» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
34 / 45
»»

Frame ::

YAKUMO:

Srt podnapisi,šumniki,malo povečan font,žal še vedno pomaknjen v levo,

Špila pa itq vse živo

Mam ga jaz tudi!!! Zadovoljen ko sto mater.

@picnik

Malo pa me že podcenjuješ!!!
Lepo po vrsti: HDTV-High Definition Television

Obstajata 2 resoluciji:1920 x 1080 in 1280 x 720
Za takšne resolucija pač moraš imeti primeren TV(recimo čist nove plasme,ampak odstajajo tudi CRT TV) in seveda player(recimo YamakaWa).

V ameriki že obstajajo kabelski operaterji ki prenašajo takšen signal.

To sledeče je pa za tebe pametnjakovič:HD-TV ready means no shit n EU
-Ja super namreč SIOL TV že ima testni HDTV cc2 meseca(ena velika živina SIOL TV Mb pač moj kolega)
-Nabaviš Digitalni reciver pa se greš malo pirata pa maš spet HDTV v EU
Aha pa čudno da bodo v Septembru-Oktobru pri nas začeli s prodajo Samsung DVD playerja z HDTV ready logotom!

Pa verjetno drugo leto v takem času ko bo poplava takšnih naprav v EU nebomo imeli HDTV!

Ja seveda:D

Frame

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Frame ()

sergejp ::

lahko kdo nalima sliko ekrana, kjer se bodo vidli podnapisi od tega Yakumo playerja?

cd ::

Ripper- Runnagain:
Skoraj se mi je zmešalo.No sedaj sem pogruntal v čem je bil štos predolgi naslovi so bili.Zato sem naslov filma in naslov podnapisov skrajšal.Sedaj prebere podnapise.Ampak spet vam bom težil imam nov problem in to pri istih podnapisih.Sedaj pa ne pokaže vseh in jih zmanjka ( recimo samo do polovice besede druge polovice pa ni) zaradi tega, baje kolikor sem razumel sme biti v eni vrstici največ 25 znakov.Upam da se ne motim.
In kako naj sedaj to stvar popravim?

lp dc-

cd ::

Popravljam tisto gor napisano.Če bi bil vzrok v prekoračenem številu črk potem mi tudi prejšnji podnapisi tudi ne bi delali.Zato ker tam imam tudi po več kot 25 črk v vrstici.Torej razlog je nekje drugje.
?

lp cd-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cd ()

_Tejc_ ::

KAJ pravte na KISS DP-1000 za 38.900sit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

matic ::

Ce zelis KISS DP-1000 (ali kater drug model KISSa) za malce ugodnjeso ceno pisi na matic.zakrajsek@medicotehna.si in reci za ponudbo! ;)
-----------------------------------------
podpis: _____________

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matic ()

joulf ::

Imam ta player Yakumo dvd master dx4 . Ne vem pa kako pognat podnapise pri DivX?!
Subtitle tipka ne gre. Na začetku pa vidim samo avi datoteko!!!!
Jabolka mi je spremenila življenje!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: joulf ()

Frame ::

Hm

Moj je bil kupljen v Chip Trade mb,pa ima podnapise iz škatle,sem pa slišal da tisti kupljeni drugod pa nimajo!!
Ja oni so uradni uvoznik tak da bo verjetno to.

Frame

joulf ::

Dobil sem neki firmware za yakumo, tako, da podnapisi za DivX delajo.
Še vedno pa ni ščž in pomaknjeni so v levo.
Ima kdo rešitev za to?
Jabolka mi je spremenila življenje!

bosta03 ::

Zanima me, če ima kdo kakšne informacije o Samsungu P244 ali Samsungu HD745. Kolikšna je cena in kje se jih da dobiti?

Frame ::

Čudno jaz mam vse šumnike.

Frame

PharaoH ::

Živjo!

Mam enak problem kot joulf. Player je Yakumo dvd master dx4. Pod nobenim pogojem ne morem dobit podnapisov z DivX-i. Mašina pa je s Comtrona, tako da je mogoče res, da predvajalniki, ki so kupljeni kje drugje kot v Chip-Tradu, ne vrtijo podnapisov.

