» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
6 / 45
»»

_Tom_ ::

Prosim vas....tisti, ki da 30.000 ali več, za škatlo, ki mu predvaja divx je teldo!!! /na KUBIK, ...rešitev: XBOX mrežno povezan z PC-jem kot bazo podatkov....nobenih cd-jev, nobenih zajebavanj...predvaja VSE, in še VEČ,..da ne govorimo, da je "vržt" eno igrico zleknjen v kavču pred TV-jem z HT ozvočenjem, ne glede na tehnično superiornost PC-ja, nekaj čisto drugega....


LP

CaqKa ::

prosim no.. brez takih izpadov.. to o xboxu smo v tej temi že tudi slišali...
poleg tega da je verjetno treba xbox zmodat da lahko to počneš..
ni ravno najbolj legalno vse skup.

_Tom_ ::

Ha in še enkrat ha. A divx film pa kupiš v trgovini. Ha :), ha bom padel s stola od smeha. On meni o legalnosti.


Ps: ha

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: perci ()

CaqKa ::

>:D :D :\

kakorkoli... nehi z xboxom.. če bo kdo htel alternativo bo že vprašal.

cirecire ::

Sam kolkor jaz vem x-box sploh ne podpira CD-R, tko da je potrebno vsak film presnet na CD-RW.

Zanima pa me, ce se na Divx playerjih da film predvajat z 16X al pa 32X tko kot VCD al pa DVD. Slišal sem, da so pri nekaterih problemi. V cem pa je razlika med cipi 1,2 al pa 3. generacije.

Lp

pivmik ::

cirecire:
Lepo je napisano zgoraj o XboXu in CD-R(W)

Še na PCju je težko doseči hitrosti 16x predvajanja, kaj šele na komponentah ki so pred časom imele težave z B framei in GMCjem :/
Če misliš pri tem na hitro previjanje, raje sprašuj ali Komponente podpirajo preskakovanje po Keyframeih in je bliskovito hitro. No to tudi jazst spašujem:
Kaj komponente podpirajo HITRO preskakovanje/previjanje naprej in nazaj po Keyframeih?

V čem je razlika med 1., 2., 3. generacijo.... PREBERI VSO da fakin TEMO, goddammit!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

[_MW_] ::

A se ELTA 8883 prodaja ki v mariboru?
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

cirecire ::

Sorry PicNiK. I'm new kid on the block. I will learn fast.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cirecire ()

miha25 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha25 ()

karma ::

@Caqka & PicniK...noben od playerjev III.generacije (še) ne podpira podnapisov...tako da smo od č,š,ž -jev po moje še zele daleč.Čip Mediatek j prišel vn 1x konc poletja, jeseni so začeli delat playerje in jih seveda dali na trg z nekim nahitro narjenim firmwareom(jingle bells time je pač bilo treba ujet)...tako da je elta izdala svoj prvi popravek firmwarea 17.12., ga nato kmalu revidirala in izdala popravek popravka, ki pa je še zmeraj beta.No,tik pred prazniki(22.ali 23. je Mediatek izdal nov firmware za svoj čip, ga razposlal Elti, Amstradu in ostalim, kjer pač morajo zadevo še aplicirat programerji vsake posamezne firme za določen model.No, na forumu, kjer sodelujem za svojega Amstrada je admin foruma celo šel iskat Amstradovega programerja na letališče(ko se je ta vračal 3.1.04 iz božično-novoletnih počitnic v Londonu) in nam zagotovil, da je že v pon. 5.1. ob 8h začel dotičnik pripravljat firmware, na katerega vsi tako čakamo. Podobna zadeva je pri Elti, ki obljublja popravek za 2.polovico januarja.Podnapisi bojo (baje v .sub ali .srt in ne nujno enako ime fajla), samo č,š,ž-jev pa ne.
@ vsi ostali: ali kupiti divx komponento in katero?
1. Če imaš standalone dvd player in malo divx filmov -> se ti pomoje ne izplača (posebej če imaš dvd pekač:\ )
2.če nimaš dvd komponente in imaš nekaj divx filmov ter precej mp3jev, ki se ti jih ne da poslušati z računala
-a)kupi player III.generacije in sledi novi firmware in ostalo na netu (če ti to teži glej pod -c))...ne zapravi več kot 100-130 EUR
-b)kupi player I.ali II.generacije z dobrim supportom(elta 8882,kiss,neuston,nortek,techwood), podnapisi ti bojo delal v.srt obliki, nekateri filmi ti ne bodo delali sploh...ne zapravi več kot 100 EUR
-c)kupi dvd komponento(zunaj jo dobiš že za 50-60 EUR) če je dnarja preveč pa X-BOX z mod chipom(200+ EUR)

