» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

Veron ::

Seveda, sej internet poteka preko LTE medtem ko TV preko xDSL

trek@s ::

Kombo M? Torej sedaj (v kolikor je ok signal LTE itd) deluje internet na polno tudi pri prizgani TV?

Ja, kombo M. Kadar LTE ni zaseden (podeželje), deluje polna hitrost ob prižgani TV.

Znida ::

flyby je izjavil:

jaz sem danes podpisal... @Znida - A1 VDSL ti že dela, čakaš samo še hibridni modem?


Tako je, naročnik AMISA (in starega AMIS paketa) sem že zadnjih 7-10 let. Modema pa še kar ne pošljejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Znida ()

d4vid ::

Kaj pa antene, za kako frekvenco, tocen konektor (teh SMA je prevec razlicnih)? Trenutno mam modem v enem prostoru, kjer ni dobrega lte signala, zato bi dal 2-3 m kabla in zunanjo anteno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

barakus ::

Napisi nam tocen model modema, slikaj konektor za anteno...

d4vid ::

barakus je izjavil:

Napisi nam tocen model modema, slikaj konektor za anteno...


Se nimam modema.... Sem ciljal na tiste, ki ze imajo ta modem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

shintaro ::

noob96 je izjavil:

Zadeva naj bi delovala v povezavi s telefonskim kablom in 4G omrežjem. Ali to kdo v Sloveniji že ponuja? Kako se obnese?

Tehnično gledano to pomeni da nekatere zahteve potujejo preko žice, druge pa preko zraka ali je to res nekako "združeno"?

Na A1 je vse predstavljeno zelo skopo KLIK

jaz sem omenil to Telekomu na sporočilih... In so me vprašali za username potem pa dokaj hitro poklicali in ponudili VDSL.. Tko da sm vzel VDSL. A1 ima dober signal tukaj, ampak sem zmeril in čez 20 mbit ne pride. z VDSL pa imam 30mbit.

A kdo ve če bi hibridni upošteval lahko 30mbit kabla PLUS 20mbit LTE , torej skupaj 50mbit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

trek@s ::

Max. 40/10 na paketu Kombo L (A1)

Veron ::

noob96 je izjavil:

A kdo ve če bi hibridni upošteval lahko 30mbit kabla PLUS 20mbit LTE , torej skupaj 50mbit?

Ne gre ravno tako.
V primeru hibridnega modema dela TV in telefon (stacionarni) preko xDSL. Pač kolko TV, tolko sinh (oz. max možen).
Internet poteka pa samo preko LTE. Torej če gre pri tebi LTE max 20, boš preko interneta dobil toliko.

Ted ::

Ne drži, internet je VDSL + LTE, IPTV je pa izključno VDSL. Na kombo paketu je 40DL tako kombinacija recimo 30 VDSL in 10 LTE. Je pa možno da ima kdo slabo linijo in je posledično vse kar lahko speljes po VDSL tunelu IPTV.
Mah...

pingec ::

Danes prejel modem. Zadeva je precej velika. Model je ZTE ZXHN H338A, preklop operaterja imam napovedan šele naslednji teden.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Bakunin ::

pingec je izjavil:

... preklop operaterja imam napovedan šele naslednji teden.


ja. Za "fiksni" del, ampak Internet dostop (preko mobilnega signala) bi pa ti že moral delovati....

flyby ::

pingec je izjavil:

Danes prejel modem. Zadeva je precej velika. Model je ZTE ZXHN H338A, preklop operaterja imam napovedan šele naslednji teden.


kdaj si podpisal pogodbo? zanima me koliko časa potrebujejo, da pošljejo modem...

pingec ::

13 dni nazaj. Pri meni so poslali modem takrat, ko so bile zadeve na Telekomu glede preklopa urejene se pravi predvsem odvisno koliko časa se Telekom obotavlja s prenosom številke in drugim.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Bakunin ::

pingec - a si ga prižgal ? Saj vsaj LTE dostop bi moral delovati....

pingec ::

Ja, LTE že dela, modem kaže 4 črtice, hitrost je od 3 do 15mbit download. Spodaj primerjava adsl2 in LTE. Jutri pa naj bi tudi adsl2 preklopil na a1 in naj bi se oba linka združila.


Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Znida ::

Tudi jaz sem prejel hibridni modem in ga čez vikend testiral, stvar deluje kot mora. Res pohvalno iz strani A1 da so uredili to tehnologijo tako kot je treba, popolnoma seamless deluje.



PS: Imam kolega, ki je pri Telekomu (podjetje - na mesec ima s telefoni in internetom na dveh lokacijah račun okoli 600EUR) mu modema nočejo dati, ker da naj ne bi bil upravičen. Deluje mu pa 10/1, bi z veseljem doplačal pa nočejo prodat češ da mu deluje dovolj dobro.

pingec ::

No danes naj bi se zgodil preklop iz telekoma na A1 pa zadeve ne delujejo kot morajo. Najprej ni deloval TV in verjetno tudi adsl, potem sem klical support in so nekaj spreminjali, začela je delovati TV in crknil je internet. Po 3 urah klicarjenja na support in nekaj modem resetih na raznorazne načine sem še vedno brez interneta, modem kaže da je povezan preko adsl in LTE vendar internet ne deluje. Osebje je bilo prijazno, naredili so nek zapisnik, baje me pokličejo jutri dopoldne glede nadaljnega reševanja.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

hanuman ::

Jaz sem dobil modem včeraj, priklop se bo zgodil v četrtek. Mi je kar žal da sem šel z T2-ja. Bil sem pri njih od samega začetka - prve 3 mesece k sem spremljal če bodo sploh preživeli telekomovo zajebavanje njih in njihovih uporabnikov. Čim se je to normaliziralo sem se prijavil in bil z njimi kot enim redkih podjetij zelo zadovoljen (pa še z smetarji sem). Otsali so pa vsi neki amaterji. V ludilu ne bi sel na A1 ampak kaj ko so me premamili s tole kombo ponudbo, T2 mi pa max potegne samo 14/0.9. Doma smo 4je otroci so že zrastli in vsi visimo na netu. Ko gre žena na facebook, which is quite often, meni štreka Rocket league, sine je itak skoz na Overwatchu. Skratka poprčal bom kakšne so kaj brzine na tem kombu. Je pa enkrat v pozni jeseni pozvonil pri meni en tip, kao da so prišli pogledat kje bi lahko vlekli optiko za telekom. Sem iz Lju - Rudnik. Da so kao neki projektantje Telekomovi outsourcerji, in ko zrisejo projekt predajo Telekomu in potem GVO polozi optiko. Ko sem jim kak teden v zacetku letosnjega leta gnjavil po telefonu kako je zdaj s tem so rekli da bo kao spomladi da bojo kopali. Če to naredijo, takoj odpovem tale kombo na A1 in grem nazaj na T-2, že zaradi lojalnosti.

Zanima pa me še nekaj kako lahko že zdaj izmerim LTE hitrost na mobitelu? Imam NOTE 2, ker nevem če mi sploh dela prej LTE ampak sam g4 I guess?
Quake or be Quaked

pingec ::

Še update, internet se je pojavil danes ob 13:47 sam od sebe, zgleda so pri A1 zadevo uredili :-).

Ali lahko kdo ki ima delujočo hibridno povezavo preveri kakšno povprečno hitrost mu javi
wget http://ftp.arnes.si/pub/packages/debian/dists/jessie/main/Contents-amd64.gz -O /dev/null
v primerjavi s kakšno speedtest stranjo?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Bakunin ::

na LTE mi www.akostest.net daje še najbolj natancne podatke (ni nihanj oz. večjih deviacij od realnega stanja)

barakus ::

Ali bi se teoretično dalo vzeti sim ven iz hibridnega modema in ga vzeti čez vikend na vikendico, bi potem lahko srfal na vikendici prek lte wifi hotspota na baterijo?

