» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

««
«
1 / 8
»»

noob96 ::

Zadeva naj bi delovala v povezavi s telefonskim kablom in 4G omrežjem. Ali to kdo v Sloveniji že ponuja? Kako se obnese?

Tehnično gledano to pomeni da nekatere zahteve potujejo preko žice, druge pa preko zraka ali je to res nekako "združeno"?

Na A1 je vse predstavljeno zelo skopo KLIK

nomad_soul ::

Mislim, da sem nekej prebral da je TV vedno na fiksni povezavi, za potrebe ostalih internetnih naprav pa se zagotovijo dodatne kapacitete preko 4G.

Alexius Heristalski ::

Speed booster, izgovor za nevlaganje v fiksno omrežje.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Magic1 ::

Zakaj bi pa mobilni operater vlagal v fiksno omrežje?
Magic

noob96 ::

Pa saj niti ni njigovo omrežje, Telekom oz. država bi se morala zganiti na področju gradnje svetlobnih poti.

Master_Yoda ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj bi pa mobilni operater vlagal v fiksno omrežje?


Zato ker so tudi ponudnik fiksnih storitev (AMIS), in ne samo mobilni operater ?

hellboy123 ::

Samo za info, če koga zanima... Ta akcija seveda NE velja za obstoječe uporabnike (če glih trenutno dosegam manj kot 1/2 DL in 1/5 UL oglaševane hitrosti). Za nas se pripravlja nekaj v "prihodnjih mesecih".
Tak da zelo prijazno od njih do obstoječih, več letnih uporabnikov.

Zgodovina sprememb…

noob96 ::

hellboy123 je izjavil:

Samo za info, če koga zanima... Ta akcija seveda NE velja za obstoječe uporabnike (če glih trenutno dosegam manj kot 1/2 DL in 1/5 UL oglaševane hitrosti). Za nas se pripravlja nekaj v "prihodnjih mesecih".
Tak da zelo prijazno od njih do obstoječih, več letnih uporabnikov.


Pač ti že plačuješ, iščejo se novi plačniki :D Tist promil, ki pa bo presedlal na Telemach pa nihče ne pogreša, saj jih isti promil iz Telemacha pride na A1 haha

Veron ::

Sicer njihova ponudba je vseeno bistveno boljša od Telekom hibridna.
Tukaj ti bodo vsaj nudili maximalno hitrost paketa preko LTE.

Karen ::

Mal poguglaj za "femtocell" oz. femtocelice, če te več zanima. Kdaj lahko prav pride (recimo v kleti kjer je do zdaj samo Miša "vlekla"):).

Tilen ::

noob96 je izjavil:

Zadeva naj bi delovala v povezavi s telefonskim kablom in 4G omrežjem. Ali to kdo v Sloveniji že ponuja? Kako se obnese?

Tehnično gledano to pomeni da nekatere zahteve potujejo preko žice, druge pa preko zraka ali je to res nekako "združeno"?

Na A1 je vse predstavljeno zelo skopo KLIK


Kaj točno te zanima?

Obnese se tako, kot je predstavljeno. Del povezave je xDSL, drugi del je na LTE.

Primer:

Imaš xDSL 10/1 in LTE 20/10. Hibridni modem to združi in lahko dosegaš DATA hitrost 30/11, če bi imel tak paket.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

barakus ::

Mene zanima ali sta s hibridnim paketom teoretično možni dve televiziji, trenutni dsl modem se sinhronizira na nekje 6-7mbit. Obstaja kakšna varianta?

Ali modem ima možnost zunanje antene, če imamo notri v hiši slab signal?

Tilen ::

Da. Na testu se že sam modem poveže bolje od telefona, tako da ni nujno, da boš potreboval zunanje antene.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

D3m ::

Ahhhh ja. Pri meni ni na voljo.

