» »

Odkupne cene mesa, mleka in lesa dol

Odkupne cene mesa, mleka in lesa dol

zobnik ::

...meso iz 3.35 na 3 evre, mleko vrjetno par centov dol na kakih 25 centov+. Me prav zanima, če se bodo tud cene v trgovin znižale....

fikus_ ::

Mleko je IT štopala (vsaj pred dvema tednoma je bilo tako), les še nekaj časa ne bo šel, v AT se je zaustavil odkup, za meso pa ne vem.

zobnik ::

Tud uvoz se ustavlja, pričakujemo padec cen po trgovinah...al pa bodo vojni dobičkarji in pohlepneži.

jocoj ::

Ne vem. Jaz sem bil vceraj v trgovini in pol artiklov je drazjih kot dva tedna nazaj.

call_cry-pto ::

zobnik je izjavil:

...meso iz 3.35 na 3 evre, mleko vrjetno par centov dol na kakih 25 centov+. Me prav zanima, če se bodo tud cene v trgovin znižale....


Mesa ima slovenija prevec (piscancje, goveje meso). Ce je transport zaprt zarad karanten je izvoz zmanjsan. Posledicno ga vec ostane v sloveniji. Vec ponudbe manj povprasevanja in cena pade. Za hrano, ki jo mocno uvazamo iz karanten recimo italija zelenjava, sadje, lahko pricakujemo obratno

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Uvaža se kar precej, samooskrba je 40%.

starfotr ::

Tranzit robe, predvsem hrane dela nemoteno brez težav. Tranzit ljudi je pa druga pesem.

Lahko vir na padec cen?

call_cry-pto ::

Tranzit robe z nekaj procenti manj zalozeni, je ze manj dolocenih artiklov

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Saj imamo državne blagovne rezerve.

Samozadostnost je pa pač itak na psu, tako, da ne pričakovat, da bodo meje večno odprte in da nam bodo druge države z veseljem prodajale. Še mask nam nočejo dat.

;-) ::

jocoj je izjavil:

Ne vem. Jaz sem bil vceraj v trgovini in pol artiklov je drazjih kot dva tedna nazaj.


Res je sploh v jagru za tavelik kozarec majoneze 3.6€. obup

louser ::

call_cry-pto je izjavil:

zobnik je izjavil:

...meso iz 3.35 na 3 evre, mleko vrjetno par centov dol na kakih 25 centov+. Me prav zanima, če se bodo tud cene v trgovin znižale....


Mesa ima slovenija prevec (piscancje, goveje meso). Ce je transport zaprt zarad karanten je izvoz zmanjsan. Posledicno ga vec ostane v sloveniji. Vec ponudbe manj povprasevanja in cena pade. Za hrano, ki jo mocno uvazamo iz karanten recimo italija zelenjava, sadje, lahko pricakujemo obratno

Meso je pri nas poceni in ne prinaša velikih profitov.
Vir: direktor Zadruge Radgona.

jocoj ::

Lol, res verodostojen vir. Če ni bi imeli profita se ne bi ukvarjali z intenzivno živinorejo.

call_cry-pto ::

Ok mesojedci bodo preziveli. Kaj pa vegani? Za frutarijance pa bo zelo tezko :( bo vsaj zadost taglavnega sadja banan, hvala bogu za slovensko pristanisce

IL_DIAVOLO ::

Mleko je ze ves cas poceni, ce ne kupujes drage embalaze z zamaskom, pa po možnosti alpskega, ki je drag ko pes. Vec kot 70 centov za liter mleka ze lep cas nisem dal.

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

Ok mesojedci bodo preziveli. Kaj pa vegani? Za frutarijance pa bo zelo tezko :( bo vsaj zadost taglavnega sadja banan, hvala bogu za slovensko pristanisce


Sadje si lahko pridelaš sam in ga skladiščiš čez zimo, v dobri kleti določene vrste jabolk zdržijo do marca/aprila, potem pa je počasi že drugo sadje.

