» »

A1 ima nov hibridni modem

A1 ima nov hibridni modem

starfotr ::

Saj to vse lahko tehnik uredi. Če le ima dovolj znanja, časa in orodja, je vse mogoče.

Montaža anten za na primer lite pakete, montaža anten za hibridne pakete (če bi modemi to omogočali), ureditev ETH inštalacije in tudi parice, če bi bilo treba.

Terenske ekipe 2 ljudi, z lestvami ter avtom na 4 pogon, polno orodja, pripravljeni na vse. Zagotovo zadovoljne stranke.

Sedaj, če naročiš dsl, dobiš modem po pošti ali pa ti ga prinesejo. Priklop se izvede, kar zna narediti vsak osnovnošolec,s priloženim kablovjem.

Mnogo ljudi nima znanja ali pripravljene točke v komunikacijski omari s patch panelom. Tu ostaja še ogromna praznina, hiše so stare, nepripravljene na sodobne komunikacije.

Montaže anten ne more narediti vsak. In ravno to je fora vsega. Tteba jo jr usmeriti v pravilno smer, izbratibzstrezno anteno za frekvence, ki so tam na voljo, zaključiti s SMA konektorji ipd.

Tilen ::

Vse to ti lahko tehnik uredi, če boš zahteval. Ne sme pa fizično posegati v napravo in ti nanjo narediti linka za zunanjo anteno.

Takoj, ko bo tudi za končne uporabnike na voljo hibridni modem z zunanjo anteno, boš imel tudi to na voljo. Do takrat žal je tako, kot je.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Infusion ::

@Tilen nisem še čisto ziher če si povezan z A1 ali ne, ali veš če se že kaj razmišlja o rihtanju novih hibridnih modemov?

Pacomon ::

Ja jaz sem dobil ta odgovor od a1 glede hibridniga modema in zunanje antene. Ocitno laž?

Hibridni modem ZTE ima enako kot vsi mobilni modemi možnost priklopa zunanjo anteno.

e-marko ::

Ja, super. Naj ti pošljejo ustrezno anteno. 8-)

Lp
...somebody, somewhere...

alro ::

Včasih med nevihto opazim da mi na telefonu ne lovi 4G, kako to vpliva na ta hibridni modem?

Tilen ::

Izgubil bo LTE povezljivost.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

alro ::

Kako pa deluje to preklaplanje med LTE in kablom? Recimo če igraš igro boš izgubil connection verjetno?

simnov ::

Ko je slabo vreme Lte ja skoraj ni

brez-imenko ::

Vidiš hudiča zakaj jaz želim na aparatu konektorje za zunanjo anteno. Ob lepem vremenu jaz ne potrebujem hitrega interneta, ker sem lahko zunaj zaposlen z drugimi stvarmi. Zato sem spraševal po uporabniških navodilih za hibridni modem, da vidim če premore konektorje za zunanjo anteno.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

monaco ::

mi lahko kdo priskrbi admin username in password za tega ZTE? Tehniki so po 6 poskusih spremembe v bridge način (kar sem naročil, da mora biti že vnaprej nastavljeno, preden ga pošljejo, tako kot je bilo pri zadnjem) na daljavo obupali, podatkov za dostop pa menda ne vedo. Z user/user seveda ne pridem do teh nastavitev....
www.ramsak.si

Enron x86 ::

Joj, loleki ...
Jaz grem nazaj na Telekom prvi dan, ko mi poteče vezava.
Oz. mogoče na T2, bo še za preštudirat.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

monaco ::

Ima T2 tudi kak hibrid?
www.ramsak.si

Enron x86 ::

Verjetno ne. Jaz bi rad samo stabilen internet.
Ta jajca od a1 še DSL ne prebavljajo in zdaj deluje slabše/počasneje/manj stabilno, kot je na starem modemu Thompson.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Bakunin ::

A ni tako da v bridge nacinu dela samo "DSL" del ne pa vec "bonding" ?
A ni potem ceneje, ce si kupis lastno SIM kartico ?

monaco ::

Po 10 klicih in 98 min vsega skupaj na liniji z njimi ugotovili, da se tega sploh ne da dat v pravi bridge ampak po njihovo bridge pomeni, da je DHCP range samo na 1 ip in DMS nastavljen na ta IP. Zato pa poudarjajo, da moraš po resetu najprej priklopiti modem. V mojem primeru je to potem pomenilo, da sem moral celotno konfiguracijo na Mikrotiku spremeniti (beri postavit z nule in mi še vedno kup stvari ne dela kot prej).

Hitrost v praksi imam med 8 in 16 mpbs in skoraj takšen upload (včasih celo večji). Vseeno bistveno boljše kot med 5 in 7 dl in okrog 1 ul na paricah. Poleg tega sedaj TV normalno dela. Pri polnem LTE signalu. Kar mi je zanimivo, saj mi hofer sim vleče okrog 25 mbps na isti lokaciji preko telefona. Je pa verjetno za hitrosti krepko pod obljubljenih 50 kriva tudi kronična prezasedenost A1 omrežja tukaj...

