» »

Telemach EON TV

Telemach EON TV

Racunalnik ::

Telemach je spremenil pakete na EON in bi izbrali samo EON TV, sedaj imamo kartico v TVju in lahko kontroliramo kanale z daljincem od TVja da nerabimo vec daljincev.
Eon TV imajo sedaj avtomaticno s EON boxom ki ima svoj daljinec kjer ponujajo se ogled za nazaj itd.
Sedaj ce izberem EON box lahko baje s daljincem od eon boxa prizgem tudi TV kar me pa najbolj zanima je kako EON box deluje. Ga prizges in po parih sekundah ze prikaze TV kanale in ni nobenih obestil reklam za nove pakete ugodnosti itd katere je treba gledati ali kenslat in stem povzrocat prekomerno klikanje po daljincu ali ne?
Seveda Telemachov operater pravi da se samo prizge, par sekund in ze gledas tv kanala pa raje vas uporabnike vprasam

drvo ::

Nobenih reklam ni.
V paketu je vključen en box, drugače pa lahko uporabljaš tudi aplikacijo.

Han ::

EON paket lahko imaš tudi brez EON boxa, enako kot do sedaj - na TV dekodirno kartico. Če imaš novejši TV, povezan v internet, lahko nanj naložiš EON aplikacijo, s čimer si omogočiš ogled za nazaj...

Racunalnik ::

Ok hvala, bom izbral eon light tv za kar hocejo 25eur/mesec to je po mojem tudi najceneje za samo tv.
https://telemach.si/televizija/tv-paketi

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Han je izjavil:

EON paket lahko imaš tudi brez EON boxa, enako kot do sedaj - na TV dekodirno kartico. Če imaš novejši TV, povezan v internet, lahko nanj naložiš EON aplikacijo, s čimer si omogočiš ogled za nazaj...


Če naročiš eon paket je en box vključen, vsi naslednji se plačajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Racunalnik ::

Eon box je vrjetno povezan prek hdmi na tv da potem preko cec starta tv, al se daljinec programira na tv?

link_up ::

Pomoje oboje, primarno pa cec.
In and Out

Racunalnik ::

Se eno vprasanje ali lahko ta eon smart box zamenja mediaplayer kot je kodi, v smisli predvajanja vseh zivih formatov in podnapisov.

lucky13 ::

A ima EON Light TV vključen EON Box? Na strani podatka ne zasledim. Imam trojček EON Light, ki pa EON Box-a ne vsebuje.

Racunalnik ::

Nevem kako drugace naj bi gledal tv?
Eon light paket ponuja tudi gledanje za nazaj in neko filmoteko.

Dimnik ::

V enem času(akcija) so dajali eon box, drugače je pa D3 sprejemnik v light paketu

XS!D3 ::

lucky13 je izjavil:

A ima EON Light TV vključen EON Box? Na strani podatka ne zasledim. Imam trojček EON Light, ki pa EON Box-a ne vsebuje.

Načeloma ni, ampak je vključen samo stari D3 box AFAIK. Izjema je, če paket naročiš na tujem omrežju, kjer nimaš coaxa, potem v vsakem primeru dobiš EON box. So ga pa menda dajali tudi v določenih akcijah na light paketu v njihovem omrežju.

mitko25 ::

Za spremljanje EON paketa imaš v EON light navoljo EON smart TV APP.

Ales ::

Racunalnik je izjavil:

Se eno vprasanje ali lahko ta eon smart box zamenja mediaplayer kot je kodi, v smisli predvajanja vseh zivih formatov in podnapisov.

EON box je navaden Android TV box. Nanj komot naložiš Kodi ali katerokoli drugo kompatibilno Android TV aplikacijo.

A je kaj narobe s tisto ogromno temo o EON-u? Tam imaš vse razloženo po 10x.

Likalnik ::

Jaz imam EON box in uporabljam daljinček od TV-ja...CEC povezava (samo en daljinček) tako, kot so ti napisali...ni nobenih reklam...prižgeš in ugasneš tv samo z enim dalinčkom....imel sem vsa leta kartico, ker nisem nikoli hotel imeti več daljinčkov....tako imam enega praktično za vse kar se TV-ja tiče...EON box in RPI....

