» »

Nesreča s strelnim orožjem?

Nesreča s strelnim orožjem?

hipertija ::

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Kako pa je to možno, fant je bil praktično s svežim znanjem o rokovanju z orožjem. Čudno.
Prekle za kurnk
  • zaklenil: bluefish ()

nirburu ::

Shit happens.
Slabo primu. Se sprožila sama. Ga je izkušen sodelavec malo zbadal pa ni bil pozoren itd.

V bistvu od uniformirancev sem večkrat videl, da delajo napake zgolj zaradi tega ker držijo tisti "hard-ass", agresiven, napet imiđ pred civilom.
Posledično niso toliko skoncentrirani na samo dogajanje.

hipertija ::

Slabo primu? :)
Prekle za kurnk

Machete ::

Sama se ni sprožila. Verjeten scenarij je ali neka zajebancija gone wrong, ali pa jo je naproženo dal v tok in nesrečno ob tem se vstreil v dimlje in izkrvavel.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dice7 ::

nirburu je izjavil:

Shit happens.
Slabo primu. Se sprožila sama. Ga je izkušen sodelavec malo zbadal pa ni bil pozoren itd.

V bistvu od uniformirancev sem večkrat videl, da delajo napake zgolj zaradi tega ker držijo tisti "hard-ass", agresiven, napet imiđ pred civilom.
Posledično niso toliko skoncentrirani na samo dogajanje.

Toksicna moskost je res nerazumljiv del druzbe

nirburu ::

Babe ste mi tudi nerazumljive.

yayo ::

ni dovolj informacij, da bi lahko karkoli izpeljevali. Kakšno orožje? Kje? Koliko udeleženih? Če špekuliram se mi zdi najbolj verjetno, da je en udeleženec drugega ustrelil po nesreči. Ampak špekuliram.

hipertija ::

yayo je izjavil:

ni dovolj informacij, da bi lahko karkoli izpeljevali. Kakšno orožje? Kje? Koliko udeleženih? Če špekuliram se mi zdi najbolj verjetno, da je en udeleženec drugega ustrelil po nesreči. Ampak špekuliram.

lahko pa tudi sam sebe namerno... čas praznikov bo, stabilna služba danes ne pomeni nič.
Prekle za kurnk

wcpapir ::

Mogoce je sodeloval pri kakem spricanju civilistov s solzivcem in ni zdrzal pritiska vesti...ne vemo, počakajmo na podrobnosti.

Stikalo ::

čudno, "nesreča" je pri tako uposobljeni osebi malo verjetna.

bbbbbb2015 ::

hipertija je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Kako pa je to možno, fant je bil praktično s svežim znanjem o rokovanju z orožjem. Čudno.


Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.
Pravila so dokaj železna:
- VEDNO meri z orožjem samo v tisto, kar želiš ustreliti (tarča, žival, sovražnik)
- VEDNO meri samo v tisto, kar jasno vidiš, upoštevajoč, da krogla lahko gre še precej dlje
- VEDNO preveri, če je orožje prazno, v varni smeri, preden z njim manipuliraš (čiščenje, zastoj)
- VEDNO imej prst na sprožilcu samo, kadar misliš streljati

Športni strelci imamo še nekaj nenapisanih pravil. Nikoli se ne dotikaš tujega orožja, brez da lastnik to ve, niti ne spreminjaš statusa tujega orožja (ga repertiraš, ipd.). Vedno preveriš pravilno delovanje orožja, če je bilo prej razstavljeno (če se recimo udarna igla zagozdi v kanalu) in tako.

Težave se sicer še vedno lahko pojavijo. Ena takih je zakasneli vžig (pogosta težava pri šibrenicah), druga pa nepopolni vžig, kjer se krogla lahko zagozdi v cevi. Naslednji strel bo raznesel orožje.

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

Sama se ni sprožila. Verjeten scenarij je ali neka zajebancija gone wrong, ali pa jo je naproženo dal v tok in nesrečno ob tem se vstreil v dimlje in izkrvavel.


Osebno menim, da premalo treninga. Ravnanje z orožjem in sploh streljanje zahteva neko rutino ravnanja z orožjem. Da se ga ne bojiš in da ne postaneš brezbrižen.
Kar sem jaz govoril nekoč z eno gospo (kriminalistko), oni menda letno postrelijo 25 nabojev. Če je to res, je to odločno premalo. Športni strelci postrelimo med 200 in 500 nabojev na trening, ki je recimo 2x na teden (toliko imam jaz časa). En naboj 9mm (9x19) sedaj stane 35 centov, posebni (votla konica, P+) pa evro/kos.

