» »

ario ponudnik

ario ponudnik

«
1
2

dedek ::

Lep snežni dan
Zanima me kako deluje ario nadzemeljska tehnologija.
Če imate kaj izkušen mi prosim svetujete,
Ker sem pa č na deželi mi siol ne nudi tv programov.zato sem se odločil za novega ponudnika ario.
:\ :) 8-O ;(( >:D :\

Thunder wave ::

Lahko bolj natančno napišeš kaj te zanima? Ker nasplošno o tej stvari je že veliko napisano v temi Air bo le zaživel.

dedek ::

zanima me če je sprejem zadovoljiv za povprečnega uporabnika predvsem me zanima kako deluje telefonija.

Thunder wave ::

Jaz sem na približno 20km razdalje. Telefonija dela prek VoIP. Ni nobenih motenj, skoraj enako kot pri telekomu edino slabost je, da ko ni interneta tudi ni telefona, ampak to se redko zgodi.

__Devil__ ::

kakšen je download? dejanski. Ne tisti fake na speedtest. Če ima kdo naj pove prosim.

Thunder wave ::

jaz imam 2/384 in imam download nekje okrog 235kbps in upload povprečno 45kbps. včasih gre tudi več ampak takoj skoči nazaj. Hitrosti ne nihajo ampak so stalne tako podnevi kot ponoči.

Zgodovina sprememb…

Thunder wave ::

 Še moj test hitrosti 2/384

Še moj test hitrosti 2/384

__Devil__ ::

eh pol bom jaz kuj ostal na tem ko sem zdaj. z 200 vleče pa 30 uploada :/

Thunder wave ::

Kaj pa maš, če smem vprašat?

__Devil__ ::

v bistvu nimam pojma. Kuj neke od amisa, ko nism iz mesta ravno, pa je neki cigansi net, pač neka antena, ki vleče do sosedove "baze", samo šteka pa v 3 pm, sploh zaj ko neke vun meče. Kak te razpiszi to :S. Pa še 21EUR za tak počasn sfukan net plačamo.

Mentalist ::

Se arnes ma tudi bedasto, lahko maš najmanj da ti vleče največ 600kb/s za več pa moreš bit študent.:P
Lool.

Seljak ::

Tudi sam sem premišljeval,da bi nabavil tale ARIO,saj imam pogled na Pohorje Meljski hrib in Boč.Tudi sam sem doma na vasi in čeprav imajo vsi sosedje internet(4Mb-512Kb)ga jaz kao ne morem imeti(parice);(
Sedaj ko berem vaše komentarje vidim,da dejansko stvar deluje,le slaba lastnost je začetna investicija,ampak,če ni druge možnosti je to najboljša odločitev!!Vidim tudi,da je ping kar nizek,kar je dobro;)
Popravite me,če se motim:D
Lp

PaJo ::

Storitev zagotovo deluje in to dokaj stabilno. Internet mi zadnje čase deluje zelo dobro, tv pa ima malo težave občasno ampak rešujejo. Tako da, zagotovo vredno nakupa, pa tistih 100EUR dandanes tudi ni več tako huda investicija.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Seljak ::

Hvala za odgovor:)

dedek ::

Tudi jaz sem dal zmontirati ario in moram reč da stvar deluje.Edino me je malo motilo da moraš nabaviti za vsak televizor modem in seveda ruter za več računalnikov.
Tudi telefon deluje v redu pa še dobiš ga brezplačno.

Soprano ::

Tudi jaz sem dal zmontirati ario in moram reč da stvar deluje.Edino me je malo motilo da moraš nabaviti za vsak televizor modem in seveda ruter za več računalnikov.
Tudi telefon deluje v redu pa še dobiš ga brezplačno.


Mislim, da je to enako pri vseh ponudnikih (z izjemo analogne TV). Kolikor imaš televizorjev, toliko rabiš STB-jev (in ne modemov). Prav tako boš pri vseh ponudnikih potreboval router (ali pa vsaj switch), če boš hotel priklopiti več kot 1 računalnik v internet.

borča ::

Kako je pa z sprejemom signala, ko sneži in dežuje?

alexz ::

Tudi jaz sem dal zmontirati ario in moram reč da stvar deluje.Edino me je malo motilo da moraš nabaviti za vsak televizor modem in seveda ruter za več računalnikov.
Tudi telefon deluje v redu pa še dobiš ga brezplačno.


