» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

trek@s ::

Poročaj še zvečer8-)

shadeX ::

Bom.

A mogoče kdo ve kako pridem v modem, da izklopim WIFI?

shadeX ::

Dobil. Če bo še kdo potreboval:

192.168.1.254
user
user

Bakunin ::

ipconfig /all
poisces IP od GW in/ali DHCP serverja.

et voila

shadeX ::

trek@s je izjavil:

Poročaj še zvečer8-)


:)

d4vid ::

Jaz sem narocil hibridni modem prek spleta 14 dni nazaj, pa odgovora od A1 se kar nimam...
Bo treba malo poklicat pa vprasat :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

d4vid ::

Dobil informacije.
Hibridnega modema ne morem dobit, ker:
- sem preveč oddaljen od bazne postaje (po moji matematiki 1,5km)
- imam slabo pokritost s signalom (čeprav na iphonu dosegam 80/5Mbit)

Nič, očitno bo treba najdit plan B.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

Odpri ticket s temi podatki in se bo uredilo. Brez skrbi. Je pa res, da če imaš trojček in si tako oddaljen, da IPTV ne moreš imeti, tudi hibrid ne bo pomagal. Ampak še ne poznam takih primerov. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

d4vid ::

Tilen je izjavil:

Odpri ticket s temi podatki in se bo uredilo. Brez skrbi. Je pa res, da če imaš trojček in si tako oddaljen, da IPTV ne moreš imeti, tudi hibrid ne bo pomagal. Ampak še ne poznam takih primerov. :)


Kje naj odprem ticket? Tisti, ki se javlja prek FB, mi je napisal:
Hibridno internetno povezavo omogočamo le tam, kjer lahko zagotavljamo stabilno delovanje mobilnega interneta. Hitrost povezave LTE je zelo odvisna od števila uporabnikov, ki mobilni internet sočasno uporabljajo. Zato lahko zelo niha glede na to, koliko uporabnikov na tem področju mobilni internet uporablja.

Še zlasti pa je lahko povezava nezanesljiva, ko te dosega signal iz zelo oddaljene bazne postaje. V tem primeru nanjo veliko bolj vplivajo zunanji dejavniki (tudi vremenske razmere). Seveda si takšnih rezultatov želimo tudi sami, vendar je na tem naslovu težko zagotoviti, da bodo ves čas podobni.


Prek telefona je pa rekla ena gospa, naj pokličem v ponedeljek, saj danes "tisti delavci" ne delajo. Pa še to delajo samo od 8-16, tako da še takrat ne morem klicat, ker sem cel dan na šihtu.

Mam trojkaFlex HBO, pri ugasnjenih TV komunikatorjih dosegam blizu 10/1 po speedtestu, mi pa rata linija prepočasna, ko vklopim 3 komunikatorje (ki delajo hkrati brez težav, HD seveda ne).
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

tehnicna.podpora@A1.si
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nomad_soul ::

A se vidi kje, kakšna je trenutna hitrost povezave preko LTE na modemu?

Še je kdo opazil, da je količina podatkov preko LTE-ja omejena na 9,7TB na mesec? :D

d4vid ::

Tilen je izjavil:

tehnicna.podpora@A1.si


Bom v ponedeljek klical na a1 in povedal, da narocilo preklicujem, potem bom pa probal pri lokalnem pooblascencu za a1 tole uredit. Ne vem no, tud ce ni konstantno 30/5, bo bolje kot trenutno. Ocitno jim denar ne disi :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

Težka bo tale, če boš prekinil, ker boš dobil pogodbeno kazen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

d4vid ::

Tilen, ti si insajder. A lahko na silo dobim modem, tud ce meritve kazejo da ne dela vredu itd...?
Ker meni 10/1 linija ustreza bp, ce bi le bila vedno. Kurc, ko 3 TVje uzgem moram skor komp na LTE preklopt, ker je nemogoce kej delat.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

S pravim pristopom se da marsikaj urediti. Mislim, da boš moral spremeniti paket na "Kombo" M/L in potem dobiš ta modem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Apple ::

TIlen, še iz moje strani vprašanje... Osebno sem se oglasil na A1, kjer so mi rekli, da je na moji lokaciji možen dostop do neta prek parice (hitrost 6Mbps/784Kbps). Na moje vprašanje, ali mi bosta delali hkrati dve televiziji na HD, je bil odgovor pritrdilen. Rekli so mi še, da Telekom tega ne zmore, A1 pa lahko...