Mislim, da je debata divx playerji da ali ne že presežena:
- kdor je zadovoljen z gledanjem filmov prek računala in ima možnosti to izpeljat ter ga ne moti zaganjanje bež CDroma ter ventilatorji -> naj ostane kar pri tem, brezveze je pol hodit sem to ponavljat....
- kdor pa išče nekaj več in ga fascinirajo mali gizmoti za 100 EUR ter njihov potencial in namerava slediti njihovemu razvoju (aka ažuriranje firmwarea in rećt kakšno moško(ali žensko:D ) na tozadevnih forumih: you're welcome....pa tudi če želiš mogoče atu pa mami pa babici pokazat tazadnji film ki si ga zload....ehm...katega varnostno kopijo si naredil "pred kratkim"....you're welcome too

Skratka: kupujte pametno in zabavajte se zraven s svojo komponento !!!

cya
k.

miha25 ::

@karma

Podpis

lp

Speedster ::

Končno sem nabavil Player in sicer Elta 8883.
Zdaj pa me zanima ali je potrebno firmware ki je naložen nadgraditi s tistim ,ki je na njihovi strani?

lp

TylerDurden ::

Don't fix what is not broken!
Let\'s make some soap ...

karma ::

@Speedster : ne bi jst z beta firmwarom apdejtal...
Za videt verzijo firmwarea stori naslednje:
tipka SETUP
vtipkaj 49540

levo imaš "factory" firmware, desno pa update firmware verzije:

Firmware:

Elta 8883 (Germany) .............................. 1st update
---------
Version = 05.00.01.06 ........................ 05.00.02.02
Sub-Version = 00.00.01.06 ...................... 00.00.00.01
8032 = 05.00.01.06 .......................... 05.00.02.02
Servo = 01.05.01.00 .......................... 01.07.00.00
RISC = 05.00.01.06 .......................... 05.00.02.02
DSP = 03.03.00.14 ......................... 03.03.00.23

če boš to počel, vsekakor dobro preberi navodila v .doc fajlu


cya
k

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

McNato ::

@Speedster
Kje si ga nabavil in po kakšni ceni?
Jaz upam, da jih bo prodajal Metro v Celovcu. Od danes naprej imajo v akciji DVD player (brez Divx) YAMADA DVD2600 za 37,50 EUR. Meni ni jasno kako ga lahko naredijo za tak denar.

karma ::

Kaj komponente podpirajo HITRO preskakovanje/previjanje naprej in nazaj po Keyframeih?


da, previjanje naprej in nazaj po keyframeih dejuje...2x do 32x, pri mp3 VBR audio divxih (cca 10% njih) zna prit do de-synhronizacije A/V, v večini primerov s tipko pause in ponovno play to izgine

cya
k.

[_MW_] ::

Keri model od elte pa je bolši 8881 al 8883 al 8882?
DONT drink And drive just smoke and fly!!!! ...fly fuckin HiGH

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [_MW_] ()

LexLuthor ::

Zanima me, kakšna je razlika med Elto 8883 in Amstrad 3016dx. Ali so si vsi playerji III. generacije primerljivi? Ali ima kdo izkušnje z playerjem Philips DVD737? Ta proizvajalec po mojem še največ obeta.

LP A

abu2003 ::

Zivjo,

v prejsnjih odgovorih je symbolman napisal, da je pri ESS (Vibratto) čipovju "vsekakor boljša kvaliteta MPEG4 odkodiranja" kot pri ostalih - naj bi pomenilo da je slika na TV "dosti" boljsa od tistih, ki imajo Sigma in MediaTek? Je kdo že primerjal oz. testiral to?
Pa se to me zanima, kaj je Qpel in GMC?:)
lp U

Speedster ::

Ali kdo ve kako odklenit regijo na elti 8883?

lp

LexLuthor ::

Karma,

A sta si Elta in Amstrad identična? Ali to pomeni, da Amstrad pogoltne Eltin firmware? Kje si kupil Amstrada in po kakšni ceni?

Zgodovina sprememb…

Speedster ::

Sem že odklenil regijo.

karma ::

@Speedster -> sej je region free( Codec Region = 0)....kaj si rabu odklepat:D :)) :| :O :P |O :)
@LexLuthor -> Amstrad 3016dx in Elta 8883 sta identična, firmare Elte paše na Amstrada (tipka na daljincu za preklop med RBG/YUV dobi eno drugo funkcijo, drugače pa vse isto).Na strani 4 in 5 imaš vse podatke, vključno s tel.št od Emmezeta Mercatone(pa tudi fonetično napisano kako vprašaš če imajo:D ).Tam sem ga tud jst ubodu...

cya
k.

