» »

Najhitrejša izgube telesne maščobe

Najhitrejša izgube telesne maščobe

1 2 3
4
5

snezak21 ::

Ben Dover je izjavil:

A se da naredit lipoblowcijo? V obratni smeri? Rabim nekaj špeha..

Po tistem kar si pisal zadnjic ga imas vec kot dovolj, tako da glej kar za liposukcijo.

Ben Dover ::

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

A se da naredit lipoblowcijo? V obratni smeri? Rabim nekaj špeha..

Po tistem kar si pisal zadnjic ga imas vec kot dovolj, tako da glej kar za liposukcijo.


13% in to med bulkom, očitno si debel in si mi fovš.. Hah bajsek

Zgodovina sprememb…

snezak21 ::

Hahahaha ja z mojimi manj kot 7% (6.7% ce smo natancni) mascobe in BMI pod 22 bom fovs debeluscku s 13% mascobe in love handlesi. Keep dreaming debelinko :)):)):))

dela ::

ViperR je izjavil:

dela je izjavil:

Maratonci niso debeli, pa tudi mišic si ravno ne pumpajo kaj dosti. Res pa ne gredo lačni tekmovat.


Maratonci imajo tip1 misicnih vlaken zato izgledajo, da si misic ne pumpajo. To lahko doseze cisto vsak z pretreniranjem, npr. Si v fitnesu 2h+.


Ja, s treningom spodbujajo rast takega tip mišic in predvsem pri tem pokurijo ogromno maščobe, če bi imeli drugačen režim treninga in delali več na moči, bi pa izgledali drugače, seveda. Lahko pa skoraj vsak to doseže, drži, ali pa vsaj 70 % tega.

Ben Dover ::

snezak21 je izjavil:

Hahahaha ja z mojimi manj kot 7% (6.7% ce smo natancni) mascobe in BMI pod 22 bom fovs debeluscku s 13% mascobe in love handlesi. Keep dreaming debelinko :)):)):))


Mater si se tako zjezal, da si se kar zlagal. Haha

Meni je vseeno kolk body fata maš ti, za Hopatiyo bi me še zanimalo.

Zgodovina sprememb…

snezak21 ::

Ben Dover je izjavil:

snezak21 je izjavil:

Hahahaha ja z mojimi manj kot 7% (6.7% ce smo natancni) mascobe in BMI pod 22 bom fovs debeluscku s 13% mascobe in love handlesi. Keep dreaming debelinko :)):)):))


Mater si se tako zjezal, da si se kar zlagal. Haha

Aha ce ti nekaj ni vsec pa ze mora biti laz, kajne? Jebiga to je tvoj problem ce boli, ko ti nekdo pove, da le nisi tako hudo lep in suh, kot si predstavljas, pac pa da si s 13% mascobe kar lepo zavaljen... kljub tvojim obiskom fitnesa ;) Bo mogoce kardio vadba, pa ne z ebikom, boljsa ce se hoces zgubiti mascobo, kot pa tvoje paradiranje z velikim trebuhom po fitnesu ;)

Ben Dover je izjavil:

Meni je vseeno kolk body fata maš ti, za Hopatiyo bi me še zanimalo.

No cisto vseeno ti le ni, ko vidis da si navaden debelinko, glede na to da moras vse, ki imajo normalno kolicino mascobe deklarirati za laznivce ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snezak21 ()

MadIggy ::

Clenbuterol in T3

Ben Dover ::

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Zgodovina sprememb…

snezak21 ::

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)

Ben Dover ::

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)


Ne boš dobil nudes pa če se še tako trudiš.. Vem kam pes taco moli in ni mi všeč..

Zgodovina sprememb…

snezak21 ::

Ben Dover je izjavil:

Ne boš dobil nudes pa če se še tako trudiš.. Vem kam pes taco moli in ni mi všeč..

