» »

Na roke al pomivalc

Na roke al pomivalc

1
2
3 4 5

Netrunner ::

Za pare in tiste ki potrebujejo cel teden da ga napolnijo si lahko nabavijo manjšo verzijo, katera je primarno namenjena za apartmaje ali kamp prikolice ipd.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

matobeli ::

Ali pa manjše za na pult (v omaro), ali pa klasiko z 40cm širine, opcij je ogromno.

kixs ::

Ko sem bil sam, na roke - ampak precej malo, ker sem vec ali manj zunaj jedel. Ko sva bila dva, je vec ali manj ona na roke. Ko smo bili trije, je ze pomivalec delal - ampak bolj obcasno. Potem, ko smo bili stirje, pa dela pomivalec dnevno ali na dva dni. Na roke pa se vedno kaksno vecjo posodo/pekac.

;-) ::

Sva dva odrasla in 4 letnik in dojenček, odkar smo bolj kot ne doma (delo od doma in porodniška) polnimo pomivalca 2x dnevno, druga runda je sicer pol polna ampak vsak koliko toliko pomivalc pač pomiva polovično potem.

Ne predstavljam si pa pustiti gniti stvari noter do drugega dneva.

energetik ::

Glede osnovnega vprašanja ni dileme - pomivalc bo porabil precej manj vode. Vsaj jaz na roke izdatno splakujem s čisto vodo in tistih 10-15L vode porabim že za par loncev, medtem ko POS to porabi polno naložen.
Glede štroma pa je vprašanje. Če mi peremo na roke, je poraba štroma za toplo vodo 3x manjša, ker pride iz TČ. Pomivalc pa jo segreva z grelcem. Ampak še vedno bi na uč ocenil, da skupno pomivalc porabi manj. S tem da jaz s 70° vodo ne morem pomivati, pomivalc pa, kar je vsaj pri pomivanju mastne posode velik plus. Poleg tega naš pomivalc pomiva vedno v času nizke tarife ponoči, jaz pa ne.

Skratka pomivalc FTW, to je ena najkoristnejših naprav v bajti. Jaz nič ne spiram prej, ostanke hrane se postrga v bio smeti in direktno v pomivalca. Je tako tudi navodilo.
Nabiramo preko celega dneva nato timer za pomivanje ponoči. Potrebno imeti pač malce dodatne posode, da jo ne zmanjka.

matobeli ::

Načeloma tud pomivalc lahko priklopiš na toplo vodo.

driver_x ::

Obstaja pa še ena rešitev: mi pozimi večinoma jemo iz kartonastih krožnikov, za pribor uporabljamo tiste lesene BBQ sete iz Hoferja za enkratno uporabo. Po obroku lepo vse vržemo v peč, skupaj z ostanki hrane. Mogoče se na prvi pogled sliši malo čudno, ampak je s tem daleč najmanj dela.
Poleti, ko ne kurimo pa peremo s strojem.

energetik ::

matobeli je izjavil:

Načeloma tud pomivalc lahko priklopiš na toplo vodo.
To nameravam naredit, samo T-komad moram dodat pri priklopu. Razmišljam le, koliko če sploh pomivalc uporablja samo hladne vode.

Ker npr. pralni stroj se tako ne splača, saj splakuje z ogromnimi količinami mrzle vode in to ne bi imelo smisla.

joze67 ::

Za samske ali v paru obstajajo zelo majhni pomivalni stroji, samo v RS niso ravno običajni. Na primer. So pa pri nas popolnoma običajni 45 cm stroji, ki so tudi popolnoma primerni za par. Ali pa navaden stroj in program za pranje pol polnega.

Nisem nasprotnik ročnega pomivanja, ampak... stroj je neprimerno bolj udoben. Grem ven ali spat, on dela.

Dodatni +i: cedila, ribežne in druge stvari, ki imajo množico lukenj, je na roke težko pomiti (seveda gre, ampak so težave). Posebna kategorija so odcejalniki za čaj mojih čajnih avtomatov - ob ročnem pomivanju vsakič tvegam, da odtrgam mrežico.

Dodatni -i: v povprečju dela super, so pa ekstremi, ki udarijo ven. Sedaj, če se znajde v stroju že pomit kos posode in ga pomije še 1x, ne boli (en ekstrem). Lahko pa se najde zelo umazan kos posode in ga en ali celo dva pomivanja ne reše. Pač, še 1x ali pa na roko.
Kozarci radi pridobijo obdrsan videz - za razliko od jeansa tu to ni zaželjeno. Pozlata izgubi lesk. Ikea posoda in pribor se pere super :D (oz. če se prilagodiš aparatom, dela brez težav).

energetik ::

Ja tako je, moj ima na izbiro pranje tudi v samo zgornji ali samo spodnji košari. Se BP prilagodi količini.
In tudi glede pranja npr. ribežnov, cedil, imaš prav, to je zakon.

Za zelo zažgano posodo - počakaš na konec pranja, takoj še vročo in vlažno vzameš ven in zadostuje par potegov z gobico, pa gredo vsi ostanki zažganega takoj stran.

shadeX ::

Aja, pa ni treba da je poln pomivalc, da ga zaženeš. Zlahka zaženem tudi na pol polneg.


