» »

Katere tablete za pomivanje posode?

Katere tablete za pomivanje posode?

«
1
2

techuser ::

Tisti, ki doma pomivate posodo v pomivalnem stroju, katere tablete uporabljate? Jaz sem jih kupoval v DMu. Zanima me, če je kakšna razlika pri tabletah Finish ali Somat?
  • spremenil: techuser ()

koyotee ::

Finish pri meni ne opere dobro, somat vedno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

modelno1 ::

W5 iz Lidla čist ok spucajo. Če se prav spomnim, so celo zelo dobro ocenjene na testu ZPS.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

techuser ::

Hvala obema.

MadMicka ::

Najboljše je pa prašek, enako enostavno, malce ga nasuješ v posodico, kamor daš tableto in to je to. Kupil sem tablete dvakrat in nikoli več.

KAVINSKY ::

Hoferjeve. Nisem še imel težav z njimi.

crazyLIKEme ::

Redno uporabljam W5 iz Lidla. Sedaj majo ene nove, ki so 5g manjše, teh še nisem poskusila. Navadne so dobre. Poskusila sem Somat, Finish in W5 in razen v ceni ne vidim razlike med njimi.
http://crazyl1keme.deviantart.com/

martincek1 ::

Pol Somat tablete. Je dovolj za čisto posodo.

Invictus ::

Lidl povsem soliden...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kixs ::

Kapsule z gelom. Ne tablet. Vsaj moja tako pravi 8-)

Sc0ut ::

Dm so cist ok.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

borisk ::

Müller ima ene "eko" pod svojo znamko, so precej poceni, v rangu W5, pa še pakirane so v manjhno škatlo, in lepo zložene, da ne zavzamejo veliko prostora. Škatla je iz recikliranega cekret papirja, tako da jo otroci ne zamenjajo za bombone, pa tudi opere dobro.

111111111111 ::

Jar tribarvne kapsule. Najbolj zadovoljen z njimi v kombinaciji z finish soljo in finish loščilom.

Najcenejše kar sem jih našel: https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

111111111111 ::

Ne dosegam take kvalitete pomivanja. Kapsula se ne raztopi do konca. Sem jih testiral.

kingsix ::

Midva sva sprobala vse najdra_je in tiste od Hofer/Lidl.. Razlik, razen v ceni, ne opazima.

111111111111 ::

Jaz imam pomivalni stroj star ene 5 let in se mi kar konkretno pozna. Predvsem imam težavo z raztapljanjem, vse kar je cenejše mi ne opere dobro.

Alec999 ::

Jar se je pri meni izkazal bolje kot Finish in Somat.

111111111111 ::

Enako tukaj. Predvsem je manj vonja po čistilu.

techuser ::

Tablete iz DMa so meni v redu. Nikoli ni nobenega vonja po čistilu.

Scorpy84 ::

Jaz kupujem iz tujine Almawin, malo tudi ker so ekoloski in tudi zadovoljen kako operejo. Sicer je pa tudi od stroja odvisno. Prej imel enega v rangu 400e, pa sem probal vse zivo, pa ni to to, si moral paziti, da kaj zasusenega ne das not. Nato vzel boschevega precej visji razred, pa mu je cisto vseeno kaj das not. V spodnji kosari, tudi ce ni tablete, spravi madeze dol.

MostWanted ::

koyotee je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv... cenejse pa se vec jih je.


lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9€. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

finish je pa itak top.

111111111111 je izjavil:

Jar tribarvne kapsule. Najbolj zadovoljen z njimi v kombinaciji z finish soljo in finish loščilom.

Najcenejše kar sem jih našel: https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv...

še slabš 90kom za 14€

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

MostWanted je izjavil:



lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9€. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

POštnine ne plačam ker sem VIP. 100 komadov poceni tablet ki se ne stopijo. Quantuma ne dobiš tako poceni.

MostWanted je izjavil:


še slabš 90kom za 14€

Treba je pogledat na kakovost. Osnovne finish kapsule all in 1 so cenejše, ampak pri mojem starem stroju precej neučinovite. Quantum so OK, ampak so dražje od Jar in še več vonja pustijo na posodi.