Sorry nisem ravno fan zavaljenih miselinkotov, se posebej pa ne mojega spola, tako da ti ni treba skrbet in se lahko se kar naprej obremenjujes s tem da si pac debel brez da bi kdo zelel tvoje fotke ;)

Ben Dover ::

Hipatiya jih hoče, čeprav si še ne upa priznati.. Btw beden sogovornik si, brez domišljije, dolgčas, grem nazaj do Nodija in Kamikaze, adijo.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)


15% pri misicnjaku ali 8% pri suhecu je velika razlika. Ne moreš kar tako posploševati, ker visji bf ne pomeni avtomatsko da si debel.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

m0LN4r je izjavil:

Sharp999 je izjavil:

Kot že naslov pomeni, me zanima na kaj vi prisegate oziroma kakšnega mnenja ste glede najhitrejše izgube maščobe?

Auschwitz, Dachau, lakota in delo oz. gibanje. Se hitreje pa, ce odrezes kirursko.

Pozabil dodati, da preverjeno deluje, ne glede na gene, scitnico, prebavo in druge izgovore.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ben Dover ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)


15% pri misicnjaku ali 8% pri suhecu je velika razlika. Ne moreš kar tako posploševati, ker visji bf ne pomeni avtomatsko da si debel.


Ma tip nima pojma o čem govori in verjetno izgleda kot nek taboriščnik. 7% BF imajo samo vrhunski atleti s popolno prehrano. On bi se rad kregal, a žal ni dorasel.

Zgodovina sprememb…

Horas ::

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)


daj piši coach gregu da te vključi v tist video o procent maščobi subscriberjev. zihr bi njegov laser vision reku da se motiš in maš okol 12%. :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Bi rekel "you are god damn thin, stop starving, what is wrong with u!"
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

snezak21 ::

Vidim da zmaugy ni edini debelinko, ki si zeli loviti zenske (ali pa moske) poglede po fitnesih s svojimi love handles, pa potem boli ko nekdo pove resnico ;)
Vrhunski vzdrzljivostni sportniki imajo krepko pod 7% mascobe, ampak tega ti nikoli ne bos vedel, ker o sportu, se manj pa vrhunskem, nimas pojma. Ampak to te ne moti, da ne bi pametoval... tu in drugod, tako da me niti moti ne. Drugace pa vem kaksen procent mascobe sem imel, ko sem bil se aktivno v pro sportu in bilo je krepko pod sedanjimi 7%.

IL_DIAVOLO je izjavil:

15% pri misicnjaku ali 8% pri suhecu je velika razlika. Ne moreš kar tako posploševati, ker visji bf ne pomeni avtomatsko da si debel.

Verjamem da so ti crossfitarji idoli, ampak zaobljenost misic ni vse. Ja crossfiterji imajo vecje misice kot nek vzdrzvljivostni sportnik, ko pa pogledas definicijo samih misic, je pa ravno procent mascobe tisti, ki ti pove koliko oz. kako se misice vidijo. In s 15% se vidi baloncek ne pa posamezne misice. Je pa res, da me osebno prav malo briga za to. Jaz se se vedno ukvarjam s sportom, ker je po 20 letih pro kariere pac to del zivljenja zame in nimam potrebe po dokazovanju oz. po paradiranju po fitnesih in iskanju pozornosti. Ce jo kdo ima je to njegov problem, prepricevanje da s 15% mascobe nisi zamascen je pa malo mimo ;)

TheBlueOne ::

Jaz pa ne bi priporocal tako nizkega nivoja mascob. Zakaj bi imelo smisel, ce ne delas vrhunskega sporta? Pridejo hitro dolocene tezave.

Ce si sportnik je tradeof za zdravstvene rizike rezultat. Kaj pa je, ce nisi profi? Sigurno se bos pocutil boljse pri 15%+ mascob. Seveda ne +50% ampak nekje v fit obmocju.

njyngs ::

snezak21 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Ti nimaš pojma kako zgleda 13% ali 7%, brukaš se.. :))

Nisem si mislil, da ti bo moje pisanje povzročilo take travme in zamere, da greš pogrevat stvari izpred 3 mesecev. In ja tipi me ne zanimajo, sry, vem da sem sexi ampak pusti me pri miru prosim.

