» »

Izrek za vožnjo na cestah

Izrek za vožnjo na cestah

«
1
2 3
...
5

FiReFTW ::

Na drugem forumu sem prebral komentar enga ko je izjavil da ko on gre v promet z svojim avtom vozi tako kot da bi vsi drugi na cesti bili totalni norlaki.

In z tem izrekom se dejansko strinjam, mislim jaz enostavno nemorem verjet kaj se dogaja na cesti pa kako je to sploh možno, naj mi nekdo prosim razloži kako je lahko toliko ljudi tako nesposobnih na cesti?
Če nebi imeli izpita in popolnoma nobenih ur izkušenj na cesti (pač samo določeno teoretično znanje) mi ni jasno kak bi lahko kdo bil tak nesposobn pa nevarn za vse okoli njega kot je ogromno ljudi na cestah, enostavno ne razumem kako je to možno.

Samo v zadnjih 3 tednih se mi je zgodilo to:
-V mestu na glavni cesti po tem ko speljem iz semafora avto na moji levi ( skoraj poravnana, malo pred mano je bil ) zavije v mene ( na srečo je na desni avtobusna postaja na kero sem lahko zavil vmes ko sem mu potrobo da je dojel in šel nazaj na svoj pas.
-Na avtocesti vozim okoli 130-140kph na prehitevalnem pasu, na desnem pasu vozi človek mogoče 100-110kph, skoraj že pridem do njega ko prehitevam pa zavije direkt pred mene.
-Na avtocesti ( nisem jaz vozil ) vozimo na desnem pasu nakar je pred nami avto ki vozi cca 10kph počasneje od nas, zato zavije kolega na levi pas in se mu začne približevat, nakar opazim avto kateri dobesedno pridivja od zadaj ( ne šalim se z pridivja ) po desnem pasu proti avtu katerega skoraj začnemo prehitevat ( razdalja med našim nosom in avtom ki ga prehitevamo verjetno 10-20cm ) in opozorim kolega kateri zabremza saj je tip na desnem pasu že skoraj za avtom ki ga prehitevamo z neverjetno hitrostjo.. tip v avtu pa v škarje pred nami, in z tem da je kolega zabremzal je mankala dlaka da nas nebi z zadkom zadel, dobesedno skozi šivankino uho je prišel skoz. Avto je moral voziti več ko 200kph.
-Vozim v naselju nakar pridem za ovinek in vidim kako avto prehiteva drug avto in je skoraj pri meni, zabremzam na polno, on pa za las pred mano not.

Komentarji? Vaše zgodbe?
  • spremenilo: FiReFTW ()

Bellzmet ::

Hm jaz ne bi rekel, da so nesposobni. Bi rekel 2 razloga:
- kultura "vožnje" je na slovenskih cestah na izjemno nizki ravni in ljudje brezobzirno vozijo. Drhal, ki ne spoštuje predpisov. Proti takšnim žal pomaga samo "palica".
- premalo policije na cestah in prenizke kazni (npr. odvzem vozila za 30 dni, kazen za prekršek + izvršba na TRR v roku 8 dni - skratka prepočasno izvrševanje kazni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

FiReFTW ::

Bellzmet je izjavil:

Hm jaz ne bi rekel, da so nesposobni. Bi rekel 2 razloga:
- kultura "vožnje" je na slovenskih cestah na izjemno nizki ravni in ljudje brezobzirno vozijo. Drhal, ki ne spoštuje predpisov. Proti takšnim žal pomaga samo "palica".
- premalo policije na cestah in prenizke kazni (npr. odvzem vozila za 30 dni, kazen za prekršek + izvršba na TRR v roku 8 dni - skratka prepočasno izvrševanje kazni)


Policija se raje ukvarja kako bo nekoga ustavla ki vozi 5kph več od omejitve na avtocesti, samo da svojo kvoto izpolnijo ko pa dejansko lovit take ki predstavljajo nevarnost na cesti.

AndyS ::

:)

Ne rečem, da vozim popolno, ampak meni se je v roku dveh dneh zgodilo:
1. Ena bejba z mobitelom na ušesu je hladno na križišču zavila desno v rdečo, ki je svetila že okoli 10 sekund in še vsaj pol minute po tem.
2. Naslednji dan je nek starejši gospod v zaporedju dveh semaforiziranih križiščih skozi prvo zeleno zapeljal normalno, na drugi pa se je ustavil. Jaz sem ga potem obvozil.

