» »

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

«
1
2 3 4

AlecRyben ::

Sem nov narocnik SiOL ovega ADSL paketa (in ja, se vedno sem moral kupit tudi jeb@ni ISDN) in sem preseneceno ugotovil da so posodobili hardware ki ga dobis zraven. Namrec, dobi se zelo zmogljiv gateway SAGEM F@st™3344 (http://www.sagem.com/index.php?id=192&L... ki ima v bistvu vgrajen firewall, router, NAT/PAT in precej drugih funkcij, ampak zal SIOL-ovci napravo "oklestijo" in jo nastimajo v "bridge mode" pa pol moras uporabljati PPPoE in dostopat do neta kot z navadnim modemom.
Zato bi prosil koga ki pozna default root password za administracijo tega SAGEM-a da mi pomaga vklopit firewall in router moznost.
Zal stari default root:1234 od drugih Sagem routerjev ne prime... :(
"Constipated people don't give a shit."

Ibex ::

Bi malo počakal pa ti ne bi bilo potrebno vzeti isdn.

Glicerin ::

lahko poiskusiš:
user:admin
pass:admin

AlecRyben ::

Ze probal, ampak ne dela.
"Constipated people don't give a shit."

steev ::

In kaj je to novega da je router in ima ugrajen firewall.
:|

AlecRyben ::

Novo je predvsem to da ga dobis zraven zastonj ko se prikljucis. ;)
"Constipated people don't give a shit."

Tavher ::

Je morda kdo že ugotovil geslo?

SaXsIm ::

zgleda da se bo s temi gatewayi zgodil podobno kot z callistoti... Počakaj še nekaj časa, sigurno bodo passwordi prišli na plano. Zelo verjetno je namreč, da so bodisi na SiOlu zakodirali naprave, ali pa so ob naročilu gatewayev to delo naložili proizvajalcu. sam potrpežljivi bodte :D aja, pa poglej kej na mobisuxu, tam so mel najprej postopek za odkodiranje callistotov objavljen.
SaXsIm

Jebiveter ::

AlecRyben: Ne, tudi to ni novo :P
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zurbum ::

Ma jaz sem zraven dobil navodila, ker piše da je username in password user

Jaz bolj kot ne ne morem dostopati do njega preko http-ja

Samson ::

user:user je sam za wireless, ki ga seveda ni zravn. Naceloma je to prevelika, neugledna skatla, katero siol povelicuje in reklamira kot router, brezzicni usmerjevalnik in nevem kaj se, v resnici pa dobis ven navaden hub, ki pa verjetno niti tko ne dela, ker to je siol pac. Isto kot da ti prodajalec proda super duper avto s nevem kako hudo klimo, potem pa knove zanjo pobere ven in rece: to je zarad vase varnosti, da se neb prehladili...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Ibex ::

Samson dober primer. :D

Ibex ::

Sam na siolovi strani pa tako piše:

Trenutno komunikacijska naprava ne omogoča funkcije usmerjevalnika in znotraj lokalnega omrežja deluje kot stikalo. Nadaljnji razvoj naprave pa bo omogočal tudi funkcijo usmerjevalnika.

Novo opremo boste lahko deloma nastavili tudi sami, pri tem pa vam bodo v pomoč navodila za uporabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

pingec ::

Kolk pa stane ta stvar pri nas?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Ibex ::

Tam nekje 40.000 SIT

Dredd ::

Ker sem menjal paket, so mi seveda zamenjali stari Iskrin modem SI2000 za Sagem gateway F@st 3344.
Za uporabo le-tega kot Acces point za WiFi je seveda potrebno vstaviti v gateway PCMCIA kartico.
Siol prodala Sagemovo za 7.950,00 SIT, ki naj bi preverjeno delovala. Sam sem imel doma kartico od JAHT-a z istim protokolom 802.11g.
Modem oz. gateway mi jo sploh ni zaznal, tako da jo preko nastavitvenih menijev Sagema sploh nisem mogel aktivirati in nastaviti. Niti led dioda za indikacijo WiFi-ja ni zagorela. Kartica drugače deluje v prenosnoku BP. Ali j problem v flashu zapisani podpori, ki nima zapisa za JAHT oz. čip na katerem je zasnovana; če je imel kdo podobne težave me zanima, da vem ali naročit Siolovo PCMCIA, ki bo potem delovala, ali pa je kaka okvara na modemu in bom po popravilu lahko brez problema uporabil JAHT kartico, ki jo že imam. Hvala.
Dredd