Se kar strinjam s Scorpy84, da je odvisno tudi od cenovnega ranga pomivalnega stroja.

koyotee ::

MostWanted je izjavil:

koyotee je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv... cenejse pa se vec jih je.


lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9€. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

finish je pa itak top.

111111111111 je izjavil:

Jar tribarvne kapsule. Najbolj zadovoljen z njimi v kombinaciji z finish soljo in finish loščilom.

Najcenejše kar sem jih našel: https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv...

še slabš 90kom za 14€


Nimam poštnine, sem vip >:D
In ja, finish pri meni ne opere dobro, niti na 65°C.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

rozman ::

Samo Finish ali Somat, škatla tablet je 20€ ampak jih imajo v vsaki trgovini (Spar, Mercator, Tuš, DM, res katerakoli) zelo velikokrat na razprodaji vsaj 50%.

Prej ko smo uporabljali iz W5, smo imeli madeže na kozarcih, zdaj so vedno čisti. Imamo pa zelo trdo vodo.

MostWanted ::

111111111111 je izjavil:

MostWanted je izjavil:



lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9EUR. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

POštnine ne plačam ker sem VIP. 100 komadov poceni tablet ki se ne stopijo. Quantuma ne dobiš tako poceni.

MostWanted je izjavil:


še slabš 90kom za 14EUR

Treba je pogledat na kakovost. Osnovne finish kapsule all in 1 so cenejše, ampak pri mojem starem stroju precej neučinovite. Quantum so OK, ampak so dražje od Jar in še več vonja pustijo na posodi.

Se kar strinjam s Scorpy84, da je odvisno tudi od cenovnega ranga pomivalnega stroja.


nima veze cenovni rang stroja kake maš. fora je da se tablete najbolje raztopijo in učinkujejo na daljšem programu, še posebej 70°. folk pa seveda rad daje na krajše pa eko programe. za krajše programe so geli.

Zgodovina sprememb…

msjr ::

Uporabljam Sparove (Splendid) tablete. Delajo tudi na kratkih programih. V stroju je seveda tudi sol + ta plava tekočina za sijaj.

111111111111 ::

MostWanted je izjavil:


nima veze cenovni rang stroja kake maš. fora je da se tablete najbolje raztopijo in učinkujejo na daljšem programu, še posebej 70°. folk pa seveda rad daje na krajše pa eko programe. za krajše programe so geli.

70° je najkrajši program. Ravno eko in nizkotemperaturni so najdaljši. :)

MostWanted ::

111111111111 je izjavil:

MostWanted je izjavil:


nima veze cenovni rang stroja kake maš. fora je da se tablete najbolje raztopijo in učinkujejo na daljšem programu, še posebej 70°. folk pa seveda rad daje na krajše pa eko programe. za krajše programe so geli.

70° je najkrajši program. Ravno eko in nizkotemperaturni so najdaljši. :)


do zdaj sem si lastil 4 pomivalce, in imel opravka z še 2ma. na vsehje prav70° bil najdalši za 15-30min. sicer imajo tabolši funkcijo skrajšanja programa.

111111111111 ::

jaz imam boscha in osnovne nastavitve so 70 2 uri 15 minut, 45-65 2 uri 45 in 40 stopinj 3 ure 15 min.

red_baron ::

Jaz že leta uporabljam Šparove tablete splendin. Izdeluje jih Claro(Avstrija) in so res dobre. 100kos je 5€, pa še na kuponček -25% jih daš pa te pride ceneje kot katerakoli druga (3.75€) 100 kosov.

Pa še to. Nekatere tableto so tudi precej lažje od drugih. Te so npr 100kosov 1.8kg se pravi je vsaka težka 18gramov.

Scorpy84 ::

MostWanted je izjavil:

111111111111 je izjavil:

MostWanted je izjavil:



lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9EUR. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

POštnine ne plačam ker sem VIP. 100 komadov poceni tablet ki se ne stopijo. Quantuma ne dobiš tako poceni.

MostWanted je izjavil:


še slabš 90kom za 14EUR

Treba je pogledat na kakovost. Osnovne finish kapsule all in 1 so cenejše, ampak pri mojem starem stroju precej neučinovite. Quantum so OK, ampak so dražje od Jar in še več vonja pustijo na posodi.