Res je pa nekaj...da ta EON box se redno...enkrat na teden 100% med gledanjem tv-ja resetira....pač vmes kar zamrzne in se na novo postavi...traja cca par sekund...na kartici tega ni bilo...res pa je, da je sedaj tudi boljša slika in zvok preko EON boxa kot preko kartice + lahko gledaš 7 dni za nazaj

aja meni in ostalo v EON boxu laho tudi opravljaš z dalinčkom od TV-ja...(je sicer malo bolj nerodno kot, če bi imel original...ampak gre)

lucky13 ::

Jaz imam na Light trojček paketu D3 škatlo, ki pa ima svoj modem - pogoj za ogled za nazaj. Verjetno je tako tudi v TV paketih na coax-u.

Točen info pa podajo na informacijah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lucky13 ()

Racunalnik ::

Na informacijah mi je govoril o boxu, ce vzamem za isti denar samo kartico nima ogleda za nazaj pa sem rekel ok naj bo box ce nima reklam in z enim daljincem upravljas tudi tv.

Kaj je sedaj razlika med eon boxom in D3 skatlo kajti D3 skatle nisem najdel da vidim kaj to je. Kaj je bistvena pomanjkljivost ali slabsa stran D3 skatle?
Program za nazaj omogoca pa ostalo, ima predvajalnik za filme iz kjucka?

Likalnik ::

D3 škatla je bila včasih pred EON box-om...nekateri uporabniki jih še vedno imajo, ker pač niso zamenjali za nov box (moji starši katerim so box-i in tehnologija španska vas uporablja D3 box)...sploh ne vem, če je še možnost dobiti 3D box, če sinov uporabnik.

tako, da prosim ne kompliciraj tam kjer ni treba...kot rečeno lahko imaš kartico ali EON box...kateri ti omogoča gledanje za nazaj in lahko ga opravljaš z enim dalinčkom ter nima reklam....to so pa kolikor sem uspel prebrati tvoje edine zahteve?...torej go for it.....

če ti ne bo všeč še vedno lahko zamenjaš za kartico

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

MadMen ::

Racunalnik je izjavil:

Na informacijah mi je govoril o boxu, ce vzamem za isti denar samo kartico nima ogleda za nazaj pa sem rekel ok naj bo box ce nima reklam in z enim daljincem upravljas tudi tv.

Kaj je sedaj razlika med eon boxom in D3 skatlo kajti D3 skatle nisem najdel da vidim kaj to je. Kaj je bistvena pomanjkljivost ali slabsa stran D3 skatle?
Program za nazaj omogoca pa ostalo, ima predvajalnik za filme iz kjucka?

D3GO in D3 časovni zamik je v bistvu bil včasih rak rana podjetja, zato so se odločili zamenjat celotno platformo in jo poenotit.

Racunalnik ::

Telemach je rakrana sam sebi. Ampak je edini ponudnik pri nas.

Torej po treh dneh klicanja z različnimi svetovalci smo prisli do tega da eon box je treba mesecno placevati in so nam ponudili paket ki nikjer ne obstaja na njihovi strani po besedah svetovalca, paket je enojcek in stane 23eur in obdrzis staro kartico ki je v tvju brez gledanja za nazaj shema je pa od eon lite.

bombicar ::

Racunalnik je izjavil:


smo prisli do tega da eon box je treba mesecno placevati in so nam ponudili paket ki nikjer ne obstaja na njihovi strani po besedah svetovalca,


Obstaja ta paket edino popust so vam dali. Pa sj piše na njihovi spletni strani da je box 5€ na mesc v light paketu.

Zoromer ::

Han je izjavil:

EON paket lahko imaš tudi brez EON boxa, enako kot do sedaj - na TV dekodirno kartico. Če imaš novejši TV, povezan v internet, lahko nanj naložiš EON aplikacijo, s čimer si omogočiš ogled za nazaj...


