» »

Prodaja preko Ebay

Prodaja preko Ebay

«
1
2

Mitja95 ::

Pozdravljeni,

Lepo bi prosil za nasvet & pojasnilo.
Preko podjetja bom prodajal nekaj nekurantne zaloge (večinoma kable in žice). Prodajal bom preko Ebay-a. Zanima me, kateri Ebay je najbolj primeren (ciljni kupci so Slo in večinoma države EU) in kakšna je razlika med Ebay.com, Ebay.co.uk in Ebay.de za nas.

Ima morda kdo že kakšne izkušnje oz. podoben primer? Trenutno imam cca 200 različnih kablov in žic.

Hvala že vnaprej!

DeeCoy ::

Vseeno, načeloma pokaže na vseh, če imaš obkljukano, da pošiljaš v dotično državo (npr. .de bo prikazal, če imaš na izdelku da je možna dostava v nemčijo). Jaz sem prodajal kar na .com.

Machete ::

Priporočam DE, če osnove nemščine niso prevelika ovira.
(Ali pa se dela s primerjavo z uk.co stranjo ali z rpevodom v Chromu).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Krejzk1982 ::

Zdravo

Mene pa zanima, če je možna prodaja na ebay.co.uk brez paypal-a?
Sicer račun paypal imam, vendar pa vedno "težijo" z limited account in nekimi podatki in sem jih že sit.

pišem kar tukaj, da ne odpiram nove teme.

Hvala in lp

opeter ::

Nastaviš, da je plačilo možno samo z nakazilom na tvoj bančni račun in to je to.

Ali pa osebni prevzem in plačilo z gotovino, če se jim da vozit do Slovenije. ;)
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

BladE_ ::

Ebay pobere 10% in potem še nekaj Paypal... Noro!
Akcija - Reakcija

Krejzk1982 ::

nimam te opcije, vedno ko izberem, da želim nakazilo na bančni račun mi javi, da ne morem prodat, ker potrebujem paypal.
mi mogoče znaš pomagat točno kje to nastavim, ali moram že v profilu kaj spremeniti?
Hvala.

jocoj ::

Ne mores. Verificiraj paypal racun tako da potrdis kreditno ali tudi debetno viso/mastercard.

Pa provizija je blizu 20% skupaj s paypalom, ker je provizija tudi na postnino in na mesecno placilo provizije ebayu je se 22% slovenski ddv.

opeter ::

Zdaj sem preveril, če bi želel v tem trenutku objaviti oglas na ebay.de in tam dovoli vse plačilne opcije:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jocoj ::

Ja, ker imas star racun in preverjen preko paypala. Avtor vprasanja pa tega nima. Poleg tega z 0 feedbacka in brez paypala ne bo dobil kupcev, ker noben pri zdravi pameti ne bo tvegal.

Nikonja ::

Meni osebno je prvi pogoj da prodajalec podpira paypal, če ne, hvala lepa in adio.

opeter ::

Nikonja je izjavil:

Meni osebno je prvi pogoj da prodajalec podpira paypal, če ne, hvala lepa in adio.


Fizični prodajalci (Nemci) imajo še vedno 50 % samo opcijo za nakazilo ali osebni prevzem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Alec999 ::

eBay.ie

v angleščini in cene v €

Machete ::

Brez paypala ne boš prodal nič. Če je verificirati paypal prevelika znanost in si sit 'nekih podatkov', potem se drži bolhe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boggs ::

Ker imam dokaj podobnov prašanje kot avtor te teme, bi mogoče kar tule nadaljeval.