Mislim, da je to enako pri vseh ponudnikih (z izjemo analogne TV). Kolikor imaš televizorjev, toliko rabiš STB-jev (in ne modemov). Prav tako boš pri vseh ponudnikih potreboval router (ali pa vsaj switch), če boš hotel priklopiti več kot 1 računalnik v internet.


to ni res. večina modemov ima sigurno več kot en port tak da lahko gor priklopiš več pc-jev.

Soprano ::

to ni res. večina modemov ima sigurno več kot en port tak da lahko gor priklopiš več pc-jev.


Verjamem, da so na voljo tudi modeli z vgrajenim switchem, ampak so prej v manjšini, kot pa večini.

Sam imam doma adsl modem z enim ethernet portom (za dsl vem, da so na voljo tudi modeli z več porti, kjer so ostali porti mišljeni predvsem za VoIP in IPTV). V prejšnjem stanovanju sem imel kabelski modem z 1 ethernetom in 1 USB portom, ampak lahko si uporabil samo enega hkrati. Kabelskega modema z internim switchem pa še nisem videl.

Sicer je pa pri današnji ceni wifi routerjev (od 20 EUR naprej) cela zadeva itak brezpredmetna.

nenno80 ::

Kako je pa z sprejemom signala, ko sneži in dežuje?


jaz sem mel probleme s signalom, verjetno me je monter zafrknil. Kasneje je prišel popravljat in mi je priklopil sam neki ojačevalec al nekaj podobnega med kable na STBju. Od takrat je odličen signal, tudi ko sneži, pa sem kar recej oddaljen od Pohorja. Signal mi moti samo močno deževje, to se mi zgodilo 2X v treh mesecih, pa še to samo za max pol ure...

icek ::

To, da pade signal ob močnem deževju je normalno. Vsi ostali vremenski pojavi (megla, sneg) ne bi smeli imeti vpliva.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

mene pa zanima, če se dela kaj v smeri kartic in modulov za uporabo vgrajenih DVB-T sprejemnikov. Vsaka informacija doborodošla.

icek ::

Se dela. Malo potrplenja še prosim.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Thunder wave ::

Kdaj približno pa bi to naj bilo? V roku 1 meseca, dveh, treh...?

nenno80 ::

Sem videl, da bo čez dva meseca razpis za pokritje belih lis, kjer pač ni možno širokopasovni net. Upam, da bo prišlo to tudi do nas...Telemach in njihov digitalni snemalnik ter signal HD za kar nekaj programov je zelo vabljiv. :)

Borca ::

Alo

Saj kartico za uporabo vgrajanega DVB-T sprejemnika se da dobit že sedaj. jaz jo uporabljam že tak ene 3 mesece. Mam pa problem, ki ni sicer od Aria, temveč od LG. Pred nadgradnjo programske opreme v TV-ju je zadeva delovala brez težav, po nadgradnji pa je težava v tem, da je potrebno skoraj vedno pri vklopu TV-ja
kartico za trenutek odstanit in potem dela dalje - le kaki kvadrateki se pojavijo in tu pa tam slika malo zmrne - to se dogaja na začetku, ko pa se sistem "segreje" pa dela normalno. Ma kdo tukaj kako idejo kaj napravit (LG LD 650) - poskusil sem preko LG-ja pa so rekli pripelji na servis bomo napravili downgrade - pa ja da bom čakal na TV ko na burek ....
Je pa slika neprimerno boljša kot prek STB-ja. Lahko bi dodali še kak HD program več, kot pa samo Discovery HD...

