» »

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

beta1 ::

Ker v temi A1..... ne dobim odgovora, zastavljam ločeno:

Pozdravljeni,

Trenutno sem naročnik Telekomovega Brezžičnega interneta brez omejitve 10/2.

Sedaj sem pa videl, da A1 ponuja tudi brez omejtive in večje hitrosti. Sklenil bi paket Domači net 2 20/5 + TV AS LTE (zaradi brez omejitve GB-hitrost). TVja ne bom gledal. Samo za internet.

Sem iz okolice Sl. Bistrice. 3km zračne linijo brez ovir (dober razgled) Imam lastni dve Iskra P-56 MIMO LTE anteni.

Prvo me zanima, če menjam ponudnika. Zanima me delovanje A1 LTEja v SL. Bistrici. Hitrost, nihanje, ping.

LP

GupeM ::

Vzemi 7-dnevni brezplačni preizkus in boš videl. Za svojo bajto boš najlažje sam videl in vedel.

beta1 ::

Ja, zgleda ni drugega.

Zgleda da nobeden ne uporablja A1 mobilnega omrežja. Vsi na Telemachu in na Telekomu.

:)

beta1 ::

Včeraj sem sklenil 20/5 + TV. TVja ne bom uporabljal.

Drug teden upam, da dobim. Bom dobro pretestiral kako deluje in če kako se obnese proti Telekomovemu Brezžičnemu internetu po stabilnosti.

ST-777 ::

beta1 je izjavil:

Zgleda da nobeden ne uporablja A1 mobilnega omrežja.
HoT EXTRA, ki uporablja A1 mobilno omrežje, je za 14,99 €/m bolj ugoden paket kot za 33,98 €/m A1 Domači net 2 (hitrost do 20/5 Mbit/s). HoT EXTRA ima hitrost do 50/10 Mbit/s (z opcijo +2€)

HoT EXTRA: https://www.hot.si/tarife.html

...:TOMI:... ::

Hot ima 50 Gb.

A1 ima neomejeno, če imaš zraven še TV.

Če nimaš TVja, pa imaš 200 Gb in je 10 eur ceneje. https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...

Če ne uporabljaš TVja in imaš 200 Gb dovolj, potem je brez veze plačevati to ponudbo: https://www.a1.si/mobilni-internet/doma...
Tomi

beta1 ::

Kaj si te naj z 50GB in kaj si naj z 200GB? rit vbrišem. 50GB jaz na dan naredim.

Plus: Raje imam počasnejši net pa neomejeno GB, kot obratno!

Za telefone je druga pesem. Ampak za hišni internet v bajti, to si pa ne predstavljam kako bi 15 IP naprav špilalo na 50GB :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

GupeM ::

Saj A1 domači LTE je neomejen. Po 200 GB se ti hitrost zmanjša na 2/1. Tako imaš izpolnjeno svojo željo. Rajši počasnejši in neomejen internet, kot hitrejši, ki je omejen.

beta1 ::

Smo imeli ario 4 mega, pa smo ga zabili dol. Sploh ni nič odpiralo. 10mega nam je premalo, ko vsak začne kaj delat na internetu. 200GB porabimo 123.

GupeM ::

Potem to ni zate in ostani na bakru. Če imaš optiko, tako ali tako nimaš kaj razmišljati. V primerjavi z mojim nestabilnim 3.5/0.4 (če je dober dan) bakrom je A1 domači internet pač boljša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

d4vid ::

Jaz tud razmisljam da bi sel na A1 domaci net. Sam nevem kaj je omejitev, da dela samo en TV?

Sicer naceloma prezivim, itak vrzem na opi pc mobio pa je, sam skoda ker ni prilagojena TVjem oz. daljincu. Moras met prav misko da dela kaj.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

...:TOMI:... ::

A mislite, da bi se OP hecal s temi brezžičnimi rešitvami, če bi imel baker/optiko?

Tudi telekom mu ne bi dal 10/2 paketa, če bi imel baker/optiko.
Tomi

beta1 ::

Kaki baker in optika. Če bi jo imel, bi bil kain problem.

Pri meni ni drugega kot ario in brezžične rešitve.

Heisenberg ::

TOrej kot piše na njihovi strani Domači net brez TVja ni neomejen??? Moram vzeti še TV da dobim neomejen prenos in BREZ zmanjšanja hitrosti?

Kako pa se to kaj odnese pri torrentih? Normalno laufajo?

mumbo ::

Ni, zmanjša se hitrost po 200gb prometa. Če vzameš TV maš neomejeno skoz isto hitrost. Torrenti delajo ok. So pa nihanja hitrosti in ne dosežeš max ampak kakih 50 % ko je velika obremenitev omrežja. Vsaj jaz mam takšne izkušnje.

shintaro ::

nevem kako je gor pri vas... ampak tle zadeva dela hitro, stabilno,,, dabest zadeva za nonota.. priporočam

Lonsarg ::

Moj tast je to vzel na Križnem Vrhu(dokaj blizu Slov bistrice). Sicer ima zgolj paket 10/3 ampak mora imeti na okenski polici da do konca izkoristi. Če da tja v kot je download sicer še vedno 10, upload pa pade na 0.5. Na mizi(malo od okna) ima upload cirka 2. Aja, ko pade upload na 0.5 zreste tudi ping, na okenski polici pa je stabilnih 30ms(torej bolje kot marsikateri ADSL).

Po drugi strani pa zunaj(testirano z mobitelom) lovi signal cirka 25/5, tako da je še rezerve, če bi imel zunanjo anteno, tako ima pač zadevo na okenski polici:)

GupeM ::

@Azgard: Ne vem, ali ima tvoj tast tudi TV ali ne, ampak moja mati je dobila skupaj s STB-jem še anteno, katero s kablom priključiš na modem in jo daš na okno. Ima celo tisti "prisesek" s premerom kakšnih 5 cm, da zadevo lahko pritrdiš na šipo od okna. Kot sem pa že omenil, je pri nas v hribih signal tako dober, da 10/3 dela brez problema že brez zunanje antene, kljub temu, da je modem zadaj za televizijo. Tudi TV lepo funkcionira. Razen user interface-a, ki je pa glup, vendar se ga navadiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

dronyx ::

Jaz imam tudi že več let Telekomov mobilni internet, samo ob teh ponudbah A1 so pa preprosto nekonkurenčni. A1 ima omejitev 200 GB, Telekom je še vedno na 50 GB, poleg tega je A1 tudi cenejši. Torej več za manj denarja. A1 kakor vem da na test opremo. Moraš podpisati kakšno pogodbo oziroma kakšen je postopek?

GupeM ::

Skleneš navadno pogodbo, vendar imaš 3 dni (brez TV) in 7 dni (s TV), da opremo vrneš nepoškodovano, ne-umazano, v originalni embalaži in prekineš že sklenjeno pogodbo brez kakšnih kazni/penalov/... Če tega ne soriš v tem času, pogodba velja naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415204 (2911) markasaso12
»

T-2 ali A1 za internet doma?

Oddelek: Omrežja in internet
4013394 (5590) crypto0
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052130 (27469) brez-imenko
»

Brezžični internet - brez omejitve prenosa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14335675 (16146) modelno1
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013939 (10156) radmannsdorf

Več podobnih tem