» »

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

PPPoE vprašanje - storitve in motnje na liniji

Ovchka ::

Zdravo,

rabila bi kakšno informacijo glede načina delovanja PPPoE za konkreten primer. In sicer me zanima, če je možno, da se zaradi nestalnega profila (naročene storitve potrebujejo večjo priklopno hitrost kot jo nudi linija - primer bolj podrobno opisan spodaj) pojavljajo neprestane kockice na TV, če je:
a) internet zaseden 1%, torej skoraj nihče ne brska, prenaša s spleta, prostih je 9,8Mbit linije (preverjeno preko speedtest-a),
b) nihče ne telefonira,
c) prižgana je samo ena televizija?

Namreč moj problem je tak. Sicer se to ne dogaja redno, ampak zadnji teden se je zgodilo dvakrat in mi je mnenje tehnika po mojem vedenju napačno.
Ponudnik ponuja internet preko PPPoE povezave. Naročenega imam trojčka storitev: Internet, TV in telefon. Centrala v vasi ponuja priklopno hitrost do 20Mbit s tem, da se ta priklopna hitrost jasno manjša z oddaljenostjo od centrale in je na razdalji 1,5 km - 2 km max. 16Mbit. Na toliko se vsakič sinhronizira tudi modem. V hiši imamo dve stanovanji, ki si delita storitve. Torej en modem, ena naročnina, dve stanovanji. Zaradi količine priklopljenih računalnikov, imamo naročen internet 10Mbit. Torej ne ostane veliko za ostale storitve. Naročeni imamo dve TV. Pogojno. Polovico dneva je en TV prižgan, zaradi česar za internet ostane od 8,5-10 Mbit proste linije (odvisno od programa). Drugi TV se vklopi občasno, zato imamo tudi pogojno naročene takšne storitve, kot so (če bi bil vklopljen še drugi TV, bi morali internet znižati na 4 Mbit). Ob delovanju obeh TV naenkrat se internetna linija drži na 4-5 prostih Mbit. Nekje tam. Ker je tako redko, tega nikogar ne zanima.
Linija z enim TV vklopljenim torej omogoča skoraj 100% delovanje profila in sem prosila ponudnika, da mi pusti 10Mbit zaradi različnih razlogov.

Zadnji teden so bila na TV kockice. Preverila sem linijo. Modem na 16Mbit, TV 1 vklopljen, TV2 izklopljen, internet preko speedtesta kaže 9 Mbit proste linije. Telefon izklopljen. Torej zakaj se pojavljajo kockice? Tehnik pravi, da je to zaradi nestalnega profila, ker imam naročeno večjo hitrost, kot jo dejansko zmore linija poleg dodatnih storitev. Jaz se s tem ne strinjam, že zaradi preteklih izkušenj. Nikoli ni kockalo tako pogosto in na tak način, poleg teha pa se je do sedaj linija vedno ravnala po televizijah, torej, če je Internet 10 Mbit in je bilo premalo za delovanje 1 TV, je TV vzela nekoliko pasovne širine internetu, enako je naredila druga TV. Ni mi jasno zakaj mi potem nekdo govori, da se kocke dogajajo zaradi nestalnega profila, če je v času motenj vse prosto. TV ima na voljo kolikor želi interneta, da ga "poje". Temu pritrdi tudi dejstvo, da če je vse prosto, celo HD kanal skoraj zgledno deluje.

Ima kdo malo več znanja s PPPoE povezav, da bi znal malo razjasniti situacijo in dati prav meni ali tehniku?

Drugače pa, ker vem kaj vse še lahko nekdo vpraša: ja, modem smo resetirali dvakrat, trikrat, nič bolje. Vse smo izklopili, počakali skoraj pol minute in vklopili, nič boljše. Kaj če je bila motnja na dobaviteljevi strani in ne pri končnem uporabniku? Tudi možno, samo zakaj mi nekdo govori, da se to dogaja zaradi nestalnega profila?
Če sem pa še kaj pozabila, bom pa dopolnila.

schtr4jh ::

Pomagal ti ne bom, ti bom pa povedal, da imamo doma naročen 1x telefon, 2x TV in internet 8/1 ... Zračna oddaljenost od centrale je 300 m, kablov je cca. 500m. Kockice se ne pojavljajo tudi če sta obe televiziji prižgani, gledam TV na računalniku (vlc + playlista) in nekdo brska po internetu.