Olórin ::

1. premalo policije na cestah
2. nespoštovanje predpisov in policije. Če nekdo dobi kazen se bo vedno pizdil kak prasec je bil policist ker mu je dal kazen. Redki rečejo da so sami krivi, ker niso spoštovali zakona.
3. nekulturen narod smo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

mitja73 ::

Če se komu dogodki kr non-stop dogajajo na cesti potem je verjetno tudi z njim nekaj ;-)
Letno naredim ~ 35-40k km in nič kaj takega se mi v zadnjem letu ni zgodilo da bi si zapomnil do konca vožnje.

pegasus ::

Lepo kamere montirat v avte pa v stilu "meanwhile in russia" objavljat. So dokaj dostopne cene, me mika da bi si eno omislil ...

facepalm ::

takih voznikov je ogromno.. sej verjetno se vsakemu izmed nas kdaj pa kdaj zgodi kaksen kiks zaradi nepozornosti.
problem nastane, ko se srecas z voznikom, kateri sploh ne pozna cpp-ja.
npr:
- pripelje voznica do kroznega in pali levi zmigavec. pocaka, da se krozni sprosti in nato mirno zavije levo v krozni proti 3. izhodu :S

tega ne bom nikoli pozabil:) ostale so pa malenkosti, katere se mi niso posebej vtisnile v spomin:)

Aston_11 ::

facepalm je izjavil:

- pripelje voznica do kroznega in pali levi zmigavec. pocaka, da se krozni sprosti in nato mirno zavije levo v krozni proti 3. izhodu :S
Klasika v Postojni pri izvozu od zdravstvenega doma, da se jim ne da kroga narediti. Imamo pa tudi eno babo, menda učiteljico v OŠ, ki nori iz Zagona proti Postojni z nekim berlingotom, kot da bi avto imel samo dva položaja pedela. In še par ostalih munjenih.

Spajky ::

mitja73 je izjavil:

Če se komu dogodki kr non-stop dogajajo na cesti potem je verjetno tudi z njim nekaj ;-) ....
Odkar sem menjal (pred 2/3 leta) avto (namesto rdeča, sivo-viola-temnejša), so se mi nonstop dogajala neka čudna bližnja srečanja tretje vrste ;( , prej v poldrugem desetletju manjkrat! ... V dveh mesecih, mi je padlo na pamet, da je ta moja sicer meni všečna metalic barva, na cesti "nevidna" oz. "stealth" za ostale manj pozorne udeležence (podobne barve kot cesta!) ...

... sem avto po plastikah polepil s svetlozelenimi trakovi in robove ogledal s fluoroscentno zeleno barvo (poceni zavar.polica!) Splačalo se je (zadnji moment preprečeni trki) že nekajkrat v pol leta! ... še krake na al.feltnah bom "pofarbal na živo" en dan in LED "daylights" dodal, pa mi ne bo treba s kratkimi skoz vozit ...
Ogledala in žmigavci so pa itak za okras, kot vidim, telefonski klici/mobitel pa najpomembnejša stvar v življenju in "otrdelost" vratnih vretenc voznikov tudi pogosta ...

Ps.: tudi sam sem v svoji skoraj 40-let vozniški karieri napravil kar nekaj neumnosti, ma sem se na srečo izvlekel brez večjih posledic (knock knock on wood) .. človek se uči vse življenje ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

solatko ::

Dejstvo je, da pri nas 70-80% voznikov ne obvlada svojega dela. Pridobiti vozniški izpit, je ena lažjih stvari v življenju, pa čeprav gre za enega najkompleksnejših oprvil človeka. V nobeni človeški dejavnosti se dogodki in situacije ne menjajo tako hitro in tako neponovljivo, kot v prometu.
Za zdravnika, inžinirja, računalničarja,...... je potrebno predelati goro knjig in učnega materiala, več sto ur prakse, pa še niso vsi na nivoju, pri opravilih, ki se v veliki meri ponavljajo (pustimo izume, ki so statistično nepomembni glede na količino dogodkov, ki se zgodijo v prometu), ali izhajajo iz že znanih dejstev.
Vožnja je opravilo, ki zahteva celega človeka in veliko sposobnost večopravilnosti, reakcije v sekundi ali še manj,......
Za dirkača je potrebno šolanje več let, če prav se vozi na poligonu, v eno smer, s treningi in preizkušanji, ko je na pisti samo nekaj vozil.

V vsakdanji promet pa spustimo pijančke (govorim od pešcev do voznikov najtežjih kamionov), narkomane, idiote, neuravnovešence, živčneže,.... skratka vse, ki hodijo ali celo to ne.

Potem pa se čudimo kakšna je prometna kultura, kako kolesarji vozijo mimo vseh pravil, kakšni so voznike teh ali onih limuzin, da ne omenim fenomena voznic......

Skratka pomanjkanje znanja in usposobljenost sta glavna vzroka za ta kaos, ki ga imamo na naših cestah.

