» »

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov)

Zimonem ::

Za pšenično je prepozno, dimljeno je že razredčilo. Ma prinesite kar že pač je.

nergac ::

Priporočam vam Union Nefiltrirano.

Če se strinjate, pustiva Bevog v pixni z okusom bezga za Natakarja.

(nadaljevanje sledi ...)

Sva si razdelila Union.

Natakar si bo sam vzel pixno bevoga z okusom bezga, ko bo žejen.

KONEC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

hr_natakar ::

nergac je izjavil:

Jesti je treba vse.
Ljudska modrost.

NE mores jest avta, sedezne garniture, kuhinje. Teorija se ne izide. Tudi zdravnik bo pacientu svetoval, da se drzi stroge diete. Torej tudi zdravnik pravi, da se to ne izide.

nergac ::

Kako pa se izide zdravniku?

CEPEC

hr_natakar ::

Če bi ljudje namesto kave hoteli banane, bi se namesto kavarn začele odpirati 'bananarne'. Gres mimo bananarne in poves natakarju, da ti vrze eno banano tako za mimogrede, da jo pojes med potjo. Ti pa mu vrzes kovanec. Ni stika za korono. Banana spodbuja pozitivne misli in pocutje. Vsi srecni in zadovoljni.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

U bistvu je to dokaj zagonetno vprašanje. če imaš jedca, ki je vse tiste jedce, ki ne žrejo samih sebe. Ali prav razumem, da je v debato ravnokar vletel še stari dobri Bertrand???

nergac ::

Dobro razumeš.

hr_natakar ::



V Svici imajo ob cestah zelo veliko postojank, kjer se potniki lahko okrepcijo z vegetarijansko hrano in popijejo sveze izcejen sok iz razlicnih sadezev in zelenjave. MMMMmmm :)

To seveda blagodejno vpliva na delovanje mozganov pa tudi na pozitivno pocutje in razmisljanje. Nove ideje in spremembe druzbe na boljse.

Zgodovina sprememb…

nergac ::

Ob cestah ...

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:



V Svici imajo ob cestah zelo veliko postojank, kjer se potniki lahko okrepcijo z vegetarijansko hrano in popijejo sveze izcejen sok iz razlicnih sadezev in zelenjave. MMMMmmm :)

Res da nisem bil gori že en čas, ampak so med tem spremenili jezik in lokacijo?

nergac ::

A je govora o triangulaciji mogoče. 8-)

Zimonem ::

Banane so tam!!! Ker so Vege banane ne morejo biti kot rasdoterjeve. Ampak od jamajških tekačev(ne namigujem na šah).

nergac ::

Sem pozabil.

Dostavek k bananam: Rastoderjeve ali bio pakirane (sicer priporočam L)

Najboljše so mi rumene z zelenim odtenkom ...

Pravilno jih je baje jesti pikčaste, ampak so preveč sladke meni potem.

Pri regi muziki postanem živčen zaradi takta.

(MojoRaisin bolj prija mojim vibracijam.)

Zimonem ::

Mene živcira Aarvo Part in njegovo Ogledalo v ogledalu, prav čutim se da je napisal skladbo veš len po kosilu nadevan z pohanim piščancem. Ah Estonija.. dolga ti je pot do veganstva.

enemon ::

Tale tehnični forum je pa že zelo prerasel svoje okvire.

Zimonem ::

enemon je izjavil:

Tale tehnični forum je pa že zelo prerasel svoje okvire.

Razširjamo obzorja v transcendenco s pomočjo tehnologije. Od Švice do Proxime Centauri je naš moto, na solato ne na kerozin , da se razumemo!

hr_natakar ::

V Ljubljanski kotlini je bilo vcasih bistveno vec megle kot zadnja leta. Potem pa se je povecalo stevilo veganov v kotlini, ki so si zeleli vec jasnega vremena. In zacuda po nekaj letih se je stevilo meglenih ljudi, pardon meglenih dni zmanjsevalo. Vzrok tega je marsikomu jasen kot novembrska megla. :) Kvantna fizika, subatomska raven realnosti.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Pa si opazil da se je letos vrnila. Od kar so zaprte meje občin?

hr_natakar ::

Jasno, ce so si med karanteno ljudje nalozili prevec konzerv in potem jedli neprimerno hrano vec mesecev iz zalog.