BlueRunner ::

Hmm... Mislim, da to samo po sebi nima kakšne neposredne zveze s PPPoE, ampak bolj z načinom dela sistemov.

Če imaš X Mbit/s sinhornizacijo na modemu, potem pa jo "prebukiraš" z dodatnimi storitvami, potem je vse odvisno od tega kako je nastavljen QoS. Če je QoS nastavljen glede na storitve in ne glede na dejansko kapaciteto, potem se ti bo dogajalo, kar sam opisuješ. Če pa je QoS nastavljen glede na dejansko kapaciteto, potem pa deluje tako, kot si opisal, da pričakuješ.

Glede na to, da imaš očitno naročenih več storitev, kot pa jih bi sicer lahko imel, je večja verjetnost ta, da se je kaj menjalo/servisiralo (atmosferske motnje >:D) pa je bila nastavitev QoS na vratih, kjer si ti priključen, nastavljena glede na naročene storitve, kot se običajno počne.

Moj predlog je, da poskusiš vajo s pomočjo ponoviti na enak način, kot si dosegel, da se ti je dalo "prebukirane" storitve.

Ovchka ::

A, no potem pa vsem vse. Za QoS sem že zdavnaj ugotovila, da ima TV višjo prioriteto od interneta. Zato imam tudi naročene storitve tako, kot jih imam. Enostavno, če se rabi druga TV, se odvzema hitrost internetu. Če je pa samo en TV prižgan, pa je internet skoraj nedotaknjen. Tako, da mi je s tega vidika prav super.
Samo ni mi bilo jasno kako lahko nekdo govori, da zaradi profila, kot ga imam (in deluje že vsaj dve leti brez problema) mi TV kocka, če je internet povsem sproščen in si TV lahko vzzame vse 10 Mbit še, če želi.
No, potem so bile pa res kakšne atmosferske motnje. Zadnje čase so nekam pogoste pri tem ISPju... :(
Qapla' Balth je'

bobby ::

ne drži da če je skupna hitrost 10Mbit da se potem od te hitrosti odšteva.
4Mbit linije ti zasede IPTv ampak trik je v tem, da IPTv dela na drugačnem frekvenčnem spektru kot internet. tako da 10Mbit maš Dl linijo za net, dodatnih imaš pa še 4Mbit za tv. kockice so pa odvisne od trenutnega štveila priključkov na določen kanal. več ljudi kot gleda recimo poptv, večja je verjetnost, da bodo kockice ker sistem ni sposoben dostavit zadostne količine podatkov v časvni enoti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ovchka ::

Hvala za popravek. V mojem primeru so bile kockice ob neuporabi interneta in uporabi 1 TV, pa še to na čisto vseh kanalih brez izjeme. Tako da znotraj hiše ni bilo vzroka za kockanje. Edino kje od zunaj. Pa še to dvomim, da so v tistem trenutku ful ljudje gledali JimJam, EWTN, Da Vinci Learning, BBC World.. no, dejansko vse kanale, saj so bile kocke na vseh.

Aja, pa na tehnični pomoči niso videli ničesar, da bi bilo narobe. Sem vse resetirala s tehnikom na telefonu, sva skupaj prestavljala kanale in ni videl, da bi bilo karkoli narobe, tako da je bilo vse skupaj zelo čudno.
Qapla' Balth je'

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Ovchka ()

blackmack ::

ne drži da če je skupna hitrost 10Mbit da se potem od te hitrosti odšteva.
4Mbit linije ti zasede IPTv ampak trik je v tem, da IPTv dela na drugačnem frekvenčnem spektru kot internet. tako da 10Mbit maš Dl linijo za net, dodatnih imaš pa še 4Mbit za tv. kockice so pa odvisne od trenutnega štveila priključkov na določen kanal. več ljudi kot gleda recimo poptv, večja je verjetnost, da bodo kockice ker sistem ni sposoben dostavit zadostne količine podatkov v časvni enoti.