Jah to je ravno bolj pohablen "feature" ... jaz strogo neodobravam da mi Televizije jemljejo internetno hitrost !!! ... 1080p MPEG2 ali 4K MPEG4 na 4 televizije se nabere pošteno.
Tak da to ni nič dobrega, to je slabša opcija ki jo nevem očitno hočejo potaknit kot neka super novost in tako se čuje v zgornjem stavku ... res je ampak je bolj marketinško obarvano, to je dobro za njih saj šparajo na podatkih ki se tradicionalno na COAX CATV nikoli ni zaračunavala na hitrost v številkah (čeprav če bi preračunali potem je lahko nakoncu isto ampak vseeno je bolje za uporabnika) in je slabo za nas, CATV nikoli ne moti interneta in stvari delujejo dokaj izolirano in tako je dobro. Včasih ni TV signala internet pa ostane, včasih obratno, mogoče dan danes imajo to že vse nekako vse-v-enem in hibridno in je tudi vrglo vse dol nekajkrat.

D3 trenutno deluje izključno na CATV za nazaj 3 dni brez internetne povezave, brezhibno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoromer ()

XS!D3 ::

Pa ti dejansko odžira hitrost ali govoriš teoretično?

D3 ogled za nazaj deluje zelo podobno, samo da je povezan v ločeno omrežje in ima box vgrajen modem, pa še to ne vsi.

Sicer nisem preverjal, ker se mi pri 500Mb/s+ paketu tistih par krat po 7Mb/s nikjer ne pozna, ampak tudi če gre čez isti modem/router/switch lahko ta promet obravnavajo ločeno in ni nujno da odžira tvojo pasovno širino za internet.

Zoromer ::

Sej to ravno ... edino problem pozabil sem testirat če sedanja oblika CATV+NET na COAXu res deluje tako kot mislim, oz tako kot je, ali so zdaj kapacitete ze tako polne da res internet niha ko nekdo gleda televizijo, ampak gledal sem da naj bi to bilo ločeno na frekvence in da je razpon nekako dodeljen in razčlenjen in da nimajo veze medsabo, mogoče se je to spremenilo in imajo nek dinamičen sistem ... potem bi pač bil ta moj argument neveljaven, če že sedaj TV vpliva na NET.

XS!D3 je izjavil:


... ampak tudi če gre čez isti modem/router/switch lahko ta promet obravnavajo ločeno in ni nujno da odžira tvojo pasovno širino za internet.


Ma teoretično, mislim si da naj ne bi odjemalo sedaj ko je razčlenjeno in je na enakem modemu ja.
Pomoje nam je jasno da če imaš EON ali D3 ali kar koli priklopljen samo z Ethernet kablom in ne z COAXom, potem ti bo odžiralo internetno hitrost in vplivalo na vse ostale računalnike in WiFi naprave povezane na router/modem, ker broadband modemi kolko jaz vem blokirajo oz ne sprejemajo CATV frekvenc in protokola razen če je neka nova, zmišljujem si, "CATV-OVER-ETHERNET" passthrough funkcija kar pa bi pomoje že slišal o tem če bi obstajala ... routeri bi mogli to podpirat in firmware in itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zoromer ()

Zoromer ::

Jaz nimam nobenega interesa to kar počnejo da si preprodajajo ali posojajo neke licence in smart TV aplikacije in itd, ker ne rabimo nobenih TV storitev nikjer drugod, ne na poti, ne na vikendu, jaz sem pač zahteven uporabnik interneta in zato se pozanimam zelo podrobno da nimam presenečenj. Je pa telemach povedal da naj bi oni pošiljali CATV protokol po Optičnih kablih in bi nekako CATV tudi obstajal vnaprej je takšen modem ki bo vse to na optičnem FTTH kablu razčlenil na Coax (CATV), Ethernet (ali v Coaxu to nevem) ampak nevem kako je kaj z tem ker sem komaj par dni po več letih začel brskati o ponudbah.

