» »

Plačevanje STROŠKOV NA BESEDO?! Stanodajalec zaračunava prevelike stroške, položnic pa NOČE dati na vpogled!

Plačevanje STROŠKOV NA BESEDO?! Stanodajalec zaračunava prevelike stroške, položnic pa NOČE dati na vpogled!

1
2
»

tony1 ::

V teh časih verjetno niso fizično v službi, prevezav pa nimajo narejenih in telefoni zvonijo v prazno. Pošlji jim mail.

otago ::

Comparator je izjavil:



otago: kaj si imel v mislih z "fejkanjem šolskega okoliša"? kakšnih šol tukaj v bližini ni drugače.


Delajo v LJ razni solniki tako. Imas uradno naslov pri sorodniku, lastniskem stanovanju(ki se oddaja), zivis drugod. Banalen primer je, da otrok obiskuje solo za Bezigradom, kjer dela stars npr. na ARSO, uradni naslov v "pravem okolisu" na sorodnikovo stanovanje stima (tam so v RL studenti), zivijo pa v okolisu, ki spada pod Rakovo Jelšo. Ko je otrok enkrat vpisan, potem lahko tudi ostane po uradni preselitvi na maticni soli. Saj ves, stres zaradi preselitve, menjave sosolcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Jure14 ::

Plačuješ verjetno "na roko"?
Dobiš kako potrdilo o plačilu?
Da ne bo na koncu trdil, da nisi še nobene najemnine plačal.

MIHAc27 ::

verjetno se temu najlažje izogneš, če narediš eno simpl tabelico z meseci, drugo polje je Plačal stroške in najemnino tretje pa lastnikov podpis. Pa en tak list sprintaš za celo leto.
Tko kot imajo v javnih WCjih za evidenco čiščenj. Pa naj se vsakič ko dobi še podpiše.

Drugače 'na roko' ni prepovedano.

m0LN4r ::

Po vsem tem prebranem enostavno ne morem verjeti, da si se vedno v istem stanovanju, kako dolgo pa se bos? 1 mesec, 2, 3 mogoce 4 ?
Sej te je ze za nazaj nategnil sigurno parkrat, pa ti mu se gres delat na roke in rihtas stanovanje.
Na besedo se nic ne dela dandanes, pol pa je taksno sranje.

MIHAc27 je izjavil:

Aja obvezno pofotkaj stanovanje, pa svoje stvari. Če kaj izgine ga prijaviš. Če ti najde namišljen problem, da ti ne bi vračal varščine imaš tudi dokaz, da ni bolo nič narobe.

10 minutk fotkanja ti lahko razreši marsikak glavobol. Poslikaj serijske številke/nalepke. Če se ukradeno znajde pri njem ga je na....
To naredi za vsak slucaj, se pa tudi obratno zna zgoditi. Oz. se nam je. Bisvi najemnik je bil malo bolj nasilen, v pol leta so bli polomljeni predali, omare, v vratih za wc luknja od brcanja znogo pa nalepljena slika potem cez da se ne vidi, potrgane zavese, v parketu luknje, kot da bi vdarjal s kladivom, odtrgana noga jedilne mize, je bila samo nastavljena spodaj, zadnje 3 mesce ni placeval najemnine, ni da ni.
Pred tem 7 let je stanovanje bilo kot novo, po tej druzini pa si imel obcutek, kot da so se vsak dan tepli notr kot zivali.
Od takrat naprej na lepe besede vec nima nista...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Likalnik ::

Meni je čudno, da si sploh na začetku sprejel način poslovanja, da ti on sporoča višino stroškov vode, elektrike...itd....itak, da bo več rekel kot je pa res....uglavnem tako, kot so ti že ostali svetovali...upam, da iščeš novo stanovanje.....v tem stanovanju pa predno greš....zamenjaj ključavnico...tako, da lastnik ne bo imel ključa...pa v kopalnici pusti odprto vodo:)....

Uglavnem...če rabiš stanovanje jaz vem za enega...ne vem koliko vas je pa iz katerega konca države.....nekaj je pa fix....vse položnice boš vsak mesec šel sam plačati...tako, da boš točno vedel koliko in kaj plačuješ:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

m0LN4r ::

pa v kopalnici pusti odprto vodo:)....
To se naredi v kotlicku za wc, da se ne zapre.
Jaz npr. dobim od najemodajalca na koncu leta tako podroben obracun, par strani, je do centa natacno vse gori. Vidimo se 1x na leto, samo za to da prinese te papirje in sampanjec za novo leto.
Tak se to dela in ne drugace. Ce se kaj pokvari poklicem, on poslje firmo, jaz samo podpisem da je delo opravljeno in to je to.
Za malenkosti pa grem jaz nabavit in mu posljem v PDF racun materiala in mi razliko odsteje od najemnine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Comparator ::

m0LN4r je izjavil:

Po vsem tem prebranem enostavno ne morem verjeti, da si se vedno v istem stanovanju, kako dolgo pa se bos? 1 mesec, 2, 3 mogoce 4 ?
Sej te je ze za nazaj nategnil sigurno parkrat, pa ti mu se gres delat na roke in rihtas stanovanje.
Na besedo se nic ne dela dandanes, pol pa je taksno sranje.


