» »

Telekomov modem ne upa vzpostavit povezave s pametnimi lučmi

Telekomov modem ne upa vzpostavit povezave s pametnimi lučmi

Infusion ::

Torej danes mi je Telekomov tehnik zamenjal Fritzbox s Telekomovim standard modemom. Seveda je tale modem downgrade ampak drugače ni šlo ker je zgleda da Telekom začel blokirat vse MAC adresse Fritzbox uporabnikov ki niso na poslovnem paketu. Ni bilo drugega kot menjat.

Poleg tega da tale Telekomov modem ni tako napreden je drugi problem tale da ne morejo moje pametne luči vzpostavit povezave z njim na noben način. Ali kdo ve če je za tole kriva kakšna nastavitev tukaj katero bi blo treba spremenit?



Moj wifi že uporablja WPA2 AES kakor narekujejo navodila od pametnih žarnic, še vedno pa nikakor ne more vzpostavit povezave z njimi.

Uporabljam pa te pametne žarnice ki so čisto ok delovale na Fritzboxu.

https://www.gearbest.com/smart-bulbs/pp...

Furbo ::

Kaj pa briga Telekom kakšen modem imaš? Magar uporabi Fritzbox kot router, telekomovo ceneno navlako pa samo kot modem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Infusion ::

Furbo je izjavil:

Kaj pa briga Telekom kakšen modem imaš? Magar uporabi Fritzbox kot router, telekomovo ceneno navlako pa samo kot modem.

Tega sem dobil od njih kako leto in pol nazaj in uporabljal čisto brez problema. Zdaj pred inventuro konec meseca pa so se nenadoma odločili da moram vračat Fritzbox kljub temu da je bil čisto ok za normalne ne poslovne stranke.

Vuli ::

čaki malo, ma luč ima verjetno svoj wifi na katerega se povežeš, da uštimaš potrebne nastavitve al kako? Nima lučka nobenga gumba za kao hard reset?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Infusion ::

Vuli je izjavil:

čaki malo, ma luč ima verjetno svoj wifi na katerega se povežeš, da uštimaš potrebne nastavitve al kako? Nima lučka nobenga gumba za kao hard reset?

Ja, ima tudi tole funkcijo da deluje žarnica kot wifi hotspot in tudi tale funkcija ne deluje z ne vem kakšnega razloga. Sem prepričan da je z žarnicami vse ok. Nekako se ne razumejo s tem modemom.

Infusion ::

Sem proval z drugim telefonom in mi je uspelo vzpostavit žarnice. Ne vem v čem je fora, s prejšnjim telefonom sem že vzpostavil žarnice na Fritzboxu. Tudi nobenega VPN-a nimam da bi delal kakšne probleme. No v glavnem, problem rešen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Televizija in internet preko enega UTP kabla?

Oddelek: Omrežja in internet
4410882 (5174) rogerg
»

ADSL vs VDSL

Oddelek: Omrežja in internet
294586 (3715) damirj79
»

Mikrotik kot drugi router

Oddelek: Omrežja in internet
122471 (2059) Izak
»

Raspberry PI Openelec in Siol IP TV

Oddelek: Programiranje
53673 (2363) ppeterlin
»

Server v podjetju (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
547713 (5246) Malajlo

Več podobnih tem