» »

Kalorije - surplus/deficit

Kalorije - surplus/deficit

Sharp999 ::

Sem skinny fat guy...Oziroma kil imam 85, kar je za mojo višino 186cm idealno. Vendar rad bi spremenil obliko telesa. Sedaj imam roke in noge precej suhe, ramenski obroč ozek, kar imam pa malo večje pa je trebuh. Zato bi se rad znebil trebuha in se malo ojačal...Zanima me, če grem v deficit s kalorijam razumem da bom shujšal, vendar ne bi rad glede na kilažo in tudi druge dele telesa mi bo začelo jemati...Če grem v surplus me pa zanima, če mi bo ob PRAVILNI PREHRANI in treningu vseeno rastel trebuh? Hvala vam za vso pomoč in nasvete.

m0LN4r ::

Kaj pa ce bi enostavno zacel gvihtat pol urce na dan? Si ze probal?
Clovesko telo je zelo prilagodljiva stvar, brez nekih carovnij.
Probaj za 6 mescev in porocaj.

PS: delas v pisarni?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

one-half ::

@OP, saj to ves, da dekleta nimajo tezavo z obliko telesa, ampak je precej vec skritega drugje? Samo omenil bi, ker sem videl ze prevec revckov buildat telo, na koncu pa pa so bili se vedno samski oz. z zensko na katero tezko prislonis kolo. Da ne bos na koncu kot m0LN4r koncal... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

IL_DIAVOLO ::

Tolko tem kot si ze odprl, bi ze lahko kaj nagruntal.

Sicer pa teza, ki jo imas to, je dalec od idealne. Za ne-sportnika naj bi bilo razmerje višina-10=optimalna teza.

Manj jest in zacni trenirat. Newbie gains niso nic novega, ne glede na to kolko jes.

Najprej 10kg dol.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bambam20 ::

Sharp999 je izjavil:

me pa zanima, če mi bo ob PRAVILNI PREHRANI in treningu vseeno rastel trebuh? Hvala vam za vso pomoč in nasvete.


Ne. Trebuh se ti bo zravnal.

bobby ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Tolko tem kot si ze odprl, bi ze lahko kaj nagruntal.

Sicer pa teza, ki jo imas to, je dalec od idealne. Za ne-sportnika naj bi bilo razmerje višina-10=optimalna teza.

Manj jest in zacni trenirat. Newbie gains niso nic novega, ne glede na to kolko jes.

Najprej 10kg dol.


Visina-10?
Torej na 180cm je 70kg?
Hja vaaaalda,.. Spomenik lakote
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jotunn ::

bobby je izjavil:

Visina-10?
Torej na 180cm je 70kg?
Hja vaaaalda,.. Spomenik lakote

Ja vsa leta do sedaj je to veljalo. Sedaj pa bi bilo 90% ljudi overweight je pa ponavadi dosti ok ze visina+10kg :))

IL_DIAVOLO ::

Ce si fat, potem je vse ok. Tudi +30.

Saj se lahko vstanem.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Sharp999 ::

Resno me zanima...Nevem, da bi sedaj shujšal na 75 kil? Bom kot dahovski atlet, tko ko sm že bil...Zanima me, kaj bi bilo če grem v SRUPLUS...Če grem v deficit itak vem :D

bobby ::

Kolk si sploh star?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sharp999 ::

25...Kondicije drugače imam veliko (nisem zavaljen) razen trebuh imam, oziroma maščobo na trebuhu...

bobby ::

Dej ne tezi, imas zdravo zalogo, to je pa vse.
Razen ce nimas ideje prestavit misice okol in se malo bolj razbacat, potem ti treningi in kaksni proteinski napitki ne uidejo. Ce te zelje nimas je to to.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Sharp999 ::

Ja rad bi se malo razbacal...Izgubil trebuh oziroma maščobo na trebuhu, nikjer drugje!!

