» »

DSL sinhronizacija je, internet lučka ne gori po nevihti

DSL sinhronizacija je, internet lučka ne gori po nevihti

Infusion ::

Torej na kratko, v petek smo meli nevihto. Prišla je kar naenkrat in sredi stanovanja je bilo celo moč videt iskro ali preblisk za sekundo (nisem sure kaj je bilo). Vso mojo opremo mam na teh zaščitnih vtičnicah proti udarom. Vmes je ven vrglo varovalko. Vse jo je odneslo brez problema razen internet / modem ne deluje več kakor bi moral.

Na Fritzboxu mi svetita samo Power / DSL ter WLAN lučki. Lučka za internet pa ne sveti. Ko pogledam v nadzorno ploščo od Fritzboxa je jasno videt da deluje DSL sinhronizacija perfektno kar je potrdila tudi Telekom tehnica po telefonu. Edini problem je ker mi na oddelku "internet" piše "not connected" in ko grem globlje pogledat in znova vpisat svoje uporabniške podatke mi napiše sledeče: "The internet connection check failed. The internet service provider is not responding to PPPoE packets".

Torej internetni ponudnik se ne odziva na PPPoE pakete.

Telekom tehnica je potem trdila da je videt da se je tale napaka zgodila večim uporabnikom na istem Telekom omrežju in da morajo napako odpravit na centrali. Počakal sem dva dni in tehnica po telefonu mi je rekla da so napako na centrali že odpravili ter da je napaka verjetno pri meni, zaradi česar mora sem poslati tehnika. Seveda na tehnika še vedno čakam.

Ma kdo kako idejo kaj se je zgodilo in če je samo modem crknil ali je problem globlji (udarec v internetno omarico al karkoli v tem smislu).

Najbolj pa me seveda jezi to čakanje na tehnike ki vedno traja sto let. V vsakem primeru pa bomo menjali na T2, pogodba je že na poti.
  • spremenilo: Infusion ()

Invictus ::

Če boš ostal na istem bakru (od Telekoma), ti prehod na T-2 ne bo nič pomagal.

T-2 (in tudi ostali) se pri gostovanju ne odziva na napake na liniji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Infusion ::

Invictus je izjavil:

Če boš ostal na istem bakru (od Telekoma), ti prehod na T-2 ne bo nič pomagal.


Na T2 gremo zaradi cene in ker sem od več ljudi slišal da imajo ob prehodu na T2 hitrejši internet kljub istemu ali podobnemu paketu. Seveda bomo testirali če je stvar dejansko boljša v tistih 14. dneh.

T-2 (in tudi ostali) se pri gostovanju ne odziva na napake na liniji...


Kaj točno pa si mislil s tem? V kakem kontekstu?

jukoz ::

Infusion je izjavil:



T-2 (in tudi ostali) se pri gostovanju ne odziva na napake na liniji...


Kaj točno pa si mislil s tem? V kakem kontekstu?


Kabli to tvoje hiše so v lasti telekoma in v primeru da je napaka, T-2 pošlje zahtevek za odpravo napake telekomu. In ker nisi telekomov naročnik se mu seveda ne mudi odpraviti napake.

Zato je bolje da ostaneš na telekomu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562865 (1119) MrStein
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677984 (20389) Tilen
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444701 (3499) BlueRunner
»

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

Oddelek: Omrežja in internet
272090 (1769) Ovchka
»

Siol VDSL2 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
25135861 (19807) Bug

Več podobnih tem