» »

Pranje perila v stroju :)

Pranje perila v stroju :)

1
2
»

Ganon ::

Tri tedne se brišejo z eno brisačo ... :8)

737 ::

Tri tedne, da. Nič ji ne manjka. Vsak uporablja svojo. Mislil sem na brisačo za po prhanju. Za brisanje rok je druga in se menja malo pogosteje.

Raptor F16 ::

DePalmo je izjavil:

Sem prebral tistole o kisu in je potrdilo moje sume. Že tako sem jih ovrgel ko se ga polival okoli hiše da zatre ves plevel, sedaj imam pa potrjeno da v pralnem stroju ne naredi nič. Torej ga bom kar nehal uporabljat, že tako praktično ni razlike če ga ali če ga ne. Itak pa vedno pustim boben in predal za doziranje odprt, da se vse presuši.



Kis pomaga samo kot "mehčalec vode" da reagira s karbonati. To je pa tudi bolj ali manj vse. Dober je da se ti kamen ne nabira na grelcih.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

pirat ::

737 je izjavil:

Tri tedne, da. Nič ji ne manjka. Vsak uporablja svojo. Mislil sem na brisačo za po prhanju. Za brisanje rok je druga in se menja malo pogosteje.

Po treh tednih uporabe brisace brez pranja seveda da ji nic ne manjka! Vsega ima celo se prevec... Prevec bakterij, prevec ostankov kože, verjetno ze nekaj plesni... nic cudnega, da vam na koži ‘po kislem zadiši’ ...

737 ::

Kdor spremlja novejše raziskave okoli bakterij (microbiome, itd) ve, da bakterije nikakor niso problematične. V današnjem svetu je problem v pomanjkanju bakterij. Natančneje, zmanjšuje se raznolikost naših bakterij in iz tega izhaja kopica zdravstvenih težav začenši z alergijami. V in na človeku je 10x več mikrobov od njegovih lastnih celic. Naše lastne celice še zdaleč ne znajo izdelati vseh nam potrebnih snovi in se zato za dodatne funkcije zanašajo na mikrobe. Zanje poskrbimo z izogibanjem sterilnemu okolju. Površina kože je vedno rahlo kisla, ker so na njej bakterije, ki takšno okolje ustvarjajo in tvorijo s tem prvo fronto našega imunskega sistema.

Ashrack ::

darkolord je izjavil:

737 je izjavil:

Brišemo le vodo s čiste kože in brisača se nikoli ne umaže.
Tega pa ne verjamem.

Ali so brisače barvaste in se tega ne vidi ali pa si ne umivate rok zelo pogosto.

Sam namreč zelo dobro (vsaj precej nadpovprečno) skrbim za higieno rok, pa po nekem času kljub temu (snežno bela) brisača postane vidno umazana.

Enostavna resitev, uporabljaj brisaco ki je temne barve.
Occam%27s razor @ Wikipedia
....

gruntfürmich ::

3 tedne je verjetno malo preveč, vendar pa mi je poleti največji problem, ker se brisače v kopalnici v bloku ne posušijo zadosti, in že po parih dneh zasmrdijo. pozimi, ko se sproti sušijo na radiatorju, tega problema praktično ni.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Horas ::

o bog kake nate eni! en zavrže brisačo po enem brisanju spet drug jo ima 3 tedne????? pa če se rečmo 2x3x na teden tusiras 2x na dan. katstrofa


jaz imam veliko brisačo po tusiranju 3-4x sem velik in imam kosmate roke in noge.brisačo obvezno dam sušit na radiator ali stojalo. brisače za roke menjamo nekje po 3-4 dneh odvisno kolkrat se brisemo,če smo z otroci vlk zuni,... če mamo goste damo novo.

niso sam bakterije amapak tudi dejstvo da mokra brisača gnije. veliko ljudi pa kar mokre brisače, da ne omenjam crvetov iz kuhinje mečejo v koše mokre!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Horas ()

Ganon ::

737 je izjavil:

Kdor spremlja novejše raziskave okoli bakterij (microbiome, itd) ve, da bakterije nikakor niso problematične. V današnjem svetu je problem v pomanjkanju bakterij. Natančneje, zmanjšuje se raznolikost naših bakterij in iz tega izhaja kopica zdravstvenih težav začenši z alergijami. V in na človeku je 10x več mikrobov od njegovih lastnih celic. Naše lastne celice še zdaleč ne znajo izdelati vseh nam potrebnih snovi in se zato za dodatne funkcije zanašajo na mikrobe. Zanje poskrbimo z izogibanjem sterilnemu okolju. Površina kože je vedno rahlo kisla, ker so na njej bakterije, ki takšno okolje ustvarjajo in tvorijo s tem prvo fronto našega imunskega sistema.


