» »

Carb cycling

Carb cycling

Sharp999 ::

V kakšnem primeru se s hrano izvaja carb cycling? Zakaj je to dobro? Kaj se predvsem s tem pridobi/izgubi? Hvala.

Snegec ::

Mogoče bi bilo boljše, če bi povedal, kaj ti želiš doseči ;)
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Horas ::

sploh ne rabiš, to je spet nek mit. lepo uugotovi kolk kalorij rabiš za vzdrževnje in potem to vzdržuj. tu pa tam lahko greš čez 100-200kalorij. makrote pust, važno je visok vnos beljkovin in kalorije.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Sharp999 ::

Želim predvsem zgubiti maščobo v trebuhu drugje jo je bore malo (trebuh je malo večji) skinny fat...In ob enem želim ohraniti nekje 80-90kg ter s temi kilami izgledati nekako atletsko, da se kakšna mišica mogoče vidi...Predvsem kaj delati s kalorijami? Če grem v surplus s kalorijami in redno telovadim 4x na teden weight traning mogoče malo cardia, hrano jem tapravo imam nekakšno dieto, ali bom v surplusu s kalorijami ob vsem tem vseeno izgubil maščobo oziroma trebuh ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sharp999 ()

Rias Gremory ::

Dokaj nov profil, zadnje 4 teme o prehrani in postavi. :|
Za carb cycling prvič slišim, sliši se kot nov trend, tako kot je bil 1 mesec nazaj keto, 2 meseca smutiji iz Chia semen.
Se opravičujem, deluješ mi kot da nas ne boš poslušal.

Ješ to kar piše kot opozorilo na VSEH prehranskih dodatkih: "x živilo ni nadomestilo za prehrano. Pomembna je raznolika prehrana bla bla bla...".

Torej raznolika prehrana, če hočeš mišično maso glej za zadosten vnos beljakovin.
"Spot reduction" je mit. Pika. Does not work. Basta.

Če bi rad izgubil maščobo (tudi okoli trebuha ja) boš moral verjetno "cuttat" ali jesti v enakih količinah in povečati intenziteto treninga. V mejah normale, se razume.
Seveda, če nikoli nisi delal vaj za trebušne mišice bi tudi to pomagalo.

Jaz sem sicer pristaš svete trojice: squat, bench, deadlift.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Sharp999 ::

Nevem kam se naj obrnem oziroma če je sploh kak ˝fitness-aški˝ forum aktiven?

Kar se tiče prehrane resnično jem prave zadeve, ker sem že malo morje prebral tega. Predvsem me resnično zanima kako je s kalorijami...

Verjamem, da moram ˝cuttat˝ ampak me je strah da bom potem še na ostalih delih telesa izgubil kar imam sedaj, ali se motim? Kot pravim rad bi ostal na takšni kilaži kot sem sedaj le trebuha se bi rad znebil in malo ˝ojačal˝ nič kaj ekstra...če me razumete..

Inteziteta treninga mislim da je okej...4x/na teden weight training (kompleksne vaje nekje 6 različnih vaj po 3serije in nekje 10 ponovitev) + mogoče kak dan malo cardia...

Hvala vam za pomoč!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

Rias Gremory ::

https://www.maxximum-portal.com/forum/ (slovenski, ga ne poznam)

http://liamrosen.com/fitness.html#diet (cela stran je dobro branje, ne samo "diet" odsek)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Aston_11 ::

Sharp999 je izjavil:

Nevem kam se naj obrnem oziroma če je sploh kak ˝fitness-aški˝ forum aktiven?
Na prvem mestu zdravje, na drugem mestu vse ostalo, vključno s specifično prehrano, ki ti zdravje zjebe.

Sharp999 ::

Poznam maxximum ampak mislm da ni več aktivn...

Ja itak da zdravje prvo! Mislim da če jem recimo ovsene kosmiče, zelenjavo, sadje, meso, riž, krompir, ribe...da je to zdravo? Jaz sem takšnega mnenja in tega se bom držal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

dela ::

Sharp999 je izjavil:

Če grem v surplus s kalorijami in redno telovadim 4x na teden weight traning mogoče malo cardia, hrano jem tapravo imam nekakšno dieto, ali bom v surplusu s kalorijami ob vsem tem vseeno izgubil maščobo oziroma trebuh ali ne?


Ne, ne moreš zgubljat maščobe z viškom kalorij. In ne moreš telesu ukazovat, od kod bo izgubilo maščobo. Lahko telesu samo "ukažeš", kje naj zgradi mišice - z vadbo.