Glede na to, da je v ceni sam 1,5 jurja razlike, bom verjetno šel kar v MB v Chip-Trade nabavit tole zadevo (razen če mi pri Comtronu najdejo kako rešitev).

Drugače pa vrti prav vse kar sem dosedaj vrgel vanj. Ga imam čez vikend na testiranju, tako da bom lahko kasneje kaj podrobneje poročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PharaoH ()

Frame ::

Hja Comtron kot Comtron>:D

Frame

kokoon ::

vceraj sem popravil svojo zaflesano elto 8883. uglavnem, stvar je dost na izi izvedljiva, ce je se kdo drug flashal svoj mt1398 player z napacnim firmwaretom, mu lahko dam napotke kako se ga s precej veliko verjetnostjo usposobi nazaj, stroski so nekje okol 3k sit + malo lotanja.

zdej sem spet vesel :D

e-marko ::

Ja, ti kar napiši ali pa daj kakšen link. Ziher bo kdo rabil. Mogoče tudi jaz...
Verjetno si napravil vmesnik za povezavo z pc-jem?

LP

E-marko
...somebody, somewhere...

mrTwelveTrees ::

HELP !!

Kupu sem stricu za rojstni dan Yamado 6000

pa ko gleda filme, podanpisi kar naenkrat izginejo !!
mora dat slow play, potem pa spet so podnapisi

probali smo že z več filmi...

fleshan je z zadnim popravkom na strani od proizvajalca ...

nej nesem nazaj ? GARANCIJA ?

thx za odgovore

joze ::

Žal ni druge pomoči kot ta, ki si jo že sam omenil, pojavi pa se le pri xvid filmih in ac3 zvoku(če sta skupaj).

mrTwelveTrees ::

ker beden f*ck !!!!!
zakaj tega nime prej vedu... ah no...
zgleda je še zmeraj najboljša rešitev PC zraven računalnika... :\

PharaoH ::

Sem imel cel dan časa in sem prišel do naslednjih ugotovitev za Yakumo DVD Master DX4.

Kar se tiče zapisljivih medijev prebere CD-R, CD-RW, DVD-R, DVD+R, DVD-RW; DVD+RW medija nisem imel tako, da nisem mogel preizkusit.

Vrti DivX 3, DivX 4 , DivX 5 in XviD; vse tudi z prostorskim zvokom (se pravi DD oz. AC3). DivXe prebere iz CDjev in DVDjev.
Enako velja tudi za Mp3-je. Pri Mp3-jih me moti to da pokaže le prve znake imena datoteke, ne pa celega oz., kar bi bilo še bolje, ID3 Tag. Igra seveda tudi navadne glasbene CDje, tu pa prikaže samo številko komada.

Predvajanje DivXov je gladko brez kakih zatikanj ali podobnega sranja. Pri nobenem filmu tudi nisem opazil kakih problemov s sinhronizacijo zvoka in slike. Se pa včasih pri hitrem previjanju (možno je 2x, 4x, 8x, 16x) zgodi, da film enostavno zmrzne, potem ko pritisnete zopet play za normalno predvajanje.

DVDje predvaja tudi normalno. Za razliko od DivXov tu ni nobenega zmrzovanja ob previjanju. Kvaliteta slike je odlična (za ta cenovni razred pa sploh). Mogoče zgledajo barve malenkost »sprane«, ampak nič pretiranega. Slika je čisto primerljiva s Sonyjevim DVD playerjem, ki je bil enkrat dražji, tako da po tej strani ni kaj za pripomnit.

Kar se pa tiče podnapisov... Kot sem že zadnjič napisal, mi je moj primerek aparata privlekel brat z Comtrona in stvar pri DivXih ne vrti podnapisov. Sem pa danes klical na Chip Trade kjer so mi povedali, da njihovi predvajalniki pa predvajajo podnapise. Stvar je v tem, da so oni namreč uvoznik za Yakumo izdelke. Od Yakuma dobijo zato firmware, ki je popravljen (za podnapise, šumnike, sičnike,...) in ga potem naložijo na mašine preden jih prodajo. Zato njihove mašine vrtijo podnapise. Comtron pa od nekje zase uvaža te predvajalnike in zato ti ne predvajajo podnapisov. Preprosto a ne :-)

Se pravi, da bom tole škatlo vrnil na Comtron in na ChipTradu naročil drugo. Razlika v ceni je 1,5kSIT, pa za 500SIT mi ga še domov pošljejo (tako, da mi ni treba iz Pivke v Maribor rinit).

