» »

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

nergac ::

Važna je ideja ...

Union je zakon, za laškega je potreben čas ...

Samo za poznavalce. 8-)

Invictus ::

Oboje je navadna scalnica...

Drugače pa se vidi tukaj zakaj Slovenija ne bo druga Švica... Preveč debilnega čvekanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Prvo poznam , drugo tudi, tretje še nisem. Sečnino pri nas uporabljamo za hrano rastlinam.

Uizi ::

On jo za merjenje kakovosti piva.:)) Kozel ftw

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

nergac ::

Zimonem je izjavil:

Prvo poznam , drugo tudi, tretje še nisem. Sečnino pri nas uporabljamo za hrano rastlinam.


Samo pazi da ne pride kak vrtec izza ovinka ... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Zimonem ::

Takrat mi je pač malo nerodno. Vzogiteljicam pa tudi. Ravno zadnjič je je en pamž drl:"moj ati ima pa večjega". Mamicu mu.

nergac ::

Sam se skrivam kot kak gverilec ... :))

Ta najboljše pivo je bil ležak union z zeleno nalepko.

Kisle smetane žal več ni ...

Ostala v spominu ...

Zimonem ::

S hipatio bi se ujela, ona tudi ne prenaša razkazovanja telesa. Ampak vb takem letnem času smo. Ob potoku so grmovnice odjokale svoje listje, človek se pa spozabi. Pa saj gre samo za povsem anomalistični potrebo. Ni človek kriv, da je isti organ pristojen za podporo osnovnim življenjskim funkcijam in užitku.

nergac ::

Dvorim ji že ves čas pa nič ...

Hočem jo vpeljati v užitke, pa se brani ...

Nekako odkrivam matematiko na novo zadnje čase ...

Kot da bi bil otrok spet.

Horas ::

sem samo prvi opjev post prebral pa adijo pamet. švica je taka kot je samo zaradi davčnih ugodnosti za bogataše, drugače rečeno pralnica denarja.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hr_natakar ::

Horas je izjavil:

sem samo prvi opjev post prebral pa adijo pamet. švica je taka kot je samo zaradi davčnih ugodnosti za bogataše, drugače rečeno pralnica denarja.


Kaj pa Irska. Odkar je dolocen procent prebivalcev zamenjal dieto (vegetarijanstvo in flexatarianstvo) in posledicno nacin razmisljanja, so uvedli dolocene spremembe v svoji drzavi in od takrat naprej so uspeli pripeljat velikane v svojo drzavo in zalaufat gospodarstvo. Sli so podobno po poti Svice. A si se kdaj vprasal zakaj imajo ravno te omenjene drzave najvec uspeha? Tisti, ki se nazirajo z mesom, cevapcici pa ravno nasprotno? Kaj pa Izrael? Iz puscave so naredili kar dost razvito drzavo. Kaj pa Australija, Avstrija in Nemcija?

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Kaj te ima hrane veze z pametjo? Švica je bol uspešna , ker je dodana vrednost višja.... več denarja se steka tja.... pri nas dosti zajebanih firm... izkoriščajo delavce itd.... ni ekonomije... večja ponudba vsega je... pomoje so službe bolj stabilne... dela se manj.... pri nas malo nekaj stisne pa se ze takoj krčijo naročila itd....

Pri nas na štajerskem je recimo cimos tam ai zaprl proizvodnjo... talum je med prvo korono poslal 2/3 delavcev na cakanje... v boxmarku so jih odpustili vec kot pol... kar osipne vse in gotov si... drugega pa tako ni....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

hr_natakar ::

Dolocena hrana bolj spodbuja delovanje mozganov. Tudi razpolozenje ljudi je lahko mocno odvisno od hrane. Ampak mozgani niso zavest. Za zavest najbolj ugodno vpliva hrana, ki vsebuje biolosko zivo snov. To pa vsebuje sadje in zelenjava. Najvec tega je v surovem sadju in zelenjavi, oreskih in zitaricah. Malo manj v kuhanem, prazenem. V hladilniku taksna hrana izgubi zivljenjsko energijo. Zato je najboljse, ce sadje, zelenjavo pustimo na sobno temperaturo. Tudi ce dozori, nic hudega, saj so praviloma bolj zreli sadezi bolj bogati z antioksidanti. Tudi banane, ki imajo crne pikice, torej tiste bolj zrele naj bi bile bolj zdrave, po raziskavah japonskih znanstvenikov.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Lej jaz ti iz prve roke povem, da če en dan jem samo zelje, se šanse da postanem siten zelo povečajo.

hr_natakar ::

Samo zelje je premalo. Ce pa kombiniras cim vec razlicnih, npr banane in oreski (kikiriki spada med strocnice) je ze dost bolj hranljiva zadeva. A veste, da nekateri sprinterji iz jamajke jedo samo banane. Tam mogoce okrog 16 do 20 priblizno na dan. Ampak pomoje so tiste babane dost bolj hranljive, ker nase v sloveniji na zacetku poberejo se ko so zelene in umetno dozorijo v casu transporta.

