» »

Najboljši ponudnik interneta za ruralna območja?

Najboljši ponudnik interneta za ruralna območja?

kolek ::

Pozdravljeni mene pa zanima kateri ponudnik ima najboljši internet za ruralno območje. Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil. Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s in če še kdo drug uporablja internet je hitrost še nižja, multiplayer iger ne morem igrati ker je ping previsok, če si želim prenesti malo večjo datoteko rabim čakati par dni... Zanima me kateri internetni ponudnik bi bil najboljši za ruralna območja?

Jarno ::

A1 ADSL preko Telekomove linije, če ni optike oz. kabelskega interneta. 25€ z vezavo + TV.
#65W!

pegasus ::

V nekaj letih satelitski ponudniki, do takrat bo potrebno potrpeti s tem kar je trenutno na voljo.

hojnikb ::

na satelitskem internetu bo tezko igral online igrovje ali vlekel kaksno vecjo kolicino podatkov.

js bi stestiral lte hitrost tavelikih (a1, siol, telemach) in potem pac vzames pri teh neomejen paket.
kaksne alternative bodo dokaj bedne. Varjante so se sicer kaksen dvosmerni sat internet ali brezzicni ario, ki gre preko brezzicnega docsisa.

btw, ko si mel DSL 10/1.. to je to vklekli 1,2Mbit ali 1,2MB/s ? ker ce slednje, je to dejanska hitrost po pretvorbi enot. In cisto ok hitrost za DSL na malo vecji razdalji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

kolek ::

hojnikb je izjavil:

na satelitskem internetu bo tezko igral online igrovje ali vlekel kaksno vecjo kolicino podatkov.

js bi stestiral lte hitrost tavelikih (a1, siol, telemach) in potem pac vzames pri teh neomejen paket.
kaksne alternative bodo dokaj bedne. Varjante so se sicer kaksen dvosmerni sat internet ali brezzicni ario, ki gre preko brezzicnega docsisa.

btw, ko si mel DSL 10/1.. to je to vklekli 1,2Mbit ali 1,2MB/s ? ker ce slednje, je to dejanska hitrost po pretvorbi enot. In cisto ok hitrost za DSL na malo vecji razdalji.


ja upload je sicer bil manjši hitrost prenosov pa je bila ok. Edino problem je bil da se je modem po 1 letu nehal odzivati in sem dobival dns erorje. S časom se je število teh dns erorjev povečevalo. Drugače pa je internet bil ok.

111111111111 ::

kolek je izjavil:

Pozdravljeni mene pa zanima kateri ponudnik ima najboljši internet za ruralno območje. Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil. Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s in če še kdo drug uporablja internet je hitrost še nižja, multiplayer iger ne morem igrati ker je ping previsok, če si želim prenesti malo večjo datoteko rabim čakati par dni... Zanima me kateri internetni ponudnik bi bil najboljši za ruralna območja?


Preveri če si v OŠO območju. Potem te pride cca. 350€, da ti pripeljejo optiko v hišo in izbereš ponudnika po svoji presoji.

LTE ni slaba zamisel. Če ti deluje OK na telefonu bo tudi ostalo. Izkušnje imam s Hofer 200GB LTE in lahko samo pohvalim. Preko Telekoma dela brez težav in pride cca. 15€ na mesec.

kolek ::

Jarno je izjavil:

A1 ADSL preko Telekomove linije, če ni optike oz. kabelskega interneta. 25€ z vezavo + TV.

Hvala se bom pozanimal.

kolek ::

111111111111 je izjavil:

kolek je izjavil:

Pozdravljeni mene pa zanima kateri ponudnik ima najboljši internet za ruralno območje. Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil. Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s in če še kdo drug uporablja internet je hitrost še nižja, multiplayer iger ne morem igrati ker je ping previsok, če si želim prenesti malo večjo datoteko rabim čakati par dni... Zanima me kateri internetni ponudnik bi bil najboljši za ruralna območja?


