» »

prašek, tekoči ali tablete??

prašek, tekoči ali tablete??

«
1
2 3 4

mpu2Q7 ::

vprašam, ker ste se trudili pomagati pri tistih avtovarovalkah...

zdaj smo dobili darila in smo čisto zmedeni, ker smo bolj enostavni in nismo pri denarju...

kaj je najboljše za pralni in pomivalni stroj pri dnevni rabi?
prašek, tekoči detergent ali tablete??

tekočga se hitro preveč vlije in je potem pride drago in tudi ni eko?
prašek izgleda malo starinsko, mogoče samo za kakšno dolgo pranje posteljnine?
so tablete (blazinice) potem najboljša izbira?

koliko pa je treba vliti tekočega v pralni stroj in koliko pomivalni?
ali toliko kot bi šlo v tableto / blazinico??

pralni ima tisti pokrovček - koliko pa se vlije za malo, srednje ali zelo umazano?
k ja pa za pomivalni stroj - ima 3 nivoje, gre za količino ali umazanijo ali oboje?

hvala in lp

mpu2Q7 ::

ja! 'mamica' hoče uporabljati tablete za pomivalni stroj in tekoči detergent za pralni stroj, samo potem stoka, da je tekoči pralni detergent zelo drag, se hitro troši in nima čisto občutka, koliko je potrebno vliti in včasih pljuskne še po stranici.. so blazinice za pralni stroj boljša izbira? cenovno in dozirno?

darkolord ::

"blazinice" so za pralni stroj ponavadi precej dražje kot tekoči ali navadni prašek.

Mi uporabljamo tekočega Persil, v ta največji flaši je velikokrat v akciji, npr:



ali še ceneje



Vliješ toliko, kot piše na embalaži detergenta, torej cca. pol pokrovčka. Če stroj ni poln, potem ustrezno manj.

Za pomivalni so v redu kapsule ali tablete, so precej praktične. Najbolje kupiti nekaj v akciji - spet, večinoma so to večja pakiranja - to je nekje ranga 10 centov na tableto.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Prašek je daleč najboljši in najcenejši.

Miki N ::

Problem tekočega "praška", tudi kapsul je, da zjebe ves koncept predpranja, ker je vedno porabljen večinoma v predpranju (tudi če ga zliješ v prekat za pranje), medtem ko pravi prašek počaka da se ga spere v pravilnem delu cikla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

mpu2Q7 ::

ok, ne bo pomagalo s praškom :-(

'mamica' pravi, da pralni prah ostane med perilom in ostanejo beli madeže, če se ne spere dobro...
pravi še, da praška (v prahu!) ni kupila kakšne ene 10 let, če ne več.

menda pralne blazinice stanejo na pranje 0,30 euričev (duel), tekoči detergent (če se ne poliva z njim!) pa 0,37 euričev (ariel)? to gledam cene na mimovrste?

bi bilo to razliko v strošku pranja dobro 'mamici' razložiti, čeprav zelo tvegam, da me za ušesa?

posode od kosila ne moremo lizati ob večerji, ker se že vse zasuši, smo pa že poskusili. se pa damo podučiti, kako to rešujete drugi forumaši.

starfotr ::

Pomivalni nimajo prekatov za predpranje.

Če želiš predpranje, lahko malenkost praška streseš po vratih, preden jih zapreš.




OP, ti se pa že odloči kaj bi rad. Pomivalni ali pralni stroj in detergente za to.

In ja, pri obeh je prašek daleč cenejši in boljši kot vse ostale kapsule, tekoči detergenti, tablete ipd.

mpu2Q7 ::

menda pasja slina aseptična, je to res?

starfotr, ja, oboje...
za pomivalni stroj izgleda, da so tablete že zmagale, če odmislimo lizanje ob večerji.
za pralni stroj pa se še pogajamo - na forumu je veliko lažje kot to prenesti v realnost...

auuu mamica draga, ne me več za ušesa!

Ganon ::

Temno perilo: tekoči detergent
Belo perilo: detergent v prahu
Pomivalni stroj: kapsule

V-i-p ::

Meni osebno kapsule daleč najbolj dišijo. Daš eno kapsulo v boben in to je to. Nobenega praška in mehčalca več, saj je 4v1. Uporabljam pa Persil in Dash.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

6151 ::

Prašek povsod
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

BigWhale ::

Ce pogledas sestavo razlicnih detergentov za pranje perila ali pa razlicnih detergentov za pranje posode, bos videl, da imajo prakticno vsi detergenti precej podobne oziroma velikokrat enake sestavine.

