» »

Na roke al pomivalc

Na roke al pomivalc

1 2 3
4
5

c3p0 ::

showsover je izjavil:

koyotee je izjavil:

In če maš psa, najprej pelješ psa na sprehod, pol posodo pomivaš :))

in potem daš psu polizati posodo in si 3/4 že pomil...
(slash)


Pes ima antiseptično slino. Krožnike po kosilu daš na tla in nanje spustiš lačnega psa. Prednosti je več: čista posoda, ostankov ni, kosti ni, prihranjen čas porabiš za sprehod...

solatko ::

+1
Če nimaš svojega, posodo daš na sosedov vrt in jo pobereš, ko sosedov pes opravi to nalogo.:))
Delo krepa človeka

tomaz- ::

Sploh so pomivalci varčevalni in ti praktično že v prvem pranju nazaj prinesejo znesek nakupa pomivalca - konc koncev, kaj pa je 400-600 evrov proti norem varčevanju s pomivalcem .. A je kdo že izračunal, koliko časa mora pomivalc prat, da dobiš to vaše "varčevanje" z vodo nazaj v žep ? Ali vam vsem pomivalca božiček prinese ? :D
Komoditeta absolutno, varčevanje my ass :)

GupeM ::

To, da sem eno uro na dan lahko z otroki, ženo ali pa sam zase grem na sprehod/laufat, namesto da pomivam posodo, je vredno veliko več kot 400 - 600 eur.

c3p0 ::

Razen, če je pomivanje družinski hobi. Očka z metlico vse temeljito skrtači, mami splakuje v emparju tople vode, mala Nežika briše, Franci pa polira kozarce kot kak barman stare šole. Floki pa gleda, ko bo kaj padlo na tla in takoj počisti.

matobeli ::

Stroj je 5let v garanciji, to je njegova predvidena življenska doba, vsak dan privarčuje minimalno 20min proti klasičnemu pomivanju. V življenski dobi to pomeni najmanj nekih 600h dela. Urna postavka je torej nekje okoli evra za klasičnega pomivača posode. Če smo zelo radodarni.

TheBlueOne ::

Realno delajo dosti dlje, pet let garancije nimajo vsi.

Zame je nor tisti, ki si ga lahko privosci in ga vseeno nima.

GupeM ::

c3p0 je izjavil:

Razen, če je pomivanje družinski hobi. Očka z metlico vse temeljito skrtači, mami splakuje v emparju tople vode, mala Nežika briše, Franci pa polira kozarce kot kak barman stare šole. Floki pa gleda, ko bo kaj padlo na tla in takoj počisti.

Hvala, imamo boljše hobije, kjer se lahko tudi zabavamo, medtem ko stroj pomiva.

Se tudi z avtom/avtobusom/vlakom ne vozite? Hodite peš? Pač vse skupaj vzameš kot hobi. Očka komandira korak, mami poriva voziček s Francijem, mala Nežika pa z zemljevidom v roki navigira. Floki pa doma čaka, da se vrnete iz službe, šole, od maše.

Aja, pa avto je precej, precej večji strošek kot pomivalec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ghost7 ::

GupeM je izjavil:

To, da sem eno uro na dan lahko z otroki, ženo ali pa sam zase grem na sprehod/laufat, namesto da pomivam posodo, je vredno veliko več kot 400 - 600 eur.


TOČNO TAKO!

Plus Boschev pomivalec sem dobil za dobrih 400€, res da v Black Friday ponudbi, ampak se da.
Ima inverter motor, rekuperacijo tople vode, in namesto košarice za pribor, zgoraj cel pladenj. Predviden je sicer za 13 pogrinkov. Polovica jih sicer pade na lonce/ponve/... polovica je pa zares pogrinkov.
Že samo da bi vsak dan žena ročno oprala "prsušenih" vseh 10 šalc od kave/sladoleda/kakava tako dobro kot pomivalec, bi rabila 5 minut. Res da "zoc" pač mora splaknit v en lonec in potem v stranišče.

Foter ima Boscha že 16 let, brez problema. Vmes je zamenjal že dva pralna stroja (candy, zannusi, trenutno je na Beko).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

solatko ::

Ghost7 - Pri nas se svinjarija nikoli ne zasuši, če zadeve daš v korito, lahko v vsako šalčko naliješ vodo in pomivaš lahko tudi zvečer pa ne bo nič zasušenega, kadar pa vse pustiš na mizi ali pultu, je pa heba.
Delo krepa človeka

energetik ::

No vidiš, za v pomivalc pa jaz komot naložim vse zasušeno pa ta hud program. Gre vse dol. Pri 70° in pari se to odmoči endvatri. Tvoje roke verjetno ne zdržijo 70° vode. :))

solatko ::

energetik - Saj skozi pravim, da je dober za komoditeto in pokrivanje lenobe.
Delo krepa človeka

GupeM ::

Komoditeta ja, lenoba ne.