Brane2 ::

Ne delajo vse kartice v Acces Point načinu ("master"). Mnoge imajo celo težave tudi z Ad-hoc načinom...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dredd ::

OK, s Sagemovo kartico mi sedaj zadeva deluje. Nastavil sem security (WPA) in laptop s Centrino platformo mi lepo najde Wireless in surfa (pppoE seveda laufa).
Problem se pojavi pri DL podatkov s spleta (npr. s siolovih strani) ko se recimo prenese 5 MB in potem tam stoji v nedogled; signal je full in zelo majhna razdalja. Kdo podobne izkušnje?
Dredd

Ibex ::

Takole dobil odgovor od siola zakaj ne dela router na sagemu. Jeseni bojo nadgradili frimware za sagema da bo možno priklopiti fax. Potem pa bojo še enkrat nadgradili frimware za routing.

Dredd ::

Hm, prebrskal sem že marsikaj a še vedno nisem našel pravega odgovora. Tudi na open povezavi brez mac filtra in securityja se pri prenosu zadeva ustavi (glej dva posta zgoraj).
Čudno mi je tudi da včasih ko najde wireless (non-secure) napiše da ni konektan, Pppoe Siol pa gre čez.
Ko aktiviraš wireless preko 192.168.2.1 in ga nastaviš je očitno zadaj DHCP (ki seveda polega ostalih nastavitev ala firewall ni nastavčjiva) ki dodeli IP mrežni karti PCja na utpju in wlanu laptopa (Intel centr. v mojem primeru).

Še vedno pa mi ni jasno kljub temu da sem vse te vodiče prebral. Kako naj naredim network kjer je en PC na utp-ju direktno na Siolov Sagem (porti sagema naj bi delovali med seboj kot switch) drugi pa na WLANU. Ali je nujno laufati ICS, če ima ADSL 4x hkratne pppoe dostope, da se PCja vidita med sabo, da so stvari lahko sharane, printer uporaben za oba itd.
Na pol mi je tudi jasno kaj pomeni da komunikacijski prehod deluje kot bridge (most) dokler ni firmwarea za routanje.

Veliko opravičilo vsem ki pač veste da to že ničkolikokrat nekje piše, a res sem se malo izgubil in bom hvaležen vsakemu odgovoru.

Hvala in lp,
Dredd

kreker ::

gesli:
user
user

harvey ::

Samo vprašal bi, če kddo ve, zakaj je po novem potrebno pri registraciji novih ADSL paketov vpisati tudi MAC addresso (strojni naslov) Sagema (gatewaya)?

Ibex ::

Zaradi tega ker se bojo frimware nadgrajeval zdaj jeseni ga bojo nadgradil za faks potem pa še za router

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ibex ()

Brane2 ::

Baje da bo ADSL2 delal na istem Sagemu in ga ne bo treba menjat. Hitrosti bodo pa tudi zanimive. Kewl... :)
On the journey of life, I chose the psycho path.

Dredd ::

In zato, ker očitno postopek od njih zahteva poznavanje mac-a, ko želiš vklapljati storitve kot sta telefonija in TV - kao za to lokacjo in mac adreso. Ker če ti npr. zamenjaš modem za recimo staro Iskro, ker ti sagem ni všeč imaš pa itak samo internet in jih pokličeš za vklop SiOL TVja, pogledajo in vidijo da je sporočena druga adresa kot jo ima tvoj 'novi' modem in ti ne vklopijo - v primeru Iskre itak ne morejo ker je samo tak modem premalo za TV. Z pravo mac adreso jim pa zadovoljiš potrebo po Sagemu in ti mojster dostavi le set-top-box.
Dredd

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dredd ()

OmegaBlue ::