Če orožje samo prenašaš okrog kot nek rekvizit, potem čez čas - postane rekvizit.

Tidule ::

A z 30k nabojev letno ti še kristalna krogla zraste na čelu?

Že z svojim zadnjim stavkom negiraš prvega.

Dajmo kaj bolj konkretnih informacij počakat. Kot nekdo, ki letno posreli 30.0001 nabojev, se povsem strinjam, da je največja verjetnost za tako situacijo ali malomarnost ali pa namen (samomor) uporabnika orožja, samo mi je vseeno jasno, da to ne pomeni, da ni mogoče da, je dejansko prišlo do nesreče ali do tuje krivde. Poznam več kot enega, ki je končal na urgenci ob upoštevanju vseh tvojih pravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Invictus ::

Mogoce je bilo pa samo prevec cvicka...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

Stikalo je izjavil:

čudno, "nesreča" je pri tako uposobljeni osebi malo verjetna.

policisti niso niti malo usposobljeni za orožje.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

SambaShare ::

Na 24ur in rtvslo, so vsaj toliko fer, da so onemogočili komentiranje. Kaj je še hujšega, da ti ob takih dogodkih ljudje pametujejo po internetih. Sam si je kriv ipd...

Tidule ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Machete je izjavil:

Sama se ni sprožila. Verjeten scenarij je ali neka zajebancija gone wrong, ali pa jo je naproženo dal v tok in nesrečno ob tem se vstreil v dimlje in izkrvavel.


Osebno menim, da premalo treninga. Ravnanje z orožjem in sploh streljanje zahteva neko rutino ravnanja z orožjem. Da se ga ne bojiš in da ne postaneš brezbrižen.
Kar sem jaz govoril nekoč z eno gospo (kriminalistko), oni menda letno postrelijo 25 nabojev. Če je to res, je to odločno premalo. Športni strelci postrelimo med 200 in 500 nabojev na trening, ki je recimo 2x na teden (toliko imam jaz časa). En naboj 9mm (9x19) sedaj stane 35 centov, posebni (votla konica, P+) pa evro/kos.

Če orožje samo prenašaš okrog kot nek rekvizit, potem čez čas - postane rekvizit.


Glede na to, da imajo policisti, ki operativno opravljajo naloge, ki zahtevajo nošenje in potencialno uporabo orožja obvezno usposabljanje najmanj 4x na leto, lahko kje drugje prodajaš pravljice.

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Osebno menim, da premalo treninga.

ali pa preveč treninga in si preveč samozavesten.

ko začneš na polno trenirat IPSC in hitre potege pištole iz toka, se je že sigurno zgodilo, da je kdo pri tem sam sebe ustrelil. ogromno pa jih je že SKORAJ samega sebe ustrelilo pri teh hitrih potegih pištole iz toka.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Saj nikjer ne pise da se je sam. Ali?

Tidule ::

wcpapir je izjavil:

Saj nikjer ne pise da se je sam. Ali?

nope, popolnoma nič ne piše o okoliščinah. Zato so vsa ta prerokovanja še toliko bolj neumna.

chucki ::

Zaklente in briste to temo, ce imaste kaj pameti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Jazon ::

chucki je izjavil:

Zaklente in briste to temo, ce imaste kaj pameti.


Kot nekdo, ki postreli 30002 nabojev letno, pritrjujem zaklepanju, dokler ni znanih več dejstev. Jeb.la vas Baba Vanga.

Invictus ::

Eno je da se obstrelis, drugo pa, da pri tem celo umres.

Sumljivo, kakorkoli ze...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:


Glede na to, da imajo policisti, ki operativno opravljajo naloge, ki zahtevajo nošenje in potencialno uporabo orožja obvezno usposabljanje najmanj 4x na leto, lahko kje drugje prodajaš pravljice.


Kaj definicija usposabljanja pomeni, boš moral natančno razložiti, ker nič več ne kupim brez natančnega pojasnila. Zame osebno je to najmanj 250 izstreljenih nabojev na 25m v R25 tarčo.

Da ne govorimo o enorokem streljanju (s šibko roko), streljanje z obvema očesoma, hitro streljanje... Ne rabi biti IPSC ali IDPA.

