» »

Plačevanje STROŠKOV NA BESEDO?! Stanodajalec zaračunava prevelike stroške, položnic pa NOČE dati na vpogled!

Plačevanje STROŠKOV NA BESEDO?! Stanodajalec zaračunava prevelike stroške, položnic pa NOČE dati na vpogled!

«
1
2

Comparator ::

Stroški so se do sedaj plačevali "na besedo". Problem pa se pojavi, ko se en mesec stroški za elektriko in vodo nerazumno čudežno dvignejo! Stanodajalca sem vljudno pozval naj pošlje kopije položnic na vpogled, vendar noče.

Tudi položnice skupne elektrike v katero so poleti vključene samo štiri luči na hodniku, ki svetijo nekaj minut na dan, znašajo pa 140 EUR dajejo vedeti, da z obračunavanjem stroškov nekaj ne štima. Ali obstaja kak zakon, po katerem imam pravico videti položnice za stanovanjske stroške, ki jih moram plačati?

Zdaj grozi da mi bo vse stvari zmetal ven in me takoj vrgel na cesto. Stanovanjski zakon določa minimalni 90 dnevni odpovedni rok, mogoče se bo pa za njegovo upoštevanje treba obrniti na višje inštance.

Ali se vam je že zgodilo kaj podobnega? Kaj storiti v takem primeru?

koyotee ::

Najprej si zrihtaj drugo stanovanje potem pa ga prijavi na ustrezne inspekcije.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kixs ::

Nikoli na besedo. Vedno te hocejo nategniti!

Tudi mene so, kljub dogovoru ob podpisu najemne pogodbe, da placujem poloznice na vpogled, potem samo poslali rocni dopis s stroski. Po nekaj mesecih sem zatezil, da zelim vsaj videti poloznice, ker so mi bile cene sumljive. Zenska ni hotela pokazati, dokler nisem rekel, da ne bom vec placeval stroskov. Izkazalo se je, da so vse postavke bile visje za cca 15-20%.

Comparator ::

koyotee je izjavil:

Najprej si zrihtaj drugo stanovanje potem pa ga prijavi na ustrezne inspekcije.


Katere točno? Zaenkrat še ne nameravam, razmišljam pa tudi o tem če bo potrebno.

Še največji "hec" je to da sem bil jaz fer in sem stanodajalcu sam saniral plesnive stene v kopalnici in spalnici in to na lastne stroške. On pa takole..

Stanovanje je težko najet v parih dneh. Če bo prišlo do kakšnih incidentov s strani delodajalca bom prisiljen poklicat policijo, druge rešitve ni.

Na Erarju gledam da ima njegovo drugo podjetje za več kot pol miljona prejemkov samo s strani ministrstva za obrambo, to ne more biti legalen denar! Morda bi blo treba zadevo mal raziskat..no če bo delal kakšne incidente in bo nasilen, vsekakor bom raziskal.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Sektor za stanovanja
MINISTRSTVO ZA OKOLJE IN PROSTOR
DIREKTORAT ZA PROSTOR, GRADITEV IN STANOVANJA
Dunajska cesta 21
1000 Ljubljana

01 478 70 33
gp.mop@gov.si

Lahko poklices ali posljes mail povsem anonimno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Comparator ::

koyotee je izjavil:

Sektor za stanovanja
MINISTRSTVO ZA OKOLJE IN PROSTOR
DIREKTORAT ZA PROSTOR, GRADITEV IN STANOVANJA
Dunajska cesta 21
1000 Ljubljana

01 478 70 33
gp.mop@gov.si

Lahko poklices ali posljes mail povsem anonimno.


A delajo sedaj v času koronavirusa? Drgač pa tnx :) Sem že gledal ta naslov, pa nism bil zihr, da je tapravi naslov za tovrstne zadeve. Bom uporabil če bo treba.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Ti to pa nevem, najbolje da se pozanimas. Na mail to vsekakor lahko odgovorijo tudi od doma.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Comparator ::

koyotee je izjavil:

Ti to pa nevem, najbolje da se pozanimas. Na mail to vsekakor lahko odgovorijo tudi od doma.


Kaj pa drgač da nardim? v parih dneh je praktično nemogoče najdt novo stanovanje. Po zakonu more bit odpovedni rok 90 dni kot sem gledal stanovanjski zakon. (142. člen)

https://zakonodaja.com/zakon/sz-1/112-c...