Sodobni pomivalni stroji imajo funkcijo 1/2, torej da mu poveš da je stroj napol prazen in temu potem prilagodi program in še bolj varčuje. Super zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

link_up ::

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)
In and Out

m0LN4r ::

Zaenkrat dva, pomivalc uporabljamo vedno vec zaradi lenobe. Topla voda je skos na voljo, plin.
Na roke je bilo ceneje. Lani skor nic nisva prala na roke, sva pa po obcutku ogromno prizigala pomivalc. Poracun za elektriko je bil ca. 200eur za 2020.

Pomivalc ima samo samo tri razlicno dolge programe.

Ko sva imela mal posode je slo vse na roke sproti. Zdaj mava posode za 10 dni, tako da se ponavadi napolni enkrat na teden.

Sva se pa navadila, da se manj posode umaze. Pac se ne vzame za vsak pozirk vode drug kozarec.
Pa pogosto se je samo 1x na dan doma se tudi pozna.

Moja mama ima pa ca. 3x tolko posode, ampak pomiva vecinoma na roke. Verjetno stara navada.

Nisem pristas, da se po nepotrebnem vsak dan maze posoda. Recimo med druzinami imas ogromne razlike, ce nvm das otroku vsake pol ure nov kozarec z novo pijaco v roke. Na koncu dneva je stroj poln.


Pivo se pije iz flase!

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)

Tk je blo pr kolegih, pa je prisla ena vzgojna babica pa se je zmanjsalo na pol xD

Recimo tut pr kuhanju, jaz skuham indijsko rizoto, umazen Wok in en lonec. Pa se to sprot umijem, Moja pa umaze celo kuhno in samo mece v stroj in jemlje drugo dol.

Pac ko skuham recimo riz in med tem ko se ostalo kuha, ta lonec operem v minuti. Desko na kateri meso narezem takoj spucam minuta, fertik.

Kozarec za pijaco sproti, vse kar ni ful zasrano gre sproti. Zazganih reci pa prakticno nimamo, razen ko moja kuha so trije lonci takoj zazgani.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Zaenkrat dva, pomivalc uporabljamo vedno vec zaradi lenobe. Topla voda je skos na voljo, plin.
Na roke je bilo ceneje. Lani skor nic nisva prala na roke, sva pa po obcutku ogromno prizigala pomivalc. Poracun za elektriko je bil ca. 200eur za 2020.
To ne more biti zaradi POS. 200€ je cca. 2000kWh štroma. Če to preračunaš, bi moral za tako porabo gnati POS 3-4x dnevno, vsak dan :))

Glede sprotnega ročnega pomivanja, meni se zdi to popolni nesmisel (tudi poraba tople vode se sproti sešteva), razen za specialne zadeve, ki jih nimaš veliko in jih še isti dan rabiš. Sicer pa se sproti odlaga v POS, ko je poln, se zalaufa.

Invictus ::

Če kuhaš doma, vsaj 2 obroka, brez problemov lahko nafilaš 45 cm POS...

Zaženeš zvečer, ko spiš (timer), zjutraj je posoda pomita in suha...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Zaenkrat dva, pomivalc uporabljamo vedno vec zaradi lenobe. Topla voda je skos na voljo, plin.
Na roke je bilo ceneje. Lani skor nic nisva prala na roke, sva pa po obcutku ogromno prizigala pomivalc. Poracun za elektriko je bil ca. 200eur za 2020.
To ne more biti zaradi POS. 200€ je cca. 2000kWh štroma. Če to preračunaš, bi moral za tako porabo gnati POS 3-4x dnevno, vsak dan :))

Glede sprotnega ročnega pomivanja, meni se zdi to popolni nesmisel (tudi poraba tople vode se sproti sešteva), razen za specialne zadeve, ki jih nimaš veliko in jih še isti dan rabiš. Sicer pa se sproti odlaga v POS, ko je poln, se zalaufa.
Ja racunaj nemsko ceno elektrike, pa to da prej skor nic nisva uporabljala pomivalca in da je to 15 let star pomivalc. Pa bo drzalo.

Glede tople vode je tko, mamo 300 Literski bojler za 2 stanovanji, zdaj ce porabis kak liter, se ne pozna tolko.

Recimo vzames kozarec, si natocis vodo in spijes, ga bos dal v pomivalc?
Zelo odvisno od navade, razvade.
Moja ko je doma, jo prime in ca. na vsake 1-2 uri neki pije in si je vzela nov kozarc, do vecera je bil pult poln. Jaz pa pijem cel dan iz istega kozarca.

Mastno je mastno, to se ne splaca sproti pomivat, ampak ce ni mastno pa po vecini samo splahnes, enkrat drgnes pa je. Pa ne rabis vroce vode, ze mlacna je dovolj.

Ce pa jes veliko solat iz skled pa ne spravis notr veliko. Stiri vecje sklede pa je konc spodaj. To pol rajsi na roke, 5 minut, da lahko vec drobnarije zlozis notr v zameno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Horas ::

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)


8-O se pravi lenoba, vsaj 2 enkrat na dan jesta sama in takrat bi lahko za sabo pomila. aja otrok ni treba so pač otroci kr v umivalnik, še v pomivalca jim ni treba zlagat ane.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Ja racunaj nemsko ceno elektrike, pa to da prej skor nic nisva uporabljala pomivalca in da je to 15 let star pomivalc. Pa bo drzalo.

Glede tople vode je tko, mamo 300 Literski bojler za 2 stanovanji, zdaj ce porabis kak liter, se ne pozna tolko.