Ben Dover ::

A je kakšen pomivalc tak da se ni treba sklanjat?

jabe ::

Tisti, ki ga na višino montiras. Svoj cajt je bilo to zelo "in". Tako kot pečica. Malokdo jo montira pod pult dandanes.

GupeM ::

jabe je izjavil:

Tisti, ki ga na višino montiras. Svoj cajt je bilo to zelo "in". Tako kot pečica. Malokdo jo montira pod pult dandanes.

Kar mi je za pečico malo zgrešeno. Razen, če res veliko pečeš. Če se pa v povprečju dvakrat na dan skloniš, te pa ne bo pobralo. Karkoli drugega bi imel tam namesto pečice, bi se večkrat moral sklonit.

profii ::

GupeM je izjavil:

jabe je izjavil:

Tisti, ki ga na višino montiras. Svoj cajt je bilo to zelo "in". Tako kot pečica. Malokdo jo montira pod pult dandanes.

Kar mi je za pečico malo zgrešeno. Razen, če res veliko pečeš. Če se pa v povprečju dvakrat na dan skloniš, te pa ne bo pobralo. Karkoli drugega bi imel tam namesto pečice, bi se večkrat moral sklonit.


Bolj je problem to, da direkt vidiš kaj se dogaja notri. Če jo imaš pod pultom tik tak pozabiš da imaš stvar notri.

Prej sem jo imel na nivoju, sedaj pod indukcijo in je prva opcija veliko bolj priročna. Sploh pri peki pice na zgornji rešetki, veliko lažje vidiš dogajanje, pa vsakae pol minute je pomembne.

lazni ::

Ben Dover je izjavil:

A je kakšen pomivalc tak da se ni treba sklanjat?


Obstaja pomivalc kjer se spodnja košara dvigne.

https://www.bigbang.si/info/gospodinjst...

Drugače pa fak katera debata. Bi prej rekel da sem na forumu upokojencev, kot na tehnološkem forumu. Na roke pomivat je nazadnjaško.

Ghost7 ::

Res je, smo 2021 in pomivalc viša komoditeto.
Lenobo? Hja, lahko se vležeš pred TV, lahko pa ta čas koristneje porabiš (jaz sicer prespim, ker pere od 3:00 do nekje 6:00 na poceni elektriko). Tisti čas, ki bi ga porabil čez dan za pomivanje, pa raje preživim z otroki, oziroma se lotim kakšnega dela (ki ga pri hiši ne zmanjka).



Pomivalc, da se ni treba sklanjat? Hm, zanimivo bi bilo videt kako nalagaš posodo na zgornji (pri mojem celo dva) predal. Pri meni, da ga dvignem na naslednjo višino omaric, bi bil zgornji predal na višini glave, nepraktično..

Pečica na nivoju pa je zakon. Kot je že predhodnik omenil, vsakič, ko greš mimo, vidiš stanje pripravljane hrane. Sploh, če imaš notri dva ali celo tri pladnje (moja pečica sicer podpira 3, koristil pa sem največ dva).
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

m0LN4r ::

Za tiste, ki perete brez mehcalca, kaj pa dajete v pomivalca potem? Kis pa sodo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

m0LN4r je izjavil:

Za tiste, ki perete brez mehcalca, kaj pa dajete v pomivalca potem? Kis pa sodo?
Nič, samo sensitive detergent in to je to. Mehčalca ne uporabljava od kar skupaj živiva, to je nekje 13let. Pa že pred tem sem doma težil, da se ne uporablja, ker športnih švic oblačil se ne sme prati z mehčalcem.

koyotee ::

m0LN4r je izjavil:

Za tiste, ki perete brez mehcalca, kaj pa dajete v pomivalca potem? Kis pa sodo?


In kaj se zgodi ko das kislino in bazo skupaj?
Dumbbbbbb
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:

Za tiste, ki perete brez mehcalca, kaj pa dajete v pomivalca potem? Kis pa sodo?


Tam sol mehča vodo, detergent se pa uporablja v obeh napravah. Povrhu posode ne nosimo na sebi.

GupeM ::

energetik je izjavil:

ker športnih švic oblačil se ne sme prati z mehčalcem.

In kaj se zgodi če jih?

Čist tko, iz firbca.

starfotr ::

Uničiš membrano. Res se ne splača zajebat oblačil samo zaradi detergenta/mehčalca.

Za športna oblačila je super in poceni Kimi sport gel.

m0LN4r ::

c3p0 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Za tiste, ki perete brez mehcalca, kaj pa dajete v pomivalca potem? Kis pa sodo?