Jaz vem kako izgleda 7%, ker se lahko pogledam v ogledalo pa vidim kako to izgleda. Vem pa tudi, da 13% mascobe pri moskih ni niti priblizno malo, zato si predstavljam kako zavaljeno okrogel izgledas ti ;) Tako da travme s tvojo debelostjo imas predvsem ti. Priznam pa da mi je v veselje zajebavati enega trola z njegovimi travmami, tak da lahko nadaljujeva ce zelis ;)

Moja opažanja so taka, da ravno tisti, ki se jim življenje vrti okrog procentov bf (sploh do decimalke natančno), so najhujši kar se tiče travm. Moraš bit kar damaged, da se ti življenje vrti okrog tega odstotka.

jWill55 ::

Glede na to, da sem hujšal že 4x v življenju (vedno po 10-20kg), ti priporočam naslednji potek (ta je bil edini učinkovat in ni imel bounce back učinka):

- najprej si daj preverit kri (KKS, inzulin, testosteron, maščobe, jetra, po želji tudi železo in kakšen magnezij)
- glede na možna odstopanja si omisli dodatke - npr. nizka raven testosterona ti preprečuje efektivno izgubo maščobe

Potem pa tako, 85-90% je prehrana 10-15% je trening. Kardio je za izgubo maščobe lahko zelo škodljiv, ker boš izgubljal tudi mišično maso - seveda bodo maščobe šle dol, ampak bo šla tudi mišična. Če nisi nek športnik, bi ti za začetek priporočal, da začneš s 10.000 koraki dnevno in vsak drugi dan narediš 40-50 PRAVILNIH počepov, po možnosti s kakšno utežjo. Pri prehrani paziš, da imaš kalorični deficit in čimbolj postopoma zmanjšaš vnos hidratov.

Kako hitro boš kuril maščobe, pa ni samo odvisno od vseh diet in treningov, temveč ima veliko vlogo tudi genetika.

IL_DIAVOLO ::

snezak21 je izjavil:

Vidim da zmaugy ni edini debelinko, ki si zeli loviti zenske (ali pa moske) poglede po fitnesih s svojimi love handles, pa potem boli ko nekdo pove resnico ;)
Vrhunski vzdrzljivostni sportniki imajo krepko pod 7% mascobe, ampak tega ti nikoli ne bos vedel, ker o sportu, se manj pa vrhunskem, nimas pojma. Ampak to te ne moti, da ne bi pametoval... tu in drugod, tako da me niti moti ne. Drugace pa vem kaksen procent mascobe sem imel, ko sem bil se aktivno v pro sportu in bilo je krepko pod sedanjimi 7%.

IL_DIAVOLO je izjavil:

15% pri misicnjaku ali 8% pri suhecu je velika razlika. Ne moreš kar tako posploševati, ker visji bf ne pomeni avtomatsko da si debel.

Verjamem da so ti crossfitarji idoli, ampak zaobljenost misic ni vse. Ja crossfiterji imajo vecje misice kot nek vzdrzvljivostni sportnik, ko pa pogledas definicijo samih misic, je pa ravno procent mascobe tisti, ki ti pove koliko oz. kako se misice vidijo. In s 15% se vidi baloncek ne pa posamezne misice. Je pa res, da me osebno prav malo briga za to. Jaz se se vedno ukvarjam s sportom, ker je po 20 letih pro kariere pac to del zivljenja zame in nimam potrebe po dokazovanju oz. po paradiranju po fitnesih in iskanju pozornosti. Ce jo kdo ima je to njegov problem, prepricevanje da s 15% mascobe nisi zamascen je pa malo mimo ;)


Nimam jaz nobenih idolov, samo govorim da je razlika med skinny fat 15% ali z misicnjakom na 15%. Ja, določeni imajo tudi 6 packe. To je odvisno od genov.

Ta tvoj bmi je pa absolutno prenizek glede na bf. Ronaldo ima bmi 24 pri 7% bf.