Apple ::

Narocnina je fiksirana na lokacijo.
LP, Apple

simnov ::

Meni so najprej trdili , da bom dobil hibridni modem zdaj , ko sem podpisal pogodbo sem dobil navadnega za po vrhu sem dobil še 1mega počasnejšo povezavo kot pri telekomu.

barakus ::

To se pa slišia zelo čudno. Verjetno je prišlo do neke zmešnjave. Ti piše na pogodbi da naročaš hibrid?

Tilen ::

Sem mu ponudil pomoč pri reševanjuu problema, vendar tega ne želi. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

simnov ::

Tisto pogodbo sem podpisal na tabličnem pri DPD. Naročil sem pa preko spleta. https://www.a1.si/hibridni-modem

pingec ::

Ne vem zakaj ne bi sprejel ponujene pomoči Tilna, razen če si trol.

Jaz sem prejel kopijo pogodbe na podan email naslov, tam notri se vidi ali gre za hibridni paket ali ne.

Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

barakus ::

Hm, ali kdo ve kako se prijavim v servisne strani A1, rad bi odjavil časovni zamik?

V emailu, kjer mi je A1 posredoval pogodbo piše, da se lahko prijavim v https://moj.a1.si/ vendar v pogodbi in priloženih papirjih ni uporabniškega imena ali gesla. Zna bit, da je to kje zapisano v papirjih, ki pridejo zraven opreme po pošti samo teh trenutno nimam pri roki, da bi preveril.

Sem pa naletel na zanimiv "bug". Na https://moj.a1.si/ sem kliknil "pozabil sem geslo" in vtipkal kontaktno številko za A1, sistem pa mi je nato našel uporabniško ime od boba in sem poskusil resetirat geslo. Rezultat je ta, da se mi je pri bobu geslo zamenjalo, v moj.a1.si pa se s tem računom vseeno ne morem prijavit. Zanimivo :)

tone4 ::

23. in 26. 3.2018 sem dobil SMS, da lahko brezplačno zamenjam svoj AMIS paket za Kombo M ali S. Odločil sem se za zamenjao za Kombo M, ker elektronsko ni bilo mogoče urediti podpisa sem 1.3. podpisal na tablici pri DPD in ta mi je izročil list papirja s črtno kodo. Pogodbe še do danes nisem dobil, tako da ne vem kaj sem sploh podpisal.
Ali ste vi tudi podpisovali ne da bi videli pogodbo?

simnov ::

E jaz isti primer digitalno nisem mogel podpisat zaradi neke napake kaj so mi pa dali podpisat pri dpp na tablici pa ne vem ker tudi nisem dobil nobene pogodbe.

tone4 ::

Ja morda sva podpisala kakšen ček za xxxxxx€?

simnov ::

To sploh nebi smeli preko Dpd pošiljat onemu se mudi ko ne vem kaj moraš takoj podpisat to bi morali poslati po pošti , da prebereš podpišeš in pošlješ nazaj.

tone4 ::

Tako je bilo vedno ko je bil še AMIS.So ti poslali pogodbo na E naslov si jo prebral podpisal in vrnil.

shadeX ::

Ko gre žena na facebook, which is quite often, meni štreka Rocket league, sine je itak skoz na Overwatchu.


Rocket League ti bo štekal če nimaš dobrega QoS ruterja. Ko gre kdo na YT, downloada file, torrente, karkoli "heavy", vam dejansko začne modem delat na polno (gre na max). Takrat, ti ne ostane nič viška v igri in ti začne štekat (Rocket League je nasplošno zelo "občutljiva" igra in se hitro pozna nihanje na povezavi).

Ta problem rešiš s kakšnim QoS ruterjem in ne z nadgradnjo hitrosti interneta.

shadeX ::

A je že kakšen od obstoječih naročnikov, dobil ta modem? Pri meni je zadeva taka, da zaradi oddaljenosti centrale (1km), ne dosegam hitrosti višjih od 10Mb (baker). Zadeva postaja neznosna, ker je tudi moj upload počasen in velikokrat moram priklopit mobilni hotspot, da kakšno zadevo hitreje uploadam preko LTE omrežja.

