» »

Vožnja po prehitevalnem

Vožnja po prehitevalnem

««
10 / 11
»»

jype ::

Raptor F16> Ampak na koncu je za takega umskega invalida vedno kriv nekdo drug, ker on pa ja ni nikgar ogrožal, le kako neki, če se ni premikal.

Vsak je dolžan vzdrževati takšno hitrost in varnostno razdaljo, da lahko pred stoječim umskim invalidom na avtocesti varno ustavi.

dj_uro ::

Jure, teorija je eno, praksa pa...

@ttommy... Kaj so te naučili v avtošoli?
vw-klub.si

Formula 1 ::

jype je izjavil:

Raptor F16> Ampak na koncu je za takega umskega invalida vedno kriv nekdo drug, ker on pa ja ni nikgar ogrožal, le kako neki, če se ni premikal.

Vsak je dolžan vzdrževati takšno hitrost in varnostno razdaljo, da lahko pred stoječim umskim invalidom na avtocesti varno ustavi.


Saj se je ustavil, samo nekdo za njim ni pričakoval stoječega tovornjaka na prehitevalnem pasu.

Formula 1 ::

ttommy je izjavil:

Pa imam še jaz eno vprašanje. Po dolgem času bom sedaj spet večkrat na AC (sem se ta mesec 3x peljal s Koroške v LJ) pa me zanima sledeče: če je omejitev na AC 130 km/h in vozijo po voznem pasu cca 90- 110 km/h, jaz pa jih grem prehitet po prehitevalnem pasu s 150 km/h, ali se moram umakniti nekomu, ki nima vozila s prednostjo in se mi prilepi na zadek avtomobila ter mi živčno daje svetlobne signale? Na voznem pasu je dolga kolona tovornjakov in osebnih avtomobilov, ki jih ne motipočasna vožnja.


Jaz se umaknem ko imam dovolj prostora, da ne potrebujem zmanjšat hitrosti preveč (iz 150 bi recimo 130 zmanjšal, brez bremzanja ki bi bilo potrebno iz 150 na 110). Do takrat pa naj tisti malo počaka, toliko hitreje tudi ni vozil menda da bi ga vožnja "samo" 20km/h nad omejitvijo posebno prizadela. Ni ga pa potrebno zaj*****t in bremzat pred njimi, vozi normalno kot si prej in ko imaš priložnost se umakneš.

jype ::

Formula 1> Saj se je ustavil, samo nekdo za njim ni pričakoval stoječega tovornjaka na prehitevalnem pasu.

Ja, saj tisti za njim je kriv in objektivno odgovoren za škodo, ki je nastala.

BigWhale ::

jype je izjavil:

Formula 1> Saj se je ustavil, samo nekdo za njim ni pričakoval stoječega tovornjaka na prehitevalnem pasu.

Ja, saj tisti za njim je kriv in objektivno odgovoren za škodo, ki je nastala.


Un prvi je ustavil zato, ker je bil na cesti dojencek. Recimo. Mogoce se mu je celo ustavil pacemaker? Un zadi bi se vedno nabasal tovornjak pred seboj, ne glede na to kaj se je dogajalo pred tovornjakom. Prvi in zadnji sta oba posebne vrste pacienta. :)

ttommy ::

dj_uro je izjavil:

Jure, teorija je eno, praksa pa...

@ttommy... Kaj so te naučili v avtošoli?


Se sploh ne spomnim več avtošole. Meni logika pove, da ne smem višati hitrosti (niti 150 km/h ne bi smel peljati), saj lahko naletim na radar in sem potem v novicah prikazan kot divjak. Naslednjič grem po prehitevalnem 130 in nič več. Umaknem se pa zmeraj, le če je kolona na voznem pasu ne.
Gamer

Unknown_001 ::

BigWhale je izjavil:

jype je izjavil:

Formula 1> Saj se je ustavil, samo nekdo za njim ni pričakoval stoječega tovornjaka na prehitevalnem pasu.

Ja, saj tisti za njim je kriv in objektivno odgovoren za škodo, ki je nastala.


