» »

No wirelles service - pomoč

No wirelles service - pomoč

leil ::

Na desktopu dostopam na net preko brezžičnega vmesnika D-Link dwa 125. Do nedavnega je vse delovalo ok, ko pa sem včeraj inštaliral in brezžično povezal še Epsonov printer, mi je po ponovnem zagonu računalnika izginila možnost povezovanja z brezžičnimi omrežji. V desnem spodnjem kotu namizja je rdeč križec (no connections are available). Ne najde mi nobenih omrežij. Pod device manager ni nobenih anomalij, vse deluje normalno.

Probal sem naslednje:
-odstranil vse, kar je vezano na nov printer
-odstranil brezžični vmesnik D-Link, ga na novo inštaliral in posodobil gonilnike
-reset modema
- windows repair

Po spletu sem zasledil, da sta se mogoče vmesnik in printer stepla za ip naslov in bi mogoče bilo smiselno tiskalniku dodeliti statičnega. Kako? Nimam pojma. Pa tudi vse v zvezi s tiskalnikom sem zbrisal, tako da ne vem, kaj bi še lahko motilo. Primarni cilj mi je dostop do interneta.

Kaj bi lahko še bilo, če ima mogoče kdo kakšno idejo?
Format mi trenutno ne pride v poštev... Hvala

solatko ::

Če ti nobena naprava ne pokaže wi-fi omrežja, je možnost, da je izdihnil routar, oziroma samo wi-fi radio. Si poizkusil, če deluje na UTP priključek, če imaš sploh omrežje do interneta,....?
Morda si pozabil priključit router na modem ali pa se je priključek iztaknil?
Delo krepa človeka

leil ::

Z ruterjem je vse ok, ker imamo kup naprav, ki zaznajo omrežje in se normalno povezujejo. Se mi pa zdi, da so lahko kakšne
nastavitve zbrkljane. Sigurno je nekaj povezano s tistim wireless printerjem. UTP nimam.

solatko ::

Router praviloma nastavi naprave, po vrstnem redu priklopa. Če ste tiskalnik priklopili pred PC-jem, je lahko prišlo do enakih naslovov in sesutja mreže. Se druge naprave normalno povežejo v mrežo?
Delo krepa človeka

leil ::

Ja, telefoni in tablica se povezujejo normalno. Tiskalnik je bil zadnji priklopljen.

leil ::

Pozabil sem napisati, da mi je takrat ob restartu sistema vrglo napako ala "one of your devices has malfunctioned" in sem rabil kar nekaj rebootov, da mi je računalnik prišel v windowse, potem pa je bilo obvestilo "could not reconnect al your network drives". Zatem se zbrisal vse, kar je bilo vezano na novoinštalirani tiskalnik.

Rešeno - Format C: >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leil ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548439 (630) Lonsarg
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981615 (13376) brez-imenko
»

Switch

Oddelek: Omrežja in internet
345089 (4180) SeMiNeSanja
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543311 (18851) imallears
»

? printanje in wireless povezava

Oddelek: Omrežja in internet
263249 (2874) Mati

Več podobnih tem