Preveri če si v OŠO območju. Potem te pride cca. 350€, da ti pripeljejo optiko v hišo in izbereš ponudnika po svoji presoji.

LTE ni slaba zamisel. Če ti deluje OK na telefonu bo tudi ostalo. Izkušnje imam s Hofer 200GB LTE in lahko samo pohvalim. Preko Telekoma dela brez težav in pride cca. 15€ na mesec.


Ne nisem v ošo območju, mislim da imam sedaj na a1 internet prek mobilnega omrežja, sedaj imam a1 dsl in deluje zelo počasi.

m3k ::

111111111111 je izjavil:

...LTE ni slaba zamisel. Če ti deluje OK na telefonu bo tudi ostalo. Izkušnje imam s Hofer 200GB LTE in lahko samo pohvalim...

+1
Kupiš SIMko in uporabljaš mesec dni, da vidiš če 200GB zadosti tvoje potrebe.
Mirko tipka na radirko ////

kolek ::

Imam še eno vprašanje, pri a1 so mi dejali da bo internet čez tri tedne veliko hitrejši kot pa je sedaj,sedaj imam a1 dsl je to res možno?

nsa_ag3nt ::

Kje se nahajaš ?


Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil.

Si reklamiral nedelovanje storitve ?


Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s

Še en, ki mu osnove niso jasne.Če si na bakru, potem menjava ponudnika nima nobenega smisla, dokler TK kot glavni capo ne uredi linije.
Na TK se ostalim A1/t2 dobesedno valjajo od smeha, ko jim morajo urejati baker naročnike.
Pojdi še na t2, tam bo ziher ok.
not
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

kolek ::

m3k je izjavil:

111111111111 je izjavil:

...LTE ni slaba zamisel. Če ti deluje OK na telefonu bo tudi ostalo. Izkušnje imam s Hofer 200GB LTE in lahko samo pohvalim...

+1
Kupiš SIMko in uporabljaš mesec dni, da vidiš če 200GB zadosti tvoje potrebe.


Ok bom poskusil hvala za nasvet.

nsa_ag3nt je izjavil:

Kje se nahajaš ?


Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil.

Si reklamiral nedelovanje storitve ?


Okolica Rogaška Slatine, ja sem on po 3 dnevih so primer zakljucili, nato smo še 1x prijavili da ne deluje in primer so čez par dni zopet zaključili brez da bi poslali na teren kakega tehnika. Dejali so da za dva dni pride tehnik na dom tehnika ni bilo in po 4 dneh je bil primer zopet uspešno zaključen, čeprav ni noben odpravil napake in na dom ni bilo tehnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolek ()

kolek ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Kje se nahajaš ?


Pri siolo smo imeli 10/1 in hitrost interneta je bila 1.2mb/s, ampak smo imeli probleme z modemom, in 1x nam je modem popolnoma crknil, napako smo prijavili 5x in vedno znova so nam poslali sporočilo da je problem odpravljen in zaključen, imeli smo trio tako da nam internet, tv in telefon ni deloval 15 dni in v tem času ni bilo nobenega tehnika da bi zadevo uredil.

Si reklamiral nedelovanje storitve ?


Sedaj smo šli na a1 50/20 internet deluje vendar je zelo počasen, okoli 200kb/s

Še en, ki mu osnove niso jasne.Če si na bakru, potem menjava ponudnika nima nobenega smisla, dokler TK kot glavni capo ne uredi linije.
Na TK se ostalim A1/t2 dobesedno valjajo od smeha, ko jim morajo urejati baker naročnike.
Pojdi še na t2, tam bo ziher ok.
not


Ponudnika smo menjali ker nam je modem crknil in kljub mnogih prijavah napake ni v 15 dneh nobeden prišel zamenjat modema, in 3 dni po prijavi napaje so nam iz telekoma poslali sporočilo da je primer uspešno zaključen, čeprav nam niso zamenjali modema ali poslali na dom tehnika...

nsa_ag3nt ::

Če bi ga odnesel v TK center https://www.telekom.si/info-in-obvestil... bi ti ga zamenjali takoj.
Sedaj imaš 5x nižjo hitrost in jambraš na forumu.
In prenos/preklop na a1 se tudi ni zgodil instantno.Ti si šele vzamejo čas.