Un prvi je ustavil zato, ker je bil na cesti dojencek. Recimo. Mogoce se mu je celo ustavil pacemaker? Un zadi bi se vedno nabasal tovornjak pred seboj, ne glede na to kaj se je dogajalo pred tovornjakom. Prvi in zadnji sta oba posebne vrste pacienta. :)


Kdo pri ZDRAVI pameti gre na sredo avtoceste stat. To mi povej.

No evo pacienti na kupu... pizdarija
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Formula 1 ::

Unknown_001 je izjavil:

BigWhale je izjavil:

jype je izjavil:

Formula 1> Saj se je ustavil, samo nekdo za njim ni pričakoval stoječega tovornjaka na prehitevalnem pasu.

Ja, saj tisti za njim je kriv in objektivno odgovoren za škodo, ki je nastala.


Un prvi je ustavil zato, ker je bil na cesti dojencek. Recimo. Mogoce se mu je celo ustavil pacemaker? Un zadi bi se vedno nabasal tovornjak pred seboj, ne glede na to kaj se je dogajalo pred tovornjakom. Prvi in zadnji sta oba posebne vrste pacienta. :)


Kdo pri ZDRAVI pameti gre na sredo avtoceste stat. To mi povej.

No evo pacienti na kupu... pizdarija

Dis, če bo samo en idiot se še da rešit kaj, če sta 2 ali več bodo problemi...

jype ::

Raptor F16> Kdo pri ZDRAVI pameti gre na sredo avtoceste stat. To mi povej.

Kako pa veš, da ima zdravo pamet? Morda mu je pa ravnokar možganski anevrizem povzročil izgubo vida? Brez idiota, ki ne zna držati varnostne razdalje, bi se reč končala srečno.

Raptor F16> No evo pacienti na kupu... pizdarija

Edini pacient je tisti, ki ne pazi na to, kam se premika.

Gregor P ::

To bo sedaj spet ena tistih ... mi imamo v naši državi še srečo, da se nekateri kolikor toliko celo držijo varnostnih razdalj; so namreč države v EU, kjer se preprosto noben ne drži varnostnih razdalj, saj vozniki vsak najmanjši možni prostor med vozili izkoristijo za "optimizacijo" vožnje (in temu slediš tudi sam, če želiš kam priti oz. z svojo "neodločnostjo" ne povzročaš dodatne zmede na cesti - in je začuda malo nesreč zaradi tega).8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

r3dkv1c4 ::

dj_uro je izjavil:

Jure, teorija je eno, praksa pa...

@ttommy... Kaj so te naučili v avtošoli?

ker vsi tako razmišljajo in se ne držijo predpisov, je stanje takšno, kakršno je.....pogreb.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Spajky ::

Najlepše je v neurju, ko se v strahu za svoj pleh nad glavo "pacienti" ustavijo med točo pod nadvozom/v tunelu na AC ... tudi tokrat pred dnevi je bilo tako ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

HotBurek ::

Radarji na AC do 150km/h ne slikajo, tako da kar pogumno na prehitevalnem ;)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Mare2 ::

HotBurek je izjavil:

Radarji na AC do 150km/h ne slikajo, tako da kar pogumno na prehitevalnem ;)


Od kod ta resničen podatek?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

jype ::

Mare2> Od kod ta resničen podatek?

Najbrž je skoz kšn tunel pelu 150, pa bi rad da se še kdo drug nategne, da ne bo edini.

kuvanasarma ::

do 150km/h po števcu radar na AC ne bo slikal, če je omejitev 130km/h seveda.

Če ja pa omejitev 80,90,100 ali 110 pa seveda bo.

V firmi jih delajo in prodajajo, tako da vem iz prve roke.

Invictus ::

Mare2 je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Radarji na AC do 150km/h ne slikajo, tako da kar pogumno na prehitevalnem ;)


Od kod ta resničen podatek?

Take so tudi izjave policajev na providah. Seveda ne uradne.

Če ravno ne počneš bedarij, je 150km/h zanje čisto normalna brzina.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Ko bi vsaj še pravilno uporabljali tiste oranžne lučke, kadar menjate pasove...

Pa če bi spokali na vozni pas, kadar je frej, prehitevalni pa zabasan...

Pa bi blo super!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

HotBurek ::

Ko bi vsaj še pravilno uporabljali tiste oranžne lučke, kadar menjate pasove...