"Sej te je ze za nazaj nategnil sigurno parkrat" To sem sumil že od začetka, vendar nisem nič rekel zaradi ljubega miru. Ampak sedaj mi je pa dosti, ne bo mene noben "nategoval": stroške bom plačal točno toliko kot so in niti evra več.

Drugače pa plesen sem zrihtal v stanovanju na svoje stroške takoj ob vselitvi. Takrat še nisem mogel vedeti kakšne bojo položnice.

Likalnik: "Meni je čudno, da si sploh na začetku sprejel način poslovanja, da ti on sporoča višino stroškov vode, elektrike"

Saj tega nisem mogel vedeti. Meni je bilo samoumevno da se pokažejo položnice.

Me prav zanima koliko je še takih najemodajalcev, ki ti kar takole na "skret papir" napišejo stroške, brez kakršnih koli položnic?

Zgodovina sprememb…

proto ::

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta. Potem pa vzemi denar iz kuverte in ko ti bo udrl notri, se zlaži še policiji, da ti je ukradel denar in da si zamnejal kjučavnico in samo ti si imel ključ in ko je on udrl notri, ti je še denar ukradel.

Če nista ob spisu pogodbe poslikala stanovanje (ali da piše vsebina do žlice natančno v podobi), mu lahko pokradeš vso notranjost in on ne bo mogel dokazati, da je neka stvar bila ob vselitvi notri. Potem te mora on tožit, samo brez slikovnih dokazov nima za burek na sodišču.


Ne rabiš plačevati položnic, dokler ti jih ne pokaže. Najemnino poračunaj z varščino.

To so eni in isti mutibariči. Poisči si novo stanovaje vmes. Skoz te bo nategoval. Kmalu bo pripeljal svojega "vodovodarja/električarja/drugega majstra", ki si bo izmislil fantomsko škodo na tvoj račun.


Sem zaznal Mariborski primitivizem v tem sestavku?

Samo omenim, da, ce bi se kdo moji skromni osebnosti sel kaj takega (s tem, da njegovega razloga ne bi bilo, sem posten, za razliko od najemojemalcev in najemodajalcev, predvsem prvih, ki so se ze izkazali za totalne pizde), bi doticna oseba slucajno trcila, popolnoma nepovezano, s kaksno drugo osebo, na popolnoma drugi lokaciji in bi potem porabila ves denar za make up, plastiko, skratka za popravljanje delov telesa, ki jih res noces imeti poskodovanih. Tudi druzinska draguljarna bi trpela, po drugi strani se pa ne bi niti malo sekiral za "protiukrepe".

Vedno se morate zavedati, da vedno obstaja oseba, ki je lahko, v danih okoliscinah, vecja pizda od tebe. In da obstajajo osebe, ki so danes na pogled medvedki, danes so "stari prdci", pred 40 leti so se pa s ketnami zbijali med Sisko in Bezigradom in je za njih danasnja smrkovina samo zalost od clovestva. Ampak imajo hudo burno preteklost in razna zanimiva poznanstva. Noble face, iron fist.

Preprosto najdi drugo stanovanje, se poslovi od nateguna in to je to. Bosta oba zadovoljna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Comparator ::

proto je izjavil:

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta. Potem pa vzemi denar iz kuverte in ko ti bo udrl notri, se zlaži še policiji, da ti je ukradel denar in da si zamnejal kjučavnico in samo ti si imel ključ in ko je on udrl notri, ti je še denar ukradel.

Če nista ob spisu pogodbe poslikala stanovanje (ali da piše vsebina do žlice natančno v podobi), mu lahko pokradeš vso notranjost in on ne bo mogel dokazati, da je neka stvar bila ob vselitvi notri. Potem te mora on tožit, samo brez slikovnih dokazov nima za burek na sodišču.


Ne rabiš plačevati položnic, dokler ti jih ne pokaže. Najemnino poračunaj z varščino.