Vsekakor pa do nesreč potem ne prihaja. Tukaj je do nesreče prišlo.
Tukaj imaš eno diplomsko na to temo:
https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=71...

Poglej si malo, 90% prekladanja papirjev. In streljajo na 15m, ena postavka od cca 15 postavk.

Stikalo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

hipertija je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Kako pa je to možno, fant je bil praktično s svežim znanjem o rokovanju z orožjem. Čudno.


Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.
Pravila so dokaj železna:
- VEDNO meri z orožjem samo v tisto, kar želiš ustreliti (tarča, žival, sovražnik)
- VEDNO meri samo v tisto, kar jasno vidiš, upoštevajoč, da krogla lahko gre še precej dlje
- VEDNO preveri, če je orožje prazno, v varni smeri, preden z njim manipuliraš (čiščenje, zastoj)
- VEDNO imej prst na sprožilcu samo, kadar misliš streljati

Športni strelci imamo še nekaj nenapisanih pravil. Nikoli se ne dotikaš tujega orožja, brez da lastnik to ve, niti ne spreminjaš statusa tujega orožja (ga repertiraš, ipd.). Vedno preveriš pravilno delovanje orožja, če je bilo prej razstavljeno (če se recimo udarna igla zagozdi v kanalu) in tako.

Težave se sicer še vedno lahko pojavijo. Ena takih je zakasneli vžig (pogosta težava pri šibrenicah), druga pa nepopolni vžig, kjer se krogla lahko zagozdi v cevi. Naslednji strel bo raznesel orožje.


uf potem potolčež za cca 12k€ samo nabojev na leto! Noro :D Sem sam ravno naredil tečaj ter teoretični in praktični del :D

Tidule ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Tidule je izjavil:


Glede na to, da imajo policisti, ki operativno opravljajo naloge, ki zahtevajo nošenje in potencialno uporabo orožja obvezno usposabljanje najmanj 4x na leto, lahko kje drugje prodajaš pravljice.


Kaj definicija usposabljanja pomeni, boš moral natančno razložiti, ker nič več ne kupim brez natančnega pojasnila. Zame osebno je to najmanj 250 izstreljenih nabojev na 25m v R25 tarčo.

Da ne govorimo o enorokem streljanju (s šibko roko), streljanje z obvema očesoma, hitro streljanje... Ne rabi biti IPSC ali IDPA.

Vsekakor pa do nesreč potem ne prihaja. Tukaj je do nesreče prišlo.
Tukaj imaš eno diplomsko na to temo:
https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=71...

Poglej si malo, 90% prekladanja papirjev. In streljajo na 15m, ena postavka od cca 15 postavk.


Boli me briga, kja je zate usposabljenje. Dejstvo je da lažeš, ko blodiš o tem, da policist, ki operativno izvajajo naloge, ki zahtevajo nošenje orožja (sem sodijo tudi kriminalisti) letno izstreli 25 nabojev.


BTW tudi link, ki si ga sam citiral, te direktno postavlja na laž.

Stikalo je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

hipertija je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Kako pa je to možno, fant je bil praktično s svežim znanjem o rokovanju z orožjem. Čudno.


Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.
Pravila so dokaj železna:
- VEDNO meri z orožjem samo v tisto, kar želiš ustreliti (tarča, žival, sovražnik)
- VEDNO meri samo v tisto, kar jasno vidiš, upoštevajoč, da krogla lahko gre še precej dlje
- VEDNO preveri, če je orožje prazno, v varni smeri, preden z njim manipuliraš (čiščenje, zastoj)
- VEDNO imej prst na sprožilcu samo, kadar misliš streljati

Športni strelci imamo še nekaj nenapisanih pravil. Nikoli se ne dotikaš tujega orožja, brez da lastnik to ve, niti ne spreminjaš statusa tujega orožja (ga repertiraš, ipd.). Vedno preveriš pravilno delovanje orožja, če je bilo prej razstavljeno (če se recimo udarna igla zagozdi v kanalu) in tako.