Torej tudi sam bi rad dal en oglas na eBay (npr. 15 EUR vreden napajalni kabel). Pa tudi mene zanima na katero eBay stran je najbolje dati oglas. Nekaj sem že poskušal na eBay.com ampak me tam pod Shipping details sprašuje o podatkih za "Domestic shipping" in "International shipping". Če prav razumem se "Domestic shipping" nanaša na pošiljanje znotraj ZDA, kar pa zame ne pride v poštev. Jaz bi kot cilj določil recimo Europe+UK. Disablati "Domestic shipping" in hkrati enablati "International shipping" opcije pa ne morem. Ali v takem primeru eBay.com zame odpade in moram zadevo vnesti v kakšno od evropskih eBay strani (ebay.de, ebay.co.uk), glede na to da ne bi nudil pošiljanja v ZDA?

Torej z drugimi besedami, na kateri eBay strani je najbolj primerno oddati oglas, če želim pošiljati samo po Evropi in Veliki Britaniji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

opeter ::

Ja, na katerem ebay-u si se registriral? Tam lahko oddaš oglas. Sicer pa pač nastaviš neko absurdno poštnino za ZDA in verjemi, da ti nihče ne bo kupil ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Samael ::

Ajej, no. Nehajte ga biksat z neuporabnimi nasveti :)

Domestic shipping ni prav noben problem, saj na koncu itak piše napr:

*Item Loction: Ljubljana, Slovenia


Pri domestic shipping izberi: Flat: same cost to all buyers

In izberi pod Services napr: Economy shipping from outside US

In nato daj isto ceno za oboje, domestic in international. In to je to.

Bodi pozoren še na nekaj v tej rubriki: Exclude shipping locations
Jaz dam ponavadi ven:
Excluded locations: Africa, Middle East, Southeast Asia, Central America and Caribbean, South America, Armenia, Bangladesh, Kyrgyzstan, Kazakhstan, Turkmenistan, Afghanistan, Japan, Bhutan, China, Pakistan, Mongolia, Uzbekistan, Tajikistan, India, Sri Lanka, Nepal, Maldives, Azerbaijan Republic, Korea, South, Georgia

Problem je namreč, da zaradi korone v mnogo teh držav Slovenska pošta še vedno ne pošilja ali pa preprosto nočeš pošiljati v kakšno, ki ima visok scam rate ali kakšna druga dodatna ebay pravila za kupce pri pošiljanju/naslavljanju (Brazilija).
Se pa v sklopu teh držav najdejo nekatere v katere gre in sem vseeno pripravljen pošiljati zato jih odkljukam ročno (Rusija, Turčija, Japonska...)


Jaz običajno dodam artikle samo na .com ebay. Vse ostalo (.uk, .de ...) običajno, če ni kakšen trenutni promotion, pobira listing fee, medtem ko tako ali tako vsi brskamo po Ameriškem ebayu, hkrati pa se artikli objavljeni tam pojavijo tudi na Kanadskem, pa mogoče še kateremu.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Boggs ::

Če za primer vzamem recimo rabljen USB kabel vreden 15 EUR, ki bi ga poslal v podloženi kuverti ("z balončki") in bi vse skupaj tehtalo 80 gramov. Katero postavko gledam v ceniku Pošte Slovenije za mednarodni promet, da dobim znesek poštnine za navadno pismo s sledenjem? Za po Sloveniji vem, da moram gledat "Priporočeno pismo", ker pri tem dobim nazaj listek "Potrdilo o oddaji pošiljke", kjer je gor tudi sledilna številka. Na ceniku za mednarodni promet Pošte Slovenije pa vidim še eno dodatno postavko za "Pismo s sledenjem - blago (države EU)". Ali moram to gledat ali je sledenje že vključeno pod postavko "Priporočeno pismo" ? Mimogrede, koliko bi bila poštnina za ta 80 gramski artikel v npr. Nemčijo in koliko v ZDA ? Hvala (tudi za dosedanje nasvete).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

darkolord ::

Razlika med "priporočenim pismom" in "pismom s sledenjem" je v tem, da priporočeno pismo ob dostavi zahteva podpis.

Priporočeno bi torej stalo 5,51 EUR za Nemčijo in za ZDA, pismo s sledenjem pa 7,95 EUR za Nemčijo in 6,83 EUR za ZDA.