Scaramouche1 ::

Najbolj nevarne živali Afrike so vegetarijanci!

Nilski konj ubije največ ljudi!

Nosorog,divja svinja,bivoli,sloni in gorile, so živali ki se jih treba zelo bati vendar so vse rastlinojede!

hr_natakar ::

To ni nic v primerjavi koliko zivali ubije clovek.

Scaramouche1 ::

hr_natakar je izjavil:

To ni nic v primerjavi koliko zivali ubije clovek.


Ni res !

Samo podatek o pajkih!

Spiders Eat More Meat Than All the Planet's Humans Do

https://www.newser.com/story/239759/whe...

hr_natakar ::

To niso vegetarijanci. Pa tudi nimajo kletk, kjer zasuznjijo druge vrste. Pajkova mreza je bolj past.

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

To ni nic v primerjavi koliko zivali ubije clovek.

Glej procentualno, koliko je ljudi in koliko je nilskih konjev. Tudi krave v Indiji pokončajo veliko ljudi.

hr_natakar ::

To ni tekmovanje kdo jih ubije vec. To je tekmovanje kdo jih ubije manj. :) Za zgled, stevilo vegetarijancev v Svici, porast flexatarijancev na irskem.

Scaramouche1 ::

hr_natakar je izjavil:

To ni tekmovanje kdo jih ubije vec. To je tekmovanje kdo jih ubije manj. :) Za zgled, stevilo vegetarijancev v Svici, porast flexatarijancev na irskem.


A ti si vegi? Samo zanima me koliko časa?

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

To ni tekmovanje kdo jih ubije vec. To je tekmovanje kdo jih ubije manj. :) Za zgled, stevilo vegetarijancev v Svici, porast flexatarijancev na irskem.

Govoriš kot Hitler ko je zmagal Jesse owens, ni pomembno zmagati pomembno je sodelovati.

hr_natakar ::

Ne, pomembno je, da pri tem ne sodelujes, Pri suzensjtvu zivali. Pa cim manj mesa. Imamo toliko razlicnih jedi, okusnih da dol pades. Mesojedstvo je nateg. Zakaj otroke v vrtcu izsiljujejo, da ne dobijo sladice, ce ne poje mesa? To je narobe! In potem taksni otroci, ko odrastejo bodo verjetno tudi svoje otroke narobe ucili. V svici se spodbuja, da mame ostanejo doma in otroci ne rabijo hodit v vrtec na vzgojo sistema.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

Še vedno nisi odgovoril koliko leti si vegi?

hr_natakar ::

Tudi ni mi potrebno odgovorit na taksne provokacije. Ker se ne pogovarjamo na individualnih posameznikih ampak na splosno. Debata naj ostane splosna ne pa osebna.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

hr_natakar je izjavil:

Tudi ni mi potrebno odgovorit na taksne provokacije. Ker se ne pogovarjamo na individualnih posameznikih ampak na splosno.


Provokacija si ti, jaz sem vegi,pa ne težim ljudem, torej se ti sploh nočeš o stvareh ki jih drugim vsiljuješ pogovarjat!

hr_natakar ::

Se pogovarjamo o moznostih in potencialih. Kot ze povedano, vsak ima svojo voljo in zavest. Lahko se vsak sam odloci.

Scaramouche1 ::

hr_natakar je izjavil:

Se pogovarjamo o moznostih in potencialih. Kot ze povedano, vsak ima svojo voljo in zavest. Lahko se vsak sam odloci.


Ti si trol,ki nima niti jajc zastopati stvari,ki jim drugim vsiljuje!

hr_natakar ::

A zdaj vidis, zakaj ne zelim debatirat s tabo. Pac zelis se kregat. Jaz pa tega ne zelim. Najdi si kaj drugega za kratkocasenje.

Scaramouche1 je izjavil:

Najbolj nevarne živali Afrike so vegetarijanci!

Nilski konj ubije največ ljudi!

Nosorog,divja svinja,bivoli,sloni in gorile, so živali ki se jih treba zelo bati vendar so vse rastlinojede!