Preden grem jutri spet v poslovalnico izbrat paket, bi prosil še tebe za mnenje... Tnx.
LP, Apple

Tilen ::

Težka bo tale.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Apple ::

Meni se je tud zdelo :)

Tnx.
LP, Apple

simnov ::

Sem poskusil ponoči in gre na polno zvečer na primer pa lte , da samo okoli 8mega.

gogi5 ::

Zdravo
Imam novi HIBRIDNI modem,ki je na začetku deloval čisto super(hitrost do cca.23 Mb),čez par dni pa je vse skupaj odpovedalo in mi je ostal samo še signal po bakreni parici,cca od:2-9 Mb.Na A1 so razložili ,da se hoče prijaviti na hrvaški signal in da zato ne dela ?? Zanimivo pa je da ga preko :192.168.1.254 ni možno nastaviti nikjer v nastavitvah(jaz mislim,da če ga nastaviš ročno,kot GSM,da potem ne more iskati samodejno drugega signala...) Prosim za KAKRŠENKOLI nasvet....mogoče Tilen ??...Nujno.
Lp
Gorazd

tonis ::

Tilen je izjavil:

S pravim pristopom se da marsikaj urediti. Mislim, da boš moral spremeniti paket na "Kombo" M/L in potem dobiš ta modem.


Tilen če prav razumem delaš na A1?
Torej, meni je agentka rekla, da je hibrid samo za nove uporabnike - to drži/ne drži?
Imam paket kombo L, ki sem ga naročil 12/2017

hvala.

shadeX ::

Torej, meni je agentka rekla, da je hibrid samo za nove uporabnike - to drži/ne drži?


Ne drži. Sem star uporabnik in sem brez problema dobil ta modem. Je pa res da mi je vezava potekla in sem na novo sklenil pogodbo.

zez ::

@tonis Kolikor je meni znano to drži. Hibridni modem je na voljo za nove uporabnike, ki se nahajajo na primernem območju (nezadostna hitrost po parici, vredu LTE signal...). Se pa lahko se mi zdi vpišeš na neko čakalno listo, da ti bodo poslali modem čimprej, ko bodo ti na voljo. Zdej kako je to ne vem 100%, ampak če malo pogledaš na Fb A1 večkrat odgovorijo ljudem, ki imajo že kombo pakete, naj jim pišejo, da poberejo od njih podatke da bodo dobili modeme ko se bo dalo.

tonis ::

Hvala, sem pisal na support in je res tako kot praviš. Sem se vpisal na listo...

HupChup ::

Uporabljam paket A1 Kombo S (brez vezave), a hitrosti zelo nihajo in nikoli ne presežejo 15/x (paket je 20/1).

Kako lahko najhitreje pridem do hibridnega modema?

Vnaprej hvala za nasvete.

HupChup ::

Sem uredil. Naslednji teden nekje lahko pričakujem hibridni modem.

Sheteentz ::

HupChup je izjavil:

Uporabljam paket A1 Kombo S (brez vezave), a hitrosti zelo nihajo in nikoli ne presežejo 15/x (paket je 20/1).

Kako lahko najhitreje pridem do hibridnega modema?

Vnaprej hvala za nasvete.

Dokler boš na Kombo S, težko, ker je hibridni modem samo za M in L. če prav razumem.

HupChup ::

Saj sem imel namen preklopit na Kombo M, ker drugače itak ne gre.

High5 ::

No jaz sem od konca lanskega leta na L paketu pa očitno še nekaj časa ne bo nič s hibridnim modemom. Trenutno imam po kablu max nekje 13mbit/1mbit ter 2 sprejemnika. Za silo gre dokler se vsi ne obesimo na linijo.

Kdo ve kako dolg je ta seznam na katerega nas vpisujejo, morda Tilen?

Tilen ::

Dolžina seznama ni pomembna, ker boste vsi dobili istočasno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

videc ::

@Tilen: kako dolgo traja od takrat ko dobiš SMS, da te bo nekdo poklical, do takrat, ko dejansko dobiš klic s strani A1? Naj ne bi bili navedeni vsi podatki v prejeti dokumentaciji, čeprav je bilo že najmanj 10x vse podano in še eksplicitno vprašano, če se še kaj potrebuje.

Tilen ::

Najbolje, da sam pokličeš. Žal teh podatkov nimam.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

videc ::

Hvala.

Apple ::

Eno vprašanje: ali daš lahko to SIM kartico, ki jo dobiš s hibridnim modemom, v svoj LTE modem? Npr če imaš parico potegnjeno do kleti bajte, tam pa ne seže LTE signal. In potem bi imel hibridni modem samo za TV (prek parice), lastni obstoječ LTE modem pa za net - v njem bi bila pa nova SIM kartica... Ne bi rad štemal bajte in vlekel parico v višje nadstropje ter od tam vlekel nove kable za TVje, etc...
LP, Apple

Tilen ::

Lahko jo daš, vendar ne bo delovalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Apple ::

Tnx za feedback, Tilen. Zakaj pa ne bi delovalo?
LP, Apple

hojnikb ::

Blokada na IMEI naprave ?
#brezpodpisa

Apple ::

Ihhh, sm mislu, da je kaksna tehnicna tezava ;)
LP, Apple

simnov ::

Bodo kdaj povečali linijo do oddajnika , da ne bo zvečer vse zasedeno.

Veron ::

nup

simnov ::

V Lte mi večino časa kaže signal vseh 5 črtich , ko je slabo vreme pa 4 črtice. Koliko mega je lahko teoretično preko 4ih črtic če ni prezasedena kapaciteta.

