» »

Na roke al pomivalc

Na roke al pomivalc

«
1
2 3
...
5

Apofis ::

Kaj več štroma skur? Pomivanje na roke al v pomivalnem stroju. 3 članska družina. Vem da bi rabl kup podatkov sam zih obstaja kaka splošna ocena...

facepalm ::

Bi rekel, da na roke.
Bojler mora ogreti vec vode, ker se je vec porabi.

uniman ::

Pomivalni stroj na ECO načinu (program cca. 3h) porabi cca. 1kW/H -> to je cca. 0.14€ na cikel, če pereš vsak dan je to 30x0.14 = dobre 4€ na mesec. oziroma 30kW/H.
Za cel mesec pranja na roke bi rekel da manj porabi pomivalec, spet pa odvisno kako porabljaš vodo (jo zapreš, s kakšno temperaturo spiraš itd)
Porabiš pa tudi v vsakem primeru manj vode, kot ročno.

Ampak če potegneš črto, se za ta denar niti ne splača računat in spraševat kaj se bolj splača. Time is money.

Tody ::

Na roke do poroke, pol mas pa ženo za to ;)

GupeM ::

Na roke je dražje. Če šteješ še čas in lagodnost, pa sploh ni debate.

Če seveda greješ vodo na elektriko. Če jo na kakšen drug način, potem pomivalec sigurno porabi več elektrike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

borut_p ::

Na roke je cenejs. Topla voda na tč je zastojn. Tako moras pa se pomivalec kupit.

Apofis ::

Aja, bojler mamo večinoma na 40c

hruske<> ::

Apofis je izjavil:

Kaj več štroma skur? Pomivanje na roke al v pomivalnem stroju. 3 članska družina. Vem da bi rabl kup podatkov sam zih obstaja kaka splošna ocena...


Na roke pokur več štroma če umivaš z toplo vodo, ker je poraba vode pri pomivalcu nekajkrat manjša. Če bi pa umival z mrzlo vodo na roke, pol je pa drugo.

facepalm ::

Mastne posode ne bos pral s hladno vodo:)

Aston_11 ::

Pozabljate na tabletke za pomivalni stroj/pranje.

Inventorista ::

Na roke je definitivno boljši rezultat! Jaz mam pomivalca in ga ne uporabljam. ;(( Samo spravljam umazan Geschirr v njega.
A ni fora, da bi moral vsaj malo pod vodo sprat, preden daš v pomivalca?
V mojem primeru bi rekel, da je dražje na roko kot s pomivalcem.

starfotr ::

Pomivalni stroji so super.

Detergenti so poceni.

Če ne pere ok, potem uporabite višjo temperaturo oz. ne uporabljajte eko in hitrih programov. Spiranje in pomivanje posode, preden jo date v pomivalca je neumnost.

Inventorista ::

starfotr je izjavil:

Spiranje in pomivanje posode, preden jo date v pomivalca je neumnost.


Štekam. Če v prvo ni vredu, pač zaštartaš še eno rundo. Back to back.... ;)

solatko ::

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho. Midva sva imela pomivalni stroj 10 let in ga niti slučajno ne kupiva več. Posodo, ki jo večinoma rabiš vsak dan nekajkrat, moraš pomivat na roke, za dva se posode za stroj nabere v dveh dneh, tako pa en pomiva, drugi sproti briše in imava posodo, kadar pride sine z družino, pospravljeno v 10-ih minutah. Edino, za kar pogrešava pomivalni stroj, je pranje kozarcev, tako, da razmišljava o nakupu mini stroja za kozarce, kot jih imajo v bifejih, ker jih na roke, nikoli ne opereš tako lepo.

starfotr; Inventorista - Pa filter moraš pustiti pri miru nekaj pranj, da posoda dobi pravi žmah.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

borut_p ::

Verjetno vsakemu svoje. Mi smo trije, bešteka imamo za 12 oseb, talirjev za 6. Kosila delamo samo cez vikend. Pomivalec nama ustreza

Je pa sigurno potrebno posodo vsake toliko casa pomit na roke.

Nazaj na OP - poraba vode naj bi bila nizja pri pomivalcu. Za elektriko pa ne bo toliko enostavno odgovorit, saj je prevec faktorjev kot je ze OP odgovoril

shadeX ::

solatko je izjavil:

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho.