IL_DIAVOLO ::

Slab trening.

Drzi se reka "train harder than last time". Ti pa treniras verjetno vedno z enako intenzivnostjo. Največja napaka je vedno dvigovati enake utezi, enako ponovitev in setov. Moraš napredovati, moras preobremeniti mišice.

Zelis pa tudi zal nemogoce. Rad bi se znebil trebuha, obenem pa dobil mišice in ostal na isti kilazi. V surplusu je to pač nemogoče. Moral bos pridobiti neko misicno maso in maščobe, da bos potem delal na definiciji oz. se znebil "speha".
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

suhi ::

Sharp999 je izjavil:


Verjamem, da moram ˝cuttat˝ ampak me je strah da bom potem še na ostalih delih telesa izgubil kar imam sedaj, ali se motim? Kot pravim rad bi ostal na takšni kilaži kot sem sedaj le trebuha se bi rad znebil in malo ˝ojačal˝ nič kaj ekstra...če me razumete..

Takole nekaj pola to pola ono ne bo šlo, moral se boš odločit za eno - izgubo maščobe ob (idealno) minimalni izgubi mišične mase ali pridobivanje mišične mase z nekaj dodatnega špeha vred. Če se cuttanja lotiš pravilno je izguba mišic zanemarljiva. Ampak pri tebi dobivam občutek, da je znanje zaenkrat še pomanjkljivo za dober cut. Najprej bi ti predlagal, da ugotoviš svoj približen TDEE, dnevno porabo kalorij, če še nisi.

Sharp999 ::

To je res, da treniram nekako z isto intenzivnostjo. Trenutno sedaj na začetku delam z dumbbell...S kakšno kilažo naj začnem oziroma priporočate? Vem, da moram mišico ubistvu šokirati..to pa se verjetno doseže z različnimi kilažami, vajami, serijami, ponovitvami...če se ne motim?

Okej se strinjam, najprej torej pridobiti na MM in s kalorijami iti v surplus? Potem pa rezanje? Čez čas seveda...Če pa sedaj veliko cuttam, bom pa izgubil na kilaži in nevem če se mi bo kaj mišic poznalo, ali se motim?


Suhi...razumem...Kalorije sem že 10x računal oziroma TDEE z različnimi programi...Verjamem da ne gre oboje hkrati oziroma zelo težko. Nevem kako se naj lotim cuttinga ob zelo zanemarljivi izgubi MM ?

suhi ::

Na telefon si naloži MyFitnessPal, to je tvoja nova biblija :D postavi si nek referenčni TDEE in nekaj tednov jej zastavljeno število kalorij. Pazi tudi na zadosten vnos beljakovin, recimo 2g/kg telesne teže. 1x na teden se stehtaj in opazuj, kaj se dogaja s kilami. Če so več al manj iste, potem si nekje na svojem dejanskem TDEE. Nato dnevni kalorični vnos v MFP zmanjšaj za recimo 400-500, se ga drži kot pijanec plota in to je to. Ob tem seveda dobro treniraj, kot so ti že zgoraj povedali.

Volumen treninga je pomemben, a še bolj je pomembno, da treniraš do mišične odpovedi, se pravi da ne moreš naredit nobene ponovitve več. Ni tako preprosto kot se morda sliši, moraš se znat psihično pripravit na trpljenje, a vse to pride s prakso in rutino.

Sharp999 ::

Hvala...razumem...Kar se treninga tiče, kot recimo začetnik s kako težo sploh začeti izvajati vaje?

Rias Gremory ::

Mojih povezav nisi odprl oz. si jih za pol minute.
Dve možnosti sta:
a) trolaš
b) len si (ne boš dobil čisto vsega na pladnju, čeprav si že dobil)
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Sharp999 ::

Rias Gremory je izjavil:

Mojih povezav nisi odprl oz. si jih za pol minute.
Dve možnosti sta:
a) trolaš
b) len si (ne boš dobil čisto vsega na pladnju, čeprav si že dobil)


Sorry...ampak angleščina mi res ne gre - jebiga in ne zastopim vsega verjetno tako kot bi moral. Hvala vseeno za trud in linK!

dela ::

suhi je izjavil:

Sharp999 je izjavil:


Verjamem, da moram ˝cuttat˝ ampak me je strah da bom potem še na ostalih delih telesa izgubil kar imam sedaj, ali se motim? Kot pravim rad bi ostal na takšni kilaži kot sem sedaj le trebuha se bi rad znebil in malo ˝ojačal˝ nič kaj ekstra...če me razumete..