IL_DIAVOLO ::

Ja korona proof bi rekli starci. Ostani tak kot si, never change.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bobby ::

Ja pol pa ves, kolk je ura, s treningi bo trebiu izhinil pa prehrano in dodatki bo misicna masa prisla ampak pol kalkulacije ala 186-10 je ok, odpadejo. Delaj pol toliko, kot ti bo pasalo, da se bos pocutil ok, prevec kompliciras.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Sharp999 je izjavil:

Resno me zanima...Nevem, da bi sedaj shujšal na 75 kil? Bom kot dahovski atlet, tko ko sm že bil...Zanima me, kaj bi bilo če grem v SRUPLUS...Če grem v deficit itak vem :D



Za lazjo predstavo, ca. 185cm in ca. 82kg. Pa ni glih pocasen clovek baje.
Odvisno kako bi teh 80kil rad imel razporejenih.

Simple, vec kalorij, vec treninga, vec treninga, vec kalorij. Never ending story.
Bolj se koncentriraj na to, da prides pod 20% BF pri 85kg, pa bo kul. Ce imas prevec speha, treniras premalo al pojes prevec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Sharp999 ::

Molnar hvala...Jaz bi mel nekakšno tako postavo pri 80kilah rad ja...nič ekstra..Ampak kako do tega priditi? Kako naj najlažje znižam BF % ? deficit?

Badwolff ::

Si e spravil glih na SloTech vprašat :D
Obstajajo namenski forumi.
Najprej se odloč, kaj hočeš, zgubit trebuh, dobit mišice, kondicijo?
Če se ti ne da preveč razmišljat probi 3x tedensko vaje za moč, al fitnes, al kalistenics al uteži, karti pač najbolj leži.
Zraven še 2-3x mal kardio, najbolš tek, pa ni treba več kot 5-8 km.
Mogoče še mal modifikacija diete.
Ponavljaj par mesecev oz do smrti.

Sharp999 ::

Nevem, kateri SLO forum o fitnessu še deluje?

Badwolff ::

a rabi bit slo?

okoduha ::

Badwolff je izjavil:

Ponavljaj par mesecev oz do smrti.

:)):)):))

bambam20 ::

Sharp999 je izjavil:

Molnar hvala...Jaz bi mel nekakšno tako postavo pri 80kilah rad ja...nič ekstra..Ampak kako do tega priditi? Kako naj najlažje znižam BF % ? deficit?



Takšno postavo bi ti imel z nič dela. LOL.

Badwolff ::

okoduha je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Ponavljaj par mesecev oz do smrti.

:)):)):))


jah za tako postavo vzdrževat bo treba delat :D

m0LN4r ::

Sharp999 je izjavil:

Molnar hvala...Jaz bi mel nekakšno tako postavo pri 80kilah rad ja...nič ekstra..Ampak kako do tega priditi? Kako naj najlažje znižam BF % ? deficit?

Ja. Moral bos ven iz komfort zone, pa malo pazit pri hrani, ampak nic ekstremnega. Redno delat, pa bo prislo od samega sebe. Visoka intenzivnost, kratki intervali. Meni najbolj ugaja vsak dan 15-30 minut, vedno nekaj drugega. Kardio imam 1x do maks 2x na teden. Sem pa imel zdaj 6 mescev lenarjenja haha, ker pac druge stvari.
Dolgi kardio, preveckrat, ti bo mogoce malo znizal testosteron. Jej cim manj sladkega dreka.

Meni je malo lazje, ker ne sedim 8 ur v pisarni, pa ze tko dokaj velik kalorij ponucam, na sihtu naredim 10.000 korakov na izi in to s tempom, da mi ura zazna workout kot pohod, lol.
Ampak tisto zgoraj je ze res intenzivno, kar mi trenutno ne ugaja oz. sem ze malo bolj na komot pri teh letih. Boksarji ne delajo na izgledu, to je samo stranski rezultat njihovega trdnega dela. Oni morajo imeti namesto moci se agilnost, hitrost in kondicijo.

PS: Bi pa zelo rad dodal plavanje, da se malo telo razgiba, sklepi, dolge misice, vezi, hrbtenica, ampak ne maram mrzle vode, damn.

Sharp999 je izjavil:

Nevem, kateri SLO forum o fitnessu še deluje?
Recimo, da polovico tiste zgornje postave se lahko doseze v 6 mescih rednega dela in brez dodatkov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najhitrejša izgube telesne maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22633152 (7098) Djole
»

Carb cycling

Oddelek: Loža
261807 (1099) Snegec
»

Napotki za izgubo maščobnih oblog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14513006 (4373) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20224173 (19702) m0LN4r
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749135805 (97001) fosil

Več podobnih tem