V skandinaviji poteka prometna vzgoja skozi celo obdobje šolanja, odraščanja, po želji pa še v pozno starost (če hoče starejši voznik voziti v rednem prometu, mora vsakih toliko let, komisiji pokazati, da še obvlada situacije v prometu, na račun države).

Če pogledamo sliko zadovoljstva naših državljanov, pridemo še do enega vzroka za cestni nered. Zafrustriran, nezadovoljen, s skrbjo za preživetje prežet človek, ne more biti nosrmalen voznik. Slej ko prej zafrustriranost udari ven, največkrat ravno na cesti, kjer si tak človek še upa pokazat prašnike.

Kako naj dragi sodržavljani zaupam voznikom, katerim je glavno opravilo med vožnjo - telefon, radio, Garmin?
Kako bo tak človek opazil prometni znak, predvidel možne situacije in se na to pripravil?

Poglejte si koliko oglasnih tabel je ob cesti, preden se zavije na AC. Med njimi je velikokrat tudi odprta dlan, ki naj bi vozniku povedala, da gre v napačno stran. Povejte mi, kdo bi jo ob vseh tistih reklamah, ritkah, telefonih, televizorjih,..... sploh registriral.

Pri nas v prometu je vse narobe, od nekvalitetnih, nevzdrževanih cest, cestnih oznak, nesmiselnih omejitev, brezveznih enkratnih zdravniških pregledov, kateri bi morali v pristojnost lečečim osebnim zdravnikom, do šlampastih avtošol, katerih inštruktorji ne poznajo vseh predpisov ali se po njih ne uči kandidatov, thničnih pregledov vozil, ki jih razpadaoče škatle opravijo po vezah ali za nekaj 10€, namesto pri avtomehaniku, ki je pooblaščen za določeno znamko vozil in točno ve v kakšnem stanju je.

Na žalost tudi civilna družba ne daje pravih predlogov, strokovnjakov pa tako pri nas nihče ne posluša. Policija ima samo eno nalogo in to je, s predpisanimi drakonskimi kaznimi, polniti državni proračun, daleč od tega, da bi to pripomoglo k prometni vernosti, ki jo policaji lahko izboljšajo med zadnjimi, za vsemi dobro plačanimi institucijami, ki naj bi se ukvarjale s prometno varnostjo in ureditvijo prometa.
Delo krepa človeka

Roadkill ::

Vsi teli topici:

"Kdor vozi hitreje od mene je NOREC, kdor vozi počasneje od mene je IDIOT!"
Ü

NLight ::

Na cesti ne zaupam nobenemu, odkar sem vozil po prednostni 30km/h in je osel priletel iz stranske ulice z veliko hitrostjo, in mi naredil totalko na avtu...

bambam20 ::

FiReFTW je izjavil:



-Na avtocesti ( nisem jaz vozil ) vozimo na desnem pasu nakar je pred nami avto ki vozi cca 10kph počasneje od nas, zato zavije kolega na levi pas in se mu začne približevat, nakar opazim avto kateri dobesedno pridivja od zadaj ( ne šalim se z pridivja )


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.

Kako ste določeni sploh naredili izpit? Za mene ste nesposobni za vožnjo, če ne znate uporabljat ogledal.

Spajky ::

NLight je izjavil:

...odkar sem vozil po prednostni 30km/h in je osel priletel iz stranske ulice ... in mi naredil totalko...
... če bi vozil hitreje, bi bil že mimo, ko se je on znašel tam :)) ... isto sem rekel našemu penzionističnemu "šefu bloka", ki je doživel totalko (noben na srečo ni bil huje ranjen), ker je vozil po regionalki 60 po števcu namesto več (90 omejitev!) ... bi bil že mimo kritičnega mesta (je zgleda šparal dizel!) ... čeprav ni bil kriv on ... mene je že večkrat rešila prevelika hitrost... ni nujno, da me bo vedno :|, ma upam, da se ne bom razbil (tok tok na les).. včasih res na momente ludo vozim (+vsakih par let prispevam kakšno malenkost v drž.proračun) ... se zgodi 8-O ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Bellzmet ::

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.

prox ::

Ni druge, kot pa da si nabavimo plastične pištole

:D
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

r3dkv1c4 ::

solatko>V vsakdanji promet pa spustimo pijančke (govorim od pešcev do voznikov najtežjih kamionov), narkomane, idiote, neuravnovešence, živčneže,.... skratka vse, ki hodijo ali celo to ne.

Solatko, se ti zdi tale izjava na mestu?

Imaš se za zelo razgledanega, izobraženega, izkušenega in ne vem še kaj vse, NIMAŠ PA NITI KANČKA SPOŠTOVANJA DO INVALIDOV.
ODEBELJEN CITAT JE PRAVA ŽALITEV ZA INVALIDE!!!!

