» »

A1 Kombo M

A1 Kombo M

«
1
2 3
...
5

m0f0x ::

Pozdravljeni,

Ima slučajno kdo ta paket na xDSL? Kakšnen je TV grafični vmesnik, delovanje, ping, hitrosti?? Se splača?

A1 Kombo M

...:TOMI:... ::

Najbolje, da si ga greš ogledat v nek center, kjer imajo demo točko. Najbolje, da greš do večih operaterjev in primerjaš.
Tomi

konspirator ::

Hitrost je omejena z oddaljenostjo od centrale, kvaliteto bakrene parice ter (ne)urejenosti interne hišne instalacije.
Če ti gre za tv, primerjaj ponudbe T2, TK in A1, prvo kaj sploh ponujajo in za kakšno ceno, nato pojdi na obisk v njihove centre, ki izpolnjujejo tvoje kriterije, da se odločiš dokončno.
--

Zgodovina sprememb…

Berserker ::

Mi smo od centrale preveč oddaljeni več kot 4.5km, parica podpira zgolj ADSL do 2Mbps hitrost.

Danes mi pa znanec doma 200m od vstran pove, da je nabavil A1 Kombo S in da mu dela s hitrostjo 20/1Mbps. Je pa v bližini slučajno Simobilov oddajnik.

Kaj lahko pričakujem če tudi sam vzamem A1 Kombo M?

Zgodovina sprememb…

Bakunin ::

pojdi na https://www.akostest.net/sl/map in poišči svojo lokacijo. morda pa je tam kdo že testiral hitrost preko mobilca.

Berserker ::

Vrjetno je mislil tale paket: https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...!

A se da pri LTE zvišat porabljeno količino čez 200GB?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

ja, vzameš še tv lte zraven

MAISTER007 ::

Jaz pa imam takšno situacijo, Trenutno sem vezan pri a1(nekdaj amis) za paket trojka flex. sedaj bi pa rad vzel paket a1 kombo s. Pa koliko sem videl lahko zamenjujuš mobilne pakete ki jih kombiniraš z kombo paketi. A lahko vzamem samo a1 orto eu ter brez številke za dodatno uporabo? kako se računa ta popust če imaš fikse in mobilne storitve? Ter koliko bi mie stalo da grem iz zdaj že pokojnega paketa trojka flex na kombo s?

smacker ::

Se ti ne zdi, da so taka vprašanja bolj primerna za operaterja? Pokliči v klicni center ali se oglasi v najbližji poslovalnici pa ti bojo vse razložili.

MAISTER007 ::

smacker je izjavil:

Se ti ne zdi, da so taka vprašanja bolj primerna za operaterja? Pokliči v klicni center ali se oglasi v najbližji poslovalnici pa ti bojo vse razložili.

So me enkrat že nasrali, tako da ne hvala.

smacker ::

In zdaj misliš, da boš od naključnega neznanca, ki najverjetneje nima pojma o poslovanju A1 zagotovo pa nima vpogleda v tvoj priključek, dobil točne informacije? Kar kličeš po tem, da te nekdo še enkrat naserje :D

MAISTER007 ::

smacker je izjavil:

In zdaj misliš, da boš od naključnega neznanca, ki najverjetneje nima pojma o poslovanju A1 zagotovo pa nima vpogleda v tvoj priključek, dobil točne informacije? Kar kličeš po tem, da te nekdo še enkrat naserje :D

Gotovi je že kar nekaj ljudi ki imajo tak paket in bi mi lahko razložili kakšen je popust v primeru da vzameš mobilne in fiksne storitve ter katere mobilne pakete lahko vzameš, kar se pa tiče menjave pakete ob vezavi pa normalno da ne pričakujem da mi bo en random dude na foromu uredil.

SaXsIm ::

Zagotovo so te nasrali, ker to je osnovna dejavnost TK operaterjev, da nategujejo uporabnike. Niti % možnosti ni, da si ti narobe razumel kakšno zadevo.