Se je še komu kaj podobnega naredilo?

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Ja seveda te ne more vreci kar na cesto. Pozanimaj se, ti bojo vse povedala, samo brez panike. Ce bo tip vsiljiv alpa nasilen pa klici najprej 113.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VelkBla ::

Kako je pa pogodba sestavljena glede plačevanja položnic?

Po zakonu odpovedni rok ne sme biti krajši od 60 dni in ne daljši od 90 dni. Da te bo lastnik prisilno deložiral (predvidevam, da imaš vse poravnane obveznosti, nisi kršil ostalih določil v pogodbi) kar čez noč je malo bosa. Trenutno kar zna je zastraševanje, ker je zgruntal, da si ugotovil da goljufa. Ljudje, ki dolgujejo par najemnin ne zmečejo ven kar čez noč, ampak to je druga zgodba.

Drugače pripravi si dobro podlago, če imaš možnost se pozanimaj pri odvetniku, kliči/piši ministrstvo za okolje in prostor.

K0l1br1 ::

Brez panike. Najemnike je praktično nemogoče brez prisile vreči iz stanovanja ven, če ta noče.
Mu pač ne plačaš stroškov, dokler jih ne dokaže.

Comparator ::

koyotee je izjavil:

Ja seveda te ne more vreci kar na cesto. Pozanimaj se, ti bojo vse povedala, samo brez panike. Ce bo tip vsiljiv alpa nasilen pa klici najprej 113.


To mi je logično, ampak kaj narest, ga opozoriti na minimalni 90 dnevni odpovedni rok po stanovanjskem zakonu, ali nič odgovarjati in v primeru da vdre v stanovanje in postane nasilen poklicati policijo? V stanovanje je nedavno že vdrl nenapovedano!

Najemnine so vse plačane, vsak mesec vnaprej do dneva natančno. Stroški tudi, razen za dva meseca kjer so nenavadno visoki. Pozval sem ga naj da položnice na vpogled, pa pravi "da nič jaz nebom njega kontroliral, da naj spokam".

Če bo prišlo do incidentov, je že imel kdo izkušnje kako je z vlaganjem civilne tožbe v takem primeru? (hipotetično zaenkrat, zadeve se bom prisiljen poslužiti če bo treba).

Zgodovina sprememb…

svecka ::

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta. Potem pa vzemi denar iz kuverte in ko ti bo udrl notri, se zlaži še policiji, da ti je ukradel denar in da si zamnejal kjučavnico in samo ti si imel ključ in ko je on udrl notri, ti je še denar ukradel.

Če nista ob spisu pogodbe poslikala stanovanje (ali da piše vsebina do žlice natančno v podobi), mu lahko pokradeš vso notranjost in on ne bo mogel dokazati, da je neka stvar bila ob vselitvi notri. Potem te mora on tožit, samo brez slikovnih dokazov nima za burek na sodišču.


Ne rabiš plačevati položnic, dokler ti jih ne pokaže. Najemnino poračunaj z varščino.

To so eni in isti mutibariči. Poisči si novo stanovaje vmes. Skoz te bo nategoval. Kmalu bo pripeljal svojega "vodovodarja/električarja/drugega majstra", ki si bo izmislil fantomsko škodo na tvoj račun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Horas ::

to je pa res neumno da tako plačuješ. čimprej zrihti da ti zraven prilaga položnice. ali pa zamenjaj stanovanje. še najbolše pa je da položnice prihajajo k tebi na tvoje ime.

Comparator ::

Horas je izjavil:

to je pa res neumno da tako plačuješ. čimprej zrihti da ti zraven prilaga položnice. ali pa zamenjaj stanovanje. še najbolše pa je da položnice prihajajo k tebi na tvoje ime.


Na pogodbi piše da se plačuje po porabi, on stroške za stanovanja objavi v eni na roke napisani tabeli. Sam se nisem strinjal s takim plačevanjem, vendar sem za nekaj najemnin stroškov plačal zaradi ljubega miru. Najemnine so plčane vse in to redno do dneva natančno. Ko sem mu vljudno napisal da naj pošlje kopije položnic je rekel, da položnic ne bo poslal in dobil izpad. Kako bi ti to zrihtal?

koyotee ::

Tu ne bos resil nic. Klici na ministerstvo, ti bodo vse povedali.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Comparator ::

koyotee je izjavil:

Tu ne bos resil nic. Klici na ministerstvo, ti bodo vse povedali.