In bi se vedno izgledal preklemano dobro na 15% bf.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jerry000 ::

Kregate se po forumu kdo ma manjši % maščobe in nabijate svoj ego. Svaka čast

m0LN4r ::

Ronaldo ima 100% sexiness, tam bmi nima tolko veze
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Samo je tudi shredded af
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnack ::

Jerry000 je izjavil:

Kregate se po forumu kdo ma manjši % maščobe in nabijate svoj ego. Svaka čast

Lahko se gremo tudi kdo ma boljši avto, kje imaš kupljene nepremičnine, kdo ima lepšo punco, daljšo jahto, gliser, gumenjak in nenazadnje kdo ima spolni ud z največjo prostornino, ker samo v dolžino merit ni optimalno.

Ben Dover ::

Jaz mam 30 metrsko jahto.

Lp

Zgodovina sprememb…

Sharp999 ::

Eno vprašanje...recimo da si res telesno aktiven 5-6x na teden na max kolikor zmoreš (včasih HIIT trening, včasih trening za moč) in če si s kalorijami v presežku surplus ali ti bo rastla maščoba in trebuh ali lahko narediš fit postavo (malo bolj nabito) z surplus kalorijami z ˝močnimi˝ treningi?

IL_DIAVOLO ::

Vsak bulk boš dobil nekaj v obliki misic in nekaj v obliki mascob.

Brez definicije bos sicer imel nabite noge in roke, ampak povesene joske, podbradek in vamp. Not sexy 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ben Dover ::

Prvo bulkaš s surplusom kalorij in min 2g/kg proteinov, ko dosežeš željeno mišično maso greš pa v deficit s kalorijam, proteine, OH in maščobe pa ohranjaš, tako prideš do definicije.

UniBra ::

Ultimate answer: krematorij.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Ben Dover ()

nabildov ::

Zdravo,

se bom kar poslužil tele teme, saj je moje vprašanje precej podobno. Tudi sam sem skinny-fat in bi rad postal lean. Do trenutnega stanja je seveda prišlo zaradi mojih slabih navad, ki pa jih ne bom spremenil kar čez noč. Tega se zavedam in to me zanima, kako ste se drugi tega lotili?
Če se vržem v neko orto dieto ali trening, tega prav dolgo držal ne bom. Pa tudi če me pripelje do željenega cilja, tega tempa ne bom mogel držati v nedogled.
Trenutno sam športam od 1-2 pa do 5x tedensko. Gre zgolj za kardio (plavanje, tenis, kolo, hoja/tek v hrib). Temu bom dodal že fitnes 2,3x na teden. Ali se mi tu splača kupovati karto, saj imam doma nekaj ueži (2 ročki in 25kg)? Karte so drage, vendar menim, da bi tam dosegel več.

Hvala.

blackbfm ::

Ja doma ni prave motivacije sicer bi ze delal, pa ponavadi niti dovolj prostora. Nabavi karto in poskusi

TheBlueOne ::

nabildov je izjavil:


Trenutno sam športam od 1-2 pa do 5x tedensko. Gre zgolj za kardio (plavanje, tenis, kolo, hoja/tek v hrib). Temu bom dodal že fitnes 2,3x na teden. Ali se mi tu splača kupovati karto, saj imam doma nekaj ueži (2 ročki in 25kg)? Karte so drage, vendar menim, da bi tam dosegel več.

Hvala.


Jaz vecinoma vse delam doma, ker bi mi pot v fitnes in nazaj vzela toliko casa, kolikor ga potrebujem za vadbo.

Kupi si se pullup palico in imas dovolj robe za nekaj let treningov. Ce pa postanes prenapreden pa se kaj dodas. Ce bos redno delal samo kombinacije razlicnih sklec in razlicnih vzgibov in to dejansko uspel dati v dnevno rutino, skoraj ni boljsega kot kombinacija za redni kardio.

