» »

Najhitrejša izgube telesne maščobe

Najhitrejša izgube telesne maščobe

1
...
3 4
5
»

tonttu ::

Sami zdravi nasveti visoko usposobljenih prehranskih strokovnjakov, ki morajo kljub vsemu vsake dva meseca hujsati. Zakaj ze?
Saj zares me briga kaksne kretenizme delate s svojim telesom, ampak uciti vse ostale kako super je vas sistem, ki vec kot ocitno ne deluje, glede na to, da vsake x tednov znova hujsate, je pa vseeno malo mimo... pa za povrhu se precej nevarno ker to ni nasvet, kaksno tipkovnico kupiti in ce se zajebes, pac kupis novo, pac pa je nasvet, ki ti precej posteno sesuje tvoje zdravje.

Karen ::

Resnici na ljubo za veliko večino post ni kaka huda nevarnost za zdravje, iz istega razloga kot kolega, ki je postavil rekord: tritedensko dieto je končal v rekordnem času 5. ur:D

Conqueeftado ::

Jaz pa kadar sem na vodnem postu prebijem tisti 3 dnevni led z amfetamini, 3 dni ne spim ali jem potem pa padeš dol za 24ur in lahkota izginem. Ni ravno zdravo ampak kaj češ, se obnovi potem z vodnim postom. Najdlje sem zdržal 9 dni.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

tonttu je izjavil:

Sami zdravi nasveti visoko usposobljenih prehranskih strokovnjakov, ki morajo kljub vsemu vsake dva meseca hujsati. Zakaj ze?
Saj zares me briga kaksne kretenizme delate s svojim telesom, ampak uciti vse ostale kako super je vas sistem, ki vec kot ocitno ne deluje, glede na to, da vsake x tednov znova hujsate, je pa vseeno malo mimo... pa za povrhu se precej nevarno ker to ni nasvet, kaksno tipkovnico kupiti in ce se zajebes, pac kupis novo, pac pa je nasvet, ki ti precej posteno sesuje tvoje zdravje.

Ma kreten si ti... Zakaj že človek hujša? Zakaj že? Ker očitno ni zadovoljen s svojo težo, je to dovoljšen razlog?
Zakaj pa ima (po svojem mnenju) prekomerno težo? Razlogov je lahko mali milijon, ni nekaj, s čim se moramo drugi obremenjevati...
Glede nevarnosti hujšanja je pač tako, da preden se česa lotiš imaš na voljo tone zaupanja vrednih študij in informacij o tem, na kaj moraš biti pozoren. In koliko sem prebral tale thread, folk bolj tala lastne izkušnje, kot nasvete. Kdo pa piše, česa in kako se mora OP lotit?
V končni fazi, tudi tek, plavanje, kolesarjenje, telovadba lahko marsikomu "sesuje" zdravje... tudi tam trosiš takšnele debuloze?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

TheBlueOne ::

tonttu je izjavil:


Saj zares me briga kaksne kretenizme delate s svojim telesom, ampak uciti vse ostale kako super je vas sistem, ki vec kot ocitno ne deluje, glede na to, da vsake x tednov znova hujsate, je pa vseeno malo mimo...


Je razlika, ce vsake nekaj tednov hujsa nekdo, kateremu vecino telesa predstavlja mascoba in nekdo, ki hujsa zadnje odstotke zaradi videza, sporta itn. Drug drugemu tudi tezko zares svetujejo.

Ultimo debeli morajo manj jesti in se vec gibati, sportniki in fitneserji pa ne potrebujejo nekih nasvetov, kar naceloma vedo skoraj na gram natancno kaj pocnejo, kaksen performans imajo kdaj itn.

tonttu ::

GregiB je izjavil:

Ma kreten si ti... Zakaj že človek hujša? Zakaj že? Ker očitno ni zadovoljen s svojo težo, je to dovoljšen razlog?
Zakaj pa ima (po svojem mnenju) prekomerno težo? Razlogov je lahko mali milijon, ni nekaj, s čim se moramo drugi obremenjevati...
Glede nevarnosti hujšanja je pač tako, da preden se česa lotiš imaš na voljo tone zaupanja vrednih študij in informacij o tem, na kaj moraš biti pozoren. In koliko sem prebral tale thread, folk bolj tala lastne izkušnje, kot nasvete. Kdo pa piše, česa in kako se mora OP lotit?
V končni fazi, tudi tek, plavanje, kolesarjenje, telovadba lahko marsikomu "sesuje" zdravje... tudi tam trosiš takšnele debuloze?