Še vseeno bi rad dobil tudi mnenja, predloge in izkušnje drugih, ki lahko pridejo še kako prav v taki situaciji. :)

Kam se da še poklicat poleg ministrstva?

Zgodovina sprememb…

Silver_Star ::

Comparator je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ja seveda te ne more vreci kar na cesto. Pozanimaj se, ti bojo vse povedala, samo brez panike. Ce bo tip vsiljiv alpa nasilen pa klici najprej 113.


To mi je logično, ampak kaj narest, ga opozoriti na minimalni 90 dnevni odpovedni rok po stanovanjskem zakonu, ali nič odgovarjati in v primeru da vdre v stanovanje in postane nasilen poklicati policijo? V stanovanje je nedavno že vdrl nenapovedano!

Najemnine so vse plačane, vsak mesec vnaprej do dneva natančno. Stroški tudi, razen za dva meseca kjer so nenavadno visoki. Pozval sem ga naj da položnice na vpogled, pa pravi "da nič jaz nebom njega kontroliral, da naj spokam".

Če bo prišlo do incidentov, je že imel kdo izkušnje kako je z vlaganjem civilne tožbe v takem primeru? (hipotetično zaenkrat, zadeve se bom prisiljen poslužiti če bo treba).


Ne skrbi, ne more te kar vreči na cesto, niti s policijo ne. Kar se tiče odpovednega roka je pa tudi čisto odvisno, kako imata v najemni pogodbi določeno, plus če imata navedene tudi možne razloge (ali ne razloge) za predčasno odpoved pogodbe iz katere koli strani.
Glede na vse navedeno, predvidevam, da stanuješ v bloku? Zakaj preprosto ne pokličeš upravnika stavbe in njih vprašaš kolikšni so stroški za to stanovanje?

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta.

Halo? Z menjavo ključavnice posega v tujo lastnino... Ne kar tako na pamet hujskat človeka...

Zgodovina sprememb…

Silver_Star ::

koyotee je izjavil:

Tu ne bos resil nic. Klici na ministerstvo, ti bodo vse povedali.

Žal se ti vse prevečkrat zgovarjajo, da to ni v njihovi domeni. Recimo za zadeve, za katere je po zakonu pristojna Stanovanjska inšpekcija, ti gladko odgovorijo, da oni niso pristojni za to...

koyotee ::

Onda klices stanovanjsko inspekcijo, kje je problem?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Comparator ::

Silver_Star je izjavil:

Comparator je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ja seveda te ne more vreci kar na cesto. Pozanimaj se, ti bojo vse povedala, samo brez panike. Ce bo tip vsiljiv alpa nasilen pa klici najprej 113.


To mi je logično, ampak kaj narest, ga opozoriti na minimalni 90 dnevni odpovedni rok po stanovanjskem zakonu, ali nič odgovarjati in v primeru da vdre v stanovanje in postane nasilen poklicati policijo? V stanovanje je nedavno že vdrl nenapovedano!

Najemnine so vse plačane, vsak mesec vnaprej do dneva natančno. Stroški tudi, razen za dva meseca kjer so nenavadno visoki. Pozval sem ga naj da položnice na vpogled, pa pravi "da nič jaz nebom njega kontroliral, da naj spokam".

Če bo prišlo do incidentov, je že imel kdo izkušnje kako je z vlaganjem civilne tožbe v takem primeru? (hipotetično zaenkrat, zadeve se bom prisiljen poslužiti če bo treba).


Ne skrbi, ne more te kar vreči na cesto, niti s policijo ne. Kar se tiče odpovednega roka je pa tudi čisto odvisno, kako imata v najemni pogodbi določeno, plus če imata navedene tudi možne razloge (ali ne razloge) za predčasno odpoved pogodbe iz katere koli strani.
Glede na vse navedeno, predvidevam, da stanuješ v bloku? Zakaj preprosto ne pokličeš upravnika stavbe in njih vprašaš kolikšni so stroški za to stanovanje?

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta.

Halo? Z menjavo ključavnice posega v tujo lastnino... Ne kar tako na pamet hujskat človeka...