Nora teorija.. Zakaj pa imam potem jaz lepega Iskratelovega copperjet-a in siol tv?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Dredd ::

V stvari sem prav mislil a malo narobe zapisal...če hočeš menjat na enega od triple play paketov (npr trio), oni zahtevjo od tebe Sagema, ki ga lahko preverijo po macu. Predvidevam da imaš Siol TV kot dodatno storitev in ne v trio paketu (se pravi iskro, switch in set-top-box).
Dredd

pingec ::

A potem sta username pa pass user? Ker če ja, bom šrobal nekako dobit sagema :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Dredd ::

User\User je pravilno, a to ti piše na papirju ki ga dobiš od siola zraven Sagema, ker to ni root log-in. Dostopaš lahko samo do nastavitev za Wi-fi. ki itak ne dela dobro in pa do Quick statusa, kjer vidiš stanje sinhronizacije, Wan-a, Lan-a, USB priključka, VoIP ja.

Gledaš lahko, spreminjaš pa ne.
Dredd

pingec ::

A mislite, da siolovi serviserji k to instalirajo poznajo passe, ker pol se z njimi zmenim :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Ibex ::

Mal počakte, da zadeve nadgradijo.

Dredd ::

Poglejte si Tule ko navodila razlagajo nastavitve za Wi-Fi (proti koncu pdf-ja) - print-screen kakšnega log-ina so prilimali v navodila.;((
Se je že našel kdo, ki bi dalj časa držal tipko RST?

Lp,
Dredd

Ibex ::

Ja jaz sem jo sagem se resetira to je pa tudi vse. Nič se ne zbriše.

kreker ::

dobro mene zanima, če ima kdo priklopljen satelitski sprejemnik dreambox 7000S preko tega sagema in kako se potem vpišejo Communication setup na dreamu, da gre v omrežje oz. v internet povezavo? Oz. je potrebna kaka dodatna nastavitev v računalniku?
Prej sem dostopal preko klicne povezave in sem imel dream prikopljen na Lan ter je zadeva delovala. sadaj pa nič več.

kreker ::

vprašal sem siol:Pozdrav
> >
> > Ali je možna medsebojna komunikacija med posameznimi
> > računalniki(3) povezani na komunikator Sagem ali pa rabim kako
> > posebno dodatno opremo (ruter ali usmernik)? Ali pa je
> komunikator
> > le mišljen kot dostop posameznih računalnikov do adsl? Obstaja
> > skica za povezavo več računalnikov na adsl oz. v mojem primeru?
> >
> > LP

siol odgovor:
Računalniki se med seboj lahko vidijo, vendar je to potrebno
> nastaviti
> > z vzpostavitvijo lokalnega omreža, to je nastavitev vaših
> mrežnih kartic.

SPET VPRAŠAM SIOL:
za povezavo računalnika z komunikatorjem je uporabljen original
> -crossover lan kabel; ali tudi drugo napravo(digitalni satelitski
> sprejemnik Dreambox 7000 S z Lan) povežem z enakim kablom ali pa se
> uporablja lan kabel z navadno vezavo?

Odgovor SIOL
Veseli nas, da ste se z vašim vprašanjem obrnili na nas.
>
> Žal vam pri tem vrašanju ne morem pomagati, kajti satelitski receiver
> ni naša oprema, zato za njo ne nudimo tehnične pomoči.

Spet vprašam siol malo po ovinku:
1. ha, dobro reciva drugače,... če je na drugi Lan priključek na
komunikatorju priključen račnalnik ) na prvem je itak tale Comp. s
katerim racno funkcionira povezava) ali za ta drugi računalnik uporabim
Crossover cabel ali normal, da bo lahko prvi PC komuniciral z Drugim PC
in tudi z ADSL povezavo - obenem pa bo imel tudi drugi PC dostop do
interneta.

ALI pa mogoče zaenkrat deluje tale sagem le kot ADSL modem in ne obenem
tudi kot switch oz. ruter in bi zato rabil dodaten sviitc ou. ruter, da
bi potekala komunikacija med več računalniki in obenem tudi z ADSL.