Recimo vzames kozarec, si natocis vodo in spijes, ga bos dal v pomivalc?
Zelo odvisno od navade, razvade.
Moja ko je doma, jo prime in ca. na vsake 1-2 uri neki pije in si je vzela nov kozarc, do vecera je bil pult poln. Jaz pa pijem cel dan iz istega kozarca.
Aja, če je nemška cena štroma, potem je malce drugače.
Tudi mi cel dan uporabljamo vsak svoj isti kozarec. Gre pa za to, da vsak dan konkretno kuhamo (še vedno oba delava od doma) in zadeve se hitro naberejo.
In kakorkoli pogledaš, na kos posode bo poln pomivalc porabil manj vode in štroma kot če pereš na roke.

Horas je izjavil:

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)


8-O se pravi lenoba, vsaj 2 enkrat na dan jesta sama in takrat bi lahko za sabo pomila. aja otrok ni treba so pač otroci kr v umivalnik, še v pomivalca jim ni treba zlagat ane.
Pa zakaj bi na roke, če je dražje, z več onesnaževanja in porabi več časa?
Ne razumem, zakaj bi porabljal svoj čas za zadeve, ki jih stroj naredi hitreje in ceneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

m0LN4r ::

Jaja to mi je kristalno jasno, ampak ni vse tako crno belo. Da poenostavim, moj bratranec ima 5 otrok in imajo cez dan manj umazane posode, kot ena druga 4 clanska familija, kjer so otroci razvajeni in je bajta ze ob dveh po kosilu v razsulu in korito polno in so otroci presrani in imajo vsako uro neko novo idejo kaj bi jedli, pa jim rinejo vse v roke in v petih minutah si premisli in roma v korito/ostane na mizi. Pa puding, pa jogurt, pa grozdje, pa potico in in in, pa to bi pa to nebi, pa to rabis besteka za 32 oseb, da cez dan prides.

Ne razumem, zakaj bi porabljal svoj čas za zadeve, ki jih stroj naredi hitreje in ceneje.
Jaz, ko imam obiske spijemo ca. 6 kav, poberem z mize grem v kuhno in v 5 minutah so ciste ;) Meni je to avtomatsko, kot ce po rezanju bilocesa ne spucam noza. Najbolj na kurac mi gre, ko moji lepi nozi niso sproti pomiti.
Cas je argument, ko ribas lonec, ampak medtem, ko pa cakam, da se nekaj v loncu kuha, ne stojim brezveze v kuhni ob loncu in cakam, da cez 5 minut premesam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Še vedno porabiš več vode, časa in elektrike kot pa če bi jih zložil v stroj in pomil ponoči.

Lesenih dil, japonskih nožev, litoželezne posode ipd. pa itak ne pereš v stroju, tko da zmer ostane nekaj tistih zadev za na roke ki jih ne morš strojno.
Da bi pral šalce in kozarce na roke je pa sam za jugonostalgike.

Invictus ::

Ravno tako kot se cunj ne pere več na roke, je tudi neumnost, da bi pral posodo na roke.

Ja, kot ena lekcija za mulce še gre. Da se pomije manjše količine posode... Ampak generalno se mi pa danes, ob teh nizkih cenah strojev, to zdi popoln fail...

Materialne stvari so postale tako poceni, da imaš doma lahko dovolj posode za celoten dan, ponoči se ti pa tako ali tako opere... Zjutraj oprana posoda, ki jo samo zložiš v omare.

Razlike med ročnim in strojnim pranjem so tako majhne, da se niti eko fašisti nad tem ne bunijo... Ali pa te teme še niso našli >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

brbr21 ::

WTF?!?!? Kakšna debata. Ni čudno da gre svet direkt v k!

Sorry, tema je čisti nobrainer pa cel F pametovanja. Živite še vedno v krošnjah, s kamnom drobite orehe, pošiljate poste in slike na S-T/FB/Inst na razglednicah, z leseno palico odpirate konzerve (če ste konzerve sploh že jemali)? Bi razumel temo, če bi bila finančna ovira za investicijo, ne operativo!!! OK... mogoče tudi moralna, npr okolje, pripadnost cerkvisvetihnarekopomivalcev....

Na drugi strani, ko pa kako konkretno tehnično vprašanje postaviš na S-T, pa mogoče kakih 10 ogledov in natanko 0(NIČ) odgovorov. Eh...

Mike_Rotch ::

Lesenih dil, japonskih nožev, litoželezne posode ipd. pa itak ne pereš v stroju, tko da zmer ostane nekaj tistih zadev za na roke ki jih ne morš strojno.


Jaz tudi japonske nože in litoželezno posodo not vržem. Ročaje od nožev redno oljim, se mi še ni zgodilo, da bi kakšen počil. Litoželezne posode se pa IMHO lepše operejo v pomivalcu ker ni treba drgniti in ni strahu, da bi uničil "seasoning".

link_up ::

Horas je izjavil:

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)


8-O se pravi lenoba, vsaj 2 enkrat na dan jesta sama in takrat bi lahko za sabo pomila. aja otrok ni treba so pač otroci kr v umivalnik, še v pomivalca jim ni treba zlagat ane.