Težave se sicer še vedno lahko pojavijo. Ena takih je zakasneli vžig (pogosta težava pri šibrenicah), druga pa nepopolni vžig, kjer se krogla lahko zagozdi v cevi. Naslednji strel bo raznesel orožje.


uf potem potolčež za cca 12kEUR samo nabojev na leto! Noro :D Sem sam ravno naredil tečaj ter teoretični in praktični del :D


Saj veš kako je tisto, papir vse prenese. Tudi pravljice ultra sposobnih (ustavi relavanten bullshit), ki jih na forumih ne manjka, ne glede na temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bbbbbb2015 ::

gruntfürmich je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Osebno menim, da premalo treninga.

ali pa preveč treninga in si preveč samozavesten.

ko začneš na polno trenirat IPSC in hitre potege pištole iz toka, se je že sigurno zgodilo, da je kdo pri tem sam sebe ustrelil. ogromno pa jih je že SKORAJ samega sebe ustrelilo pri teh hitrih potegih pištole iz toka.


Seveda je tudi možno. Samo jaz osebno sem vedno videl več težav pri začetnikih. Ko smo imeli izpit za ravnanje z lastnim orožjem (kar rabiš, če si hočeš kupovati lastno municijo) smo bili na enem strelišču Sv.Jurij pri Ščavnici. Cca 30 nas je bilo. Ne vem, zakaj nas je vse na kup sklical ob isti uri.

Demonstrirati si moral, da znaš lastno orožje manipulirati (naponiti, izprazniti, razstaviti, sestaviti). Od 30 jih je bilo cca 15 popolnih začetnikov in NOBEDEN ni začel manipulacije z usmerjanjem orožja v varno smer.

Par jih je padlo, potem pa je prišel ven eden od članov komisije in je vsem glasno povedal, da pač če ne bo usmerjanja orožja v varno smer, bomo padli vsi.

Ravnanje z orožjem je na 90% spomin mišic in rutina.

Tidule ::

10% pa sreča, tako kot vse v življenju. Pa vseeno si ti eden redkih v tej temi, ki si domišlja, da v konkretmen primeru, ve kaj se je zgodilo.

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Tidule je izjavil:


Glede na to, da imajo policisti, ki operativno opravljajo naloge, ki zahtevajo nošenje in potencialno uporabo orožja obvezno usposabljanje najmanj 4x na leto, lahko kje drugje prodajaš pravljice.


Kaj definicija usposabljanja pomeni, boš moral natančno razložiti, ker nič več ne kupim brez natančnega pojasnila. Zame osebno je to najmanj 250 izstreljenih nabojev na 25m v R25 tarčo.

Da ne govorimo o enorokem streljanju (s šibko roko), streljanje z obvema očesoma, hitro streljanje... Ne rabi biti IPSC ali IDPA.

Vsekakor pa do nesreč potem ne prihaja. Tukaj je do nesreče prišlo.
Tukaj imaš eno diplomsko na to temo:
https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=71...

Poglej si malo, 90% prekladanja papirjev. In streljajo na 15m, ena postavka od cca 15 postavk.


Boli me briga, kja je zate usposabljenje. Dejstvo je da lažeš, ko blodiš o tem, da policist, ki operativno izvajajo naloge, ki zahtevajo nošenje orožja (sem sodijo tudi kriminalisti) letno izstreli 25 nabojev.


Briga me, kaj ti misliš. Jaz po definiciji ne lažem. Jaz sem to gospo vprašal, kako oni stojijo s tem, pa je rekla, da pač 25 nabojev. Se mi je že takrat zdelo malo in tudi njej se je zdelo malo.

Pač glej, jaz ljudi vprašam, pa mi povedo, kako je.

Tidule ::

In potem pravljice prodajaš naokrog, ja smo razumeli.

Malcolm_Y ::

En policist je (po nesreči) ustrelil drugega, po zadnjih informacijah.

Unchancy ::

Poročajo, da sta bili udeleženi dve osebi. Upam, da bodo temeljito raziskali in poročali.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

bbbbbb2015 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Tidule je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

Tidule je izjavil:


Glede na to, da imajo policisti, ki operativno opravljajo naloge, ki zahtevajo nošenje in potencialno uporabo orožja obvezno usposabljanje najmanj 4x na leto, lahko kje drugje prodajaš pravljice.


Kaj definicija usposabljanja pomeni, boš moral natančno razložiti, ker nič več ne kupim brez natančnega pojasnila. Zame osebno je to najmanj 250 izstreljenih nabojev na 25m v R25 tarčo.

Da ne govorimo o enorokem streljanju (s šibko roko), streljanje z obvema očesoma, hitro streljanje... Ne rabi biti IPSC ali IDPA.

