» »

radarji v Ljubljani

radarji v Ljubljani

feryz ::

Zakaj? A so oni zgradili ceste?
Ne, vi bi jih sprivatizirali in razdelili po vašem ključu.
A po periferiji naj se vozijo pa samo ruralci? Po tej logiki, da.

krempelj ::

feryz je izjavil:

Zakaj? A so oni zgradili ceste?
Ne, vi bi jih sprivatizirali in razdelili po vašem ključu.
A po periferiji naj se vozijo pa samo ruralci? Po tej logiki, da.


No zato, se bo pa raje promet naredilo neznosen. Se boste ze odvadili voziti po dve uri na dan skozi mesto. Pa vsi Ljubljancani tudi.

Sicer pa, ce poskrbite ruralci za javni prevoz, je meni cisto ok. Ker v Ljubljani ga imate na voljo, pa se ga ne posluzujete, raje cetrt zivljenja pustite za volanom.

Ce bi vsi prenehali uporabljati avtomobile v Ljubljani (pa v Mariboru verjetno enako, ne poznam situacije tam), bi bilo za vse boljse, neskoncno hitreje bi prisli na siht in nazaj do avtomobila, da sploh ne omenjam, ko bi medmestni promet spet zazivel (ja tisti, ki ste ga unicili s svojim egoizmom, sebi na skodo). Samo so vozniki pac trceni, zal samo v glavo.

Pac drasticna neumnost, drasticni ukrepi.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Gagatronix ::

Za vsaj 90% stvari v LJ ne potrebujes osebnega avtomobila. Fakt.

feryz ::

Če bi vsi nehali uporabljati avte, ne bi imeli niti ene ceste, niti enega pločnika, niti ene kolesarske. Par milijard davka letno, ni za odmet.
Je pa fajn, da počakaš, da se vse to naredi, potem pa zapleniš za druge namene ali druge ljudi. Se strinjam s tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Gagatronix ::

> Če bi vsi nehali uporabljati avte, ne bi imeli niti ene ceste, niti enega pločnika, niti ene kolesarske.

Bi sli pa nazaj na konjske vprege in kocije. Za ilustracijo: V Sloveniji je bilo leta 1980 se 10.000 konjev in prav toliko tudi vozov, od tega okrog 30-40% namenjenih prevozu oseb.

joze67 ::

feryz je izjavil:

Če bi vsi nehali uporabljati avte, ne bi imeli niti ene ceste, niti enega pločnika, niti ene kolesarske. Par milijard davka letno, ni za odmet.
Je pa fajn, da počakaš, da se vse to naredi, potem pa zapleniš za druge namene ali druge ljudi. Se strinjam s tem.
Ceste so zanesljivo bile pred avtomobili. Tudi v mestih.

Utk ::

Jaz sem tudi za to, da se Ljubljana znotraj ringa zapre. Predvsem da nihče, ki je not, ne sme ven z avtom. Dejmo bit pošteni in dosledni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

feryz ::

Saj počasi bomo. Kmalu bo tričetrt cest dovoljenih za domačine, parkomat pa na vsaki njivi.
To, za parkomat, toplo podpiram. Ljudje so škrt, da bi najraje sami sebe požrli (kar poglejte temo o dostavljalcih), parkirnina ponavadi pomeni, da boš dobil frej plac.

krempelj ::

Utk je izjavil:

Jaz sem tudi za to, da se Ljubljana znotraj ringa zapre. Predvsem da nihče, ki je not, ne sme ven z avtom. Dejmo bit pošteni in dosledni.


Seveda. Samo priskrbi frekventen javni promet na nivoju LPPja.

feryz je izjavil:

parkirnina ponavadi pomeni, da boš dobil frej plac.

... ali pa, da nisi bil v Ljubljani ze 10 let in nekaj na pamet blebetas :))
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Utk ::

. Samo priskrbi frekventen javni promet na nivoju LPPja.

Vozte se s tem, ki je, pa bo boljši. Tako pravi teorija, a ne da?

feryz ::

krempelj je izjavil:

... ali pa, da nisi bil v Ljubljani ze 10 let in nekaj na pamet blebetas :))
Ojoj, kako je smešno!!!
Imaš pa skoraj prav. Če se ne bi rabil službeno fijakati po Ljubljani, me vsaj zadnjih 10 let ne bi tam videli. Ne najdem pametnega razloga, da se potičem po zarukani prepotentni vasi.

