» »

Zakaj živimo?

Zakaj živimo?

planetparty ::

:\

nosferatu666 ::

Zato, da zaplodimo kakega potomca (check, allready done that).
Torej, da žuramo in se mamo nasploh fajn.
Na konc pa crkneš in poskrbiš še za rožice in črvičke ;)

kopernik ::

Why are we here?

Why, to debug the universe, of course.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

Slowenc ::

Pojma nimam. DA ustvarjamo kup dreka za sabo in drugim grenimo življenje.:\
Skiny gate.

boom-bar ::

Da napajamo stroje.

too much Matrix...
Legalizirajte mehke droge!!!

undefined ::

Super vprašanje! Da vidim, za kaj vsak živi oz. če kdo sploh ima kak tehten razlog.

Sploh ni res, da more smisel življenja biti vsem isti, pač pa ima vsak pravico do svojega. Zato kar na dan s svojimi smisli ali vsaj začetki odkrivanj le-teh. :)

snow ::

Tako vprašanje je bilo pred nekaj časa v loži...

Živim da ugotovim zakaj živim 8-O
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

BigWhale ::

V bistvu smo plod evolucije, nek random dogodek v vesolju, cista loterija, da sploh smo...

... ali pa nas je ustvaril nek higher being... in nas sedaj opazuje in se blazno zabava.. Kak super inteligenten odtenek svetlo modre barve recimo...

undefined ::

No ja, jaz sem razumel vprašanje bolj v smislu: "Za kaj živimo" in ne ravno "Zakaj živimo". Torej, v čem vsak posameznik vidi smisel, zakaj zjutraj vstane, etc.. :)

pivmik ::

bilokaj narediš to sploh ti ne odločaš ampak je že vnaprej vse določeno, ker vsak delec atom, proton, kvark, nevtrin se premika(/ima takšno stanje/) po nekem algoritmu, zakonu.

Bilokaj narediš ali ne narediš je čisto vseeno ker tako pač so te tisti elektroni, atomi, molekule in drugi delci premaknili v tvojih možganih. Premaknili so se zato ker je nekaj že prej vplivalo na njih. Mi nimamo nič vpliva na to. Stvari grejo tako in nič drugače.

Smo samo nek produkt vesolja/vsega/bigBanga/whatever.
LP, Gregor GRE^

undefined ::

> bilokaj narediš to sploh ti ne odločaš ampak je že vnaprej vse določeno

Hočeš reči, da verjameš v usodo? :)

Double_J ::

Hoče rečt, da je človek produkt nekega procesa. Procesa, na katerega nima vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

pivmik ::

IceMan: usoda, to so pravljice za v vrtec.

Double_J: Točno tako!
LP, Gregor GRE^

undefined ::

> IceMan: usoda, to so pravljice za v vrtec.
> Double_J: Točno tako!

Žal, Picnik, tukaj si v kontraditku. Če verjameš v eno, moraš tudi v drugo, ker je govora o eni in isti stvari.

usoda - potek človekovega življenja, na katerega se ne da vplivati

:)

Double_J ::

Se mi zdi, da je usoda zgolj povezana z determinizmom. Vse je določeno vnaprej.

Jaz pa dopuščam tudi random. Torej, da ni vse določeno vnaprej. Ampak kljub temu nima človek nobenega vpliva na ta proces, ki morda vsebuje tudi true random.

frenk ::

IceMan: jest verjamem v usodo, ampak usoda me pr men drgačno definicijo...a ti verjemeš v usodo?:)

živim zato da uživam:D

p.s.:random ne obstaja:)

p.p.s.:oz če random obstaja obstaja tudi kaos:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

undefined ::

> a ti verjemeš v usodo?

Ja in ne. Odvisno od počutja. ;)

Bolj se nagibam k NE. Lahko pa tud rečem, da sem včasih bolj v to verjel, kot danes. Danes dosti bolj verjamem, da je vse random chaos. Če nate pade toča, to ni nobena usoda, ampak kar lepo random. :)

> oz če random obstaja obstaja tudi kaos

Točno tako, v to najbolj verjamem. :)

frenk ::

torej če je kaos, se dogodki ne odvijajo po nobenem zakonu...al pa mogoče še ne poznamo vseh zakonov:)

hm...morm rečt da sm nažalost tolk neumn da kaosa tud prmbližn ne morm razumet:D

undefined ::

> torej če je kaos, se dogodki ne odvijajo po nobenem zakonu...al pa mogoče še ne poznamo vseh zakonov

Po katerem zakonu te, po tvojem, pes ugrizne? Po katerem zakonu tinehote pohodiš ščurka? Po katerem zakonu nekoga povozi vlak? Nekaj preprostih primerov, kar se lahko zgodi vsakomur. Meniš, da za vse te dogodke obstajajo neki zakoni? Če je temu res tako, potem lahko le še rečemo, da imajo mnoge religije prav glede nekaterih osnovnih stvari - zakonov, ki jih pridigajo. :)

frenk ::

premal podatkov...če hočš rešt "primer pes" morš vedt kašne gene ima pes, kašno je bilo njegovo otroštvo, in kaj je nekdo delal ko ga je ugriznil pes

če bi recimo imeli neskončno mnogo paralelnih vesolij, bi se v vseh vse odvijalo enako, če bi bilo pa tako kot ti praviš(kaos), bi se pa v vsakem vesolju dogajale drugačne stvari

torej vzrok za padec jabolka ni gravitacija ampak naključje, random:\

undefined ::

> premal podatkov...če hočš rešt "primer pes" morš vedt kašne gene ima pes, kašno je bilo njegovo otroštvo, in kaj je nekdo delal ko ga je ugriznil pes

Potem pa reši ta dva primera:
Po katerem zakonu ti nehote pohodiš ščurka?
Po katerem zakonu nekoga povozi vlak?