Pustita na mizi, da se muhe nafutramo pred tem.
In and Out

vnetidebater ::

Horas je izjavil:

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)


8-O se pravi lenoba, vsaj 2 enkrat na dan jesta sama in takrat bi lahko za sabo pomila. aja otrok ni treba so pač otroci kr v umivalnik, še v pomivalca jim ni treba zlagat ane.


upam da ti perilo pereš na roke! komot bi svoje umazane gate sam opral v reki!

SonjaP ::

Jaz uporabljam stroj že 40 let in ne zamenjam za ročno pomivanje pod nobenim pogojem.
Ne vem kako lahko sploh razpravljate o tem v današnjih časih 8-O
Včasih so bili stroji tako glasni, da se ni dal v kuhinji pogovarjat, pa smo jih vseen uporabljal :))
Ni samo prihranek časa, ampak tudi cenim to, da se po kuhinjskem pultu, koritu ne valja ves čas ena posoda, ki čaka na pomivanje/pospravljanje.
Po kosilu samo zmečeš v stroj, pobrišeš pult, mizo in si fertik. Nikoli nismo pred pomivanjem splakovali posode - tudi 40 let nazaj ne, ko so bili še slabši stroji.
Jaz še celo, če kaj ne gre v stroj, ker je poln, ne pomijem, ampak pustim za naslednjo rundo :) (to sicer negira prejšnjo izjavo o pospravljenem pultu... ampak vseen..:D)
Torej, če ti finance, prostor omogočajo stroj, ga nabavi.. ne komplicirat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: SonjaP ()

m0LN4r ::

matobeli je izjavil:

Še vedno porabiš več vode, časa in elektrike kot pa če bi jih zložil v stroj in pomil ponoči.

Lesenih dil, japonskih nožev, litoželezne posode ipd. pa itak ne pereš v stroju, tko da zmer ostane nekaj tistih zadev za na roke ki jih ne morš strojno.
Da bi pral šalce in kozarce na roke je pa sam za jugonostalgike.
Zakaj pa bi porabil vec elektrike, da speres 6 kavnih skodelic?
Meni pac o ne predstavlja nobenega casovnega problema in nima nic z jugonostalgiko, ker nisem post jugo generacija.

Ampak, se gre za princip, da imam cez 5 minut ciste skodelice in lahko namesto tega, dam v pomivalc nekaj drugega.

Saj ne pomivas in zato zrtvujes cas, ampak "in the meantime" med tem ko, stojis v kuhni in obcudujes kako juha vre, poslusas radio/muzko.

Strosek je malenkost vecji ja. Ce si v extra bojlerju vodo segrevas na elektriko za ta namen. A se niste ucili ekonomicno posode pomivat? To ne pomeni, da imas pol ure odprto pipo, moje moderne gospodinje :)

Najvec privarcujes tako, da cim manj zaserjes. Dvomim, da imajo vsi najnovejse ECO pomivalce.
Eine besonders sparsame Spülmaschine kommt damit bei rund 280 Spülgängen bei 65 Grad auf einen Stromverbrauch von 211 Kilowattstunden (kWh) pro Jahr. Ein älteres Modell verbraucht rund 365 kWh. Pa nov A++++ stroj porabi priblizno polovico tolko vode, kot en 10 let star.

SonjaP je izjavil:

Jaz uporabljam stroj že 40 let in ne zamenjam za ročno pomivanje pod nobenim pogojem.
Ne vem kako lahko sploh razpravljate o tem v današnjih časih 8-O
Včasih so bili stroji tako glasni, da se ni dal v kuhinji pogovarjat, pa smo jih vseen uporabljal :))
Ni samo prihranek časa, ampak tudi cenim to, da se po kuhinjskem pultu, koritu ne valja ves čas ena posoda, ki čaka na pomivanje/pospravljanje.
Po kosilu samo zmečeš v stroj, pobrišeš pult, mizo in si fertik. Nikoli nismo pred pomivanjem splakovali posode - tudi 40 let nazaj ne, ko so bili še slabši stroji.
Jaz še celo, če kaj ne gre v stroj, ker je poln, ne pomijem, ampak pustim za naslednjo rundo :) (to sicer negira prejšnjo izjavo o pospravljenem pultu... ampak vseen..:D)
Torej, če ti finance, prostor omogočajo stroj, ga nabavi.. ne komplicirat :)
Stroji se vedno samo spricajo vodo naokoli, kemikalije so tiste, ki so postale zares agresivne.

vnetidebater je izjavil:

Horas je izjavil:

link_up je izjavil:

Stiriclanska familija...napolnimo dvakrat na dan 60 stroj. BP. :)


8-O se pravi lenoba, vsaj 2 enkrat na dan jesta sama in takrat bi lahko za sabo pomila. aja otrok ni treba so pač otroci kr v umivalnik, še v pomivalca jim ni treba zlagat ane.


upam da ti perilo pereš na roke! komot bi svoje umazane gate sam opral v reki!
Za tebe je pranje posranih gat v reki isto, kot splahnit eno al dve skodelico za sabo?
Zanimivo kako ozek spekter imate eni.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj pa bi porabil vec elektrike, da speres 6 kavnih skodelic?
Meni pac o ne predstavlja nobenega casovnega problema in nima nic z jugonostalgiko, ker nisem post jugo generacija.

Ampak, se gre za princip, da imam cez 5 minut ciste skodelice in lahko namesto tega, dam v pomivalc nekaj drugega.