Napiši jim mail (ponavadi na info@operater.tld, torej info@a1.si), v njem po točkah napiši vprašanja, na katere želiš odgovore. Zagotovo boš dobil odgovor, pa še črno na belem boš imel, kaj pravijo. Tako pridobljene informacije bojo zagotovo bolj točne kot odgovori uporabnikov na forumu. V sporočilu ne pozabi napisati svojih naročniških podatkov (vsaj ime, priimek in telefonska številka / uporabniško ime za internet).
SaXsIm

Veliki_zmaj ::

Pozdravljeni, ponovno odpiram temo z nekaterimi vprašanji.

Pred kratkim sem zamenjal paket in vzel A1 kombo M paket, ki ga oglašujejo kot do 30/5mbit linija (kar skoraj dosegam) in 160+ programov. No ker sem sedaj na bolniški in mi je zelo dolgčas sem šel malo preverjat te programe in na svoji televiziji sem naštel le 155 programov (TV+radijski). Sem preštel kar nekajkrat in zmeraj je bila ista številka. Sem šel preverit tudi na spletno stran od A1 in tudi tam imajo s kljukico v paketu kombo M označenih samo 155 programov. Na A1 sem že poklical in so mi rekli da me bodo poklicali nazaj, kar se v 36 urah še ni zgodilo.

Torej zanima me ali lahko imajo tako razliko v programih? To me zanima predvsem zakonsko, ali je vse pravilno.
Zanima me še ali lahko zahtevam kakšen popust, saj mi povsod piše da imam paket 160+ program a dajejo mi jih "le" 155?

Hvala za odgovore.

...:TOMI:... ::

To je zavajanje. Kar tudi piše v splošnih pogojih, da lahko kadarkoli spremenijo... Seveda se bodo izgovarjali na napako. Ali pa bodo čez noč dodali nekaj glupih programom ala sponka tv.
Tomi

Koko007 ::

Najbolje da preveriš nabor paketov nainternetu in poiščeš katerih 5 programov ti fali, boš imel boljšo pravno podlago, če že greš v take vode.

Veliki_zmaj ::

Koko007 je izjavil:

Najbolje da preveriš nabor paketov nainternetu in poiščeš katerih 5 programov ti fali, boš imel boljšo pravno podlago, če že greš v take vode.


Zgleda da se nisva razumela. Doma dobim vse tiste programe, ki jih imajo označene na internetni strani. Problem je ker imajo označenih samo 155 programov in ne 160+. Od 155 označenih na internetu, meni ne fali noben.

Tilen ::

Lahko prilepiš link do spiska programov za Kombo M?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Veliki_zmaj ::

Tilen je izjavil:

Lahko prilepiš link do spiska programov za Kombo M?


https://www.a1.si/televizija/tv-program...

Štejte če želite.

Izaso ::

@Veliki zmaj: gre za klasično zavajanje. Vem, da se nekaterim zdi malenkostno, ampak ravno to izkoriščajo, da nihče ni pozoren na število kanalov. Lahko se obrneš na ZPS, amapak kaj dosti ne bodo storili. Lahko pa jim pošlješ lepo (javno) sporočilo na družabnih omrežjih in jih obvestiš o ugotovitvah.

SaXsIm ::

Stran od nategunskega A1.
SaXsIm

Alessio983 ::

Od tega tedna sem na A1 tem paketu. Slika je precej slabša predvsem HD programi. Net deluje bolje kot pa na t2. Hitreje . Predtem bil na t2 in je slika precej boljša. Očitno spuščajo slabši signal proti t2. Imam pa optiko ... če nebi bil t2 za 20€ dražji kot a1 nebi spremenil

Ganon ::

Torej, če zaključimo, pod črto vedno zmaga Telekom.

d4vid ::

Ganon je izjavil:

Torej, če zaključimo, pod črto vedno zmaga Telekom.