Jaz ze nekaj let kupujem najcenejse detergente na enoto pranja. Praviloma so to tekoci detergenti ali pa klasicen prasek za pranje. Problem tekocih detergentov je, da pri pranju perila ubijejo koncept predpranja. Pri posodi je lazje, ker das lahko detergent direkt v stroj. Sicer pa pri nas se nisem nasel praska za pomivanje posode. Vse kar lahko dobis je tekoci detergent ali pa tablete.

Starfotr je gor linkal odlicen video od Technology Connections. Poglej si ga.

starfotr ::

Včasih je bil samo prašek, ni bilo tablet. Še danes ga dobiš v raznih drogerijah in trgovinah, za nekje 3 eur/kg.

IL_DIAVOLO ::

Perwol ali Ornel, tekoci. Od Ariela se splaca jemati prašek iz deutchland.

Ce se ne motim, je paknga iz Nemcije 20 evrov za 130 pranj. Pri nas je 50 evrov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mpu2Q7 ::

Se lepo zahvaljujem za vse resne odgovore... Pri tekočih detergentih za pralni stroj je problem ta, da mora biti odmerjena minimalna zadostna količina, kar pa se hitro preseže, če se ne naliva v merico in zato računica hitro pade. Saj se razumemo?

Sam 'mamici' težko razložim, da naj ne naliva na augenmas v pralni stroji, če detergent sproti odteka, pa še nek za nekakšen nemški trg mora bit ali kaj in da ne velja kar vse povprek. Zato ima 'mamica' privilegij to sama nabavljati. Če pa bi bilo s kapsulami dovolj ugodno na dolgi rok, bi pa mogoče (ugodno) nabavo prevzel tudi jaz.

V pomivalni stroj ni problema, načeloma se uporablja tablete/kapsule, edino jaz tiste tekoče dvojne Somate uporabim, ker jih pač je potrebno porabiti, da niso napoti, vendar nalijem največ do prve črtice (1/3 ležišča), ker ne vem, če je sploh potrebno več. Dishwasher powder obstaja.

Kaj hočemo, težko je življenje nas, copat :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

starfotr ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Perwol ali Ornel, tekoci. Od Ariela se splaca jemati prašek iz deutchland.

Ce se ne motim, je paknga iz Nemcije 20 evrov za 130 pranj. Pri nas je 50 evrov.


Malo manj kot 30 eur, ko je v akciji. Spet je 3 eur na kilo.
https://shop.metro.at/shop/1/11543199?c...

delavec44 ::

mpu2Q7 je izjavil:

Sam 'mamici' težko razložim, da naj ne naliva na augenmas v pralni stroji, če detergent sproti odteka, pa še nek za nekakšen nemški trg mora bit ali kaj in da ne velja kar vse povprek.


Sem mislil da ima vsak normalni pralni stroj zapiralo (plastiko), ki ga daš v prekat, ko hočeš uporabiti tekoči detergent.

mpu2Q7 ::

Čakaj, sem šel pogledat, nekaj takšnega je (linkan je manjši pralni stroj). Kaj bi se naj s tem naredilo? A zdaj bom še poslan brat navodila ali kaj? :-)

Tole (?) je razloženo - verjetno se uporablja, ampak to še ne pomeni, da se ne da naliti preveč in izmaličiti računice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

Ganon ::

mpu2Q7 je izjavil:

Sam 'mamici' težko razložim, da naj ne naliva na augenmas v pralni stroji, če detergent sproti odteka


??? Predal ima premakljivo plastično zaporo za tekoči detergent, ne naliva se ga v "prazno", da sproti odteka.