Tako je. Uporaba voznega pasu (če je mogoče) + smerniki pri vsaki menjavi pasov + "normalna" varnostna razdalja, pa te provida ne bo ustavila. Preverjeno z 145km/h in provido za sabo. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

zk_eu ::

Spajky je izjavil:

Najlepše je v neurju, ko se v strahu za svoj pleh nad glavo "pacienti" ustavijo med točo pod nadvozom/v tunelu na AC ... tudi tokrat pred dnevi je bilo tako ...


Ok, to osebno zelo obsojam, še posebej ustavljanja v tunelu. Ne obsojam pa, ko je ogromno neurje in se ljudje ustavijo na odstavnem pasu. Meni se je to v dveh letih že trikrat zgodilo. Na Hrvaškem, Avstriji in v Sloveniji. V Sloveniji je bila celo še toča nazadnje po vrhu.

Gre za situacije, ko se naenkrat tako ulije, da ne vidiš do konca avtomobila. Takšna neurja trajajo največ 10 min. In naši pravijo, da se je na AC takrat nevarno ustavljati. Ja vožnja, kjer je vidljivost 20 cm pa ni nevarna? Saj smo lahko videli kako je bilo na primorski avtocesti, ko so neumni ljudje drveli kljub slabi vidljivosti po 130 km/h. V tujini so se do sedaj vsi brez problema ustavili na odstavnem pasu in nihče ni problematiziral, samo naši zganjajo polemike in nikoli ne narediš prav. In enako bi ravnal, če bi začela padati večja toča (v SLO je zadnjič, ampak dokler se ni tako močno ulilo, se je še dalo voziti). Vseeno mi je za pleh, ni mi pa vseeno, če mi bo takšna toča razbila vetrobransko steklo zaradi hitrosti in bom potem samo še bolj izpostavljen.

Invictus je izjavil:

Mare2 je izjavil:

HotBurek je izjavil:

Radarji na AC do 150km/h ne slikajo, tako da kar pogumno na prehitevalnem ;)


Od kod ta resničen podatek?

Take so tudi izjave policajev na providah. Seveda ne uradne.

Če ravno ne počneš bedarij, je 150km/h zanje čisto normalna brzina.


To so enkrat v novicah policisti sami izjavili. Ampak so rekli, da ne ustavljajo voznikov do 150 km/h, ki jih namerijo z ročnim merilnikom, ne pa, če te slika stacionarni radar.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

krneki0001 ::

Čakam, da bo na avtocesti kak tovornjak priletel pod kak most, ko bo pod njim v nalivu parkiranih nekaj vozil in bo naredil štalo.

Aston_11 ::

krneki0001 je izjavil:

Čakam, da bo na avtocesti kak tovornjak priletel pod kak most, ko bo pod njim v nalivu parkiranih nekaj vozil in bo naredil štalo.

So prepočasni in v dežju imajo boljši pregled nad cestiščem... večka verjetnost je, da bo kdo priletel, ki ne bo prebral napisa DARSa, da je dež in megla in opozorila, da so pred njim avtomobili, od tega 3 beli in 2 rdeča.

krneki0001 ::

Na hrvaškem (sveti rok) je kamionar pri lepem vremenu priletel in naredil štalo.

ttommy ::

jype je izjavil:

Ko bi vsaj še pravilno uporabljali tiste oranžne lučke, kadar menjate pasove...

Pa če bi spokali na vozni pas, kadar je frej, prehitevalni pa zabasan...

Pa bi blo super!

Še nikoli nisem menjal pasu brez da bi dal smerokaz in da ne bi prej 3x pogledal v ogledala, pa še glavo obrnem in se prepričam.
Gamer

Unknown_001 ::

HotBurek je izjavil:

Radarji na AC do 150km/h ne slikajo, tako da kar pogumno na prehitevalnem ;)


Ni res. To velja le za provido. Spod 150 te ne bo šel zasledovat pa merit. Stacionarni radar žal nima milosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

krneki0001 ::

Stacionarni radar slike od nekje 137 naprej (5% tolerance).

msjr ::

kuvanasarma je izjavil:

do 150km/h po števcu radar na AC ne bo slikal, če je omejitev 130km/h seveda.
V firmi jih delajo in prodajajo, tako da vem iz prve roke.