Boris

lonewolf_ ::

Kakšen je kaj feedback za ario dandanes? Gledam, da bi vzel za tv z 20/2 linijo interneta, pogled na Pohorje imam, oddaljenost je pa nekje 10km zračne linije (od oka). Če v hudem nalivu zmanjka, se jokal ne bom, rad bi samo, da imam neko normalno/konstantno linijo interneta. Tu drugega ko A1 ne vleče, tam pa sem omejen na 200GB podatkov, potem pa pade na 2/1 kar ni za nikamor.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

hojnikb ::

adsl, kablska ni opcija ?
#brezpodpisa

neverjetni99 ::

lonewolf_ je izjavil:

Kakšen je kaj feedback za ario dandanes? Gledam, da bi vzel za tv z 20/2 linijo interneta, pogled na Pohorje imam, oddaljenost je pa nekje 10km zračne linije (od oka). Če v hudem nalivu zmanjka, se jokal ne bom, rad bi samo, da imam neko normalno/konstantno linijo interneta. Tu drugega ko A1 ne vleče, tam pa sem omejen na 200GB podatkov, potem pa pade na 2/1 kar ni za nikamor.


prvo kot prvo, bi te vprašal kje si našel ponudbo za 20/2mb? Saj ga imam že nekje 9 let in septembra 2016 so mi dvignili iz 4mb/512kb na testni paket 10/1mbs. Za kratko časovno obdobje, saj so testirali če sprejemniki in oddajniki vzdržijo večje hitrosti, tačas pa bi naj pripravili nove, hitrejše pakete. Sedaj, skoraj 2 leti kasneje sem še kar na tem testnem paketu 10/1mb, vendar plačujem še vedno samo 4mb/512kb. Upam da bo čimprej kaj hitrejšega. Drugo kot drugo, včasih so bile kakšne motnje signala, ob težji oz močnejši nevihti ali pri močnem sneženju, vendar odkar so "testno nadgradili" paket na 10mb ni nobenih motenj. Dela skoz, hitro in zanesljivo, dol mi skoz vleče cca 1,15-1,20mb/s. Ping imam na speednetu med 5-10ms, kar je zelo nizko, včasih je bil še nižji. V igrah je tudi zelo nizek, sem takoj za optiko. Ni izpadov, dela mi tudi netflix včasih v 4k brez problema, vendar bi vseeno rad nekaj hitrejšega, saj kar dosti filmov v 1080p in 2160p dol vlečem in 10mb linija tudi ni tako hitra. Skratka sem zadovoljen, samo malo dragi so, kar si pa lahko privoščijo saj so v monopolu kar se tiče brezžičnega interneta. Je stvar dosti bolj zanesljiva in stabilna kot mobilni internet(telekom, A1).

https://www.ario.net/#c-paketi

a pa res, barabe nas niso nič pisno obvestili, kakor so rekli da bodo..

Zgodovina sprememb…

neverjetni99 ::

Evo sem spremenil paket danes in vzel 30/3mb linijo, ko mi spremenijo paket 1. Julija bom porocal kak je

lonewolf_ ::

Hja, če imaš paket z tv lahko greš na 30/3 z doplačilom. Samo internet 10/1 pa je 25€ mesečno. V MB je bila na ario zelo prijazna svetovalka in je rekla, da bo povprašala direktorja, ko pride z dopusta, če bi se dalo kak zmenit za samo internet 20/2.

@hojnikb
ne kablske in adsla ni v bližini, čeprav smo ob "glavni cesti" iz Kamnice proti Kungoti... sej pravim, tu ni druge kot simobil, pa še tam je signal 2-3/5 in omejitev na 200gb, kar je žalost dandanes.

Telemach bi bil dober z 8/2, če bi sploh imeli signal za 4G... pa ga ni. Za telekom pa sem dvakrat hodil tja po testni modem, pa klicaril pa mi niso odg. tak da očitno nočejo biznisa imet.