Sej, vsak cas bom presaltat na Telekom. Ce ne drugega, TV lahko spremljam preko PCja (kar je zame plus, dodatnega sprejemnika ne mislim kupovat)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Alessio983 ::

Telekom zame zihr ni zmagovalec ... Ga imamo v familiji paket modri na optiki. Slika nikakva žav. T2 je imel najlepšo do zdaj, ima tudi najboljši vmesnik za tv, samo kaj ko pa hočejo zmeraj več ...

Sade ::

Alessio983 je izjavil:

Telekom zame zihr ni zmagovalec ... Ga imamo v familiji paket modri na optiki. Slika nikakva žav. T2 je imel najlepšo do zdaj, ima tudi najboljši vmesnik za tv, samo kaj ko pa hočejo zmeraj več ...


Pol bi mogu primerjat še s sliko iz Telemach-a, ki je še boljša!!

...:TOMI:... ::

Katera optika? LLU ali BRO?
Tomi

Koko007 ::

Jaz sem z a1 kombo m trenutno zelo zadovoljen. Najbolj na mobilni strani zarad "neomejenih" 50gb, pa tud na fiksni strani mi ni problemov. Slika pač kot slika, kar je hd je kul sd pa itak ni. Jaz sem bil prej na telekomu pa ne opazim nobene razlike razen na položnici:))

Bakunin ::

TV spremljam preko "Mobie" - PC, android telefon/tablica...

d4vid ::

Bakunin je izjavil:

TV spremljam preko "Mobie" - PC, android telefon/tablica...


Saj na android boxu lahko tudi spremljam preko mobie. Ampak je nerodno do amena.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

GrX ::

A kdo ve kakšna je cena za paket kombo M po izteku 12-tih mesecev?

konspirator ::

https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/...
Cenik storitev

Tu se skriva odgovor.

Za kakšno vezavo te zanima ?
--

alexz ::

KickHard ::

Ali je na Kombo S paketu MobiaTV enako število programov kot na Kombo M,L?

finpol1 ::

Tisti, ki ste imeli prej amis flex, ali je hitrost internata boljša na kombo paketih?

finpol1 ::

Kakšni so pa stroški/kazen, če vezavo predčasno prekineš? Ne najdem v ceniku, pogojih?

Veron ::

Alessio983 je izjavil:

Telekom zame zihr ni zmagovalec ... Ga imamo v familiji paket modri na optiki. Slika nikakva žav. T2 je imel najlepšo do zdaj, ima tudi najboljši vmesnik za tv, samo kaj ko pa hočejo zmeraj več ...

Vsi oparaterji vsklajeno dvigujejo cene. Sam sem zamenjal Telekom za T2 izključno zaradi akcije 20eur prvo leto za nove naročnike. Čez 2let pa nazaj na Telekom in spet kaka akcija.
Na ta račun bom vsaj prvo leto prihranih nekje 500eur. Telekom Modri paket me je stal 68,50 (stari paket pred X datumom), medtem ko bom za Oranžni Optimum prvo leto plačal 20eur, drugo pa 55eur (po trenutnem ceniku). Računica je.

Da se ne obregne kdo na količino GB na telefonu (mi je čisto vseeno, porabim nekje 300-400mb mesečno), 30/5 ali 20/2 mi pa tudi ne igra vloge.

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

Kakšni so pa stroški/kazen, če vezavo predčasno prekineš? Ne najdem v ceniku, pogojih?


Ali je samo št. mesecev*znesek popusta ali je še kaj več?

Tu vas je kar nekaj, ki imate A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: finpol1 ()

finpol1 ::

finpol1 je izjavil:

finpol1 je izjavil:

Kakšni so pa stroški/kazen, če vezavo predčasno prekineš? Ne najdem v ceniku, pogojih?


Ali je samo št. mesecev*znesek popusta ali je še kaj več?

Tu vas je kar nekaj, ki imate A1?


Ter imate izkušnje z A1...