Vsekakor pa do nesreč potem ne prihaja. Tukaj je do nesreče prišlo.
Tukaj imaš eno diplomsko na to temo:
https://dk.um.si/IzpisGradiva.php?id=71...

Poglej si malo, 90% prekladanja papirjev. In streljajo na 15m, ena postavka od cca 15 postavk.


Boli me briga, kja je zate usposabljenje. Dejstvo je da lažeš, ko blodiš o tem, da policist, ki operativno izvajajo naloge, ki zahtevajo nošenje orožja (sem sodijo tudi kriminalisti) letno izstreli 25 nabojev.


Briga me, kaj ti misliš. Jaz po definiciji ne lažem. Jaz sem to gospo vprašal, kako oni stojijo s tem, pa je rekla, da pač 25 nabojev. Se mi je že takrat zdelo malo in tudi njej se je zdelo malo.

Pač glej, jaz ljudi vprašam, pa mi povedo, kako je.


Evo, preveril pri drugem kriminalistu. Pravi, da imajo streljanje 3x letno. O številu nabojev pa se ni hotel izjasniti.

dominuspro ::

bbbbbb2015 je izjavil:



Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.


To si pa res zelo strokovno ugotovil, vsaka ti čast.

Tidule ::

Malcolm_Y je izjavil:

En policist je (po nesreči) ustrelil drugega, po zadnjih informacijah.


daj, ne razlagaj tako kontraverznih reči. Naš dežurni vedeževalec, je že odločil, da je bil kriv policist sam in to je to. Razen če izstreliš več kot 30k nabojev letno, potem imaš ti bolj prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

In potem pravljice prodajaš naokrog, ja smo razumeli.


Pa kaj me najedaš s temi nekimi pravljicami. Ta drugi kriminalist ni hotel reči števila nabojev. V realnosti, na eno streljanje ne moreš potrošiti več kot 200 nabojev za precizno streljanje.

Se strinjam s tezo, da se lahko nesreča zgodi preveč natreniranim, ampak po mojih izkušnjah največ napak delajo neizkušeni in netrenirani.

Machete ::

Invictus je izjavil:

Eno je da se obstrelis, drugo pa, da pri tem celo umres.
Sumljivo, kakorkoli ze...


Razlika med 1. in 2. je lahko samo par mm.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

dominuspro je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:



Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.


To si pa res zelo strokovno ugotovil, vsaka ti čast.


Polovica varnosti pri orožju je v tvojem ravnanju, polovica pa - tako rekoč - v ravnanju drugih.

Če ugotoviš, da nekdo recimo ne preveri, če je orožje prazno, ter v varni smeri - mu to moraš takoj povedati. Tu nekih popravkov ni.
Nasploh pri orožju popravkov ni.

Tidule ::

Torej fant si je sam kriv, da ni ustrezno opozoril sodelavca? Ali si je sam kriv, da se ni izognil metku? Jao v kakšne nebuloze si pripravlje it, za svoje neunosti zagovarjat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

Torej fant si je sam kriv, da ni ustrezno opozoril sodelavca? Ali si je sam kriv, da se ni izognil metku? Jao v kakšne nebuloze si pripravlje it za svoje idiotizme zagovarjat.


V Sloveniji je neka kultura "nesreče". Nihče ni kriv.

Pri orožju tega ni. Lovci se radi zajebavajo, da tudi prazna puška poči. Kako imajo oni pravilnik, kolega je strelec in lovec, pa pravi, da ne moreš na jago kar z nabito puško, še manj z nabito puško priti domov in še manj jo odložiti nabito in se je spravit čistit.

Četudi se je komu orožje sprožilo, bi moral imeti orožje obrnjeno v varno smer.

To je kot, zemlja, karkoli, kjer nehoten strel ne naredi dosti škode in se krogla praviloma ne odbije.

Saj to vidiš na strelišču, kdo se tega drži. Kar smo mi v istem klubu, se vsi držijo teh pravil. Sigurno ne bi dopustili, da eden maha z orožjem okoli. A si nor?

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Kdo trdi, da nihče ni kriv? Edini, ki je kogarkoli obtoževal si ti. Tako da nehaj z laganjem.

Do nesreče je po moji oceni prišlo zaradi hude malomarnosti. Ampak to je ocena, ki jo lahko dam sedaj ko je jasnih več okoliščin in temelji na temu, da nabito orožje nima kaj delat garderobi. Ampak to je tudi to, kar je do sedaj znanega.