Zgodovina sprememb…

Boggs ::

Mora biti še nekje neka razlika. Če priporočeno pismo zahteva podpis ob dostavi, kaj pol zahteva pismo s sledenjem, glede na to da je dražje in ima v ceniku specificirano "blago" oz. "dokumenti"? Očitno je pri "pismu s sledenjem" še neka fora s specificiranjem blaga al kaj jaz vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Samael ::

Kje si pa videl priporočeno pismo s sledenjem?

Tule https://eportal.posta.si/Sites/IzracunP... samo priporočeno pismo glej (in ne priporočeno pismo s storitvijo - to sta povratnica in zavarovanje vsebine). Za 80g, mednarodni promet 5,51 €. Dobiš tracking številko za sledenje.
Samael != Samuel

Samael ::

Za EU je dovolj, da izpolneš tisti pildek za priporočeno pismo, pa ti gor nalima tracking številko, izven EU pa pildka ne rabiš, tu sami odtipkajo A5 format list z naslovnikom itd, en izvod v foliji prilimajo na pošiljko, drugega dobiš ti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Boggs ::

V ceniku Pošte Slovenije za mednarodni promet je "Pismo s sledenjem - blago" na drugi strani PDF-ja, pa ne vem kako je to drugačno od "Priporočeno pismo". darklord je omenil, da priporočenop ob dostavi zahteva podpis ampak zakaj je potem "pismo s sledenjem" dražje? V čem je še razlika?

Samael ::

Ne vem, ampak v kalkulatorju tega ni, je pa opcijsko "s storitvijo" kjer prejmeš povratnico.
V končni fazi pa, ne vem, kaj bi tu sploh kompliciral, ko ti je bilo pa povedano, da pri priporočenem pismu (100g - 250g/5,51€) dobiš tracking številko za sledenje. Rabiš še kakšno nadstandardno storitev, da bi plačeval več? Dvomim. Torej je to to.


V primeru dvoma, nedavna priporočena pošiljka s tracking kodo, v Francijo.

Če bi pa zadevi rad prišel do dna glede nejasnih postavk na ceniku, pa lahko kontaktiraš tudi brezplačno kontaktno številko 080 14 00 pa ti bodo razložili.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

*popravek (ne gre več editirati), na računu zgoraj je za težo 100 - 250g / 5,9€ ne do 100g / 5,1€ ampak to tako ali tako nima veze, služi samo za primer.
Samael != Samuel

Kvinta ::

opeter je izjavil:

Ja, na katerem ebay-u si se registriral? Tam lahko oddaš oglas. Sicer pa pač nastaviš neko absurdno poštnino za ZDA in verjemi, da ti nihče ne bo kupil ...


To ti misliš sem pred cajtom prodal Iskra stacionarni telefon poštnino sem dal 200$ da mi nebi skakali not pa ga je nekdo iz NY kupo :))

Sicer pa si tam pred zaključkom oddaje oglasa označiš kje ne boš prodajal pa rešeno.
A.C.A.B

darkolord ::

Boggs je izjavil:

darklord je omenil, da priporočenop ob dostavi zahteva podpis ampak zakaj je potem "pismo s sledenjem" dražje? V čem je še razlika?
Ker je do 500 g, priporočeno pismo pa 20 - 100 g.