Vaši diskači, gledališča, kinodvorane in vse ostalo, kar je že dve leti zaprto ali prazno, me niti najmanj ne ganejo.
Zrak pa tudi ni neki presežek. Na sprehod grem raje kam drugam.

Gagatronix ::

Diskaci ? A si ti ziher, da si bil izven domace vasi v zadnjih 50 letih ? Diskaci so zapuscina osemdesetih. :))

poweroff ::

Če bi zaprli Ljubljano bi pridobili tudi ogromno prostora, ki ke sicer zaseden s parkiranimi avtomobili.

Se pravi je "no car" cona boljša od cone 30.

Enako velja za zrak, onesnažen zrak škoduje starejšim in otrokom.

Pa pomislite vendar na otroke! Za otroke gre. :))
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:

Razumem, da so v "conah 30" otroci na cesti.

Ampak zakaj raje ne zapremo teh ulic kompletno za promet?

V bistvu bi lahko celotno Ljubljano znotraj ringa zaprl za promet kompletno, samo javni prevoz bi bil pa kolesa.

To bi potem zagotovilo varnost otrok. Pa tudi konkretno zmanjšalo onesnaženje.

Aja, to pa ne, potem se pa ne bi mogli gospodje do pred bajte pripeljat. :))

Tolk vam gre za otroke, ja.


Zakaj se vedno izpostvlja Ljubljano, ko je pa v drugih mestih, z bolj butasto občinsko upravo, še večje sranje?????

Da ne govorimo o vaških šerifih....

In ja, do svoje bajte se boš pa že lahko peljal z avtom, saj problem Ljubljane niso Ljubljančani, ampak vsi ostali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gagatronix ::

Pogost problem v Ljubljani so tudi prenekateri moji so-Ljubljancani, ki se vedno ne razumejo logike, da tri kapljice se ne pomenijo, da moras nujno z avtom.

Take sem vedno kurcal in jih vedno bom, pa zivim ze dobra tri desetletja v Ljubljani.

DostMam ::

Očitno je zapiranje Ljubljane za avtomobilski promet le mokra sanja. Če bi kazalo v tej smeri bi župan postavil rampe in ne radarjev.

Drugače, če bi se kaj takega zgodilo, bi bilo poštno, da potem "zaščiteni" prebivalci plačujejo celotne stroške vzdrževanja privatiziranih cest. Nič iz državnega proračuna.

Edit: Da ne bom narobe razumljen: sem za zeleno Ljubljano, vendar je treba vedeti koliko to stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

ginekk ::

Gagatronix je izjavil:

Za vsaj 90% stvari v LJ ne potrebujes osebnega avtomobila. Fakt.


Če si otrok, ki nima odgovornosti skrbet za nobenega drugega, razen za svojo rit. Fakt.

Gagatronix ::

Vsakomur, ki ima vsaj kancek zdrave pameti, je jasno, da ne more prestolnice popolnoma zapreti za promet. Pa najsi bo ta s strani domacinov, ali pa dnevnih migrantov.

Je pa prav, da se cimbolj forsira za oboje uporaba zdrave pameti, pri cemer smo pa, na zalost, se dalec.

Je pa smesno, da so pogosto najbolj pametni ljudje, ki v zivljenju niso sli vec kot 20 kilometrov iz domacega kraja.

ginekk je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Za vsaj 90% stvari v LJ ne potrebujes osebnega avtomobila. Fakt.


Če si otrok, ki nima odgovornosti skrbet za nobenega drugega, razen za svojo rit. Fakt.


Ko mi je umirala mati sem se pol leta vsak teden vozil z Vica do URI Soca lekarne in nazaj po 2x zaradi protibolecinskih crpalk. Z avtobusom je sicer trajalo, z avtom bi pa se dlje. Ravno zaradi takih idiotov, ki mislijo, da brez avta ne morejo nicesar.

ginekk ::

Gagatronix je izjavil:

Vsakomur, ki ima vsaj kancek zdrave pameti, je jasno, da ne more prestolnice popolnoma zapreti za promet. Pa najsi bo ta s strani domacinov, ali pa dnevnih migrantov.

Je pa prav, da se cimbolj forsira za oboje uporaba zdrave pameti, pri cemer smo pa, na zalost, se dalec.

Je pa smesno, da so pogosto najbolj pametni ljudje, ki v zivljenju niso sli vec kot 20 kilometrov iz domacega kraja.

ginekk je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Za vsaj 90% stvari v LJ ne potrebujes osebnega avtomobila. Fakt.