Sigurno ne bi dopustili, da eden maha z orožjem okoli.

Ti seveda ne bi, ampak ti bi se tudi metku izognil, če bi bilo treba. Žal nismo vsi tako vsemogočni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bbbbbb2015 ::

Tidule je izjavil:

Kdo trdi, da nihče ni kriv? Edini, ki je kogarkoli obtoževal si ti. Tako da nehaj z laganjem.


Rekel sem, da si je ta fant, po mojem mnenju, kriv sam. Kaj nenehno to laganje naprej nosiš? Kakšno laganje.

Preberi si Sun-Tzu ja. V grobem, za svojo nesrečo si si vedno sam kriv. Pri orožju je margin-of-error 0. Saj to ti takoj na vsakem šolanju povedo. Na strelišču imaš hišni red ali pač nek red na strelišču.

Med športnimi strelci je vedno vprašanje, v katerem kotu (v prostorih kluba) se čisti orožje in kje je dogovorjena varna smer. Zdaj boš rekel, da nihče ne nosi nabitega orožja, da pa je enkrat nekdo prinesel.

Saj sem rekel, da je ravnanje z orožjem rutina. Ki se konča tako, da iz strelišča greš recimo s praznim orožjem. Po 10 letih ali še več, je to še vedno enako. In ni nesreče.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::


Kot nekdo, ki postreli 30k nabojev letno (in imam več kot 5 kosov orožja), lahko rečem, da si je fant sam kriv.

Bullshit alert

hipertija ::

Kakor koli obrnemo, več kot očitno človek ni bil primerno usposobljen, če je do nesreče prišlo. To je velik problem za ta poklic in vrže veliko senco na izobraževalni sistem, ki traja 2 letni redno, pol leta kot nadzornik meje ali pa celo samo mesec kot rezervist!
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

točno tako, če bi imel pol sposobnisti bbbbbbb2015, bi se metku z lahkoto izognil. /s

bbbbbb2015 ::

hipertija je izjavil:

Kakor koli obrnemo, več kot očitno človek ni bil primerno usposobljen, če je do nesreče prišlo. To je velik problem za ta poklic in vrže veliko senco na izobraževalni sistem, ki traja 2 letni redno, pol leta kot nadzornik meje ali pa celo samo mesec kot rezervist!


Točno tako. In strelstvo, kakšno koli že, je kar drag šport. In usposabljanje ni, da znaš na suho razložiti dele orožja.

Usposabljanje je, da dobiš nekaj tarč, vodja strelišča se podpiše, ustreliš, vidiš kje si.

Kot rečeno, to je fizična rutina, ne pa listanje pravilnika.

Tidule je izjavil:

točno tako, če bi imel pol sposobnisti bbbbbbb2015, bi se metku z lahkoto izognil. /s


Glej, ne vem, kaj toliko pikiraš na mene. Morda delaš na policiji, pa ti ne paše dvom nekoga drugega, morda imaš prijatelje, morda žlahto tam. Kaj jaz vem.

Meni je to vseeno. Jaz želim samo povedati, da je vsak za tak primer kriv sam. V redu, ti se ne strinjaš. V redu. Jaz pač mislim, kot sem povedal. Paziti moraš, kaj delaš sam in paziti moraš, kaj delajo drugi.

Povedal sem, če vidiš, da delajo narobe, je treba takoj reagirati. Niso ta železna pravila samo za hec.

In to je to.

Zgodovina sprememb…

Tidule ::

Morda delaš na policiji, pa ti ne paše dvom nekoga drugega, morda imaš prijatelje, morda žlahto tam. Kaj jaz vem.

ahaha, to bo to. Celo temo prodajš tak bullshit, da glava peče, potem pa seveda pride na vrsto še tako slaboumno podtikanje.

Jaz želim samo povedati, da je vsak za tak primer kriv sam.

ti samo želiš zagovarjat neko neumno tezo, ki si si jo iz riti potegnil. Ja, pokojni si je sam kriv, kaj pa se ni metku izognil. Zdaj pa razmisli kako moten moraš bit, da to zagovarjaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678484959 (6723) fikus_
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820203004 (18319) gruntfürmich
»

Novo streljanje v Ameriki (Oregon) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18544684 (32434) c3p0
»

Zasebni varnostniki in nošenje orožja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10321269 (19519) PaX_MaN

Več podobnih tem