kdo razume, kaj je 'fora' teh prodajalcev? Od kje nižja/nizka cena? Predvidevam da tudi s to ceno še vedno nekaj zaslužijo...

gruntfürmich ::

eh, po mojem donatorski/humanitarni izdelki, ki jih folk pojemlje in doma prodaja.
ne moreš verjet koliko teh zadev za humanitarne zadeve konča v nepravih rokah... po mojem krepko čez 50%.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere tablete za pomivanje posode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8416096 (1576) c3p0
»

Na roke al pomivalc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24323725 (6214) Invictus
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313445 (2346) Horas
»

Pranje perila v stroju :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011255 (8359) m0LN4r
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346902 (6375) BigWhale

Več podobnih tem