» »

Surround- poceni verzije ;)

Surround- poceni verzije ;)

1
2
3

glinik ::

Lord Lio

Glede vrhunskih firm bi pa jst reku Marantz. To so eni najboljših ojačevlcov na svetu. Za ZELO bogate pa Bang&Olufsen- al neki taga. Zelo 'eksotine oblike' ampak zvok pa tak da gate trga.

To mi je šlo malo v nos!Se pa z Trancedeejay 100% strinjam!

Lp

Jackass ::

Ej glinik ti nimaš pojma no! >:D Najbolš je Genius!! >:D

joke:D
jAcKaSS

glinik ::

Jackass upam da se resno šališ >:D .Veš keri so najbolši.Tisti iz Interspara za 10 al12k :D

Dečki rečte mi kje je BOF v LJ?Je kje blizu BTC-ja?

Ta taden grem namreč do Mlacoma primerjat monitorja Samsung 959NF in Philipsa 109P.In če bo čas grem poslusat te surrounde.Da sam vidim kako stvari kažejo (od Megaworksov 550D največ pričakujem)

Lp

OldSkul ::

BOF je zraven Koloseja.

glinik ::

A ha.Hvala ti.

Lp

brenx ::

Hi-End: Krell, Konrad Johnson, Audio Research, Sonus Faber
(zvočniki), Dali(zvožniki), JM Lab(zvočniki),..

Hi-Fi: NAD, Rotel, Marantz, Boose, Harman Kardonn,B&W(zvočniki),
Tanoy(zvočniki),Mission(zvočniki)....


Verjetno sem še mnogo izpustil, sem pisal bolj po spominu.:)

glinik ::

Lepo si to napisal.Vendar sem nad Daliji razočaran ;( .Doma sem imel Grand Coupeje in tema!Saj dela,samo ni to kar sem jaz pričakoval.Višina je slaba,nič ni zračnosti,sredina OK :D ,bas-tema.Bas pa je res najslabši na teh zvočnikih,kar nekaj v tri dni brunda.

B&W pa je itak potegavščina.Recimo,da igra spremenljivo samo en model ki sem ga slišal.In to je 805 Signature.Žal pa je svinsko drag CA. 800-900k ;( Za ta denar si kupim Piego C2 Ltd,ki je sigurno najbolši monitor na svetu.Uradno pa te ta Piega stane 6000 EUR 8-O + 500 EUR za stojala 8-O Za malo manjše žepe pa je Piega C2,2000 EUR.Zame je to najbolši zvočnik tega cenovnega razreda! www.piega.ch

Vsak ima svoje sanje :D ,takšne so na primer moje :)

Lp

T0RN4D0 ::

0:) heh

tema- surround- poceni verzije.

pa smo kr hitr pr multimilion sistemih0:) :\

Kako zanimivo to. V večini tem se se kajkmalu začne razlagat o takih rečeh ;)

(pust tist za 5k, pa dej rajraj še tistih bogih 30k zravn, pa bo 2x bolš0:)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CaqKa ::

pa smo kr hitr pr multimilion sistemih

valda če sta se pa trancedejay pa glinik vmešala v temo :)

glinik ::

Prej ali slej se pride do dna 0:) .Dno pa je žal zelo drago ;( Pač zanimivo je komentirat o teh rečeh :D

Lp

T0RN4D0 ::

Nope, js sm začel pr dnu.:)

Vidva sta pršla do VRHA ;)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CaqKa ::

vrha pri tej stvari ni.:\

Jackass ::

Ja nekak res ja. To se lohk nadaljuje v neskončnost! ;)
jAcKaSS

motorist ::

Za 20k lahko dobiš, že dober komplet kakih no-name zvočnikov. Idi malo po trgovinah, samo predvsem se pozanimaj, če je subwoofer lese in NE plastičen. Sam sem pre 2 leti kupil sistem Typhonn 4.1 600W PMPO. Samo moraš vedet, da se moč zvočnikov meri v 2 vrednostih.
1.) Je tista velika številka (PMPO), ki pri meni piše 600W.
2.) Pa je ona realna številka (RMS), ki je pri meni 20W za nizkotonca in 4x5,5W za satelite.
Sistem, je čisto soliden za predvajanje glasbe, pri fimlih pa se pojavi mali problem ker ni srednjega zvočnika (vokali niso posebej ojačani), kar pa se da popravit z malimi popravki pri equalizer-ju.
Zvočnike mam na prostoru 3mx3m. Pa nimam na max glastnost. Razen, če maš veliko sobo, te rabiš močnejše. Prporočam, da greš malo po računalniških trgovinah in povprašaj!!!
Ni vse v Creativ-u in Logitech-u.

tx-z ::

RMS = P.M.P.O / 25

neki tazga ne?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

perci ::

Kokr pr keri firmi - PMPO ni nek uradni standard.