Ne stanujem v bloku, je večstanovanjska stavba. Upravnika ni. Odpovedni rok v pogodbi je en mesec. On mi je sedaj postavil mnogo krajši odpovedni rok. Pa tudi sicer zakon določa minimalni odpovedni rok, kadar odpoveduje najemodajalec 90 dni, če v določbi piše drugače, je takšna določba pravno-formalno nična.

On grozi da bo kar prišel in mi vse ven zmetal. Grozi tudi da mi bo eno stvar vredno 500 € tudi ukradel.

K0l1br1 ::

90 dni in še nekaj.... saj si linkal, preberi in poročaj.
V glavnem, vidim, da se je že začelo "vojno" stanje med vama dvema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Invictus ::

Preprosto nehaš plačevati...

Tako najemnino kot stroške. Lastnik bo popizdil, če imaš najemno pogodbo te itak ne more vreči ven, ker krši posest. Sicer te lahko, ampka gre pač za blef.

Denar za najemnino in povprečne stroške daš na stran, ko dobiš položnice, plačaš vse za nazaj...

Tako mu boš najbolj zaprl gobec, pa še tožit te ne bo mogel...

On lahko zapiše v pogodbo ne vem kake nebuloze, ampak so neveljavne, če so slabše od zakonodaje. Kot nptr. krajši odpovedni rok. Lahko se mu poserješ na to...

Poleg tega lahko njega prijaviš na FURS, če je sploh prijavil najemno pogodbo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Comparator ::

K0l1br1 je izjavil:

90 dni in še nekaj.... saj si linkal, preberi in poročaj.


Ja to sem prebral. Zanima me kako bi blo najboljše postopati? Ga opozoriti da njegov datum za izselitev ne velja, ker je v stanovanjskem zakonu določeno 90 dni?

Invictus ::

Če ti grozi, posnemi in prijavi policiji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Comparator ::

Invictus je izjavil:

Preprosto nehaš plačevati...

Tako najemnino kot stroške. Lastnik bo popizdil, če imaš najemno pogodbo te itak ne more vreči ven, ker krši posest. Sicer te lahko, ampka gre pač za blef.

Denar za najemnino in povprečne stroške daš na stran, ko dobiš položnice, plačaš vse za nazaj...

Tako mu boš najbolj zaprl gobec, pa še tožit te ne bo mogel...

On lahko zapiše v pogodbo ne vem kake nebuloze, ampak so neveljavne, če so slabše od zakonodaje. Kot nptr. krajši odpovedni rok. Lahko se mu poserješ na to...

Poleg tega lahko njega prijaviš na FURS, če je sploh prijavil najemno pogodbo...


Jaz se bil vedno fer in sem mu to tudi povedal. Od pravi da ga "boli kurac" za to in da "nebom jaz njega kontroliral". Povedal sem da imam pravico videti položnice, ki jih moram plačati in da plačam takoj ko jih prejmem. Nato je, ko je ugotovil da sem pogruntal da goljufa pri stroških, poslal odpoved pogodbe z "par dnevnim" odpovednim rokom.

Tak kot je človek do mene, tak bom jaz do njega, če je fer bom tudi jaz fer in obratno. Samo en incident da se zgodi da bo kaj udiral v stanovanje ali pa bil kaj nasilen, bom poklical policijo in Furs.

Tip ma tud pol miljona nelegalno PREJETIH sredstev s strani ministrstva za obrambo in več kot tolk s strani drugih državnih inštitucij. Sem preverir na Erar sistemu. Zaenkrat ne bom nič pošiljal. Samo en incident da se zgodi pa roma prijava na Komisijo za preprečevanje korupcije.

Zgodovina sprememb…

Silver_Star ::

Comparator je izjavil:

Silver_Star je izjavil:

Comparator je izjavil:

koyotee je izjavil:

Ja seveda te ne more vreci kar na cesto. Pozanimaj se, ti bojo vse povedala, samo brez panike. Ce bo tip vsiljiv alpa nasilen pa klici najprej 113.


Če bo prišlo do incidentov, je že imel kdo izkušnje kako je z vlaganjem civilne tožbe v takem primeru? (hipotetično zaenkrat, zadeve se bom prisiljen poslužiti če bo treba).


