» »

Kateri pralni stroj

Kateri pralni stroj

««
«
1 / 8
»»

rsroki ::

Nahajam se pred dilemo, ki je sicer bolj stvar moje žene..nakup novega pralnega stroja. Nisem se hotel preveč ukvarjati s tem, a ko sem vseeno šel pogledat malo forume na spletu o blagovnih znamkah sem se znašel v zagati. Namreč iz vsega ne moreš potegniti ven katero znamko naj kupiš oz. s katero je najmanj problemov..Gorenje, Bosch...seveda pod pogojem da iščem pralni stroj do cene tam okrog 500,00 EUR in da bo deloval vsaj 10 let (več baje itak ta nova generacija strojev ne deluje). A mi lahko kdo da kak nasvet oz. izkušnje in kje je pametno kupiti (po možnosti tudi na obroke)? Hvala že vanprej za vašo pomoč :D
rsroki

WamPIRe- ::

Med Bosch in Gorenje ni razlik razen v napisu. Poglej za kakšnim Whirpool ampak sem prepričan da so za kak razed dražji. Sicer tudi mene čaka tak nakup tako da bom spremljal tole temo ;)
Vso srečo ob nakupu!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

HAM ::

Sam imam od Gorenja 'top load' in deluje brezhibno ze 7 let.

ST-777 ::

Nekateri novejši pralni stroji imajo direktni pogon in ne pogon preko jermena. Prednosti: nižja poraba energije, tišje delovanje, manj vibracij, daljša življenjska doba (LG nudi 10 let garancije na Direct Drive motor). Takšen je, na primer, LG WD 16391 FDK, so pa pralni stroji z direktnim pogonom dražji od običajnih.

http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar...

rsroki ::

Hvala za tale nasvet "ST-777" res sedaj resno razmišljam o nakupu takega stroja...samo a ima kdo izkušnje z LG znamko oz. njihovimi pralnimi stroji..pa servis itd. ??:|
rsroki

Silvo ::

Kupi Gorenje,imaš vse rez.dele dolgo let na voljo
in servis v vsaki vasi,za druge znamke pa je večji problem.
Sam imam hladilnik LG kupljen v BB,sicer super deluje vendar
plastike,ki sem jo polomil ne dobim nikjer...

lp,Silvo
Silvo

gzibret ::

Kupi stroj s čim več garancije (>5 let). IMO ne moreš falit. Jaz imam Gorenje (pralno-sušilni), samo ga imam komaj 1 leto, tako, da ne morem trenutno nič rečt. Sem pa zaenkrat zadovoljen. Suši sicer slabo, ampak itak ni temu namenjen. Je pa super, če rabiš kakšne hlače na brzino oprat in posušit.
Vse je za neki dobr!

Okapi ::

Ekonomično gledano bi bilo verjetno najbolje vzeti najcenejši pralni stroj, ki ima 5 let garancije. Recimo Beko za 300 evrov. Ko se po 5 letih enkrat pokvari, pa kupiš še enega takega.

Ker kakšne bistvene razlike v tem, kako dobro perejo, po mojem ni. Vsi ti fensi programi in mehke logike so IMHO bolj varka za kupce, kot nekaj, zaradi česar bi imel bolj čiste gate.

Varčevanje z vodo, s čimer se hvalijo boljši modeli, je popolnoma nesmiselno, razlike v porabi elektrike pa verjetno tudi niso takšne, da bi to moralo vplivati na izbiro. Če pa je že šparanje z energijo aktualno, vzameš takšnega, ki ga lahko priključiš na toplo vodo (če si priključen na toplarno). Večinoma se dandanes itak vse pere na 40 stopinjah.

O.