To tak ratas ko ti ketoni pojedo slabe celice ali je to se kaksen steroid vmes? Ne vem, ampak dvomim, da sem te kje obkladal s kretenom.
Pa anyway, ceprav vem da bo tvoj odgovor v enakem stilu. Prvi point je, da se ti o vsem tem niti pod razno ne sanja in tvoje bluzenje, ki naj bi zvenelo hudo strokovno, o ketonih itd. Za strokovnost o teh stvareh pa lady in hollywodski zvezdniki in njihovi "strokovni" nasveti niso ravno najboljsi vir. Vse, ampak res cisto vse, normalne znanstvene studije pa vse te stvari ovrzejo. Pa recimo da sem se zaradi svojega "prejsnega" zivljenja kot pro sportnik in kasneje trener kar nekaj ukvarjal tudi s tem podrocjem. Samo vire sem kot kaze uporabljal druge kot ti ;)
In kot drugo, ce moras vsake par tednov ali mesecev ponovno na shujsevalno dieto, taksno ali drugacno, ti mora biti nekako jasno, da ta tvoj sistem ne deluje. Ja priznam, ko sem zakljucil svojo kariero sem tudi jaz kaksno leto kasneje sel na shujsevalno (pac ko nehas trenirati po 1000ur letno, jes pa se vedno bolj kot ne po prejsnem sistemu gredo stvari v napacno smer). Ampak po pol leta "diete", ki zares ni bila dieta, ampak privajanje na drug nacin zivljenja, mi od takrat niti enkrat vec ni bilo potrebno hujsati, ker vsa ta leta brez problema vzdrzujem tezo, ki je slabih 5kg nad mojo tekmovalno tezo iz casov aktivne kariere, v rangu +/-1kg odvisno od letnega casa in obdobja ko vec ali manj migam. Brez diet in definitivno brez bluzenja o ketonih, ki ti po urah natacno jejo tocno tiste celice, katere ti hoces. V resnici je stvar precej drugacna in je tudi razlog, zakaj te diete ne delujejo. In se enkrat, to da ne delujejo dokazujes kar sam sebi s potrebo po vedno novih dietah.

GregiB ::

tonttu je izjavil:


To tak ratas ko ti ketoni pojedo slabe celice ali je to se kaksen steroid vmes? Ne vem, ampak dvomim, da sem te kje obkladal s kretenom.


Saj zares me briga kaksne kretenizme delate s svojim telesom (Your words, not mine)

Kretenizme ponavadi delajo kreteni? Se motim?

tonttu je izjavil:

hollywodski zvezdniki in njihovi "strokovni" nasveti niso ravno najboljsi vir. Vse, ampak res cisto vse, normalne znanstvene studije pa vse te stvari ovrzejo.


Je res tako?
Lej, na prvo žogo, dve "peer reviewed" študiji na temo 72 urnega vodnega posta

University of Southern California

Forbes z linki do študij

Tko, da lej, ti še naprej beri hollywoodske zvezdnike in kaj počnejo (narobe, seveda). Ni pa nobene potrebe, da se postavljaš na nek "vsi ste kreteni" pedestal, če nimaš kaj pametnega za povedat.

Sicer pa, bi se kaj bolje počutil, če bi vsi tle namesto besede "hujšanje" uporabili besede "vzdrževanje telesne teže"... Feel better?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

kamiKaZaA ::

GregiB je izjavil:

...

Ma pusti tega tonttu-ja. Ne se obremenjevat z njim.