Saj ne pomivas in zato zrtvujes cas, ampak "in the meantime" med tem ko, stojis v kuhni in obcudujes kako juha vre, poslusas radio/muzko.
Več porabiš, ker pač POS to stori z manj tople vode. "in the meantime" jaz zlagam čisto posodo v omare ali pa lovim mulce po bajti, da ne delajo bedarij.

Moj princip je enak kot od Sonje, če je stvari preveč za 1x pomivalc, počakajo umazane v koritu, da konča 1. rundo in gredo potem notri 2. rundo. Na misel mi ne pride, da bi kaj opral na roke, če res ni huda nuja.
Sicer se to zgodi le ob kakšnih feštah, takrat operemo tudi do 3. stroje dnevno ali pa če se moja spravi še kaj dodatno pečt ob kosilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

kot splahnit eno al dve skodelico za sabo?
Zanimivo kako ozek spekter imate eni.


naredi špinačno omleto za večerjo, potem pa mi povej kako si porabil zgolj 2 skodelici.

naredi mineštro in povej kako si umazal zgolj 2 skodelici.

Če žreš zgolj sendviče pa verjamem da samo splakšen tisti nož za margarino. Noža za kruh najbrž niti ne splakneš. :D

Odvisno kako ceniš svoj organizem in kakšne večerje si pripravljaš :) ;)
Jaz raje 1 uro kuham kot da bi potem 1 uro pomival.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

facepalm - Rešitev je na dlani, ti pereš, žena briše, tako je pri nama pa ne zaradi površnosti, temveč zato, ker jaz raje pomivam, kot brišem in zlagam v omaro, žena pa raje počne to (predvsem zaradi šparanja kože na rokah) in imava situacijo win-win.

blue - Kosilo za pet člansko družino je pospravljeno v 15-ih minutah, torej malo več, kot zlaganje posode v pomivalni stroj (pri nas nikoli nismo metali v stroj zasrane posode z ostanki hrane). Če pomiva in pospravlja eden, je pa potrebno cca pol ure pa še roke si po kosilu umiješ.

GupeM - Midva sva pomivala na roke, kupila pomivalni stroj in se mučila 10 let s strojem (itak je treba vso posodo, ki jo rabiš za pripravo kosila, pomiti sproti, seveda spet odvisno kaj kuhaš), ko je šla črpalka za vodo, smo stroj nadomestili z omarico (na srečo s v Svea-i imeli enako, tako, da nova omarica ni izstopala in nikoli več ne greva na strojno pranje. Na kemijo, ki se prime posode ob pranju v PS, nihče ne pomisli. Ne sveti se zastonj, kemikalij pa nebi užival.

sammy73 - Ne maram zabave s smrdečim filtrom.

ginekk - Po dobrem obroku paše kavica in kozarček vina, potem pa se je potrebno malo razgibat in pomivanje posode je zastonj telesna vadba. Koliko imaš posod za kuhanje in pitje kave, pri nas se to pije dvakrat do kosila in enkrat po, to je 3 džesve in 6 šalčk + krožničkov. Če pride kdo na obisk je tega še x krat več. Bom vsakokrat pognal pomivalni stroj ali pa kupiš še n kompletov za kavo?
Res nekateri ne veste, zakaj vam je bog dal dve roki.

eventyr - Če tisti, ki kuha, posodo, ki jo rabi za pripravo obroka pomije sproti, ti ostanejo samo krožniki in posoda v kateri je bila hrana, to se pospravi v 15-ih minutah, če to počneta oba, če samo eden, nimaš pol ure kaj delat. Midva imava čisto vsak dan kuhano kosilo, večinoma večerij pa je ostanek od kosila (če se da, se namerno doda več riža, testenin,.., če pa je enolončnica, je pa itak pogreta veliko boljša.
Pri nas se hrane nikoli ni metalo v smeti. Da bi pa kuhala večerje, nama pa na pamet ne pride, največ, kar se naredi zvečer so hrenovke ali pečena jajca, kakšne palačinke včasih, sicer pa glavna obroka zajtrk in kosilo. Seveda to omogoča bivanje v penziji, prej pa so bila redna samo kosila, ostalo pa kar si je kdo ujel čez dan.:'(
Delo krepa človeka

vnetidebater ::

solatko je izjavil:


eventyr - Če tisti, ki kuha, posodo, ki jo rabi za pripravo obroka pomije sproti, ti ostanejo samo krožniki in posoda v kateri je bila hrana, to se pospravi v 15-ih minutah, če to počneta oba, če samo eden, nimaš pol ure kaj delat. Midva imava čisto vsak dan kuhano kosilo, večinoma večerij pa je ostanek od kosila (če se da, se namerno doda več riža, testenin,.., če pa je enolončnica, je pa itak pogreta veliko boljša.
Pri nas se hrane nikoli ni metalo v smeti. Da bi pa kuhala večerje, nama pa na pamet ne pride, največ, kar se naredi zvečer so hrenovke ali pečena jajca, kakšne palačinke včasih, sicer pa glavna obroka zajtrk in kosilo. Seveda to omogoča bivanje v penziji, prej pa so bila redna samo kosila, ostalo pa kar si je kdo ujel čez dan.:'(


ti si penzionist. Če imaš majhnega otroka zraven bo eden skrbel za otroka drugi pa kuhal.