Super, sporoči ime firme, da potem kolega, ki je dobil pri Povodju račun (stacionarni radar za 138 Km/h) pošlje kar vam.

krneki0001 je izjavil:

Na hrvaškem (sveti rok) je kamionar pri lepem vremenu priletel in naredil štalo.


1. to je tunel Mala Kapela
2. nesreča se je zgodila zaradi zastoja, ki se je podaljšal globoko v tunel
3. tukaj je bila velika napaka upravljalca tunela, ker ni zaprl tunela že na vhodu in bi lahko vedel, da bo v sezoni prihajlo do zastojev, ker so na drugi strani takrat še gradili viadukt

krneki0001 ::

msjr je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Na hrvaškem (sveti rok) je kamionar pri lepem vremenu priletel in naredil štalo.


1. to je tunel Mala Kapela
2. nesreča se je zgodila zaradi zastoja, ki se je podaljšal globoko v tunel
3. tukaj je bila velika napaka upravljalca tunela, ker ni zaprl tunela že na vhodu in bi lahko vedel, da bo v sezoni prihajlo do zastojev, ker so na drugi strani takrat še gradili viadukt


Ja, pa saj če pri nas orenk dež pada, pride tudi do zastojev pod mostovi. Kreteni se ustavijo spodaj. Komot se zgodi enako kot v tem videu.

solatko ::

A ni bila tam tabla 100.
Za 8 km/h na AC ni kazni.
Delo krepa človeka

msjr ::

krneki0001 je izjavil:

Ja, pa saj če pri nas orenk dež pada, pride tudi do zastojev pod mostovi. Kreteni se ustavijo spodaj. Komot se zgodi enako kot v tem videu.


To se pa popolnoma strinjam. Takim bi dal ta video 24/7 za gledat, da bi jim kaj kapnilo (pa še na cesti jih ne bi bilo takrat).

MasterTade ::

Dokler ljudje vozijo razmeram primerno je lahko nalet vozil preprečen četudi tepci stojijo brez upravičenega razloga, ampak če lahko v megli/toči/močnem deževju voziš 110, zakaj pa ne ;)
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

msjr ::

solatko je izjavil:

A ni bila tam tabla 100.
Za 8 km/h na AC ni kazni.


Je 130, je tako jokal, da smo se odpeljal do Vodic in nazaj in pogledal. Je bila kazen, sicer minimalna, ampak ja, za 138 je plačal.

HotBurek ::

Pri 150km/h ti števec laže in se pelješ 147. Toleranca 7km/h in si na 140km/h.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

krneki0001 ::

HotBurek je izjavil:

Pri 150km/h ti števec laže in se pelješ 147. Toleranca 7km/h in si na 140km/h.


Pri 150 po števcu ti laže števec za 10 ali več km/h.

Truga ::

Odvisno od stevca.

zk_eu ::

Truga je izjavil:

Odvisno od stevca.


Ni odvisno od števca ampak od koles oz. gum. No, v bistvu na katere je števec programiran, mogoče imaš prav. Jaz sem recimo lahko od prejšnjega avta obdržal zimske gume, ker mi gredo po homologaciji gor (185/65-15) in mi števec na zimskih gumah laže za 7 km/h! Medtem, ko mi pri letnih gumah (195/60-15) laže samo z 2 km (če merim z GPS).
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

msjr ::

Na , pa smo spret pri števcih, tukajle je tema za obudit: https://slo-tech.com/forum/t673407/p515...

Drugače samo opozorim na paciente, ki vozijo na polno po odstavnem pasa na severni obvoznici (google maps). Običajno se popoldan naredi kolona proti Kozarjam in oba pasova stojita, oz. vozita relativno počasi, t.i. pacienti pa po odstavnem šibajo ven na Podutik. Sicer jim to nič ne pomaga, ker takoj nato padejo v kolono, ki se naredi na tem izvozu.

Truga ::

zk_eu je izjavil:

Truga je izjavil:

Odvisno od stevca.


Ni odvisno od števca ampak od koles oz. gum. No, v bistvu na katere je števec programiran, mogoče imaš prav. Jaz sem recimo lahko od prejšnjega avta obdržal zimske gume, ker mi gredo po homologaciji gor (185/65-15) in mi števec na zimskih gumah laže za 7 km/h! Medtem, ko mi pri letnih gumah (195/60-15) laže samo z 2 km (če merim z GPS).