Tilen delaš pri A1?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mavrik ::

Tilen je izjavil:



Imaš xDSL 10/1 in LTE 20/10. Hibridni modem to združi in lahko dosegaš DATA hitrost 30/11, če bi imel tak paket.


Kako pa dela to združevanje? Torej, lahko dobiš polno hitrost na enem TCP connectionu?
The truth is rarely pure and never simple.

Tilen ::

Da.

Uh... Dva tunela daš v enega in upaš, da bo delovalo. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

zerocool ::

Mavrik je izjavil:

Tilen je izjavil:



Imaš xDSL 10/1 in LTE 20/10. Hibridni modem to združi in lahko dosegaš DATA hitrost 30/11, če bi imel tak paket.


Kako pa dela to združevanje? Torej, lahko dobiš polno hitrost na enem TCP connectionu?


Zdruzevanje dela BP. Kaj si ti predstavljaš pod pojmom "TCP connection"?

Tilen ::

Sprašuje, če moraš to povezavo dveh tunelov deliti tudi v uporabi. Recimo, da bi youtube koristil samo LTE, Torrent pa xDSL. Ne, temu ni tako. Polno hitrost povezave lahko koristiš tudi na eni P2P povezavi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d4vid ::

Na tole bi pa sel, pa vidim da za obstojece tega ni.
Sej ne rabim 30/5, ampak obcasno pa pride prav.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hellboy123 ::

Ne, obstoječi uporabniki lahko baje pričakujemo tole v "kratkem času" (okrog junija; jap, tak odgovor sem dobil).
Ne pomaga niti, če hočeš preklopit iz paketa Kombo M na Kombo L, če glih imajo tam pod "Pogosta vprašanja" napisano da lahko: "Obstoječi naročniki lahko dobijo hibrida ob prehodu na Kombo paket M ali L, v primeru da na njihovi lokaciji ni možen priklop na FTTH oz. ne dosegajo polno hitrost paketa na XDSL tehnologiji ter so proste kapacitete na LTE omrežju.".
Baje je "tehnično težko izvedljivo" vklopit to na obstoječem paketu, zato bo zaenkrat samo za nove uporabnike.
Kvaliteten je tale A1 ja.

Mavrik ::

zerocool je izjavil:



Zdruzevanje dela BP. Kaj si ti predstavljaš pod pojmom "TCP connection"?


Pod pojmom "TCP connection" si predstavljam TCP povezavo ;) Pri hibridnih modemih je namreč problem to, da ti delajo load-balancing na nivoju povezav - torej ene povezave usmerjajo čez LTE, druge pa čez DSL. In moje vprašanje je a ima A1 (ker je pač ISP in lahko :P) ustrezno zrihtan load balancing da se znotraj ene TCP povezave paketi usmerjajo čez obe fizični povezavi.

Odgovor je očitno "ja" :)
The truth is rarely pure and never simple.

barakus ::

Ali pri tem paketu imaš svoj zunanji IP (dinamični ali statični), se pravi ni težav s kakšnimi RDP povezavami, dostopom do kamere in podobno?

Tilen ::

Na modemu nastaviš port forwarding in to je to.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Apple ::

barakus je izjavil:

Mene zanima ali sta s hibridnim paketom teoretično možni dve televiziji, trenutni dsl modem se sinhronizira na nekje 6-7mbit. Obstaja kakšna varianta?


Meni so na Telekomu rekli, da je pri hibridu TV še vedno prek parice, net pa leti prek LTEja... Torej za mene je to nezanimivo... Verjamem, da je pri A1 podobno.
LP, Apple

beethoven ::

Je na voljo že kaj več informacij ali bo ta zadeva res na voljo samo za nove naročnike? Sem klical danes na njihov support in sem jim razložil mojo situacijo, da me zanima hibridni modem zaradi nizke hitrosti preko bakra, ter, da smo že njihovi naročniki fiksnih storitev (vezani za 2 leti, kombo m) in mi noben ni znal dati informacij ali bi bilo možno to dobiti, če smo že vezani. So rekli, da se slišimo naslednji teden, ko bodo dali naprej poizvedbo :|.

