» »

Meritev telesne sestave

Meritev telesne sestave

Temo vidijo: vsi

twom ::

Pri pregledu za službo so mi opravili tudi meritev telesne sestave. Uporabljen je bil Tanita MC-780 MA analizartor.

Tak pregled bi dal moji za darilo.
Ker tega področja ne poznam, me zanima kje v Kranju ali okolici je dobra ekipa z dobro napravo. Sicer tudi Ljubljana ni daleč. Sam sem pregled opravil v Ljubljani.

Na spletu sem našel en cenik, "Meritev telesne sestave z oceno življenjskega sloga in splošne telesne pripravljenosti 60 – 90 min/50 eur", kar se mi zdi čisto sprejemljivo. Za kakšen smiselen višji nivo storitve, bi pa dal tudi dvakratnik ali trikratnik tega.

KlemenSj ::

Jaz bi se obrnil na ekipo Feelgood. Vrhunski prehranski strokovnjaki, ki se ukvarjajo tudi z vadbo in opravljajo meritve telesne sestave.

Scorpy84 ::

Pa bodi previden, dosti žensk si zna to zdravje preveč k srcu vzeti in da ne boš na koncu še ti nasrkal, boš imel na meniju samo še travo.

IL_DIAVOLO ::

Predvsem zna razumeti, da ti deluje debela :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

twom ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Predvsem zna razumeti, da ti deluje debela :D
Pri moji suhici to ni za skrbet...

KlemenSj je izjavil:

Jaz bi se obrnil na ekipo Feelgood. Vrhunski prehranski strokovnjaki, ki se ukvarjajo tudi z vadbo in opravljajo meritve telesne sestave.

Bom pogledal razliko med metodama.

Kaj pa kaj v Kranju in okolici?

Se pa sprašujem koliko so te stvari natančne in uporabne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

IL_DIAVOLO ::

Potem pa go for it...na splosno opazam porast empatije s strani zdravnikov in radi pomagajo ljudem, ki jih zanima zdravstveno stanje in nasploh preventiva.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

elektronorc ::

Kupi neko random smart tehnico za merjenje telesne mase, naloži Fitdays aplikacijo in lahko se meriš kolikor želiš; body mass index, body fat, muscle rate,fat-free body weight,subcutaneous fat, visceral fat,body water, skeletal muscle, muscle mass, bonne mass, protein %, itd. Ne nabavljaj nekaj dragega, v realnosti razlik med smart tehnico za 25 ali 150evrov ni. Niso točne v nulo, ampak za amaterje so dobre.

Zgodovina sprememb…

twom ::

elektronorc je izjavil:

Kupi neko random smart tehnico za merjenje telesne mase, naloži Fitdays aplikacijo in lahko se meriš kolikor želiš; body mass index, body fat, muscle rate,fat-free body weight,subcutaneous fat, visceral fat,body water, skeletal muscle, muscle mass, bonne mass, protein %, itd. Ne nabavljaj nekaj dragega, v realnosti razlik med smart tehnico za 25 ali 150evrov ni. Niso točne v nulo, ampak za amaterje so dobre.
Kolikšna je pa razlika med rezultati med Tanito (profi zadeva za 6k EUR) in smart tehtnicami? Tanita vseeno zajema vzorce preko štirih kontaktnih točk. Pri Taniti mi je bil všeč tudi izpis.

Se zavedam da gre za informativne meritve, ki so lahko bolj ali manj točne pri različnih posameznikih.
Če je smart tehtnica točna toliko kot srčni utrip merjen na zapestju pri športni uri, potem tudi če je ne kupim.

Iščem, ker se mi zdi da bo moji tako rojstnodnevno darilo zelo všeč :)

Ok, bom pogledal tehtnice, če je kakšen predlog p/p (doma imam navadno Philips tehtnico že 30+ let)?
Pa še kakšen predlog za pregled v Kranju ali okolici, z Ljubljano...

Tody ::

Moj fitbit meri dosti natančno srčni utrip, sicer včasih z zamikom prikaže zadevo ampak sem ga parkrat preveril z tistim kar uporabljajo doktorji. Kakega čudeža za 50 eurov pa tudi ne moreš pričakovati + te tehtnice so tečne ker želijo potem shranjevati podatke v oblak...

Matija82 ::

elektronorc je izjavil:

Kupi neko random smart tehnico za merjenje telesne mase, naloži Fitdays aplikacijo in lahko se meriš kolikor želiš; body mass index, body fat, muscle rate,fat-free body weight,subcutaneous fat, visceral fat,body water, skeletal muscle, muscle mass, bonne mass, protein %, itd. Ne nabavljaj nekaj dragega, v realnosti razlik med smart tehnico za 25 ali 150evrov ni. Niso točne v nulo, ampak za amaterje so dobre.


Ni pogojev, da neka random tehtnica z appom daje rezultate primerljive z DEXA scanom ipd. Te številke so v appih izračunane, ne izmerjene.

OP, poglej si DEXA.
https://merjenje-mascobe.si/index.html

Furbo ::

Ma daj to ima vsak zdravstven dom zastonj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

elektronorc ::

Je vredno plačati neprimerno več za točen rezultat 17.5% napram netočnemu 21% ?

Tody ::

Če si bodybilder ja. Drugače ne

joze67 ::

elektronorc je izjavil:

Je vredno plačati neprimerno več za točen rezultat 17.5% napram netočnemu 21% ?
Tu sta dve vrsti netočnosti. Prva je, da ob ponovljenih meritvah z isto napravo ob istih pogojih rezultat varira. Drugi je, da imaš objektivno (po obdukciji in pri ločevanju za reciklažo) npr 18% telesne maščobe (* kot primer), ena naprava izmeri 17,5%, druga 21% - in obe merita trmasto svoje.

Ta druga netočnost onemogoča univerzalno primerjavo ("imam 17,5% telesne maščobe, kaj pa ti?"), za preverjanje, da stvar ne detoriira, je pa povsem dovolj.

Verjetno bi morali celo ezultati iste vrste tehtnic med seboj primerljivi (ni pa nujno, ker se lahko pod kožo tehnica skozi leta temeljito spremeni).

Prva vrsta netočnosti hitro uniči vsako uporabno vrednost meritev.

Matija82 ::

Furbo je izjavil:

Ma daj to ima vsak zdravstven dom zastonj.


Vidiš nisem vedel ampak zgleda, da ga nekateri ZD-ji res imajo. Ne vem pa če, rabiš poseben software za več-kot-kostno-gostoto.
https://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?opt...

elektronorc, jah saj potlej imaš pa kaliper pa gas. Nekaj je instrumentalna tehnika (DXA/DEXA) nekaj je pa nek app, ki (verjetno) na osnovi neke statistične porazdelitve par zadev preračuna in tako prilagodi izračun posamezniku. Lahko pa se app uporablja za spremljanje sprememb v telesu ampak za nek "true value" pa enostavno ni variante, ker to ni merilna tehnika.

Morda pa bo OP za znanost naredil DEXA in poračunal v appu, da bomo videli kje smo :D

tikitoki ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Potem pa go for it...na splosno opazam porast empatije s strani zdravnikov in radi pomagajo ljudem, ki jih zanima zdravstveno stanje in nasploh preventiva.


Imas ocitno vec srece z zdravniki, k jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaje za "six pack" (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
749131876 (93072) fosil
»

hujšanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10617332 (9697) Aquinas
»

Kako izgubiti odvečno maščobo če si suh? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411347 (9717) Pegaz
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828002 (24940) Okapi

Več podobnih tem