Bakunin je izjavil:


A ni potem ceneje, ce si kupis lastno SIM kartico ?

Kaj pa naj vzamem, da se ne bom rabil obremenjevati s količino podatkov? Hot 200gb je še vedno 14€. In TV še vedno rabim...
www.ramsak.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: monaco ()

brez-imenko ::

Ali si že poskusil bondanje narediti na Mikrotiku? Mišljeno je bilo, da za DSL daš svoj modem in za LTE svojega.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

_njc ::

Zdravo!

V hiši imam v spodnjem nadstropju A1 hibridni modem. Zanima me kako lahko izboljšam signal v zgornjem nadstropju?
Doma imam še od prej router Archer C7. Se da kako povezati ta router in modem skupaj ali rabim kakšen powerline?
Lp!

NejcSSD ::

Modem naj dela kot modem ali pa na Archer dela kot repeater wifi signala, ampak je zato malo predrag.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Bakunin ::

NejcSSD je izjavil:

Modem naj dela kot modem


kot smo že ugotovili hibridni modem (LTE+DSL) ne gre dati v "bridge" način, ne da bi s tem izgubil "bonding" (združevanje LTE ter DSL prepustnosti).

UTP kabel ali "powerline" v nadstropje in iz LAN na A1 modemu v LAN port na tvojem Wifi AP ter izklopi DHCP na njem.
tako bo IP dodeljeval A1 modem/router, tvoj Wifi AP bo "samo" za wifi signal v nadstropju...

_njc ::

@Bakunin, najlepša hvala!

d4vid ::

Evo, vceraj narocil hibrida, pravijo do 50/20 pri meni, ce bom dosegel kontantne 10-15 mbit downloada bom presrecen.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

simnov ::

d4vid je izjavil:

Evo, vceraj narocil hibrida, pravijo do 50/20 pri meni, ce bom dosegel kontantne 10-15 mbit downloada bom presrecen.

nimaš šans zvečer ti bo do 10 največ šlo

d4vid ::

Nujno rabim pomoč, če kdo ve - če hibridni modem nagaja in zamenjam s starim, se mora povezava vzpostavit? TV mi nikakor ne deluje, internet miga, ampak predvidevam, da preko LTEja...

A1 sem klical, so vzpostavili nazaj sejo DSL, pa še vedno isto...
Aja, FEC errorjev imam 1000 v 20 minutah, je to normalno, kaj jih povzroča??
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

simnov ::

ali obstajajo kakšne posodobitve za zte modem

Enron x86 ::

A mi lahko kdo razloži naslednje (imam hibridni šrot od A1):
Če na speedtest.net izbereš strežnik od a1, pokaže hitrost DL 35 Mbit/s in UL 10 Mbit/s.
Če pa izbereš kateri koli drug strežnik na Speedtest.net oz. uporabiš drugo stran za merjenje hitrosti (npr. AKOS), pa pokaže veliko bolj realno sliko, tj. DL 25 Mbit/s in UL 3 Mbit/s.
Kako je možno, da pri strežniku od A1 pokaže tako nerealne vrednosti? A je to narejeno za zavajanje uporabnikov, češ, poženite to stran in boste videli, kako hiter internet imate?
Ker hitrosti 35 DL in 10 UL zagotovo nikoli ne dosežem.
Je še kdo opazil?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

_Denny_ ::

Tu ni nobenega zavajanja, hitrost se vedno testira na lastnem strežniku ponudnika, da izločiš vse druge faktorje možnih upočasnitev, kot so npr. čuden routing, (pre)obremenjenost povezav, itd. Pred leti je celo bil primer, da je pri enem ponudniku ves slovenski promet razen lastnega šel čez Hrvaško (Telemach se mi zdi), tako da bi pri testiranju z njihovim strežnikom dobil nekajkrat slabše rezultate kot drugje. Mariborčan s Telekomom bo na LJ TK strežniku vedno dobil boljše rezultate od npr. MB Aria, čeprav je doma samo 100m stran od le-tega.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Bakunin ::

Za pregled usmerjanja med posameznimi ISP je tole v pomoč.
Klikneš na AS# ali ga vtipkaš in potem gledaš zavihek "Graph_v4/v6".

simnov ::

Ali je možno , da bi nagajalo klicanje preko skypa zaradi hibridnega interneta

MTB ::

Sam nimam s tem težav.

urosh ::

Tezko.

simnov ::

Včeraj mi je delovalo nenormalno hitri 50/12 danes pa samo 20/10 v čem je fora.

Tomassi ::

A1 omejuje download na lte na hibridu?

 speedtest

speedtest

trek@s ::

Poizkusi še zjutraj ob 04:00 ob ugasnjenem TV-ju.:D

Tomassi ::

Brez skrbi, je bilo marsikaj ugasnjeno ;)

okica11 ::

Pozdravljeni. Doma razmišljamo o prehodu iz modema (parica) na hibridni modem (lte+parica) zaradi hitrosti. Trenutno je modem v bridge načinu, od tam dalje vse ureja ruter Archer C7 (statični IPji, fw portov, omejitve za uporabnike). Kot zapisano zgoraj v temi hibridni modem ne omogoča bridge načina, oz. le tega samo za kabelski del?