Lahko kaj več napišeš o 72 urnem vodnem postu? Si bil 3 dni samo na vodi ali si še kaj tekočega kalorijskega jedel? Berem, da do 200 kalorij dnevno še lahko zaužiješ, da dosežeš končni učinek. Če bi že poskusil (seveda z 3 dnevnim dopustom ali pa med vikendom in bi cel čas bolj ali manj miroval z kakšnim sprehodom) bi seveda bil ravno namen, da "morebiti resetiram imunski sistem" in ga prepučem oz. uničim slabe celice in mi ni mar za potencialne izgubljene kilograme oz. ne bi bil namen tega, da bi počel, ker bi želel shujšati. Niti najmanj. Mi pa je zanimivo, da lahko na takšen način morda preprečiš kakšno resno bolezen za katero še ne veš, da jo imaš in jo lahko že v kali zatreš (iztrebiš te celice, ki ti kasneje povzročijo tumor), če to počneš na vsako leto ali dve (recimo enkrat 3 dnevni vodni post in še recimo enkrat kombiniraš z 2-3 tedensko ketonsko dieto). Kako se recimo pripravit na 3 dnevni vodni post? Kakšen nasvet recimo s tvoje strani, kaj jesti zadnji teden preden prden pride tisti 7. dan ko si rečeš sedaj pa 3 dnevni vodni post?

Že vnaprej hvala za odgovore.

tonttu ::

Za vzdrzevanje normalne telesne teze ne potrebujes taksnih ekstremov, ki po vseh do sedaj znanih ZNANSTVENIH studijah skodijo telesu, ampak izkljucno normalen nacin zivljenja. Sicer pa si ti pisal o tem, koliko teze zgubis s tem. In izgubljanje 2.5kg v 3 dnevih, ter ponavljanje tega vsake 3 mesece ni nic drugega kot hujsanje, ker ti vzdrzevanje telesne teze pac ne gre.
Ampak kot sem rekel. Vsak dela s svojim telesom kar pac zeli. Samo lepo prosim ne predstavljati teh stvari, kot znanstveno podprte stvari. Dve studiji v nasprotju s par 1000 studijami, ki izpodbijajo to, ni ravno nek znanstven dokaz. No ja veliko uspeha pri "vzdrzevanju telesne teze" ti zelim.

kamiKaZaA ::

tonttu je izjavil:

Sicer pa si ti pisal o tem, koliko teze zgubis s tem. In izgubljanje 2.5kg v 3 dnevih, ter ponavljanje tega vsake 3 mesece ni nic drugega kot hujsanje, ker ti vzdrzevanje telesne teze pac ne gre.

Ne drži. Nisem jaz pisal. Jaz sem edino pisal, da sem dal skozi dieto 8/16 in sicer sem se tega držal skoraj 2 meseca potem pa prekinil. In ni bil namen hujšanje, ampak čiščenje telesa s slabimi celicami. ;)

GregiB ::

kamiKaZaA je izjavil:

Lahko kaj več napišeš o 72 urnem vodnem postu?


Lej, ni neka huda "znanost" (v narekovajih, da ne bo spet kdo skočil). Vidim, da imaš tremo pred dejansko odločitvijo... Po pravici povem, da sploh nimam nekih priprav, do posta jem in pijem normalno, kot vsak dan. Žani pač rečem, da bom 3 dni na postu, da naj ne računa name kar se tiče prehranjevanja in da bova kuhala zgolj zanjo.
Diete začenjam ponavadi ob nedeljah po kosilu (normalen obrok, nič drugačen kot sicer) in pijem vodo do sredinega kosila, ko pridem iz službe... Enkrat na dan spijem skodelico toplega zelenega čaja.
Edin "problem" ki ga imam je, da me ponavadi 2 dan rahlo boli glava zaradi odtegnitvenega učinka na kofein (spijem ponavadi po 2 do 3 kave na dan).
Lakoto seveda čutiš, a ni pretirana, vsaj pri meni ne... ponavadi po 48 urah začne pojenjati oz. izgine...
Pač... disciplina in trma, nič drugega...

tonttu je izjavil:

Dve studiji v nasprotju s par 1000 studijami, ki izpodbijajo to, ni ravno nek znanstven dokaz.


Prosim navedi eno... eno peer reviewed študijo, ki dokazuje, da je 72 urni vodni post škodljiv zdravemu človeku... Ne bi smel biti problem, da izbereš eno, med par 1000...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

m0LN4r ::

Imam dobro novico, jaz sem izgubljeno mascobo spet nasel.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

kamiKaZaA ::

GregiB je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Lahko kaj več napišeš o 72 urnem vodnem postu?


Lej, ni neka huda "znanost" (v narekovajih, da ne bo spet kdo skočil). Vidim, da imaš tremo pred dejansko odločitvijo...

