» »

A1 Slovenija

A1 Slovenija

kuvanasarma ::

strom_15 je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

Ali kdo ve kdaj naj bi A1 uvedel VoWifi?


Neuradno naj bi VoWiFi A1 Slovenija uvedel naslednje leto.



Hvala. sicer pa to govorijo že od leta 2019 :D

Veron ::

VoWifi je A1 napisal, da ne nameravajo vpeljati.

strom_15 ::

Veron je izjavil:

VoWifi je A1 napisal, da ne nameravajo vpeljati.


Jaz sem dobil od "višjih" iz A1 in so zagotovili, da bo VoWiFi naslednje leto. Koliko bo pa to res bomo pa videli.

Veron ::

strom_15 ::

Veron je izjavil:

https://www.blog.uporabnastran.si/2020/...


To je zelo stara novica. Kakor koli počakajmo pa bomo videli.

archer ::

Nisem bral cele teme, pa ne vem, če ste že kaj govorili o tem. Pri A1 se nekaj govori o 5G sprejemnikih za internetno povezavo. Ima kdo kaj izkušenj s tem. Zanesljivost? V pisarni imam možnost fiksnega priključka, ni pa optike. Višja hitrost dol in še posebej gor bi mi prav prišla. Sem bil pa vedno pristaš kabla, samo če ni druge opcije...

jukoz ::

Preveri če ti že 4G ne dela bolje kot kakšen bogi ADSL. Pa ne samo na A1, tudi pri telekomu.

Stranko smo dali na 4G cca 2016, ko je ena nevihta skurila nekaj na Telekomu in še tistega bogega xDSLja nismo uspeli imeti. 4G je delal super, ene 20/5 linija, prej pa 20/2 xDSL s tem da je bilo morje izpadov.

Aja, pa to govorimo o Ljubljani, v mestu. Na določenih lokacijah nikoli ne bo optike in je ADSL najbolje kar lahko ponudijo.

Ganon ::

archer je izjavil:

Nisem bral cele teme, pa ne vem, če ste že kaj govorili o tem. Pri A1 se nekaj govori o 5G sprejemnikih za internetno povezavo. Ima kdo kaj izkušenj s tem. Zanesljivost? V pisarni imam možnost fiksnega priključka, ni pa optike. Višja hitrost dol in še posebej gor bi mi prav prišla. Sem bil pa vedno pristaš kabla, samo če ni druge opcije...


Tukaj:
https://slo-tech.com/forum/15

bambam20 ::

archer je izjavil:

Nisem bral cele teme, pa ne vem, če ste že kaj govorili o tem. Pri A1 se nekaj govori o 5G sprejemnikih za internetno povezavo. Ima kdo kaj izkušenj s tem. Zanesljivost? V pisarni imam možnost fiksnega priključka, ni pa optike. Višja hitrost dol in še posebej gor bi mi prav prišla. Sem bil pa vedno pristaš kabla, samo če ni druge opcije...


Men v njihovi ponudbi kaže samo 4G.

Drugače pa se to potestira, da si sposodiš sprejemnik za nekaj dni, da vidiš, kako sploh deluje. Druge ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

lebang1 ::

bambam20 je izjavil:

archer je izjavil:

Nisem bral cele teme, pa ne vem, če ste že kaj govorili o tem. Pri A1 se nekaj govori o 5G sprejemnikih za internetno povezavo. Ima kdo kaj izkušenj s tem. Zanesljivost? V pisarni imam možnost fiksnega priključka, ni pa optike. Višja hitrost dol in še posebej gor bi mi prav prišla. Sem bil pa vedno pristaš kabla, samo če ni druge opcije...


Men v njihovi ponudbi kaže samo 4G.

Drugače pa se to potestira, da si sposodiš sprejemnik za nekaj dni, da vidiš, kako sploh deluje. Druge ni.


Saj sem tukaj opisal.
Trenutno na 5G samo testno.

archer ::

Sem opazil. Že preverjam pri A1.

MarcelZ ::

Ml33k je izjavil:

Sem videl da pri A1 po novem ponujajo hitrosti 500/100 za nove naročnike na optiki. Ali se bo to preneslo tudi na obstoječe uporabnike ali bomo ponovno postali drugorazredniki?