želel bi imeti 20/2, če bi šlo brez TV sicer je tak paket z osnovnimi tv programi blizu 50€. Butasto je, ker televizije nisem gledal več ko 1x na mesec že vsaj 5 let.

neverjetni99 je izjavil:

Evo sem spremenil paket danes in vzel 30/3mb linijo, ko mi spremenijo paket 1. Julija bom porocal kak je


Kakšno oddaljenost pa imaš od oddajnika? jaz sem bližje kot 10km.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

6151 ::

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Telekom ima tudi doplačilo za 50/10 ali pa 20/5 neomejen LTE. Testnega modema verjetno ne bodo dali, ker teh LTE modemov menda sploh nimajo v poslovalnicah, ker je tako malo uporabnikov. Lahko greš vprašati za testno sim kartico, in preveriš s kakšno hitrostjo ti deluje doma na telefonu internet. Na modemu bi ti moralo vsaj tako dobro delati, če ne še boljše.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

neverjetni99 ::

lonewolf_ je izjavil:

Hja, če imaš paket z tv lahko greš na 30/3 z doplačilom. Samo internet 10/1 pa je 25€ mesečno. V MB je bila na ario zelo prijazna svetovalka in je rekla, da bo povprašala direktorja, ko pride z dopusta, če bi se dalo kak zmenit za samo internet 20/2.

@hojnikb
ne kablske in adsla ni v bližini, čeprav smo ob "glavni cesti" iz Kamnice proti Kungoti... sej pravim, tu ni druge kot simobil, pa še tam je signal 2-3/5 in omejitev na 200gb, kar je žalost dandanes.

Telemach bi bil dober z 8/2, če bi sploh imeli signal za 4G... pa ga ni. Za telekom pa sem dvakrat hodil tja po testni modem, pa klicaril pa mi niso odg. tak da očitno nočejo biznisa imet.

želel bi imeti 20/2, če bi šlo brez TV sicer je tak paket z osnovnimi tv programi blizu 50€. Butasto je, ker televizije nisem gledal več ko 1x na mesec že vsaj 5 let.

neverjetni99 je izjavil:

Evo sem spremenil paket danes in vzel 30/3mb linijo, ko mi spremenijo paket 1. Julija bom porocal kak je


Kakšno oddaljenost pa imaš od oddajnika? jaz sem bližje kot 10km.


zračne razdalje ene 4km mogoče malo več, lepo se vidi oddajnik in nobenih ovir ni med oddajnikom in mano.

6151 je izjavil:

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Telekom ima tudi doplačilo za 50/10 ali pa 20/5 neomejen LTE. Testnega modema verjetno ne bodo dali, ker teh LTE modemov menda sploh nimajo v poslovalnicah, ker je tako malo uporabnikov. Lahko greš vprašati za testno sim kartico, in preveriš s kakšno hitrostjo ti deluje doma na telefonu internet. Na modemu bi ti moralo vsaj tako dobro delati, če ne še boljše.


vseeno mobilni internet se ne more primerjat z ariom. Je ta vseeno bolj "fiksni" ima dosti nižji ping oz odzivni čas, konstantno hitrost, ki se ne spreminja iz ure v uro in ne vplivajo vremenski pojavi na njega. Sem imel testen lte modem od A1 z 10/1 in kasneje z 20/3 mislim da in lahko rečem da katastrofa. Veter je pihal, oddajnik prav tako vidim iz hiše in sem imel hitrost 2mb, dol mi je vleklo cca 240kb/s, isto sem imel probleme v megli. Velika nihanja oz padec v hitrosti je bil tudi v večernih urah, ko je več folka šlo na internet. Ni še to to. Osebno rajši plačujem več za 30mb pri ario, kot manj pri katerem koli ponudniku, za mobilni internet. Je vseeno bolj kvaliteten.

Zgodovina sprememb…

lonewolf_ ::

Ne pomaga mi 50/10, če mam do 3 črtice na odprti terasi in je potem signal tako slab, da ne pride čez 6/1 na telefonu... vem, da lahko dam močnejše antene na modem in ga postavim ven na okensko polico, ampak če je ario res tolk stabilnejši imam raje slednjega... Samo internet lahko sicer vzameš samo 10/1, ampak je rekla, da bo povprašala direktorja, če bi se dalo narediti kako izjemo za 20/2, brez tv. Me zanima kaj bo...
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

neverjetni99 ::

lonewolf_ je izjavil:

Ne pomaga mi 50/10, če mam do 3 črtice na odprti terasi in je potem signal tako slab, da ne pride čez 6/1 na telefonu... vem, da lahko dam močnejše antene na modem in ga postavim ven na okensko polico, ampak če je ario res tolk stabilnejši imam raje slednjega... Samo internet lahko sicer vzameš samo 10/1, ampak je rekla, da bo povprašala direktorja, če bi se dalo narediti kako izjemo za 20/2, brez tv. Me zanima kaj bo...