Hvala, da rešuješ svet z gojenjem mikroorganizmov na brisačah in ostalih cunjah.

techfreak :) ::

737 je izjavil:

Oblačila, razen nogavic in spodnjega perila, ravno tako ne peremo, dokler niso umazana ali dobijo kljub zračenju vonj po znoju.)
Malenkost me zanima kaj to dejansko pomeni v cifrah, po drugi strani pa mogoce boljse da ne vem.

DePalmo ::

gruntfürmich je izjavil:

zabarva se vedno in vedno spušča barvo. zato če pereš belo s temnim, belo ne bo več belo.

Ni res, vedno perem bele ločeno in sčasoma ratajo rumenkaste, kljub lovilcem barv.

Horas ::

DePalmo je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zabarva se vedno in vedno spušča barvo. zato če pereš belo s temnim, belo ne bo več belo.

Ni res, vedno perem bele ločeno in sčasoma ratajo rumenkaste, kljub lovilcem barv.


nam bele ostajajo bele. in ne uporabljamo nikakršnih lovilcev barv ali posebej praške/gele za bele cote.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gruntfürmich ::

DePalmo je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zabarva se vedno in vedno spušča barvo. zato če pereš belo s temnim, belo ne bo več belo.

Ni res, vedno perem bele ločeno in sčasoma ratajo rumenkaste, kljub lovilcem barv.

tudi meni, ker uporabljam bolj naravni pralni prašek. kakšen agresivni beli pralni prašek bi to znal odpravit (ko sem dal mami pralni prašek za belo od mieleja je bila očarana nad belino).

če boš belo pral s temnim bo pa postalo sivinsko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Treba je pogledat, kaj v teh praških. Če ti belilno sredstvo poškoduje oblačilo in škoduje človeku, potem je bolje, da so oblačila malo manj bela in bolj zdrava ter dlje časa v uporabi.

gruntfürmich ::

optična belila so praktično v vsakem prašku za belo perilo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

starfotr ::

V bistvu so v praških zadeve, ki so povsem nepotrebne. Od optičnih belil, parfumov, barvil ipd. Zato je dobro imeti čim bolj enostavna in naravna čistila in vse skupaj prati na višji temperaturi.

gruntfürmich ::

se strinjam. zato pa uporabljam odori in nano.
ampak pri odori za barvno je bil problem pozimi, ker sušim v skupnem prostoru v bloku, da mi je perilo zasmrdelo, verjetno zato ker se je predolgo sušilo. potem sva z mojo prešaltala na nano ki pa je glede tega boljša.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

starfotr ::

Kateri nano? Kak link?

gruntfürmich ::

"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Horas ::

marija sveta bio pa take pa to. kk eni padate na te fore...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

gruntfürmich ::

zdaj pa si tako bleknil kot da si komaj izpod kamna prilezel...
tudi fosfatov ne pustijo več dajati v praške v takšnih količinah kot nekoč...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Horas ::

ne z lune sm prletu.

sark off.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

m0LN4r ::

WaterBoy je izjavil:

Vse vržem v stroj, dam noter tekoči detergent in perem vse na 40.

Vsake toliko čada uperem brisače in servete na 90 da se malo razkuži

Ne komoliciram

Enako, sicer pa nevem kaj eni komplicirajo z razkuzevanjem. Detergemnt in ena ura opravita tudi tukaj svoje. Kupujem malo drazji detergent in to je to. V studentskih cajtih, ko smo sparal in kupoval najcenejsi "ariel" pa je bil res vonj po milu.

Meni bi zadostoval pralni stroj z enim programom, kjer samo temperaturo preklapljam med 40 in 90 pa to je to. Ni nobene potrebe po 12 programih. Ajd razen mogoce sportne cote, kak 30 minutni, da jih "splahnes" pride prav.

Pa tudi najkrajsi program uporabljam, ker moje cunje prakticno niso nikoli tako zasrane, da nebi bilo dovolj. Svicam prakticno skoraj nic, pa ce ze svicam niti ne smrdi bas nekaj, umazem se pa tudi skoraj nikoli, pazim kaj delam.

Ce pa neko cunjo slucajno zaserjem, da flek ne spravim ven, pa se ta cunja potem uporablja samo se za domaca opravila in tako je zakljucen krog.

Sortirati glede barv, pa to se je delalo 30 let nazaj? PEREVA mesano pisano vedno, modro, rdece, belo, crno, tanko, debelo, napol sinteticno, bombazno itn. se nikoli se ni nic razbarvalo, razen neke ultra poceni kitajske robe dolgo casa nazaj it trznice.

PS:
Kaj za boga je lovilec barv?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

svecka ::

lovilec barv so taki lističi, ki jih kupiš. Enega daš v pralni stroj in nase potegnejo odvečno barvo. Še posebej se to pozna pri pranju novih oblek in predvsem kavbojk, ki rade spustijo barvo ob prvem pranju.

https://www.google.com/search?q=lovilec...

m0LN4r ::

Nikol v zivljenju nisem videl in uporabil tega. Moje 2 leti stare kavbojke zgledajo isto kot pred dvemi leti, pa jih perem skupaj z zivordecimi majcami za sluzbno in crnimi gatami na 40 stopinj, uro pa tricetrt. Pa se ene sive tanke hlace perem zraven, tudi niso nic razbarvane, kakor tudi crna svilena srajca ne. No nevem, samo moje izkusnje.