Če si otrok, ki nima odgovornosti skrbet za nobenega drugega, razen za svojo rit. Fakt.


Ko mi je umirala mati sem se pol leta vsak teden vozil z Vica do URI Soca lekarne in nazaj po 2x zaradi protibolecinskih crpalk. Z avtobusom je sicer trajalo, z avtom bi pa se dlje. Ravno zaradi takih idiotov, ki mislijo, da brez avta ne morejo nicesar.


Torej si živel pri mamici. Bogi. In kaj če bi bil takrat odrasel, imel familijo in živel samostojno v Domžalah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Gagatronix ::

Ko ti zmanjka argumentov pa gres na ad hominem ? Ker poznas kompletno zivljensko situacijo vsakega cloveka na tem planetu ? Daj odrasti ze.

In ja, medtem ko sem skrbel za mati sem zivel pri njej, ker je potrebovala around-the-clock oskrbo. Ampak to je tebi vec kot ocitno tuj pojem.

Zgodovina sprememb…

krempelj ::

Utk je izjavil:

. Samo priskrbi frekventen javni promet na nivoju LPPja.

Vozte se s tem, ki je, pa bo boljši. Tako pravi teorija, a ne da?

Seveda bo, samo najprej ga spravite na nivo tega kar vam Ljubljana ze nudi.
Praskam...

ginekk ::

Gagatronix je izjavil:

Ko ti zmanjka argumentov pa gres na ad hominem ? Ker poznas kompletno zivljensko situacijo vsakega cloveka na tem planetu ? Daj odrasti ze.


Ti si začel s tem poenostavljanjem, ko ne vidiš čez planke glede situacije drugih.

krempelj ::

ginekk je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ko ti zmanjka argumentov pa gres na ad hominem ? Ker poznas kompletno zivljensko situacijo vsakega cloveka na tem planetu ? Daj odrasti ze.


Ti si začel s tem poenostavljanjem, ko ne vidiš čez planke glede situacije drugih.

Kaksne situacije, pripeljes se do P+R in se usedes na avtobus? Tako, kot tisti manj zabiti ljubljancani naredijo - grejo do postaje in se odpeljejo kamorkoli ze. Ali pa se usedes na Bicikelj. Ali pa na svoj bicikel, skiro, rolko, whatever.
Praskam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: krempelj ()

Gagatronix ::

Jaz opravke po Ljubljani opravljam pes ali z avtobusom. Avto je v 99% primerov za zadeve izven LJ. Ampak nekaterim gre to ocitno v nos. :))

Utk ::

krempelj je izjavil:

Utk je izjavil:

. Samo priskrbi frekventen javni promet na nivoju LPPja.

Vozte se s tem, ki je, pa bo boljši. Tako pravi teorija, a ne da?

Seveda bo, samo najprej ga spravite na nivo tega kar vam Ljubljana ze nudi.

Ljubljana mi pol kurca ne nudi. Najprej moram kupit neko ekstra kartico. Ali pa inštalirat dve, ne eno, dve, aplikaciji na telefon.
Po ostali Sloveniji imaš easypark ali pa denar.
Če vas zapremo v ring se bo hitro videlo kam rabite linije. Prazni vlaki se zarad vas pač ne bojo vozili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

Ojoj, res ti je problem dati tisti evro za eno kartico ki jo potem nosis v denarnici. Ti ti zlobni ljubljancani! /s

Se en dokaz, da imajo najvec frustracij z Ljubljano ravno neljubljancani.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ni mi problem dat evro, problem mi jo je nosit v denarnici.

Se en dokaz, da imajo najvec frustracij z Ljubljano ravno neljubljancani.

Nah, sej ne hodim v Lj. Če pa že kdaj, parkiram direkt v centru, oz. kje že moram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

No saj parkingi v centru so dragi, tako da si sam v skledo pljuvas. In ena kartica je res problem ob miljonu drugih, ki jih ze imas, ane. :))

Ti kar parkiraj v centru, bomo dobili vec denarja od tebe. :))

Utk ::

In ena kartica je res problem ob miljonu drugih, ki jih ze imas, ane.