Tolk za zdej, bom poročal naprej, ko dobim mašino iz ChipTradea.

joze ::

Po mojem je bolj enostavno če ti firmware pošljejo in ga ti naložiš sam, pa bo še najceneje, gotovo se ga dobi na netu.

Tilen ::

No danes sem se jaz probal .SRT podnapise na svojem Philips LX3900DA in zadeva dela z dvix/xvid OK! Edino kar me moti je, da sumnikov ne kaze pravilno. Se da to kako resit?

lp,

Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Stepni Volk ::

YAKUMO DVD Master DX4

Kot vedno temeljiti Nemci so tudi Yakumo stestirali v nulo: DVDBoard
Zadevico bom še danes prvedel in vam odprl novo temo.

in seveda so našli >:D "skrito" podporo za podnapise - Direktni link : Podpora za podnapise Yakumo DX4
Podporo sem "dolpotegnil", če vam jih ne uspe dobiti dol.

Če hučeš do podnapisov po uradni poti, se pravi www.yakumo.de in klikneš na "Service" in nato na "Device Drivers" in nato izbereš med Product Group DVD-Plyaers, te lepo pozdravi napis "Coming Soon".

Hmm... ? Kitajski nateg ali pa je podpora za podnapise, katere link je še ostal, nestabilna? :O
Kaj torej Chip Trade gor zapeče?

Nimam Yakumo DX4 in ne morem v realnosti sprobati delovanje. Link in file je čisto resničen in pravilno poimenovan.

Tschuss... ali tako nekako :D

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Prihaja prvi DVD recorder z možnostjo predvajanja DivX/Xvid Yamada DVR-8400 in še za odvisnike prenosni predvajalnik PDiX 770.
Povezava na članek
Še fotka - klikni na malo sličico.

Zgodovina sprememb…

Stepni Volk ::

Tudi KENWOOD (po naše = "MOŽEDRVO") ne more več brez DivX-a >:D
Kot rečeno tudi YAMAHA ne.
Scena postaja vedno bolj zanimiva. Me zanima, kdaj bo klonil Sony? :D

Zgodovina sprememb…

PharaoH ::

YAKUMO DVD Master DX 4 - firmware

Ker se mi je vseeno zdelo škoda vreč stran 5kSIT samo zato, da bi bil komot, sem se zapodil po netu iskat firmware za tale ploščkosuk. In naletel sem točno na tega, ki ga je našel StepniVolk. Stvar sem naložil na mašino in deluje-dobiš podnapise; brez kakih vidnih problemov. Ni pa čžš-jev.

Se bom pač še malo poigral, da vidim, če je mogoče tole popravit (skoraj zagotovo da ja). Stvar je podobna Yamadi 6000, tako da bom "pogledal" v tej smeri.

Pa še to. A mogoče kdo ve kako bi prevedel vmesnik, oz. v katerem delu firmwara se nahaja in s čim ga popravim. Moj player bo stal namreč v dnevni sobi pri tastarih, ki pa niso najbolj prijatli z angleščino, tako da bi blo fajn, če bi jim to prevedel (no če ni preveč dela; nekje nazaj sem bral o nekih 6000 vrsticah).

PI ::

Je mogoče kdo lastnik MERCURY DVD3783 playerja ? Zanimam se za nakup, in bi prosil za objektivno mnenje morebitnega lastnika, saj je podatkov, oziroma mnenj o tem playerju na netu bore malo .
Hvala

Lp B

Tilen ::

Predlagam ti, da ga potem ne kupis, ce ni nuja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PI ::

Tilen, dobro si preberi vprašanje, z odgovorom si mi bore malo pomagal.