Tega se niti moja mama ni nikoli uporabljala, pa se jo da marsikaj nasrat. Ona edino locuje svetlo, pisano in temno. Pa tudi tu ne opazim razlike v primerjavi z mojim sistemom.

Horas je izjavil:

o bog kake nate eni! en zavrže brisačo po enem brisanju spet drug jo ima 3 tedne????? pa če se rečmo 2x3x na teden tusiras 2x na dan. katstrofa


jaz imam veliko brisačo po tusiranju 3-4x sem velik in imam kosmate roke in noge.brisačo obvezno dam sušit na radiator ali stojalo. brisače za roke menjamo nekje po 3-4 dneh odvisno kolkrat se brisemo,če smo z otroci vlk zuni,... če mamo goste damo novo.

niso sam bakterije amapak tudi dejstvo da mokra brisača gnije. veliko ljudi pa kar mokre brisače, da ne omenjam crvetov iz kuhinje mečejo v koše mokre!
Jaz si s temi bakterijami krepim imunski sistem, sicer pa se obrisem ko sem se umil, tako da je brisaca po 5 dnevih se vedno cista in nic ne smrdi. Pa se ne tusiram niti vedno z "cistilom" ampak samo z vodo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

darkolord je izjavil:

737 je izjavil:

Brišemo le vodo s čiste kože in brisača se nikoli ne umaže.
Tega pa ne verjamem.

Ali so brisače barvaste in se tega ne vidi ali pa si ne umivate rok zelo pogosto.

Sam namreč zelo dobro (vsaj precej nadpovprečno) skrbim za higieno rok, pa po nekem času kljub temu (snežno bela) brisača postane vidno umazana.

Al pa hodim tako dolgo nag naokoli, da se boljkone posusim sproti. Ce je koza malo vlazna, se ze oblecem.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

m0LN4r je izjavil:

Sortirati glede barv, pa to se je delalo 30 let nazaj? PEREVA mesano pisano vedno, modro, rdece, belo, crno, tanko, debelo, napol sinteticno, bombazno itn. se nikoli se ni nic razbarvalo, razen neke ultra poceni kitajske robe dolgo casa nazaj it trznice.

sortiranje glede barv je še kako potrebno, če želiš ohraniti lepe barve.
ampak če nimaš kakih finih cot in če so tudi oblačila na splošno grda, se človek res ne rabi sekirat glede ločevanja.

m0LN4r je izjavil:

Meni bi zadostoval pralni stroj z enim programom, kjer samo temperaturo preklapljam med 40 in 90 pa to je to. Ni nobene potrebe po 12 programih. Ajd razen mogoce sportne cote, kak 30 minutni, da jih "splahnes" pride prav...

to so že 3 programi (2× različna temperatura ter krajši program). sploh znaš štet?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

To je en program z nastavljivo temperaturo in casom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

nimaš pojma...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

iso2000 ::

bombažne majice itd, na 60 stopinj, ne glede na barvo, vse v stroj. Zraven navaden prašek iz hoferja. Done.
Merino in volnena roba pranje na roke.
Majice sem začel prati na 60, ker sem opazil da mi po praih pranjih na 40 začnejo smrdet. Pranje na 60 je to rešilo. Ločevanje barv se mi zdi brezveze, če bo kakšna svetla cunja malo temnejša, se ne vznemirjam.
Brisače in posteljnina tudi na 60, krpe na 90.

Nosim športna oblačila, maksimum so kavbojke in razen merino/volna športnih zadev nimam kakšnih občutljivih reči, ki bi zahtevale pazljivost ali bi se meni zdele vredne kompliciranja.

m0LN4r ::

Majice sem začel prati na 60, ker sem opazil da mi po praih pranjih na 40 začnejo smrdet.
Jaz sem opazil podobno, pa sem menjal prasek oz. gel. S pranjem na 60 so se cote hitreje unicle oz. obledele.
Podobno kot ti, prakticno vec nic obcutljivega ni v bajti od cunj. Ce se razbarva ali karkoli, gre v smeti pa se vec ne kupi podobno.
Ni sans, da bi 3x loceno pral nekaj, kar lahko operem naenkrat.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358155430 (3682) IL_DIAVOLO
»

Pralni stroj - preveč programov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8011066 (8307) Furbo
»

Pranje oblačil (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5510228 (8209) kuglvinkl
»

Smrdi perilo in pralni stroj?

Oddelek: Loža
4925176 (23412) gruntfürmich
»

Pranje perila

Oddelek: Loža
269650 (8890) gruntfürmich

Več podobnih tem