Webmojster ::

nabildov je izjavil:

Zdravo,

se bom kar poslužil tele teme, saj je moje vprašanje precej podobno. Tudi sam sem skinny-fat in bi rad postal lean. Do trenutnega stanja je seveda prišlo zaradi mojih slabih navad, ki pa jih ne bom spremenil kar čez noč. Tega se zavedam in to me zanima, kako ste se drugi tega lotili?
Če se vržem v neko orto dieto ali trening, tega prav dolgo držal ne bom. Pa tudi če me pripelje do željenega cilja, tega tempa ne bom mogel držati v nedogled.
Trenutno sam športam od 1-2 pa do 5x tedensko. Gre zgolj za kardio (plavanje, tenis, kolo, hoja/tek v hrib). Temu bom dodal že fitnes 2,3x na teden. Ali se mi tu splača kupovati karto, saj imam doma nekaj ueži (2 ročki in 25kg)? Karte so drage, vendar menim, da bi tam dosegel več.

Hvala.


Do 5x tedensko kardio bi ti še dodal 2 do 3x na teden fitness? Boš se hitro burnoutal poba.

IL_DIAVOLO ::

Kako si lahko skinny fat s cardiom, ki je precej fokusiran na moc? Zanic prehrana?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

nabildov ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kako si lahko skinny fat s cardiom, ki je precej fokusiran na moc? Zanic prehrana?


Ja!

Prehrana je slaba, vem pa, da tega ne bom mogel drastično spremeniti iz danes na jutri. Počasi bom vnesel spremembe. Se pravi, ni cukra 5-6x na teden, temveč 3-4x in tako naprej. Čez 1 leto bi bilo recimo na 1-2x na teden. Enako s prenažiranjem, ko ga "izvajam", kadar mi je malo dolgčas.

Mislil sem, da bi kupil karto za 3 mesece. Porabil bom tudi tele turistične bone. Fitnes je 500 m proč. Hodil bi ponedeljek, sreda in sobota. Torek in četrtek pa nek kardio. Pa tudi če kak dan sfalim, ni panike. Verjetno pa je v fitnesu 30-45 min intenzivne vadbe povsem dovolj. Tu ne štejem ogrevanja in raztegovanja.

FireSnack ::

Treba se je nehat prenažirat. Verjetno imaš težave s psiho. Za začetek je treba to rešit, ker če boš imel slabo mentalno zdravje ti telo ne bo kurilo maščobe.
Danes imamo pravo invazijo skinny fat računalnikarjev.

FrankSinatra ::

Nekje sem slišal o 16/8 'dieti'. v 8 urah imaš vse obroke potem pa 16 ur posta... izvedljivo se mi sicer zdi, ampak a je to sploh zdravo za telo, da bi se dolgoročno tako postil?

kixs ::

Post se zacne sele po vec kot 24 ur brez hrane. 16/8 je samo nacin prehranjevanja, ki je zelo enostaven (ne jes zajtrka, zacnes s poznim kosilom) in prinasa nekaj zdravstvenih prednosti.

elektronorc ::

Debelost je izbira

kamiKaZaA ::

FrankSinatra je izjavil:

Nekje sem slišal o 16/8 'dieti'. v 8 urah imaš vse obroke potem pa 16 ur posta... izvedljivo se mi sicer zdi, ampak a je to sploh zdravo za telo, da bi se dolgoročno tako postil?

To sem jaz prakticiral cca. 2 meseca in tukaj se ne hujša, ampak ker ti ne vnašaš hrane v telo začnejo zdrave celice po cca. 15 urah brez nove hrane jesti tiste slabe celice in to je zelo dober vpliv na zdravje, da malo prečistiš telo in popučeš (iztrebiš) slabe celice. Priporočam. Pa med 16 urnim postom lahko piješ vodo oz. voda je edino kar lahko vnašaš v telo, če hočeš doseči ta efekt. Recimo popoldne poješ zadnji obrok ob 17h, potem pa do 9h zjutraj samo vodo piješ, če te zagrabi lahkota.