To so eni in isti mutibariči. Poisči si novo stanovaje vmes. Skoz te bo nategoval. Kmalu bo pripeljal svojega "vodovodarja/električarja/drugega majstra", ki si bo izmislil fantomsko škodo na tvoj račun.


Sem zaznal Mariborski primitivizem v tem sestavku?

Samo omenim, da, ce bi se kdo moji skromni osebnosti sel kaj takega (s tem, da njegovega razloga ne bi bilo, sem posten, za razliko od najemojemalcev in najemodajalcev, predvsem prvih, ki so se ze izkazali za totalne pizde), bi doticna oseba slucajno trcila, popolnoma nepovezano, s kaksno drugo osebo, na popolnoma drugi lokaciji in bi potem porabila ves denar za make up, plastiko, skratka za popravljanje delov telesa, ki jih res noces imeti poskodovanih. Tudi druzinska draguljarna bi trpela, po drugi strani se pa ne bi niti malo sekiral za "protiukrepe".

Vedno se morate zavedati, da vedno obstaja oseba, ki je lahko, v danih okoliscinah, vecja pizda od tebe. In da obstajajo osebe, ki so danes na pogled medvedki, danes so "stari prdci", pred 40 leti so se pa s ketnami zbijali med Sisko in Bezigradom in je za njih danasnja smrkovina samo zalost od clovestva. Ampak imajo hudo burno preteklost in razna zanimiva poznanstva. Noble face, iron fist.

Preprosto najdi drugo stanovanje, se poslovi od nateguna in to je to. Bosta oba zadovoljna.


Sam sem vedno bil in vedno bom fer in to zahtevam tudi od najemodajalca! Nima najmodajalec si kaj zmišljevati si stoškov in jih prikazovati višje kot so v resnici. Stanovanje seveda iščem novo. Problem je to da ima on še več kot eno najemnino pri sebi. Problem je tudi da je vsa ta leta na podoben način goljufal tudi vse ostale stanovalce. In problem je da takole laže v faco. Vglavnem mene ne bo goljufal! Odvisno ali bo od sedaj naprej fer ali ne, v odvisnosti od tega se bom odločal ali bom podal civilno tožbo, klical na stanovanjski inšektorat, FURS, DURS, Zvezo potrošnikov Slovenije, Urad za varstvo potrošnikov, energetsko inšpekcijo in tržni inšpektorat, ter vse ostale za to pristojne inštitucije. V odvisnosti od tega ali bo delodajalec fer ali pa ne bo, se bom odločil ali bom o goljufijah obvestil tudi vse ostale stanovalce,se poslužil vseh možnih državnih inštitucij in naredil vse kar je v moji moči da se zagotovi PRAVICA. Sem že enkrat omenil, pa bom še enkrat: "Sam sem vedno bil in vedno bom fer in to zahtevam tudi od najemodajalca!"

Zgodovina sprememb…

MIHAc27 ::

Mislim, neglede na razplet, bi bilo od tebe lepo, da obvestiš še ostale sonajemnike kakšen gospodar je. Mogoče se kdo niti ne zaveda.
Ali bodo kaj ukrepali ali ne je pa potem odvisno od posameznika. Marsikomu je mogoče tudi vseeno.

proto ::

Comparator je izjavil:


Sam sem vedno bil in vedno bom fer in to zahtevam tudi od najemodajalca! Nima najmodajalec si kaj zmišljevati si stoškov in jih prikazovati višje kot so v resnici. Stanovanje seveda iščem novo. Problem je to da ima on še več kot eno najemnino pri sebi. Problem je tudi da je vsa ta leta na podoben način goljufal tudi vse ostale stanovalce. In problem je da takole laže v faco. Vglavnem mene ne bo goljufal! Odvisno ali bo od sedaj naprej fer ali ne, v odvisnosti od tega se bom odločal ali bom podal civilno tožbo, klical na stanovanjski inšektorat, FURS, DURS, Zvezo potrošnikov Slovenije, Urad za varstvo potrošnikov, energetsko inšpekcijo in tržni inšpektorat, ter vse ostale za to pristojne inštitucije. V odvisnosti od tega ali bo delodajalec fer ali pa ne bo, se bom odločil ali bom o goljufijah obvestil tudi vse ostale stanovalce,se poslužil vseh možnih državnih inštitucij in naredil vse kar je v moji moči da se zagotovi PRAVICA. Sem že enkrat omenil, pa bom še enkrat: "Sam sem vedno bil in vedno bom fer in to zahtevam tudi od najemodajalca!"


