» »

Nakup novega karavana

Nakup novega karavana

««
6 / 17
»»

Mike_Rotch ::

Joj, kake bedarije ti včasih pišeš.

Japonci imajo kakšnih 10 znamk, ki se prodajajo pri nas, vsaka ima x modelov v različnih kategorijah. Ampak na slo-techu izveš, da imajo vsi po vrsti slabe brisalce in zvočno izolacijo, od Mitsubishi pickupa do Lexsusov.

m0LN4r ::



Na sreco obstajajo DIY resitve
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Kitajci japonci imajo slabo zvocno izolacijo, to je normalno. Pa slabe zvocnike, pa brisalce pa take bedne evropske fore.


Za kitajsce ne vem kake majo avte, vozil sem samo kopijo opla frontere, pa tisto je bil poraz.
Japonci so pa itak svetlobna leta pred zeljarji (švabi). Ja, imeli so slabo izolacijo, nekoč! Danes tega ni več tudi v golfovem razredu. Danes je golf manj izoliran od japonskega avta enake velikosti. Ozvočenje je tako kot ga sami kupci hočejo za tisti denar - na žalost, ker večini je vseeno kaj dobijo za ozvočenje, sam da neki piska. Je pa odvisno od opreme. Če ni ravno najmanj opreme, potem dajo tudi zvočnike malo boljše notri. Jaz imam recimo serijsko 6 zvočnikov Bose ozvočenja v avtu, pa je avto 9 let star. Izoliran je tako, da šele nad 4k obrati razločno slišim motor. Novi so pa še bolj izolirani.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Koloteki niso pri toyoti boljsi kot pri svabih, sory. Pa ne govorim za nekoc, ampak 2-3 leta. Tudi audi ima boljse izoliran kolotek v A3, kot v Golfu, ampak je pac drazji ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Kupite si raje kljuko, stokrat bolj uporabno od strehe. Na streho še nikoli nisem ničesar dal, niti ne nameravam. Kljuka pa dostikrat prav pride.

LOL, gremo smučat, dajmo smuči na nosilce za na kljuko. Ali pa kar na prikolico. :))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

Azijci pa rjavijo brez izolacije, tvoj point?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kupite si raje kljuko, stokrat bolj uporabno od strehe. Na streho še nikoli nisem ničesar dal, niti ne nameravam. Kljuka pa dostikrat prav pride.

LOL, gremo smučat, dajmo smuči na nosilce za na kljuko. Ali pa kar na prikolico. :))

Nah, jaz jih dam kar v avto.

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

Azijci pa rjavijo brez izolacije, tvoj point?

Moj point ima kakšen dokaz, tvoj pa...ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Utk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kupite si raje kljuko, stokrat bolj uporabno od strehe. Na streho še nikoli nisem ničesar dal, niti ne nameravam. Kljuka pa dostikrat prav pride.

LOL, gremo smučat, dajmo smuči na nosilce za na kljuko. Ali pa kar na prikolico. :))

Nah, jaz jih dam kar v avto.

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

Azijci pa rjavijo brez izolacije, tvoj point?

Moj point ima kakšen dokaz, tvoj pa...ne.


Veliko sreče pri tem pri družini z otroci, ki niso več v nižjih razredih osnovne šole in če hočeš imeti s sabo opremo za več dejavnosti.
Sam včasih vzamem za celo družino tako tekaške kot alpske smuči in palice. In obutev etc. Tlači ti to vse skupaj skozi luknjo za smuči in imej varno na zadnjih sedežih dva otroka. Če imaš pa tri pa itak to ni opcija niti samo za alpske, razen če si visok meter pa piškot (pa partnerka tudi).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Utk je izjavil:

Kupite si raje kljuko, stokrat bolj uporabno od strehe. Na streho še nikoli nisem ničesar dal, niti ne nameravam. Kljuka pa dostikrat prav pride.

LOL, gremo smučat, dajmo smuči na nosilce za na kljuko. Ali pa kar na prikolico. :))

Nah, jaz jih dam kar v avto.