Prvič: Daj ti zgoraj ne bluzi če nimaš pojma. Drugi frekvenčni spekter HAHA HA

Drugič: Ok praviš, da maš sihronizacijo 16Mbit. Katerega ponudnika maš?
Zdaj če praviš, da imaš kockice tudi ob neouporabi interenta in vklopljenem enem tv je lahko, da se pojavljajo napake na liniji t.i. CRC errorji. Zdaj odvisno kateri modem maš-na nekaterih lahko vidiš te podake sam. Ker, kot si že sam ugotovil bi moral za pravilno delovanje TV poskrbet QOS-tv ima višjo prioriteto in takoj vzame hitrost od interneta. Po vsej verjetnosti se pojavljajo napake na liniji.

blackmack ::

Lahko pa, da je profil nastavljen previsoko in imaš SNR margin prenizek, s tem je linija nestabilna in prihaja do napak. Pri tem pomaga nižji profil z znižanjem sinhronizacije. Recimo na 13800 na ADSL2+. 16mbit je dokaj visoka sinhronizacija na taki razdalji za ADSL2+ in je postavitev verjetno čist na meji.

Zgodovina sprememb…

bobby ::

blackmack: osnove telekomunikacijskega omrežja, ptt, 2 letnik,.. ne ti men klobasat,.. preber si mal. a ti res verjameš da po enem vodnilu lahko laufajo samo eni podatki na trenutek? yea right!
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Ovchka ::

Drugič: Ok praviš, da maš sihronizacijo 16Mbit. Katerega ponudnika maš?

SiOL (ena od revežev, ki nima izbire). Sinhronizacija mi je v redu. Prej sem imela Sagem modem in se je priklopil na 13Mbit, zdaj je pa Iskrin modem, razlika občutna. Drugače so me zdaj preklopili na drugo centralo na pošti - naj bi bila bolj zmogljiva, ampak me malo skrbi, ko gledam podatke z modema.

Zdaj če praviš, da imaš kockice tudi ob neouporabi interenta in vklopljenem enem tv je lahko, da se pojavljajo napake na liniji t.i. CRC errorji. Zdaj odvisno kateri modem maš-na nekaterih lahko vidiš te podake sam.

Takrat, ko se je to pojavilo, nisem šla gledat. Zdaj npr. normalno deluje, lahko edino čakam, da se spet pojavijo kocke. Podstke vidim, sem skopirala dve strani. Medtem, ko sem pisala tale post se je pojavila še ena grda reč, ki je prej na prejšnji centrali nisem videla. Samo sem pa, priznam, tak butl, da ne razumem vseh cifer in zakaj bi se pojavljale take. Je pa res, da sem zdajle ob teh cifrah hitro preverila na računalniku, če dela TV pa ni kockic. Sem dala zraven obe sliki. Običajno (pred današnjim dnem - danes so me preklopili na drugo centralo) so se ogromne cifre pojavljale le pri "Remote FEC error count", ampak že takrat sem ugotavljala, da ne vidim, da kaj ne bi delalo dobro. Škoda, da nisem pogledala, kaj je pravil modem v času tistih motenj..
normalna slika: Klik
nova čudna: Klik

Ker, kot si že sam ugotovil bi moral za pravilno delovanje TV poskrbet QOS-tv ima višjo prioriteto in takoj vzame hitrost od interneta. Po vsej verjetnosti se pojavljajo napake na liniji.

Tako je. Edino to mi še pade na pamet. Ne vem zakaj bi zadeva res delala dolga leta kot je, potem pa kar naenkrat klecnila. SiOL zafrknil..
Qapla' Balth je'

BlueRunner ::

blackmack: osnove telekomunikacijskega omrežja, ptt, 2 letnik,.. ne ti men klobasat,.. preber si mal. a ti res verjameš da po enem vodnilu lahko laufajo samo eni podatki na trenutek? yea right!

Pojdi raje nazaj za knjigo. Takšnih bučk, kot si jih ti tukaj posadil že zelo, zelo dolgo nisem prebral. Če pa te zanima kako so stvari resnično narejene, pa mi pošlji ZS in ti bom lahko v potankosti razložil kako in kaj.