SRAM TE BODI.

Moj znanec je invalid in odličen voznik, lahko bi bil vzor mnogim, NE HODI, ŽAL, vozi pa zelo dobro.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Heavy ::

Bellzmet je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.



*clap* *clap* *clap* *clap*



Saj se razume, da se ne moreš umikat če se ravno prehiteva kolono šleparjev ali se dovoljuje drugim voznikom da se vključijo na vozni pas, ampak to kar si napisal je podobno temu, kot da bi vozil enemu za ritjo. Nisi nič boljši.

dominuspro ::

Bellzmet je izjavil:


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.


Tipičen primer slovenske kulture na cestah...

Heavy ::

Sicer je verjetno troll, toda tudi po prehitevalnem pasu se ne sme vozit.

stara mama ::

Bellzmet je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.

In taki mi grete na živce ravno toliko kot tisti, ki se prilepijo pol metra za ritjo in uporabljajo vse mogočo signalizacijo.

solatko ::

r3dkv1c4 - Nisem mislil na invalide, če te je to zmotilo, ravno tako pa lahko kar nekaj vozečih invalidov, ki jih tudi sam poznam, mirno uvrstim v kategorijo tistih, ki promet in sredstva obvladajo, saj so dali skozi neprimerno boljše usposabljanje, kot večina drugih.
Sicer pa opazuj promet in opazuj na parkirnih prostorih, kaj vse se spravi izza volana.
Ko boš parkrat videl modela, ki ni mogel hoditi, brez pomoči pivskih bratcev, ko pa so ga ustavili, je dobesedno padel iz avta, boš vedel na kaj mislim.
Tak kronik mirno dobi zdravniško spričevalo za opravljanje vozniškega izpita n-tič.
Zato sem omenil, da bi zdravstveno dovoljenje upravljanja vozila, moralo biti v pristojnosti lečečega zdravnika, ki pa za vsakega pacienta ve v kakšnem psiho-fizičnem stanju je.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

SimplyMiha ::

Na drugem forumu sem prebral komentar enga ko je izjavil da ko on gre v promet z svojim avtom vozi tako kot da bi vsi drugi na cesti bili totalni norlaki.


Temu se reče "defenzivna vožnja" in ne boš verjel, prakticira jo velika večina voznikov. Ta voznik pred tabo, pa oni za tabo, in še ta ki te prehitevali - vsi si gotovo mislijo enako o tebi.

MuadDib ::

facepalm je izjavil:

takih voznikov je ogromno.. sej verjetno se vsakemu izmed nas kdaj pa kdaj zgodi kaksen kiks zaradi nepozornosti.
problem nastane, ko se srecas z voznikom, kateri sploh ne pozna cpp-ja.
npr:
- pripelje voznica do kroznega in pali levi zmigavec. pocaka, da se krozni sprosti in nato mirno zavije levo v krozni proti 3. izhodu :S

tega ne bom nikoli pozabil:) ostale so pa malenkosti, katere se mi niso posebej vtisnile v spomin:)


Tale je zelo dobra in celo UZAKONJENA v nekaterih drzavah!!! Sem bil zelo presenecen, ko sem si pogledal malo predpise za Novo Zelandijo (slovensko voznisko dovoljenje se tam samo prepise, brez dodatnega preizkusa znanja!), kjer voznik sedi na desni (pravi) strani in je dejansko PRED kroznim potrebno nakazat smer kako bos kroznega zapustil. Seveda pa je potrebno pred zapuscanjem dat levi smerokaz (krozne se vozi tudi v obratni smeri). Da ne govorim o pravilu desnega v Novi zelandiji (kot da bi pri nas imeli pravilo levega!!), kar so pa vendarle leta 2012 opustili.

Kar se pa tice same voznje v evropi pa lahko povem le eno: ker zivim v Gradcu, se tudi veliko vozim po avstrijskih cestah in se tocno moram pazit, ce mi prednost vzame slovenski voznik! Slovenski voznik spelje hudo pocasi, kot da je cepljen proti brzini in pri omejitvi 70 ali 100 cisto pocasi nabira hitrost, da je treba zmanjsat na 50 ali manj. Ce to napravi avstrijski voznik, ponavadi spelje tako, da vcasih niti z gasa ne rabis stopit, ponavadi pa stopim z gasa in se cudim da je naenkrat toliko vecja razdalja med nama!