Master_Yoda ::

Ima kdo tukaj A1 Kombo paket na optiki ? Zanima me kaksne so vase izkusnje, saj razmisljam o menjavi. Trenutno imam Telekom optiko 20/20, z srednjo programsko shemo. Za to placujem cca 50-55 EUR mesecno.

Z prehodom na A1 bi prisparal cca. 34 eur mesecno prvo leto (408 EUR !), drugo leto pa bi bila cena podobna. S tem da bi imel 100/20 internet, polno programsko shemo, ter neomejene klice v vsa slovenska omrezja.

konspirator ::

Primerjaj tv shemo, drugače optika je optika, težko kaj zajebejo :)) (par vasi na krasu, kjer imajo optiko napeljano po zraku).Če ti sedaj deluje ok bo tudi potem in obratno.
--

Zgodovina sprememb…

alexz ::

Du5aN ::

Master_Yoda je izjavil:

Ima kdo tukaj A1 Kombo paket na optiki ? Zanima me kaksne so vase izkusnje, saj razmisljam o menjavi. Trenutno imam Telekom optiko 20/20, z srednjo programsko shemo. Za to placujem cca 50-55 EUR mesecno.

Z prehodom na A1 bi prisparal cca. 34 eur mesecno prvo leto (408 EUR !), drugo leto pa bi bila cena podobna. S tem da bi imel 100/20 internet, polno programsko shemo, ter neomejene klice v vsa slovenska omrezja.


Tudi mene zanima mnenje tistih, ki imate A1 Kombo paket na optiki, kako ste na splošno zadovoljni s storitvijo..? Podobno kot Master Yoda razmišljam o prehodu iz TS na A1...

jb_j ::

ravno danes priklopljen.

se ne izplača če imaš več tv-jev, so plus zastonj klici iz domačega omrežja.

mobiatv, bolj tako,tako...zelo omejeno število programov.

če imaš en glaven tv z 160+ programi in na ostalih androidbox-e z 60+ programi še nekako.

zelo velik velik -, ne moreš kupiti rabljenih tv komunikatorjev od amisa. lahko kupiš samo pri njih nove.

po dnevu uporabe razmišljam o odpovedi pogodbe in sklenitev nove pri t-2.
neomejeno št tv komunikatorjev(naj bi bilo do 4) (piše do 2-->rabil bi 3, in na dveh računalnikih iptv --> na svojem praktično nič ne gledam, razen zdaj malo več pozimi)
zaradi iptv na računalniku malo več.

ZELO RAZOČARAN NAD A1, vsak dodatni kom. 3-4€ nižja hitrost interneta kot pri t2. samo zaradi 3-eh TV-jev, bi malo več privarčeval na T2 kot pri A1.

Se pa lepo sliši nizka cena naročnine.

matter ::

Jaz bi takoj vzel A1 (imamo 2 TV) ampak nimajo HBO v HD ?!
Kako da nekdo nima HBO v HD ?

Sicer je bil drugi kandidat T2 (no, Telekom...a druga zgodba), ki pa edini ne gostuje v naši OŠO optiki (na parico nazaj ne grem).
Tako mi ostane le še Telemach. Sicer Telekom bi bil moja glavna izbira, ampak ima ugodne pakete le za nove naročnike. Za obstoječe se mu jebe očitno. Tiste točke zvestobe niso dovolj.
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Master_Yoda ::

Sem napisal e-mail na Telekom, da sem njihov narocnik ze od 2003, ter da trenutno placujem med 50-55 eur mesecno za 20/20, srednjo TV shemo, ter 1 telefon brez vkljucenih klicev. Pri drugem ponudniku sem naletel na konkurencno ponudbo z 100/20, polno TV shemo, stacionarni z vkljucenimi klici za 19 prvo leto ter 53 naslednja. In jim napisal da jih bom zaradi tega verjetno zamenjal, ter ce mi lahko dajo kaksno ponudbo da bi ostal pri njih.