Huh? 8-O

Ti bom naslednjič pokazal mojo posodo v pomivalnem stroju kako izgleda, pred in po tem. Vse kar naredim je da ostanke hrane postrgam dol in to je vse. Posoda je ob koncu pranja popolnoma čista. Zadnjič sem še zažgan lonec pomival v stroju. Po dveh pranjih na 70 stopinj je bil kot nov.

Horas ::

shadeX je izjavil:

solatko je izjavil:

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho.


Huh? 8-O

Ti bom naslednjič pokazal mojo posodo v pomivalnem stroju kako izgleda, pred in po tem. Vse kar naredim je da ostanke hrane postrgam dol in to je vse. Posoda je ob koncu pranja popolnoma čista. Zadnjič sem še zažgan lonec pomival v stroju. Po dveh pranjih na 70 stopinj je bil kot nov.



retard or trol?

vsekakor na roke, v pomivalc morš zlagat pa zlagat da daš prat. če pa ko kaj rabiš morš pa iz pomivalca ven jemt pa umivat da lahk uporabiš.

mi smo že 2 leti brez pomivalca. tamala že pomiva pa je stara 5let. tk da tisti ko mate otroke ufurajte jih čimprej.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Inventorista ::

Vsekakor zahtevna tema! Ni lahkega odgovora. Preveč variabilk je not..... Na koncu je mogoče še najbolj poglavitno vprašanjo, kolk vrednotiš svoj prosti čas v primerjavi s fizično položnico?

BCSman ::

3 ljudje se gre na roke, 4 bi dal mejo za pomivalc. Seveda ob racionalni uporabi pribora. Se spomnim nekoc smo za juho in glavno jed uporabljali razlicne kroznike kar je totalna potrata pribora.

hruske<> ::

facepalm je izjavil:

Mastne posode ne bos pral s hladno vodo:)


No, malo detergenta in gre tudi s hladno. Je pa res da večina pere z toplo in je tudi res da tudi pomivalni stroj ima program z hladno vodo. Ampak načeloma pa pomivalni stroj porabi manj.

gddr85 ::

tud z detergentom in hladno gre ena orenk maščoba težko stran, oz. stvar izgleda pomito, na otip pa kr drsi od maščobe ;)

je pa res, da če moraš zažgane posode pomivat po 2x, 3x..potem škoda imet pomivalni stroj, če ne moreš prej vsaj tolk pripravit posodo, da je stvar bp in brezhibno v enem oprana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

toro69 ::

solatko je izjavil:

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho. Midva sva imela pomivalni stroj 10 let in ga niti slučajno ne kupiva več. Posodo, ki jo večinoma rabiš vsak dan nekajkrat, moraš pomivat na roke, za dva se posode za stroj nabere v dveh dneh, tako pa en pomiva, drugi sproti briše in imava posodo, kadar pride sine z družino, pospravljeno v 10-ih minutah. Edino, za kar pogrešava pomivalni stroj, je pranje kozarcev, tako, da razmišljava o nakupu mini stroja za kozarce, kot jih imajo v bifejih, ker jih na roke, nikoli ne opereš tako lepo.

starfotr; Inventorista - Pa filter moraš pustiti pri miru nekaj pranj, da posoda dobi pravi žmah.


Priporočam toplo, da ne kupuješ pomivalcev v Lidlu ali Bauhaus ;)

Pa tudi na roke se kozarce lepše pomije, ker jih lahko s suho krpo pobrišes in ker jih stroj sčasoma zdrgne.

zobnik ::

Mi na kmetiji ga uporabljamo že 25let. Prejšnji let kupil enga za 700 evrov, meni je super. Ker mastno posodo težko opereš.

Tody ::

Dejmo se debato vzgat kako je treba vilce obrnit ko jih das prat!

zobnik ::

ajdov2 ::

če bi bog hotel da stvari delamo na roke ne bi izumil žensk

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: paket ()

facepalm ::

gddr85 je izjavil:

tud z detergentom in hladno gre ena orenk maščoba težko stran, oz. stvar izgleda pomito, na otip pa kr drsi od maščobe ;)

Tell me about it.. :)
Mi smo sedaj ze 2 leti brez pomivalnega (od selitve) in komaj cakam, da se lotim obnove kuhinje, da ga vrzem spet noter.
Zakaj? Ker sem zelo delikaten glede ciste posode in skoraj vsakodnevno moram prati oprano posodo, ker zena ni toliko picajzlasta kot jaz. Vsakodnevno pa ji ne mislim tezit, ker bi izpadel tecen:)
Pravi klik mi pa naredi, ce najdem umazano posodo v omari. Torej povrsno oprano in na to se spregledano ob pospravljanju;)

Je pa res, da je za brezhibne kozarce najboljse rocno pranje s toplo vodo in brisanje s primerno krpo, dokler so se topli.

shadeX ::

Horas je izjavil:

shadeX je izjavil:

solatko je izjavil:

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho.