Kateri modem ti je podturil a1, da se poveže s tako mizerno hitrostjo ?


Hišna instalacija je urejena kot se spodobi ? Brez razne stare analogne telefonske navlake v omrežju, torej direktno cat5e kabel do modema ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

kolek ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Če bi ga odnesel v TK center https://www.telekom.si/info-in-obvestil... bi ti ga zamenjali takoj.
Sedaj imaš 5x nižjo hitrost in jambraš na forumu.
In prenos/preklop na a1 se tudi ni zgodil instantno.Ti si šele vzamejo čas.

Kateri modem ti je podturil a1, da se poveže s tako mizerno hitrostjo ?


Hišna instalacija je urejena kot se spodobi ? Brez razne stare analogne telefonske navlake v omrežju, torej direktno cat5e kabel do modema ?


Huawei modem, ja instalacija je ok mislim da je to max hitrost za a1, imam še dva vprašanja zate ker vidim da se spoznaš na te zadeve, na a1 so mi dejali da bo čez tri tedne hitrost višja kot pa sedaj je to resnice? In pri telekomu ki je načeloma deloval dokler se niso pojavili dns problemi, zanima me zakaj je ko sem bil pri telekomu omrežje nehalo delovati in sem dobil dns eror in da na voljo ni nobenega omrežja, ko sem restartal modem je po 5 minutah zopet začelo delovati, to se je pojavilo po enem letu, torej je dns napaka povezana z modemom ali kaj drugo vpliva na to? Hvala za odgovore.

111111111111 ::

Nisi bil dovolj tečen. Vsak dan pokličeš na podporo, da še vedno ne dela in če bodo kaj ukrepali. Pri A1 sem pisno zavrnil račun z obrazložitvijo, da hitrost ni ustrezna (kdaj sem klical, kolikorat sem javil napako, itd...). V 4 dneh je bil tehnik pri meni z novim modemom in 1 mesec nisem plačal računa.

Najbolj zanimivo je da se mora podoben scenarij odviti pri skoraj vsaki menjavi operaterja. :)

Preizkušeno pri tašči, doma in pri kolegu.

kolek ::

111111111111 je izjavil:

Nisi bil dovolj tečen. Vsak dan pokličeš na podporo, da še vedno ne dela in če bodo kaj ukrepali. Pri A1 sem pisno zavrnil račun z obrazložitvijo, da hitrost ni ustrezna (kdaj sem klical, kolikorat sem javil napako, itd...). V 4 dneh je bil tehnik pri meni z novim modemom in 1 mesec nisem plačal računa.

Najbolj zanimivo je da se mora podoben scenarij odviti pri skoraj vsaki menjavi operaterja. :)

Preizkušeno pri tašči, doma in pri kolegu.


Vsaki dan smo jih klicali, in račun smo jim tudi poslali nazaj, zato ni blo treba plačati nič za tisti mesec, če bi mi ker svetovalec po telefonu dejal da lahko sam modem zamenjam in zahtevam reklamacijo, bi to tudi storil. Ponavadi so po enem ali dveh klicih po dveh dneh prišli, zdaj pa po 10+ klicih ni bilo nobenega, pa še to vsakič ko kličeš na tehnično podporo rabiš čakati okoli 40min in preprosto nimam časa da bi 5x na dan klical podporo.

starfotr ::

Napiši mail, klicanje na tehnično pomoč brez čakanja je mogoče samo ponoči.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1878561444 (269) permit
»

A1 Slovenija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
34985237 (705) krefi
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415212 (2919) markasaso12
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38583537 (29301) simnov
»

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

Oddelek: Pomoč in nasveti
195822 (4828) GupeM

Več podobnih tem