WildTHink ::

Nov firmware za kiss dp-450 če koga zanima!

Firmware 2.8.0
- Support WMA Audio files
- Improved CDDA playback system
- Fixed VCD and SVCD playback
- Fixed problem with black screen after playing DivX
- Fixed Different menu problem
(selecting menu right after zoom, the menu no longer disappear)
- Added support for UDF - General bug fixes
So... are you red or blue?

karma ::

@abu2003->
v prejsnjih odgovorih je symbolman napisal, da je pri ESS (Vibratto) čipovju "vsekakor boljša kvaliteta MPEG4 odkodiranja" kot pri ostalih - naj bi pomenilo da je slika na TV "dosti" boljsa od tistih, ki imajo Sigma in MediaTek? Je kdo že primerjal oz. testiral to?


- ESS Vibratto II je chip od katerega se tudi veliko obeta, nisem pa še zasledil playerja z njim LINK,da imajo Sigma in ESS Vibratto I boljšo sliko dvomim.... za medsebojne primerjave playerjec pa nimam vseh skupaj da bi lahko testiral....:D
-GMC (Global Motion Compensation) in QPEL(Quarter Pixel Compensation) so standardi za izboljšave kvalitete kodiranja(slike) z DivX Pro in novim Xvidom.

cya
k.

LexLuthor ::

@karma: a morjo bit podnapisi shranjeni na istem cd-ju kot divx film, ce hoces da jih kaze, ali jih lahko v masino nalozis posebej? Imam namrec kar nekaj filmov, ki so brez podnapisov, pa se mi jih ne da se enkrat posebej pečt s podnapisi.

LP Lex

Lucifix ::

Kako bi pa ti dal podnapise na divx player? Te imajo samo eno špranjo za CD, v katerega pa vstaviš film.

karma ::

@LexLuthor: fajl s podnapisi mora biti na cdju, večina playerjev I. in II.generacije podpira podnapise v obliki ime_filma.avi+ime_filma.srt, nekateri podpirajo tudi .sub podnapise in nekaj malega playerjev celo podnapise s končnico .srt in .sub, katerih ime je lahko poljubno...ni treba, da je isto, kot ime filma...playerji III.generacije z obstoječim firmwareon podnapisovŠE NEpodpirajo...govori/šušlja se da bo to urejeno z novim firmwareom in da bodo podpirali .sub in .srt podnapise, č,š,ž-ji so pa pod velikim vprašanjem, če sploh kdaj bodo...so sicer neke težnje, da bi bil firmware tudi "open source" koda, tako, da bi lahko tudi kak lokalni programer to potem apliciral...sam to bo ko bo - če bo....
Za Tvoj namen, ko imaš filme na cdjih in podnapise (verjetno) na disku ali drugem cdju ostaja samo varianta X-Box z mrežno povezavo (cca 200 EUR+ v "tujini") ali KISS(mislim da) DP 500, ki ima vgrajeno tudi mrežno kartico (včeraj sem ga videl na razprodaji v Italiji za 299 EUR).Podnapise moraš tudi nekako "naložiti" v player, tako da....takega z dvemi režami/vratci še nisem videl....:8) 8-O

cya
k.

slokii ::

lahko nekdo ki ima ELTO 8883 malo pove ali je zadovoljen, oz. kaj ga moti, kje so problemi?

hvala!

Tugo ::

Elto 8883 sva šla s kolegom testirat, ker jo je imel kolega namen nabavit... morm rečt, da sva bila 100% razočarana... kolega še celo tako močno, da je obupal, da bi si kupil DivX Player. No, potem sva probala za štos še Roadstarja... model ne vem, je pa v BOFu za 50k... če bi ga ocenjeval, bi mu dal 9.5 na sliko, nič drugega ne bi ocenjeval... pozabite na Roadstarja glede nakupa, ampak hotel sem samo povedati, da 8883 ne bi kupil, če bi bil 10k. vsaj trenutno!!!! razlogi: slika je bila čudna (kockike na ČRNEM DELU roba slike!!!!), na 2x hitrosti je predvajal veliko bolj lepo kot na 1x hitrosti :) ne moreš verjet, ampak res!!! slika je zmrzovala in ni bila tekoča! na nobenem CDju... imel sem veliko različnih CDjev, različne starosti, proizvajalcev, iz različnih pekačev,... ne vem kako se obnesejo ostali predvajalniki, zato ne morem bit realen glede na druge, ampak tole zame ni predvajalnik, ampak me spominja na Windowse... POLIZDELEK!!!! še to, flešali smo Elto z najnovejšim firmwareom...

jst upam, da mi nekdo lahko pove kater player je bil boljši od te Elte in ga priporoča za nakup, vendar bi bilo zelo lepo, če bi oba primerjal. V BOFu so mi povedali, da dobijo Phillipse in da so veliko boljši, pa še podnapise ima! Upam, da je slika in predvajanje slike tako, kot bi predvajal film na videorekorderju, vendar z lepšo sliko, ker tole gledanje Elte je živa žalost! Druga stvar: Roadstar je imel zamik pri AC3 zvoku (surround zvoku)!!! V nobenem primeru nista bila ne en ne drug dobra!

