» »

Razvoj hitrosti na cestah

Razvoj hitrosti na cestah

1 2 3
4
»

solatko ::

Največji problem vseh voznikov, ki se ne umikajo pravočasno s prehitevalnega pasu je ta, da se ne znajo, oziroma bojijo menjat pas pred prehitevanjem. Ko se enkrat usidrajo na njem, že razmišljajo o tem, da bodo imeli isti problem pri naslednjem kamionu, čez cca 500m in zato raje ostanejo kar na prehitevalnem pasu in to s hitrostjo, ki je precej nižja od dovoljene.

Včeraj relacija LJ - MB kar nekaj takih pacientov.

Druga stvar, ki mi nikakor ni jasna je način prehitevanja večine naših "varnih" voznikov. Po voznem pasu se pelje blizu 130, ko se postavi na prehitevalni pas pa večina zniža hitrost na 110-120, čemu mi ni jasno, jaz namreč hitrost pri prehitevanju povečam, da se lahko čim prej spravim s pasu, ki ni namenjen za vožnjo, dol.

Mi boste razložil zakaj je temu tako in to na čisto vseh AC v SLO, ko bi vsaj vzdrževali enako hitrost, kot na voznem pasu, ne, obvezno počasneje.
Delo krepa človeka

IL_DIAVOLO ::

Aerodinamika in poraba, solatko. V trenutku ko prides izza kamiona, moras hitro naredit kompromis. Deci je deci!

:D

49106 ::

zmaugy je izjavil:

OMG...8-O

1. Kakšna "moja premisa"?


Matr si dunkcionalno nepismen. Da je naglo bremzanje, četudi v sili, bolj nevarno kot limanje na 2m.

zmaugy je izjavil:

OMG...8-O
2. Ljudje imamo dashcam v avtih vsak dan, tukaj ni nobenega teoretiziranja.
.


Teoretiziraš, da bo kdorkoli na podlagi tvojega dashcam dobil kazen.

zmaugy je izjavil:


3. Tvoj "argument" o sunkovitem zaviranju je bil zgolj iskanje izgovora za podjebavanje ljudi, ki se nekomu vozijo za ritjo.


Zelo vneto jih zagovarjaš, razumem. Še enkrat:

Zato pa držiš varnostno razdaljo.

Da ne ogrožaš drugih in da drugi ne ogrožajo tebe.


zmaugy je izjavil:


Kaj si potem iz tega potegnil iz riti, se mi v tvojem klobasanju ne da iskati.


Ne nabijaj. Raje povej tako kot je, da ne moreš poiskati nekaj, kar ne obstaja.

Zdaj se hitro spet pritoži. Pa tokrat glej, da boš pisal v temo, ki je temu namenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Dejstvo je, da moraš s prehitevalnega pasu it dol, ne pa se ciazit do naslednjega kamiona 500m naprej in spustit hitrejše naprej. Kratka varnostna razdalja nastane, ker se ne umikate dovolj hitro ali pa se z izsiljevanjem prednosti postavite že pred prehitevajoče vozilo z nižjo hitrostjo.

Včeraj je bil kar gost promet tovornjakov od LJ proti MB in je bilo najmanj 30 takih situacij, dvakrat je to naredil celo kamion.

Večina voznikov na prehitevalnem pasu pričakuje, da bodo vozniki spoštovali predpise in čim hitreje opravili s prehitevanjem, če bi se to dogajalo, bi bilo zelo malo vožnje na odbijaču.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Dejstvo je, da moraš s prehitevalnega pasu it dol

Of course.

solatko je izjavil:

ne pa se ciazit do naslednjega kamiona 500m naprej in spustit hitrejše naprej.


Umakneš se tako, da to storiš na primernem mestu, predvsem pa se držiš omijtev, tako pri hitrost kot pri varnostni razdalji.

solatko je izjavil:

Kratka varnostna razdalja nastane, ker se ne umikate dovolj hitro


Obratno je, prekratka varnostna razdalje nastane, ker vozite prehitro. Pa tudi zaradi tega, ker na vozni pas rinete med dvema voziloma, kjer ni dovolj prostora, da bi vsi trije imeli dovolj veliko varnostno razdaljo.

solatko je izjavil:



Večina voznikov na prehitevalnem pasu pričakuje, da bodo vozniki spoštovali predpise


Zakaj ste pa vi izjeme?

solatko je izjavil:



da bodo vozniki spoštovali predpise in čim hitreje opravili s prehitevanjem,


Zakaj ne tudi tisih predpisov, ki pravijo, da je treba držat priemrno varnostno razdaljo in da moramo voziti po omejitvah?

solatko je izjavil:


ali pa se z izsiljevanjem prednosti postavite že pred prehitevajoče vozilo z nižjo hitrostjo.


