» »

BOSE

BOSE

ordan ::

Znaima me kak izkušnje mate tisti ki mate zvočnike od firme BOSE.
Ker zdej rihtam neki svojo sobo pa nameravam kupit ene kvalitetne zvočnike.
Predlogi zaželjeni

sash ::

Včasih bla to zelo kvalitetna :D in temu primerno tudi draga >:D roba, kak pa je trenutno na stvari pa morda kdo drug
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MadMax ::

Če boš imel vse, ne le zvočnike od te firme, bi morda znalo celo sprejemljivo igrat...
Drugače pa imaš na trgu dosti robe boljše kvalitete za manj denarja.
Sicer sto pa tu vsaj 4 vprasanja:
1. koliko $$$ bo vreden sistem
2. koliko bi rad Bose (si morda čustveno navezan nanje?;) )
3. kak sistem bo to? (stereo, surround?)
4. zvrst glasbe, ki jo pretežno poslušaš
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ordan ::

za vse skup bi dal 15000sit največ.
Za Bose sem čul da je med najboljšimi proizvajalci zvočnikov in opreme za muzko.
mel bi surround.
Poslušam:hip Hop, Trance in turbofolk(Yu)

MadMax ::

15000SIT?
To je potem isto, kot da bi hotel kupit Rolls-Royce za miljon in pol...:'(
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

ordan ::

sam zvočnike za ta denar. Ker mam tuner mam od sony (1500 eurov), mam se nek cd player tud od sony. Sam zvočnike rabim, Sonyevi pa mi niso najbolj všeč.

sash ::

pa kaj ti se hecaš, al si pozabo kako nulo napisat pr gnarju ? :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

MadMax ::

Oprosti, a zdaj mi res ni jasno, kdo je tu nor.
Imaš tuner za 350 jurjev (mimogrede, tako dragega še nisem v živo videl, pa si lastim 25 let star receiver, ki je takrat stal dobrih 7.000 DEM - danes primerljiv z novim, vrednim vsaj 400.000SIT), za zvočnike pa ne daš več kot 15 jurjev?
In to za vsaj 4, oziroma 5 zvočnikov? (surround?)

Eh, raje več ne komentiram...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

skyy779 ::

ordan: prijatelj je nabavil zvočnike od bose. dal je 360.000, tako da za 15.000 res ne vem kaj boš dobil. saj za ta denar še od cretiva ne dobiš pametnega sistema.

lp

ordan ::

vsem se opravičujem. moral bi dodati še eno nulo.
za zvočnike 150000 sit

sash ::

kak soliden stereo sistem boš morda dobil, kaj več pa ne, v kolikor boš nabavljal 4.1/5.1/6.1 sistem pa dvomim da boš zadovoljen
--------------------
Think different...
TOROiD Group

skyy779 ::

vse bose sisteme kar sem do sedaj slišal igrat, so bili za moja ušesa odlični. nisem audiofil, ločim pa slab in dober zvok. tudi od vsakega ki si jih lasti sem slišal samo dobre stvari. po mojem mnenju z nakupom te firme ne boš zgrešil.

lp

ordan ::

ma sej sm gledu neki po big bangu, sej majo velik ttih kompletov zvočnikov sam to so vse
neke leve firme in dvomim v njihovo kvaliteto. misl ajd tud bi mogoč dau za zvočnike 200000 sam da bi bli res uredu. razmišlju sm tud o yamahi in pioneer.

partysound ::

ej prodaj ta reciver pa si nabavi stvar od KRK. uvoznik pa KSL studio

majo notr ojačevalce pa komad trgajo. subwoofer z dvema 12˝ al pa z eno.

ni boljšega

zdj si je UMEK to stvar omislil in pa plasmo. mal preveč dnara ima.

res prodaj receiver in pa kupi surround procesor in pa KRK zvočnike.

bo boljše kot pa BOSE in katerikoli drugi. res pa ni ravno poceni. ampak cena res ne laže
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

ordan ::

Recivera pa ne prodam. Ker sm ga kupo za nov let u Švici in še to je bil ne novoletni popust
z 2300 na 2000 frankov.ka pa tti računalniški 5.1 sistemi od creativa pa to, kak to kej špila?

jRk0 ::

am,

jaz bi premislil o nakupi Mission zvocnikov.

pa sorroundu bi s odpovedal na tvojem mestu.

100k sit pridejo eni kar hudi Mission-i, visoki 120cm se mi zdi prblizno. Spilajo zlo dobro (jih ma kolega), za 50k sit pa bi ti priporocal se nakup kaksnega wooferja. Kaksno yamaho naprimer.

ma pa kolega tudi ene manjse missione (cca35-40k par), sosolec pa ene malo vecje od teh (40-45k par) in vsi spilajo zlo dobro.

ce pa hoces 4.1/5.1 pa si lahko omislis tudi te missione -> 2x40-45k sit = cca 90k sit. pa ti ostane ali samo za woofer, ali pa es za center in woofer.
You fuck up once, you loose two teeth.

ordan ::

ma dolbyu se ne mislim odpovedat, ker sm pol brez veze novo televizijo naroču
ker hočem met sobo bol za filme pa to. pol pride še DVD player. Ka creativovi zvočniki so uredu al so bol švoh?