Tam sol mehča vodo, detergent se pa uporablja v obeh napravah. Povrhu posode ne nosimo na sebi.
Hvala bogu da ne in samo zlico juhe das v sebe.
Detergenti so cil kul, ima da se posoda sveti.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BorutO ::

facepalm je izjavil:

Bi rekel, da na roke.
Bojler mora ogreti vec vode, ker se je vec porabi.

Odvisno. Moja soseda pomiva posodo na roke. V korito si nalije vodo in polno ceta notri, vse pomije, na koncu pa splakne. Temu bi lahko rekel, da je porabi manj - od štroma do vode.

matobeli ::

Če splakne s toplo vodo je že v minusu.

GupeM ::

Če pa z mrzlo, je pa posoda svinjska.

matobeli ::

Ni nujno. Eni pomivajo kar z megliom in raznimi drugimi konkretnimi detergenti 8-O

GupeM ::

Ja? In? Če splakuješ z mrzlo, bo še vedno svinjsko. Z mrzlo enostavno ne moreš tako dol spravit zadev, pa če daš še tako veliko čistila.

Če ne drugega, se posoda zlepa ne posuši. Niti obriše se ne tako lepo, kot če je posoda topla. Potem pa fleki ostanejo gor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

matobeli ::

Komot se da, razen res najbolj mastne zadeve. Brišeš seveda ne, daš v odcejevalnik in tam pustiš.

Ampak večini npr. starih mam ki to delajo, potem ostaja prašek in mastni deli na posodi.

Tko da pomivalc vedno zmaga.

GupeM ::

matobeli je izjavil:

Komot se da, razen res najbolj mastne zadeve. Brišeš seveda ne, daš v odcejevalnik in tam pustiš.

Ampak večini npr. starih mam ki to delajo, potem ostaja prašek in mastni deli na posodi.

Tko da pomivalc vedno zmaga.

In pa kamen. Če jaz ne obrišem posode je vsa od kamna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Ben Dover ::

matobeli je izjavil:

Ni nujno. Eni pomivajo kar z megliom in raznimi drugimi konkretnimi detergenti 8-O


Lol :)) Cet ne pušča vonja po krožnikih, sam to je fora. Mmmmmm začinjeno z Megliom. Če je zažgano pa z WC račko gre najbolje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ben Dover ()

solatko ::

Če vas mame niso naučile dobro pomivat posodo, je res najbolje kupit pomivalca in požret vse kemikalije, ki ostanejo na posodi po pranju (dodatek za lesk, tako kot na cunjah mehčalec).
Se vidi, da med razpravljalci ni nobenega tabornika ali kemparja, kako pa tam pomivate z mrzno vodo, imate umazano posodo 14-21 dni ali samo plastičen pribor, ki ga vržete v smeti in s plastiko svinjate planet?
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

blue ::

Zakaj bi imeli plstični pribor samo na kampiranju? Jst ga imam kot backup če sem pozabil prižgat pomivalca. (1 paket je dovolj za celo leto).

koyotee ::

solatko je izjavil:

Če vas mame niso naučile dobro pomivat posodo, je res najbolje kupit pomivalca in požret vse kemikalije, ki ostanejo na posodi po pranju (dodatek za lesk, tako kot na cunjah mehčalec).
Se vidi, da med razpravljalci ni nobenega tabornika ali kemparja, kako pa tam pomivate z mrzno vodo, imate umazano posodo 14-21 dni ali samo plastičen pribor, ki ga vržete v smeti in s plastiko svinjate planet?


Solatko je se vedno v kameni dobi :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

c3p0 ::

solatko je izjavil:

Če vas mame niso naučile dobro pomivat posodo, je res najbolje kupit pomivalca in požret vse kemikalije, ki ostanejo na posodi po pranju (dodatek za lesk, tako kot na cunjah mehčalec).


Saj ga ni treba vlit noter, če misliš da te zastrupljajo s tem.

energetik ::

Tako je, jaz tega dodatka ne uporabljam, samo 3v1 tablete, tako da spira vedno samo z vodo. Kakšen madež od kamna na posodi me nikakor ne moti.

showsover ::

Ja, lenoba je, normalno, samo meni ni cilj večno živet.
Sol za mehčanje vode pa daš not, četudi imaš te 3v1 tablete?
Ali ni potrebno?

Katere tablete pa so najbolj učinkovite?
Mi smo bolj navadni, poznamo samo Finish in Somat pa morda še kakšne budget variante...
ZPS 2014 je rekel, da Somat 10 (ne 7!) bil boljši od Finisha Powerball (Turbo in Quantum)?
Pa W5 je bil tudi kar ok in Alio in Denk?