V sloveniji enostavno manjka policija na cesti! Pa ne zdaj dvigovat kazni zato, SPUSTI kazni in daj vec policije na cesto! Ce bo nekdo pospeseval na avtocesti, za cestninsko, bo zlahka pri tabli konec 40 prehiter za kaksnih 30kmh, kar pomeni 500 eur kazni! Pa dobis sliko domov po enem mesecu, vsak dan eno, ko jih imas pa enih 10, pa lahko delas pol leta, da odplacas samo kazni!!! Ko pa nekdo pred tebe ven potegne na prehitevalni pas s kaksnih 80kmh, pa ga od zadaj nabases, si pa kriv, saj si ga od zadaj! se dodatna kazen! Pol ugotovis, da so slovenske ceste 1. nevarne in 2. drage za postene voznike! Zato se v koncni fazi ne cudim, da so taksni manijaki na slovenskih cestah (kaj pa naj drugega? Si brezposeln, kazni imas za nekaj tisocakov, pol se ti pa po domace je*e za vse skupaj).

MuadDib ::

Bellzmet je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.


Ce se mi ne umaknes, pa vozis "le" 130kmh, te bom slej ko prej prehitel po desni in pred teboj zabremzal! Zavedaj se, da si nevarnost na cesti! Nisi ti tisti, ki bo druge zaviral, ne glede na situacijo! Imam izkusnjo taksnega kot si ti, ko sem peljal mamo s Kranja v MB bolnico! Normalno sem vozil hitreje kot po predpisih in sem naletel na taksnega teleta, ki je, kakor ti, vozil skos po prehitevalnem pasu tistih 130kmh. Pri priblizevanju sem mu cisto na kratko poblendal, saj vem da se vcasih spozabis, da si na prehitevalnem pasu, sploh ce si predtem prehiteval veckilometrsko kolono. Clovek se ni niti zganil, zato sem se pohupal in vklopil vse stiri blinkere (mednaroden znak za navadno, neprednostno vozilo, da je na nujni voznji), kar tistega cloveka sploh ni prizadelo in je vozil lepo na svoji spuri. Prehiteval sem ga seveda po desni, kjer pa je zacel clovek POSPESEVAT in me s tem se dalje oviral!!! Ce ne bi imel mocnejsega avta v tistem trenutku, bi ga najbrz zrinil s ceste, saj je slo za zivljenje! Seveda nisem imel casa, da bi mu vzgojno pred njim zabremzal.

Na vprasanje "zakaj pa ni peljal resilec" naj lepo odgovorim: Mama je bila stabilizirana, v Kranjski bolnisnici so pa lepo dejali da naj jo peljemo sami, saj bodo resilca zakasirali, kar pa ni smiselno, saj tako gremo v Maribor. Spotoma pa je nastopila bolecina, kar je bil znak za pospeseno voznjo in bi bil resilec prepozen - takoj ko sem jo pripeljal v bolnico, je sla na operacijsko mizo, kjer se je zdravnik boril za njeno zivljenje in je sam povedal, da je bila tukaj vsaka sekunda odlocilna! Na cesti klicat resilca pa vemo da nima smisla, ker se izgubi prevec casa! Seveda ko se je stanje poslabsalo, je bila mariborska bolnisnica najblizja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MuadDib ()

bambam20 ::

Bellzmet je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.



Zaradi mene se ne rabiš. Takšne pametnjakoviče kot si ti prehitim po desni.

facepalm ::

MuadDib je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

bambam20 je izjavil:


Bo treba uporabljat ogledala. Sploh notranje ni tam , da se v njega gledaš, pač pa da spremljaš dogajanje na AC-ju in prav čas vidiš, če se ti približuje kakšno hitreje vozeče vozilo.


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.


Ce se mi ne umaknes, pa vozis "le" 130kmh, te bom slej ko prej prehitel po desni in pred teboj zabremzal! Zavedaj se, da si nevarnost na cesti! Nisi ti tisti, ki bo druge zaviral, ne glede na situacijo! Imam izkusnjo taksnega kot si ti, ko sem peljal mamo s Kranja v MB bolnico! Normalno sem vozil hitreje kot po predpisih in sem naletel na taksnega teleta, ki je, kakor ti, vozil skos po prehitevalnem pasu tistih 130kmh. Pri priblizevanju sem mu cisto na kratko poblendal, saj vem da se vcasih spozabis, da si na prehitevalnem pasu, sploh ce si predtem prehiteval veckilometrsko kolono. Clovek se ni niti zganil, zato sem se pohupal in vklopil vse stiri blinkere (mednaroden znak za navadno, neprednostno vozilo, da je na nujni voznji), kar tistega cloveka sploh ni prizadelo in je vozil lepo na svoji spuri. Prehiteval sem ga seveda po desni, kjer pa je zacel clovek POSPESEVAT in me s tem se dalje oviral!!! Ce ne bi imel mocnejsega avta v tistem trenutku, bi ga najbrz zrinil s ceste, saj je slo za zivljenje! Seveda nisem imel casa, da bi mu vzgojno pred njim zabremzal.