V primeru, da se še kdo ni "pofočkal" pri A1. ;)

Za obstoječe naročnike sem prebral tole v njihovih "POSEBNI POGOJI A1 FIKSNIH PAKETOV" veljavnost 14.07.2022.

VI. Internetna hitrost
...
Na optični povezavi je za nove naročnike, ki so paket sklenili po 1. 6. 2022, brezplačno
na voljo hitrost do 500/100 Mb/s in je dodana samodejno, ob izbiri paketa.

Obstoječi naročniki paketov A1 Fix net in A1 Net+TV, ki so paket sklenili pred 1. 6. 2022,
imajo v paketu vključeno osnovno hitrost interneta na optični povezavi.
Brezplačna višja hitrost na optični povezavi je na voljo, vklopi se na željo naročnika.

Obstoječim naročnikom paketov A1 Fix net in A1 Net+TV, ki so paket sklenili pred 1. 6.
2022 in ki že plačujejo za nadgradnjo hitrosti Do 500/100 Mb/s na optični povezavi, se
doda 100% popust na izbrano opcijo.

Navedene hitrosti so najvišje možne hitrosti, dejanske hitrosti pa so odvisne od različnih
dejavnikov (na xDSL tehnologijii so dinamične in odvisne od oddaljenosti od centrale ter
tehničnega stanja bakrene parice, na optični povezavi pa so odvisne od omrežne opreme
na sami lokaciji, lahko pa tudi od števila priključenih uporabnikov na določeno optično vlakno).

Veron ::

Da, drži, moraš se "pofočkat" A1 supportu.
Meni so poslali epodpis, ampak ni delal,... tko da smo šli v poslovalnico.

MrStein ::

Hmm, meni so sami od sebe znižali iz 29,99 EUR na 24,99 EUR junija 2022.
Zdaj pa je za september 26,99 EUR, so zgleda ceno osnovnega paketa povišali.

Torej sem dvakrat 25 EUR plačal, pred tem 30 zdaj pa bo 27... evro gor, evro dol...

PS: A še komu ta mesec e-račun ni prispel? Sem dobil obvestilo SMS, nisem pa dobil email obvestila, niti ni eračun viden v web banki (Sparkasse).

PPS: na https://prijava.a1.si/SSO spet deluje prijava s SIGEN certifikatom :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

legion ::

modem imam v bridge načinu, domeno imam usmerjeno na moj server. zlepega se mi je pojavljat začela spodnja napaka. težavo imam v tem, da se mi ne sanja kako prit v fritzbox. moje omrežje je na 192.168.1.X. na zadnjem delu modema piše, da se moram povezat na 192.168.1.254, vendar to ne deluje.

mi lahko kdo prosim svetuje, kako naj pridem v nastavitve modema? probal sem direktno utp kabel vklopit v modem, vendar ne dobim IP, prav tako ne deluje določitev statičnega IP.

FRITZ!Box
FRITZ!Box
Your FRITZ!Box's DNS rebind protection rejected your query for reasons of security.

The host header of your query is different from the name of the FRITZ!Box.

If you want to access the FRITZ!Box using another host name, please add this name as an exception in the "DNS Rebind Protection area of the "Home Network > Network > Network Settings" in the FRITZ!Box user interface.

miko22 ::

Priklopi kabel direkt na modem, mimo tvojega routerja. Moralo bi ti. Problem je ker imaš isto omrežje.

legion ::

miko22 je izjavil:

Priklopi kabel direkt na modem, mimo tvojega routerja. Moralo bi ti. Problem je ker imaš isto omrežje.

hvala, to sem naredil, ampak mi ne dodeli IP, sicer sem probal statičnega vnest ampak ni blo glih uspeha - dodelil sem si 192.168.1.XY, gateway pa 192.168.1.254 (kot piše na zadnjem delu modema, probal tut 192.168.1.1). potem sem še z enim orodjem pingal vse IPje pa ne najde nič živega (razen moj računalnik)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

Veron ::

Fritzbox ima po defaultu 192.168.178.1 (gateway)

legion ::

[ratalo napišem kako 0q kaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: legion ()

Johhny ::

Zdravo. Imam vprasanje. Pri A1 se mi iztekla vezava za mobilni paket. Imam zeljo iti drugem ponudniku. Ampak nevem kam? Telekom telemach ali t2?
Telemach da pol leta gratis narocnino.. ampak nevem kake so povezave.

strom_15 ::

A1 Slovenija s 1.1.2023 draži pakete:

vir: https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...