Boggs ::

Sem povprašal na samo pošto in dobil tale odgovor, če bo morda še kdo nekoč rabil uradno pojasnilo razlike med "priporočeno pismo" in "pismo s sledenjem":

Podajamo informacije glede razlike med priporočeno pisemsko pošiljko in pismom s sledenjem:
- Za priporočeno pismo je zagotovljeno sledenje le, če ga zagotavljajo vsi poštni operaterji, ki so vključeni v prenos. V tranzitu in transportu do naslovne države se pošiljke ne skenirajo in evidentirajo. Pošiljka se lahko pošlje v večino držav sveta. Pošiljka se evidentira pri sprejemu in dostavi, v naslovni državi je dostavljena ob podpisu naslovnika/prejemnika ob vročitvi. Največja masa priporočene pisemske pošiljke je lahko 2.000 g (ne glede na vsebino). V primeru nepravilnosti pri prenosu pošiljke je pošiljatelj ali naslovnik (odvisno od primera) upravičen do odškodnine v višini dejansko povzročene škode, vendar največ do 30,00 DTS, kar v letu 2020 znaša 36,74 EUR. Uporabnik je upravičen tudi do povrnitve poštnine za prenos pošiljke. Roki prenosa tovrstnih pošiljk so načeloma nekoliko krajši od rokov prenosa pisma s sledenjem. Priporočenemu pismu se lahko dodata in doplačata dodatni storitvi "povratnica" ter "zavarovanje vsebine".

- Za pismo s sledenjem je sledenje zagotovljeno tako v odpravni, kot tudi v naslovni državi (v tranzitu in transportu do naslovne države se pošiljke ne skenirajo in evidentirajo). V prenos so lahko vključeni samo tisti poštni operaterji, ki sledenje dejansko zagotavljajo (trenutno 42 držav). Ta storitev ne vključuje podpisa naslovnika/prejemnika. Na voljo je torej podatek v sledenju, ni pa podpisa naslovnika. Ta storitev se lahko uporablja za pošiljanje dokumentov ter za pošiljanje blaga nižje vrednosti. Največja masa za Pismo s sledenjem - dokumenti je 250 g, največja masa za Pismo s sledenjem - blago pa 2.000 g. Pošiljka se evidentira pri sprejemu in dostavi, v naslovni državi je dostavljena z vložitvijo v naslovnikov hišni oziroma izpostavljeni predalčnik ali poštni predal. V primeru nepravilnosti pri prenosu pošiljke je do odškodnine upravičen izključno pošiljatelj pošiljke. Pošiljatelj je upravičen do odškodnine v višini dejansko povzročene škode, vendar največ do 50,00 EUR (za pošiljko z dokumenti) oziroma do 100,00 EUR (za pošiljko z blagom). Do povrnitve poštnine za prenos pošiljke uporabnik ni upravičen. Roki prenosa tovrstnih pošiljk so informativni in načeloma nekoliko daljši od rokov prenosa priporočenih pisemskih pošiljk. V Pismu s sledenjem - dokumenti je dovoljeno pošiljati izključno dokumente (papir), medtem, ko v Pismu s sledenjem - blago, pa blago.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Boggs ::

Je pa nekaj zanimivo. Registriran sem res na eBay.com, ki je torej moja matična stran za ta account. Registriral sem se leta 2010 in tega accounta nisem nikoli uporabil za nakupe ali prodaje. Zdaj te dni sem se odločil poskusit vnesti svoj prvi oglas. Pripojiti sem moral samo še PayPal account.

Kar je malo nepričakovano je pa to, da na eBay help straneh ( https://www.ebay.com/help/selling/selli... ) piše, da za mednarodno prodajo (selling internationally) potrebujem:
- Have an eBay account in good standing (to imam)
- Have a PayPal account and be PayPal Verified (to je)
- Offer PayPal as a payment option (to imam)
- Have earned at least 10 feedback points as a seller (tega nimam, ker nisem na tem acc-ju še nič počel)
- Have made your first successful sale more than 90 days ago (še nikoli nisem prodajal s tem accountom)
- Post in an eligible category (ok, to imam zdaj v oddanem oglasu)
- Offering shipping to the United Kingdom, Europe, or worldwide (to imam v oddanem oglasu)

Točki 4 in 5 nista izpolnjeni, pa sem oglas vseeno lahko oddal in je viden na ebay.co.uk, ebay.de in še nekaterih ostalih kjer sem gledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Samael ::