Na vprasanje "zakaj pa ni peljal resilec" naj lepo odgovorim: Mama je bila stabilizirana, v Kranjski bolnisnici so pa lepo dejali da naj jo peljemo sami, saj bodo resilca zakasirali, kar pa ni smiselno, saj tako gremo v Maribor. Spotoma pa je nastopila bolecina, kar je bil znak za pospeseno voznjo in bi bil resilec prepozen - takoj ko sem jo pripeljal v bolnico, je sla na operacijsko mizo, kjer se je zdravnik boril za njeno zivljenje in je sam povedal, da je bila tukaj vsaka sekunda odlocilna! Na cesti klicat resilca pa vemo da nima smisla, ker se izgubi prevec casa! Seveda ko se je stanje poslabsalo, je bila mariborska bolnisnica najblizja.


Pa ti nisi normalen.
Vozil si prehitro, prehiteval po desni pa se svetlobne signale si uporabljal.. skratka nevarnost za vse udelezence v prometu od MS do KP!
/sarcasm OFF

m0LN4r ::

takoj ko sem jo pripeljal v bolnico, je sla na operacijsko mizo, kjer se je zdravnik boril za njeno zivljenje in je sam povedal, da je bila tukaj vsaka sekunda odlocilna!

Saj razumemo to dilemo in izgovor za ogrožanje vseh ljudi na AC od Kranja do MB. Upam pa da se tudi ti zavedaš, da namesto enega rešenega življenja bi jih lahko 5 komot ugasnilo zaradi tega...
Nebi bilo prvič, ko je nekdo na domači "nujni" vožnji in ne prispe do bolnišnice v svojem avtu, ampak v rešilcu čez kako uro.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

solatko ::

MuadDib - Vse to, kar se dogaja na naših cestah, je posledica tega, da folk ni usposobljen za gibanje v prometu.

Eden izmed najbolj nevarnih manevrov na AC pa je ravno prehitevanje po desni. Jaz se takim modelom postavim za ritjo cca 10 m na voznem pasu in peljem toliko kot on na prehitevalnem. Največkrat se za njim pripodi mladec v prestižni limuzini, se mu zalima na rit, vklopi vso tehniko za bleščanje in hrup, pa včasih še to ne pomaga. Se pač peljemo, kolikor se peljemo do takrat, ko model končno zapusti AC.
Ne boste verjeli, vsi tujci iz zahodnih držav, se v momentu, ko me zagledajo, umaknejo na vozni pas, naši pa kakor gdaj.
Zavedat se morate, da tisti, ki so na prehitevalnem pasu, ne pričakujejo hitrejših na voznem pasu in se ponavadi odločijo zapustit prehitevalni pas instiktivno, brez, da bi se prepričali, da je ta prazen. Taki karamboli so poleg verižnih trkov, na AC najhujši in po navadi ne končajo brez žrtev.

Zato spoštovani udeleženci v cestnem prometu, pozabite na to, da se da prehitevat tudi po desnem pasu, kateri za to ni namenjen. Ni vredno časovnega prihranka.
Delo krepa človeka

Smurf ::

MuadDib je izjavil:


Ce se mi ne umaknes, pa vozis "le" 130kmh, te bom slej ko prej prehitel po desni in pred teboj zabremzal! Zavedaj se, da si nevarnost na cesti! Nisi ti tisti, ki bo druge zaviral, ne glede na situacijo!

Upam, da si dovolj samokriticen, da se zavedas, da si s takimi manevri tudi ti nevarnost na cesti.

ZaphodBB ::

Eden izmed najbolj nevarnih manevrov na AC pa je ravno prehitevanje po desni. Jaz se takim modelom postavim za ritjo cca 10 m na voznem pasu in peljem toliko kot on na prehitevalnem. Največkrat se za njim pripodi mladec v prestižni limuzini, se mu zalima na rit, vklopi vso tehniko za bleščanje in hrup, pa včasih še to ne pomaga. Se pač peljemo, kolikor se peljemo do takrat, ko model končno zapusti AC.

Meni se je od vedno zdelo, da si ti ene posebne sorte teslo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

Bellzmet ::

No vidim da je pri rupsi31, muaddib takoj vidna kultura. Prehitevanje po desni, dolge luči, prehitra vožnja. Skratka morilci na cesti.

Še enkrat, da ne bo kdo mislil, da je troll.