Ali imam možnost ohranjanja konfiguracije vseh nastavitev ruterja, če modem in router več ne delujeta v bridge načinu?

cortez ::

Zdravo !

Zanima me, ali bi TV delala, če izklopiš VDSL na modemu ?

Tomassi ::

ne

ajfon ::

KA JE ZDEJ TO

SPECIALITETA

barakus ::

Na nekaj dni pade hitrost prenosa podatkov na 10kBps se pravi dela samo ping in nic drugega in ce resetiram modem je potem spet kul. TV kocka in steka non stop. Je A1 kaj spreminjal? Ima se kdo podobne tezave?

Tomassi ::

Imel. Potem so zamenjali modem in je spet ok. Najprej je metalo ven, potem vedno pogosteje, na koncu TV ni več deloval, internet pa samo preko LTE.

psillon22 ::

Se vedno mi ni jasno ali lahko na ta hibridni modem ptikljucim zunanje antene ? Na Telekom modwmu vem da lahko kaj pa od A1?

Infusion ::

Če so modemi še vedno isti kot pred pol leta nazaj ko sem stvar raziskoval potem je odgovor ne, antene ne moreš priklopit na A1 modem.

psillon22 ::

Infusion je izjavil:

Če so modemi še vedno isti kot pred pol leta nazaj ko sem stvar raziskoval potem je odgovor ne, antene ne moreš priklopit na A1 modem.


ufff to je pa velik minusssssss

brez-imenko ::

V praksi ne, tehnično pa je mogoče. Odpreti ga moraš in locirat vgrajeno anteno potem se da narediti marsikaj. Ampak verjetno se s tem ne boš zezal?

Prosi nekoga, da ti naredi slednje: https://m.youtube.com/watch?v=ps8YBHBOz...

In prilepi na del modema kjer se nahaja antena. Temu se reče pasivni repeater.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

e-marko ::

Kaj novega pri hibridnih modemih? Tilen?
Obljubljeni so bili takšni z možnostjo priklopa zunanje antene? Čeprav trenutno imam kar dober signal. Problem je še vedno omejevanje hitrosti ob določenih urah. Kaj pomaga hibridni modem, če imam dl še vedno 5 Mbps. Isto kot prej samo na kablu. Sredi noči pa 20 Mbps. Včasih bi človek rad pogledal tudi kakšen HD video, ne samo torrentiral. Antene bi lahko obrnil proti manj obrmenjenim lokacijam. Se obeta kakšna nadgradnja kapacitet v Slov. Bistrici? Povezujem se na stolp Žabljek. Včasih poveže na Majšperk, kjer je še slabše.
Čez nekaj dni mi poteče vezava pri A1. Moram malo pregledati ponudbo, ker 50 eur za trenutno stanje se mi zdi malo veliko...

LP
...somebody, somewhere...

d4vid ::

A še komu nagaja na hidridnem modemu TV? Kar šteka in kocka sliko, sem probal menjat dovodni kabel od vtičnice do modema, pa ni nic boljse. Prej je delovalo.

Podatki na modemu so pa:
Link Status Up
Modulation Type ADSL_2plus
Actual Rate(Up/Down) 1008/7590 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 1116/8232 kbps
Noise Margin(Up/Down) 8/6.6 dB
Line Attenuation(Up/Down) 17.6/42 dB
Output Power(Up/Down) 12.7/22.5 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 4/32
Interleave Delay(Up/Down) 7/8 ms
INP(Up/Down) 0.5/0.5 symbols
Profile N/A
Showtime Start 3 h 9 min 16 s
LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM
CRC Errors(Up/Down) 0/13966
FEC Errors(Up/Down) 0/1916214
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

simnov ::



 hibridni

hibridni



:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: simnov ()

simnov ::

Kako zablokirati točno določeno napravo na zte modemu imam mac adress.

e-marko ::

Zdi se mi malo nefer, da se za hibridne modeme talajo ti ZTE šrot modemi.
Po drugi strani pa za uporabnike AS TV LTE ali kaj je že, bolj normalne Huawei modeme, ki imajo tudi možnost priklopa zunanje antene, ampak tudi brez te veliko bolje lovijo signal kot ZTE.

Sestra ima Huawei in internet preko LTE ter povezavo 20-25 Mbps. Sam pa sem na boljši lokaciji glede linije do oddajnikov in dosegam s hibridom do 15Mbps. Večinoma do 10. Pa dajte no...

Obljubljajo se drugi modemi za hibridni internet že ohoho časa. Kaj je sedaj s tem? Tilen? Bi ga kupil tudi sam, če bi bila možnost.

Lp
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035906 (2345) Daniel
»

A1- slab mobilni signal v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
287840 (7039) msjr
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21051918 (27257) brez-imenko
»

Hibridni modem siol

Oddelek: Omrežja in internet
61910 (1476) moat
»

A1 Si - mobilni operater

Oddelek: Omrežja in internet
4013891 (10108) radmannsdorf

Več podobnih tem