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Sprinterji jedo banana samo za to da dobijo še sami banano v normalnem stanju

enemon ::

hr_natakar je izjavil:

Horas je izjavil:

sem samo prvi opjev post prebral pa adijo pamet. švica je taka kot je samo zaradi davčnih ugodnosti za bogataše, drugače rečeno pralnica denarja.


Kaj pa Irska. Odkar je dolocen procent prebivalcev zamenjal dieto (vegetarijanstvo in flexatarianstvo) in posledicno nacin razmisljanja, so uvedli dolocene spremembe v svoji drzavi in od takrat naprej so uspeli pripeljat velikane v svojo drzavo in zalaufat gospodarstvo. Sli so podobno po poti Svice. A si se kdaj vprasal zakaj imajo ravno te omenjene drzave najvec uspeha? Tisti, ki se nazirajo z mesom, cevapcici pa ravno nasprotno? Kaj pa Izrael? Iz puscave so naredili kar dost razvito drzavo. Kaj pa Australija, Avstrija in Nemcija?


Irska 0% davka na dobiček - se ti ne zdi, da je bolj to razlog, da so prišli tja velikani in ne veganstvo Ircev?

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Dolocena hrana bolj spodbuja delovanje mozganov. Tudi razpolozenje ljudi je lahko mocno odvisno od hrane. Ampak mozgani niso zavest. Za zavest najbolj ugodno vpliva hrana, ki vsebuje biolosko zivo snov. To pa vsebuje sadje in zelenjava. Najvec tega je v surovem sadju in zelenjavi, oreskih in zitaricah. Malo manj v kuhanem, prazenem. V hladilniku taksna hrana izgubi zivljenjsko energijo. Zato je najboljse, ce sadje, zelenjavo pustimo na sobno temperaturo. Tudi ce dozori, nic hudega, saj so praviloma bolj zreli sadezi bolj bogati z antioksidanti. Tudi banane, ki imajo crne pikice, torej tiste bolj zrele naj bi bile bolj zdrave, po raziskavah japonskih znanstvenikov.

Definitivno to ni veganska hranakar je razvidno iz Nikole Tesle, saj je najraje jedel zmmiksano govedino , mleko in za začimbo malo prekuhane zelenjave.

nergac ::

Utk je izjavil:

Lej jaz ti iz prve roke povem, da če en dan jem samo zelje, se šanse da postanem siten zelo povečajo.


Meni je to naredila solata za džabe iz M.

Full pasala s fižolom iz konzerve, ta rdečim okroglim plodom in olivnim ali bučnim in kisom iz nekega hrama. Zunaj med 30 in 40 stopinj, pohajkoval, pil vodo, pa neko slabo počutje in rožica spodaj.

In sem ugotovil, da zeleni plodovi zemlje niso zame. Saj jih nikoli nisem maral pravzaprav. Rdeči so kul.

Kumare se pa grozljivka, me zvija že po njihovi esenci.

Razen če so mičkene, lepo prekuhane in ne preveč sladkane.

Vsepovsod pretiravajo s tem sladkorjem, v kruhu, solati, eni ga celo v espresso kavo dajejo ???

Sladkor je recimo za marmelade ali kremšnite, ta prave.

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Samo zelje je premalo. Ce pa kombiniras cim vec razlicnih, npr banane in oreski (kikiriki spada med strocnice) je ze dost bolj hranljiva zadeva. A veste, da nekateri sprinterji iz jamajke jedo samo banane. Tam mogoce okrog 16 do 20 priblizno na dan. Ampak pomoje so tiste babane dost bolj hranljive, ker nase v sloveniji na zacetku poberejo se ko so zelene in umetno dozorijo v casu transporta.

Na kikiriki ima dosti ljudi alergijo, med drugim tudi sam osebno. Banane povzročajo neravnovesje v telesu zaradi preobilice kalija. Stranski učinek je feminizacija moških. Zavira izločanje testosterona in pospešuje izločanje proestrogenov.

nergac ::

Banane imajo velik glikemični indeks.
Kalij pomirja.
Za nergače pridejo občasno prav, kar mi očitno ni treba dokazovati.

Brez limon sem na mrzlem.
Super zadeva.
Kisla, a bazična hkrati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

hr_natakar ::

Sej sem ze dvakrat povedal, da so na Irskem spremenili marsikaj v svoji drzavi. Omenjas, da je to zarad sistema davkov. Ampak vprasaj se zakaj so prisli na idejo, da bi to spremenili.