Trdis, da si vegi, po drugi strani pa nas zelis prepricat kako so vegetarijanci najbolj nevarne zivali. Nima smisla. Zato ti tudi ne verjamem, da si vegetarijanec.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche1 ::

hr_natakar je izjavil:

A zdaj vidis, zakaj ne zelim debatirat s tabo. Pac zelis se kregat. Jaz pa tega ne zelim. Najdi si kaj drugega za kratkocasenje.

Scaramouche1 je izjavil:

Najbolj nevarne živali Afrike so vegetarijanci!

Nilski konj ubije največ ljudi!

Nosorog,divja svinja,bivoli,sloni in gorile, so živali ki se jih treba zelo bati vendar so vse rastlinojede!


Trdis, da si vegi, po drugi strani pa nas zelis prepricat kako so vegetarijanci najbolj nevarne zivali. Nima smisla. Zato ti tudi ne verjamem, da si vegetarijanec.


Zato ker nimaš baze razmišljanja!

Ti si sam povezal te indice brez vse podlage, jaz ne jem mesa več kot 30 let, pa imam vse normalne nagone in nič mi ni vzeto!

Ti očitno vegetarijance sploh ne poznaš ker nas ni toliko!

In obstajajo tudi taki ki so agresivni, zgodvina jih je polna!


The most infamous mass killer, Adolf Hitler, was also a vegetarian; a fact recently confirmed in the testimony of one his surviving food tasters. Adam Lanza, who killed 27 people at Sandy Hook, and Nathuram Godse, who murdered Gandhi (the champion of non-violence), were also vegetarians.

https://m.dailyhunt.in/news/india/engli...


"Meat eating is no more a cause for aggression than miniskirts are for rape, or homosexuality for natural disasters"

Study 1

"Behavioral problems associated with criminal behavior can stem from specific nutritional deficiencies, including deficiencies of omega 3 fatty acids, magnesium, & zinc"

A Dutch study that appeared in the journal Aggressive Behavior demonstrated that behavioral problems associated with criminal behavior can stem from specific nutritional deficiencies, including deficiencies of omega 3 fatty acids, magnesium, and zinc. Their findings suggest that such nutritional deficiencies impair brain development, contributing to hyperactivity and cognitive dysfunction.

Če poješ veliko boš imel tudi veliko energije, vse je v tem in seveda tukaj je tudi problem narave in okolja!

Bik ima veliko testosterona! Pa ne je mesa! Je izredno agresiven!
Kar imajo te živali skupnega, je to da lahko jedo neomejeno količino ki je vedno dostopna, kar mesojedi ne morejo!

Slovani so se morali stoletja bojevati in konstatno imeti več agresije, Švicarji živijo v sendviču bogatih in močnih držav!

Preseli Švico med Srbijo in Albanijo! Pa da vidimo kako mirni bili skozi stoletja invazij in pokolov!


Mene vegetarijanstvo ne oprošča moje etike ki se jo moram vsak dan držati!
In ja čutim tudi jezo in agresijo, vendar se zadržim!
Nehaj polagati v usta drugih tvojo nevednost!

Scaramouche1 ::

Vegetarianism by country @ Wikipedia

Po teh podatkih bi mi morali biti veliko bolj agresivni kot Ameri ki imajo več procentov kot mi, da ne rečem Brazilija, ki je neverjetno nevarna država!

Vsi so pred nami..Mehika, Kitajska, Rusija,Anglija, ne delujejo kot države, ki imajo bolj varne države od naše...

D3m ::

Ahhh Indija, rojstni kraj kolere.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zimonem ::

Natakar laže da je bil Tesla vegetar. Potem pa jamra moderatorjem.
Ali je Švicar ali se dela francoza?

https://teslauniverse.com/nikola-tesla/...

Utk ::

https://siol.net/novice/svet/se-svedska...

Švedom bi tudi treba zmanjšat porcije mesa.