Kje imajo Lite-On za na test? Ampak je pa res, da je Lite-On Player 1. generacije... no, pa smo spet na začetku! Kaj kupit?!

torej: so vsi predvajalniki tako levi, da predvajajo sliko čudno ali pa da zvok ne dela sinhrono?

lp, T.

Lucifix ::

Sem pa res pričakoval, da bo elta 8883 malce boljša od 8882 verzije. Namreč jaz pri tej nimam takih problemov, kot si jih ti opisal. Res je da se kocke poznajo pri nekaterih filmih s slabšo kvaliteto, a nanjovejši filmi, ki so ponavadi na dveh cd-jih, je pa kvaliteta slike in zvoka malce (poudarek na malce) podobna DVD-ju.

No sej, če nista bila zadovoljna s 8883 še ne vidim razlogov, da bi kolega obupal. Na trg tako ali tako prihaja celo vrsta drugih divx/xvid predvajalnikov. In si skoraj upam staviti, da se bo le en našel za tvojega kolega.

Tugo ::

vem, da pridejo novi modeli... ampak vsi so neki hvalil kakšna raketa je 8883 :) ko pa enkrat vidiš Player v akciji... vidiš, da sploh ni bilo akcije :D
pa CDje sva mela na 2 CDjih... z mp3 ali AC3 zvokom. pa neke teste sva mela sabo... ah pozab, se ne splača omenit :)

8882 je fajn? od kod si? bi se jo dal pridt probat? je kej možno? samo za to, da se vidi kakšna je slika in predvsem podnapise, ker jih še nisva videla :) ali pa če veš za trgovino v LJ kjer jih imajo in bi se dalo probat!

lp, T.

Lucifix ::

Glej moje mnenje ne more biti objektivno, saj imam doma samo Elto 8882 in še nisem sprobal katerega koli drugega predvajalnika. Tako, da me ne moreš držati za besedo. Sam lahko pa ti povem, da sem jaz do sedaj zelo zadovoljen z mojim predvajalnikom in do sedaj me je hecalo samo nekaj filmov. Res je da včasih malce zamrzne slika, a se že da preživeti.

Žal pa ne vem, kje bi se dalo tudi tega še stestirat.

polde66 ::

oj
jest mam LITEON-a lvd 2002, v Harviju za 40 ksit. Čez sliko nimam kej pripomnit, na zvok sploh ne pa naj bo film AC3 al pa navadn sliko lohk velečš narazn kokr ti paše, ma progresiv scan, nažćalost pa ni še podpore podnapisom, drugač pa nič proti njemu edin cene majo pa previsoke vsi povrst
mislim pa da tale LITEON kake podpore šumnikom ne bo deležn, razen če zadevo ne bo razvijal kak amater na linuxu kar pa je seveda možno. Sem pa nad sliko zelo pozitivno presenečen, se mi zdi čudovita. A ma še kdo kaj podobnga u lasti?
LP Andrej

Jago ::

Pravzaprav me res cudi, da bi bila elta 8883 tako slaba, kot sta jo stestirala. To me toliko bolj cudi, ker sta si jo kupila dva prijatelja, ki jo hvalita in pravita, da razen podnapisov dela vse.

Imam namrec elto 8882 in z novim firware 2.0.3 zadeva deluje povsem spodobno, z novimi filmi sploh ni tezav (codec 4x, 5x ali Xvid), zatik je le pri kaksnem 3.11 codecu, ker je vgrajeni chip presibak.

Prav tako pa delujejo tudi podnapisi tipa .srt, brez problemov in ni potrebno da so enakega imena kot film, lahko jih na cd zapeces tudi vec, v drugih jezikih ter med njimi preklapljas.

Pricakovati je, da bo nov firmware prinesel se podporu podnapisom .sub in se kaksne malenkosti.

Torej s temi novejsimi filmi, ki so "releasani" ni prav nobenih tezav.

Vendar pa sedaj ni smiselno kupovati playera prve in druge generacije, saj so chipi 3. generacije mocnejsi in brez tezav predvajajo tudi 3.11 filme.