Se kar strinjam s Scorpy84, da je odvisno tudi od cenovnega ranga pomivalnega stroja.


nima veze cenovni rang stroja kake maš. fora je da se tablete najbolje raztopijo in učinkujejo na daljšem programu, še posebej 70°. folk pa seveda rad daje na krajše pa eko programe. za krajše programe so geli.


V mojem primeru je kar razlika v rangu stroja. Tudi če dam program na 45 minut, pa 65-70 stopinj, mi bo kljub temu isto opral kot če imam daljši tri urni. Sam pač program ni ekološki in tudi več vode požre. V mojem primeru, ta stroj višjega ranga ima močnejši curek + neki senzorji za zaznavanje madežev posledično temu tudi prilagaja curek, in že zaradi tega izstopa od prešnjega. Če dam dokaj čisto posodo imam program končan že v pol ure :).

MostWanted ::

Scorpy84 je izjavil:

MostWanted je izjavil:

111111111111 je izjavil:

MostWanted je izjavil:



lep prosim, lidl ma akcije na vsake tolk finish 100kom 9.9EUR. daj boš pa naročval pa še poštnino plačval.

POštnine ne plačam ker sem VIP. 100 komadov poceni tablet ki se ne stopijo. Quantuma ne dobiš tako poceni.

MostWanted je izjavil:


še slabš 90kom za 14EUR

Treba je pogledat na kakovost. Osnovne finish kapsule all in 1 so cenejše, ampak pri mojem starem stroju precej neučinovite. Quantum so OK, ampak so dražje od Jar in še več vonja pustijo na posodi.

Se kar strinjam s Scorpy84, da je odvisno tudi od cenovnega ranga pomivalnega stroja.


nima veze cenovni rang stroja kake maš. fora je da se tablete najbolje raztopijo in učinkujejo na daljšem programu, še posebej 70°. folk pa seveda rad daje na krajše pa eko programe. za krajše programe so geli.


V mojem primeru je kar razlika v rangu stroja. Tudi če dam program na 45 minut, pa 65-70 stopinj, mi bo kljub temu isto opral kot če imam daljši tri urni. Sam pač program ni ekološki in tudi več vode požre. V mojem primeru, ta stroj višjega ranga ima močnejši curek + neki senzorji za zaznavanje madežev posledično temu tudi prilagaja curek, in že zaradi tega izstopa od prešnjega. Če dam dokaj čisto posodo imam program končan že v pol ure :).


to pa tudi drži, zato jebolje met gel za krajše,vendarje dražje.

starfotr ::

Vedno, preden vložite tableto posodico v stroju, morate obrisati oz. osušiti posodico. Drugače se prime in potem nezadovoljstvo.

Uporabljajte programe, ki niso hitri in eko in bodo rezultati vedno dobri.

Pri sredsrvu za izpiranje lahko nastavite doziranje, nekateri stroji imajo pa tudi nastavitev doziranja soli, tako, da če je trda voda, nastavite na višjo vrednost doziranja.

Pa, ko praznite stroj, vedno izpraznite spodnjo košaro najprej. Da od zgodnje ne kapa voda dol.

Stroj je treba tudi očistiti. Obstajajo čistila za čiščenje stroja.

111111111111 ::

starfotr je izjavil:

Vedno, preden vložite tableto posodico v stroju, morate obrisati oz. osušiti posodico. Drugače se prime in potem nezadovoljstvo.

Jaz ne dam v posodico ampak direktno v mrežico v zgornjo polico.

starfotr ::

Ne vem če je to pametno. Ker najprej stroj grobo spere z vodo in če se takrat aktivira tableta, jo pol vržeš stran.

MostWanted ::

111111111111 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Vedno, preden vložite tableto posodico v stroju, morate obrisati oz. osušiti posodico. Drugače se prime in potem nezadovoljstvo.

Jaz ne dam v posodico ampak direktno v mrežico v zgornjo polico.


pol maš pa take pametnjakoviče. le kk maš zloženo posodo? tk kot tabletko not vržeš?

MrStein ::

MadMicka je izjavil:

Najboljše je pa prašek, enako enostavno, malce ga nasuješ v posodico, kamor daš tableto in to je to. Kupil sem tablete dvakrat in nikoli več.