2. Ko dostopim do servisnega okna nv komunikatorju ni možno nastavit
ničesar drugega kot le za Wan omrežje - kako to?

3. Če odklopim tudi prvi PCs katerim sem vpostavil povezavo in se
prijavil v omrežje ADSL - tako da ni priklopljen nobeden pc ALI OSTANE
POVEZAVA ADSL DO KOMUNIKATORJA ali pa se PREKINE?


ja poglej kaj sem dobil od siola:
Spoštovani,

1. Po mojih informacijah deluje tako navaden kot crosssover kabel za povezavo med modemom in računalnikom. Da bi se računalnika med sabo videla, pa boste morali vzpostaviti lokalno omrežje. Modem deluje kot switch, preko njega lahko na internet povežete do 4 računalnike.

2. Vse nastavitve, ki so namenjene uporabniku, so nastavitve za Wireless LAN. Ravno zaradi tega razloga lahko dostopate le do teh nastavitev.

3. Ker deluje modem kot switch je potrebno za dostop do interneta vedno vzpostaviti povezavo. Če računalnik odklopite, se povezava prekine.

Lep pozdrav,

DOBRO SEDAJ ME PA ZANIMA KAKO ZADEVO NAŠTIMAT, KER TI PRI SIOLU PODROBNO NE OBRAZLOŽIJO, DA BI BIL VSK SVOJ MOJSTER - POTREM PA ONI NEBI MOGLI ZARAČUNAT KAKIH 15.000 Evil or Very Mad

Samson ::

Nikakor, ker siol in telekom skrivajo te zadeve kot kaca noge. Ces ce nekomu to omogocijo, potem bo vsak prckal in posledicno bojo zadeve romale na servis. Mene tudi moti da nemorem obesit gor nich...toda nasel sem alternativo, tko da sagem pociva trenutno tko kot je prisel - v skatli, dokler se abnormalni siol ne spomni predelat zadevo.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Dredd ::

Sagem F@st 3344: Switch je prenobel beseda za to napravo ki skuša biti nekaj več kot modem. Da bi priklopil 4 PCje nanj in bi se vsi videli med sabo je utopija, ker je na dveh fizičnih portih forsan dhcp različnih mask kakor se spomnim ko sem probaval. Dva mi je uspelo dat v Lan, mislim da na priključkih 2, ki sta kao namenjena aminotom ali IP teleonom, nisem čisto prepričan. Bistvo pa je, da dokler se zadev ne da nastaviti se nikakor ne da dati v Lan mašin na utpju in na zraku. Itak pa je Wi-Fi preko PCMCIA, vstavljene v modem crap.
V glavnem vsaj človek ki je delal navodila za modri Adsl, bi lahko malo pomislil in dal sliko gor ko ni bil v Sagema logiran kot administrator. Recmo da jim je procent odpuščenega, ker ne znajo lagati >:D
Dredd

Zurbum ::

Mogoče kdo ve, zakaj ne morem dostopati do routerja.
Če grem po navodilih na http://192.168.2.1 mi ga enostavno ne odpre, nimam pa nobenega FW...

Dredd ::

Interface od Sagema je dostopen preho ETH 1 priključka na krajši stranici modema. Se pravi če gledaš na modem tako, da lahko prebereš napis SiOL - na levi strani.
Dredd

pia2001slo ::

Imam en problem, ki je verjetno povezan z omenjenim komunikacijskim prehodom...Ob dolvleki (npr. z Bitcomet) mi prehod oz. intenret povezava "zmrzne" skoraj vsako uro ali dve in je potreben reset prehoda ali pa izklop iz el.omrežja in potem spet nekaj časa deluje..

kaj bi lahko bil problem ?

hvala za nasvete
Jolly

Dredd ::

Pri te sagemih je tako: tisto kar bi morali početi zgleda še dolgo ne bodo, tisto kar pa počnejo, pa so primerki, ki so zgleda res škart. Reklamacija, menjava takoj na Cigaletovi!!! Garancije imaš 2 leti.
Dredd

falotXP ::

Kato to, da ne morem priti do nastavitev tega SAGEM-ovega modema prek http://192.168.2.1, čeprav imam LAN kabel v modem vključen na levi strani ETH1 poleg WiFI? Potrebujem za dostop do teh nastavitev WiFi oz. PCMCIA kartico ali pa to mora delovati brez kartice??