Podnapisi in popravki pa seveda bodo.

Tugo ::

sej lahko, da delajo enako tudi drugi playerji, kot je delala ta Elta 8883... ampak jst temu ne morem rect player, ker to ni. Takega predvajalnika ne bi kupil. Prodajalec mi je povedal, da podobno dela tudi 8882, ampak to je samo REKEL, videl tega nisem. 8882 ima podnapise, 8883 pa ne. zaenkrat ;)
Glede na to, da je kolega zagret za nakup novega playerja, bova sla preizkusit se LiteOna v Harveya in Philipsa v BOF... ko oba dobijo. Porocilo seveda sledi.
Se enkrat povdarjam. Zame predvajalnik pomeni, da dela 99% pravilno. Ce se v filmu 5x v dobri uri filma zmrzne slika, je se vedno v redu. Vendar sva midva dobila poleg zmrznene slike se kocke, kjer slike sploh ni (to je bilo vsake toliko časa), in pa Elta je zmrzovala, tako da sva jo v tiste pol ure kar sva jo mrcvarila morala ene parkrat ugasnit, ker se ni odzvala. Očitno playerji (še!) niso to, kar naj bi bili. Za vse tiste, ki se hudujete na menoj (čeprav ste tiho), ker sm tolk direktno in ostro popluval player, se opravičujem, ampak resno no, player naj bi bil sposoben predvajat vsaj tolk dobr kor videorekorder, vendar naj bi bila slika kvalitete DVDja (cca 45-60 min/CD). Na tistem "čudnem" Roadstarju JE bila dobra slika, tudi izsek velikega bitratea je prestala dost dobro (mal je zmrznila), ampak to sem bral, da je normalno!!! Mislim, da je bitrate nad neki čez 4Mb/s problem, ampak to je tako ali tako vseeno, ker tolk dobre kvalitete so zelo zelo redke.
Najboljš bi bilo, če bi se fantje nekje dobili, vsak prinese en izvor svojega playerja in se naredi primerjalni test. Morph je tko hvalil LiteOna in je bil zadovoljen tudi z Phillipsom, če se ne motim. Oba bom primerjal z Elto 8883 in tem Roadstarjem. UPAM! :)

Uživajte in napišite čimveč razlik med dvema playerjema!!! Čimveč se bo pisal, lažje bo izbrat ;)

lp, T.

miha25 ::

Potegni si dol testni cd kjer je gor od avijev kompresiranih z različnimi kodeki bitrati,vbr mp3 ac3 ogg itd, slike itd zapeči nesi v trgovino probaj in potem govori kako kakšna stvar dela. Imam elta 8883 testiral od a-ž dela tip top na 16:9 sony 82 ekranu. Ne vem kašne filme si imel da so bile kocke LOL?

GUFY ::

Tudi jaz sem se pred nakaj časa odločal za nakup pleyerja ki bi podpiral DivX, vendar sem se premislil in vidim da je treba še malo počakati na izdelke ki bodo brezhibno predvsem pa brez zmrzovanja in slabe slike predvajali DivX filme.
Trenutno za gledanje DivX filmov uporabljam kar računalnik, ki pa je povezan na TV v kombinaciji z dalincem od ATI-ja (da mi ni teba skoz skakat v sosednjo sobo in štelat računalnik) pa se mi zdi to za enkrat kar optmalna rešitev. >:D

karma ::

@Tugo-> hvala za tvoje mnenje o Elti 8883. No, tega playerja v "živo" tudi sam še nisem videl imam pa Eltin klon Amstrad 3016dx, samo če primerjam slike "interiera" obeh in mnenja vsaj par sto ljudi po nemških, italijanskih, španskih in worldwide forumih -> gre tu za praktično ista playerja....