Drži kot pribito. Hvala za informacije. Nekak se odločam, da bom prvo dal skozi samo 24 urni vodni post, potem počakal kakšen mesec ali dva in probal dati 48 ur vodni post skozi (probal in ne za vsako ceno - zna se zgoditi da ga prekinem) in šele potem po več kot pol leta, poskusil izpeljati ta 72 urni vodni post. Razlog zakaj trema? Predvsem imam v mislih, da bom doživel srčni zastoj, če bom sprva šel v ta ekstrem.

Bom pa še prakticiral te poste 8/16 na vsakih par let, a ne več kot 2 meseca hkrati. Pa vsaj 1 keto dieto še imam namen skozi dati v naslednjih letih (nisem še nobene). In razlog ni hujšanje, ampak čiščenje telesa in krepljenje imunskega sistema. Vseeno mi bo koliko bi shujšal s keto dieto, trenutno imam 10 kg več kot znaša višina, kar je malo več kot bi bilo optimalno (optimalno je -5 kg do +5 kg od višine).

TheBlueOne ::

kamiKaZaA je izjavil:

Vseeno mi bo koliko bi shujšal s keto dieto, trenutno imam 10 kg več kot znaša višina, kar je malo več kot bi bilo optimalno (optimalno je -5 kg do +5 kg od višine).


Kako to racunas? Menda je ne ITM?

kamiKaZaA ::

TheBlueOne je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Vseeno mi bo koliko bi shujšal s keto dieto, trenutno imam 10 kg več kot znaša višina, kar je malo več kot bi bilo optimalno (optimalno je -5 kg do +5 kg od višine).


Kako to racunas? Menda je ne ITM?

Preko ITM. Zakaj? Ni okey to?

https://sitis.si/itm-kalkulator-izracun...

kixs ::

kamiKaZaA je izjavil:

tonttu je izjavil:

Sicer pa si ti pisal o tem, koliko teze zgubis s tem. In izgubljanje 2.5kg v 3 dnevih, ter ponavljanje tega vsake 3 mesece ni nic drugega kot hujsanje, ker ti vzdrzevanje telesne teze pac ne gre.

Ne drži. Nisem jaz pisal. Jaz sem edino pisal, da sem dal skozi dieto 8/16 in sicer sem se tega držal skoraj 2 meseca potem pa prekinil. In ni bil namen hujšanje, ampak čiščenje telesa s slabimi celicami. ;)


Za tole potrebujes malo daljsi post (edino vodo lahko pijes, lahko dodas malo soli). Idealno 72h. Vsekakor pa daljsi od 24h.

TheBlueOne ::

kamiKaZaA je izjavil:


Preko ITM. Zakaj? Ni okey to?

https://sitis.si/itm-kalkulator-izracun...


Nenatancno, ker si lahko zelo fit in obenem zelo pretezek, ali pa zelo svoh, sam speh in v mejah normale. Posebej pri tipih so ogromna odstopanja. Jaz zna biti, da bi imel pri perfektnem ITM ze blizu 0% mascobe.

kamiKaZaA ::

TheBlueOne je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Preko ITM. Zakaj? Ni okey to?

https://sitis.si/itm-kalkulator-izracun...


Nenatancno, ker si lahko zelo fit in obenem zelo pretezek, ali pa zelo svoh, sam speh in v mejah normale. Posebej pri tipih so ogromna odstopanja. Jaz zna biti, da bi imel pri perfektnem ITM ze blizu 0% mascobe.

OK. Hvala za razlago. Jaz vem, da nisem debel, a hkrati imam rahlo povišano telesno težo. Je pa bil moj point, da sem odgovoril tonntu-ju, da jaz ne mislim s temi občasnimi dietami hujšati, ampak si prečistiti telo. Velika razlika.

TheBlueOne ::

Praviloma je ena od posledic, da ti pade kilaza. Bi bilo zanimivo vedeti kaksne so razlike na tip telesa. Si predstavljam, da je velika razlika, ce nic ne je nekdo, ki malo pokuri ali pa nekdo, ki pokuri ogromno, recimo kombinacija, da je mocan in debel.

FrankSinatra ::

FrankSinatra je izjavil:

Nekje sem slišal o 16/8 'dieti'. v 8 urah imaš vse obroke potem pa 16 ur posta... izvedljivo se mi sicer zdi, ampak a je to sploh zdravo za telo, da bi se dolgoročno tako postil?