Border ::

Kolega bi rad nabavu ta modri ADSL, rad bi imel brezicno povezavo s prenosnikom. Kaj mora zdej on kupiti? Dve Wifi PCMCIA kartici? Ena bo sla v Sagem modem in druga v prenosnika? Se kaj druga potrebuje?

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Prvič: ne piši vsega v bold.
Drugič: Za sagema rabiš sagemovo PCMCIA kartico druge ne delujejo pa še ta deluje bolj bogo. Dobiš jo pri siolu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Border ::

Ce prav razumem. V ADSL Sagem modem moram dati Sagem PCMCIA WiFi kartico, v prenosnika pa katero koli PCMCIA WiFi kartico?

p.s.: A obstaja vec razlicnih PCMCIA kartic, da D-LINKova (za 9.000 SIT) neb delala v Sagovem adsl modemu?

OmegaBlue ::

V sagemovem dsl "modemu" deluje SAMO sagemova kartica, ki jo dobiš pri siolu in še ta deluje bolj bogo, se ti bolj splača kak drugi wireless AP ki vsaj solidno deluje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Border ::

Dobro... router ce kupi... Linksys 54G me pride 21.500 SIT... plus kartica za PCMCIA za prenosnika 9000 SIT... je to ... 30.500 SIT... ce bi pa kupil 2x PCMCIA pa je to sam 18.000 SIT....

Uglavnem v SAGEM modem gre samo SAGEM PCMCIA kartica.

kreker ::

v sagemu gre tudi belkinova kartica; 100% delije sagem tudi v ruter načinu samo ima telekom zaklenjen - >:D neviden tale menu, ker ne more vsak notri šarat in tudi nalagat sowtware;ga bodo pa predelali "v kratkem????" |O tako bo takrat možna tudi uporaba ruterja in print serverja prek USB:D

Supervisor ::

Še ena stvar je zanimiva pri tehle Sagemih.. Modri paket vsebuje Sagem 3344 , ki po uradnih podatkih proizvajalca podpira ISDN linije, ne pa POTS - proizvajalec za analogne priporoča Sagem F@st 3304 : http://www.sagem.com/fileadmin/pdf/prod...
Sprašujem se, če ni morda tule vzrok za baje pogoste okvare novih aparatur... (Danes v delu - infoteh str.16)

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

"Danes v delu - infoteh str.16"

A misliš na ta članek, ki govori o zapletih pri nakupu in delovanju modrega paketa adsl?!?

Delo: Ali Siol zavaja kupce modrega paketa adsl

Kupci Siolovih »naredi-si-sam« modrih paketov adsl so nas opozorili, da hkrati s paketom niso mogli prevzeti tudi, na spletni ponudbi in v pogodbi navedenih Sagemovih kartic za brezžično povezovanje (wi-fi). Razlog naj bi bil v Siolovem sistemu pošiljanja kartic šele po tem, ko ima uporabnik že ustvarjeno uporabniško ime. Ker nekateri kupci niso želeli čakati na »priklop« so v povsem standardiziranem vmesniku (pcmcia) uporabili kartice wi-fi drugih izdelovalcev. Te pa niso delovale, saj ima Sagemov komunikacijski usmerjevalnik (gateway) – tako trdijo pri Siolu – nameščene gonilnike le za njihove kartice. So bili torej uporabniki, ki so ostali brez kartic – te so kljub drugačnim prvotnim trditvam Siola menda pošle pretekli četrtek – zavedeni?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sagem fast 3344 in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
196382 (3716) tilenn
»

Povezava z internetom!

Oddelek: Omrežja in internet
173267 (3087) amigo_no1
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132525 (2318) amigo_no1
»

Kateri modem od Siolove ponudbe za ADSL izbrati?

Oddelek: Omrežja in internet
101605 (1346) Bakunin
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72491 (2399) atomc

Več podobnih tem