» »

ario ponudnik

dedek ::

Lep snežni dan
Zanima me kako deluje ario nadzemeljska tehnologija.
Če imate kaj izkušen mi prosim svetujete,
Ker sem pa č na deželi mi siol ne nudi tv programov.zato sem se odločil za novega ponudnika ario.
:\ :) 8-O ;(( >:D :\

Thunder wave ::

Lahko bolj natančno napišeš kaj te zanima? Ker nasplošno o tej stvari je že veliko napisano v temi Air bo le zaživel.

zanima me če je sprejem zadovoljiv za povprečnega uporabnika predvsem me zanima kako deluje telefonija.

Jaz sem na približno 20km razdalje. Telefonija dela prek VoIP. Ni nobenih motenj, skoraj enako kot pri telekomu edino slabost je, da ko ni interneta tudi ni telefona, ampak to se redko zgodi.

__Devil__ ::

kakšen je download? dejanski. Ne tisti fake na speedtest. Če ima kdo naj pove prosim.

jaz imam 2/384 in imam download nekje okrog 235kbps in upload povprečno 45kbps. včasih gre tudi več ampak takoj skoči nazaj. Hitrosti ne nihajo ampak so stalne tako podnevi kot ponoči.

Zgodovina sprememb…

Še moj test hitrosti 2/384

Še moj test hitrosti 2/384

eh pol bom jaz kuj ostal na tem ko sem zdaj. z 200 vleče pa 30 uploada :/

Kaj pa maš, če smem vprašat?

v bistvu nimam pojma. Kuj neke od amisa, ko nism iz mesta ravno, pa je neki cigansi net, pač neka antena, ki vleče do sosedove "baze", samo šteka pa v 3 pm, sploh zaj ko neke vun meče. Kak te razpiszi to :S. Pa še 21EUR za tak počasn sfukan net plačamo.

Mentalist ::

Se arnes ma tudi bedasto, lahko maš najmanj da ti vleče največ 600kb/s za več pa moreš bit študent.:P
Lool.

benji ::

Tudi sam sem premišljeval,da bi nabavil tale ARIO,saj imam pogled na Pohorje Meljski hrib in Boč.Tudi sam sem doma na vasi in čeprav imajo vsi sosedje internet(4Mb-512Kb)ga jaz kao ne morem imeti(parice);(
Sedaj ko berem vaše komentarje vidim,da dejansko stvar deluje,le slaba lastnost je začetna investicija,ampak,če ni druge možnosti je to najboljša odločitev!!Vidim tudi,da je ping kar nizek,kar je dobro;)
Popravite me,če se motim:D
Lp

PaJo ::

Storitev zagotovo deluje in to dokaj stabilno. Internet mi zadnje čase deluje zelo dobro, tv pa ima malo težave občasno ampak rešujejo. Tako da, zagotovo vredno nakupa, pa tistih 100EUR dandanes tudi ni več tako huda investicija.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

benji ::

Hvala za odgovor:)

Tudi jaz sem dal zmontirati ario in moram reč da stvar deluje.Edino me je malo motilo da moraš nabaviti za vsak televizor modem in seveda ruter za več računalnikov.
Tudi telefon deluje v redu pa še dobiš ga brezplačno.

Soprano ::

Tudi jaz sem dal zmontirati ario in moram reč da stvar deluje.Edino me je malo motilo da moraš nabaviti za vsak televizor modem in seveda ruter za več računalnikov.

Mislim, da je to enako pri vseh ponudnikih (z izjemo analogne TV). Kolikor imaš televizorjev, toliko rabiš STB-jev (in ne modemov). Prav tako boš pri vseh ponudnikih potreboval router (ali pa vsaj switch), če boš hotel priklopiti več kot 1 računalnik v internet.

borča ::

Kako je pa z sprejemom signala, ko sneži in dežuje?

cdrw ::

Mislim, da je to enako pri vseh ponudnikih (z izjemo analogne TV). Kolikor imaš televizorjev, toliko rabiš STB-jev (in ne modemov). Prav tako boš pri vseh ponudnikih potreboval router (ali pa vsaj switch), če boš hotel priklopiti več kot 1 računalnik v internet.

to ni res. večina modemov ima sigurno več kot en port tak da lahko gor priklopiš več pc-jev.