Lp B

ElMeR-FuD ::

Je mogoce kdo probal yamadin firmware na yakumo-tu?

vanBroken ::

kokoon je dejal:
vceraj sem popravil svojo zaflesano elto 8883. uglavnem, stvar je dost na izi izvedljiva, ce je se kdo drug flashal svoj mt1398 player z napacnim firmwaretom, mu lahko dam napotke kako se ga s precej veliko verjetnostjo usposobi nazaj, stroski so nekje okol 3k sit + malo lotanja.


no jst mam probleme s tem tko da bi blo fajn ce bi dau napotke. sicer sm ti pa ze private msg napisu.
tnx.
..ne panicar, ce ni potrebe..

majstor ::

Katerega od nastetih mi priporocate:

Gledal sem test v neki nemski reviji ta tega priporocajo:

Yamakawa 365 Divx - 155 evrov :)

Pa se te gledam:

YAMADA DVD/Divx DVX 6600 - 80 evrov
SAMSUNG DVD / DivX DVD-P345 - 109 evrov
KISS DVD/DivX DP-1000 - 140 evrov
JVC DVD/DivX XV-NS316 - 114 evrov
PHILIPS DVD/DiVX DVP630 - 120 evrov

Katerega mi priporocate, cene so priblizno vse podobne....?

segla ::

Kar se tice MERCURY DVD3783 playerja moram povedat da sem z njim zelo zadovoljen, spila vse, podnapisi so na sredini in s sumniki (mogoce manjka le siva podloga), predvaja tudi multisession DVD-je, pri previjanju DivX zacne takoj predvajati sliko in zvok. DVD pogon ima od Sanyo-ja.
Nakaj pise tudi na enaa strani:

http://www.enaa.com/oddelki/avdioVideo/...

Skratka totalno B.P. in vreden svojih 19.000 sit.

pivmik ::

segla:
Če je to res kar si napisal, potem je to trenutno najboljši DivX XviD predvajalnik na trgu.
Kakšne format podnapisov podira? MicroDVD txt SUB, SubrRipper SRT,..?
A podnapise nimajo ne obrob, ne ozadja? Je velikost črk dovolj velika?
A se da podnapise ročno naložiti ali morajo biti nujno enako poimenovani kot filem?
Predvaja najnovejše XviD filme?
LP, Gregor GRE^

Runnagain ::

Nov FW za YAMADO; http://www.umax.de/cgi-bin/treiber.pl?D...

Že kdo poizkusil??

Lp, Runnagain!!

DonCero ::

ok, imam dodatno vprašanje za philips 720sa !

zgodilo se je, da mi na dvdr cita tako, kot da bi imel 2 razpolozljiva anglea v katerih bi lahko gledal film. V desnem zgornjem kotu mi kaze malo kamerico in zraven stevilko 1/2, ce stisnem tipko angle lahko tako menjavam kot 1 ali 2. vse kul, vendar me zanima kako naj se rešim te kamerice in številk v desnem kotu, potem ko si kot (angle) izberem.

nisem nikjer nasel kako, moti pa me, ce bi imel cel film ta znak v desnem kotu

a mi zna kdo pomagat ?

hvala

PharaoH ::

Nisem sicer poskusil naložit yamadin firmware na Yakumo (ker bom raje prepustil tako experimentiranje komu drugemu:-). Sem pa poskusil nekaj drugega.

Na nemški firmware od YAKUMO DVD Master DX 4 sem dodal del firmwara od Yamade in imam sedaj v podnapisih tudi čžš-je. Torej funkcionira in prišparal sem 5kSIT:-)

Če se mi bo dalo (in če bom imel čas) bom poskusil prevesti še menije; kot sem že napisal bo moj player stal namreč v dnevni sobi pri tastarih, ki pa niso najbolj prijatli z angleščino.

segla ::

MERCURY DVD3783

Podnapisi morajo biti enako poimenovani kot film. Nimajo obrob ali podlage, kar me edino moti. Baje bodo v kratkem dodali sivo podlago. Meni predvaja .sub in .srt podnapise.
Kar se tice najnovejsih filmov mi dela vse. Na zadnje sem probal Men on fire (2CD Xvid).

Aja, podnapisov ne zna predvajati ce imas na DVD-ju nazganih vec Divx filmov s podnapisi (npr. Friends - sezona).

Lp,..

segla ::

MERCURY DVD3783

Se to pozabil:
Crke so dovolj velike, tudi razmak med njimi je pravsnji.