ELTA 8883



AMSTRAD 3016dx




(čudno da imajo Nemci bolj ostro sliko kot Italijani, a ne?:)) :D :D )
proizvaja jih ista firma na KItajskem Cosmic (folk jih je tud odprl in prepisal oznake in sicer:
Napajalnik : CO-DPB118 data 18/8/2003
Izhodna enota : CO-DOB802 data 21/10/2003
Mainboard : CO-DJA1389XE data 10/10/2003
DVD Loader Cosmic DL-SAHD60B
...pri čemer je kratica CO -> Cosmic
Se pravi, če sta to praktično ista playerja, ti samo na kratko svetujem, kako pristopi do testiranja s posameznimi divx/xvid fajli: zloadaj si testni CD, vzemi par filmov na DOBRIH medijih (modrih Smartbujev zapečenih z 52X hitrostjo tud moj player ne mara, predvaja jih, sam zatika..no sej tud cdrom od računala oreng tuli ko jih predvaja), vzemi filme z različnimi codeci 3.11 (izpusti 3.20 ker ni "official"), 4.12,5.03,5.05 pa xvide...prej preveri z Vdubom (odpri avi->audio->direct stream copy->video->direct stream copy->shrani....če je velikost ista so ok) da nimaš kakih "unproper" ripov in se odpravi testirat...aja-> pa unih prastarih ripov ko imajo še divx audio codec tud ni treba s sabo vzet, ker so težave:D ...Sam sem ga dosedaj stestiral z kakimi 200 totalno različnimi aviji (od raznoraznih TV-ripov do AC3 zadev).Pri tistih filmih izpred 3-4 let, ki so bli krepko "undersizani"(550-600 mb) je resda večkrat precej artefaktov-kockic med predvajanjem, izpljunil mi je kake nestandardne TV-ripe(divx audio, čudna razmerja slike,divx 3.20....), zablokiral mi je 1x ko sem dal notr en cd s slikami in so bili gor še eni .pdf fajli pa ga je zmedlo.Pri filmih z zvokom mp3 VBR je pri kakšnem filmu prišlo do desynhronizacije A/V, pri vzorčenju 44.100 nekajkrat, pri 48.000 nikoli.Filme itak pečem z 16X hitrostjo, kar je bilo pečeno z 40-52X na slabe cdje zna tudi zatikat, če dam isti film na rw je vse ok...
Probaj še 1x Elto, probaj Philipsa pa Liteona pa poročaj....čudn se mi sam zdi da večini folka po svetu playerji sz chipom Mediatek povzročajo še najmanj težav v primerjavi z ostalimi playerji, pri tebi pa tak fiasko?>:D

Keep on playing DivX/Xvid!!!:P

cya
k.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Jago ::

Saj se noben ne huduje nad testom, ki sta opravila s prijateljem, jaz se le sprasujem tak kot miha25 kaj sta le testirala na masini:)

Jutri si sposodim se model 8883, pa bom naredil primerjavo s svojim 8882. Iste filme na isti tv:), ker mi kolega zatrjujeta, da zadeva poganja vse lepo in prav.

Tugo ::

Miha25 & Jago: se opravičujem, ker nism napisal kakšnih kockic mislim... to niso kockice, ki se vidijo ob slabi kvaliteti filma, ampak kockice, ki se pojavijo kar sredi filma na raznih mestih in če predvajaš film še enkrat so ob drugih frejmih. RANDOM kockice ob random času in na random mestu :)
52x smartbuy... joj ne bi še o tem, ker se mi lahko želodec obrne... na 40x Teacu mi noče snemat več kot s 24x, na 48x LiteOnu pa javi neko napako, ko sem testiral v CD Speedu hitrost in nisem mogel opravit testa. v glavnem nimam modrih ŠitBuyev ;)
test sm delal z raznimi mojimi filmi... nekaj sem jih delal sam... enega na divx4 ostale na divx5, z AC3 in mp3 (CBR in VBR) zvokom, potem sem pa vzel še testni CD -> vzel sem datoteke, ki so na tej strani:
http://www.scuolainlinea.it/jepssen/fil...
ta link sem dobil tukaj, če se ne motim.
katere stvari so gor pa sami poglejte :))

v glavnem na elti nisem imel filma, ki ne bi dajal tistih čudnih kock na zaslon... mogoče je bil pa samo tisti player defekten... to ne vem, ker nisem probal na dveh različnih!
drugač pa hvala za tist testni ISO...ga bom probal dol dobit in ga testirat...
Drugač pa... ne zdej mene poslušat, da ne kupt določenga playerja, jst sm samo povedal svoje videnje...

GUFY: po mojem pa ni rečeno, da ni predvajalnika, samo moti me to, da nove generacije ne znajo predvajat podnapisov, pa Elta me je razočarala... enako kot njihovi zvočniki v BOFu... zvočniki so tako s..., da to res ni... razlog: bas je tko tko, visoko so kot zvok budilke na uri, za srednje tone se moraš pa potrudit, da jih zastopiš... ma ni čist tko :) ampak zlo podobno! vsaj kar se visokih tiče je pa 100% res! no, pa sm spet zašou :)

Karma: fiaska :) sej mogoče je problem to, ker je bil to prvi player, ki sem ga šel testirat in sem preveč pričakoval od njega ;) lahko, da dela full noro dobr glede na ostale, ampak to zame res ni blo predvajanje.

VSEM: če mi kdorkol ne verjame se lahko tut dobimo in gremo skupi pogledat! al pejte pa najprej sami, pa če ni res, gremo pa skupi.