Soprano ::

to ni res. večina modemov ima sigurno več kot en port tak da lahko gor priklopiš več pc-jev.

Verjamem, da so na voljo tudi modeli z vgrajenim switchem, ampak so prej v manjšini, kot pa večini.

Sam imam doma adsl modem z enim ethernet portom (za dsl vem, da so na voljo tudi modeli z več porti, kjer so ostali porti mišljeni predvsem za VoIP in IPTV). V prejšnjem stanovanju sem imel kabelski modem z 1 ethernetom in 1 USB portom, ampak lahko si uporabil samo enega hkrati. Kabelskega modema z internim switchem pa še nisem videl.

Sicer je pa pri današnji ceni wifi routerjev (od 20 EUR naprej) cela zadeva itak brezpredmetna.

nenno80 ::

Kako je pa z sprejemom signala, ko sneži in dežuje?

jaz sem mel probleme s signalom, verjetno me je monter zafrknil. Kasneje je prišel popravljat in mi je priklopil sam neki ojačevalec al nekaj podobnega med kable na STBju. Od takrat je odličen signal, tudi ko sneži, pa sem kar recej oddaljen od Pohorja. Signal mi moti samo močno deževje, to se mi zgodilo 2X v treh mesecih, pa še to samo za max pol ure...

icek ::

To, da pade signal ob močnem deževju je normalno. Vsi ostali vremenski pojavi (megla, sneg) ne bi smeli imeti vpliva.
Rider of Theli
www.air-tv.net

mene pa zanima, če se dela kaj v smeri kartic in modulov za uporabo vgrajenih DVB-T sprejemnikov. Vsaka informacija doborodošla.

icek ::

Se dela. Malo potrplenja še prosim.
Rider of Theli
www.air-tv.net

Kdaj približno pa bi to naj bilo? V roku 1 meseca, dveh, treh...?

nenno80 ::

Sem videl, da bo čez dva meseca razpis za pokritje belih lis, kjer pač ni možno širokopasovni net. Upam, da bo prišlo to tudi do nas...Telemach in njihov digitalni snemalnik ter signal HD za kar nekaj programov je zelo vabljiv. :)

Borca ::

Alo

Saj kartico za uporabo vgrajanega DVB-T sprejemnika se da dobit že sedaj. jaz jo uporabljam že tak ene 3 mesece. Mam pa problem, ki ni sicer od Aria, temveč od LG. Pred nadgradnjo programske opreme v TV-ju je zadeva delovala brez težav, po nadgradnji pa je težava v tem, da je potrebno skoraj vedno pri vklopu TV-ja
kartico za trenutek odstanit in potem dela dalje - le kaki kvadrateki se pojavijo in tu pa tam slika malo zmrne - to se dogaja na začetku, ko pa se sistem "segreje" pa dela normalno. Ma kdo tukaj kako idejo kaj napravit (LG LD 650) - poskusil sem preko LG-ja pa so rekli pripelji na servis bomo napravili downgrade - pa ja da bom čakal na TV ko na burek ....
Je pa slika neprimerno boljša kot prek STB-ja. Lahko bi dodali še kak HD program več, kot pa samo Discovery HD...

Boris

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16919022 (7642) Marko86
»

Naenkrat mrknil internet prek mrežne!

12771 (345) krneki007
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
7971 (720) PaJo
»

Air - Kum

5708 (527) kovk
»

LCD ''sneži'', rešitev digitalni sprejemnik ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91018 (781) Suly

Več podobnih tem