GregiB ::

OK, torej, včeraj sem zaključil 72 urni vodni post (prakticiram 3 do 4x na leto). Tokrat sem izgubil 2,5kg telesne teže.

Faze:

12 ur po zadnjem obroku gre telo v t.i. ketozo. Telo začne zaradi pomanjkanja glukoze telesno maščobo (in ne mišične mase) spreminjati v ketone, ki nato služijo kot (alternativen) vir energije.

18 ur po zadnjem obroku gre telo v t.i. zvišano ketozo. Jetra začnejo pospešeno proizvajati ketone za energijo.

24 ur po zadnjem obroku gre telo v t.i. autofagijo oz. reciklažo (pokvarjenih) celic. Celice se začnejo obnavljati, telo začne izločati poškodovane proteine, ki se kopičijo v celicah.

48 ur po zadnjem obroku se močno (5x) dvigne rastni hormon in novo noradrenalina. Imunost telesa se s tem poviša.Nivo inzulina je tu najnižji.

72 ur po zadnjem obroku se začnejo regenerirati celice, telo izloča poškodovane in odmrle celice v telesu.

Postenje preko 72h brez zdravniškega nadzora ni priporočeno, saj ima lahko zdravstvene posledice...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kamiKaZaA ::

8-O

Uuuuuu, vsaka čast. To pa ni mačji kašelj. Sam sem sicer pri sebi rekel, da če bi resno zbolel (rak...) bi sprva šel v ketonsko dieto in šele potem, če ne bi bilo efekta, bi pristal na zdravljenje (kemoterapija...). Zdaj pa vidim, da obstaja še večji hard-core od ketonske diete.

Zgodovina sprememb…

Kayzon ::

Ljudje bi vse naredili da shujsajo,samo telovadili ne bi.. Hocete shujsati? Plavanje,tek,kolo. Tako preprosto je da glava boli.

kixs ::

Predvsem manj jej. Hrana pomeni vsaj 80%. Ni pa enostavno - psiholosko.

tilen03 ::

GregiB je izjavil:


Postenje preko 72h brez zdravniškega nadzora ni priporočeno, saj ima lahko zdravstvene posledice...

Je pa po 72h postenje obcutno lazje, telo se navadi. Prvih 72 ur, sploh 24-72 je najtezjih

S kaksno hrano si prekinil post?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tilen03 ()

Kayzon ::

kixs je izjavil:

Predvsem manj jej. Hrana pomeni vsaj 80%. Ni pa enostavno - psiholosko.


To je pa odvisno od karakterja,ce si sibak itak ne bos imel kontrole nad tako osnovno stvarjo kot je prenaziranje.

GregiB ::

tilen03 je izjavil:


S kaksno hrano si prekinil post?


Ponavadi ga prekinem s kakšnim enostavnim (hranilno) obrokom… juha, kosmiči, smoothie… včeraj sem šel pa kar direkt… makaronflajš!

Kayzon je izjavil:

Ljudje bi vse naredili da shujsajo,samo telovadili ne bi.. Hocete shujsati? Plavanje,tek,kolo. Tako preprosto je da glava boli.


Prelaufam cca 1.000km letno… zaradi tega ne shujšam niti kile…
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Ijus ::

imam precej kilogramov in grem vsake toliko časa na recimo tedenski ali dvo tedenski vodni post.
rekord imam 45 dni vodnega postenja.

opazil sem da na vodnem postenju cigareti povzročijo predoziranje in sem nekako ugotovil da to rešim z konzumiranjem nekaterih živil ki ne porušijo vodnega posta v smislu da dobim močno potrebo po hranjenju. taka živila so recimo sladkor (bonboni) in mleko (kava z mlekom in/ali sladkorejm). če bi recimo pojedel pol žemljice kruha bi dobil izjemno močno potrebo po hranjenju. isto to povzročajo zelenjava. če bi pojedle solato bi postal izjemno lačen. za primer. kontra je spet kakšna napolitanka ki tegan e povzroča. zanimivo.