Io sono radar

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

solatko ::

Messiah - Kadar prehitevaš po omejitvah, ne boš doživel vožnje na odbijaču, če se boš po prehitevanju umaknil.
Vsi imajo pravico peljat hitro, tebi pa nihče ne daje pravice, da jih ti umirjaš s svojim početjem, če kršijo predpise, so za to policisti.
Razloži mi, zakaj večina vozikov, ki jamrajo, da jim velikokrat blendajo, hupajo in vozijo na odbijaču, ne prehitevajo z najvišjo dovoljeno hitrostjo?
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Kadar prehitevaš po omejitvah, ne boš doživel vožnje na odbijaču


Sem že doživel, in bom še doživel.

solatko je izjavil:

če se boš po prehitevanju umaknil.


Umaknil se bom, ampak šele na primernem mestu.

solatko je izjavil:


Vsi imajo pravico peljat hitro, tebi pa nihče ne daje pravice, da jih ti umirjaš s svojim početjem, če kršijo predpise, so za to policisti.


Drži. Vsi imajo tudi pravico peljati počasi, tebi pa nihče ne daje pravice, da jih siliš v pospeševanje. Če kršijo predpise, so zato policisti.

solatko je izjavil:


Razloži mi, zakaj večina vozikov, ki jamrajo, da jim velikokrat blendajo, hupajo in vozijo na odbijaču, ne prehitevajo z najvišjo dovoljeno hitrostjo?


Ker je na cestah precej nestrpnih, predvsem pa nekulturnih šoferjev.

solatko ::

Messiah - Zate je verjetno primerno mesto, ko prehitiš 3 kamione na razdalji 1500m, ne pa 3x v tem času in tu je problem.
Delo krepa človeka

49106 ::

solatko je izjavil:

Messiah - Zate je verjetno primerno mesto, ko prehitiš 3 kamione na razdalji 1500m.


Primerno mesto je tisto, kjer ne kršim CPP.

solatko je izjavil:

ne pa 3x v tem času in tu je problem.


Če je hitrostna omejitev taka, da se ob upoštevanju le te to ne da, potem to ni moj problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

49106 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

OMG...8-O

1. Kakšna "moja premisa"?


Matr si dunkcionalno nepismen. Da je naglo bremzanje, četudi v sili, bolj nevarno kot limanje na 2m.

zmaugy je izjavil:

OMG...8-O
2. Ljudje imamo dashcam v avtih vsak dan, tukaj ni nobenega teoretiziranja.
.


Teoretiziraš, da bo kdorkoli na podlagi tvojega dashcam dobil kazen.

zmaugy je izjavil:


3. Tvoj "argument" o sunkovitem zaviranju je bil zgolj iskanje izgovora za podjebavanje ljudi, ki se nekomu vozijo za ritjo.


Zelo vneto jih zagovarjaš, razumem. Še enkrat:

Zato pa držiš varnostno razdaljo.

Da ne ogrožaš drugih in da drugi ne ogrožajo tebe.


zmaugy je izjavil:


Kaj si potem iz tega potegnil iz riti, se mi v tvojem klobasanju ne da iskati.


Ne nabijaj. Raje povej tako kot je, da ne moreš poiskati nekaj, kar ne obstaja.

Zdaj se hitro spet pritoži. Pa tokrat glej, da boš pisal v temo, ki je temu namenjena.


https://slo-tech.com/forum/t751006/p644...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

EnStot ::

Vidim, da imajo ritoznojčani še kar svoje orgije. Alora, pridem več kasno!

jype ::

EnStot je izjavil:

Vidim
Predvsem očitno zelo pozorno in neumorno spremljaš.

Invictus ::

49106 je izjavil:


Že, že, ampak ne moremo trditi, da gre za kulturno obnašanje, če blendaš ali trobiš kot kreten.

S kreteni delaš po kretensko, že zato da razumejo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Zakaj hočejo vsi kreteni od drugih kulturno obnašanje?
Delo krepa človeka

KAVINSKY ::

solatko je izjavil:

Zakaj hočejo vsi kreteni od drugih kulturno obnašanje?


Se ne zavedajo, da so z svojim početjem kreteni. Saj se je videlo tak psihološki profil nekaj objav nazaj. Gospod prepričan v svoj prav, da z tempomatom prehiteva. Lažje mu je bilo slediti vozniku iz avtoceste, kot pa na gas pritisniti.

Utk ::

Kreteni ste vsi, zato se tudi jaz na cesti vse manj sekiram za vas. Zame se tudi ne nihče.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113916 (90938) solatko

Vozi tik za zadkom avta (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
37767512 (58506) dzinks63
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745402 (40797) solatko
»

Novi laserski merilniki in kazni za prekratko varnostno razdaljo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35865617 (58406) BlaY0

Več podobnih tem