Na mail so mi odgovorili da naj jim posljem svojo telefonsko da me poklicejo. Stevilko sem jim poslal, danes cez 2 dni pa spomnijo in me poklicejo. In izgleda da se zajebavajo, oz. jim je vseeno za obstojece narocnike, saj mi je gospa hotela prodati paket modri za 66 EUR na mesec (100/20, polna tv shema, ...). Ko sem jo vprasal, ce bi se dalo dobiti taksno akcijo kot jo ima A1 (in imajo oni podobno za 20 eur mesecno) pa je rekla da ne, to je samo za nove narocnike. Da pa kot obstojeci narocnik lahko pri njih kupim njihove precenjene telefone in druge naprave, ki jih prodajajo preko programa zvestobe (ki so s tockami zvestobe drazji kot v prosti prodaji).

Ko mi je to povedala se mi je zdelo da se dejansko norcuje iz mene. Jaz jih vprasam ce mi ponudijo kaj podobnega kot konkurenca, oni mi pa hocejo prodati paket, ki je drazji kot moj trenutni zaradi katerega razmisljam o menjavi.

Tako zdaj pa se se samo moram odlociti ali grem na T2, ali pa A1...

chief ::

Se pridružujem Master Yodi.. imam popolnoma enaka zgodbo. Sem prešel na A1.
Priklop pa je predviden v torek.
Glede HDO, pa me je kar preseneitlo, ko sem prebral na ni v HD.. hmmm.. to je pa minus..

Veron ::

Ista zgodba pri meni, sem v začetku novembra prešaltal na T2 in zaenkrat zadovoljen (prej X let na Telekomu).
TV vmesnik mi je bolj všeč, predvsem hitrejši. Ostalih razlik niti ne opazim (VDSL).

jb_j ::

OK, situacija je sledeča:

A1 uporablja udp IP naslove Telekoma, se pravi slika ne bo slabša kot pri telekomu, ampak njihov TV komunikator pošilja zahteve za določen UPD (naslov programa) operaterju preko njihovega TV komunikatorja, da dobi tisti UDP naslov programa.

A1 komunikator je edini ki lahko dobiva program, saj zahteve komunikatorja od uporabnika do operaterjia, da se dobi program nisem našel.

Če se uredi aplikacijo mobiatv, do te mere, da se jo lahko uporablja preko daljinca na Android Boxih je lahko operater a1 uspešnica, čeprav si samo izposoja storitve telekoma.

Velik, problem ko se zažene aplikacijo mobiatv, se lahko programe prestavlja edino preko miške, ker je njena osnova TOUCH SCREEN in MIŠKA.

Preko daljinca je problem samo to, da ko stisneš srednji OK gumb pri mrežnem pregledu programov, ta ne naredi ničesar.

Ma bože zrihtajte mobio TV za uporabo preko daljinca in lahko na račun "dobre,nizke" cene pokradete kar nekaj uporabnikov pri telekomu. Kjer lahko vsak uporabnik uporablja neomejeno televizijo na neomejnih programih z malo znanja.

KDO UPORABLJA MOBILNO APLIKACIJO NA 5-ih NAPRAVAH (samo 60programov), OB UPORABI KOMUNIKATORJA, KI JIH NUDI 160 ali 200+.
UREDITE 160+ ali 200+ PROGRAMOV ZA 1-komunikator pri vas (vsak dodatni 84€), IN PONUDITE VSAJ 3-5 UPORABNIKOM MOBIO TV Z 60+ PROGRAMI!!!!!!!!!!!

Master_Yoda ::

Kaksen modem/router dobis na optiki? Verjetno je bolje svojega imeti kot uporabljati njihovega (imam D-Link DIR-655)?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34282597 (1236) Peon
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1876557095 (5201) starfotr
»

A1 Optika TV & Internet (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7716055 (3290) WaterBoy
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583123 (28887) simnov
»

cene internetnih paketov

Oddelek: Loža
376634 (5020) Ganon

Več podobnih tem