Malce sem že pozabil, kako je s tem, se pa spomnim, da je bil moj račun do izpopolnitve nekih pogojev "toliko in toliko prodaje v določenem časovnem zaporedju" v začetku prodaje v dveh postavkah limitiran in sicer, ni šlo takoj skeširati/pobrati denarja z računa (se ni takoj pojavilo na paypalu) ampak sem moral čakati kakšen mesec in pa drugi, zame takrat bolj zoprn limit, da sem lahko do "10 feedback points as a seller" oddal zgolj 10 oglasov ali nekaj v tem smislu, na mesec.
Glede drugega dela sem se znašel v krogu, kjer sem moral pridobiti dovolj feedbacka kot prodajalec, da sem lahko prodajal, po drugi strani pa pri zgolj desetih artiklih, ki sem jih lahko nanizal za prodajo, kar nekaj časa ni bilo prodano dovolj, da bi pridobil tiste feedbacke. In tudi če sem prodal, vsaj 60% kupcev ne da feedbacka - tako da sem dobesedno čakal, da pridem v novi mesec, da sem lahko nanizal 10 novih artiklov.
Takrat sem z ebay.com supportom, kjer so me preusmerjali iz oddelka na oddelek, preživel več ur skupaj v mednarodnem klicu, kar me je tudi takrat stalo, svetovali so mi pa zgolj, da naj uporabim še "lokalne" (Germany? Italy?) ebaye, da pridem do tistih potrebnih feedbackov.
Ah, kje je že to ... :) Upam, da je danes vsa ta procedura za prodajo lažja.

Mimogrede, ebay dovoli več računov na posameznika - recimo ločena računa za osebne nakupe in prodajo - če ti kaj prav pride v prihodnosti.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Boggs ::

Samael, na katerem eBay-u pa si ti registriral account? Jaz kot rečeno imam en account registriran na ebay.com in tisto pravilo, ki pravi "Have earned at least 10 feedback points as a seller" kot pogoj, da lahko prodajam internationally po tej logiki pomeni, da moram imet 10 feedbackov "lokalnih" prodaj, torej prodaj v ZDA (ker je ebay.com moj "home site"), predno lahko začnem prodajat internationally. No to je pač po teoriji. Kot sem rekel, oglas mi je uspelo oddat kljub temu da imam 0 feedback. :D Če se bo artikel prodal pa verjetno res lahko pričakujem kake limite v stilu zasega denarja za 1 mesec ipd.

Drugače pa vem za možnost večih accountov ja. Ta drugega sem registriral na ebay.de in ga uporabljam za nakupovanje. Na njem imam malo pod 200 feedbackov. Samo sem hotel za prodajo uporabit tistega iz ebay.com, tudi zato ker si omenil da ni insertion feeja (in res ga ni) pa sem potem tam vnesel oglas. Trenutno me samo malo bega vidljivost mojega oglasa na ebay.co.uk. Recimo oglas z naslovom "usb power cord cable" (to je samo primer) bo našlo če iščem "usb power cable", ne pa "usb power cord". Ali pa ne bo našlo nič, pa čeprav so ti keywordi v naslovu uglasa in ni drugih ponudnikov. Včasih "prime" če napišem vse skupaj "usb power cable cord" ali kaj podobnega. Skratka čudno nekonsistentno. Je pa oglas zdaj že 2 dni gor in buying format, item location, delivery options, ipd. so vse pravilno nastavljene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Kvinta ::

Drugače pa vem za možnost večih accountov ja


Pazi da ne boš na obeh prodajal ,ker če te najdejo te bojo zbrisali 8-O
A.C.A.B

Boggs ::

Boggs je izjavil:

Pazi da ne boš na obeh prodajal ,ker če te najdejo te bojo zbrisali

To pa po mojem ne drži da ne smeš imet dva seller accounta.
https://www.thebalancesmb.com/can-ebay-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Kvinta ::

Mene so zbrisali ker sem prodajal iz obeh :)) .... pol sem mel 6 let stealth račun zdaj zadnja 4 leta sem spet uradno na enem.