XS!D3 ::

Pač DVB-C ne more vplivat, ker so vsi kanali priostni ves čas, oziroma vpliva ves čas enako. Lahko pa zmečejo nekaj kanalov ven in pridobijo dodaten frekvenčni prostor za internet. Ogled za nazaj pa v enem in drugem primeru lahko vpliva ali pa tudi ne, odvisno od konfiguracije. Tudi za internet frekvenc nimaš sam zase, ampak dokler vse skupaj ni preveč overprovisioned, lahko vsem zagotovijo polno hitrost večino časa.

Ampak ne, ni nujno da ožira, če je priklopljen z Ethernet kablom, ker je ta promet drugače klasificiran (QoS), vprašanje je samo če se limitira v isti speed cap ali ne. Tehnično je rešitev dokaj enostavna, vprašanje je samo kok majo problemov s tem glede AKOSa in internet neutralitya (tako kot so morali operaterji ukinit da njihova mobilna TV recimo ne odžira mobilnih podatkov), ker gre teoritično za običajno internetno storitev, ki deluje tudi iz drugih omrežij. Čisto možno pa da to že sedaj počnejo, tako kot, kolikor vem, vsi ostali podudniki, ki imajo TV preko IP multicasta na svojem omrežju (Telekom, T2,...). Sej pravim, nisem preverjal, ker na mojem paketu pač ni omembe vredno. Lahko pa probaš, prižgeš 2/3 EON boxe ali Smart TVje in probaš če še vedno leti internet na polno.

XS!D3 ::

Zoromer je izjavil:

Jaz nimam nobenega interesa to kar počnejo da si preprodajajo ali posojajo neke licence in smart TV aplikacije in itd, ker ne rabimo nobenih TV storitev nikjer drugod, ne na poti, ne na vikendu, jaz sem pač zahteven uporabnik interneta in zato se pozanimam zelo podrobno da nimam presenečenj. Je pa telemach povedal da naj bi oni pošiljali CATV protokol po Optičnih kablih in bi nekako CATV tudi obstajal vnaprej je takšen modem ki bo vse to na optičnem FTTH kablu razčlenil na Coax (CATV), Ethernet (ali v Coaxu to nevem) ampak nevem kako je kaj z tem ker sem komaj par dni po več letih začel brskati o ponudbah.

Meni je Smart TV app top. Na primarnem TVju kar se Telemacha tiče, 99% časa uporavljam samo app, ker itak večino stvari gledam za nazaj (četudi samo za pol ure npr toliko da se preskoči reklame). DVB-C imam samo še za backup, prešaltam mogoče za kak šport, ker imajo tam večji bitrate, pa še to se mi nekako ne da več. V spalnici imam hibridni EON box, kjer gre live preko DVB-C, vse ostalo pa preko mreže, ampak me ne bi motilo, če bi tudi live letel preko IP.

Sicer pa smo pri nas itak na optiki in gre internet preko P2P etherneta po enem vlaknu, CATV pa dobimo po drugem vlaknu in gre v fiber-coax converter, kot praviš, vedndar samo enosmerno za DVB-C. Tudi tam, kjer je last mile coax, je pa backbone še vedno optika, ampak to niti nima veze.

bombicar ::

D3 sprejemnik in EON delujeta povsem drugače.
D3 stb ima na voljo 4 frekvence za ogled za nazaj in se load balancira. Eon box cutv deluje eksplicitno preko modema torej obremenjuje downstream frekvence na katerih je modem povezan.

Vse je tehnično bolj zakomplicirano...

Za normalno uporabo tudi na lite paketu ti ne boš opazil tistih 6-8Mbps, ki ti jih cutv vzame.

Zoromer ::

bombicar je izjavil:

D3 sprejemnik in EON delujeta povsem drugače.
D3 stb ima na voljo 4 frekvence za ogled za nazaj in se load balancira. Eon box cutv deluje eksplicitno preko modema torej obremenjuje downstream frekvence na katerih je modem povezan.