ST-777 ::

Silvo je izjavil:

Kupi Gorenje,imaš vse rez.dele dolgo let na voljo
in servis v vsaki vasi,za druge znamke pa je večji problem.
Sam imam hladilnik LG kupljen v BB,sicer super deluje vendar
plastike,ki sem jo polomil ne dobim nikjer...lp,Silvo

Pri mojem Bosch hladilniku se je polomil plastični ročaj. Na servisu so ga naročili iz tujine in še pred naročilom povedali kolikšna je njegova cena. S ceno sem se strinjal, čez nekaj dni ročaj dobil in tudi sam montiral. Tuja znamka aparata tako ni problem zaradi rezervnih delov.

Skrat2510 ::

Okapi je izjavil:

Ekonomično gledano bi bilo verjetno najbolje vzeti najcenejši pralni stroj, ki ima 5 let garancije. Recimo Beko za 300 evrov. Ko se po 5 letih enkrat pokvari, pa kupiš še enega takega.

Ker kakšne bistvene razlike v tem, kako dobro perejo, po mojem ni. Vsi ti fensi programi in mehke logike so IMHO bolj varka za kupce, kot nekaj, zaradi česar bi imel bolj čiste gate.

Varčevanje z vodo, s čimer se hvalijo boljši modeli, je popolnoma nesmiselno, razlike v porabi elektrike pa verjetno tudi niso takšne, da bi to moralo vplivati na izbiro. Če pa je že šparanje z energijo aktualno, vzameš takšnega, ki ga lahko priključiš na toplo vodo (če si priključen na toplarno). Večinoma se dandanes itak vse pere na 40 stopinjah.

O.


V kvaliteti pranja je velika razlika od stroja do stroja in pa poraba vode tudi ni zanemarljiva.
Doma imamo pralni stroj z direknim pogonom in smo full zadovolni. V kolikor pa imaš možnost ga naroči preko spleta ki e cenejši in še pošta ti ga dostavi na dom.

Okapi ::

V kvaliteti pranja je velika razlika od stroja do stroja
No, to bi rad videl kakšen resen preizkus. Vsi stroji uporabljajo enake detergente in pač po bobnu premetavajo perilo in to je to. Kaj bi lahko bilo še drugega? Izjema so mogoče tisti, ki perejo s paro, ampak ti so dragi in za večino oblačil ta način itak ne pride v poštev.

in pa poraba vode tudi ni zanemarljiva.
A da res? Koliko razlike pridelajo v enem letu - 5 ali 10 evrov?

O.

Go-ahead ::

Silvo je izjavil:

Kupi Gorenje,imaš vse rez.dele dolgo let na voljo
in servis v vsaki vasi,za druge znamke pa je večji problem.
Sam imam hladilnik LG kupljen v BB,sicer super deluje vendar
plastike,ki sem jo polomil ne dobim nikjer...

lp,Silvo



Se podpišem. Kaj ti pomaga če imaš "vesoljski" pralni stroj, če pa za dobavo rezervnih delov moraš čakat naslednjo misijo (ta čas pa hodiš naokrog v usranih gatah).

Okapi ::

V četrtek bodo imeli poceni pralni stroj v Hoferju. Tehnični podatki so za to ceno (330 evrov) zelo dobri, ima pa "samo" 3 leta garancije.
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_1...

Stiftung Warentest je testiral praktično enak model, samo da blagovne znamke Blomberg (v Hoferju je Elin). Na testu se je solidno odrezal, bolje od recimo Gorenja.
http://www.testberichte.de/a/waschmasch...

O.

LordTado ::

Miele ti bo delal 10 let:)
Samo 300 več stane.

Drgač pa pri gorenjih radi grejo lagerji...

gruntfürmich ::

sem za gorenje. že več kot 5 let in izgleda kot nov. morda še kje 10.
probal matrix in je tako zanič kar se tiče nastavitev, da ga ne bi uzel pa če mi ga kdo plača.
malce preglej navodila da je lahko upravljanje s strojem; boš prihranil veliko sivih las ženi. kakšni poceni se bojim da so velik izziv glede tega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

rsroki ::