Uizi ::

On je Šved.

gruntfürmich ::

hr_natakar je izjavil:

Krompir raste pod zemljo. Sem vam ze priporocal, da se izogibate hrani, ki raste skrito od sonca. Kikiriki anyone? Alergije pa to. Mislim, sej cebula je zdrava ampak na energijskem levelu ne deluje najboljse na pozitivno razmisljanje.

se po tvojih postih kar vidi da razmišljaš zelo retardirano, ker tudi ješ takšno hrano.

v resnici ješ izključno hrano, ki je namenjena razmnoževanju s strani rastlin. pa še to ne v celoti, ker kalčke (ki so namenjeni ponovnemu rojstvu) pustiš in poješ samo tisti kar privlači živali - cuker in balast. kar je edino pomembno pri rastlinah so korenine. od tam se vse začne.

zato me ne čudi da imaš takšno razmišljanje, ker se tvoji možgani pač ne morejo razviti; če se že zaradi genetike niso jih pa še s hrano dodatno tlačiš...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smrekar1 ::

olegq je izjavil:

Kako postati druga Švica (nekaj nasvetov). Sem razmisljal kaj loci posamezne drzave od drugih? Prisel sem do ugotovitve, da je med drugim pomembna mentaliteta ljudi, ki v drzavi zivijo. Potem sem pogledal delez vegetarijancev v posameznih drzavah. Ugotovil sem, da imajo najbolj razvite drzave v Evropi relativno visok delez ljudi, ki so vegetarijanci. Ali hrana vpliva na miselnost in mentaliteto? Ali pa dolocena miselnost pripelje d tega, da se clovek zacne prehranjevat vegetarijansko? Ali vegetarijanska hrana bolj spodbuja mozgane? Ce pogledamo v zivalskem svetu, so vegetarijanci v samem vrhu po razvitosti mozganov, razen nekaj izjem.


Švica in Slovenija se razlikujeta predvsem po tem, da je Švica v samem vrhu po delezu vegetarijancev v drzavi. Ima 14% vegetarijancev. Medtem ko je Slovenija skoraj na dnu s priblizno 1,4 do 1,6% vegetarijancev leta 2016. Morda je zdaj procent nekoliko visji ampak vseeno. Manj vegetarijancev v Evropi je imela samo Portugalska 1,2%. Spanija 1,5%. Nekoliko vec ima Grcija 2%. Najvec Svica 14% pa za primerjavo Izrael 13%, Nemcija 10%, Avstrija 10%. Norveska naj bi imela tudi visji delez kot je na papirju ampak ker jih veliko obcasno uziva ribe (norveski losos) se ne stejejo med vegetarijance.

Vegetarianism by country @ Wikipedia


Slovenija je že "druga Švica", samo ni še najbolj vidno.


Počakaj še eno generacijo. Švica je bila nekaj desetletij nazaj še kar zelo revna.

Uizi ::

A to vključuje tudi vse pobegle doktorate, ki so šli v tujino?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

nergac ::

Dobro jutro vsem.
Sem na hitro preleter in se opravičujem, da ne morem vsem po "harvardsko" odgovoriti s citiranjem.

Da skrajšam.

hr natakar je bil včeraj zvečer v polni formi in me je s svojo velebitsko svetlobo tako izčrpal, da sem moral iti v klet po svojo zadnjo mešano konzervo modre ribe z mojo priljubljeno predvsem rdečo zelenjavo not in sokci ter z mičkenimi pasteriziranimi kumarami. Tudi konzervansi v konzervi so mi dobro deli.
In pa tri dodatne enote esence.

Skratka, blodnje velebitskega natakarja, ki mu je udarilo sonce v glavo, ne pijejo vode.

Žal meni in Zimonemu obveznosti onemogočajo, da se srečava ob kulinaričnem dogodku "selbst gemacht" v primernem naravnem ambientu, z dodatkom kake zidanice ali vsaj nekaj temu podobnega.

Natakar ima velike moči in s svojo lasersko svetlobo svet v oči in je prav nadležen.

Če bo tako nadaljeval, si bom kupil liter esence (sem poznavalec) bazirane na vijoličbem plodu.

In ga s šusom nevtronske zvezde nevtraliziral.

Zimonem ::

Aj natakar že pršu?

hr_natakar ::

Za Nikolo Teslo marsikaj ne bos izvedel iz uradnih virov, ker se pac skriva od javnosti. Ce se niste dojeli do zdaj, samo poglejte novice in lazi v medijih v zadnjem letu pa vam bo vse jasno kako sistem laufa in funkcionira.