Morda boš potem uvidel kakšno bedarijo si zapisal na tem forumu.

gregor_m ::

dostikrat je bilo že povedano, da lastnosti bakrene parice spreminja. Kakšen spoj oksidira in na liniji se začnejo nabirati napake CRC error. FEC napake, so napake ki jih modem lahko popravi in jih je lahko miljardo pa ne boš videla razloko na TV.
Lahko se zgodi da so kakega soseda vklopili in prihaja do presluha med paricami (če sta v isti četvorki) in ti spet nabija CRCje.
QOS tudi ni vsemogoč in zna kdaj ponagajat, še posebej če uporabljaš veliko torrent-ov.
Ta pojav kockanja TV je postal precej pogost in čez čas se bo ta problem samo še povečal, saj vedno več gospodinstev naroča xDSL storitve. Tukaj je edina rešitev optika pa še tam zna TV kockat.

PS: še en glas, da bobby prodaja bučke. Mogoče se ta princip uporablja pri kaki drugi tehnologiji pri IPTV je pa to čisto mimo.

Ovchka ::

Naša soseska oz. dve ali tri soseske skupaj so pred enim letom dobile sveže položene bakrene parice. Prišli so sicer prodajat, da bodo optiko polagali, oče je z veseljem podpisal, jaz pa pogodbe niti nisem gledala, potem sem pa videla, da so napeljali dve novi bakreni. Malo razočaranja je bilo, saj smo že vsi nestrpno čakali optiko. In jo bomo še. Rešitev je, samo prihaja pozno.
Drugače novih vklopov ni veliko, ker novih hiš ni toliko, stare so pa že morale dobiti internet. Kako smo vezani v naši soseski pa ne vem točno. Vem kje je razcep, samo ne morem pogledat, ker je zaprto. Kabli vem da pridejo po eni cevi, če so pa skupni ali posamezni, p ne vem. Se tudi ne spoznam toliko na položene bakrene parice, da bi vedela kako se polagajo. Možno, da tiči vzrok tudi kje tam, ja.
Drugače pa ne vem kakšne so parice stran od te soseske. Nekaj so jih tudi zamenjali, ker so se pred leti pojavile neke motnje.

Ajej, odkar so menjali te pakete za TV je vse nekaj pomešano. :)
Qapla' Balth je'

bobby ::

Bluerunner: kar tu napiši, da bodo še drugi imel kaj od tega a ne, zato pa je forum.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Senitel ::

blackmack: osnove telekomunikacijskega omrežja, ptt, 2 letnik,.. ne ti men klobasat,.. preber si mal. a ti res verjameš da po enem vodnilu lahko laufajo samo eni podatki na trenutek? yea right!

To ne, ampak xDSL ko se enkrat postavi linija je določeno katere frekvence se bodo uporabljale. Različne stvari se potem prenašajo po različnih VLAN-ih (internet en VLAN, TV drug VLAN, telefonija tretji VLAN,...). Zdej nevem pa kaj misliš da ti garantira, da bodo IPTV paketki pristali na določeni frekvenci in internet paketki na drugi določeni frekvenci?

Ovchka: Najbolj uporabno bi bilo, če posreduješ podatke o CRC napakah, ki jih je zabeležil modem.

BlueRunner ::

Najprej si preberi čisto lep člančič na Wikipedi, da boš sploh vedel o čemu pišem.

4Mbit linije ti zasede IPTv ampak trik je v tem, da IPTv dela na drugačnem frekvenčnem spektru kot internet.

Nobenih trikov ni. IPTV je distribuiran kot IP multicast promet z IGMPv3 signalizacijo za vključevanje in izključevanje iz skupin. Glede na to, da so to že na ISO L2 pri vstobu v distribucijsko omrežje "običajni" Ethernet DLL PDU-ji, je razlaganje o drugem frekvenčnem spektru v konkretnem primeru čista brca v temo. Pri VDSL in FTTH (Ethernet tehnologijah) paket pride do CPE naprave (t.i. modem) brez posebnih zapletov, pri ADSL/ADSL2+ pa je potrebno pri transportu med DSLAM in CPE opraviti še Ethernet preko ATM enkapsulacijo s uporabo AAL5. Na identičen način pa se enakpsulira tudi Ethernet kanal po katerem se prenašajo PPPoE PDU-ju. Kar pomeni, da je tale frekvenčna zgodba že dvojna brca v temo.