Včasih vem da se je dalo samo internet vzet, sicer mi smo vzeli takrat duo, internet in tv, saj telefona ne rabimo domačega. Zdaj pa tudi, ko sem sklenil nov paket, sem dal brez telefonske številke in je odbilo -1€ na mesec:))

beta1 ::

Ravno obratno. Na ario smo imeli grozni packet loss. Niso znali porihtat.

Sedaj že 3 leta na LTEju. Prvo brezžični net neomejen telekom 10/2. Sedaj pa A1 domači net + TV as lte (ni 200gb kvote).
Odkar pa imam še zunanje antene P56MIMO pa je signal 5 črtic. Vlači skoz 20/5. Tudi med vikendi.

Drugo leto, ko mi poteče vezava, grem na 50/10 od telekoma.

PS: ARIO pinganje je FAIL.

Res da je v nedejavnosti ping 1ms.

Obremenite linijo na 3/4, pa še enkrat pingajte!! LTE nima takšnih hudih težav.

https://slo-tech.com/forum/t305033/1049

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

neverjetni99 ::

beta1 je izjavil:

Ravno obratno. Na ario smo imeli grozni packet loss. Niso znali porihtat.

Sedaj že 3 leta na LTEju. Prvo brezžični net neomejen telekom 10/2. Sedaj pa A1 domači net + TV as lte (ni 200gb kvote).
Odkar pa imam še zunanje antene P56MIMO pa je signal 5 črtic. Vlači skoz 20/5. Tudi med vikendi.

Drugo leto, ko mi poteče vezava, grem na 50/10 od telekoma.

PS: ARIO pinganje je FAIL.

Res da je v nedejavnosti ping 1ms.

Obremenite linijo na 3/4, pa še enkrat pingajte!! LTE nima takšnih hudih težav.

https://slo-tech.com/forum/t305033/1049


Mislim to je logično, če obremeniš download in upload da bo ping večji? Ne vem če nisi zdaj tople vode odkril. Čeprav sem tudi brez problema vedno igral preko interneta, medtem ko sem vlekel kaj dol. Mobilno omrežje je nasploh preslabo za fiksni hišni internet, mogoče čez par let bo, vendar zaenkrat še ni. Da bom vedno imel jajca od interneta ko bo zunaj megla, dež, veter? ali pa po večernih urah? ne hvala. Sem dosti videl na lastne oči. Ario je še vseeno najbližje kablu, kar se tiče konstantne hitrosti in zanesljivosti ;) Kar se pinga tiče, pa je najbližje optiki. Še telemach z njihovimi 150 in 220mb/s paketi ima višji ping. Vidim ko igramo včasih kaj z kolegi preko interneta, dva katera imata optiko pri T-2 imata cca 3-5ms nižji ping, vsi ostali na telekomu in telemachu pa višji, sploh telekom lte, cca 30-40ms višji ping. Tako da osebno, bolj nebi mogel biti zadovoljen v trenutni situaciji. Seveda se nebi vseeno branil česa hitrejšega, čeprav bi imel malenkost višji ping.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Pri polovičnem downloadu je tebi zadovoljiv 300-400ms ping???

Vreji te ne :)

Zakaj bi bilo mobilno omrežje preslabo za fiksni internet?

Imam 3 leta že LTE. Zadnjo leto mesečno 700-800GB prometa. (4-5 userjev konstantno). Torrenti, streamingi, online gaming itd...

Ario še imamo samo za TV. Sem vzel za en mesec paket 20mbit. Krepnilo že prvi dan!!!!!! S tem da lastnen router in vse ostalo je bilo enako. Toliko o kvaliteti storitev.

PS: Ping niti ni toliko važen, da gremo primerjat par milisekund. Važno je, da pridejo vsi paketi na cilj brez izgub!!! Ajajaj pri Ario to. No za 24kur.com in bukoveface ter avtonet je Ario OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

beta1 ::

PS #2: Evo LTE heaiterji, ARIO loverju. Sem stisnil zdaj en speedtest. Paket je A1 20/5 + TVASLTE


Za vikend je isto.