Huh? 8-O

Ti bom naslednjič pokazal mojo posodo v pomivalnem stroju kako izgleda, pred in po tem. Vse kar naredim je da ostanke hrane postrgam dol in to je vse. Posoda je ob koncu pranja popolnoma čista. Zadnjič sem še zažgan lonec pomival v stroju. Po dveh pranjih na 70 stopinj je bil kot nov.



retard or trol?

vsekakor na roke, v pomivalc morš zlagat pa zlagat da daš prat. če pa ko kaj rabiš morš pa iz pomivalca ven jemt pa umivat da lahk uporabiš.

mi smo že 2 leti brez pomivalca. tamala že pomiva pa je stara 5let. tk da tisti ko mate otroke ufurajte jih čimprej.



Ti pa nisi ravno brihten.

Kot prvo ni treba nc dost zlagat v stroj. Tistih nekaj kroznikov in pribora od kosila zlozis not v 2 minutah ce ne prej. Tukaj vzame cas edino ce strgas hrano z vsakega kroznika kar pa itak mors v vsakem primeru al pomivas na roke al pomivalc.

Stroj sicer polnis cez dan pocasi z raznimi kozarci in kar pac potrebujes. Vsekakor boljse kot pa da se nabira v koritu in se smrdi po vrhu.

Druga zadeva je da ni treba nc dajat iz pomivalca ter pomivat zato ker imas vedno rezervno posodo ravno zaradi tega. Imas vec loncev, vec kroznikov, pribora, nozev, kuhalnic, itd.

Se sicer strinjam da je treba otroke ze zgodaj navadit kaj narest ampak treba jih je tud nauciti da cas ni zastonj in pomivanje posode na roke je popolna potrata casa (in denarja ker je stroj cenejsi) in ce ni res potreba se tega ne dela.

Vsakemu svoje sicer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

solatko ::

facepalm - Zakaj pa pustiš da žena pere, če hočeš dobro, naredi sam.>:D
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:

facepalm - Zakaj pa pustiš da žena pere, če hočeš dobro, naredi sam.>:D

Pereva oba:)

Phantomeye ::

hehe, tisti, ki imajo rajši pranje na roke, jim verjetno žene perejo posodo. Sami pa nočejo dat 400€ za pomivalca :P

solatko ::

facepalm - Zakaj potem jamraš, da je žena površna, povej, da sta taka oba.
Delo krepa človeka

facepalm ::

solatko je izjavil:

facepalm - Zakaj potem jamraš, da je žena površna, povej, da sta taka oba.

Ko jaz operem takih tezav ni oz so zelooo redke:)
Je pa tudi res, da jaz izpraznem bojler, ko pomivam:)
Pac imava drugacen pristop. Ona opere na brzino in gre dalje. Jaz pa ce nimam casa, raje pustim posodo umazano in jo operem zvecer
Tudi casovno porabim cca duplo casa od nje:)
Ko sem se delal v lokalu sem tudi bemtil cez sodelavce, ko so pospravljali slabo oprane salce/kozarce:) sem bil edini, ki sem posodo splaknil preden je sla v stroj.
Factt: odtis sminke na kozarcu se ne odstrani v pomivalcu:)

Inventorista ::

"Zakaj? Ker sem zelo delikaten glede ciste posode in skoraj vsakodnevno moram prati oprano posodo, ker zena ni toliko picajzlasta kot jaz": facepalm
To je šekr hardcore! Morata z ženo neke minimalne standarde vzpostavit! Quality matters! To ni sarkazem!

blue ::

Ročno je lahko cenejše če si varčen... Samo je škoda časa...
Večina pomivalcev lahko nastaviš, da začnejo pomivati, ko je cenejša tarifa... Če kupiš navaden detergent in basic pomivalec je zelo poceni dolgoročno.
Če zaradi prihranka časa narediš 1 obrok/mesec doma namesto dostave je pomivalec cenejši...