še to... slika sama ni bila slaba... slika kot taka!!! ampak cukanje, kockice od bogve kje in ne sinhroniziran zvok pri Roadstarju (za AC3 sem 100%) mi ni bilo všeč.

karkoli še nisem odgovoril, prosim napišite še enkrat, če sm slučajno spregledal ali pa sem pozabil napisat!!!

sej bomo našli player, ki bo delal... samo vprašanje časa je!

lp, T.

chucki ::

vidim da imate same probleme :)) . Js mam philipsa dvd737 in dela tak kot je treba. A sm edini ko imam ta divx player?
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

buhica1 ::

Ne nisi edini. Imam ga tudi jaz in dosedanje izkušnje so samo pozitivne, tako da...

Let's go Philips :)) :D 8-)

lp Buhica

Tugo ::

to mi je rekel tudi prodajalec v BOFu, da je BIL zelo zelo dober... zakaj BIL... zmanjkal jih je takrat ;)

lp, T.

McNato ::

@Tugo
Ali si imel podobne težave kot so opisane v tem postu? Izgleda da so se težave pojavile po updejtanju firmwara na zadno (beta!) verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Jago ::

Takole: Sposodil sem si na test elto 8883 (s popravkom) in jo sedaj lahko primerjam z 8882 in nasploh.

Prvo: hiter test jpeg slik: 8883 za razliko od 8882 v trenutku nalozi vsebino diska z direktoriji, skratka nobenih tezav.

Mp3: takoj nalozi vsebino diska in nobenih tezav:

Divx/Xvid

Risanka Lady and Tramp 1 (div3) zatika na elti 8882, na 8883 deluje gladko ko svila, izjemno deluje tudi prevrtavanje filma (2x,4,8,16,32), kjer se vidi potencial novega chipa, ki za razliko od Sigme zmore gladko prevrtavanje.

Film Conan the destroyer (div3), na elti 8882 zatika, na 8883 gladko ko svila.

Film Boat trip (xvid) na obeh gladko, na obeh brez kock, kvaliteta slike na obeh prakticno enaka.

Film Foreigner (2003 Xvid), na obeh gladko, nobenih kock:)

Film 8mm (eden prvih divxov v div3) na elti 8883 gladko brez napak, elta 8882 zatika.

Ugotovitev:
+
Na elti 8883 delujejo gladko vsi formati divx,xvid, slika enaka kot pri elti 8882, torej ostra, čista, nobenih tezav pri predvajanju, nobenih kock, naprava je celo tisja.

Hitro delovanje v primerjavi z 8882.

-
zaenkrat se ne podpira podnapisov, osebno mi je izgled 8882 lepsi.

Se glede philipsa. Philips je od divx playerov edini produkt znane in uveljavljen firme. Videl ga se nisem v akciji, vendar zadeva prav tako ne podpira ščž pri podnapisih.

Tak kot je napisal Miha25, smesno je, da lahko za tako nizko ceno (okoli 89 eur) dobis dvd/divx player, ki predvaja prakticno vse.


Najvecji minus elte 8883 so torej podnapisi, ki pa bodo, tudi model 8882 jih je dobil komaj decembra 8882, kar je skoraj leto od prvih primerkov na policah.

karma ::