Skyman ::

Johhny je izjavil:

Zdravo. Imam vprasanje. Pri A1 se mi iztekla vezava za mobilni paket. Imam zeljo iti drugem ponudniku. Ampak nevem kam? Telekom telemach ali t2?
Telemach da pol leta gratis narocnino.. ampak nevem kake so povezave.


Telekom.. nimas tle kej zajebat sploh ce imas se mobitel.

strom_15 je izjavil:

A1 Slovenija s 1.1.2023 draži pakete:

vir: https://www.a1.si/sodelovanje/splosni-p...


Nic novega pri njih,drazijo in posiljat znajo poloznice za vse ostalo je razlog korona ze par let.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Veron ::

LoL, Fix net iz 25 na 29 v roku pol leta :|

mgermo ::

Prej sem mel znižano naročnino, je pred parimi mesci šlo na redno ceno, zdej pa še gor +5€ (minimio+2, net+3). Čas za menjavo...pa ni prave konkurence.

xseki ::

Kakšen je budget? Pri T2ju so dokaj radodarni za nove naročnike (2 leti vezave). Tastari so dobili T4 paket in XL shemo zastonj, 29,99€ za dve leti (51,98 redna).

miko22 ::

Tisti kateri imamo prvo leto 19,90€ bodo tudi podražili? Ni to kršitev?
Pa neka tožba se obeta? Oni pa dražijo?

Izaso ::

Johhny je izjavil:

Zdravo. Imam vprasanje. Pri A1 se mi iztekla vezava za mobilni paket. Imam zeljo iti drugem ponudniku. Ampak nevem kam? Telekom telemach ali t2?
Telemach da pol leta gratis narocnino.. ampak nevem kake so povezave.



Meni se naslednje leto izteče vezava pri A1 in definitivno grem drugam. Dolgo časa mi je pri A1 delalo vse bp, a s prejšnjim letom je začel signal šepat. Mislim, da bom šel na Telemach, saj kolikor slišim, imajo dobro mobilno povezavo in dobiš good value for money.

DonRan ::

Šalaberjzerji svetovni!

barakus ::

Največji podn od operatreja res iz vseh pogledov bi jih ocenil zelo slabo. Sem bil pri njih res izključno zaradi nizkih cen, očitno ne več.

deco16 ::

Sej je tko narejeno da moraš na 2 leti menjavat. Sem se preveč časa pri njih zadržal, sem hotel skenslat fiksno telefonijo pol čez 1 dan podražitve :)

Grem tud jaz na telemach kjer za osnove ni treba doplačat. Pol čez 2 leti pa nekam drugam. Kot zgleda je to edini način da še normalno prideš čez...

xseki ::

Jaz tudi od letos naprej samo še menjujem operaterje na dve leti. Za mobilno pa sem si vzel Bob 5€.

Filipko ::

Izaso je izjavil:

Johhny je izjavil:

Zdravo. Imam vprasanje. Pri A1 se mi iztekla vezava za mobilni paket. Imam zeljo iti drugem ponudniku. Ampak nevem kam? Telekom telemach ali t2?
Telemach da pol leta gratis narocnino.. ampak nevem kake so povezave.



Meni se naslednje leto izteče vezava pri A1 in definitivno grem drugam. Dolgo časa mi je pri A1 delalo vse bp, a s prejšnjim letom je začel signal šepat. Mislim, da bom šel na Telemach, saj kolikor slišim, imajo dobro mobilno povezavo in dobiš good value for money.


Sploh ne razmišljat, da ostaneš pri A1. Raje pojdi k drugemu operaterju..

KTr1sk ::

Ali lahko imaš pri A1 TV preko aplikacoje in kakša je cena za vsak dodaten TV?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

-JM- ::

Lahko, vendar za Android še ni aplikacije (v Bolgariji jo že imajo), samo LG, Samsung, Hisense...
Lahko vmesnik zamenjaš za aplikacijo brezplačno, vsaka naslednja je 2€ mesečno.

strom_15 ::

Tudi A1 Slovenija s 1.7.2023 izklaplja 3G (UMTS) omrežje.

fujtajksel ::

strom_15 je izjavil:

Tudi A1 Slovenija s 1.7.2023 izklaplja 3G (UMTS) omrežje.