GupeM ::

Sva pomivala na roke nekaj let, pa ne grem več nazaj na to sranje. Pomivalec je zakon. Na roke pomita posoda nikoli ne bo tako čista. Nekdo zgoraj je omenil kozarce. Tudi rostfrei, in ostala posoda izgledata precej slabše, če sta pomiti na roke.

In to, da posodo pred pranjem splakneš res ni problem. Za to lahko uporabiš tudi mrzlo vodo in malo podrgneš. Za res mastno posodo pa 40 stopinj ni dovolj, kot je OP omenil da imajo bojler nastavljen. S 40+ se jaz včasih tuširam, kadar mi zapaše vroča voda.

Mike_Rotch ::

Počakaj, vi zapravlate denar za toplo vodo in detergente?

Jaz posodo zložim lepo pred hišo in počakam na dež.

c3p0 ::

Premala moč curka, slabo opere. Prava rešitev je žleb speljan v posodo s posodo.

driver_x ::

solatko je izjavil:

Fantje, noben od vas ne računa, da moraš praktično posodo, preden jo daš v pomivalni stroj, na pol pomit, to pa tudi ne gre na suho.


Kakšen pomivalni stroj pa imaš, da moraš to početi? Ali tudi pomedeš po tleh, preden posesaš?

matobeli ::

c3p0 je izjavil:

Premala moč curka, slabo opere. Prava rešitev je žleb speljan v posodo s posodo.


Pa še mivko not vržeš da pogrize preveč zažgane dele.

Pomivalc FTW. Čistilo je enako dobro tisto najcenejše, edino biorazgradljiva so dražja, imajo tudi funkcijo spiranja za tiste ki se jim ne nabere hitro.

Pa dve zadevi ki jih nekateri ne upoštevajo in to sta lijak in prostor za sušenje. Tisti ki nimajo pomivalca imajo ponavad dvojno korito pa še en del samo za sušenje, kar je praktično 1m pulta sam za ti dve zadevi. Če nimaš ravno 3+m dolgega pulta se kar pozna, da ne govorimo o višji začetni incesticiji kuhne.

Ko na koncu sešteješ ne cenovno ista zadeva, pa še bistveno več časa moraš vložit.

Netrunner ::

Pomivalni stroj vsekakor se bolj splača. Porabi manj vode in elektrike kot če pomivaš na roke, samo začetna investicija je večja. Četudi bi bil dražji se splača ker je praktično in čas za pomivanje na roko koristiš za kaj bolj koristnega. Sploh ne razumem, zakaj bi nekdo še razmišljal o ročnem pomivanju.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

gruntfürmich ::

odvisno od količine posode.
midva z mojo sva sama, in tudi kuhava ne veliko. sicer imava v tem stanovanju pomivalca in ga uporabljava, ampak se mi zdi bedarija ker čakava teden da se napolni.
skratka v tem primeru je pomivalec nepotreben. lahko ga imaš za večje rukerje posode, za vsakodnevno pa je sigurno bolj ekonomično da na roke drgneš tistih par kozarcev in križnikov...

drugače pa je teza da je pomivalec bolj ekonomičen od ročnega pomivanja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

MTB ::

A ste res tako škrti, da se sprašujete takšne neumnosti?

T743 ::

Tako ja verjetno tudi gate perejo v potoku na "ribežn".

vnetidebater ::

Družina treh bo časovno hitreje posodo pomila na roke.

Družina 6 ali več članov pa brez debate rabi pomivalni stroj (recimo da imajo starši 2 otroka in je eden še v srednji šoli drugi pa ima že družino ki tudi živi v tej hiši).

Zdej.....ali je vredno na roke pomivat? Če si lahko privoščiš pomivalni stroj (finančno in prostorsko v kuhinji) ni neke debate...pomivalni stroj je zakon. Ti bo pa seveda vse kozarce prav lepo spraskal. :)

Zgodovina sprememb…

ginekk ::

Nikakor ne razumem mazohistov, ki zagovarjajo ročno pomivanje. V vsakem primeru je pomivalec bolj komot, četudi sam živiš. Recimo, ko kuham lahko uporabim po pet posodic za predpripravo različnih obrokov, ne skrbi me porabljen pribor, pa če 30 žlic in vilic porabim naenkrat. Če je problem premalo posode, pač večkrat zaženeš pomivalec ali pa dokupiš posodo.

