» »

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344

1 2 3
4
»

Narcos Satanicos ::

če sagem dela kot router potem niso forwardani
SPORT THE WAR, WAR SUPPORT

TylerDurden ::

no in potem jih jaz ročno forwardam ampak zadeva še vedno ne dela.
Let\'s make some soap ...

Sandoval ::

Enak problem sem imela sam.
Nato potek reševanja: kličeem siol - 10 minut čakanja - lepo operater(bil kar ql) ...
povem probleme, pa povem, da imam nekam sfu*an vmesnik(nekaterih opcij ni bilo, pol jih ni delovalo)
da updejtat firmware ...
čez 1 urco spet lepo pokličem - drugi operater - tudi še kar ql
lepo poskusi še on forwardat porte ... poskusu in ne deal
proba še v firewallu in spet ni delovalo

edina učinkovita rešitev je, da deluje sagem kot modem in za njim namestiš router
jaz sem tako storil in sedaj celo deluje =)
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

damjanster ::

Tudi sam imam opravka z dotičnim router/modem/karkoli že je. Sem naročen na siol-duo, kar pomeni, da imam nanj vezan tudi telefon. Čisto informativno lahko povem, da mi wireless dela bp z uporabo Belkin PCMCIA kartice -čisto iz radovednosti sem zadevo priključil in je takoj delala - še sreča da je drugje ne potrebujem več.
Imam pa čisto drugačne izkušnje od večine, saj mi povezavo na internet dela linux box, ki je potem hkrati še dhcp, nat, firewall, dns in ostalo. Zadeva mi dela dokaj stabilno (glede na razdaljo od centrale, ki šteje 5-6km). Tudi ko se grem igrat z bittorrent-i mi ne zabije povezave (morda zarad firewall-a, ki ni med bolj prepustnimi).

Imam pa zato naslednje vprašanje - je morda kdo uspel nadomestit ta router/gateway z linux-om in postavil delujoč internet/telefonski gateway?

denisceh ::

Pozdrav!
Zanima me ali je mogoče Sagem f@st 3344 skupaj s pcmcia kartico povezati s Sinope568, ki deluje kot router (imam 2 računalnika prvi je žično na sinope drugi brezžično na sinope), brezžično tako da bi lahko na Sagem priklopil IP tiskalnik.
Če še 1x razložim konfiguracijo: PC (žično do) Sinope kot router (bezžično do) Sagem samostojno brez računalnika (žično do) tiskalnika.
Prosim, če mi odgovori kdo od osebja oz. kdo, ki je zadevo usposobil oz. ve 100% da se ne da.
Zdi se mi, da je problem v temu, da se Sagem na da nastaviti, tako, da dobi IP od Sinope-a ali se motim.



Hvala

imallears ::

Js sm biu tud na siolu svoj cajt pa mi je tale sagem še doma ostal, pa me zanima če se zna tale zadevšna povezat prek ppoe na eth portu al hoče na vsak način prek adsl oz. telefonske linije? Sm že neki probavu pa nism nekam deleč pršu. Sam vrjetn se ne da, ker nima nikjer WAN vtičnice ane? al mislte da bi se dal kej shekat une 4 porte k jih ma navadne eth?

Rabu bi pa zato ker mam en internet (en Wireless Metaling d.o.o. al kaj je ze) zdej k ne podpira 2 naenkrat aktivnih ppoe tko k adsl ampak sam 1ga in ne morm z 2 računalniki naenkrat na internet! Dela pa sagem normalno kot kajpavemkaj, nek razdelilc :D
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sagem fast 3344 in domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
196382 (3716) tilenn
»

Povezava z internetom!

Oddelek: Omrežja in internet
173269 (3089) amigo_no1
»

Wifi in varnost

Oddelek: Omrežja in internet
132525 (2318) amigo_no1
»

Kateri modem od Siolove ponudbe za ADSL izbrati?

Oddelek: Omrežja in internet
101605 (1346) Bakunin
»

help pri povezavi interneta 3 pc na siol sagem 3344

Oddelek: Omrežja in internet
72492 (2400) atomc

Več podobnih tem