Ne skrbi, ne more te kar vreči na cesto, niti s policijo ne. Kar se tiče odpovednega roka je pa tudi čisto odvisno, kako imata v najemni pogodbi določeno, plus če imata navedene tudi možne razloge (ali ne razloge) za predčasno odpoved pogodbe iz katere koli strani.
Glede na vse navedeno, predvidevam, da stanuješ v bloku? Zakaj preprosto ne pokličeš upravnika stavbe in njih vprašaš kolikšni so stroški za to stanovanje?

svecka je izjavil:

Lahko ključavnico zamenjaš, če bo hotel vdreti v stanovanje, pokličeš policjo in policiji pokažeš pogodbo o najemnini.
Ko Boš ključavnico zamenjal, obvezno slikaj še kuverto, na kateri piše npr najemnina 3 mesece in znesek in jih daj v kuverto. to kuverto postavi pod takim kotom, da ko boš slikal zamenjano ključavnico da se vidi tudi kuverta.

Halo? Z menjavo ključavnice posega v tujo lastnino... Ne kar tako na pamet hujskat človeka...


Ne stanujem v bloku, je večstanovanjska stavba. Upravnika ni. Odpovedni rok v pogodbi je en mesec. On mi je sedaj postavil mnogo krajši odpovedni rok. Pa tudi sicer zakon določa minimalni odpovedni rok, kadar odpoveduje najemodajalec 90 dni, če v določbi piše drugače, je takšna določba pravno-formalno nična.

On grozi da bo kar prišel in mi vse ven zmetal. Grozi tudi da mi bo eno stvar vredno 500 € tudi ukradel.

No s temi grožnjami bi bilo vredno seznaniti policijo, vsaj toliko, da naredijo uradni zaznamek, ti pa imaš v primeru incidenta že eno plus točko, da se tako izrazim. Gospodje v modrem ti bodo tudi sami povedali, da te ne more pod prisilo vreči iz stanovanja.
Te pa razumem, da je vse skupaj totalno sranje... Dejansko ne veš s kom imaš opravka: človek samo blefira, ali je zadosti nor, da ti naredi še kaj škode.
Glede njegovega skrajšanega odpovednega roka, pa mu povej, da si ga naj nekam vtakne. Si sam že pogruntal, kako je prav.

Comparator ::

Na koga se še obrniti, na katere inštitucije?

koyotee ::

A lah jutri poklices in vprasas? Ce ne pa trpi se naprej, ce je pretezko.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

otago ::

Preveri ce je bil v prejsni ali je v sedanji vladi, preden karkol naredis.

Vedno se je dalo poloznice dat na ime stanovalca. Morebiti pa fejka solski okolis (v LJ vsaj praksa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

Comparator ::

koyotee je izjavil:

A lah jutri poklices in vprasas? Ce ne pa trpi se naprej, ce je pretezko.


Bom poklical jutri na ministrstvo. Bi ti kaj odgovarjal po mailu ali bi ignoriral, ker je njegova "odpoved pogodbe" itak protizakonita?

otago: kaj si imel v mislih z "fejkanjem šolskega okoliša"? kakšnih šol tukaj v bližini ni drugače.

starfotr ::

Pa dobro, kje to živite?

To so osnove, da se predloži položnice na vpogled.

Brez tega se sploh ne gre biznisa. Ne plačat, dokler ne bo razčiščeno vse za nazaj, povsem enostavno je. Potem se bo vse rešilo.

MIHAc27 ::

Jaz sem pri dveh najemodajalcih dobil samo znesek stroškov. Ko je pri zadnjem prišel nenormalno velik račun, sem takoj dobil po mms sliko položnice. Pač poračun vode in enkrat elektrike je bil pač visok.

Sedaj kjer sem pa ob plačilu lastnik sam pokaže še položnice in kako je bilo kaj obračunano.

engineer007... tvoj najemodajalec je užaljen, ker ne pristajaš več na njegove zneske in natege. V manj kot mesecu dni te pod nobenim pogojem ne more vrečt ven. Če se slučajno to zgodi (prideš domov in te čakajo kovčki pred vrati) kličeš policijo in po možnosti še gasilce, da ti vdrejo not, če tvoj ključ ne dela več.

Karkoli ti reče zahtevaj pisno! Ker potem se bo veliko težje izgovarjal, da ni res, če spremeni svoje zgodbice (sploh ko pride kak policaj).

