» »

toplotna črpalka

toplotna črpalka

fishy11 ::

Lp!Katero VT toplotno črpalko bi mi priporočili za ogrevanje stanovanjskih prostorov 70m².Regija je Pomurska,6 radiatorjev in sanitarna voda.Hiša je izolirana z 8mm stiropora na staro fasado,podstrešje pa prav tako s stiroporjem,okna pa so plastična AJM.
Hvala!

misso ::

Zakaj gledaš VT toplotn črpalko?

Prejšno leto smo mogli zamenjati ogrevalni sistem (stari je spustil vodo) in smo po dobrem premisleku šli na toplotno črplako.
Najprej preveri okvirno koliko je potrebna moč radiatorja za vsako sobo,
Potem izmeriš svoj radiator in pogledaš na drugem linku (45 stran dalje) koliko moči oddaja radiator pri določeni temperaturi vtoka (90/70.75/65,55/45)

https://elbatrade.si/clanki/izracun-moc...

https://www.instal.si/web_prospekti/423...

Če mi zaupaš tvoj email ti pošljem kako se preračunava toplotne izgube objekta (pošljem naprej tako kot sem ga dopil od drugega uporabnika)

Kakšno pa imaš trenutno ogrevanje?

fishy11 ::

Moč radiatorjev bi naj bila 9.6kw. Vsi radiatorji pa oddajo pri.75/55 in 20 stopinj 5374.Kaj to pomeni?

K0l1br1 ::

Je pravilen podatek 8 mm (milimetrov) stiropora?

fishy11 ::

Da!

K0l1br1 ::

Tamle gor imate kakšne vrtine s toplo vodo?

fishy11 ::

ne

kixs ::

K0l1br1 je izjavil:

Je pravilen podatek 8 mm (milimetrov) stiropora?


To se tudi sam sprasujem? Verjetno misli 8cm, ker 8 milimetrov ni nic in to ni toplotna izolacija.

fishy11 ::

8cm na staro fasado

MadMicka ::

Če si kje na mrzlem, čim več cm, tem bolje, 8 cm je danes že minimum, pa dobra okna in vrata seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Magic1 ::

Bolj pomembno, kot koliko cm nad 20 se da, je pomembno, kako je izolacija izvedena. Velikokrat opažam, kako dajejo 1cm izolacijo po špaletah na oknih in vratah ter ne izolirajo raznih balkonov in predprostorov. Kaj ti pomaga 25cm izolacije, če imaš polno toplotnih mostov. Raje dajte več denarja v izvedbo, kot pa samo v več centimetrov.
Magic

nsa_ag3nt ::

Radiatorji so kakšni (slika) ?
Za koliko eur kupuješ ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

misso ::

fishy11 je izjavil:

Moč radiatorjev bi naj bila 9.6kw. Vsi radiatorji pa oddajo pri.75/55 in 20 stopinj 5374.Kaj to pomeni?


Recimo imaš sobo veliko 15m2 z 2,5m visokimi stropi (srednjo izolacijo) za to potrebuješ cca 2,3kw (moj prejšna povezava)

V tej sobi imaš radiator tip 22 dolžine 120 cm in višine 60 cm (stran 47).

90/70 oddaja moč 2866 kw
75/65 oddaja moč 2288 kw
70/55 oddaja moč 1881 kw
55/45 oddaja moč 1251 kw

Če imaš režim ogrevanj 55/45 bo radiator oddajal moč 1251 kw in lahko se zgodi da premajhne radiator da bi ogreval ta prostor.
To moreš naprej preračunati za vsak prostor posebaj, ena možnost je tudi da na bolhi kupiš rabljene (ali nove) radiatorje in jih zamenjaš z večjimi

Spet je odvisno koliko hočeš imeti temperaturo v prostoru. Eni imajo 20 drugi hočejo imeti 24 stopin in posledično je tudi večja poraba.

Drugač pokliči kakšnega prodajalca toplotne črplake in ti bo vse razložil kako kaj dela.