Ko prehitevam avto ali kolono na AC in pri tem vozim 130 km/h se NITI pogojno ne umaknem idiotu za mano, ki mi pelje za ritjo in blenda. Omejitev je 130 km/h in NIČ več. Ko je desni pas prazen se umaknem. Niti pod razno mi ne pride na misel, da bi se takšnemu idiotu umaknil in moral potem zavirati na voznem pasu. Ko je vozni pas prost se umaknem, do takrat je pa 130 km/h pa magari od Kopra do Maribora.

m0LN4r ::

Sej če se voziš 130 oviraš itak samo tiste, ki se vozijo nad omejitvijo (ilegalno), druge ne :)
So tudi edini, ki se izgovarjajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zee ::

Ko ti bo enkrat kaksno taksno teslo hotelo prepreciti nadaljevanje voznje z blokiranjem in fizicnim zasledovanjem mimo izvoza iz avtoceste na regionalko, te bo minilo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Bellzmet ::

@molnar: Točno tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

solatko ::

ZaphodBB - Bi šlo brez osebnih žalitev.
Ko boš videl kakšno nesrečo in predvsem posledice zaradi takega prehitevanja, ti bo jasno o čem razpravljam in zakaj tudi slučajno na HC in AC ne prehitevam po desni - NIKOLI!
Delo krepa človeka

ZaphodBB ::

solatko je izjavil:

ZaphodBB - Bi šlo brez osebnih žalitev.
Ko boš videl kakšno nesrečo in predvsem posledice zaradi takega prehitevanja, ti bo jasno o čem razpravljam in zakaj tudi slučajno na HC in AC ne prehitevam po desni - NIKOLI!

Seveda, vožnja 10cm za ritjo je početje, modrih, varnostno osveščenih intelektualcev. Only in solatkoland.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

solatko ::

Na prehitevalnem pasu niso redke hitrosti tudi preko 200km/h - seveda nedovoljeno, močno preko omejitev, vendar nihče razen policije, nima pravice delati red na cestah.
Zakon lepo pravi, da je potrebno prehitevanje izvesti varno in hitro, tudi policist v providi, te ne bo kaznoval za vožnjo čez 130 ob prehitevanju, če boš potem na voznem pasu držal omejitev do 130.
Ne moreš pa s 130, nekaj kilometrov prehitevat vozila, ki vozi 129, pa ti ni všeč barva njegovega zadka, pa če prav si ZaphodBB.
Zapomni si to, da si v primeru, da se ti nekdo nalima na rit, moteči člen v prometu ti in ne tisti, ki te je dohitel, pa če prav je v prekršku.
Nisem pa nikjer napisal, to, kar me obtožuješ - nikoli ne vozim nekomu za ritjo, temveč se vozim cca 10 m zadaj, z isto hitrostjo, kot tisti na prehitevalnem pasu in počakam, da se prehitevalni pas sprazni.
Tudi pri 60 km/h se držim varnostne razdalje in s tem omogočim tudi nedovoljeno prehitevanje tistim zadaj, kadar cesta ne omogoča varnega prehitevanja in bi kakšen rad kršil CPP.
Delo krepa človeka

bambam20 ::

Bellzmet je izjavil:

No vidim da je pri rupsi31, muaddib takoj vidna kultura. Prehitevanje po desni, dolge luči, prehitra vožnja. Skratka morilci na cesti.


Za razliko od tebe, ki si "pameten", ko prehitevam na levem pasu in če vidim, da se mi od zadaj približuje hitrejše vozilo pospešim in takoj ko je možno zapeljem na desni pas. Tvoj odgovor, da bo tako kot ti hočeš je ravno tisto, kar ne štima na naših AC. Si izjemno egoistično naravnan voznik, ki gleda izključno za svojo rit in sadistično uživaš, ko lahko stalim kratiš udobno vožnjo.

Bellzmet ::

Nope. Samo spoštujem omejitve.

solatko ::

Velika večina tistih "divjakov" po vešm mišljenju, se vozniško upokoji, brez ene same prometne nesreče. Večino prometnih nesreč se zgodi v okviru hitrosti, ki so dovoljene.
Bellzmet - Spoštuješ omejitve, na vsa druga določila cestno prometnih predpisov pa se požvižgaš - oviranje prometnega toka, vožnja po prehitevalnem pasu,.......
Delo krepa človeka

Bellzmet ::

Dejte BRATI poste!

Po prehitevalnem pasu samo prehitevam, ne vozim. In če prehitevam s 130 km/h (če je kolona na voznem je pač kolona in dlje časa traja) in tako NE oviram "prometnega toka" ker prehitevam.