> če bi recimo imeli neskončno mnogo paralelnih vesolij, bi se v vseh vse odvijalo enako, če bi bilo pa tako kot ti praviš(kaos), bi se pa v vsakem vesolju dogajale drugačne stvari

Ja, takšna je pravilna teorija paralelnih univerzumov. Sicer pa smo temu že prišli do dna v oddelku Z&T, da paralelna vesolja pravzaprav ne obstajajo. :)

frenk ::

če bi hotu najdt 100% vzrok za pohojenega ščurka, oz. povoženega človečka, bi mogu upoštevat vse kar se je zgodila pred tem, ker vse to posredno ali pa neposredno vpliva na ta dogodek in jest ti zdej ne morm razlagat premika vsazga atoma:)

p.s.:bog ne kocka(čeprav ne verjamem v boga):)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

undefined ::

> čeprav ne verjamem v boga

Potemtakem si v kontradiktu s svojimi prejšnjimi izjavami. Tudi Einstein je pri koncu svojega življenja nekaj sanjal in je dejal, da je vse urejeno po sistemu kot ura in da je za to zagotovo odgovorna neka višja sila, kot je Bog. Torej, če verjameš v to urejenost in absolutne zakone vseh stvari, ki se zgodijo, potem tudi posledično verjameš v Boga. :)

MadMicka ::

Jaz živim zaradi življenja samega. Uživam v drobnih stvareh. Kakih velikih, idealiziranih ciljev ne potrebujem. In upam, da bom še dolgo živel :)

pivmik ::

Vi gledate preveč omejeno.
Samo svoje življenje gledate in mislite da vse je random. A ni!
Vse se zgodi po točno določenem algoritmu, ki ga me ne razumemo in pač rečemo da je vse random.

Sploh pa... a mi kdo zna definirati RANDOM (brez linkov do angleških strani in googla, naj nekdo pove s svojimi besedami).

Neskončno/nešteto ne obstaja, ne more obstajati.

Pa ne uporabljam besede usoda ker to je zame pravljica, to se uporablja v knigah in filmih.
Jaz govorim bolj v znanstveni domeni.
LP, Gregor GRE^

frenk ::

iceman: če izključujem random še ne pomeni da vključujem boga...to mi morš mal razložit:)

picnik:dej mi poj razlož kva je za vesoljem:\

Thomas ::

Random je zate vsak data stream, katerega korelacija s tvojo predikcijo niha okoli ničle. Decimalke števila PI so zate random, če jih ne znaš predvidevati bolje, kot vsako deseto.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

frenk ::

thomas: kva je pa zate random?

OwcA ::

Em, saj ti je ravnokar povedal. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pivmik ::

frenk:
Kaj kaj je z vesoljem?
Pač vesolje je vesolje, tuki se še posebej vidi kako znanstveniki lahko vse vnaprej in za nazaj izračunajo. Ker nič ni random. Vse se dogaja po nekih "pravilih".
Sicer rezultati niso ZELO natančni, ker pač znanstveniki ne poznajo vseh pravil in nimajo vseh informacij na voljo.

Owca:
frenk je spraševal kaj Thomas-u pomeni random.
Thomas pa je prej razlagal kaj pomeni random za nekoga drugega.
LP, Gregor GRE^

frenk ::

picnik: ja se popolnoma strinjam, ampak jest nism reku kva je Z vesoljem ampak kva je ZA vesoljem...torej tam kjer se vesolje konča...nekej more bit ker sicer bi vse skupej zlezlo zaradi gravitacije, ker pa je vesolje neskončno(moje mnenje) je za planetom ali osončjem ali galaksijo še naslednja galaksija, osončje in planet in tako ima vsak element vesolja na vseh koncih delovanje gravitacijske sile

Thomas ::

Tale "moja" definicija randoma je odlična. Lahko bi jo tudi nekoliko dopolnil:

Data stream je random, če ne obstaja noben fizikalen proces, ki bi dajal output, s pozitivno korelacijo s tem streamom (=tokom).

Če recimo radioaktivne atome vodi v razpadanje true random, potem ne bomo mogli nikoli niti v principu narediti mašine, ki bi diagnosticirala verjetnost razpada posameznega atoma bolje, kot če bi kar ugibali.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tic ::

U bistvu iz biološko-zgodovinskega stališča, živimo, da nadaljujemo svojo raso (nasledimo starše) in evolucioniramo sebe :)
persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je zgodba že vnaprej določena? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17123496 (19842) Timurlenk
»

Determinizem in svobodna volja (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
63260969 (54936) Pyr0Beast
»

Hrvaška naključnost zastonj (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
568409 (5551) antonija
»

Prava naključnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
525012 (4066) Roadkill
»

Teorija Usode (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
706894 (5908) _marko

Več podobnih tem