Probaj mogoče ti rata :D
A.C.A.B

Samael ::

@Boggs na .com leta 2008. Tisti moj mišmaš z ebayem in njihovim limitom v prvih korakih prodaje je pa tudi star že enih 8 let, tako da se ne spomnim več vseh detajlov. Omenjam zgolj zato, da si pripravljen, če bi zaradi neizpolnjevanja vseh zgoraj omenjenih pogojev mogoče pozneje naletel na kakšno začasno omejitev. Sicer pa povsem mogoče, da so z leti kaj poenostavili.
Si pa vsi ebay računi (znotraj ene registracije/logina, ne mislim, če registriraš dodatnega) ne glede na državo, delijo profil in feedback, tako da je najbrž vseeno s kje (.com/.ca/.de/.it./.fr/.co.uk/...) ti ga kdo prilima.


Kvinta je izjavil:

Pazi da ne boš na obeh prodajal, ker če te najdejo te bojo zbrisali 8-O

To pa pri ebayu nikakor ne drži. Je izrecno dovoljeno v vseh primerih, kjer ti to prav pride (napr. da imaš dva računa za različen asortima prodaje). Poudarek je samo na tem, da moraš v vseh računih spoštovati ebay pravila. Pač te osnovne stvari, ne scammaš, si med accounti ne nabijaš feedbacka, si pri dražbi ne dviguješ ceno, ne prodajaš ilegalnih zadev, ne ponujaš robo preko private sporočila mimo ebaya, itd ...

Kvinta je izjavil:

Mene so zbrisali ker sem prodajal iz obeh :D

Ali pa če malce razmisliš in nato poveš po resnici? :) To že ni bil razlog za izbris računa. Si že kakšno pravilo prekršil, medtem, ko imeti dva ali več računov za prodajo v sklopu ebay pravil ni prekršek in dovoljujejo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Machete ::

Prodajal isto zadevo?
Ker jaz imam različne oglase na UK .com .de in .fr BP
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kvinta ::

To pa pri ebayu nikakor ne drži. Je izrecno dovoljeno v vseh primerih, kjer ti to prav pride


Mene so zbrisali in še mnoge druge...zdaj mogoče ne drži več blo pa je tak leta 2005 tu je en zelo podobn primer https://community.ebay.co.uk/t5/Archive...
A.C.A.B

Samael ::

Ne pa ni. Napisal si neumnost, zdaj se pa še naprej zmišljuješ. Prosim, nehaj.

Odgovor na tvoj "zelo podoben primer", ki potrjuje to, kar sem ti že zgoraj napisal, dobiš že v prvem postu na linku, ki si ga prilimal: "From further digging it looks like the selling account I am running on behalf of the family has a poor performance rating".
Dobiš ga tudi v prvem odgovoru na objavo, ki si jo linkal: "any accounts associated to the bad account will automatically be restricted also".
Pa če ti to ni dovolj, je tudi v drugem odgovoru na objavo, ki si jo linkal: "When eBay restrict an account they include all related accounts".
A nadaljujem?

Skratka, nič v tem, kar si nam prilimal, ne nakazuje na to, da so bili računi banani zgolj zato, ker se je prodajalo preko obeh, kar po tvojem (ampak zgolj po tvojem, ebay pravi drugače) naj ne bi bilo dovoljeno, ampak zato, ker je z enim teh računov prekršil neko ebay pravil, kar posledično in povsem logično pomeni ban za vse povezane račune.
Samael != Samuel

Valvoline ::

Je kdo prodal kaj preko ebay? Telefon, prenosnik, pc, graficna itn? Se splaca? Kak je z dostavo in podobno?