Pred otrokom med tednom nisva sploh zagnala štedilnika. Čaj sva kuhala v kovinskem električnem grelcu, kavo pa pila v službi. Večerje so bile v obliki solat in sendvičev.
Takrat sva dejansko lahko cel teden pustila tistih par nožev in vilic v koritu in jih oprala šele v soboto po prvem doma kuhanem kosilu.

življenje se spreminja :)

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

kot splahnit eno al dve skodelico za sabo?
Zanimivo kako ozek spekter imate eni.


naredi špinačno omleto za večerjo, potem pa mi povej kako si porabil zgolj 2 skodelici.

naredi mineštro in povej kako si umazal zgolj 2 skodelici.

Če žreš zgolj sendviče pa verjamem da samo splakšen tisti nož za margarino. Noža za kruh najbrž niti ne splakneš. :D

Odvisno kako ceniš svoj organizem in kakšne večerje si pripravljaš :) ;)
Jaz raje 1 uro kuham kot da bi potem 1 uro pomival.
Ne izkrivljaj zdaj to, kar sem vprasal.
Noza za kruh nimam, kruh mi narezejo v pekarni vsako jutro. Tut normaln damast prereze kruh.
In ne ne jemo sendvicev, sploh. Pa tudi multipraktika nimamo, pa se marsikatere druge ropotije, ki je vsak kolko tolko sposoben kuhar ne potrebuje.
Na grobo, rabis samo eno vlko desko, pa se to bi lahko rezal na pultu, velik lonec, vok in dva dobra noza in lahko skuhas skoraj vse.
Pa sem ze kuhal tudi za 20+ oseb, organizacija je vse. Stiri razlicne vrste solat, nadevani prepecenci, mesano na zaru s lastno narjenimi cevapi in lastno mariniranim mesom in 20 litrski golaz z razlicnimi vrstami mesa.

No, ampak ko je kaj takega potem jaz kuham, ker moja bi rabla dve kuhinji in 3x tolko nozev, posode in 10 metrov pulta.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

vnetidebater ::

Če pač imaš zgolj toliko gurmanske kulture da znaš jesti zgolj sendviče s poli salamo vsak dan pač razumem da nimaš kaj pomivat.

Paš e kruh ti morajo narezati v trgovini da ga tebi ni treba. Ti tudi skorjo porežejo stran?

pač ja, fajn. Razumem da nimaš kaj pomivat. Lets move along.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Mogoče kdo ve kaka je razlika med AUTO programom in tistim k daš 75°C.. Kolk stopinj pere na AUTO načinu

oz. mastno posodo je boljš prat v AUTO ali na 75°C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

m0LN4r ::

Mja palacinke gospodinja z kuhno vecjo od kuhne v Cantanteju:
1. mikser, posoda, metlica
2. moka po celem pultu
3. mal jajca spricne tu mal tam
4. okoli stedilnika pokapljano, pult pokapljan
5. Pa se seflo seveda treba zasrat
6. pa po moznosti copic za ponev mazat.

Jaz:
1,5 litrski sejk za "proteine" vse sestavine lepo notr,
treses konkretno ca. minuto, pustis za pol minute, fertik.
in tudi lepo vlijes iz njega direkt v ponev.
In pri dobri ponvi, ga ne rabis nic s copicem in oljem srat.
Po uporabi speres sejker, minuta. Ponev pobrises. Konc.

No in marsikje so bliznjice, jaz sem mojo ze mal natreniral, pred leti je blo katastrofa.

vnetidebater je izjavil:

Če pač imaš zgolj toliko gurmanske kulture da znaš jesti zgolj sendviče s poli salamo vsak dan pač razumem da nimaš kaj pomivat.

Paš e kruh ti morajo narezati v trgovini da ga tebi ni treba. Ti tudi skorjo porežejo stran?

pač ja, fajn. Razumem da nimaš kaj pomivat. Lets move along.
Ne beres? Sem napisal kaj jemo.
V pekarni mi ga narezejo zastonj. Ti pa se neki bunis, da je pametno doma zasrat 2x vec posode, kot je potrebno in skoraj ciste stvari pretezko splahnit za sekundo pod vodo?
Heh.
Pa zdaj ti se ni vsec, da gre clovek zjutraj po svez kruh v pekarno? Damn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

WTF, kao nimaš multipraktika, maš pa 1.5literski šejk za proteine :))

Level kredibilnosti: štajerc

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:


Pa zdaj ti se ni vsec, da gre clovek zjutraj po svez kruh v pekarno? Damn.


smešno se mi zdi da kupiš kruh v pekarni in ti ga morajo narezati, da se ti potem do večera lepo posuši. S tem si mi povsem jasno povedal koliko gurmanskih užitkov si privoščiš...popolnoma nič.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

joze67 - Seveda bo ob izlivu vode pri stroju brez nadzora, zavarovalnica in sosedje, če si v bloku, zelo veseli.

SonjaP - Zakaj pa nisi naučila deca, da opravi kakšno delo namesto tebe. Te razumem, za vse si sama in bi dejansko lahko cel dan samo pospravljala in pomivala. Pri nas je drugače, bil sem navajen, da si familija delo deli, glede na starost (mulci imajo čez smeti, naučiti jih moraš, da pospravijo za seboj,..., dec gat ne vrže v kot, štumfe pod posteljo,.. ampak jih nese v zato namenjeno kanto za umazano perilo, pometa ali sesa tist, ki ima čas, tako da je zvečer vse pospravljeno in so na sporedu posteljne igrice.
Delo krepa človeka

vnetidebater ::

matobeli je izjavil:

WTF, kao nimaš multipraktika, maš pa 1.5literski šejk za proteine :))

Level kredibilnosti: štajerc


ma ja, fitneser z IQjem toliko kot dvigne na benću.