evo še z altavistinem Babelfishu prevedeno poročilo "srečnega" lastnika 2 playerjev, Amstrada 3016 dx in Philipsa 737
Have phun!
AMSTRAD 3016dx vs.Philips 737
Yesterday they are finally successful to acquire Amstrad 3016, that I have given my girl. Clearly, before delivering it, me to it they are held an entire day, putting it under press with one beautiful multitude of divx. The conditions of the comparison directed between the two blot some are to therefore the particularly interesting ones, considered approval and that they are limited to me to connect them both to the same television set and dargli in meal same films. It turns out you of the comparison are therefore riassumibili:
DIVX
Section divx - the active, useless films with quarter pixel to say, are opened alone on the Amstrad. But I have been able to state that, during the vision of the film, the reader at times releases, or better the image slides than blow in ahead like if they jumped of blow some Keyframes. - xvid that pixellano on mine the 737 (at least until the prox firmware), on the Amstrad have been reproduced without uncertainties. - the films that released on Philips 737 obligating to me to ripassarli in direct stream copy (video+audio) with the virtualdub (or codifying them from endured with the Gordian Knot), on our Amstrad turn smooth down like the oil - difference in the adaptation of the resize is one between the two readers. The same film, setting up the readers with the same parameters (4/3 pan scan, letterbox, 16/9) exits with a greater height in the Amstrad of approximately due/tre cm. They do not seem to exit some modified the total proportions. I do not know if it is the amstrad to lengthen the image in height or rather the Philips to crush it; however, IMHO, I seem more than it is than forehead to a Overscan from part of the Amstrad.
- On the Amstrad the audio has one exited more lowland in volume, in particular on the spoken one. In the 737, instead, the audio exits more high in clearer volume and. With divx in AC3 a sonorous music and effects they turn out ok, the spoken one is limited instead to a simple one bisbiglio. The same one divx on the 737 comes correctly reproduced. Saying goes but that on the Philips eseiste a buzz of bottom on some films, plus marked if the volume is raised, than not on the Amstrad. - the zoom: on the 3016 e' progressive, on the 737 it is limited to a poor one 2X - the 737 are faster in recognizing and starting the rows Grandfathers. - the amstrad it has the function of equalizing of the audio, not present on the 737
REMOTE CONTROL
Section remote control And here the pains begin: - Therefore on two feet they said that the remote control of the 3016 is arranged better than that one of the Philips: all the main functions in fact are very assigned to a key on the remote control, without to obligate to you to ripassare necessarily, for es. in order transforming from format PAL to NTSC, for the main menù like on the 737. - the sensibility of the remote control of the Amstrad is indeed insufficient. More times to having are found to me to orient with precision the same one in the comparisons of the reader, oltrechè to have to press with force on some keys in order to obtain the intentional result: SNERVANTE, in particular in the case of I use de GoTO. - With the remote control of the every Philips to simple pressure the function wished with immediate facility without being forced to crobatic angles-shot or excessive pressures is obtained on the keys: optimal.
AUDIO & MP3
Audio Section cd with mp3 Here I hang totally to favor of the Philips - it is fast + in the access to the files - the escape volume is + high and clearly clear + of the Amstrad a lot, very advanced.......
JPEG & PHOTO
Section JPEG Also in this case the 737 is more performing is demonstrated: It approaches in fact the disc more quickly and more clearly reproduces the photos also in case of zoom, to my opinion also more easy modulabile. Coming to therefore with the conclusions, they are happy for having given my girl which seems to be (and a.ragione) the object of desire of average forum. What to more it has been strange me but, and in rinfrancato truth, in a smuch as I will keep the 737, it is the fact that the Philippino exits from the comparison tutt' other that reorganized (to pact to close an eye on the price and the lacked support the Q/P)., with a quality of escape resolution it is video that audio also perhaps advanced to the Amstrad (and however not sure inferior). To that what can remain to me still to say, if not that they are a TWOFOLD OWNER, DOUBLY HAPPY!!
.......................................................................................................................................

cya
k.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: karma ()

Tugo ::

McNato: tist kar tam piše na forumu sem že dobil, vendar je bil tukaj problem še to, da se je na določenih delih filma pojavila kakšna kocka tu in tam... te kocke niso bilo kocke kot jih pomnimo pri filmih z nižjo kakovostjo, ampak sej je DRUGAČNA kocka pojavila na nekem mestu. Lahko bi pisal tudi packe, če je komu tako lažje razumet. Torej packe kvadratne oblike ;) Da bomo razločili pojem PACK in KOCK... Kocke so, ko je film slabše kakovosti, PACKA pa, ko je na določenem delu na sliki kvadratek, ki sploh tam ne bi smel bit ;)

Jago: od kod si? če si iz Ljubljane, se priporočam za tale test :D Ker nočem pluvat po playerju, ampak si želim imeti player, ki bi mi predvajal DivXe ;)

lp, T.

Jago ::

Iz Mb sem drugace. Ga se imam pri sebi in testiram dalje:)

Se je nasel film, ki ga elta ne predvaja, zanimivo, da mi ga tudi pc noce predvajat z ffdshowom.

Film 2001 A space odyssey (posnet 05.12.2000).

Gspot info:

Video: Divx3 Low Motion

Runtime ?

Bitrate ?

x:y 640x288 (2.22:1) [=20:9]

FPS: 25.000

Qf: ?

Audio:
96 kb/s (48/ch, stereo) CBR

Bsplayer javi: unknown file format (div3), elta pa temo:)

Zgleda da je ta film neka eksotika.

V zgornjih postih je en omenil, da z novim firwareom za Gran prix 404 ze delujejo podnapisi. Naj da se malo vec podatkov.

Tugo ::

tale je bla dobra... TEMA :)
si probu odpret z VirtualDubom ali NunDubom?

lp, T.
««
6 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54857737 (13838) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724654 (9268) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524639 (5137) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922505 (10314) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531353 (14606) Stepni Volk

Več podobnih tem