Ne, kmetavzarji ne nosimo kartic v denarnici. There's an app for that.
Kaj če bi vsako mesto imelo svojo kartico. Jaz bi jih rabil vsaj 10 samo za to. Ampak kaj to Zokija briga, on je najaći...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

"Kmetavzarji" je rekel medtem, ko ima v denarnici osebno, voznisko, zdravstveno, vsaj dve bancni, pa se kaj bi se naslo.

Ampak potem je pa se ena ekstra kartica problem, namesto tega se usaja ker si sam ustvarja probleme z namestitvijo appa, ki ga v bistvu ne nuca, ker lahko na vsakem urbanomatu kupi kartico.

In jasno smo potem spet vsega krivi ljubljancani, zato ker provincialec misli da je bog i batina. :))

Ma daj ne me smejat. In potem se cudite zakaj se ljudje delajo norca iz takih kot si ti. :))

Mimogrede, v Ljubljani Urbana ni samo striktno za avtobus.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ampak potem je pa se ena ekstra kartica problem

Ena za Lj, pa ena za Maribor, pa Celje, Koper, Novo mesto, Trst, Zagreb, pa kaj vam je? In potem se čudite, da vas imamo Ljubljančane za kretene. Resno mislite, da ste v središču vesolja. Ne, zarad Ljubljane ne bom nosil ekstra kartice v denarnici.

ker lahko na vsakem urbanomatu kupi kartico.

Kolk vem, na vsakem ne.


Mimogrede, v Ljubljani Urbana ni samo striktno za avtobus.

Za avtobus je pa sploh ne rabim. Zakaj bi rabil avtobus?

In potem se cudite zakaj se ljudje delajo norca iz takih kot si ti.

Nič se ne čudimo. Če te norec ne bi imel za norca, to bi bilo nekaj za sekirat se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

Cudno, da se ne pritozujes zaradi tega ker s kartico iz Maribora ne mores placati prevoza v Kopru.

Ja ja, vse to tvoje nakladanje so samo klamfe v luft. Argumentov tako ali tako nimas, tako da ne vem, zakaj se sploh pritozujes.

Utk ::

Cudno, da se ne pritozujes zaradi tega ker s kartico iz Maribora ne mores placati prevoza v Kopru.

Če bi me Koper in Maribor silila v uporabo njihovega sistema, potem se bi. Tako pa v Kopru plačam parking z easypark, enako kot po skoraj celi Primorski, Gorenjski, in še v, pazi to, Mariboru. In potem smo mi zabiti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

Tudi v Ljubljani lahko komot placas parkirnino se s cem drugim kot z Urbano, samo ne da se ti kake minutke vzet in dejansko prebrati, kaj pise na parkomatu. Ampak tvoja funkcionalna nepismenost pac ni nasa krivda, prej krivda tvoje podruznicne sole in lokalne ostarije. :))

Utk ::

Vi ste pa res še v srednjem veku...zdaj naj bi pa še s kovanci plačeval parking.
Kaj tako primitivnega niti v vsaki vaški gostilni ne slišiš.

Gagatronix ::

Ni ti problem nikjer drugje kovancev okol metat, ko pa pride za parking v Ljubljani je pa zidovska zarota z Urbano zadaj. Pa kje ti spis, da te ne ukradejo, ko si vrhunski primerek intelekta v svoji vasi!

Utk ::

Vsaj trikrat sem ti napisal, da nikjer drugje ne rabim niti ekstra kartice niti kovancev. Sem tokrat bolj počasi napisal, ker vidim, da si počasen.
Ti se pa vidi, da ne hodiš kaj dost izven ringa, da si tako nerazgledan. Najbrž zato, ker nimaš avta, na vlaku se bi pa itak izgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Gagatronix ::

Hahahah, ko sem zivel v Nagoyi sem redno imel v denarnici vsaj 100.000 jenov, ker takrat je bila Japonska druzba ekskluzivno cash-based. Baje v zadnjih casih ze sprejemajo cashless resitve na dolocenih krajih.

Tebi grejo v nos take malenkosti kot so ena kartica ali pa par kovancev. Boh ne daj, da bos kdaj v zivljenju imel resnicne probleme. :))

Invictus ::

Sam res...

Imaš pa zdaj drugo bedarijo, sploh po Evropi.

Keša nočejo sprejemati, pol imaš pa milijavžent aplikacij za eno usrano parkiranje... Pa posebej za bicikle, podzemno, javni promet, itn...