V debati o pomivalnih strojih kjer pač ljudje ogromno kuhajo in se jim ne ljubi pomivat posode se oglasi tip ki ima šejker za pripravo bedastih proteinskih napitkov...... moj bog.

m0LN4r je izjavil:

palacinke


palačinke niso omlete.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Stroj. Ne glede na to, ali je ceneje ali dražje. V mojem primeru vprašanje, sem picajzlasta pri posodi, ki je komplet vsa bela, da se takoj vidi, če kje fali, in če bi to na roke... Voda seveda ves cajt teče. Niti ne pride v upostev, da med obiski gospodinjim. So najbrž tudi k meni prišli in bi tudi malo klepetala, ne da vmes posodo rihtam. Mizo spraznim in pobrisem za naprej, da ob čisti sedimo, to je pa to.

Matematična racunica me ne zanima. Gospodinjenje je za mene delo in to tako, ki ga nimam preveč rada in ga opravim z največ pomoči, ki jo lahko dobim.

ginekk ::

solatko je izjavil:


ginekk - Po dobrem obroku paše kavica in kozarček vina, potem pa se je potrebno malo razgibat in pomivanje posode je zastonj telesna vadba. Koliko imaš posod za kuhanje in pitje kave, pri nas se to pije dvakrat do kosila in enkrat po, to je 3 džesve in 6 šalčk + krožničkov. Če pride kdo na obisk je tega še x krat več. Bom vsakokrat pognal pomivalni stroj ali pa kupiš še n kompletov za kavo?
Res nekateri ne veste, zakaj vam je bog dal dve roki.

eventyr - Če tisti, ki kuha, posodo, ki jo rabi za pripravo obroka pomije sproti, ti ostanejo samo krožniki in posoda v kateri je bila hrana, to se pospravi v 15-ih minutah, če to počneta oba, če samo eden, nimaš pol ure kaj delat. Midva imava čisto vsak dan kuhano kosilo, večinoma večerij pa je ostanek od kosila (če se da, se namerno doda več riža, testenin,.., če pa je enolončnica, je pa itak pogreta veliko boljša.
Pri nas se hrane nikoli ni metalo v smeti. Da bi pa kuhala večerje, nama pa na pamet ne pride, največ, kar se naredi zvečer so hrenovke ali pečena jajca, kakšne palačinke včasih, sicer pa glavna obroka zajtrk in kosilo. Seveda to omogoča bivanje v penziji, prej pa so bila redna samo kosila, ostalo pa kar si je kdo ujel čez dan.:'(


Telesna vadba? Če je to zate telesna vadba, pol raje ne sprašujem o telesnem stanju. Raje igram kitaro ali berem knjigo za ta čas, pa to nikakor ni telesna vadba, je pa sigurno bolje za možgane kot pomivanje posode. Da, kompletov imam več, recimo ta malih žlic imam 2x po 15 in če imam obiske kozarce in šalice pomijem na hitrem pranju tudi vmes. Že tako je dosti dela s pripravo hrane. Saj ne da znam in da nikoli ničesar ni treba pomit ročno, da pa bi vztrajal pri temu pa ne, je moj čas predragocen in stroški stroja minimalni. Po moje je v desetih letih 10x več plačaš za TK storitve, kolikor pa je nakupnih in operativnih stroškov s strojem. Če ti je ročno pranje zabava z ženo namesto recimo kvačkanja, kar izvoli.

Ghost7 ::

Pomivalc + Hofer Tandil All in One. Cena 10 centov na pranje, če so v akciji še kakšen cent cenejš. Mogoče kdaj kakšne vilice umazane od jajc ne opere dobro (od moje ostro oko zazna) in potem na roko z gobico še enkrat. Lidlove so bile sicer zmagovalke na testu ZPS, Hofer so capljale za Lidolovimi. Razne "finish" so bile zadaj.

Sicer pa nikoli ne spiramo posode. Pobere se dol samo ostanke (če so).

Žena pravi da raje da stran pralni stroj kot pomivalca.

Prej sem imel 45cm širine Candy, sedaj smo povečali kuhinjo in smo na 60cm Bosch.
Pri obeh oprana posoda na ECO brez problema.

Filtra se dotaknem do dvakrat letno.

Dodajam edino sol (za vodni kamen - čeprav so kapsule allinone), za vsak slučaj. V šparu 50centov kilogram. Ena škatla dovolj za eno leto.