Pa da se navežem še malo nazaj na to temo: pri ADSL in ADSL2+, ki uporabljata ATM protokol se trenutno izvaja QoS z uporabo ločenih VCI-jev in njim dodeljenih politik. PPPoE promet je od IPTV in VoIP prometa tako ločen na ATM L2 na podlagi navideznega kanala. Telekom tako uporablja VCI 32 za PPPoE VCI 33 pa za IPTV in VoIP. pri VDSL in FTTH se QoS med IPTV, VoIP in PPPoE zagotavlja s pomočjo VLAN-ov, ki se jim da relativne prioritete oziroma rezervacije pasovne širine, uporabljen standard na L2 pa je IEEE 802.3p.

kockice so pa odvisne od trenutnega štveila priključkov na določen kanal.


QoS pa najbolje deluje v primeru, da je kapaciteta prenosnega kanala znana. Če ta ni znana, potem prihaja do odstopanj, ki imajo pri prenosu enosmernega podatkovnega toka brez redundance za posledico tudi izpad posameznih PDU-jev. To pa je kar dober opis za TS enkapsulirane podatke, ki se prenašajo preko IP multicasta.

Konkretno to pomeni, da pri prenosu transportnega toka pride do izpada dela podatkov o sliki ali spremembi slike, zaradi česar se pri MPEG-2 pojavijo t.i. kocke, pri MPEG-4 pa zmazki (smears).

Tako smo odpravili zablodo, da so kockice odvisne od števila priključkov na kanal. Ker pač niso. Je pa ravno obratno od tega, kar si uspel sam zapisati. Torej je ta tvoja izjava tudi brca v temo.

več ljudi kot gleda recimo poptv, večja je verjetnost, da bodo kockice ker sistem ni sposoben dostavit zadostne količine podatkov v časvni enoti.


Kar je seveda bistven razlog zakaj se za distribucijo sploh uporablja IP multicast. Osnovna poanta celotne arhitekture je, da se podatke ne podvaja če to ni potrebno in tisti, ki lahko npr. opazuje promet na žici med DSLAM in CPE bo ugotovil, da lahko sočasno na več kot eni napravi "gleda isti kanal" (tehnično se temu reče, da je vpisan v določeno MC skupino), pa se bo še vedno prenašal samo en tok za vsako skupino in ne toliko tokov, kolikor je naprav v skupini. Šele CPE bo podvojil pakete na vse tiste vmesnike, kjer se nahajajo v skupino vpisane naprave (IGMP snooping tukaj pomaga).

Težave se pojavijo, če se sočasno prijaviš v več kot eno skupino (gledaš dva različna kanala), saj je potem potrebno do tvojega CPE-ja seveda dostaviti vsebino obeh tokov. Med njima pa ni možno zagotoviti smiselen QoS, zaradi česar se lahko v primeru pomanjkanja pasovne širine oba lepo "skockata".

Tvoja ideja o temu kako gleda več ljudi isti kanal in to povzroči "kockice" pa je v arhitekturi za IPTV neumnost in seveda naslednja brca v temo.

osnove telekomunikacijskega omrežja, ptt, 2 letnik,.. ne ti men klobasat,..

No, te je pa edina izjava, katere resničnosti ne morem preveriti. Pojasni pa tvoje zmotno razumevanje tehnologije. Pač je še ne poznaš.


Bluerunner: kar tu napiši, da bodo še drugi imel kaj od tega a ne, zato pa je forum.

Če bi mi pisal na ZS pa bi ti lahko stvari predstavil tudi bolj plastično, ker si pač na PTT-ju.



Sedaj pa nazaj na temo.