A kdo ve kako na Samsung telefonu zrihtat da bi iskal samo lte signal?
Pri slabem signalu mi podatke na lte za silo vredu dela na nekih mestih, ko pa začne iskat po 2G in 3G pa se samo čaka.
Prejšnji teflon je imel v servisnem meniju ustrezno nastavitev, pri tem S20 pa se da izgleda izključit samo ta novejše pasove?

xseki ::

Pri nas zaradi pokritosti še vedno preskajuje tu pa tam iz 4G na 3G. Me zanima kaj bo po 1.7.

starfotr ::

Ne bo ti več preskakovalo :))

Lk777 ::

Znizajte si mesecno narocnino kar za 2 leti brez vezave. Ko vas prijatelj s kodo MGMVMJD9A2 sklene novo narocnisko razmerje na enem izmed mobilnih paketov A1, obema podarimo 30% popusta na mesecno narocnino. Delite kodo in izkoristite ponudbo do 31.3.2023. Vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1

fujtajksel ::

starfotr je izjavil:

Ne bo ti več preskakovalo :))


To je bila tudi moja prva asociacija :)
Ampak tam itq že prej ni bilo kaj prida 3G signala, zaporedje preklopov mi izgleda programirano v telefonu.

SoulMan ::

Če bi slučajno kdo prišel na A1 kot novi naročnik dobiva oba 30% na naročnino. Koda je: MGMKSB4J6M.

LP

SoLoR ::

Prav tako kot SoulMan, imam kodo, da oba dobiva 30% popust za 2 leti: MGMLDDVTJD

flameir ::

Js mam tud kodo pa še bonus nakažem za en plato perčka tistmu, k jo uporabi. ;)

Ganon ::

Za kode obstaja namenska tema. Ste res tako neumni?

strom_15 ::

strom_15 je izjavil:

Tudi A1 Slovenija s 1.7.2023 izklaplja 3G (UMTS) omrežje.



Še ena novica:

https://www.blog.uporabnastran.si/2023/...

alenjo639 ::

Imam kodo da, kot novi naročnik, oba dobiva 30% popust na mesečno naročnino za 2 leti. Koda je: MGMUUAA6PS
Lp

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ganon ()

bambam20 ::

xseki je izjavil:

Pri nas zaradi pokritosti še vedno preskajuje tu pa tam iz 4G na 3G. Me zanima kaj bo po 1.7.


Do takrat bo pa odlična pokritost s 4G in 5 G :)).. Men še sedaj večkrat preklopi iz 4 G, pa sem na območju, kjer bi moral biti 4G stabilen in močan prkelopi na 3G ali celo na 2G.. Lol..

Boobiz ::

a ve kdo za kak primer, ko se je komu na A1 uspelo zmenit za kaj izven "oglaševanega"? E.g. višja hitrost interneta?

primer;
prisiljen sem na uporabo XDSL. T-2 na bakru ponuja 60/25, medtem ko A1 največ 40/10. 5€ dodatka za 10mbit je rop pri belem dnevu... ampak če bi lahko za teh 5€ dobil 60mbit downloada, bi pa bilo že skoraj vredno. Vprašanje je le, če bi bil interes na njihovi strani.
I'm drunk, what's your excuse?

starfotr ::

Vprašanje, če ti linija prenese.

Sicer pa pojdi na T-2.

Boobiz ::

Potestirat, če stvar znese ali ne sploh ni težava. To se lahko preveri že med telefonskim klicem s tehnikom. Bolj me zanima, če mi je sploh vredno klicat.

T-2 ima smešne cene in me najbrž ne vidijo več (čeprav sem bil zadovoljen).
I'm drunk, what's your excuse?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562477 (731) MrStein
»

A1 šalabajzerji (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Omrežja in internet
730131670 (983) PacificBlue
»

A1 Xplore TV (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Omrežja in internet
1034179059 (2989) mag3
»

A1 Kombo M (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24677954 (20359) Tilen
»

A1 TV AS LTE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
21052186 (27525) brez-imenko

Več podobnih tem