Res kultura na podnu. Kako vam ni jasno, da več kot 130 km/h NE SMEŠ voziti!!! Tudi če prehitevaš.

m0LN4r ::

Na prehitevalnem pasu niso redke hitrosti tudi preko 200km/h -

Kam in kdaj se bo pa ta umaknu? Al on gre pa lahk 200 od Lendave do Kopra ane.

zadaj približuje hitrejše vozilo pospešim in takoj ko je možno zapeljem na desni pas.

Vsekakor, ampak pospeševati zaradi drugega, ki že itak vozi z nedovoljeno hitrostjo, pa da bi zaradi njega moral še ti je neumnost.

- Pri umikanju se ti nebo noben, ki ima vsaj malo spoštovanja do drugih, umaknil 50m za šleper ali pa 50m pred drug avto in še bremzal,
zaradi tega, ker bi se nekdo drug vozil 200 na levem pasu dokler se mu pač zalušta.

oviranje prometnega toka, vožnja po prehitevalnem pasu,.......

Saj ga tisti z 150km/h+ ravno tako ovirajo, samo poglej malo iz druge perspektive.

Velika večina tistih "divjakov" po vešm mišljenju, se vozniško upokoji, brez ene same prometne nesreče.

Slabo to. Velika večina, ki jih navidez poznam in prihajajo iz gostiln pol pa divjat na cesto imajo število točk nonstop na meji, preden jim vzamejo izpite.
Eni pa se pogosto pojavljajo pri očetu za zavarovanje in cenitev škode, mesečno... Ta pridnih počasnih ni nikoli, če primerjam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

CoolBits ::

Bellzmet je izjavil:


Bedarija. Če vozim na avtocesti 130 km/h se ne umaknem nobenemu, ker nobeden ne sme peljati čez 130km/h.

Jaz pri takem pacientu pripeljem po voznem zraven (130 po omejitvah jasno) in se vozim vzporedno, da me vidi... kdo izpade kreten je jasno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

m0LN4r ::

Potem se on ne more umaknit še bolj in dela kolono zaradi tebe. Jah tudi take mamo. Kdo je kreten je zelo jasno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

CoolBits ::

Zaradi mene? Jaz vozim po voznem pasu po pravilih in omejitvah... on "prehiteva" kao...

Bellzmet ::

Eh troll. Ne samo del napisanega citirat, citiraj moj cel post in ti bo takoj jasno kdo ima prav.

m0LN4r ::

Oviraš ga pri prehitevanju, kaj ti ni jasno?
On tebe ne ovira, saj se ti nesmeš peljati več, kot on in nesmeš prekoračiti varnostne razdalje. Razen v svojem namišljenem svetu zakonov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Matek ::

bambam20 je izjavil:

Za razliko od tebe, ki si "pameten", ko prehitevam na levem pasu in če vidim, da se mi od zadaj približuje hitrejše vozilo pospešim in takoj ko je možno zapeljem na desni pas. Tvoj odgovor, da bo tako kot ti hočeš je ravno tisto, kar ne štima na naših AC. Si izjemno egoistično naravnan voznik, ki gleda izključno za svojo rit in sadistično uživaš, ko lahko stalim kratiš udobno vožnjo.
Jah, ni tako črno-belo vse skupaj. Seveda se strinjam, da je namerno blokiranje prehitevalnega pasu, da bi druge vzgajal o omejitvah hitrosti, slaboumno početje. Vedno se najdejo ekstremni problemi kot zgoraj opisan prevoz v bolnišnico.

Ampak vseeno je pa pogosto zelo neprijetno voziti po avtocesti po omejitvah oz. 130-140. Klasično stanje je to, da na voznem pasu tovornjaki in ljudje, ki šparajo bencin, vozijo 90-100. Ko jih poskušaš prehiteti, si takoj blokada na prehitevalnem pasu, kjer bi vsi želeli voziti 180+. Folk se ti potem lima na rit in pričakuje, da se boš umaknil v prvo 10-metrsko luknjo med dva kamiona in jih spustil mimo, četudi moraš ti potem vsakič znova zavirati na hitrost teh tovornjakov.

V tem oziru se tudi meni zdi povsem smiselno, da pač v miru prehitiš vse, ki vozijo 90, pri hitrosti na zgornji meji omejitve (130-140). Če si pri tem upočasnil nekoga, ki je hotel mimo s hitrostjo 180, nisi ti tisti, ki je problematičen. Zakaj bi moral imeti nekdo, ki krši zakon, prednost pri uporabi prehitevalnega pasu, ti pa ga ne moreš uporabiti v povsem legitimen namen - da prehitiš nekoga, ki je bistveno počasnejši od tebe, pri hitrosti, ki je znotraj omejitev?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvoj hitrosti na cestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16519217 (15914) Utk
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332251 (30003) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528113182 (90204) solatko

Več podobnih tem