Sem se odločil in kupil LG z direktnim motorjem...ravno to me je prepričalo (kao tišje in mirnješe delovanje + 10 let garancije na motor). Sicer ima stroj samo 2 leti garancije a sem pri BB vzel tisto "se zgodi" zavarovanje za dobo 6 let. Danes zjutraj so mi ga dostavili domov in starega odpeljali. Zvečer bo poskus delovanja. Bom sporočil kako deluje. Gre pa za tale model http://www.bigbang.si/gospodinjski-apar... . Še nekaj...za Gorenje se nisem odločil (cena ;((), ker mi je veliko ljudi, kot tudi kar nekaj trgovcev, dejalo da so kar glasni - tu mislim na nove pralne stroje, tisti stari so baje bili boljši 8-O..ja tudi naš stari je bil Gorenje (star cca 13 let) in je delal dobro in tišje kot npr. Indesit, ki ga imata moja starša.:D No, kot sem dejal bom poročal kako se obnese tale LG.
rsroki

Pyr0Beast ::

Kaj ti koristi 10 let garancije na motor (kateri itak ne crkne) ko ti pa odpove krmiljenje motorja po 5h letih, sama plata pa stane skoraj pol pralnega stroja.

Kupiš tišjega, ne takega, ki se ti dre ko kakšen reaktivec pri vzletanju.

Poraba vode in vsi varčevalni programi so lari fari. V 3h letih kakor ga imamo takega programa nismo uporabili niti enkrat.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rsroki ::

Pyr0Beast je izjavil:

Kaj ti koristi 10 let garancije na motor (kateri itak ne crkne) ko ti pa odpove krmiljenje motorja po 5h letih, sama plata pa stane skoraj pol pralnega stroja.

Kupiš tišjega, ne takega, ki se ti dre ko kakšen reaktivec pri vzletanju.

Poraba vode in vsi varčevalni programi so lari fari. V 3h letih kakor ga imamo takega programa nismo uporabili niti enkrat.


..ja to se res lahko zgodi, ampak zato sem vzel tisto zavarovanje....a to se lahko zgodi pri vsakemu in ne verjamem da je pri drugih znamkah kaj cenejša elektronika....glede programov pa vsi vemo da jih polovico sploh ne rabimo, zato sem tudi vzel takega, ki jih nima ravno veliko. Pri porabi pa je tudi meni jasno da mogoče v 5.letih privarčujem samo za kako pivo 8-)
rsroki

Pyr0Beast ::

Tisto zavarovanje tudi ni veliko vredno.
V najboljšem primeru boš plačal vsaj za rezervne dele, morebiti celo nič.

Vprašanje tudi kako krije obisk serviserja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rsroki ::

Evo stroj (LG) ki sem ga kupil torej deluje. Žena je prala že nekajkrat in je zelo navdušena (seveda glede na razliko proti prejšnjemu staremu stroju) in moram povedati nekaj pozitivnega o stroju. Namreč glede tihega delovanja..še nisem nikjer slišal tišjega in sedaj verjamem da res velja tovarniški podatek (pranje 54 db in centrifuga 69 db)..pravzaprav sem šel stroj kar nekajkrat gledat ko je centrifugiral..kaj sploh dela, saj nisem mogel po hrupu ugotoviti če res centrifugira na 1400 obratih..ja res je tako.Poleg tega je stroj miren oz. stabilen. Ja imava ga v kopalnici in pri starem stroju sva vedno zapirala vrata kopalnice, ker je bil zelo glasen (že od začetka), sedaj pa sva imela odprta vrata in stroja skoraj nisva slišala. Še najbolj glasno pri pranju se mi je zdelo zajemanje vode v stroj, a samo prvič, ko sva po navodilih pustila skoz prvo pranje (po navodilih brez perila na določenem programu). Delo z njim je dokaj preprosto, čeprav so navodila prevedena bolj površno (čudni izrazi ipd. :P) Torej zaenkrat gre sama pohvala..tudi perilo je po pranju bolj čisto in bolj diši (tako vsaj pravi žena,in tudi meni se vsaj tako zdi..no dišave so bolj intezivne!!)..ostalo pa bo pač pokazal čas..upam da ne kaj slabega. :D
rsroki

rsroki ::

Pyr0Beast je izjavil:

Tisto zavarovanje tudi ni veliko vredno.
V najboljšem primeru boš plačal vsaj za rezervne dele, morebiti celo nič.