Vidim, da sem kar razvnel strasti :) mogoče sem celo vprašanje naslovil v narobe 'temo'. Ne interesira me hitra izguba maščobe. Vsekakor pa nek zdrav, uravnovešen način prehranjevanja, ki sčasoma vodi tudi do zmanjšanja maščobe. Naj bo jasno, da tu govorim le o 5-8kg +/- telesne teže. Seveda ob zmerni telesni aktivnosti 3-4x tedensko.

Je lahko efekt prisoten tudi, če bi se tega posluževal le 3-4 dni v tednu?

Styrian11 ::

FrankSinatra je izjavil:

FrankSinatra je izjavil:

Nekje sem slišal o 16/8 'dieti'. v 8 urah imaš vse obroke potem pa 16 ur posta... izvedljivo se mi sicer zdi, ampak a je to sploh zdravo za telo, da bi se dolgoročno tako postil?


Vidim, da sem kar razvnel strasti :) mogoče sem celo vprašanje naslovil v narobe 'temo'. Ne interesira me hitra izguba maščobe. Vsekakor pa nek zdrav, uravnovešen način prehranjevanja, ki sčasoma vodi tudi do zmanjšanja maščobe. Naj bo jasno, da tu govorim le o 5-8kg +/- telesne teže. Seveda ob zmerni telesni aktivnosti 3-4x tedensko.

Je lahko efekt prisoten tudi, če bi se tega posluževal le 3-4 dni v tednu?


Načeloma Intermediate Fasting vodi v izgubo maščobe, samo je to bolj posledica manjšega vnosa kalorij, ki se zgodi zaradi restriktivnega okna, kot pa kaj drugega. Kot izhaja iz te raziskave ima IF številne pozitivne učinke, zlasti blagodejno vpliva na fizično in psihično utrujenost, obenem pa nima nobenih negativnih zdravstvenih vplivov.

Če se hočeš resno lotit izgube 5-8 kg, pa je najboljše, da pogledaš kakšen kalkulator kalorij, ugotoviš, ob kolikšnem vnosu kalorij ohranjaš svojo trenutno težo in potem greš v majhen deficit (200-300 kcal na dan) z dobrim razmerjem OH/maščob/beljakovin. Večjih deficitov ne bi priporočal, ker potem ob tem izgubiš tudi mišično maso. To je najbolj zdrav in bullet proof način za izgubo telesne maščobe, malo je mogoče tečno sledenje in računanje vnosa kalorij (sploh če dosti ješ veni, je težje), ampak ko se navadiš in že na pamet veš koliko kalorij imajo tvoji obroki je dokaj enostavno. Treba je tudi povedati, da je sicer telesna aktivnost zelo dobra za zdravje, ni pa ključna za izgubo teže. Vse je več ali manj v prehranjevanju.

jWill55 ::

Ker sem hujšal že 5x v življenju z različnimi dietami v različnih časovnih obdobjih, izguba kg je bila 10-15 kg, lahko mogoče podam kaj koristnih informacij.

Zadnja leta držim težo s pomočjo IF, vse ostale diete so imele bumerang efekt, kot mlajši pubec sem šel tudi na ločevalno dieto, ker sem bil idiot in mi je le ta pospešila razvoj žolčnih kamnov, ki so mi jih odstranjevali 6 mesecev po koncu diete :) Seveda to ne pomeni, da mi jih je dieta povzročila, je pa spodbudila njihovo rast.

Skratka, vse možne diete imajo bumerang efekt, vse. Namen diete je, da z njo spremeniš življenjski slog in se po končanem hujšanju vsaj delno tega držiš in ne zaviješ na stara pota.

Sam držim težo torej z IF, jem praktično vse, le 2x letno grem na 2-3 mesečni post, ko ne jem sladkorja in zmanjšam količino kruha (2x tedensko). S tem se nekoliko prečistim in se mi počutje zelo iboljša.

Odkar prakticiram IF (4 leta), nimam težav z utrujenostjo, počutim se res super, krvna slika je perfektna - pri dietah je namreč treba pazit, da si ne znižaš holesterola, če imaš pred dieto normalnega in podobno. Meni se je to zgodilo, ker sem jedel premalo maščob.