Mimogrede, sem jaz edini, ki ga nikoli ne nalije v predal? Včasih so imeli vsi detergenti priloženo "žogico" za doziranje, ki si jo vstavil direktno v boben. Še danes jo uporabljam.

mpu2Q7 ::

Huh, sem vprašal :-) 'Mamica' pravi, kakšno plastiko, da mora dol potegniti, da nič ne ve, m-mhm, ne :-) Detergent menda sproti odteče. Ojoj, bomo konkretno poštudirali :-)

Mogoče bomo začeli tudi uporabljati žogico :-)

Sem vedel, da je dobro tule vprašati, čeprav bo tudi tokrat veliko sarkastičnih odgovorov :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

Ganon ::

Siva plastika v levem prekatu:

https://abload.de/img/2_573547-4000x396...

Včasih so prilagali dozirnike:



Zakaj mamica v narekovajih?

darkolord ::

Zato, ker je nekdo zgoraj trollal "vprašaj mamico". Ampak ker je sedaj tisti odgovor izbrisan, izgleda malo čudno :)

Zgodovina sprememb…

mpu2Q7 ::

Ja, saj tule, slika 3 in 4. 'Mamica' v narekovajih, ker je bil prvi odgovor v temi sarkastičen, da naj pač vprašam mamico, samo dosleden sem. Mamico sicer še imam, samo je zelo stara, tudi jaz nisem mlad, tako pač to je, vsi gremo v tej smeri. Si predstavljaš, kako drage bi šele bile nepremičnine, če bi vsi živeli večno :-)

Tiste videe sem na hitro pogledal, mislim, da je bilo rečeno, da gre za ameriški trg, kjer pomivalce priklapljajo na toplo vodo. Do sedaj smo vedno dajali tableto pred pomivanjem in bo tako tudi ostalo, saj se sliši vzmet med pomivanjem po ene 15-30 minutah, ko odpe vratca, da izvrže tableto. Za tekoč detergent pa ne vem, če 'dihtajo' vratca - to je še eno vprašanje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpu2Q7 ()

Magic1 ::

Je že zgoraj v enemu videu povedano glede pomivanja posode.
Imaš vedno predpranje in glavno pranje. "Tableta" se uporabi šele v drugi fazi, tako da v prvo dela le na toplo vodo. Torej zelo neefektivno. Bolje je da uporabiš tekočino/prašek in daš pol porcije v predal za predpranje (lahko tudi kamorkoli not), pol pa v predalček. Drugače pa to ni drago, sem ravno prejšnji teden nabavil 1,5l za 8EUR. Tableto so pa tudi ceneje v Lidlu pa še bolje so bile ocenjene.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

IL_DIAVOLO ::

starfotr je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Perwol ali Ornel, tekoci. Od Ariela se splaca jemati prašek iz deutchland.

Ce se ne motim, je paknga iz Nemcije 20 evrov za 130 pranj. Pri nas je 50 evrov.


Malo manj kot 30 eur, ko je v akciji. Spet je 3 eur na kilo.
https://shop.metro.at/shop/1/11543199?c...


Na amazonu je 2.60 evra/kg.

https://www.amazon.de/Detergent-Powder-...

Ajde + postnina 10 evrov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

LeyaPrive ::

Imam zgleda srečo in imam stroja, ki vsa pralna sredstva prenesejo.

V pomivalca gredo tablete iz hoferja ali DM-ova znamka. Sedaj imam iz Eurospina in so tudi ok, 3€/škatla. Včasih se mi da in dam tablete na pol. Sem ugotovila, da mi 98% opere tudi, če pozabim sploh dati tableto.

Pri pralnem stroju pa sem se vedno na prašku v prahu, dam cca 1/3 manj od priporočene količine.

Bele pikice, ki so ostale ponpranjubso bile zato, ker je bil stroj prepoln. Raje manj oprati, kot pa do konca natlačiti ali pa dati potem dodatno izplakovanje. Tudi "prašek" v gelu se ne izpere vedno, samo, da tega ne vidimo. V vsakem primeru je treba stroj vsaj 1x mesec dati praznega orati na 90 C.

starfotr ::

Ni treba praznega stroja laufat.

Peri normalno, na normalnih programih (ne hitri in ne eko), vklopi dodatno izpiranje in povečano porabo vode in bo vse ok.

Na 90 pa itak pereš določene zadeve, recimo kake servete, brisače ipd.

