» »

Mehkožilni UTP kabel

Mehkožilni UTP kabel

W6fxBzMDqg ::

Imam mehkožilni UTP kabel, navadne utp vtikače in TEM vtičnice. Problem je, da so tako vtikači kot vtičnice za trdi kabel in je celotni sistem dokaj nezanesljiv.
Raje bi zamenjal vtičnice in vtikače, kot pa kabel.

Ali obstajajo kakšne praktične ali komercialne rešitve za moj problem? Gledal sem TEM katalog pa nič ne najdem, google tudi ne najde nič uporabnega....

Rok22 ::

Huh...ce imas možnost menjaj kabel. Kako to da si po cevi vlekel mehki kabel? Tega se res ne dela.

steev ::

Koliko maš teh kablov po kanalih? Kupi trdožilni, zalepi na starega in vleci.
:|

AndrejO ::

W6fxBzMDqg je izjavil:

Imam mehkožilni UTP kabel, navadne utp vtikače in TEM vtičnice. Problem je, da so tako vtikači kot vtičnice za trdi kabel in je celotni sistem dokaj nezanesljiv.
Raje bi zamenjal vtičnice in vtikače, kot pa kabel.

Ali obstajajo kakšne praktične ali komercialne rešitve za moj problem? Gledal sem TEM katalog pa nič ne najdem, google tudi ne najde nič uporabnega....

Simpa.

Če imaš njihov Modul sistem, potem potrebuješ samo dve (morda pa samo eno) stvari:
- Nosilno ploščico ustrezne barve za keystone konektroje.
- Keystone konektorje, ki so primerni za pleteno (mehko) žilo.

Povezava do ene štacune, da bo jasno kaj iščeš kot ploščico: http://www.elektrotrgovina.si/tipke-in-...

Conrad pa ima neke poceni CAT6A konektorje, ki bi morda preživeli tudi pletene kable: https://www.conrad.si/RJ45-vgradni-modu...

Ker je KeyStone™ kar standardna zadeva (čeprav ni ravno "standard"), imaš na izbiro žnj proizvajalcev in boš zagotovo našel nekaj ustreznega. Program TEM pa tudi najdeš v več kot samo eni trgovini. Če želiš stvar fizično videti pred nakupom bi jih moral najti v kakšni bližnji trgovini Elektronabave.

Jupito ::

Če prav zaumem, to rabiš za vtičnice na zidu? Imaš dovolj prostora za f-f sklopko in in čeveljček? https://www.ebay.co.uk/itm/50pcs-Female...

Če te sekira zanesljivost spoja v modulu (oz če je ta ali oni modul res primeren za ta kabel), daš pač čeveljček na kabel in v sklopko. Ni tako dobro, kot če bi naredil pravino že v štartu, ampak če nimaš zelo dolgih kablov in v ohišju ni potem vse napeto in zgužvano, bo funkcioniralo.

Ironija, kako sem pred kakim desetletjem klicaril po slo štarcunah in iskal mehek kabel, da bi naredil custom snop povezovalnih kablov za domačo omarico, pa so se mi vsi smejali ali pa niso vedeli o čem govorim. A zdaj jih pa v zid dajete? :))
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jupito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet po hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6813185 (7975) XS!D3
»

Kateri UTP kabel?

Oddelek: Omrežja in internet
3613974 (4149) Lonsarg
»

UTP poleg koaksialne antene

Oddelek: Omrežja in internet
293806 (3472) Pyr0Beast
»

15m dolg mrežni kabel - ne dela

Oddelek: Omrežja in internet
279350 (8648) racunalnicar
»

Kako kvalitetno naštukati telefonsko parico ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
509510 (8028) Vanich

Več podobnih tem