Frame ::

@segla

Pa so podnapisi centrirani na sredini pri tem MERCURY pa šumniki?

Frame

e-marko ::

Meni se zdi, da je malo više napisal ravno to... :D

LP
...somebody, somewhere...

Runnagain ::

Kako je kaj z podnapisi pri Kiss-u DP-1000; zanimajo me naslednje stvari:
- katere tipe podnapisov podpira pri DivX in Xvid filmih (srt, sub, microdvd...)?
- ali so dovolj veliki in ali imajo črno obrobo (v primerjivi z Elto oz. Yamado)?
- ali podnapise kaj reže?
- ali podnapisi kdaj prehitevajo oz. zaostajajo, če je frame rate filma različen od 25f/s (kot je to npr. rado pri philipsih)?.

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

majstor ::

Kje se dobi firmware za Mercury DVD 3783?
Kaj čćšž (sumniki) delajo? podnapisi txt ne delajo?
Nameravam si ga omislit pa me zanima ce se mi splaca ker je veliko izbire in veliko znamk, sam ne vem kerga vzet...hvala

majstor ::

KiSS DP-1000 (iz revije) :))

Lična prednja stran, morebiti modre lučke svetijo za odtenek premočno
KiSS DP-1000 je prav lična škatlica, ki zmore predvajati čudo stvari. Poleg DVD ploščkov zna namreč predvajati tudi vse vrste kompresiranega video zapisa - DivX 3.11, DivX 4, DivX 5 ter XviD format, še več, KiSSov predvajalnik ima tudi uradni certifikat DivX skupine, torej se za njegovo združljivost ni bati.

Zadnja stran postreže s kopico raznoraznih priključkov
Tudi glasbeni del oziroma avdio del naprave ne razočara, prej nasprotno. Poleg standardnih CD ploščkov zna s pridom prebirati tudi stisnjeni avdio zapis v MP3 ali Ogg Vorbis formatu. Nenazadnje si lahko na TV-ju ogledamo tudi fotografije, ki smo jih posneli z digitalnim fotoaparatom - na plošček le posnamemo .jpeg datoteke in to je to… No, da ne bomo dalje dolgovezili si lahko lastnosti predvajalnika KiSS DP-1000 preberete spodaj.

KiSS DP-1000 tehnične lastnosti
- Full DVD/MPEG-4/DivX/XviD/CD/MP3/Ogg Vorbis/CD-RW/DVD+-RW compatibility
- formati podnapisov .utf /.sub /.smi / .srt /.rt /.txt /.ssa /.aqt /.jss
- JPEG Picture CD viewing
- Progressive Scan Video Out
- Time Search
- Playback Control: Play/Pause/Stop/FF/RW/NEXT/PREV
- Repeat Playback
- Slow Motion
- Title/chapter select
- Parental lock, Multi Language, Multi Subtitle, Multi Angle
- Remote Control
- TV Type (PAL and NTSC)
- Configuration Setup Menu
- Aspect Ratio (4:3 Pan and Scan, 4:3 Letter Box and 16:9 Wide)
- S-Video Output
- Composite Video Output
- Component Output
- Dolby Digital, MPEG Audio Decoding
- Dolby Digital/MPEG 5.1 Digital Output
- S/PDIF Outputs
- Analogue stereo