Aja, pa ni treba da je poln pomivalc, da ga zaženeš. Zlahka zaženem tudi na pol polneg.
To je podobno škotsko, kot da si ne bi dovolil 5km vožnje z avtom do trafike, ker ni smotrno in potem raje počakaš cel teden da se naberejo še druge stvari.

vnetidebater ::

ginekk je izjavil:

Nikakor ne razumem mazohistov, ki zagovarjajo ročno pomivanje. V vsakem primeru je pomivalec bolj komot, četudi sam živiš. Recimo, ko kuham lahko uporabim po pet posodic za predpripravo različnih obrokov, ne skrbi me porabljen pribor, pa če 30 žlic in vilic porabim naenkrat. Če je problem premalo posode, pač večkrat zaženeš pomivalec ali pa dokupiš posodo.

Aja, pa ni treba da je poln pomivalc, da ga zaženeš. Zlahka zaženem tudi na pol polneg.
To je podobno škotsko, kot da si ne bi dovolil 5km vožnje z avtom do trafike, ker ni smotrno in potem raje počakaš cel teden da se naberejo še druge stvari.


Ja itak da zalaufaš vsak dan. Najbolje vsak večer ob 19ih po večerji zalaufaš, pospraviš pa naslednje jutro.

Mi smo sicer vedno posodo splakovali preden smo jo dali v pomivalni stroj. Je pa res da je bil naš pomivalni stroj že kar konkretno star. Morda so novejši boljši.

Posodo za 5 ljudi splakneš in zložiš v pomivalni stroj v 5-10 minutah. Pomival bi jo 1 uro.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Lahko ti iz prve roke povem....sva sama..že 10 let v hiši...in brez pomivalca...(vsi se nama čudijo zakaj).

Uglavnem...vedno bolj pa gledava, da ga kupiva...

recimo čez teden se bolj malo kuha...se kuha vsak dan ampak kaj na hitrco...tako, da je malo posode (dva krožnika + ponev) katero se lahko pomije na roko...in ti ostane dovolj tople vode še za tuširanje recimo.

kadar imaš pa goste..se pa hitro nabere veliko posode...katero se pomije na roke in potem lahko pozabiš na vroč tuš...gre 200litrov vode hitro (midva še pomivava pod tekočo vodo..pa rabiš res vročo vodo za posodo) tako, da ti ostane mlačna za tuširanje.

prav tako se porabi veliko vode...v povprečju se na mesec za dva člana porabi 7kubikov....midva imava porabe 14kubikov (ampak tu je še vrt, pesjak in ostalo)...ampak velik del te porabe je pomivanje posode.

uglavnem midva greva po pomivalca...kadar bova sama se pomiva na roke (da se umazana posoda ne nabira v stroju)=> zopet odvisno koliko posode imava ko sva sama...recimo vikendi jo je več..se naredi torta, juha itd...in takrat uporabiš pomivalca,.....ampak, ko bodo gostje se uporabi pomivalni stroj.

P.S. če povzamem..definitivno je stroškovno ceneje pomivalni stroj kot pa pranje posode na roke....na roko perejo posodo samo ljudje ki imajo denar in si lahko privoščijo večje zalogovnike vode in višjo porabo vode+imajo čas za pomivanje posode na roke...pomivalec je v primerjavi s tem zastonj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

vnetidebater ::

Apofis je izjavil:

Kaj več štroma skur? Pomivanje na roke al v pomivalnem stroju. 3 članska družina. Vem da bi rabl kup podatkov sam zih obstaja kaka splošna ocena...


Če tudi med tednom kuhate kosila ali večerje potem se skoraj sigurno splača investirati v pomivalni stroj. Če ga seveda imate možnost nekam elegantno postaviti v kuhinji....... to je ponavadi največji problem in potem se najdejo ljudje ki agresivno zagovarjajo pomivanje na roke, da jim ni žal da ne morejo kupit pomivalnega stroja.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Super, dedci čvekajo o pomivanju na roke.

Kupi pomivalni stroj, da je mir pri bajti... Bo žena raje kaj skuhala...

Elegantna postavitev ?!?!?! Saj imaš pomivalce, kjer ti mizar namontira gor fronto, in sploh ne veš, da je tam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prašek, tekoči ali tablete?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16515933 (376) gruntfürmich
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12015682 (568) hazlhof
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15739961 (1516) MrStein
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313409 (2310) Horas
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322906 (11807) starfotr

Več podobnih tem