Težave se tipično pojavljajo zaradi tega, ker je kvaliteta povezave marginalna (veliko število napak pri prenosu), velikokrat pa tudi zaradi QoS-a. Naj pojasnim na primeru:

Kapaciteta je 16 Mbit/s. Rezervacija za PPPoE VCI 32 je max. 10 Mbit/s, brez min.
Rezervacija za TV je 2x 4Mbit/s = VCI 33 brez min. in max.

Če je QoS nastavljen za skupno kapaciteto 16 Mbit/s, kar izhaja iz sinhronizacije, potem ni težav. VCI 32 bo "pojedel" 16Mbit/s - količina podatkov na VCI 33. Če je teh podatkov na VCI 33 za 8Mbit/s, potem bo ostalo za VCI 32 še 8Mbit/s, kar se bo na strani pošiljatelja (DSLAM) tudi realiziralo.

Če pa je QoS postavljen za skupno kapaciteto 18Mbit/s, kar izhaja iz naročenega paketa, potem pa pride do težav. Logika QoS-a izmeri 8Mbit/s na VCI 33, račun pa pokaže, da je na voljo še 10Mbit/s za VCI 32. Zaradi tega se količina podatkov za VCI 32 ne omeji na 8Mbit/s, temveč ostane na 10Mbit/s. Potem pa se pri siljenju prevelikega števila paketov na žico le ti odmetavajo. Malo tu, malo tam, ena napačna nastavitev in imaš kocke.

Tretja varianta, kjer QoS zameša štrene pa je veliko število napak na liniji, kar povzroči padec učinka linije, kar pomeni, da imaš lahko sinhornizacijo 16Mbit/s, vendar pa je dejanski izkoristek manjši. Če QoS upoteva dejansko doseženo sinhronizacijo, pa ga lahko to odstopanje še vedno postavi v neprijeten položaj. Zaradi tega pa ISP raje vidi, da imaš 1-2Mbit/s "rezerve" pri sinhornizaciji, da se s to rezervo pokrije običajna odstopanja pri kvaliteti povezave. Če delaš brez rezerve, pa lahko naletiš na takšno "mino".

Glede na številke, kot si jih napisal, in tisti FEC count (št. napak na fiziki) je sinhornizacija morda res 16Mbit/s, realna prepustnost linije pa je zaradi ogromnega števila napak verjetno toliko manjša, da QoS logika (opisal zgoraj) popolnoma razpade in ti več ne more zagotavljati dovolj pasovne širine za IPTV, hkrati pa veliko število napak že samo po sebi povzroča izpad paketov in s tem tudi kockanje.

Morda bi lahko posksuil z eksperimentom, da ti malo omejijo hitrost na centrali (na npr. 14 ali 12 Mbit/s), če se bo s tem izboljšala zanesljivost - zmanjšalo število napak. Če bo pomagalo, potem jo obdržiš in imaš pač zelo počasen dostop do interneta, v zameno pa dobiš dva delujoča TV-ja.

... pač ni vse v hitrosti ...

Yacksy ::

@BlueRunner
Super razloženo, samo mogoče v 2 stvari bi se vtaknil:

- res je, da je aktualna verzija IGMP protokola v3, ampak mislim da slovenski operaterji po večini uporabljajo še vedno v2

- pri ATM-u imaš PVC-je (Permanent Virtual Circuit), ki je definiran s parametroma VPI in VCI. Po mojem je bolj korektno reči, da promet spuščaš preko PVC-ja in ne preko VCI-ja
Shit happens

BlueRunner ::

- res je, da je aktualna verzija IGMP protokola v3, ampak mislim da slovenski operaterji po večini uporabljajo še vedno v2

Možno. Ne bom dal roke v ogenj za v2 ali v3, bom pa ob priliki malo povohljal kaj je pri komu sedaj res aktualno.

- pri ATM-u imaš PVC-je (Permanent Virtual Circuit), ki je definiran s parametroma VPI in VCI. Po mojem je bolj korektno reči, da promet spuščaš preko PVC-ja in ne preko VCI-ja

Je res. Vendar pa je tukaj skrita še ena zgodba (razlika implementacije med ADSL in ADSL2+ pr TS), ki sem jo namenoma izpustil, sicer bi popisal še enkrat toliko prostora. Čeprav je OP pri TS-ju, pa ima ADSL2+, zaradi česar sem vse skupaj še poenostavil. Za večino praktičnih primerov pa TS uporablja ATM enkapsulacijo za ADSL2+ samo na zadnji milji in ima po mojem vedenju dva VC-ja konfigurirana tako, kot sem opisal, nikjer pa ne pride do ATM usmerjanja, da bi VPI imel smisel.