Machete ::

Seveda. Splača se, če doma ne moreš prodati. Naredi oglas s free shipping, računaj na poštnino od 10-20 eur (to pojej v ceni) in potem od vsega skupaj si odbij še ca 20% za ebay in paypal. Če ti je pod črto izkupiček še vedno sprejemljiv, go for it.
Je pa malce bolj ziher, če ne prodajaš, sploh tehnike širom celega sveta. EU je varna stava. Sem pa nekatere stvari varno spravil že v usa, Mehiko, Kanado, Rusijo, Melzijo.. Govorim za letos in za tatvini nezanimive reči.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boggs ::

Ali kdo mogoče ve kako je z vpisom tracking številke za sledenje v primeru prodaje na eBay ? Rad bi jo dodal ampak očitno na eBay-u Pošta Slovenije ni med podprtimi carrierji. Kako ostali prodajalci to rešujete? Pošljete tracking št. kupcu enostavno preko sporočila ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

Machete ::

Jaz napišem Posta Slovenije in dodam tracking. Zadeva ne dela za ebay sledenje imaš pa vsaj v vednosti zase. Kupec pa jo mora pač preveriti na zunanjih straneh. Imaš pa razliko med priporočeno pošiljko tujina in tujina s sledenjem. Malo drugačne poti ubere. Je pa to tako, da si do vročitve velikokrat slep in ne veš kje je. Znotraj EU še jar dobro deluje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boggs ::

Aha, je res šlo tudi z ročnim vnosom. Kako pa je potem s tem indikatorjem poteka na eBay-u? Predvidevam da ostane vedno na prvi točki? Prejemnik je sicer v Avstriji, pošiljka pa je bila poslana kot "Priporočeno pismo", tisto za 5,51 EUR.
 null

null

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

josephe ::

Kako je pa z našo davčno in ebay-em?
Glede na prebrane probleme pri prodaji "nove" robe na bolhi, kjer se ti furs javi, ker nimaš registrirane dejavnosti za prodajo.
Je lahko isti problem z ebay-em?

LP

Devy ::

Pozdravljeni,

tudi mene zanima kako je s prodajo preko e-baya.
Doslej sem imel več kot 10 let odprt profil na ebay.com, zgolj za namen nakupovanja in sem želel uporabiti isti profil tudi za prodajo. Kolikor vidim pa se za prodajalce iz EU priporoča odpreti profil na ebay.de - predvsem zaradi tega, ker potem naj ne bi bil obvezan prodajati na US trgu. Ali to drži?
Sam bi namreč zaenkrat rad prodajal zgolj na EU tržišču.
Malo mi je sicer škoda, da moram sedaj odpreti nov profil na .de in začeti vse od začetka, ampak očitno je tako najbolje kot prebiram informacije na ebay comunity.

Kot drugo vidim, da je za prodajo preko ebaya in za nerezidente US obvezno odpreti tudi Payoneer račun, ter ga povezati nato z ebayom. Zaradi možnosti prejemanja plačil od prodanih izdelkov. Bančna kartica je zgolj za plačevanje oglasov na ebayu in za provizije od prodaje, nakupovanje. Payoneer pa služi samo za prejemanje plačila od prodaje. Ali je temu res tako?

Kar me še zanima je pošiljanje prodanih izdelkov.
Katero poštno službo, oziroma logista je najbolje in najugodneje izbrati za pošiljanje iz Slovenije po EU?
Ali je to možno samo preko FedExa, ali je lahko tudi kateri drugi ponudnik, kot naprimer Pošta Slovenije, DPD, GLS, DHL in katerega od navedenih je najbolje, oziroma najugodneje izbrati?
Ali je v primeru pošiljanja preko katerih od zgoraj naštetih podjetij obvezno prodajati zgolj preko lastne firme, ali lahko tudi kot fizični uporabnik? Za FedEx vem, da posluje le s pravnimi osebami in ne s fizičnimi uporabniki.