Delovanje

Pozdravni zaslon s KiSSovim logotipom
Ker je KiSSov vstopni model v svet DVD/DivX videa grajen na "starem" Sigma EM8500 procesorju smo, roko na srce, pričakovali nekoliko slabše rezultate - predvsem pri predvajanju novejših vsebin. Omenjeni čip le sodi v prvo generacijo tovrstnih naprav, zato nudi nekoliko manj procesorske moči od novejših bratov - to pa naj bi slabo vplivalo na predvajanje novejših vsebin, predvsem stisnjenih video formatov kot sta DivX in XviD. Na srečo smo se motili. Strojna koda predvajalnika je optimizirana do te mere, da prebavlja praktično vse, kar vanj zadegamo. Edina, in res edina, izjema so filmi, zapisani v XviD ali DivX formatu ter kodirani v Qpel (Quarter pixel) načinu. Slednjih mali KiSS nikakor ne prebavi. Na srečo je tovrstnih zapisov malo, pa tudi XviD in DivX kodeka sta še v razvoju, tako da bo omenjena težava morebiti kdaj tudi odpravljena. Pač odvisno od KiSSovih mojstrov strojne kode (firmware). Slednje tako velja pohvaliti za vgrajeno podporo večim video formatom - predvsem preseneča odlična slika pri vseh vrstah DivX zapisa, ne glede na različico (2, 3, 3.11, 4 ali 5.11), česar za marsikaterega konkurenta ne moremo trditi. Predvajanje DVD vsebin je bilo tudi tekoče, brez zatikanj in brezhibno. Odličen daljinec omogoča hitro brskanje po menijih, vklop podnapisov, različnih kotov in drugih bonbončkov, ki jih 4,7-GB ploščki prinašajo. Sliko lahko predvajalnik pošilja preko kompozitnega ali S-Video izhoda, seveda ne manjka niti "vsestranski" SCART priključek.


Meni je daleč najbolj enostaven za nastavljanje - vsaj po naših izkušnjah
Prikazana slika je brezhibna, tudi predvajanje stisnjenih vsebin deluje brez zatikanj, predvajalnik se tudi dovolj hitro odziva na razne ukaze. Problemček pa nastane, ko pri filmih vklopimo slovenske podnapise in z grozo ugotovimo, da naših šumnikov predvajalnik ne prikazuje. Žal so se KiSSovi predvajalniki šele dobro začeli prodajati pri nas, zato naj bi omenjeno zagato proizvajalec rešil v prihodnjih mesecih z nadgradnjo strojne kode (firmware). A tudi tako ni vse izgubljeno. "Česki mojstri" (beri češki programerji) so zavihali rokave in predvajalniku dodali manjkajoče znake. Še sreča, da si z njimi (Čehi) delimo isto kodno tabelo znakov, tako da po tovrstni nadgradnji predvajalnik prikazuje tudi šumnike, le nastaviti ga moramo na češki jezik. Žal pa so tudi tako "popravljeni" podnapisi za vsaj 20 odstotkov premajhni in je njih branje z večje razdalje utrujajoče. Še dobro, da je mogoča tudi digitalna povečava slike, zato smo filme v 16:9 formatu predvajali kar ob 25-ostotni povečavi, kar je težave s podnapisi omililo. Med boljšimi funkcijami predvajalnika je gotovo tudi možnost hitrega predvajanja, kjer je na voljo več načinov - 8x, 16x, 32x in 48x. Seveda je omogočeno tudi upočasnjeno predvajanje posnetkov.


Priročni daljinec
Velik plus tega predvajalnika je enostavnost uporabe. Dobra priložena navodila pomagajo k pregledni in enostavni montaži, zamerimo jim le to, da kljub večjezičnosti niso poslovenjena. No, slikovna razlaga posameznih pojmov tudi to omili. Pestra zadnja plošča nudi obilico načinov priklopa avdio ter video signala, tako da težav z združljivostjo predvajalnika in televizorja/glasbenega stolpa/komponent ne bo. Nastavitve in meniji so otročje lahki in jih tudi manj vešči uporabniki hitro osvojijo

Tudi po zvočni plati mali KiSS ne razočara. Kopica nastavitev in podpora vsem bolj ali manj znanim glasbenim formatom pač nista zanemarljivi. CD-ji, DVD-Audio, MP3, WMA, Ogg Vorbis, vse je na spisku. Tudi prepečene cedeje je KiSS DP-1000 prebral, prav tako 90-minutni cede, proizvajalec pa navaja, da mali zverinici tudi 99-minutni cedeji ne delajo težav. Edinole "prastari" CD-RW ploščki (2X) so ga večkrat ustavili, z novejšimi pa ni bilo težav. Nasploh je bralni del predvajalnika zelo dober in tudi tih, le ob težjem branju zna spuščati prav "lomeče glasove". Pravega odkodirnika za 5.1-kanalni zvok seveda ni vgrajenega, a tega od DVD predvajalnikov spodnjega cenovnega razreda tudi nihče ne pričakuje, DD5.1 in DTS bosta morala zadostovati. Predvajalnik je mogoče uporabiti tudi za prikaz slik na TV zaslonu, podprt je .jpeg format.