T0RN4D0 ::

PMPO =

RMS X krneki

krneki- pač en faktror. 25,30-- po želji:D :\ :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CaqKa ::

mja :) če si računalniška trgovina potem je tisti faktor med 50 in 200 sicer pa pod 50 :)

T0RN4D0 ::

sej pravim - krneki:\


in full mi grejo na živce ljudje, k povejo da majo miljaužnt w sistem.

jih takoj prepoznaš da pojma nimajo, al so pa nakladači, k se radi hvaljo :8)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

glinik ::

Tako,tako!

Jaz sem imel končno stopnjo,ki je imela samo 100w deklarirane moči :(.Njena moč,je pa bi la GROMOZANSKA.Je pa bil to Gryphon S100:D ,to se tud mora povedati.

Lp

Jackass ::

Jah sam to je men tolk čudn.

Js mam stolp k piše v priročniku, da ma 150W RMS. Sam men se zdi to ful velik za stolp za 100k.

Tko da men ni kej dost jasn kdaj je res pa kdaj ni.
jAcKaSS

Lisko ::

Predlagam ti , da pogledaš na zadnjo stranico stolpa in poiščeš en kvadratat v katerem je napisana nazivna napetost (230V/50 Hz). No, v tem kvadratu ja pa napisana tudi moč, s katero dela.

Primer: Glasbeni stolp AIWA: 2X180W RMS
Zadej pa piše 100W, kar pomeni max. 50W na kanal:\ (deliš to moč s številom zvočnikov)

Upam, da kej pomaga.
lp
Lisko

Jackass ::

Fora je glih v tem, da zadi nč ne piše. Sploh ni nobenih podatkov. Piše samo SONY, product no. in serial number, en velk R in to je to.

Drgač pa piše v navodilih pod tehničnimi podatki:

DIN izhodna moč RMS (nazivna):
120W + 120W (8 omov pri 1kHz, DIN)

Neprekinjena izhodna moč RMS (referenčna):
150W + 150W (8 omov pti 1kHz, 10% THD)

Izhodna glasbena moč RMS (referenčna):
275W + 275W (8 omov pri 1kHz, 10% THD)


Zdej pa a se kdo iz tega znajde, kaj je tisto o čemer se mi pogovarjamo, k rečemo kolk so močni zvočniki? Kaj je dejanska moč?
jAcKaSS

tomaxxx ::

Zanima me samo, kje v Lj (ali okolici) bi se dal dobit ta sistem od Geniusa SW 5.1 Home Theatre, in sicr za tistih dobrih 30k, ker kar sem jst brskal po netu so cene tega sistema bolj proti 40k.

glinik ::

Dečki,vse je odvisno od cene !

Ni važno kolk w piše na kutiji,važne so ti kile in seveda cena.Več kg ko ima ojačevalec,večjo moč ima v 99% to drži.Izjema so digitalni ojačevalci ampak to je že naslednja tema ...

Ko misliš kaj kupit,stehtaj (kot da kupiš meso) :D

Lp

Jackass ::

Moj zvočnik ma vsak po 10kg. Ojačevelc je pa vklučen v stolp, ampak ta je pa res težk!:D
jAcKaSS

glinik ::

Ha ha.Zvočnik 10kg,to je ok če je zvočnik monitorskega tipa.Če ne,potem je :\ :\ .Samostoječi zvočnik bi naj imel vsaj 15-20kg,za moje pojme.Ojačevalec je že videt bolši,če ima vsaj 10kg :D .Idealni so tist ojačevalci teške kategorije,npr. NAD S300 30kg ali Gryphon Tabu 30kg.To je prava liga-SUMO liga!:D :)) Vse kaj je manj so "igračke za peskovnik" 8-)

Ameriški moto je: Da rečeš avtu avto,mora imet vsaj 4.0L motor!

Malo se moram pošalit na peresno lahke stolpe in njihove podatke o super watih in basih :D :D

Če bi podali pravo moč stolpa,ga sigurno ne bi nihče kupil.Kajti vsak ima raje da piše na njegovem stolpu več watov kot pa na sosedovem.Smo pač nevoščljivi Slovenci,ki ne moremo iz svoje kože :( To je žal resnica :(

Hecno se sliši,je pa žal resnica :D

Lp

tomaxxx ::

hkmmm ... mislim da je tip ki je odpru temo spraseval po zvocniskih sistemih (racunalniskih) cenovnega ranga 15-20k.