Pa definitivno od sedaj naprej vsakič zahtevaj položnice.

azislo ::

Takoj išči/najdi novo stanovanje.
Iz starega te po zakoniti poti ne more kar tako vreči ven.
Zamenjaj ključavnico, v stanovanje daj neko poceni kamero, ki ti pošlje notification, ko kdo pride. Če bo nasilno vstopil kliči policijo.
Pa tisto glede sredstev. Tvoja državljanska dolžnost je, da se takšne stvari prijavijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

Comparator ::

Problem je tudi da je za ta mesec že plačana najemnina in stroški, najmodajalec pa ima pri sebi še več kot eno najemnino v obliki varščine. Kako to iztirjati?

Vse kar še ni plačano sta dve visoki položnici za stroške. Namesto računov do sedaj je bila pa ena dobesedno na roke napisana tabela z postavkami okgrevanje, elektrika, voda ipd.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Comparator je izjavil:


Tip ma tud pol miljona nelegalno PREJETIH sredstev s strani ministrstva za obrambo in več kot tolk s strani drugih državnih inštitucij. Sem preverir na Erar sistemu. Zaenkrat ne bom nič pošiljal. Samo en incident da se zgodi pa roma prijava na Komisijo za preprečevanje korupcije.


Kako je lahko prejel nelegalna sredstva kar od ministrstva?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Comparator ()

Comparator ::

49106 je izjavil:

Comparator je izjavil:


Tip ma tud pol miljona nelegalno PREJETIH sredstev s strani ministrstva za obrambo in več kot tolk s strani drugih državnih inštitucij. Sem preverir na Erar sistemu. Zaenkrat ne bom nič pošiljal. Samo en incident da se zgodi pa roma prijava na Komisijo za preprečevanje korupcije.


Kako je lahko prejel nelegalna sredstva kar od ministrstva?


Sorry ponesreči sem kliknil predlagaj izbris. Ne vem, pomoje ima kakšne veze tam.

MIHAc27 ::

Aja obvezno pofotkaj stanovanje, pa svoje stvari. Če kaj izgine ga prijaviš. Če ti najde namišljen problem, da ti ne bi vračal varščine imaš tudi dokaz, da ni bolo nič narobe.

10 minutk fotkanja ti lahko razreši marsikak glavobol. Poslikaj serijske številke/nalepke. Če se ukradeno znajde pri njem ga je na....

Comparator ::

MIHAc27 je izjavil:

Aja obvezno pofotkaj stanovanje, pa svoje stvari. Če kaj izgine ga prijaviš. Če ti najde namišljen problem, da ti ne bi vračal varščine imaš tudi dokaz, da ni bolo nič narobe.

10 minutk fotkanja ti lahko razreši marsikak glavobol. Poslikaj serijske številke/nalepke. Če se ukradeno znajde pri njem ga je na....



Hvala za nasvet MIHAc27. Stanovanje sem pofotkal ob vselitvi, bilo je precej plesnivo, kar sem na svoje stroške tudi saniral.

Ga bom pofotkov še sedaj, škodilo definitivno ne bo, koristno je pa lahko zelo.

MIHAc27 ::

Imaš potem celo fotke prej in potem. Zlahka dokažeš, da si bil vesten stanovalec in skrbel kot je treba.

Jaz sem isto naredil, ko sem zapustil prejšnje stanovanje, naredil fotke, pa ko sem se vselil tudi, je pač starejša hiša in kaka napaka se najde. Ni moteče, ne bi pa rad plačeval razbito ploščico, ki je bila tam že taka pred menoj. Nikoli ne veš...

Comparator ::

MIHAc27 je izjavil:

Imaš potem celo fotke prej in potem. Zlahka dokažeš, da si bil vesten stanovalec in skrbel kot je treba.

Jaz sem isto naredil, ko sem zapustil prejšnje stanovanje, naredil fotke, pa ko sem se vselil tudi, je pač starejša hiša in kaka napaka se najde. Ni moteče, ne bi pa rad plačeval razbito ploščico, ki je bila tam že taka pred menoj. Nikoli ne veš...


Sem zraven fotk še posnetek naredil, zihr je zihr :D Drugač se pa strinjam: nikol neveš kdo te bo kdaj po krivem nekaj obtožil.

Zgodovina sprememb…

Comparator ::

Uglavnem groza kako se danes obnašajo nekateri najemodajalci.

starboi ::

Comparator je izjavil:

Uglavnem groza kako se danes obnašajo nekateri najemodajalci.