Dal sem primere za evropske drzave, ker se lahko bolj primerja med drzavami. Za azijske drzave, juznoameriske je primerjava tezja zarad drugacnih okoliscin. Ce ze primerjas Brazilijo, tej drzavi so razlike med drzavljani tako zelo velike ze same po sebi. Imas domorodce v pragozdu pa potem slume, kjer zivijo revni pa kasto bogatih . Pa se kaksna kasta bi se najdla.

Da brez mesa se ne razvijejo mozgani je nateg. Najbolj spodbuja rast mozganov rastlinska hrana. Sej lahko naredis preizkus pred testom. Oreske in sadje, v drugem primeru pa rdece meso. Pa porocaj rezultate.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

hr_natakar je izjavil:

Za Nikolo Teslo marsikaj ne bos izvedel iz uradnih virov, ker se pac skriva od javnosti. Ce se niste dojeli do zdaj, samo poglejte novice in lazi v medijih v zadnjem letu pa vam bo vse jasno kako sistem laufa in funkcionira.

Dal sem primere za evropske drzave, ker se lahko bolj primerja med drzavami. Za azijske drzave, juznoameriske je primerjava tezja zarad drugacnih okoliscin. Ce ze primerjas Brazilijo, tej drzavi so razlike med drzavljani tako zelo velike ze same po sebi. Imas domorodce v pragozdu pa potem slume, kjer zivijo revni pa kasto bogatih . Pa se kaksna kasta bi se najdla.

Da brez mesa se ne razvijejo mozgani je nateg. Najbolj spodbuja rast mozganov rastlinska hrana. Sej lahko naredis preizkus pred testom. Oreske in sadje, v drugem primeru pa rdece meso. Pa porocaj rezultate.

Pa to je intervju z njim. Zakaj lažeš?
Lepo pove da čik, alkohol in kava so ga delali kreativnega. In da je na stara leta omejil vnos mesa zaradi bojazni zakisanja z ureo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

hr_natakar ::

Ce si prisiljen jest samo tisto kar najdes v naravi, potem nisi vegan po izbiri, kajne? Dej razmisljaj malo.
Ok, omenili smo vegetarijanstvo kot mozen vzrok za uspeh. Kaj pa abortus ali splav? Kaze, da je najvec splava v relativno revnih do srednje bogatih drzavah. Ce pogledamo evropo. Spet Svica kot primer, kot drzava ki je ena izmed najmanj aborusa, procentualno gledano. Pa Nemcija, Nizozemska, Avstrija. Pa par izjem. Po drugi strani pa najvec abortusa drzave kot so Belorusija, Romunija, Ukrajina, Estonija, Madzarska.

Ce kombiniramo vegetarijanstvo in abortus po drzavah, se pravzaprav nekako ujema z dejanskim polozajem evropskih drzav po uspehu. Morda je kaksna izjema ampak v glavnem je tako. Morda bi morali pogledat se kaksen dejavnik, ki vpliva na nevidno polje kvantne realnosti.

https://worldpopulationreview.com/count...

WizzardOfOZ ::

nergac je izjavil:

Jesti je treba vse.
Ljudska modrost.


Jaz tašče nekak nočem pojest. :))

hr_natakar ::

Seme je majhno ampak mocno. Tako mocno, da iz semena zraste zivljenje, ki prodre skozi beton. Tako mocno je seme. Zdaj pa si predstavljaj kaksno zivljensko energijo dobis ko pojes taksno hrano. Po drugi strani pa imas mrtev kos mesa, kjer je zivljenska sila priblizna nuli. Ali lahko prezivis brez sadja in zelenjave? Hmm, zelo tezko. Kaj pa to, ali lahko prezivis brez mesa? Seveda. :) Torej kaj jest? Odgovor je enostaven.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegetarijanci in "umetno" meso (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44462266 (7105) m0LN4r

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144248404 (227934) BigWhale
»

OZN vidi žuželke kot možno rešitev za svetovno lakoto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
30861524 (55053) enadvatri

Več podobnih tem