To se čuje nesmiselno, ampak nevem, D3 se priklopi direktno na COAX ... EON pa ne? Modem ki ga imam sedaj, nima COAX izhoda, da bi ga imel prvič slišim.

TMMatej ::

Zoromer je izjavil:


To se čuje nesmiselno, ampak nevem, D3 se priklopi direktno na COAX ... EON pa ne? Modem ki ga imam sedaj, nima COAX izhoda, da bi ga imel prvič slišim.


Pozdravljeni,

Na koaksialnemu sistemu je potrebno imeti UTP kabel za EON box ter D3 model: PDS2. Ta dva delujeta preko modema.
D3 PDS3 ter 4682 imata pa v sebi vgrajen modem samo zaradi ogleda za nazaj zato ni potrebno posebej vlečti UTP kabla od modema do sprejemnika.
Stranke ki uporabljajo ogled za nazaj na EON in PDS2 seveda zato obremenijo tudi frekvence za internet. Hitrosti je ponavadi kljub temu še vseeno dovolj.

Lep pozdrav,
Matej

Zoromer ::

No ja če je 6-8 Mbps na TV, in če imaš tam 500 Mbit, potem okej je res zanemarljivo. Hvala za informacije.

MaGushoff ::

Lep pozdrav! Vidim, da se vas kar precej spozna na to tematiko, pa bom kar tukaj povprašal.
Kmalu se selim na svoje in seveda je eno od glavnih vprašanj internet in tv. Trenutno imamo doma Telemachov paket(mislim da srednji), jaz na svojem TV-ju uporabljam EON TV app(torej ne mobilnega) preko Mibox S in je za moje potrebe dovolj.
Zdaj pa par vprašanj, predvsem o tem kako funkcionira Telemachovo 50/50 načelo(torej, da se mora vsaj 50% časa licenca za app uporabljat v domačem omrežju).


    Torej, če vzamem internet pri drugem ponudniku, bom lahko še naprej uporabljal EON z staro licenco? če je pomemben podatek, verjetno se bo doma še vedno več gledal TV kot pri meni.

    Če vseeno vzamem paket pri Telemachu(razmišljam o Light, ker več ne rabim, pa tudi cena je faktor)-se to šteje kot domače omrežje, ali je domače omrežje mišljeno le priključek? (sicer je v tem primeru razlika samo v programski shemi, ker tudi Light vključuje TV app, ampak vseeno.

    Katerega ponudnika načeloma priporočate? Kolikor gledam, ima najbolj ugodne pakete A1, T-2 je ok, Telemach pa je pač Telemach. Kako je s TV storitvami pri A1 in T-2?



Upam, da je napisano koliko toliko razumljivo.
LP

Daniel ::

V bistvu v trenutnih pogojih ni več omenjenih 50% in je zadeva spisana nekako drugače a še zmeraj rahlo dvomljivo:

Z enim naročniškim razmerjem je mogoče sočasno spremljati vsebine na isti lokaciji, na dopustnem številu odjemalcev
(multiscreen), kot je to za posamezen paket ali dodatek k naročniškemu paketu določeno v Ceniku
v formatu A/B, kjer število A predstavlja dopustno število vzporednih sej, število B pa predstavlja
dopustno število odjemalcev. Telemach si pridržuje pravico, da omeji ali prekine zagotavljanje storitve
sočasnega spremljanja vsebin na več odjemalcih za odjemalce, ki se nahajajo izven naslovnega IP
prostora Telemacha in tako taka uporaba funkcionalno odstopa od funkcije multiscreen.

Daniel ::

A morda uporablja kdo EON aplikacijo konstantno izven domačega omrežja, so kakšne težave v smislu omejevanja? Recimo uporaba na vikendu ali kaj podobnega, da ni v naslovnem prostoru Telemacha?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15348198 (1091) viharnik72
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341137996 (9787) zitrus
»

Telemach D3 CAM (Conax) ali D3 sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
198363 (7907) Nazz
»

T2 odstop od vezave

Oddelek: Omrežja in internet
4911276 (8008) starfotr

Več podobnih tem