KAr se tice konzervirane hrane, odsvetujem. Najboljsa je sveza hrana. Veste koliko razlicnih vrst sadja in zelenjave obstaja, ogromno. Za vsak okus se nekaj najde. Najboljse pri presnojedstvu pa je to, da ni potrebno kuhat.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Obstajajo tudi ljudje, ki se hranijo s sončno svetlobo skozi zenice ob vzhodu in zahodu in ki pijejo pitno vodo.

Ti se skrivajo nekje na velebitu in drugih skritih kotičkih na/v Zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Sej sem ze dvakrat povedal, da so na Irskem spremenili marsikaj v svoji drzavi. Omenjas, da je to zarad sistema davkov. Ampak vprasaj se zakaj so prisli na idejo, da bi to spremenili.

KAr se tice konzervirane hrane, odsvetujem. Najboljsa je sveza hrana. Veste koliko razlicnih vrst sadja in zelenjave obstaja, ogromno. Za vsak okus se nekaj najde. Najboljse pri presnojedstvu pa je to, da ni potrebno kuhat.

Kaj pa irska krompirjeva kuga??? Ki se je razširila po Evropi in razdejala mnoge družine in celo države. Tudi indijanci so na koncu nastradali, posredno. Ti občudovalec Ircev in Švicarjev.

nergac ::

Zimonem pa je Štajerc verjetno. 8-)

Zimonem ::

nergac je izjavil:

Obstajajo tudi ljudje, ki se hranijo s sončno svetlobo skozi zenice ob vzhodu in zahodu in ki pijejo pitno vodo.

Ti se skrivajo nekje na velebitu in drugih skritih kotičkih na/v Zemlji.

Reptiljanci in klorofilisti.

hr_natakar ::

Krompir raste pod zemljo. Sem vam ze priporocal, da se izogibate hrani, ki raste skrito od sonca. Kikiriki anyone? Alergije pa to. Mislim, sej cebula je zdrava ampak na energijskem levelu ne deluje najboljse na pozitivno razmisljanje.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ja prej si pa rekel da je Nikola Tesla izumil na Velebitu arašide in jih prodajal jamajškim šprinterjem.

nergac ::

Zimonem je izjavil:

nergac je izjavil:

Obstajajo tudi ljudje, ki se hranijo s sončno svetlobo skozi zenice ob vzhodu in zahodu in ki pijejo pitno vodo.

Ti se skrivajo nekje na velebitu in drugih skritih kotičkih na/v Zemlji.

Reptiljanci in klorofilisti.


Sem klorofist potemtakem.

Zato mi ne paše nič zelenega ...

Reptilčki so kul (Staunton, grinič)

hr_natakar ::

Ko bodo slovenci iz 1,6% vegetarijancev zvisali na vsaj 5% kvalitetnih vegetarijancev, bos videl spremembo. Novih idej in nov nacin razmisljanja. Ze manjsi procent ljudi lahko spremeni drzavo na boljse, primer Irska. Da ne govorim, kaj bi se zgodilo, ce bi slovenija iz 1,6% prisla na 10% kot npr avstrija in nemcija ali pa 13, 14 kot izrael, svica. Kaj sele 20 ali 50% clovek. :)

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Krompir raste pod zemljo. Sem vam ze priporocal, da se izogibate hrani, ki raste skrito od sonca. Kikiriki anyone? Alergije pa to. Mislim, sej cebula je zdrava ampak na energijskem levelu ne deluje najboljse na pozitivno razmisljanje.

Kaj pa šalotka?

hr_natakar je izjavil:

Ko bodo slovenci iz 1,6% vegetarijancev zvisali na vsaj 5% kvalitetnih vegetarijancev, bos videl spremembo. Novih idej in nov nacin razmisljanja. Ze manjsi procent ljudi lahko spremeni drzavo na boljse, primer Irska. Da ne govorim, kaj bi se zgodilo, ce bi slovenija iz 1,6% prisla na 10% kot npr avstrija in nemcija ali pa 13, 14 kot izrael, svica. Kaj sele 20 ali 50% clovek. :)

50 je Indija. Krave imajo kar pri mizi, da jih ni treba hodit krmit v štalo, genialno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nergac ::

Spet vpletate statistiko. ;((

Treba je videti širšo sliko.

Predlagam novo zastavo.

Bela podlaga.

Dvoživka z N jajčeci.

kuall ::

Invictus je izjavil:

Oboje je navadna scalnica...

Drugače pa se vidi tukaj zakaj Slovenija ne bo druga Švica... Preveč debilnega čvekanja...