Kar se tiče izgube maščobe tam v rangu 5-8 kg. Samo maščobe ni možno izgubiti, vedno bo zraven šlo tudi nekaj mišične mase. Koliko pa je odvisno od prehrane in gibanja oziroma načina treniranja. S klasičnimi cardio vadbami bo šlo več mišične mase, za izgubo maščobe se je pri meni najbolje izkazalo veliko hoje in vsake 2-3 dni 50 počepov. To je bilo dovolj. Pri hujšanju je itak 90% v prehrani in 10% v gibanju.

Najbolj pomemben pa je seveda kalorični deficit. Če hočeš shujšat, moraš pač zmanjšat vnos kalorij na dan. In v tem je vsa znanost.

IL_DIAVOLO ::

Se en, ki ne zna preprosto jesti normalno in se vec gibat.

Lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ijus ::

to je šport kdo bo koga potegnil v drek veš? :))
Corpse & Mrhovina, Inc.
https://soundcloud.com/rising-night-wave
https://soundcloud.com/extus

kriptobog ::

jWill55 je izjavil:

Ker sem hujšal že 5x v življenju z različnimi dietami v različnih časovnih obdobjih, izguba kg je bila 10-15 kg, lahko mogoče podam kaj koristnih informacij.

Zadnja leta držim težo s pomočjo IF, vse ostale diete so imele bumerang efekt, kot mlajši pubec sem šel tudi na ločevalno dieto, ker sem bil idiot in mi je le ta pospešila razvoj žolčnih kamnov, ki so mi jih odstranjevali 6 mesecev po koncu diete :) Seveda to ne pomeni, da mi jih je dieta povzročila, je pa spodbudila njihovo rast.

Skratka, vse možne diete imajo bumerang efekt, vse. Namen diete je, da z njo spremeniš življenjski slog in se po končanem hujšanju vsaj delno tega držiš in ne zaviješ na stara pota.

Sam držim težo torej z IF, jem praktično vse, le 2x letno grem na 2-3 mesečni post, ko ne jem sladkorja in zmanjšam količino kruha (2x tedensko). S tem se nekoliko prečistim in se mi počutje zelo iboljša.

Odkar prakticiram IF (4 leta), nimam težav z utrujenostjo, počutim se res super, krvna slika je perfektna - pri dietah je namreč treba pazit, da si ne znižaš holesterola, če imaš pred dieto normalnega in podobno. Meni se je to zgodilo, ker sem jedel premalo maščob.

Kar se tiče izgube maščobe tam v rangu 5-8 kg. Samo maščobe ni možno izgubiti, vedno bo zraven šlo tudi nekaj mišične mase. Koliko pa je odvisno od prehrane in gibanja oziroma načina treniranja. S klasičnimi cardio vadbami bo šlo več mišične mase, za izgubo maščobe se je pri meni najbolje izkazalo veliko hoje in vsake 2-3 dni 50 počepov. To je bilo dovolj. Pri hujšanju je itak 90% v prehrani in 10% v gibanju.

Najbolj pomemben pa je seveda kalorični deficit. Če hočeš shujšat, moraš pač zmanjšat vnos kalorij na dan. In v tem je vsa znanost.


Kako so ti odsrtanjevali kamne? Ne odstranijo kar zolcnik?

Msscobo se da izgubiti. Ni nujno da zmanjsas vnos kalorij. Lahko preprosto povecas porabo kalorij ;) Drugace pa ne rabis nobenih diet. ZDravo, raznovrstno prehrano, v mejah normale in redno gibanje. To je to. Cukra se moras izogibati z dieto ali brez. In potem ne rabis nobenih postov in diet. Sam sem od bolezni pa do predlani pridelal 25kg. PRedvsem se je poznalo, da sem jedel precej junka, sploh cukra. Sem pricel potem normalno jesti, zdravo in v mejah normale. Kalorij in obrokov nisem stel, stradal nisem. Malo je bil sok ko sem odrezal sladkor, ampak se hitro privadis. Vsak dan kak sprehod, 3x na teden grem na sobno kolo in je to to. MAscoba je sla stran, na trebuhu je malo dlje trajalo, ampak je slo. Problem teh diet je, da se jih drzis do cilja, potem pa ne vec in je na koncu se slabse, kot pred dieto. PAc navadit se je treba nazdrav zivljenski slog.

jWill55 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se en, ki ne zna preprosto jesti normalno in se vec gibat.