Na koncu omenimo še ceno. Uvoznik malega KiSSa ceni na 39.930 SIT (z DDV), kar je glede na trenutno konkurenco v spodnjem razredu predvajalnikov relativno visoka številka. A le redkokateri predvajalnik se lahko pohvali s takšno enostavnostjo uporabe in nastavitev kot model DP-1000. Toda tudi priznano znamko je potrebno plačati, od tu tisti "Cankar" več.

Naša ocena
Dober vsestranski predvajalnik, ki svoje adute predstavlja v obliki enostavnosti uporabe in vsestranskosti predvajanih vsebin. Všečna zunanjost, lahkotno upravljanje in dobra podpora govorijo njemu v prid. Morebiti je le cena nekoliko previsoka.

Plusi:
+ prebavlja "skoraj" vse video in avdio formate
+ enostavnost uporabe
+ ličen dizajn

Minusi:
- v originalu ni slovenskih podnapisov, le-ti so tudi premajhni

Ocena: 8/10 :)

tintorel ::

Tudi mene zanima kako je z firmwarom za mercurija...

sergejp ::

YAMADA 6600

kaj je že kdo probal novi firmware?

kake so spremembe, pri podnapisih je kaj razlik?


lp

sergej

segla ::

MERCURY DVD3783

Upgrade firmwara za sumnike in vecji razmak med crkami se nahaja na strani
http://www.techtrade.si/ pod zavihkom NAVODILA (.nrg image).

Tile tipi na Techtradu so zastopnki za MERCURY v Sloveniji in oni komunicirajo z njimi
za firmware, tak da potem poslejo direkt k njim. So pa zelo odprti in sprejemajo
predloge za izboljsave, ki jih potem posljejo dalje.

Je pa se ena poljska stran samo zdaj ne vem ki imam bookmark .

Lp, ...

Frame ::

Ok kateri chipset uporablja ta MERCURY?

Frame

Frame ::

Hja fantje samo ta MERCURY bazira na 2 generaciji chipseta in sicer ESS!!!Mislim da se ne motim(99% sem siguren)!Pol pa ni čudno da ima podnapise na sredini!!!
Dol potegnite firmware pa ga probajte odpret,tole ni za MEDIATEK chipset skoraj sigurno.

Frame

tolo ::

Jest sm si isto pred dnevi omislu mercury-ja....morm rect da za ta dnar dela zelo dobro....je precej tih, nima tezav ki jih baje imajo ostali (drazji:)) divx player-ji, ki npr. rabijo pol minute da zacnejo ponovno predvajati video potem, ko uporabis fast forward funkcijo itd....zavrtel sem ze kar nekaj filmov in mi vse vrti zelo lepo tudi slika je odlicna, le pri nekaterih filmih je slika mogoce malo bolj rumenkasta...ceprav je mozno da je xvid ze v osnovi taksen. kar se tice podnapisov sem pobral firmware iz tech tradea in mi delajo šumniki pa tudi razmak je pravjsni. edin problem ki se mi je pojavil so novi xvid filmi...posnel sm si man on fire in pa 50 first dates....obadva zelo nova xvid filma in ko jih zelim zagnat mi napise "codec. not supported(qpel)". problem tega mercuryja je da na netu ni ne duha ne sluha o tem playerju...ta mercury znamka je sicer od podjetja kobian ki ima kulturno stran www.kobian.com sam problem je da na njej ni ne duha ne sluha o mercuy dvd 3783 izdelku. pisal sem jim na support pa bomo zj vidl kva bojo odgovoril, predvsem glede te firmware podpore in upgrade-anja. ce pa ze kdo ma ksne resitve oz. ksne inet strani glede tega, bi bil vesel infota...ajd!

Frame ::

Torej sry fantje to je 2 generacije chipset!Tako da XVID z qpel ni možno predvajati zaradi nezmožnosti chipseta!!!Ni problem firmware-a!

Sry ampak taka je realnost.

Frame
««
34 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856847 (12948) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724305 (8919) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524566 (5064) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922136 (9945) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531238 (14491) Stepni Volk

Več podobnih tem