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

Azijci pa rjavijo brez izolacije, tvoj point?

Moj point ima kakšen dokaz, tvoj pa...ne.
Greetings from:
Underbody Rust - Toyota Owners Club
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Tlači ti to vse skupaj skozi luknjo za smuči in imej varno na zadnjih sedežih dva otroka.

Kak prtljažnik pa imaš, da ti ne grejo not smuči in palice po diagonali? Tekaških nimam, ampak se jih tudi reši...

zmaugy ::

Utk je izjavil:

Tlači ti to vse skupaj skozi luknjo za smuči in imej varno na zadnjih sedežih dva otroka.

Kak prtljažnik pa imaš, da ti ne grejo not smuči in palice po diagonali? Tekaških nimam, ampak se jih tudi reši...

Zagotovo večji kot ti. Nisem niti poskusil tlačiti svojih smuči po diagonali v prtljažnik. Pa tekaških in smuči od vseh ostalih članov družine. Zato je na strehi prtljažnik za smuči. Simple. Pa veš koliko krame je za družino z nekaj otroci za en dan smučanja/teka na smučeh?
Temu so karavani v osnovi namenjeni - družinam - samo omenjam, tako mimogede...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

Utk je izjavil:

Pri golfu so boljši, ker ima nek stiropor natlačen iza blatnika, kjer se potem zadržuje voda in rjavi?

Azijci pa rjavijo brez izolacije, tvoj point?


So, nekoč. Danes ne več.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

energetik ::

Utk je izjavil:

Kupite si raje kljuko, stokrat bolj uporabno od strehe. Na streho še nikoli nisem ničesar dal, niti ne nameravam. Kljuka pa dostikrat prav pride.
Stalno imamo na strehi prtljažnik, pozimi za smučke, sicer pa za kolesa.

clix je izjavil:

Mnja, res bedasto.

Piše tudi v ceniku:
*Pri različici TERRA TS ni možna uporaba strešnih sistemov

energetik, kateri turbo bencinar za 18k pa je pri tebi v izboru?
I30CW, morda tudi Ceed SW.

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

A v Corolo gredo smuci po diagonali? Meni 170 cm ne gredo v karavana. Pa Corolo bi iimel, ampak po slikah vidim, da nima vrece za smuci ali vsaj podiranje sredinskega dela.

m0LN4r ::



Ne pozabit nasledno pomlad opraviti temeljit pregled.
Pa tam na robovih hauvbe, robove pri vratih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aston_11 ::

m0LN4r je izjavil:



Ne pozabit nasledno pomlad opraviti temeljit pregled.
Pa tam na robovih hauvbe, robove pri vratih.

Kateri tako gnije?

Motion ::

mikhaair je izjavil:

A v Corolo gredo smuci po diagonali? Meni 170 cm ne gredo v karavana. Pa Corolo bi iimel, ampak po slikah vidim, da nima vrece za smuci ali vsaj podiranje sredinskega dela.

Jst dam v oktavijo desko 145cm po diagonali. Močno močno dvomim da v corolo spraviš kaj večjega po diagonali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

Gambino ::

Motion je izjavil:

mikhaair je izjavil:

A v Corolo gredo smuci po diagonali? Meni 170 cm ne gredo v karavana. Pa Corolo bi iimel, ampak po slikah vidim, da nima vrece za smuci ali vsaj podiranje sredinskega dela.

Jst dam v oktavijo desko 145cm po diagonali. Močno močno dvomim da v corolo spraviš kaj večjega po diagonali.


V volumnu je samo dva litra razlike, tako da ne more bit neke razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Utk ::

Malo se je treba znajt.

zmaugy ::

Velikost meter pa piškot pomaga...>:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Utk ::

Tudi iq meter in piškot ne škodi.

m0LN4r ::

Ko mate smuce po diagonali notr, kje pa sedijo ostali?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Kripto mesi ::

Easy, ostale daš sedet na kljuko, zato pa jo imaš.