Lol


Še en, ki misli, da ve vse o vseh. Bogi spletni pogumnež. :)

kriptobog je izjavil:

jWill55 je izjavil:

Ker sem hujšal že 5x v življenju z različnimi dietami v različnih časovnih obdobjih, izguba kg je bila 10-15 kg, lahko mogoče podam kaj koristnih informacij.

Zadnja leta držim težo s pomočjo IF, vse ostale diete so imele bumerang efekt, kot mlajši pubec sem šel tudi na ločevalno dieto, ker sem bil idiot in mi je le ta pospešila razvoj žolčnih kamnov, ki so mi jih odstranjevali 6 mesecev po koncu diete :) Seveda to ne pomeni, da mi jih je dieta povzročila, je pa spodbudila njihovo rast.

Skratka, vse možne diete imajo bumerang efekt, vse. Namen diete je, da z njo spremeniš življenjski slog in se po končanem hujšanju vsaj delno tega držiš in ne zaviješ na stara pota.

Sam držim težo torej z IF, jem praktično vse, le 2x letno grem na 2-3 mesečni post, ko ne jem sladkorja in zmanjšam količino kruha (2x tedensko). S tem se nekoliko prečistim in se mi počutje zelo iboljša.

Odkar prakticiram IF (4 leta), nimam težav z utrujenostjo, počutim se res super, krvna slika je perfektna - pri dietah je namreč treba pazit, da si ne znižaš holesterola, če imaš pred dieto normalnega in podobno. Meni se je to zgodilo, ker sem jedel premalo maščob.

Kar se tiče izgube maščobe tam v rangu 5-8 kg. Samo maščobe ni možno izgubiti, vedno bo zraven šlo tudi nekaj mišične mase. Koliko pa je odvisno od prehrane in gibanja oziroma načina treniranja. S klasičnimi cardio vadbami bo šlo več mišične mase, za izgubo maščobe se je pri meni najbolje izkazalo veliko hoje in vsake 2-3 dni 50 počepov. To je bilo dovolj. Pri hujšanju je itak 90% v prehrani in 10% v gibanju.

Najbolj pomemben pa je seveda kalorični deficit. Če hočeš shujšat, moraš pač zmanjšat vnos kalorij na dan. In v tem je vsa znanost.


Kako so ti odsrtanjevali kamne? Ne odstranijo kar zolcnik?

Msscobo se da izgubiti. Ni nujno da zmanjsas vnos kalorij. Lahko preprosto povecas porabo kalorij ;) Drugace pa ne rabis nobenih diet. ZDravo, raznovrstno prehrano, v mejah normale in redno gibanje. To je to. Cukra se moras izogibati z dieto ali brez. In potem ne rabis nobenih postov in diet. Sam sem od bolezni pa do predlani pridelal 25kg. PRedvsem se je poznalo, da sem jedel precej junka, sploh cukra. Sem pricel potem normalno jesti, zdravo in v mejah normale. Kalorij in obrokov nisem stel, stradal nisem. Malo je bil sok ko sem odrezal sladkor, ampak se hitro privadis. Vsak dan kak sprehod, 3x na teden grem na sobno kolo in je to to. MAscoba je sla stran, na trebuhu je malo dlje trajalo, ampak je slo. Problem teh diet je, da se jih drzis do cilja, potem pa ne vec in je na koncu se slabse, kot pred dieto. PAc navadit se je treba nazdrav zivljenski slog.


Se strinjam in točno to sem hotel povedat. Sam sem sicer pridobil kg iz podobnega razloga, ali je bilo zdravje ali pa stresna obdobja. Nekateri pod stresom stradajo, drugi pa imamo povečan apetit :)

Ja, odstranijo celoten žolčnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jWill55 ()

Djole ::

Hujsa se s kaloricnim deficitom, s kaksno dieto ni toliko pomembno. Tudi z IF, keto itd se lahko zredis, ce prevec vnasas :)
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napotki za izgubo maščobnih oblog (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14511860 (3227) m0LN4r
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222324 (17853) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830414 (8326) janja765
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828002 (24940) Okapi

Več podobnih tem