Ko bo kdo vprasal za nasvet pri nakupu zvocnikov (sistema) za 200k in vec ... pol bi se pa dalo it v detajle ki ste jih naceli.
Dejmo ostat na realnih tleh oz. v kontekstu z temo. Povejte izkusnje ki jih imate z "poceni" zadevami.

se opravicujem ce sem komu stopl na "zulj">:D :))

Jackass ::

A tle slučajn kdo hoče rečt, da moji zvočniki skp ne proizvedejo 2×275W??8-O 8-O

joke:D
jAcKaSS

CaqKa ::

verjetno vsi v tej temi.

Pyr0Beast ::

Mam 2 600W ojačevalca skupaj tehtata 80 kg, pa kak trafo ma not, pa kaka rebra, a konde ojooj.

Moj prjatelj se neki važ čez nekega drugega prjatlja, da ma on v enem "šusu" več moči zvočnikov kot ima ta drug vse skupaj. No TA in ta drug prjatelj sta sam debelo gledala in poslušala,
ko sem (2 X 1200W in 8 X 45 W = 2760 W skupaj) zvočnike nabil samo do 1/12 moči, ko sem dal na 1/2 sta kr pobegnila. Moram nasljednjič izmert dB. Meni se zdi, da jih je bilo neki čez 130.>:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

tako zadevo bi rabli oni ko pri ljudskem vrtu stanujejo (fuzbal stadion v mb) da bi nazaj šibal ko se folk dere >:D

Rambo ::

računalo imaš mogoče kako sliko tvoje fršterkarije? Kolk si pa kaj keša not zmetu?

Pyr0Beast ::

Keša nisem nč not zmetu, sem dubu od "ta starga". Kaj dubu vzel, ker on zdaj živi v Lj. pa mi je kr dal zvočnike. Sm pa gledal po starm ceniku, ene 2000 DM skupaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Pyr0Beast ::

Morm prjatlja dobit, da mi posod digitalca, zdaj je v Trebnjem za 4 dni.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Jackass ::

No predn sploh krkol govorimo o zvočnikih in ojačevalcih. V Lipi majo najbolše ozvočenje v Sloveniji. Tko da, če koga zanima dobro ozvočenje, nej gre tja pogledat un ojačevalc, k je vgrajen v steno, pa tiste zvočnike in nej pol komentira. En zvočnik je velk tolk kt nš praln stroj. Gluh si pa pol še 3 dni!;)
jAcKaSS

jest10 ::

Najboljše ozvočenje?
V kakšnem smislu to misliš najboljše?

P.S. Lani sem bil tam- nič posebnega nimajo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

CaqKa ::

lipa je očitno kraj poznan vesoljni sloveniji al se motim?
spet kaka ljubljanska fora v stilu ljubljana je slovenia?

Jackass ::

Najkvalitetnejše.

Js nisem tak poznavalec, da bi lahko ocenil, kdaj gre res za tisto PRAVO kvaliteto. Vem (iz izkušenj) pa samo to, da od ljubljanskih klubov in diskotek imajo vsekakor daleč najboljše/najkvalitetnejše/najmočnejše ozvočenje.

Drugače sam tega nisem vedel, da imajo najboljše ozvočenje. Potem pa sem govoril z nekim poznavalcem vseh teh klubov (pozna tut lastnika Lipe, od tega zakaj je na vozičku... torej osebno pozna vse skupaj) in mi je rekel, da je v Lipi najboljše ozvočenje. Pa sm reku kul ja, to je pč njegovo mnenje. Pol sm pa govoru še z ljudmi (ne mislim z vrstniki ali prijatelji, temveč poznavalci), ki poznajo FunFactory, ki so ga letos odprli in so ga hvalili v vseh pogledih. pa so rekl med drugim tut, da majo ful dobro ozvočenje. Pa sm jih vprašal, če boljše kot v Lipi? Pa so rekl:"No ja, čaki mal, tako seveda da ni, morš vedt da majo v Lipi daleč najbolše ozvočnje v Sloveniji!"

No in ker sm to pol slišal še od veliko ljudi, nikoli pa ni nihče tega zanikal, sem pač to vzel kot resnico.
jAcKaSS

Pyr0Beast ::

in kje je ta lipa?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

CaqKa ::

jackass: a je tak težko povedat da je lipa v ljubljani;(
tukaj smo še tudi mi štajerci ter še marsikdo drug, ki smo od tako zvane Slovenije(ljubljane) oddaljeni, vseeno pa ne tako high, da nebi vidli 5m pred očmi.
ljubljančani ste res malo čudni (nekateri) mislite da ste bog i batina slovenije če živite v lj.
sicer je to offtopic ampak kaj češ... na komunikaciji bomo morali začet delat slovenci.

kaj je pa najkavlitetnejše ozvočenje pa je težko definirat saj rabi vsaka zvrst muzike svojo vrsto ozvočenja...
tako da v jazz klubu sploh neboš mogo nabijat z techno ozvočenjem...
tak čist mimogrede.. kaj pa je tale lipa? mislim kakšno vrsto muzike vrtijo?

jest10 ::

Vrtijo večinoma komercjalo.
Pri tej zvrsti muzike je hitro vsak zvočnik dovolj dober:D
Nekateri pač enačijo glasnost z kvaliteto.