Bakunin ::

mobilni signal ni nujno povezan s prepustnostjo IP prometa.
5 ali 4 crtice ne pomeni da bos imel 150Mbps LTE, ampak samo da imas ODLICEN signal do oddajnika/bazne postaje. Kako pa gre potem od tam dalje signal/datapromet pa je druga pesem....

wizzy ::

Zaradi tega teme in pozitivnih odgovorov sem tudi jaz odočil, da vzamem paket kombo M s internetom in TVjem. Pustmo probleme s neizobraženim gospodom v eni izmed poslovalnic ampak mi je pogodbo uspelo sklaniti preko telefona. V dveh dneh sem dobil modem ter STB, ki sam ju priklopil ter čakal kdaj se bodo storitve vklopile. Bil je že deveti dan brez storitve nakar sem klical na A1 ter so mi zatrdili, da je bil priklop narejen 5 dni po podpisu pogodbe... nakar so ugotovili, da priklop ni šel skozi kokr bi moral. Čakal sem celoten vikend brez storitev in na klicnem centru so mi obljubljali, da imajo 24h podporo in bodo storitve rešene naslednji dan v soboto, nato v nedeljo in na koncu v ponedeljek. No prišel je ponedeljek in celo storitve so bile priklopljene. TV shema je bila Kombo S namesto M a so hitro uredili, internet pa 5/5mbps zvečer, 12/5mbps čez dan, zjutraj in pozno v noč 30/5. Sem se sprijaznil, da je oddalnik zaseden čez dan in zvečer. Prišel je neurje in sem izklopil vse naprave a sreča je šla nevihta samo mimo brez posledic. Priklopim hibrida nazaj in LTE se ne vzpostavi več, tudi TV je deloval s osnovno shemo a so to hitro uredili. Tako da še vedno čakam kdaj dobim kakšno pozitivno informacijo o preku LTEja ker se mi bo zmešalo, da imam tiste 4mbps linijo za internet ter 4 uporabnike ki jo kurijo.

Je še kdo imel kakšne podobne probleme s priklopom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wizzy ()

barakus ::

Ja, precej težav s priklopom in je trajalo več dni, da so vse nagruntali. Sedaj pa deluje ok nekaj časa že.

Izvijač ::

Pa to je z vsakim ponudnikom isto,nekaj časa traja da porihtajo vse nastavitve pol pa pozabiš da obstajajo,vsaj pri meni je tako bilo za vsako ko sem zamenjal ponudnika.

videc ::

Pri meni selitev priključka traja že več kot tri mesece. Ves ta čas sem brez fiksnih storitev (internet, TV).
Kot je že wizzy omenil, v poslovalnicah pretežno nimajo pojma o ničemer, razen o facebooku. Vsaj v Celjski.
V začetku prejšnjega tedna sem dobil sms, da bi naj ta petek končno prišli uredit vse na lokacijo.
In ni mi jasno, v čem je razlog, da za priklop modema rabijo več kot 10 dni???

@Izvijač: Ne mi govorit, da je z vsakim ponudnikom isto. A1 moje lokacije še v bazi ni imel, T2 in Telekom pa. Malo čudno, a ne? Bodo morali malo svoje "zunanje" izvajalce preveriti ali zamenjati.

Tako da, jaz, po vsej verjetnosti, v kratkem selim vse skupaj drugam. Če ne že zaradi tega kako so se "izkazali" pa iz principa.

wizzy ::

In mi je uspelo. v začetku tedna sem ponovno poklical,kar LTE se še vedno ni povezal. Na njihovo telefonsko številko se je oglasila ena nova gospodična katera se mi je prav zasmilila da je ravno mene dobila... S skupnimi močmi sva ugotovila, da bi bil čas za menjavo modema. Paket s novim modemom je prišel v roku dveh dneh. Ob priklopu pa, ne moreš verjet LTE je takoj deloval, takoj dobil DSL povezavo in lučka mode se je uklopila. Prejšnji modem občasno ni zaznaval SIM kartice, tudi ko jo je zaznal se ni povezal na LTE ter ni vklopil mode lučke.

Speed test pa je pokazal 10/4mbps a občasno malo več drugič malo manj. Sedaj pa se ukvarjam še s tem, kam bi bilo najbolje prestaviti modem, saj mi modem kaže RSRP -102, RSRQ -8, RSSI -75, SINR 9 in po mojem mnenju sem nekje na robu celice.

Ali bi postavitev modema vplivala na hitrost prenosa?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wizzy ()

Meiniken ::

Kakšne imate pa izkušnje z gledanjem TV-ja? Kakšno kockanje slike ali karkoli?

shadeX ::

Pri nas nimamo tega problema.

wizzy ::

TV dela brez problema saj gre TV in telefonija preko parice, internet preko LTEja in se med seboj ne vplivata razen, ko LTE ne deluje potem gre vse preko parice.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136614 (532) RobertG
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287945 (7144) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052154 (27493) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61921 (1487) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013944 (10161) radmannsdorf

Več podobnih tem