Tilen ::

Nihče še nima tega modema. Počasi. Vse ob svojem času.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

barakus ::

Danes sem bil v poslovalnici A1 in so mi punce povedale, da če vzamem hibridni modem, da bo po adslju delala televizija, po zraku pa internet. In še to, da če se mi adsl modem zdaj sinhronizira na 7mbit, da potem bom imel internet še vedno omejen na 7mbit tudi s hibridnim modemom, tudi če izklopim TV itd. Ali je to res tako?

lonz ::

Tilen, a je potem kakna omejitev mesečne porabe LTE?
...arrrrrr, shiver me timbers...

Veron ::

barakus je izjavil:

Danes sem bil v poslovalnici A1 in so mi punce povedale, da če vzamem hibridni modem, da bo po adslju delala televizija, po zraku pa internet. In še to, da če se mi adsl modem zdaj sinhronizira na 7mbit, da potem bom imel internet še vedno omejen na 7mbit tudi s hibridnim modemom, tudi če izklopim TV itd. Ali je to res tako?

Tole je povsem kontra temu kar oglašujejo zadevo.

barakus ::

Sem pisal še na A1 tehnično pomoč za pojasnila. Res ne bi rad zamenjal ponudnika da potem ugotovim, da mi internet še slabše kot prej (A1 signal je v naših krajih slab).

Tilen ::

lonz je izjavil:

Tilen, a je potem kakna omejitev mesečne porabe LTE?

LTE poraba ne gre v kvoto.

barakus je izjavil:

Danes sem bil v poslovalnici A1 in so mi punce povedale, da če vzamem hibridni modem, da bo po adslju delala televizija, po zraku pa internet. In še to, da če se mi adsl modem zdaj sinhronizira na 7mbit, da potem bom imel internet še vedno omejen na 7mbit tudi s hibridnim modemom, tudi če izklopim TV itd. Ali je to res tako?


Ne, to ne drži. IPTV ima prioriteto samo takrat, ko je v uporabi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

barakus ::

barakus je izjavil:

Danes sem bil v poslovalnici A1 in so mi punce povedale, da če vzamem hibridni modem, da bo po adslju delala televizija, po zraku pa internet. In še to, da če se mi adsl modem zdaj sinhronizira na 7mbit, da potem bom imel internet še vedno omejen na 7mbit tudi s hibridnim modemom, tudi če izklopim TV itd. Ali je to res tako?


Tehnicna podpora mi je rekla, da to ne drzi. Da gre internet 7mbit preko adsl in preostanek do 30mbit preko LTE.

Sedaj pa se vprasanje, kako preveriti ali je A1 LTE na voljo pri nas doma, ce nisem narocnik A1?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: barakus ()

Tilen ::

Preveri na prodajnem mestu ali pokliči. Pokritost prebivalstva z LTE signalom je višja od 98%. Bi moral imeti res smolo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

D3m ::

Tilen je izjavil:

Preveri na prodajnem mestu ali pokliči. Pokritost prebivalstva z LTE signalom je višja od 98%. Bi moral imeti res smolo.


V 2% spadam sam.

Talk about Lotto win.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tilen ::

Ne obupajte prehitro. Sam imam doma na telefonu pri oknu prav tako slabo LTE pokritost, v hiši je nimam, vendar modem pri oknu lovi bistveno bolje. Testiral sem tudi z zunanjimi antenami, ki prav tako izboljšajo signal.

Za približno predstavo.

Telefon pri oknu LTE 5/1
Modem pri oknu LTE 10/5
Modem pri oknu z zunanjimi antenami LTE 18,5/13

Hibrid je namenjen ravno temu, da doda tisto malo, kar manjka.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Mavrik ::

Tilen je izjavil:

Preveri na prodajnem mestu ali pokliči. Pokritost prebivalstva z LTE signalom je višja od 98%. Bi moral imeti res smolo.