Magic1 ::

Jaz kupujem alpsko(3.5 z zamaškom) mleko ali z mlekomata. Oba me staneta cca. 70 centov.
Magic

call_cry-pto ::

PreviousUser je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Ok mesojedci bodo preziveli. Kaj pa vegani? Za frutarijance pa bo zelo tezko :( bo vsaj zadost taglavnega sadja banan, hvala bogu za slovensko pristanisce


Sadje si lahko pridelaš sam in ga skladiščiš čez zimo, v dobri kleti določene vrste jabolk zdržijo do marca/aprila, potem pa je počasi že drugo sadje.


Ok, bom posadil jablano na balkonu.

PreviousUser ::

call_cry-pto je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

call_cry-pto je izjavil:

Ok mesojedci bodo preziveli. Kaj pa vegani? Za frutarijance pa bo zelo tezko :( bo vsaj zadost taglavnega sadja banan, hvala bogu za slovensko pristanisce


Sadje si lahko pridelaš sam in ga skladiščiš čez zimo, v dobri kleti določene vrste jabolk zdržijo do marca/aprila, potem pa je počasi že drugo sadje.


Ok, bom posadil jablano na balkonu.


Dosti pa jih ne živi v stanovanjih.

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

Vira ne morem dat, ker so odkupne cene po nižjih prišle ven ta teden...Torej novinarji, kje so sedaj.

IL_DIAVOLO ::

Magic1 je izjavil:

Jaz kupujem alpsko(3.5 z zamaškom) mleko ali z mlekomata. Oba me staneta cca. 70 centov.


Vsepovsod je cez evro. Ne nalagaj.

Evolve ::

Upam da bodo šle tudi cene nepremičnin dol.

Magic1 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Jaz kupujem alpsko(3.5 z zamaškom) mleko ali z mlekomata. Oba me staneta cca. 70 centov.


Vsepovsod je cez evro. Ne nalagaj.

Šparov in Mercatorjevo trajno mleko je 79centov. Oboje polni ljubljanske mlekarne. Pri obeh se da vzet še dodatnih 25% dol na 12pack šteko. Špar ima 10% na nakup par dni vsak teden. Torej daš 60-71 centov na liter. Če pa želiš, da ti piše na veliko Alpsko mleko od LM na embalaži pa kar daj 1€.
Magic

IL_DIAVOLO ::

Kupujem v lidlu ali hoferju za 65 centov.

Er333 ::

Ne nakladat, je kar razlika v okusu med alpskim in merkatorjevim mlekom.
Ker ga malo porabim raje kupim dražjega, ker JE boljši.

Magic1 ::

Če hočeš boljši, greš po sveže polnomastno mleko. Samo je malo več dela in ni vedno pri roki...
Magic

Er333 ::

Točno to. Nimam se časa vozit do neke kmetije po par litrov mleka, pa tam zvonit na vrata in čakat. Pa tut finančno se ne izide, ker bi toliko kot za mleko, dal še za bencin.
Mlekomatov pa tut nimamo vsi v bližini.
Je alpsko čist ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Er333 ()

tikitoki ::

Sej imaš v trgovini nehomegizirano mleko. Bistveno boljše je.

jocoj ::

tikitoki je izjavil:

Sej imaš v trgovini nehomegizirano mleko. Bistveno boljše je.

Ki pa ni trajno, kot je alpsko. Poleg tega zakaj bi bilo boljše? Sploh veš, kaj je homogenizacija?

zmaugy ::

Homogenizirano mleko je meni od nekdaj bilo bolj okusno. Pa ker je tudi sterilizirano, zdrži dlje. Win win. Sicer so baje tiste drobne kapljice maščobe na slabem glasu zdravstveno, ampak sam vztrajam.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Evolve ::

zmaugy je izjavil:

Homogenizirano mleko je meni od nekdaj bilo bolj okusno. Pa ker je tudi sterilizirano, zdrži dlje. Win win. Sicer so baje tiste drobne kapljice maščobe na slabem glasu zdravstveno, ampak sam vztrajam.