Utk ::

To je odvisno od tega koliko in kako velikih gre koliko daleč. Vem, zmešalo se vam bo od tako kompliciranega stavka, bolje da niti ne poskusite razumet...
Da ne govorimo o tem, da obstajajo tudi nosilci za smuči za na kljuko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kripto mesi ::

ČE že, se nam bo zmešalo od tvojega bullshitanja in poveličevanja toyote.

Utk ::

To nima nič s toyoto. Isto bi in je bilo z vsakim avtom.
Imaš nosilce za streho in za na kljuko, imaš aftermarket prtljažnike za na streho za vsak avto, tudi v avto se spravi marsikaj. Tu pa komplicirate zarad neke bedarije. Čudno, da vam se sploh uspe kam spakirat pri tolkih komplikacijah. Daj mi cliota pa bom šel z njim smučat v Francijo, 4 komadi če treba. Ne rabim niti corolle za to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mikhaair ::

No, mene zanima kako se 4 komot peljejo smučat s Corolo.

Utk ::

mikhaair je izjavil:

No, mene zanima kako se 4 komot peljejo smučat s Corolo.

Ma ne morjo se, nemogoče je. 1 še nekak, dva, če je en na strehi, 3 ali 4 pa nemogoče.

m0LN4r ::

mikhaair je izjavil:

No, mene zanima kako se 4 komot peljejo smučat s Corolo.
Tiste 1x letno si smuce sposodis.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

mikhaair ::

Utk je izjavil:

mikhaair je izjavil:

No, mene zanima kako se 4 komot peljejo smučat s Corolo.

Ma ne morjo se, nemogoče je. 1 še nekak, dva, če je en na strehi, 3 ali 4 pa nemogoče.


Se da, ampak pravim komot. Jaz poderem zadnjo tretino, ampak en sedi na sredini, kar ni ravno udobno. Predvidevam da Corola isto. Oz. me res zanima rešitev.

Utk ::

To je ena varianta. In v corolli v sredini ni nek problem sedet, ker ima zelo majhno grbino v sredini, niti ni sredina sedeža ekstra trda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

zmaugy ::

Kripto mesi je izjavil:

Easy, ostale daš sedet na kljuko, zato pa jo imaš.


:)) Ali pa na prikolico. Samo mora biti Toyotina...>:D

Utk je izjavil:

Tudi iq meter in piškot ne škodi.

UTK daydreaming…:))
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

WizzardOfOZ ::

Nehite že komplicirat. Za prevažat smučke se je vedno uporabljal strešni kovček. Zakaj bo to rinil v avto? Sploh če mislite štirje notri sedet 1000km dolgo pot.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

1000km dalec smucat? A to hodite na Matterhorn?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Zanimivo je recimo v Atlasu smučat. Pol greš pa še za par dni v puščavo (tistih 100km stran), da te orenk pregreje.

Ampak do tja je 2600km.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Irelevantno, vecina slovencev smuca znotraj Slovenije, vecinoma.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Smučke boš prevažal 5000 km na strehi, da boš lahko na fb napisal, da si se en popoldne smučal 100 km od puščave...Ampak dobro, vsako tele ima svoje vesele.

WizzardOfOZ ::

Utk je izjavil:

Smučke boš prevažal 5000 km na strehi, da boš lahko na fb napisal, da si se en popoldne smučal 100 km od puščave...Ampak dobro, vsako tele ima svoje vesele.


Ne smučal, ampak bordal pa sem že po sipinah v puščavi. Izredno zanimivo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Minion1994 ::

Pozdravljeni,

tudi sam sem v nakupu novega rabljenega karavana. Iščem nekaj do 8000EUR (max 9000EUR). Vseeno ali dizel ali bencinar. Če se le da, potem avtomatik (ker se kar dosti prevozim po mestu). Tu me zanima kateri tip avtomatika se je izkazal za najbolj zanesljivega? Avto mora biti kar se le da udoben in dobro izoliran (torej tih), da ima tempomat in da je mašina zanesljiva. Nekih drugih zahtev nimam.