Glugy ::

Za pomivalni stroj je najboljše tekoči detergent uporabljat. Tablete so nateg..tisto 3+ delovanje je brezveze. En youtuber je pred časom dobr preizkus naredu na to temu sam zdele ne najdm.
Najceneje je tekoči detergent ( pa isto dobr pomije naredi!!! ). Pomivalni stroji ne rabijo tablet! Mit se je ustvaril zarad tega predalčka za tablete do katerega je prišlo zarad izdelovalcev teh tablet. ( po navad ti še dajo enih par teh tablet zravn ko stroj kupš ravno zato da se potem navadš kupovat te tablete!!!)


Sam mora pa bit tekoči detergent posebej za strojno pomivanje posode obvezno drugač bo preveč pene!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

IL_DIAVOLO ::

https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv...

120 tablet za 15 evrov nateg? Malo dvomim :)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Glugy je izjavil:

Za pomivalni stroj je najboljše tekoči detergent uporabljat. Tablete so nateg..tisto 3+ delovanje je brezveze. En youtuber je pred časom dobr preizkus naredu na to temu sam zdele ne najdm.
Najceneje je tekoči detergent ( pa isto dobr pomije naredi!!! ). Pomivalni stroji ne rabijo tablet! Mit se je ustvaril zarad tega predalčka za tablete do katerega je prišlo zarad izdelovalcev teh tablet. ( po navad ti še dajo enih par teh tablet zravn ko stroj kupš ravno zato da se potem navadš kupovat te tablete!!!)


Sam mora pa bit tekoči detergent posebej za strojno pomivanje posode obvezno drugač bo preveč pene!!!


Pri tekočem pa vodo plačaš.

ToniT ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

https://www.mimovrste.com/tablete-pomiv...

120 tablet za 15 evrov nateg? Malo dvomim :)


Take akcije ima pogosto tudi Jager, tako da ne gre za nateg.

nejodagreat ::

Glugy je izjavil:

Za pomivalni stroj je najboljše tekoči detergent uporabljat. Tablete so nateg..tisto 3+ delovanje je brezveze. En youtuber je pred časom dobr preizkus naredu na to temu sam zdele ne najdm.
Najceneje je tekoči detergent ( pa isto dobr pomije naredi!!! ). Pomivalni stroji ne rabijo tablet! Mit se je ustvaril zarad tega predalčka za tablete do katerega je prišlo zarad izdelovalcev teh tablet. ( po navad ti še dajo enih par teh tablet zravn ko stroj kupš ravno zato da se potem navadš kupovat te tablete!!!)


Sam mora pa bit tekoči detergent posebej za strojno pomivanje posode obvezno drugač bo preveč pene!!!

Sej imaš tud tablete ki niso “3+ delovanje”, če želiš ročno dodajat še sol in ono sredstvo za izpiranje.

krneki ::

Jaz za pomivalni stroj kupujem 18g tablete v Eurospinu. Mislim da je 100 komadov ene 6eur. So precej mehke tako da jih z lahkoto dam na pol in se isto dobro opere. Za 3c na pranje je to čista zmaga.

mpu2Q7 ::

juhu! kar zanimivo... (palec GOR)

ej gruntfuermich, ti kar objavi zps teste in priporočila, samo ne prehitro, da lahko počasi preberemo :-)

gruntfürmich ::

očitno ne smem, ker mi brišejo poste.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

darkolord ::

Če ne znaš brez zmerjanja, potem ne smeš, ne.

Magic1 ::

Sej lahko napišeš kratki povzetek "lastnih" ugotovitev.
Kot se jaz spomnim, so bile zelo dobro ocenjene ene pod 10EUR za 100 tablet. Daš na pol in uporabiš pol v predalčku in pol vržeš v stroj. Garant čista posoda za 10c.
Sej tudi sol za "pomivalni" stane čez evro. Ali ne bi bila ok najcenejša nejodirana za 20c/kg?
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

profii ::

Saj pol ali pa 0 tablete tudi opere, samo potem ne glejte, zakaj je odtok zamašen vsako leto.

starfotr ::

Če želite dozirat manj od ene tablete si nabavite prašek. Tam lahko doziraš kolikor želiš.

Meni se zdi rezanje tablete neumnost.

Magic1 je izjavil:

Sej lahko napišeš kratki povzetek "lastnih" ugotovitev.
Kot se jaz spomnim, so bile zelo dobro ocenjene ene pod 10EUR za 100 tablet. Daš na pol in uporabiš pol v predalčku in pol vržeš v stroj. Garant čista posoda za 10c.
Sej tudi sol za "pomivalni" stane čez evro. Ali ne bi bila ok najcenejša nejodirana za 20c/kg?