Zahodnjaki imajo eno značilnost, ki tebi in večini Slovencem manjka: vljudni so. Ti nisi predstavnik Švicarjev. Tudi če tam živiš. Si samo navaden čefur. :D
Taka nesramnost, kot jo kažeš ti in večina slo tech populacije, je bolj značilna za južnjake. Tam je vsaka druga beseda neka vulgarna kletvica.

hr_natakar ::

Indija ima priblizno od 20 do 40% ampak gre se za azijo in ne evropo. Imajo dost miru, ceprav imajo v mestih take guzve, koncentracije ljudi na enem mestu. Ampak veganstva procentualno je najvec v Izraelu in kaksnih evropskih drzavah pa tudi zda. Presnojedstvo tudi.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Ne v Indiji je več veganov kot načelen svetu skupaj imaš napačne informacije.

nergac ::

Ja, pa vsi pozabljate na Esenco (H2O)

hr_natakar ::

Zimonem je izjavil:

Ne v Indiji je več veganov kot načelen svetu skupaj imaš napačne informacije.


Tudi ce bi v sloveniji bilo 100 procentov vegetarijancev, bi jih v indiji bilo vec. Ampak govorimo o procentu ne absolutni stevilki. V indiji ta stevilka ne predstavlja veganov ampak vegetarijance.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

nergac je izjavil:

Ja, pa vsi pozabljate na Esenco (H2O)

Krava jo potrebuje 40 litrov na dan.

hr_natakar je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne v Indiji je več veganov kot načelen svetu skupaj imaš napačne informacije.


Tudi ce bi v sloveniji bilo 100 procentov vegetarijancev, bi jih v indiji bilo vec. Ampak govorimo o procentu ne absolutni stevilki. V indiji ta stevilka ne predstavlja veganov ampak vegetarijance.

Ja ampak 50% je več ko 17% v Izraelu. Ali sem premalo krompirja pojedel in mi deleži ne gredo od glave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nergac ::

Zimonem je izjavil:

nergac je izjavil:

Ja, pa vsi pozabljate na Esenco (H2O)

Krava jo potrebuje 40 litrov na dan.

hr_natakar je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne v Indiji je več veganov kot načelen svetu skupaj imaš napačne informacije.


Tudi ce bi v sloveniji bilo 100 procentov vegetarijancev, bi jih v indiji bilo vec. Ampak govorimo o procentu ne absolutni stevilki. V indiji ta stevilka ne predstavlja veganov ampak vegetarijance.

Ja ampak 50% je več ko 17% v Izraelu. Ali sem premalo krompirja pojedel in mi deleži ne gredo od glave.


Kotlički, avte prat, deževnico odvajat pa take monade. ;(

hr_natakar ::

V izraelu je procentualno vec veganov kot v Indiji. Zanimivo bi bilo pogledat tudi delez presnojedcev. To je se bolj zanimiva dieta.

Zimonem ::

Komade je uvedel brauch Spinoza ako ne spomin ne zapušča haskel pa izraz prav nemarno izkoristil.

nergac ::

Baruch trdo delal.
Šele potem filozofiral.

Vsak se odloča sam.

Vse je v knjigah.

Vse je na netu.

Modrost posvečenih.

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

V izraelu je procentualno vec veganov kot v Indiji. Zanimivo bi bilo pogledat tudi delez presnojedcev. To je se bolj zanimiva dieta.

Presnojedci so res intrigantna združba. Vedno sem jim zavidal surovo Nutello namazano na šnito toplega kruha.

nergac je izjavil:

Baruch trdo delal.
Šele potem filozofiral.

Vsak se odloča sam.

Vse je v knjigah.

Vse je na netu.

Modrost posvečenih.

Lečo je jedel, potem pa še brusil... Monadež

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nergac ::

Jesti je treba vse.
Ljudska modrost.

Zimonem ::

Tudi v Friziji od koder je izhajal. Revež..

Kje je natakar?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nergac ::

Hvala za kompliment.

Natakar streže druge goste.

Zimonem ::

Da ni slučajno vrgel uč na hipatijo?
Ampak vseen jaz bi naročil, še eno rundo.
Hmelj in ječmen sta oboje nadzemni rastlini. In prav čutim kako postajam bolj Švicar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

nergac ::

Hipi rešuje druge probleme, ki jim mi nismo kos.

Bom jaz stopil do hladilnika.

Želje?

Zimonem ::

Ležaka prinesite dobri človek.

nergac ::

Za to boste morali obiskati kak bolj specializirano pivnico.

A vas kaki dodatni okus moti?

Steklenica ali pixna?

Točenega nimam, kar je očitno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44462266 (7105) m0LN4r

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144248404 (227934) BigWhale
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30861524 (55053) enadvatri

Več podobnih tem