Vem da budget ni ravno visok, pa vendar. Kaj priporočate za ta denar (mogoče kakšen konkreten link)? Kako se vam zdi npr. kaj takšnega:
https://www.doberavto.si/oglas/JG6M5863
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Lp

Zgodovina sprememb…

mikhaair ::

Mene tudi mika kaj z avtomatom. Gledam v smeri klasičnega avtomata...astra 1.6

TheBlueOne ::

Jaz sem pred tednom dni testiral Passata dizla. DSG, 150 konjev, Radar-Tempomat 20.000 prevozenih. Ga nisma vzela, ker je trenutni devet let star Mercedes C boljsi na cesti, samo manj igrack ima. Bo treba pogledati Mazdo 6.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Iz mercedesa na mazdo? Kriza je ocitna :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

TheBlueOne ::

Eh ne. Iscemo druzinski avto, Mercedezi karavani pa nama izgledajo kot mrliski avti. Audi se mi zdi kot precenjen passat, ker je pogonski sklop isto smotan. BMW ne vzamem, ker uzivam v ne hodit nonstop do mehanika. Potem pac ostane Mazda. Gledam pa se SUV je od Honde in Toyote ampak so tukaj off topic. Morda se Mondeo ampak mi ni vsec. Bo treba iti se kaj testirat...

Kripto mesi ::

Pojdi še novega Cja probat, da ne boš za tega ugotovil enako, da se stari C boljše pelje :))

TheBlueOne ::

Ma Mercedes zame ni druzinski avto. Drugace ne verjamem, da se vozi slabse kot predhodnik.

Kar se tice Pasata pa je cistvo vseeno ali imas Pasata, Cadyja ali karkoli od ostale konkurence, ker je izrazito delavski in dolgocasen. Sej sem se zavedal, da familija odnese nekatere igracke, samo sprijaznil se pa se nisem. :)

WizzardOfOZ ::

TheBlueOne je izjavil:

Eh ne. Iscemo druzinski avto, Mercedezi karavani pa nama izgledajo kot mrliski avti. Audi se mi zdi kot precenjen passat, ker je pogonski sklop isto smotan. BMW ne vzamem, ker uzivam v ne hodit nonstop do mehanika. Potem pac ostane Mazda. Gledam pa se SUV je od Honde in Toyote ampak so tukaj off topic. Morda se Mondeo ampak mi ni vsec. Bo treba iti se kaj testirat...

Subaru outback?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Buggy ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz sem pred tednom dni testiral Passata dizla. DSG, 150 konjev, Radar-Tempomat 20.000 prevozenih. Ga nisma vzela, ker je trenutni devet let star Mercedes C boljsi na cesti, samo manj igrack ima. Bo treba pogledati Mazdo 6.



to ti pa verjame, sploh ce ni imel DCC (adaptive chassis control). Jaz imam na BiTdi sicer to opcijo, ki pa razen v SPORT mode (na 17" balonih) ni vozljivo (semi dinamicno) po ovinkih.
Moja Insignia ceprav na 17" je obcutno boljsa...na 20" pa sploh!

TheBlueOne ::

Menda je bil tale:

https://www.autoscout24.at/angebote/vol...

WizzardOfOZ je izjavil:


Subaru outback?


Jih sploh ne poznam. Kaj so plusi, kaj so minusi? Sem jih skoraj zacel gledati ampak me je takrat odvrnil CVT.

Zgodovina sprememb…

WizzardOfOZ ::

Dizla ne smeš vzet, ker so zanič, edini problem pri bencinarju je pa poraba, drgač pa delujejo dobro. Ni nekih problemov.

Sam sem bil proti avtomatikom vedno. Ampak potem sem dobil enkrat enega za vozit, pa se mmalo spremenil mnenje. Odkar imam pa CVT, ga pa ne zamenjam za nič drugega. To je pa milina za vozit. Po moje ni boljše zadeve za v ICE avto.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
6 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45369120 (20544) WizzardOfOZ
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12317911 (14446) WizzardOfOZ
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35143725 (33796) -valvoline-
»

Mnenja/Predlogi: Novo vozilo do cca. 20k EUR (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16324765 (16015) Superboyy

Več podobnih tem