Tako je. Mi smo mel nivo s tavelkimi kramparcami, in je kr konkretno manj kazal stevc kot je blo res. :P

St235 ::

solatko je izjavil:

A ni bila tam tabla 100.
Za 8 km/h na AC ni kazni.


Od kje si pa to neumnost potegnil?

Kazen za prekoračitev do 20 km/h na avtocesti je 60EUR, varnostna razlika pa 7km/h. Tako, da ja 138 km/h je vsekakor možno kaznovat. Po mojih info imajo sicer stacionarni radarji nastavljen triger med 140 in 150 km/h, ni pa to predpisano, niti ni nujno da velja za vse radarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dj_uro ::

what about tolerance zone?????? =)
večina nas gleda na cagr in ne na gps napravco...
pa tudi tisto sranje ni točno-točno... kup parametrov, ki zmoti signal in lahko da napačne podatke...
vw-klub.si

St235 ::

Kašna tolerance zone? Govorimo o temu, da je bila izmerjena hitrost 138 km/h in solatko sanja da za +8km/h ni kazni na AC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

dj_uro ::

Aha, torej dejanska... po cagru cca. 148..to pa ja
vw-klub.si

zk_eu ::

Če imajo stacionarni radarji nastavljen triger, da te slikajo od 140 km/h naprej je druga. Tega ne vem.

Na avtocesti je toleranca 7 km/h, ki ti jo odbijejo takoj. Koliko je pa komu kazal števec takrat, smo pa debatirali. Torej, če si ti dobil globo za vožnjo pri 140 km/h, si imel na števcu nekje od tukaj naprej hitrost, koliko pa, pa je odvisno od...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

scipascapa ::

140 po števcu, s tem, da nihče ne mrdne....kaj več pa že lahko...samo raje se vprašajte zakaj se vam mudi pri skoraj ničelnem prihranku?

kdo naredil kak test 4-5 različnih variant vožnje ob različnem času od a do b?

jaz sem šel 3x do amsterdama ob različnih dnevih in časih ipd....čisto naključje, z 3 različnimi avti: 1x za audijem a3, 1x z starim fiato tipo, enkrat pa ne vem še ne avto....s katerim avtom in načinom vožnje sem prišel do cilja najhitreje? voženj imamo 6, 3 avti, gor in dol....kdo ugane?
je pa to že ene 10 let od tega....

Blinder ::

Jaz raje vozim 20 minut 200 km/h kot 10 minut 100 km/h... In raje vozim 10 minut 100 km/h kot da sem 1 minuto pri miru in bulim v zid.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

solatko ::

Lakotnik29 - In če je triger nastavljen na 140, torej za 138 običajno ni kazni, ker si pa pravnik, ti je potrebno pazit na vejice, sam glej da nauš zaradi takih malenkosti pregoru.

O.k. lahko se kaznuje za hitrost 8km/h čez omejitev, če dobiš takega pikolovca, kot si ti. Zadovoljen?
Delo krepa človeka

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - In če je triger nastavljen na 140, torej za 138 običajno ni kazni, ker si pa pravnik, ti je potrebno pazit na vejice, sam glej da nauš zaradi takih malenkosti pregoru.

O.k. lahko se kaznuje za hitrost 8km/h čez omejitev, če dobiš takega pikolovca, kot si ti. Zadovoljen?


med tem, da je stacionarni radar praviloma (niti pod razno pa ni nujno) ne sproži pod 140 km/h in med tem, da vožnja 140km/h ni kazniva je velika razlika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Mare2 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - In če je triger nastavljen na 140, torej za 138 običajno ni kazni


Če je ni, je ni. Toliko bolje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Formula 1 ::

Danes je bilo zanimivo gledat na avtocesti ko se je peljal novi Mercedes S z romunskimi tablicami po prehitevalnem 110 km/h, velika varnostna razdalja do spredaj vozečega, najbrž radarski tempomat, za njim BMW 5 s SLO registracijo čisto na riti za tem pa še BMW X3 z BIH tablico, pa so se lepo vozili po prehitalnem.
««
10 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332544 (30296) Heavy
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745485 (40880) solatko
»

Tretji pas AC na klancih (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5612721 (10548) r3dkv1c4

Več podobnih tem