Kaj so ti rekli danes po klicu na pristojen inšpektorat za takšne zadeve, kot so ti prijazno predlagali uporabniki tega portala že včeraj ?

Invictus ::

Najemojemalci imajo pa tudi svoje fore.

Sesujejo stanovanje, ga ne čistijo, razprtije s sosedi, ne plačujejo položnic, na koncu pa hočejo še kavcijo nazaj...

Imaš na obeh straneh paciente...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xmetallic ::

Pokliči upravnika, elektro podjetje, komunalo in naj ti povedo znesek vseh položnic, ki so bile izstavljene za stanovanje v katerem bivaš. Če te je najemodajalec nategnil (in verjetno te je) izračunaj za koliko si preplačal stroške. Pokličeš najemodajalca, ter ga obvestiš, da si pridobil podatke o vseh računih in da ti razliko vrne nazaj. Ali pa mu ne plačaš stroškov in najemnine za naslednji mesec, ter ga o tem pisno obvestiš (email, sms). Če se bo izmikal zagroziš s prijavo na policijo, inšpekcijo, ministrstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

VaeVictis ::

Če imaš take probleme z najemodajalcem prvo razčisti (je v prejšnjih postih, kar nekaj dobrih nasvetov) in obenem išči drugo stanovanje!

xmetallic ::

Silver_Star je izjavil:


Halo? Z menjavo ključavnice posega v tujo lastnino... Ne kar tako na pamet hujskat človeka...

Ne drži. Podnajemnik ima pravico zamenjati ključavnico. Staro ključavnico pa shranit in jo ob izselitvi nazaj dat gor.

fikus_ ::

Engineer , pisno mu daj pritožbo na višino stroškov, katerim oporekaš in vse nadaljne kontakte preko pisnih virov, ali pa povej da snemaš pogovor in snemaj. če ne boš dal pisne pritožbe, lahko najemodajalec zaradi neplačanih zadev sproži postopek izselitve. če boš pa dal pisno, naj ti tudi pisno utemelji stroške.

Predvsem pa že sedaj išči novo prebivališče.

Ključavnico brez problema zamenjaš in shrani staro. Če bo najemodajalec kaj zajamral, da si menjal ključacnico, boš vedel, da je hotel vstopiti!

xmetallic ::

Comparator je izjavil:

Če bo prišlo do incidentov, je že imel kdo izkušnje kako je z vlaganjem civilne tožbe v takem primeru? (hipotetično zaenkrat, zadeve se bom prisiljen poslužiti če bo treba).

Če bo nenapovedano vstopil v stanovanje pokličeš policijo, ki bo pričela kazenski pregon zaradi nezakonitega vstopa v stanovanje. Čeprav je najemodajalec lastnik mu v času oddajanja stanovanja ne pripada pravica prostega vstopanja v stanovanje. Ima pravico dveh obiskov letno, za katera se mora predhodno najaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Comparator ::

Invictus je izjavil:

Najemojemalci imajo pa tudi svoje fore.

Sesujejo stanovanje, ga ne čistijo, razprtije s sosedi, ne plačujejo položnic, na koncu pa hočejo še kavcijo nazaj...

Imaš na obeh straneh paciente...


Starboi: sem klical in se ni nihče oglasil, bom probal čez nekaj ur.

Invictus: verjamem da se najdejo tudi taki najemniki, vendar sam nisem tak, sam sem bil vedno fer in pričakujem to tudi od nasprotne strani. Celo tolk se bil fer oz. pripravljen pomagat, da sem na lastne stroške saniral plesen v stanovanju, ki je bila prisotna preden sem se vselil.

xmetallic: Za komunalo bi šlo, bom poklical. Upravnika ni. Glede elektro podjetij, težko je vedeti kdo jim dobavlja elektriko, lahko probam samo random klice na vsa elektropodjetja. Glede nezakonitih vstopov: to sem seznanjen in če bo poskušal nezakonito vztopiti, bom definitivno poklical policijo. V takšnem primeru razmišljam tudi o civilni tožbi. Se bo treba malo pozanimat kako je glede tega.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[najem stanovanja] Obveznosti najemojemalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
819041 (6368) poweroff
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717656 (7424) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30363374 (56290) Ishmael
»

Podnajemnik brez pogodbe

Oddelek: Loža
304883 (4001) Daedalus
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637371 (23846) Timurlenk

Več podobnih tem