Đizs zarad kakšnih stvari nekateri komplicirate

dej naj zadaj nekdo začne še s kokosovim pa ne vem kakšnim mlekom še .. adijo pamet

DOOM_er ::

Robots will steal your job. But that's OK

c3p0 ::

Molža mandljev je časovno potratna zadeva, zato zdaj raje kupim sveže pomolzene.

tikitoki ::

jocoj je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sej imaš v trgovini nehomegizirano mleko. Bistveno boljše je.

Ki pa ni trajno, kot je alpsko. Poleg tega zakaj bi bilo boljše? Sploh veš, kaj je homogenizacija?


Definitivno vem bolje, k ti.

Očitno tudi še nisi slišal za okus, ki je sicer subjektiven.

APPluk ::

Vsi, ki tako pričakujete padec cen, zakaj nakupujete meso, mleko v trgovinah?
Povsod v Slovenjij so majhnji kmetje (2,3,...,10 glav), ki bi pomoje z veseljem prodali 2litra mleka vsak dan po 0,5€/liter, če bi le bila stranka disciplinirana in bi vsak dan ob določeni uri prišla po mleko itd., to je 30€ mesečno.
Ali pa meso, govedina se v trgovinah prodaja po 7+€/kg, poleg tega je to meso "industrijsko", z govedo delajo vse samo, da bo večja teža, kmetje prodajajo meso po 5,6€/kg, za katerega ponavadi veš kaj dobiš (vprašaš malo okolico, ga malo spremljaš, prvič kupiš samo nekaj kg).
Če se malo znajdeš in zapraviš kakšno minuto na dan, ki bi jo drugače preživel za televizijo, lahko živiš cenejše, bolj zdravo in še majhnemu kmetu pomagaš.
Pa poglejte malo odkupne cene in prodajne, ni malo sramotno, da kmet ki zapravi 2 leti dela (strošek mehanizacije, veterinarska oskrba!!!) za bika, vola, telico dobi na koncu manj kot 50% cene izdelka, medtem ko klavnica in trgovina dobita več za delo, ki sta ga opravili v 2 dneh?!?
Pa ne mi s subvencijami, katere dobijo večji kmetje, ki si lahko s tem kupijo mehanizacijo, da imajo na konc manj dela kot majhen kmet.

jocoj ::

tikitoki je izjavil:

jocoj je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Sej imaš v trgovini nehomegizirano mleko. Bistveno boljše je.

Ki pa ni trajno, kot je alpsko. Poleg tega zakaj bi bilo boljše? Sploh veš, kaj je homogenizacija?


Definitivno vem bolje, k ti.

Očitno tudi še nisi slišal za okus, ki je sicer subjektiven.

Očitno nimaš pojma, ker ta postopek ne vpliva na okus. Očitno ti je boljše, ker takšno mleko ne prodajajo z manj maščobe kot mnoga ostala. Sicer si pa podal neposrečeno primerjavo, ker takšno mleko ne dobiš kot trajno

APPluk je izjavil:

Vsi, ki tako pričakujete padec cen, zakaj nakupujete meso, mleko v trgovinah?
Povsod v Slovenjij so majhnji kmetje (2,3,...,10 glav), ki bi pomoje z veseljem prodali 2litra mleka vsak dan po 0,5€/liter, če bi le bila stranka disciplinirana in bi vsak dan ob določeni uri prišla po mleko itd., to je 30€ mesečno.
Nihče ti ne bo prodal po pol evra mleko, poleg tega je to mleko kratke uporabe, ga je treba prekuhavato in ima več maščobe, kot jo je pripravljeno konzumirati 90% ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394091 (2191) hr_natakar
»

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28947751 (39196) globalna80
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237749 (33182) Terman
»

Mleko iz mlekomata (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516289 (13784) janhar

Več podobnih tem