Ce nisi opazil, sem govoril o "ukrepih" primitivca, ki sem ga citiral. Dokler se posluzujes drzavnih organov, je cisto ok. Bi te pa vseeno opozoril, da pazi na zobe, ce se spravi mirne volje goljufati pri stroskih je sposoben se cesa drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Comparator ::

proto je izjavil:

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta. Potem pa vzemi denar iz kuverte in ko ti bo udrl notri, se zlaži še policiji, da ti je ukradel denar in da si zamnejal kjučavnico in samo ti si imel ključ in ko je on udrl notri, ti je še denar ukradel.

Če nista ob spisu pogodbe poslikala stanovanje (ali da piše vsebina do žlice natančno v podobi), mu lahko pokradeš vso notranjost in on ne bo mogel dokazati, da je neka stvar bila ob vselitvi notri. Potem te mora on tožit, samo brez slikovnih dokazov nima za burek na sodišču.


Ne rabiš plačevati položnic, dokler ti jih ne pokaže. Najemnino poračunaj z varščino.

To so eni in isti mutibariči. Poisči si novo stanovaje vmes. Skoz te bo nategoval. Kmalu bo pripeljal svojega "vodovodarja/električarja/drugega majstra", ki si bo izmislil fantomsko škodo na tvoj račun.


Sem zaznal Mariborski primitivizem v tem sestavku?

Samo omenim, da, ce bi se kdo moji skromni osebnosti sel kaj takega (s tem, da njegovega razloga ne bi bilo, sem posten, za razliko od najemojemalcev in najemodajalcev, predvsem prvih, ki so se ze izkazali za totalne pizde), bi doticna oseba slucajno trcila, popolnoma nepovezano, s kaksno drugo osebo, na popolnoma drugi lokaciji in bi potem porabila ves denar za make up, plastiko, skratka za popravljanje delov telesa, ki jih res noces imeti poskodovanih. Tudi druzinska draguljarna bi trpela, po drugi strani se pa ne bi niti malo sekiral za "protiukrepe".

Vedno se morate zavedati, da vedno obstaja oseba, ki je lahko, v danih okoliscinah, vecja pizda od tebe. In da obstajajo osebe, ki so danes na pogled medvedki, danes so "stari prdci", pred 40 leti so se pa s ketnami zbijali med Sisko in Bezigradom in je za njih danasnja smrkovina samo zalost od clovestva. Ampak imajo hudo burno preteklost in razna zanimiva poznanstva. Noble face, iron fist.

Preprosto najdi drugo stanovanje, se poslovi od nateguna in to je to. Bosta oba zadovoljna.


Proto: sveckin post je bil sporen, ti pa si neumnost povzdignil na povsem nov nivo! Da bi se ti,(hipotetično govorimo), zaradi ukradenega pribora poslužil metod, ki bi te za leta in leta spravila v zapor je neumnost brez primere!

V primeru kakršnega koli nasilja z njegove strani pa se bom poslužil policije, vseh pristojnih inšpekcij in državnih organov, civilne tožbe in medijskega linča. Zaradi mene je on lahko sposoben delati bedarije, dejstvo je da bo potem tudi odsedel v zaporu.

Zgodovina sprememb…

Comparator ::

A ima še kdo kkšn predlog kaj bi se dal narest da se zagotovi pravica v kolikor bo najemodajalec zadevo STOPNJEVAL (v okviru zakonskih zmožnosti)?

Recimo nevem loh z frendi nardimo plakate in transparente in delamo mal antireklame njegovemu podjetju in njemu samemu; kot neke vrste zaslužen medijski linč. Ali pa lahko gremo do vseh blokov ki jih ima v lasti in vsakemu v nabiralnik damo pismo, kjer jih obvestimo da jih goljufa pri stoških.

Vem da ste tukaj gor tudi zelo kreativni ljudje: Kaj so še take legalne ideje?

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Bolj ta varianta "Ali pa lahko gremo do vseh blokov ki jih ima v lasti in vsakemu v nabiralnik damo pismo, kjer jih obvestimo da jih goljufa pri stoških."


Pa pazi na kakšen način boš pisal, da ne boš še zraven plačeval. V najemnikih vzbudi sum na nepravilnost, naj ga zasujejo z vprašanji, . . .

m0LN4r ::

1. Odseli se
2. Cez nekaj casa, ko bo nekdo drug v stanovanju se vrnes in poves kako te je ogoljufal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
819143 (6470) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717717 (7485) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363634 (56550) Ishmael
»

Podnajemnik brez pogodbe

Oddelek: Loža
304890 (4008) Daedalus
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637467 (23942) Timurlenk

Več podobnih tem