Takole nekaj pola to pola ono ne bo šlo, moral se boš odločit za eno - izgubo maščobe ob (idealno) minimalni izgubi mišične mase ali pridobivanje mišične mase z nekaj dodatnega špeha vred. Če se cuttanja lotiš pravilno je izguba mišic zanemarljiva.


To je mit. Komot lahko ob primankljaju kalorij pridobiva mišice in izgublja maščobo hkrati. Potrebna energija se pač črpa iz odvečne maščobe namesto iz odvečne hrane, dokler pač odvečna maščoba še je. Mogoče se tako mišice gradijo manj hitro in efektivno, ampak se lahko. Saj ni nek človek, ki že leta in leta bilda mišice in je na genetskem limitu, ampak začetnik.

Ne more pa izgubljati maščobe ob višku kalorij, kar sprašuje zgoraj, to je pa fizično nemogoče. Torej, kalorije bo treba zmanjšat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

IL_DIAVOLO ::

Morda kot zacetnik, kasneje pa brez surplusa ne bo imel nobenih gainsov.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

suhi ::

dela je izjavil:


To je mit. Komot lahko ob primankljaju kalorij pridobiva mišice in izgublja maščobo hkrati. Potrebna energija se pač črpa iz odvečne maščobe namesto iz odvečne hrane, dokler pač odvečna maščoba še je. Mogoče se tako mišice gradijo manj hitro in efektivno, ampak se lahko. Saj ni nek človek, ki že leta in leta bilda mišice in je na genetskem limitu, ampak začetnik.

Ne more pa izgubljati maščobe ob višku kalorij, kar sprašuje zgoraj, to je pa fizično nemogoče. Torej, kalorije bo treba zmanjšat.

Vem in se strinjam, zato bi tudi jaz za začetek predlagal deficit 400-500 kcal na dan, da se pokuri špeh in naredi nekaj noob gainsov. Ampak kar kmalu pa dosežeš točko, ko s tem pristopom ne prideš več nikamor. Recomp pri maintenance kalorijah ali rahlem deficitu ~100 kcal/dan sicer zadostuje za gradnjo mišic, če imaš na zalogi nekaj špeha, ampak je grozno, boleče počasen.

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz sem sel v cut iz 72 kil na 62 kil in sem bil weak as shit. Zdaj na 80 kilah se pa počutim ko zver :)

Rekomp ali bulk, definitvno ne cut, ker je brezveze.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

suhi ::

Jaz sem lih zbulkal do 76 z 61 od lani, ampak bi rad zdaj dol spravil kakih 5, mal preveč sem zamaščen, to pa z recompom ne bo šlo, vsaj do poletja ne :D

Snegec ::

Vsi k smo na keto, ti bomo rekli, da če že gledaš na dnevni vnos kalorij, glej kaj je v tem dnevnem vnosu.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Sharp999 ::

Pjebi...hvala vsakemu za odgovor in pomoč...edin sam pri sebi še nisem odločen, ker bi rad malo bolj se ojačal malo izgubil maščobe okoli trebuha..(roke, noge imam pa suhe...- 188cm 88kg)...Torej, kako s kalorijami? Če grem v surplus s kalorijami ali mi bo rastel še naprej trebuh kljub intenzivnim treningom in PRAVILNE prehrane?

suhi ::

Pa saj smo ti že povedali. V surplusu ne boš izgubil nobene maščobe, pa če nonstop goltaš kuro, riž in skuto.

Horas ::

saj iz piščeta riža in skute če vse ješ 4x5x na dan si težko v surplusu, razn če bo res pojedu GORO tega :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Snegec ::

Sharp999 je izjavil:

Pjebi...hvala vsakemu za odgovor in pomoč...edin sam pri sebi še nisem odločen, ker bi rad malo bolj se ojačal malo izgubil maščobe okoli trebuha..(roke, noge imam pa suhe...- 188cm 88kg)...Torej, kako s kalorijami? Če grem v surplus s kalorijami ali mi bo rastel še naprej trebuh kljub intenzivnim treningom in PRAVILNE prehrane?


Odvisno kaj pojmuješ pod "pravilno prehrano".
Balast okoli trebuha in fuk ročke so ponavadi prvi znaki debeljenja oz. zadnja stvar, ki odide stran, ker je pač okrog prebavil.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fitnesiranje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12223308 (21281) egonk
»

Fitnes-trening (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10614833 (9140) ripmork
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24773999 (64234) thramos
»

Trebušne mišice + odstranitev maščobe na trebuhu

Oddelek: Loža
4921405 (19186) noraguta

Več podobnih tem