Leti preko Iskra P56 MIMO antene. 90 stopinjski kot med antenama. Razdalja med antenama 70cm. Do oddajnika na katerega je povezan je cca. 6-7km (ni v vidnem polju).
Za modem je Huawei b315s, ki ima DMZ vklopljen na lasten router.

Pa ko vam bo tak delalo za 36EUR, se mi javite.

beta1 ::

PS #3:

No, pa da nebom kaj na pamet govoril. Dajte pripopajte pingtest na arnes.si, pri POLNEM downloadu, da vidimo kakšni so pingi na ariu:
Pa če so boljši, vzamem vse nazaj!!!!

To so moji, ravnokar naredil. Downloadal AMD driverje in pintest na arnes.si.

neverjetni99 ::

beta1 je izjavil:

Pri polovičnem downloadu je tebi zadovoljiv 300-400ms ping???

Vreji te ne :)

Zakaj bi bilo mobilno omrežje preslabo za fiksni internet?

Imam 3 leta že LTE. Zadnjo leto mesečno 700-800GB prometa. (4-5 userjev konstantno). Torrenti, streamingi, online gaming itd...

Ario še imamo samo za TV. Sem vzel za en mesec paket 20mbit. Krepnilo že prvi dan!!!!!! S tem da lastnen router in vse ostalo je bilo enako. Toliko o kvaliteti storitev.

PS: Ping niti ni toliko važen, da gremo primerjat par milisekund. Važno je, da pridejo vsi paketi na cilj brez izgub!!! Ajajaj pri Ario to. No za 24kur.com in bukoveface ter avtonet je Ario OK.




evo ti 10/1mb linija, pri polnem downloadu dobrih 60ms sekund pinga. Kar je sicer normalno ti na vsaki liniji pri vsakem operaterju nabije ping če kaj vlečeš ali uploadaš. Kje si ti dobil 300-400ms ne vem. Zdaj če si ti nesposoben ali pa če nimaš sreče, še ne pomeni da je nekaj slabo. Tak da kar imej tisto LTE sranje za samo lepo vreme ;) Tudi packet loss je vredu, ne vem kaj bluziš, če pojma nimaš očitno kaj govoriš :)

Drugače pa zanimivo, 9 let že imamo ario in nikoli ni bilo problemov in nič crknlo edino ko je strela vdarla pa je skurlo glavo na krožniku in kabl. Tebi pa že prvi dan baje:O

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

EVO, tu mate en screenshot lanskega leta. Ko je 40min toča žgala na bistriškem pohorju. Ko nam je ves paradajz scefralo zunaj.
Lahko pogledate datum slike.



toliko o vremenu. Jaz nevem kaj vi delate z LTEjami.

Suck my dick!!!

neverjetni99 ::

beta1 je izjavil:

EVO, tu mate en screenshot lanskega leta. Ko je 40min toča žgala na bistriškem pohorju. Ko nam je ves paradajz scefralo zunaj.
Lahko pogledate datum slike.



toliko o vremenu. Jaz nevem kaj vi delate z LTEjami.

Suck my dick!!!


ja ja super, nehaj smetit zdaj temo. To si tak zdaj screen shotal, komu lažeš :/

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Neverjetni99 neverjame neverjetnemu.

Prvič kot prvič sem 150EUR dal pred leti za fucking priključnino. In že kak je monter priklopil mu ni odprlo 24kur. Pol je menjaval te modeme kot pod tekočem traku. Bili so arrisi. Pol sem dobil celo rabljenega thomsona, ta je še celo delal. Pa še takrat ni dobro delalo. 2 fucking leti sem prijavljal packet loss.

Isto pri vseh sosedih. Vsi smo pokenslali dol ta ario za internet. Vsem sem hodil jim svetovat. In so sedaj nekateri na telekom LTE top trio brezžični, nekateri na A1 domači net, par jih pa je zdaj vzelo kar HOT. Pa vsem so speedtesti OK tudi ko je slabo vreme. Niti en mi ni rekel tega, ker sem jih ekstra spraševal (sploh glede HOTa). Se mi zahvaljujejo še danes, če se kaj o netu menimo.