Za lesk daš pač, ko daš steklovino pomivat, ali?

energetik ::

Tudi soli nimam, ker mi je že 2x crknila naprava za dodajat sol, zdaj sploh ne kaže več, da ni soli, prej je pa metalo not sol z lopato, da je bilo vse lisasto. Šrot od Gorenja, tako da zdaj samo 3v1 not mečem in čakam, da dokončno crkne ta šrot.

Uporabljam pa 3v1 tablete od DM ali Hoferja. Finish in ostali so po mojem samo nategovanje s ceno.

matobeli ::

Jaz mam najcenejše tablete iz eurospina, dodajam tudi sol. Poiskusil sem več različnih kombinacij in je ta dovolj dobra, Finish Silver mi pa sploh ni dobro raztopil ;)

Bom pa šel za probo na biološko razgradljivo čistilo ko mi zmanjka te škatle.

m0LN4r ::

BorutO je izjavil:

facepalm je izjavil:

Bi rekel, da na roke.
Bojler mora ogreti vec vode, ker se je vec porabi.

Odvisno. Moja soseda pomiva posodo na roke. V korito si nalije vodo in polno ceta notri, vse pomije, na koncu pa splakne. Temu bi lahko rekel, da je porabi manj - od štroma do vode.
Gospodinjstvo 4. razred OS
1. Operes v koritu tople vode, splahnes na grobo
2. Splahnes z hladno, zlozis da se odcedi
Pa se je vedno vse svetilo.
Je pa res, da se je zasralo 3x manj posode in tudi 2x manj posode je blo pr hisi.

Kako tezko je zamenjati ventil dozirnika soli, btw?

PS: Jaz posodo iz pomivalca se enkrat dodatno splahnem, ker imam obcutek da je detergent al tisto sranje za sijaj gor da disi po limonah
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

koyotee ::

Ti in solatar sta glih za skupaj :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

matobeli ::

m0LN4r je izjavil:


Je pa res, da se je zasralo 3x manj posode in tudi 2x manj posode je blo pr hisi.


My ass. Sam gospodinja je vse sproti nardila pa otroc niti opazli niste.

m0LN4r ::

Nic my ass, mi smo bli plebsi, sorry. Na pocitnicah pr babici je imel vsak svoj bestek in fertig. Ne pa tri komplete oz. 3 polne regale posode. To je prislo mal pozneje, ko so se porocili in dobili en kup.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

matobeli ::

Ne verjamem da ste pil kofe iz istiga kozarca kot vodo ali vino.

Aja ne, ste bli otroci. babica je po kosilu pomila, kozarce st mel pa cel dan iste. ;)

m0LN4r ::

Em ja, kavo se je pilo iz kozarca, pravi komplet za kavo se je pa uporabil samo za visje goste (zupnika) ali praznike in obletnice. Drugace je bil zaklenjen v omaro.
Spricer kupic je bilo tocno 5, nevem ce se spomnis, taksni res debeli stari kozarci z rocajem so to bli.
https://www.mediamarkt.de/de/product/_s...
Kako si vedel?

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

matobeli ::

Ma ja dobr, pusti babice, ki bi še reklamne kozarce spravile na podstrešje dokler se stari ne razbijejo. Moja je do konca šparala kristal za wiski v original embalaži, uporabljen verjetno 1x/10let.

Če govorimo o povprečni družini ki je vzgajala otroke v 90ih se pogovarjamo o tem ali je imel froc walkmana ali ne. Ne pa o tem ali so imeli manj ali več kot 5 kosov posode za pijačo.

Ne da zanikam revščino, ampak ko se pogovarjamo o povprečnem gospodinstvu so podatki gospodinjstev iz obeh skrajnosti brez vrednosti.

Ben Dover ::

showsover je izjavil:

Ja, lenoba je, normalno, samo meni ni cilj večno živet.
Sol za mehčanje vode pa daš not, četudi imaš te 3v1 tablete?
Ali ni potrebno?

Katere tablete pa so najbolj učinkovite?
Mi smo bolj navadni, poznamo samo Finish in Somat pa morda še kakšne budget variante...
ZPS 2014 je rekel, da Somat 10 (ne 7!) bil boljši od Finisha Powerball (Turbo in Quantum)?
Pa W5 je bil tudi kar ok in Alio in Denk?

Za lesk daš pač, ko daš steklovino pomivat, ali?


Probaj Eurospinove čistilne izdelke, boš presenečen nad kvaliteto in ceno.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prašek, tekoči ali tablete?? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15714579 (612) delavec44
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15739569 (1124) MrStein
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11914993 (1524) Utk
»

Kje kupiti prašek za strojno pomivanje posode

Oddelek: Loža
313316 (2217) Horas
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322725 (11626) starfotr

Več podobnih tem