Vprašanje tudi kako krije obisk serviserja.


..ja res..ampak nekaj pa vseeno krije...sicer pa imam vse naprave tudi zavarovane pri zavarovalnici. :D
rsroki

whatever ::

Sej bo postal bolj glasen, nič bat.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

LordTado ::

Kot tale

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Pyr0Beast ::

OMFGHOMG !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ttommy ::

Pri mojem gorenjskem sem v roku 4-ih let dvakrat dal menjat ležaj (garancija 5 let).Vsaka firma ima črne ovce.Ozirajte se samo na ceno in ne znamko.
Gamer

fosil ::

Kot tale

:)) uboogi stroj
Pa še rože si uniču :D
Tako je!

clancy ::

rsroki je izjavil:

Evo stroj (LG) ki sem ga kupil torej deluje. Žena je prala že nekajkrat in je zelo navdušena (seveda glede na razliko proti prejšnjemu staremu stroju) in moram povedati nekaj pozitivnega o stroju. Namreč glede tihega delovanja..še nisem nikjer slišal tišjega in sedaj verjamem da res velja tovarniški podatek (pranje 54 db in centrifuga 69 db)..pravzaprav sem šel stroj kar nekajkrat gledat ko je centrifugiral..kaj sploh dela, saj nisem mogel po hrupu ugotoviti če res centrifugira na 1400 obratih..ja res je tako.Poleg tega je stroj miren oz. stabilen. Ja imava ga v kopalnici in pri starem stroju sva vedno zapirala vrata kopalnice, ker je bil zelo glasen (že od začetka), sedaj pa sva imela odprta vrata in stroja skoraj nisva slišala. Še najbolj glasno pri pranju se mi je zdelo zajemanje vode v stroj, a samo prvič, ko sva po navodilih pustila skoz prvo pranje (po navodilih brez perila na določenem programu). Delo z njim je dokaj preprosto, čeprav so navodila prevedena bolj površno (čudni izrazi ipd. :P) Torej zaenkrat gre sama pohvala..tudi perilo je po pranju bolj čisto in bolj diši (tako vsaj pravi žena,in tudi meni se vsaj tako zdi..no dišave so bolj intezivne!!)..ostalo pa bo pač pokazal čas..upam da ne kaj slabega. :D


Živijo!

Zanima me kateri model pralnega stroja si kupil in ali ti še dobro služi.
Tudi midva z ženo morava nabaviti novi pralni stroj, saj je 7 let star Gorenjev stroj že na koncu. Rabiva predvsem stroj, ki je čimbolj tih in ima čimmanj vibracij, saj imamo kopalnico v nadstropju in zraven sob. Pri zdajšnjem Gorenjevem stroju se med centrifugo tla kar tresejo in zelo glasen je.

Mogoče priporoča kdo še kak drugi stroj, ki je tih? Panasonic, Samsung, Bosch,...? Cena nekje do 600€.

flood ::

me pa zanima, če so res rezervni deli za bosche zelo dragi
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Pyr0Beast ::

Niso, servis - delo je.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

clancy ::

Glavno, da deli niso dragi. Šraufaš lahko itak sam:D
Bi pa še enkrat prosil za odgovor na moje zgoraj zastavljeno vprašanje.

Pšenični ::

Imam Zanusija, tistega, ki so imeli nekak "jet sistem" - varčevalni sistem. Star je 14 let-heh, že rjavi....ampak "crknt noče" Tam nekje. Do sedaj brez okvare, preživel je še selitev. V glavnem do sedaj brez problema. Neverjetno. Poleg tega je že takrat zahteval le 10A varovalko, poraba je namreč zelo majhna.

Moj naslednji pralni stroj bo spet ista znamka. Vendar ne najcenejši model. Ta je bil okoli polovico dražji od primerljivega Gorenje.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Zanussi je Electrolux.