Ta modem, bi moj problem dejansko rešil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Veron ::

Poglej kje imaš A1 bazno postajo ali če imaš A1 naročnino na telefonu. Če dosegaš hitrost, katero si želiš, naročiš paket, ki vsebuje hibridni modem.

shadeX ::

Sem sedaj klical na A1 in urejamo zadevo. Šel bom na Kombo M, poslali bodo tudi hibridni modem. :). Ker menjam paket, so rekli, da bi poslali hibrida tudi če jih ne bi vprašal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

A lahko kdo preveri če se lahko vpiše v A1 portal, ali je napaka na moji strani.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Bakunin ()

simnov ::

shadeX je izjavil:

Sem sedaj klical na A1 in urejamo zadevo. Šel bom na Kombo M, poslali bodo tudi hibridni modem. :). Ker menjam paket, so rekli, da bi poslali hibrida tudi če jih ne bi vprašal.

Pa fajn preberi , da boš res dobil hibridnega.

shadeX ::

Ja, prvo moram v portal pridet (tam bom podpisal pogodbo). Ženska mi je sicer zagotovila, da bo hibrid in da je to napisano. We'll see, sam še vedno se ne morm prijavit.

Znida ::

shadeX je izjavil:

A lahko kdo preveri če se lahko vpiše v A1 portal, ali je napaka na moji strani.


Rabijo nekaj dni. Pri meni cca 4 dni.

shadeX ::

Sem poklical še enkrat pa je rekel, da dostop bi že moral delovati (to je sicer dostop, do strani kjer podpišem pogodbo in ni običen a1 dostop kjer si nastavljaš pakete, itd), je pa rekel tudi da je imel preko tedna že nekaj klicev, ker jim ta zadeva ni delovala.

Potem mi je svetoval, da mi pošlje DPD in jaz tam podpišem pogodbo in to je to. Tako da sedaj samo še počakat da pride dostavna služba, podpišem pogodbo in je zadeva rešena.

zez ::

Živjo! Imam eno vprašanje, če morda kdo ve. Na spletni strani A1 (in tudi povsod drugje) piše, da hibridni modem kombinira hitrost preko kabla in LTE. Zanima me, je možno, da se modem nastavi rajši na HSPA oz. 3G. Na žalost smo ravno na takšni lokaciji, da sicer vleče LTE signal, vendar je hitrost preko 3G višja od LTE. Hvala

Bakunin ::

Na Huawei se je to dalo nastaviti. Za ZTE ne vem...

D-factor ::

pingec je izjavil:

Danes prejel modem. Zadeva je precej velika. Model je ZTE ZXHN H338A, preklop operaterja imam napovedan šele naslednji teden.

Zdravo. A ve mogoče kdo ve kam se na tem modemu vtakne dodatna zunanja antena? Iščem in iščem toda ne najdem... :D

Hvala

Tilen ::

Trenutni model zaenkrat nima te možnosti.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d4vid ::

Resno ?? Potem skoda, da menjam paket, tam kjer mam modem, je LTE precej ubog (ce je sploh), prestavljat + vlect kable se mi pa ne da. Sem 1km zracne od bazne postaje, ampak lte je po hisi precej slab.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ted ::

Če je slab na telefonu še ne pomeni da bo enako slab tudi na modemu, ima precej večjo vgrajeno anteno...
Mah...

shadeX ::

Torej danes dobil tudi jaz tale modem. Tole so rezultati:

Star modem že na novem paketu (30/5)




Nov hibridni modem




V praksi to pomeni iz 1Mb/s na 3 - 3.5MB/s. Impresivno, hvala A1 :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136678 (596) RobertG
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287964 (7163) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052210 (27549) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61924 (1490) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013956 (10173) radmannsdorf

Več podobnih tem