Moj prodajni asortiman sestavljajo samo rabljeni izdelki, ter sestavni deli kateri so osnova za končen, celotn izdelek.
Povprečne teže izdelkov se pretežno gibljejo med 0,5kg in 10kg. Občasno pa tudi kakšen nad 20kg in do 26kg. Ker so izdelki rabljeni, nimajo svoje embalaže (škatle pravilnih oblik) in jih je potrebno pakirati z mehurčkasto folijo, stretch folijo...

Sicer me zanima še kakšna informacija, vendar bom zaenkrat na tej točki zaključil.

Za vsak odgovor se najlepše zahvaljujem in želim lep dan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Devy ()

kixs ::

eBay racun je prenosljiv med vsemi eBay-i. Samo prijavi se na ebay.de. Morda bos moral urediti kaj glede valute, da bos vse imel v Evrih - obrni se na njihov support.

Za prejem placil moras dodati bancni racun.

Glede logistike, odvisno kaj bos prodajal - velikost/teza. Sam uporabljam najvec kar Posto Slovenije. Vcasih sem tudi Eurosender, ki uporablja DPD, GLS...

Machete ::

Ne rabiš payoner računa, vsaj jaz ne vem, da bi ga imel, in normalno prodajam.
Pošiljaj preko pošte. Pošiljaj striktno s sledenjem. Kaj večjega, težjega, lahko preveriš cenike tudi pri kurirjih..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Devy ::

Najlepša hvala za odgovor kixs.

Torej bom obstoječi eBay račun lahko uporabil na ebay.de. To je dobra novica. Kar se tiče glede dodatnega urejanja profila, valute ni problem.
Za prejem plačil imam dodan bančni račun. Nimam pa še Payoneer-ja, kot nekateri svetujejo na ebay comunitiy. Ampak če ni nujno potrebno imeti Payoneer in zadošča bančni račun za prejem plačil in plačilo stroškov ebayu, ne bom odpiral Payoneer-ja po nepotrebnem (verjetno je Payoneer samo en dodaten, nepotreben strošek).

Tudi sam sem imel v mislih Pošto Slovenije, ker mi je zavoljo dosedanjega dela s to pošto tudi najbližje njen sistem. Edino vem, da je nekoliko dražja od ostalih DPD, GLS. Ampak bi kljub temu začel kar s PS, kasneje pa morda še probam kak GLS, DPD.
Ali pri Eurosenderju delajo tudi s fizičnimi osebami, ali moraš imeti sp, doo, za pošiljanje preko njih?

Še enkrat hvala in lp.

Devy ::

Hvala za odgovor Machete.

Informacija, da ne potrebujem Payoneer računa za prodajo na Ebay-u, je zelo koristna in da zadošča bančni račun na Ebayu za prejem plačil, to pomeni eno skrb manj. Zelo vredu.

Verjetno imaš v mislih kar Pošto Slovenije?
Torej če prodajam preko PS pride nato v poštev njen cenik in razdelek na ceniku "PAKET - države EU s storitvijo"?
V tem pojmu pojmu na njihovem ceniku je mišljeno "s storitvijo", kot "s sledenjem" če se ne motim. (?)

Še enkrat hvala za te informacije.

Machete ::

Ma jaz sem se približno navadil koliko kaj cca stane, in to potem upoštevam pri ceni in dam FREE shipping.
(Nobene znanosti, ca 10 eur za kaj manjšega, ca 20 eur za malo težjo stvar).
To lovljenje točnih eur in centov je izguba časa, če prodš samo sem pa tja kaj in nisi trgovina. Pa še kupce lažje tako uloviš, ker vidijo free shipping in imajo takoj ceno končno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435935382 (4734) lolipop2
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6311751 (3495) opeter
»

povzetek EBay kupovanje (carina, davek) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9538440 (11698) jero_no1
»

ebay prodaja- plačam za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
3412813 (8140) Pentium

Kupovanje prek eBaya (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
567101156 (45703) Tilen

Več podobnih tem