O.

Pšenični ::

"Zanussi je Electrolux."

Nisem vedu-ne spremljam oziroma nisem na tekočem. Evo tud od tebe nekej zlo koristnega. Hvala. Mi bo v pomoč, ko bom kupoval novi pralni stroj.

rsroki ::

uff...se opravičujem nekaj časa sem bil odsoten, pa gužva v službi... 8-O. No torej kupil sem LG tip oz. model F1468QD v Big Bangu, ko je bil v akciji. Kot sem že dejal sva z ženo zelo zadovoljna s strojem...kakšna revolucija ni, je pa res da je tišji od večine strojev vsaj ki sem jih jaz slišal delovati pri prijateljih (Gorenje, Electrolux, Candy itd.).
rsroki

Malajlo ::

Pred slabim mesecem sem kupil Gorenjevega. Sem kar na Brnčičevo šel v njihov salon. 7kg je bila edina zahteva. Kot 6kilski WA64163, ampak za isto ceno (pravzaprav ga imajo samo za tujino, ampak če vprašaš, tudi to dobiš). Karkoli drugega sem gledal, je bilo dražje (že ta je bil celo premoženje). Bosch 2 leti garancije, Candy prav tako, cena pa višja. Kaj se gleda pri strojih:
- hitrost centrifuge, če uporabljaš sušilni stroj (višji obrati, bolj ožeto, manj štroma za sušilca)
- iz česa je kad (tisto okoli bobna ;) - plastika je not good, mora (!) biti inox
- senzor stabilnosti (da ne prileze do vrat)
- garancija, servis
- na koncu cena (ali pa na začetku?)
- oh, če stroj ni v kleti, je dobro imeti aqua stop; sosedje bodo hvaležni

Če ima pa moder alfanumerični zaslon, pa senzor čistosti izprane vode, timer (čez koliko časa naj začne prati/do kdaj naj pere) je pa sploh super. Sploh displej...

Sem imel 10 let Simple&Logical, pa je revež pri tempu 9-10 žeht/teden obupal. Šle so krtačke, posledično kolektor (zdaj imam inverterski motor), zaradi nabiranja kamna je iz dozirne posode kapljalo po amortizerju - strošek popravila okoli 250 EUR. Sicer je mojster računal 30 EUR, da mi je to potrdil. Pa dal kupon za 150 EUR zraven, ajde.
Menda pa da je Gorenjev WA60.5 price/performance najboljša izbira. Tako pravi žlahtnik, ki dela v Gorenju v servisu (insiderske informaciej pač).

Avenger ::

Jaz sem se odločil za Gorenjevega WA 63141. Pogledal sem ostale znamke, ampak se mi zdi Gorenjev sistem nastavljanja še najbolj simpl. 5 let garancije, pa dovolj funkcij.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

chucki ::

WA 63141 ima plastično grupo in rada spusti.
WA64163 so dobri, ampak grejo slej ko prej ležaji.

Važno, da imate 5 let garancije. ;)

Malajlo ::

Kako imate toliko težav z ležaji? Pri desetih gorenjevih pralnih strojih, kolikor jih je bilo doma in v pri žlahti, je samo enemu iz leta 1982 nekje po prelomu tisočletja začelo ružiti (pa še to je bil ležaj na motorju, če me spomin ne vara). Če pa slabih 20 let ni dovolj, potem pa tudi ne vem, no.
Špekuliram, ampak če ima stroj senzor tresljjajjjev, menda ja tudi ležaji niso tako obremenjeni. Kot pa slišim in poslušam, so ležaji očitno potrošna roba. In pri inox kadeh je ležaj lažje zemenjati, pri plastiki menjaš komplet.
Kar se tiče pa življenske dobe, koliko pa naj bi bila? 25 let? 35 let? Menjaš samo gumijaste dele ali kaj? Mislim, da so časi, ko so pralni stroji delali četrt stoletja, že davno mimo. Če zdrži brez resnih okvar 10 let, je po moje dovolj. Če ne drugega, se nabere kamna, ostankov praškov in mehčalcev (pa calgona, itak).