Magic1 ::

Načeloma bodo radiatorji zadosti, razen če že zdaj komaj dovolj grejejo. Ogrevanje na TČ se uporablja na drug način, kot klasiko. Klasiko se je ugaševalo/zmanjševalo ob določenih urah, TČ pustiš delat 24/7. Če bo kje premalo, lahko še vedno zamenjaš/dodaš večji radiator.
Magic

fishy11 ::

Premeril sem vse radiatorje in izračunal 9476kw moči pri70/55in so tip 22.Ogrevam na kurilno olje z redukcijo.

fishy11 ::

Lansko leto sem poslal povpraševanje in sem dobil ponudbo od orca,pa me zanima če je vredna nakupa ali boljše vzet Daikin ali fujitsu?

kixs ::

Na tej strani se bodo se prodajale 9KW inverterske monoblok enofazne (cena se giblje okoli 800€, za novo nabavo bo znana kmalu - poglej na konec teme, potem pa rabis se placat nekomu priklop in regulacijo):
http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Meni trenutno ogreva cca 130m2 preko radiatorjev v neizolirani hisi (celotna povrsina hise 290m2). Kmalu dodam se cca 60m2 talnega gretja in letos enkrat se izolacijo fasade/strehe.

Dr_M ::

Mislim, da je tole moj fotr nabavil, malo cez jurja z montazo vred, par stvari je mogu se zamenjat na obstojecmu sistemu. Je pa to malo starejsi rebrandan mitsubishi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kixs ::

Nimam s prej omenjeno crpalko nic, razen tega, da sem jo tudi sam nabavil. Objavil sem samo zato, da ne bo kdo rekel, da ni vedel in placal 5K namesto ena in pol.

misso ::

fishy11

Vprašaj na forumu podsvojostreho.

Inicijator ::

fishy11 je izjavil:

Lansko leto sem poslal povpraševanje in sem dobil ponudbo od orca,pa me zanima če je vredna nakupa ali boljše vzet Daikin ali fujitsu?


Za kakšne TČ si pa dobil ponudbe? Zanima me kakšna je grelna moč, grelno število COP in ali gre za invertersko toplotno črpalko zrak/voda v ločeni izvedbi ? Že vnaprej hvala.

Borut H ::

Lep pozdrav vsem.

Glede na to, da je ta thread postal neaktiven bom podal svoje izkušnje z izbiro toplotne črpalke v upanju da vas malo zbudim :)

Ko sem se jaz odločal za toplotno črpalko sem se dogovarjal s Termo Shopom ker me je zanimalo kako in kaj je z njihovim Eko sklad subvencijam. Po ogledu smo se odločili, da je najbolša opcija za našo hišo zrak-voda črpalka. Ker pa se nismo odločili za talno gretje, so nam svetovali visokotemparaturno TČ. Inštalirali so nam DAIKIN ALTHERMA HT da smo lahko obržali radiatorje in vse je bilo končano v cca dveh dneh.

Na koncu pa so nam še vse razložili kako pa kaj, tako da nimam nobenih pritožb.

Invictus ::

Boš povedal čez 10 let, ko se dela generalni servis :).

Kot so meni razložili, se praktično zamenja cela TČ.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

neznanko ::

Invictus je izjavil:

Boš povedal čez 10 let, ko se dela generalni servis :).

Kot so meni razložili, se praktično zamenja cela TČ.


Aja? Kera firma to?

Utk ::

Borut H je izjavil:

Lep pozdrav vsem.

Glede na to, da je ta thread postal neaktiven bom podal svoje izkušnje z izbiro toplotne črpalke v upanju da vas malo zbudim :)

Ko sem se jaz odločal za toplotno črpalko sem se dogovarjal s Termo Shopom ker me je zanimalo kako in kaj je z njihovim Eko sklad subvencijam. Po ogledu smo se odločili, da je najbolša opcija za našo hišo zrak-voda črpalka. Ker pa se nismo odločili za talno gretje, so nam svetovali visokotemparaturno TČ. Inštalirali so nam DAIKIN ALTHERMA HT da smo lahko obržali radiatorje in vse je bilo končano v cca dveh dneh.

Na koncu pa so nam še vse razložili kako pa kaj, tako da nimam nobenih pritožb.

Kako to, da si začutil potrebo to napisat leto pa pol po tem ko že imaš toplotno črpalko? Moja kristalna krogla ve kje si zaposlen...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3858557032 (7533) edi123
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22557876 (22605) Jurij25
»

Izkušnje s toplotno črpalko regija, moč, delovanje, vrsta izolacije etc. - samo eno m (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8733626 (30519) konspirator
»

Toplotna črpalka zrak-voda

Oddelek: Loža
2215882 (7510) Nesta
»

Toplotna črpalka zrak-voda TERMOTEHNIKA

Oddelek: Loža
2615058 (14513) clancy

Več podobnih tem