ADSL pri TS pa ne uporablja dveh VC-jev temveč samo enega, QoS je narejen čisto drugače, povezava pa se preko ATM omrežja priklaplja neposredno na robne agregacijske usmerjevalnike. Hkrati pa se ta tehnologija v Slo. ukinja in dvomim, da je še veliko strank na njej. Dodatno pa tudi dvomim, da so na njej stranke z dvojčki in trojčki.

blackmack ::

Jap, kolko vidim si z sinhronizacijo čist na meji. Local signal to noise je prenizek. Za ok bi moral bit nad 7, pod 6 pa modem že zgublja sinhronizacijo. Zato verjetno prihaja do toliko napak. Bo treba signalizacijo znižat na 13800 razen, če se še da kaj na kablu naret. Interno inštalacijo maš v redu? Najboljše je UTP kabel od omarce do modema.

Lahko, da je kje slab spoj na liniji in občasno dela težave. To bi ti morali uredit telekomovci z meritvami. Ampak to neradi delajo, ker se morjo pretegnit in ti bodo najverjetneje znižali sinhronizacijo.

Zgodovina sprememb…

blackmack ::

Aja pa za tv se zmeni da te dajo ma MPEG-4 če še te niso. Pršparaš kr nekaj na pasovni širini.

Ovchka ::

Jap, kolko vidim si z sinhronizacijo čist na meji. Local signal to noise je prenizek. Za ok bi moral bit nad 7, pod 6 pa modem že zgublja sinhronizacijo. Zato verjetno prihaja do toliko napak. Bo treba signalizacijo znižat na 13800 razen, če se še da kaj na kablu naret. Interno inštalacijo maš v redu? Najboljše je UTP kabel od omarce do modema.

Lahko, da je kje slab spoj na liniji in občasno dela težave. To bi ti morali uredit telekomovci z meritvami. Ampak to neradi delajo, ker se morjo pretegnit in ti bodo najverjetneje znižali sinhronizacijo.

To so mi že takrat, ko so mi prišli priklopit Trio rekli, da sem bolj na meji in niso prepričani, mče bo TV delal, pa je vse zaenkrat še ok. No, skoraj, če odštejem te občasne motnje. Internetne hitrosti najraje ne bi nižala, pa četudi to pomeni občasno kockanje na TVju. Nas je preveč na internetu v hiši, da bi se dobro razumeli, če bi bilo počasneje.

Drugače napeljava v hiši je BP. Sveže napeljana preteklo zimo. Sem jo lastnoročno zvezala po stanovanju, tako da nima kje kaj bit narobe. Od omarice do modema gre UTP kabel, na koncu njega pa ne bom čisto jamčila, da sem pravilno naredila konektor za v modem. Tehnik mi je preteklo poletje, ko so nastavili novo omarico zunaj, to bolj provizorično zvezal, ker v stanovanju še ni bilo ničesar, jaz sem pa kasneje dala gor konektor. Lahko edino to pogledam in javim kako imam zvezano. Zdaj se ne spomnim več kako sem zrihtala.

Drugače pa najlepša hvala BlueRunner, lepo si pojasnil. Bomo malo tole stestirali. Zdaj imam dovolj podatkov, da bom tehnikom solidno parirala :) Drugače pa res rajši potrpim, da TV kdaj kocka kot pa počasnejšo internetno povezavo.

Sentinel, kje vidim podatke o CRC napakah, ki jih beleži modem? Zaenkrat vidim samo status in konkretne cifre brez kakšnih logov. Te slikice sem dodala v 10. sporočilo v tej temi.
Qapla' Balth je'

Ovchka ::

Aja pa za tv se zmeni da te dajo ma MPEG-4 če še te niso. Pršparaš kr nekaj na pasovni širini.