Keyword: prebivalstva, ne lokacij v Sloveniji ;)
The truth is rarely pure and never simple.

D3m ::

Tilen je izjavil:

Ne obupajte prehitro. Sam imam doma na telefonu pri oknu prav tako slabo LTE pokritost, v hiši je nimam, vendar modem pri oknu lovi bistveno bolje. Testiral sem tudi z zunanjimi antenami, ki prav tako izboljšajo signal.

Za približno predstavo.

Telefon pri oknu LTE 5/1
Modem pri oknu LTE 10/5
Modem pri oknu z zunanjimi antenami LTE 18,5/13

Hibrid je namenjen ravno temu, da doda tisto malo, kar manjka.


Ne pomaga.

So enkrat že merili. LTE 1,5 Mbit.
|HP EliteBook|R5 6650U|

barakus ::

Kako se pa dobi zunanjo anteno?

Tilen ::

Dobil sem na test zraven modema. Pač kupiš anteno, ki lahko pokriva tak spekter, ni to neka posebna antena. Nisem prepričan, če bodo zunanje antene v redni ponudbi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d4vid ::

Berem na A1, da lahko hibridni modem pridobi nov uporabnik paketa Kombo M/L.
Torej jaz kot uporabnik paketa TrojkaFLEX HBO imam možnost priklopa na Kombo M in s tem pridobiti hibridni modem?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Veron ::

Da.

d4vid ::

Super, potem grem pa jutri v akcijo :)

Danes pognal speedtest na telefonu, pa mi doma kaže na telefonu nekje 40/5 linijo prek LTE, tako da bi moralo bit dovolj :)

Dokler maš samo 1 računalnik je vrh glave 10/1. Ampak se mi je nabralo... 3 kište, 2 laptopa, 4x telefoni, 3 TVji, 2x android TV boxa, 2x raspberry pi za smart home, DIY krmilnik za hišo (luči predvsem), en kup esp8266...
Pa kar se tiče računalnikov, mislim mrežo še razširit :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

link_up ::

tocno, ker esp leti 50Mbit/s :D
In and Out

trek@s ::

Ima kdo točen model tega ZTE-jevega hibridnega modema?

Znida ::

Ali je že kdo dobil ta hibridni modem? Jaz ga čakam že 10 dni - od podpisa pogodbe za Kombo M?

flyby ::

jaz sem danes podpisal... @Znida - A1 VDSL ti že dela, čakaš samo še hibridni modem?

trek@s ::

Jaz ga že imam, prvi vtisi so kar dobri. Zjutraj 30/5 ob prižgani TV (HD program).:)
Zvečer pa kar precej skače, vendar manj kot 15/5 ob prižgani TV ni bilo. Je pa res, da ga imam šele drugi dan.

(prej sem dosegal max. 9/0,5 Mbit ob izklopljeni TV, ob vklopljeni pa....;(()

trek@s ::

Danes zjutraj:



Trenutno:



V obeh primerih HD program na TV-ju.

Veron ::

Območje?

d4vid ::

trek@s je izjavil:

Jaz ga že imam, prvi vtisi so kar dobri. Zjutraj 30/5 ob prižgani TV (HD program).:)
Zvečer pa kar precej skače, vendar manj kot 15/5 ob prižgani TV ni bilo. Je pa res, da ga imam šele drugi dan.

Btw, prek spleta sem oddal narocilo 3 dni nazaj pa klica se ni... Jih moram sam kontaktirat?

(prej sem dosegal max. 9/0,5 Mbit ob izklopljeni TV, ob vklopljeni pa....;(()


Kombo M? Torej sedaj (v kolikor je ok signal LTE itd) deluje internet na polno tudi pri prizgani TV?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136612 (530) RobertG
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287944 (7143) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052147 (27486) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61921 (1487) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013943 (10160) radmannsdorf

Več podobnih tem