Pa testiral sem potem tudi pri drugih, ki so čist X drugje doma in je bilo vse isto glede problemov.

Sva že bila z takratnim monterjem Dariom že kolega, tolkokrat mi je hodil na pir. Študiral bogi revež zraven, kaj bi to lahko bilo.
Gregor na tehnični me je pa tak že bil sit. Pa Daria tudi.

No potem pa so eni drugi s tehnične začeli hodit, je zgleda bil prevelik zalogaj za Daria. Drugi so tudi samo menjavali opremo.

Potem pa sem 2014 takoj kot je Telekom ponudil brezžični internet to vzel in je bil do danes mir. 1 izpad na leto sem zmeraj imel.


Bom probal najdit ti ario pingteste in kak nam je paradajz sfaširalo.

6151 ::

Jaz sem zgoraj tudi zato priporočal LTE, ker ima en kolega 5km od oddajnika telekomov 10/2 (bil je eden izmed prvih v sloveniji s tem paketom) in nima nobenih težav z pingom, deluje v vsakem vremenu z polno hitrostjo, drug pa A1 20/5 sicer bližje centrali ampak brez zunanje antene, spet deluje brez problemov. Od bivših uporabnikov ARIO pa samo zgodbe o neprestanih prekinitvah, nemogočem pingu kadar je več uporabnikov povezanih, itd.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

neverjetni99 ::

6151 je izjavil:

Jaz sem zgoraj tudi zato priporočal LTE, ker ima en kolega 5km od oddajnika telekomov 10/2 (bil je eden izmed prvih v sloveniji s tem paketom) in nima nobenih težav z pingom, deluje v vsakem vremenu z polno hitrostjo, drug pa A1 20/5 sicer bližje centrali ampak brez zunanje antene, spet deluje brez problemov. Od bivših uporabnikov ARIO pa samo zgodbe o neprestanih prekinitvah, nemogočem pingu kadar je več uporabnikov povezanih, itd.


Daj daj to si pa malo zamesal z lte internetom. Tam je visji ping in slabsa hitrost ko je prevec uporabnikov online ne pri ario

6151 ::

Nisem zamešal. Ario je že kar "meme" status dobil med kolegi iz dravskega polja zaradi tega.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

beta1 ::

6151 ima kar prav!

neverjetni99, ce ti ario dobro dela, potem super. Naslednjo nadgradnjo bos dobil mogoče leta 2028.

Brezžična konkurenca neprimerno več vlaga v infrastrukturo. LTE 4G Advance. Nebo dolgo bo pa 5G. Hitrosti se bodo pa višale.

neverjetni99 ::

beta1 je izjavil:

6151 ima kar prav!

neverjetni99, ce ti ario dobro dela, potem super. Naslednjo nadgradnjo bos dobil mogoče leta 2028.

Brezžična konkurenca neprimerno več vlaga v infrastrukturo. LTE 4G Advance. Nebo dolgo bo pa 5G. Hitrosti se bodo pa višale.


super, čeprav do takrat bo pa že kaj hitrejšega po kablu vrjetno prišlo, ne vem no osebno zaradi osebnih izkušenj do zdaj z 3G in LTE modemi preko mobilnega omrežja(telekom in A1), se glih nebi odločil za njih. Še manjka kaki oddajnik ali dva za boljšo pokritost. Mogoče pa ko bo stvar bolj dozorela bom celo premislil o tem. Vendar kabl je le kabl, ampak na žalost v mojem kraju ni možno imeti kaj druga.

beta1 ::

Kabl je kabl. Če bi imel jaz možnost kabla, bi tudi imel kabel.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekomov brezžični internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
113405 (1796) starfotr
»

Total TV satelitski internet

Oddelek: Loža
4912644 (1162) V-i-p
»

AIR bo le zaživel (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Omrežja in internet
1086189920 (13101) markasaso12
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051930 (27269) brez-imenko
»

Nasvet: A1 Domači 2 + TV AS LTE

Oddelek: Pomoč in nasveti
195809 (4815) GupeM

Več podobnih tem