To še niso naredili. Sem že razmišljala o tem, ampak se je o tem treba še domenit v hiši. Trenutno je tako, da polovica hiše nima pojma in jim je vseeno, samo da gledajo TV, druga polovica hiše se pa bolj nagiba k MPEG2.. oz. niha. Bom na PCju pogledala kakšna je kvaliteta slike in če bi bilo ok.

Aja, sem že pozabila, a Amino 110 podpira MPEG-4?
Qapla' Balth je'

blackmack ::

Spodaj jih maš. REMOTE CRC. Jih je nenormalno veliko. Slika mora takrat ziher bit negledljiva.
Glej, če ti ob sinhronizaciji 13800 tv preklopijo na MPEG-4, ki porabi okrog 2,5mbita boš ob gledanju 1TV še vedno mela internet 10mbit. Ob dveh pa okrog 8-9. Tako, da to še preveri. Moraš pa imet sagem TV komunikator. Na aminu ne dela.

blackmack ::

Če hočeš met Sagema se moraš za enga vezat zopet 2 leti in ga dobiš za 1€, drugega pa moraš doplačat 130€. Zdaj, če drugi Tv ni tolko gledan lahko obdržiš aminota pa ti bo net delal ko bo vkloplen okrog 5-6. A ni, da bo od oktobra na aminotih še samo osnovna TV shema? Okrog 40 kanalov.

Če se odločiš za sagema - jaz iščem aminota 110, da bi ga uporabljal na T-2 - bi ga odkupil. Več na ZS.

Senitel ::

Sentinel, kje vidim podatke o CRC napakah, ki jih beleži modem? Zaenkrat vidim samo status in konkretne cifre brez kakšnih logov. Te slikice sem dodala v 10. sporočilo v tej temi.

Spregledal linke... Tiste cifre v "dslport2.jpg" spodaj so čisto odbite. Tudi remote snr 1946dB je nor. So ti že probal zamenjat modem?

BlueRunner ::

Prikaz napačne vrenosti SNR na nekaterih iskratelovih CPE-jih je znana programska napaka. Sama po sebi še ne pomeni, da je CPE pokvarjen.

Vendar pa to še ne pomeni, da CPE ni pokvarjen.

blackmack ::

Pubeci ne pozabit, da je od centrale oddaljena 1500-2000m . Pravo čudo, da se modem na taki razdalji poveže tolko.

Zgodovina sprememb…

Ovchka ::

Spregledal linke... Tiste cifre v "dslport2.jpg" spodaj so čisto odbite. Tudi remote snr 1946dB je nor. So ti že probal zamenjat modem?

Ja, v dslport2.jpg so res čisto odbite cifre. So se pojavile, ko nas je tehnik na centrali preklopil na drugo centralo. Naj bi bila bolj zmogljiva, samo mi je sumljivo.
Smo se domenili, da sledim napakam, če se bo še pojavljalo, mi bodo zamenjali modem.

Drugače se mi je pa zdelo, ja, da sem imela neke zadržke za mpeg4. Tako je, da ima spodnje stanovanje še Amina, jaz pa Sagema. Sam hudič, ja, ker ga je treba plačat. Vsaj dobro, da je na obroke.

Še glede RemoteCRC - ja, občasno jih je nenormalno veliko. Nazadnje, ko je bilo tako, sem pogledala na PC, samo nisem videla, da bi bila slika kako motena :/ Čudna reč tole. Zdajle sem tako ali tako doma in bom na hitro vklopila, če se bodo spet pojavile te cifre, da potrdim ali vpliva.
Qapla' Balth je'


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Torrenti preko Tuš Telekoma

Oddelek: Omrežja in internet
244615 (2176) Yacksy
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444698 (3496) BlueRunner
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789158 (5387) Pyr0Beast
»

Adsl+SiolTv 1mb paket --------> Adsl+SiolTv 4mb paket = Pusenje ?

Oddelek: Omrežja in internet
71970 (1607) ToniT
»

ADSL UPload / Download TEžave !

Oddelek: Omrežja in internet
261881 (1521) DSmidgy

Več podobnih tem