sash ::

Creativi za svoj denar ponujajo soliden zvok, vendar pa moraš upoštevat da so to računalniški zvočniki ki pa že v osnovi niso namenjeni za kvaliteten zvok. Tako da če si hočeš res omislit 5.1 sistem ti priporočam da si zadevo nabavljaš po delih, za začetek en soliden stereo sistem za teh 150k nato pa ko bo naslednjih 150k viška še en par zvočnikov, nato pa ko bo zopet kaj presežka še center in sub pa boš imel zadevo ki bo solidno oz. dobro špilala.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ordan ::

ma jst sm zdej cist mal zgubljen. jst mam zdej na razpolago 0,5 mil sit da si zrihtam sobo, ne mislim pa vsega tega dnarja dat za zvocnike.

partysound ::

hy.
vem kako je s tem. imam creative 6700 6.1 in solidno igrajo za 20k sit.

imam pa drugi komplet na probi. je pa 5 satelitov z vgrajenimi ojačevalci firme KRK. je studijska varianta. satelit je dvosistemc in pride okoli 150k sit. basovc pa ima dve 12˝ tko da res trga.

5x150k sit
1x120k sit cena je malo previsoka.a?

čist zvok in moč.

ka pa če bi vzel zvočnike JAMO ki so tudi poceni in dobr delajo. imel sem dva dvsistemca 80w in zelo dobr izkoristek.

tako nekako
Močna ozvočenja in lightshow za žurke ali večje koncerte. uros.piskac@siol.net

sash ::

kot sem ti napisal, počasi se daleč pride :D

ja vem da je glede financ hudič, a tu sam sem začel tako da sem nabavljal po malem in sem celoten sistem sestavil v dveh letih in je bil za tiste razmere superca, za dans pa morda ni več high-tech, a za moje potrebe še danes dovolj
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ordan ::

ma še sam ne vem kaj bom naredu.
partysound:a pol si z ttimi creative zadovoljen?pa jih maš priklopljene tud na Tv in Pc?
kje si jih kupo?

sash ::

--------------------
Think different...
TOROiD Group

ordan ::

a pol tte creative ni mozno priklopit na TV?

sash ::

odvisno od TV-ja, tu mislim predvsem glede na to kakšne audio izhode posreduje TV
--------------------
Think different...
TOROiD Group

ordan ::

ka more bit 5.1 al navadn činč al uni ko so trije rdeč,bel in rumen?

jRk0 ::

pa kaj jaz govorim steni al kaj?

moj sosolec ma mission zvocnike, 5.1 sistem, z yamaha 150W wooferom.
pa yamaha ojacevalec.

zvok je super, zakaj bi dajal za bose denar, mission zvocniki so zlo dobri!

ce nabavis odspredaj ene malo vecje, pa zadi manjse pa center pa woofer en, ti ziher ne bo zal.

pojdi v big bang in jih kupi.


s tem, da mores vedet, da tudi kabli MORAJO biti kakovostni, poglej si kaksne majo ene v big bangu, cena da te kap, za 1m kabla:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Zoidberg ::

Jaz imam trenutno jamo in moram reči da delajo super za svoj denar 2 x 22 ksit.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

Sergio ::

Ojačevalec Marantz RC7200 z vgrajenim radijskim sprejemnikom. Od Sonyja DVD DVP-7700. Bowers and Wilkins 5.1 THX komplet. Sony 84-cm flat TV.

Krel 1200 W ojačevalec za home-made woofer. Zadeva je narejena iz dveh B-139 isobaric KEF enot, v push-pull izvedenki.

Zadeva seka. To lahko potrdi vsak, ki je že bil v moji dnevni sobi ;). Je pa res, da bi človek, ki bi to kupil v retail trgovini, za celoten sistem plačal PREVEČ. Ne se omejevat na en model zvočnikov, ni potrebno kupovat samo novih modelov, enostavno glejte za dobre ponudbe, včasih se kaj dobrega najde tudi v Oglasniku.

Odvisno je pa tudi, kakšen zvok želiš... Kakšne imaš mere tvoje sobe? Kakšen sistem želiš imeti notri, stereo, 3-stereo, surround, 5.1, mogoče več? Daj malo opiši tvoj problemčič :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

ordan ::

ma jst bi rad meu 5.1 ce se da dobit v enem kompletu. naprimer kake creative sam jst ih ne bi meu sam za PC (tv, dvd). televizor sm narociu nek Panasonic 72 ekran, črn pa ravn ekran. to bi rad sam da dela da nimam pol kakih zajebanci pa da je zvok se kulkr tok.
ker zdej sm slab z denarjem ker je 23 še registracija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013512 (1649) gorilla
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187485 (52628) Janac
»

[5.1] multimedijksi zvočniki 10k - 30k SIT (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19926650 (10736) Hrenowsky
»

[Hi-Fi] - Hišni kino sistemi 3.1, 5.1, 7.1... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16634068 (16839) josko674
»

Surround- poceni verzije ;) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
1168549 (6233) Pyr0Beast

Več podobnih tem