CaqKa ::

napaka... pri komerciali je dovolj dober vsak zvočnik ki je dovolj glasen da se folk še komaj pogovarja, ter ne popači zvoka...

glinik ::

Jackass in podobni...

V Ljubljani boš srečal dobro "feršterkerijo" samo na enem mestu.V to sem 99% siguren."Zelo dobro" VČASIH igra v trgovini Vklop.Pa še takrat moraš imet srečo da se jim "vsirje" en dober sistem skup spaklat.

V tej Lipi še sicer res nisem bil,ampak dvomim da je tam kaj,zaradi česa bi moje srce bilo hitreje :D

Pri CaqKi špila surround zelo korektno,če gledaš kolk je noter $ vložil.

Lp

Jackass ::

CaqKa: Oprosti, moja napaka! Nisem pogledal teme včeraj, se opravičujem. Pa tut že sprve bi mogu oment. In nisem nič nadut, al karkoli, zame smo vsi Slovenci kul. Ne delam razlik! :|

Tko da sam ne mi zdej z skšnim sovraštvom do ljubljančanov ali obratno vn pridt (kdorkoli), ker se mi zdijo te stvari en tak bullshit!

Jah v Lipi vrtijo DJ Time in 60-90. Ubistvu ni res, da je za to zvrst vsako ozvočenje dobro. To res večina misli, vendar je zmotno. Če basi niso popolnoma čisti, je bolje da jih ni.

To verzijo sem slišal, ko sem kupoval svoj hi-fi. Pa sm slišu kao, da morjo bit za klasiko najkvalitetnejši zvočniki. Za tehno, dance, trance je pa vseeno, sam da buta. Tu se takoj vidi nepoznavanje. Js lohk klasiko poslušam (včasih sem jo) tut na računalniških zvočnikih, ni zahtevna glasba. Ampak npr. techno na zvočnikih, ki škripajo, je neposlušljiv.

Sedaj bo kdo dodal še, da je techno povsod neposlušljiv, ampak ne bi rad načenjal teme o zvrsteh glasbe, ker ponavadi pride do vročekrvnih debat...
jAcKaSS

Trancedeejay ::

Jackass in kaksen je tvoj HI-FI?
Have a nice Day

Matt

Jackass ::

Ah moj hi-fi... tist prej sm se zezu. En Sony-jev stolp v enem kosu. Takrat je bil 110k sit. Tega je zdej že ene 4-5 let nazaj. Ni nč posebnga. Cenovnemu razredu primerno. Sam takrt so ble mene sam oči pa sobo mam itak sam 10m2 velko, tko da že če tega prvijem do konca, skor postla poskakuje!:D

Pa tut ne čutm nobene potrebe po ne vem kako dragem in kvalitetnem stolpu. Zdej sm pred nakupom LCD-ja, pa grafe in ni keša!:(
K bo ta crknu in k bom novga kupvou, bom pa kej bl kvalitetnga kupu!

CaqKa: Kaj js vem, mogoče pa folk pozna. Za Ambasado v Izoli zihr vsi vejo. Pa sm mislu, da mogoče tut to.
jAcKaSS

CaqKa ::

sej je ok.. samo naslednjič prej na take zadeve mislit.. ne poznamo vsi cele slovenije.

perci ::

Naj povem, da Lipa v bistvu ni v Ljubljani ampak v Spodnjih Pirničah - pod Šmarno goro.

Trancedeejay ::

Kar se tice nepoznavanja Lipe:
Ce clovek vsaj malo pozna slovenske klube - res vsaj malo(res da so v stajerskem koncu malo prikrajsani kar se tega tice,prlekija pa sploh,tam skoraj ne vejo kaj klub sploh pomeni).Vsakdo,ki pozna DJ Time naj bi slisal za Lipo......
Je pa res da v Lipi ni klubska scena(bolj komerciala in italjanske scene) tolk na nivoju kot je v Ambasadi.
Lep dan se naprej

Matt
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup 5.1 zvočnikov, če imam zvočno Creative sound blaster 5.1 live!

Oddelek: Kaj kupiti
282436 (1698) Tic
»

5.1 zvocniki

Oddelek: Zvok in slika
233028 (1944) bobby
»

Katere zvočnike

Oddelek: Kaj kupiti
472287 (1584) boštjan
»

5.1 sistem zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
332691 (2001) partysound
»

Genius SW 5.1 Home Theater

Oddelek: Kaj kupiti
71170 (1033) TheD

Več podobnih tem