Po Evropi je top malo lažje, ker so večja mesta, sam dostikrat doktoriraš iz vsega mobile/online sranja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ytodf ::

jaz, recimo, nosim samo telefon in tri kartice (oi, zzzs in eno fizično debetno za rezervo) v 'knjigici', vse ostalo je na telefonu.

gotovine (bankovcev ali kovancev) navadno sploh ne uporabljam (oja, včasih že :), velika večina nakazil gre preko trr/flika. kot pa izgleda, 'monetarna disciplina' ni en naših glavnih problemov, kolikor vidim zneske na forumu (pa ne v temi o plačah it kadra).

glede zasebnosti kot pol (ali bolj) javna osebna se ne obremenjujem, junka fooda pa navadno ne kupujem(o).

aplikacije so morda tečne, ko jih je veliko, k sreči jemljejo 'prostor' samo na telefonu, žepa pa nič ne trgajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

Gagatronix ::

Dokler lahko brez aplikacij folgam, kanim to tudi poceti. Meni je telefon sredstvo za komunikacijo in nic drugega.

Bancna, zdravstvena, osebna, urbana, to so stiri kartice. Zraven imam zepek za kak bankovec za vsak slucaj. To se mi ne pozna niti v najslabsem primeru ce se usedem s tem v zepu na riti.

Pa vedno se mi ponavadi valjajo kaksni kovanci po zepih.

Ampak zdaj smo ljubljancani zlobni zato ker nimamo mariborskega sistema. Ali pa koprskega.

Bitch please.

ytodf ::

moj telefon je poleg komunikacijskega sredstva tudi plačilno sredstvo, včasih nakupovalno, v resnici lahko bi bil tudi delovno (sploh preko remote access clientov), čeprav so na voljo tudi projekcije na monitorje/tvje, z možnostjo priključitev periferije... ampak za to vseeno uporabljamo računalnike...

meni je v resnici škoda, da parking (in podobno) ni enolično (ali celo po EU) rešen po Sloveniji ampak razumem, da so pač takšne poslovne (navadno niso vedno optimalne) odločitve, me to ne iritira, pač napisal sem svoje mnenje.

mirator ::

ginekk je izjavil:

Torej si živel pri mamici. Bogi. In kaj če bi bil takrat odrasel, imel familijo in živel samostojno v Domžalah?

Se mi zdi, da tebi manjka vitamin empatije.
Pa brez zamere. Moja žena tudi mora svojo mamo najprej peljati v očesno kliniko in potem še ponjo. Pa živiva precej stran od njene mame v svojem stanovanju. Če ti nimaš takšnih problemov, bodi samo vesel.

Utk ::

Ampak zdaj smo ljubljancani zlobni zato ker nimamo mariborskega sistema. Ali pa koprskega.

Kako retardiran moraš bit, da ne razumeš, da mariborski sistem ni mariborski, niti koperski koperski, ampak z isto aplikacijo lahko parkiraš v Mariboru in Kopru. Pa še po pol Evrope naokoli.

zimurg ::

možnosti plačevanja parkirnine v lj so dokaj retardirane. preferira se kovance, ki pa jih ni zmeraj v denarnici. druga možnost je urbana, ki je kakšen tujec pač nima. obstaja nek način plačevanja z telefonom, ampak ni glih enostaven.
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

Badwolff ::

O katerih karticah in katerih dveh aplikacijah vi to?

ytodf ::

easypark app je kar ok, ja.

Gagatronix ::

Badwolff je izjavil:

O katerih karticah in katerih dveh aplikacijah vi to?


V Ljubljani je moznost placevanja parkirnine z Urbano, gotovino, Moneto...

Samo nekateri so malo bitter. :)

Utk ::

Če bi kadarkoli kaj od tega uporabil, pa karkoli drugega kjerkoli drugje, tega sigurno ne bi hvalil. Pa očitno nisi. Ker ne hodiš iz ringa ven. In nič nima nihče proti, naj kar ostane pri tem...

Gagatronix ::

Aha, gotovina izven ringa ne obstaja, Moneta izven ringa ne obstaja. Hvala, da si dokazal kaksen provincialec si.

In ne, po vaskih vukojebinah iz katerih ocitno izviras ti res ne hodim, grem rajsi po svetu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropski teden mobilnosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19927557 (17643) jb_j
»

Povrnitev stroškov poti samo v primeru nakupa vozovnice (1.1.2020) (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802112582 (85787) Pika na i
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35571003 (60412) starfotr
»

Hitrost mestnega prevoza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18130910 (25311) BigWhale

Več podobnih tem