BlaY0 ::

Pri top-load lahko skoraj pozabiš na skrbi z ležaji....

Če imaš običajen pralni stroj, recimo za sedem kil perila, in ga večji cajt filaš samo s tremi kilami imaš problem. Pri polnem stroju se cunje pri centrifugiranju lepo porazdelijo po celotnem obodu bobna in se momenti na vpetje skoraj izničijo. Če pa ni poln, potem pa opleta in skače gor/dol levo/desno, jasno trpi ležaj na vpetju bobna 10x bolj kot pri polnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Maximus ::

Kaj potem priporočate bosch? Za beko sem slišal, da naj bi bili delani v turčiji po bosch-evi licenci?

connel ::

Beko imamo sedaj dobro leto, pa ni nobenih težav z njim, itak ma da dela. So pa turški ja.

Maximus ::

Pa dobro pere v primerjavi s prejšnjim?
Mi lahko zaupaš, kateri model imaš?

PacificBlue ::

Jaz imam tudi Beko, in res ni nobenih tezav z njim. Pa ga imam, če se ne motm ze 2 leti. Glede na ceno je super zadeva. Pere mal bolj dolgo, ni pa glasen ali kaj podobnega..

VidKo ::

Meni je po dobrih dvajsetih letih crknil pralni stroj Candy. Iščem zamenjavo in sicer pralni stroj s funkcijo sušenja. Pripravljen sem dati do 600€. Ima kdo kak predlog kaj se splača kupit, saj o pralnih strojih nimam pojma. Trgovcem pa tudi ne zaupam preveč (hočejo prodati to, kar imajo na zalogi).
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Okapi ::

Jaz imam pralno-sušilni Electrolux in sem z njim zadovoljen. Če recimo vzameš tega, imho ne boš falil.
http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj...
O.

denisbegood ::

Imam pralni stroj in sušilni stroj Gorenje že 17 let, takrat še izvozna modela. Preprala in posušila dva otroka in gradnjo hiše brez popravil. Priporočam Gorenje.

Pyr0Beast ::

Gorenje ni več kar je bil.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

VidKo ::

Koliko sem bral po forumih (tudi slo-techu), večina svetuje ločeno pralni stroj in sušilnik. Tudi prostora imam zadosti za oba. Tako da bom najprej nabavil pralni stroj, nato pa še sušilec.

V Mercator grem gledat tega Samsunga. Baje korejci delajo dobro robo.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

Okapi ::

Prednost ločenega stroja je afaik samo to, da je med sušenjem malo bolj nežen do oblačil. Slabost pa to, da moraš perilo prelagat iz enega v drugega in da moraš iz sušilnega v večini primerov ročno odlivati vodo (+ dražji je in več prostora zasede).

V navodilih pri pralno-sušilnih sicer piše, da je kapaciteta sušenja samo polovica kapacitete pranja, kar pomeni, da bi moral pol robe vzeti ven pred sušenjem, ampak jaz to rešujem tako, da stroja ne napolnim do konca, kakšna kilca robe več pri sušenju (4 namesto 3 kg, recimo) se pa nič ne pozna.

Tako da če se veliko pere, je verjetno res bolje vzeti ločena stroja, za enega ali za par, vsaj če ženska nima kupa razne svilene in podobne zelo občutljive robe, je pa precej bolj praktičen kombiniran stroj.

O.

R-S-LoVe ::

Pred nekaj časa vem da je Zveza potrošnikov Slovenije objavila preizkuse različnih pralnih strojev. Kateri se je pa najboljše obnesel pa nisem bil pozoren. Mogoče se kaj najde na njihovi spletni strani.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
782182792 (2999) dope1337
»

Pralni stroj Beko - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6224273 (2523) MIHAc27
»

Pralni stroj je crknil

Oddelek: Kaj kupiti
244523 (3557) darkolord
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930242 (24764) anjabebler

Več podobnih tem