Hmm, zgleda da se večina ne strinja. Pa precej poceni so zadnje čase tablete. (včasih je bila dražja kot ločen prah, sol in loščilo)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Somat tekočina dvokomponentna - vsaka komponenta pride iz svojega prekata v plastenki. Nobenih težav z raztapljanjem. 70 stopinj.

Dtrader ::

Tudi pri nas uporabljamo Sparove (Splendid) tablete. Stanejo nekaj čez 5 € škatla 100 kom. So dokaj v redu, je pa res, da kaj zasušenega ne damo noter, stroj laufa včasih 2x na dan, je pa Beko 45cm. Uporabljamo ekološki program, pod 70°C. Če na splošno nebi bil zadovoljen, bi nekaj spremenil.... al tablete ali pa stroj.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

fosil ::

Uporabljam gel, sparov ali mercatorjev, pri obeh isti slovenski proizvajalec.
Nobenih težav z raztapljanjem, ne glede na program.
Poleg tega lahko po potrebi prilagajaš dozo.
Tako je!

mrTwelveTrees ::

Te iz Lidla so prav slabe, Finish ali Somat so ok.

fujtajksel ::

starfotr je izjavil:


> Jaz ne dam v posodico ampak direktno v mrežico v zgornjo polico.

Ne vem če je to pametno. Ker najprej stroj grobo spere z vodo in če se takrat aktivira tableta, jo pol vržeš stran.


Vržem na dno tam kjer je najbolj globoko, kamor naj bi tudi sama padla, kadar se ne zatakne. Zatikala se je pa včasih tudi če sem brisal ko ubrisan.
Uporabim program brez predpranja, vratca ki naj bi sprožila tableto škljocnejo manj kot pol minute po njegovem začetku. Predpranje pa naredim na roke v koritu, ker ga še nisem videl stroja ki bi vse lepo opral če ne.

Miha 333 ::

Prašek + sol + sredstvo za sijaj, vse iz Eurospina. Najceneje in najboljši rezultati. Normalen program, 70 st.

Mare2 ::

msjr je izjavil:

Uporabljam Sparove (Splendid) tablete. Delajo tudi na kratkih programih. V stroju je seveda tudi sol + ta plava tekočina za sijaj.


A te tablete niso 3 v enem?

Je treba dodajati sol in tkočino za sijaj?

p1nky ::

Dam malo gela (ni preveč pomembno katerega), veliko manj od predpisanega, ker nimam preveč mastne posode in ni preveč umazana, ko jo zložim not, res pa perem na daljši program. Sredstva za lesk ne dajem, ker očitno to potem tudi delno poješ, ker ga verjetno nekaj še ostane na kozarcih. So pa res zato kozarci čisto spraskani in vizualno za nikamor :) Kis pa ni priporočljiv (namesto loščila), ker uničuje gumo od pomivalca vsaj tako je serviser rekel...

zmaugy ::

Tudi pri nas se ne dodaja "sredstvo za lesk" iz istega razloga. Je pa ena od skrivnosti Somatovega gela kot rečeno v dvoprekatni embalaži - to omogoča, da je čistilo malo bolj alkalno, kar seveda zelo dobro pere. Zakaj dvoprekatna embalaža zato? Ker to omogoča proizvajalcu, da bolj občutljive sestavine da v tekočino v prekatu z manj alkalnim pHjem, zaradi česar ne pride do njihove degradacije med skladiščenjem.

denisbegood ::

Vseeno katere tablete, ker poprej poprskam z alkoholnim kisom vso posodo. Pere se na 60 b/p.

fosil ::

Če imaš trdo vodo je sol kar obvezen dodatek.
In kozarci so lepi, čeprav ne dodajam sredstva za lesk, ampak kis.
Tako je!

DeeJay ::

Hofer so za naše potrebe 3 članske družine top. Mamo 6 let star Boschev stroj, peremo vedno na 70.
Dodatno uporabljam edin sol. Imamo pa zelo trdo vodo.
Uporabljal sem kako leto Calgol al kaj so ble že, rezultat si bli motni kozarci.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prašek, tekoči ali tablete?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16516333 (776) gruntfürmich
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740093 (1648) MrStein
»

Na roke al pomivalc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24323547 (6036) Invictus
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313425 (2326) Horas
»

Tablete za pomivanje posode.

Oddelek: Loža
101879 (1575) anketar

Več podobnih tem