opazil sem da ljudje ne vedo kako začet vodni post. jaz ga začnem tako, da ko postanem lačen spijem kozarec vode. ta faza traja do tri dni. po tem času nisem več lačen in pijem vodo normalno. v prvih treh dnev spijem ogromno količino vode ker sem vsake pol do ene ure lačen. tako da tudi do 8 litrov vode. po teh prvih treh zagonskih dneh pa pijem normalno - do 2 litra vode na dan.

prebral sem na internetu da če si na vodnem postu tisti ljudje ki so bolj debeli izgubljajo več teže na dan ko tisti ki so manj težki. kar je nekako logično. jaz ki imam okrog 160kg (sorry, ja, 160kg) izgubljam do 1 kilograma na dan. tako da v rekordnem primeru sem izgubil do 50 kilogramov.

v prvih petih dneh gre ven najprej odvečna voda. v tem primeru izgubim do 8 kilogramov. potem pa kilogram na dan.

problem! je samo to, da sem navajen starega. in še vsakič po končanju vodnega posta grem postopoma počasi nazaj na stara pota. tega nekako moji kolegi in prijatelji ne razumejo in mi vsi po vrsti govorijo da je vodni post brez vezen in škodljiv. jaz tega pri sebi nisem opazil. kot sem napisal je problem navada ki je nekako rečeno železna srajca. čeprav srajce imajo gumbe in jo lahko zamenjaš. tako da načeloma ta pregovor ne drži glih najbolj. vse se da če je volja. jaz je nimam preveč. ker sem že preveč statičen. izgubljam voljo počasi. hočem povedat... telo postopoma hoče stara pota: nepravilno kombinirana hrana, sladkor, slano, cigareti,... saj razumete.

prednost in bonus vodenga posta je poleg izgube kilogramov in izjemno dobrega lahkotnega elanskega počutja tudi to da izgubiš potrebo po veliki količini sladkorja/sladke hrane, slane hrane ipd/itd. telo se nekako odvadi in spuca. recimo če sem 3 tedne na vodnem postu skorajda totalno izgubim potrebo po sladkem. za primer: kakšna coca-cola je tako močno ogabno sladka da je dobesedno ne morem piti. pil bi lahko kake vode z okusi ala zala harmony pa tko v tem smislu.

to je več ali manj vse kar imam za povedat okrog vodenga postenja. vodni post je za mene absolutni rekorder v izgubi teže.

željo imam biti na vodnem postu dlje kot rekord - torej dlje kot 45 dni - da bi do tolikšne faze izgubil težo da bi mi gibanje postalo v vesleje in ne breme in "muko"/"problem". za mene je vodni post idealna rešitev ker sem preveč zaseden in statičen. težko se premaknem iz mesta. rad kdaj komu rečem za ilustracijo: pri meni je sila lepenja prevelika. žal mi je lažje doma sedet pa čakat svetega petra da me bo rešil.

no kakor koli že. za nekatere bi mogoče bil vodni post usoden. za nekatere ne. za primer: zdravnica moja osebna splošna mi je razlagala kako je neka punca šla na vodni post in ker ji ni telo pravilno govorilo kako ali rečeno koliko je dejansko žejna je preveč vode pila. tako da ji je telo nabreklo/oteklo in možgani tudi. končala je v klinični bolnici v ljubljani. punca bi skoraj umrla. tako da vodni post ni za vsakega. jaz vidim vodni post kot idealno najlažjo rešitev za zagon. za pridobitev elna in lahkotnosti. je že res da se na vodnem postu počutim dobro in lahkotnega vendar imam še vedno preveč kilogramov. moral bom biti na vodnem postu toliko časa da mi postane gibanje v veselje. po tem pa samo gasa in se gibat. ter opustiti počasi vodni post ter preiti na zdravo živlneje.

sorry malo veliko sem nsapil. je pa to res.
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napotki za izgubo maščobnih oblog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14511800 (3167) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222145 (17674) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830368 (8280) janja765
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14827905 (24843) Okapi

Več podobnih tem