Uglavnem, pomivalc definitvno ja. Smo leta 2021. Prihraniš čas in denar (manj vode, manj elektrike).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

m0LN4r ::

vnetidebater je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pa zdaj ti se ni vsec, da gre clovek zjutraj po svez kruh v pekarno? Damn.


smešno se mi zdi da kupiš kruh v pekarni in ti ga morajo narezati, da se ti potem do večera lepo posuši. S tem si mi povsem jasno povedal koliko gurmanskih užitkov si privoščiš...popolnoma nič.
Ti zvecer jes kruh?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

msjr ::

Pomivalni stroj definitivno, s tem da:

- na začetku nujno setupirat trdoto vode (v Ljubljani je to opcija 10/10, ljudje tega ne naredijo in se čudijo)
- uporabljat sol (ne glede na to da so tablete kao 3 in 1)
- naštimat bleščilo na opcijo 3/10, oz. se pri prvih pranjih poigrat s tem, manj je običajno bolje
- uporabljam no-brand tablete (od trgovca)
- če je zelo svinjsko eno vržem tableto kar direkt med posodo
- dati posodo vedno tako da se se krožniki in lonci ne dotikajo en drugega

Pomivalni stroj sem namesto v spodnjo omarico naštimal na višino okoli 80 cm tako da vstavljam lepo naravnost in tudi za pucanje filtra je to idealno. Sicer pa 1x na mesec vržem v praznega tisto tekočino za pucanje + filter dam kar na mrežico in se vse lepo prepuca.

To je vsa umetnost - na programu 60°C, 1h30min opere vse ok. Pri "močnejših" programih nisem opazil razlike. Nikoli ne spiram posode, samo odstranim ostanke hrane in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

m0LN4r ::

Žena pravi da raje da stran pralni stroj kot pomivalca.
Kolkokrat pa je ze oprala poln pralni stroj cunj na roke?


Uglavnem, pomivalc definitvno ja. Smo leta 2021. Prihraniš čas in denar (manj vode, manj elektrike).
Vec peres, vec prihranis. Tako se temu rece.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

vnetidebater ::

m0LN4r je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Pa zdaj ti se ni vsec, da gre clovek zjutraj po svez kruh v pekarno? Damn.


smešno se mi zdi da kupiš kruh v pekarni in ti ga morajo narezati, da se ti potem do večera lepo posuši. S tem si mi povsem jasno povedal koliko gurmanskih užitkov si privoščiš...popolnoma nič.
Ti zvecer jes kruh?


Izključno samo če ga kupiva sveže pečenega direktno v Mlinotestu.
Ali pa če kje dobim perfektno domačo suho salamo...seveda paše zraven pojesti kruh in kak dober sir.
Drugače se raje kaj skuha.

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

vnetidebater je izjavil:

palačinke niso omlete.

mmmm...požvrkljan jajc in noter mal špinače...pravi gourmet ;)

shadeX ::

zobnik je izjavil:

Mogoče kdo ve kaka je razlika med AUTO programom in tistim k daš 75°C.. Kolk stopinj pere na AUTO načinu

oz. mastno posodo je boljš prat v AUTO ali na 75°C


Auto je pri meni med 45-65 stopinj (najbolj umazan program pa 70 stopinj). Namen Auto programa je da stroj sam zazna koliko je posoda umazana in potem temu prilagodi program.

Umazano posodo pa zazna po prvem spiranju (ima senzor ki zaznava motnost vode). Jaz sicer posodo ki je zelo umazana dam na 70 in ne auto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ghost7 ::

m0LN4r je izjavil:

Žena pravi da raje da stran pralni stroj kot pomivalca.
Kolkokrat pa je ze oprala poln pralni stroj cunj na roke?


Uglavnem, pomivalc definitvno ja. Smo leta 2021. Prihraniš čas in denar (manj vode, manj elektrike).
Vec peres, vec prihranis. Tako se temu rece.


Seveda, vsako leto na dopustu, večkrat, smo 4je. Raje manj perila s seboj, več drugih stvari.

Ne vem, če nisi malce smotan.

Res pa je, da s porabo posode ne šparamo, ker mamo pomivalca! In ja , skoraj pravilo je, da pomivalc vsak dan pere (in ruži) od 2:30 - do nekje 6:00. Prav tako pralni stroj. Imam vse na zamik. Zjutraj, ko vstanemo je vse sveže oprano.

Oboje se pere na "tapocen" štrom. Kar bi pri ročnem pomivanju posode dosegel le ponoči (aja, saj nimam električnega bojlerja, :))) uporabljam moderno kondenzacijsko plinsko peč iz 2020, ampak za druge pa to velja).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Ghost7 ::

Ghost7 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Žena pravi da raje da stran pralni stroj kot pomivalca.
Kolkokrat pa je ze oprala poln pralni stroj cunj na roke?


Uglavnem, pomivalc definitvno ja. Smo leta 2021. Prihraniš čas in denar (manj vode, manj elektrike).
Vec peres, vec prihranis. Tako se temu rece.


Seveda, vsako leto na dopustu, večkrat, smo 4je. Raje manj perila s seboj, več drugih stvari.

Ne vem, če nisi malce smotan.

Res pa je, da s porabo posode ne šparamo, ker mamo pomivalca! In ja , skoraj pravilo je, da pomivalc vsak dan pere (in ruži) od 2:30 - do nekje 6:00. Prav tako pralni stroj. Imam vse na zamik. Zjutraj, ko vstanemo je vse sveže oprano.

Oboje se pere na "tapocen" štrom. Kar bi pri ročnem pomivanju posode dosegel le ponoči (aja, saj nimam električnega bojlerja, :))) uporabljam moderno kondenzacijsko plinsko peč iz 2020, ampak za druge pa to velja) in za vikend ter praznike.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prašek, tekoči ali tablete?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16515960 (403) gruntfürmich
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12015692 (578) hazlhof
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15739969 (1524) MrStein
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313409 (2310) Horas
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322906 (11807) starfotr

Več podobnih tem