Najbrž bi bila ok, saj gre za čisto navaden NaCl - natrijev klorid, po angleško Sodium Chloride.

Meni se ne da zajebavat s tem, kupim sol za pomivalca za tiste 0,5 eur na kilo in stresem noter v stroj. Tega gre tako malo, da je brez veze.

Magic1 ::

profii je izjavil:

Saj pol ali pa 0 tablete tudi opere, samo potem ne glejte, zakaj je odtok zamašen vsako leto.

Bravo za nepoznavanje. Stroj večino svinjarije odplakne v predpranju, kjer tableta sploh ni prisotna. Torej še en razlog več, da daš tableto na pol in jo daš tudi v predalček za predpranje(ali kar vržeš not). Lahko pa uporabiš kar dve.
Jaz dam malo tekočine za pranje v stroj in eno tableto.
Magic

starfotr ::

Mešanje različnih pralnih sredstev ni priporočljivo.

Ganon ::

Na pol režejo tablete za 6 centov po komadu. Na jok mi gre.

BigWhale ::

mpu2Q7 je izjavil:

Sam 'mamici' težko razložim, da naj ne naliva na augenmas v pralni stroji, če detergent sproti odteka, pa še nek za nekakšen nemški trg mora bit ali kaj in da ne velja kar vse povprek. Zato ima 'mamica' privilegij to sama nabavljati. Če pa bi bilo s kapsulami dovolj ugodno na dolgi rok, bi pa mogoče (ugodno) nabavo prevzel tudi jaz.


Saj ves, da si sedaj zreduciral svoje vprasanje na: 'dejte mi povedat katere tablete za pranje so najcenejse'?

Imas pac problem uporabnika, ki se noce nauciti nicesar novega in ki noce razumeti, da morda v cem nima prav. Tukaj ti forum ne more pomagati.

Najcenejsi in najbolj ugoden je prasek, potem tekoci detergent, ce tega noces uporabljati je pa to tvoj problem potem.

IL_DIAVOLO ::

Ganon je izjavil:

Na pol režejo tablete za 6 centov po komadu. Na jok mi gre.


Saj se ne gre za denar. Gre se za princip. Ob nakupu pomivalnega stroja te naucijo, da se da not 1 tableta. Evo zato pol tablete :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

starfotr ::

Potem pa ne bodi ovca in ne kupuj precenjenih tablet. Prašek je cenejši. Pa še noža in dile ti ni treba packat.

Invictus ::

Ganon je izjavil:

Na pol režejo tablete za 6 centov po komadu. Na jok mi gre.

Meni pa na smeh...

Ziher ima doma ferarija zaradi tega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki ::

Jaz sem kupoval v DM njihov Denk mit 1,8kg prašek...samo se je podražil pa tudi ni ga vedno. Ko grem v Bosno ga sproti pobašem v DMu ob meji za ugodnih 5eur, ampak če tega ni je pa odličen nadomestek tablete iz Eurospina (da tableto prelomom na pol mi vzame pol sekunde pa še 100 tablet mi zdrži pol leta). Opere mi oboje odlično.

IL_DIAVOLO ::

starfotr je izjavil:

Potem pa ne bodi ovca in ne kupuj precenjenih tablet. Prašek je cenejši. Pa še noža in dile ti ni treba packat.


Ce ze kaj, potem bi kupoval gel namesto tablet. In ne, ne dajem jih na pol.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Magic1 ::

Sej pri nas ni ravno pretirano razširjen prašek za posodo. Večinoma imaš tablete in tekočino/gel.
Magic

gruntfürmich ::

sem poslal iworkforu teste, in mu naročil naj jih tukaj objavi. ker so v pdf in se meni ne ljubi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere tablete za pomivanje posode? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8415944 (1424) c3p0
»

Na roke al pomivalc (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24323393 (5882) Invictus
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313395 (2296) Horas
»

Pranje perila v stroju :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011080 (8184) m0LN4r
»

Pomivalni stroj

Oddelek: Kaj kupiti
346883 (6356) BigWhale

Več podobnih tem