» »

? printanje in wireless povezava

? printanje in wireless povezava

ptg ::

Pozdravljeni ,

prosim za mnenje ozz. nasvet:
Z Linksys WRT54GL sem povezal namizni PC ( ta je po kablu povezan z LJ. kablom in
potem imam brezžično povezavo z dvema noebookoma. Dela perfektno z original
firmwerom.
Vprašanje: želim iz notebooka po brezžični povezavi printati na printer, ki je povezan
z namiznim PC. Ali je to mogoče ?

Hvala v naprej,

LP

Ptg

Ice-Heki ::

Jap, ni problema.

Narediš takole:
Na namizni računalnik priklopiš printar (preko USB, LPT ...) in ga daš v skupno rabo.
Potem pa na laptopu greš v control panel in namestiš omrežni (network) tiskalnik (če ti ga ne najde sam pod pot vpiši \\ime_namiznega_računalnika\Ime_printerja) in ga dodaš - ponudi ti, da namesti gonilnike od namiznega, daš OK in zadeva dela).
Edin problem je, da če hočeš printat, mora bit namizna škatla priklopljena!

Če kej ni jasno pa povej ...

ptg ::

Živjo.

Včeraj sem namestil mrežo, ki mi jo notebook zazna ok.
Ne prepozna pa printerja. Ko dodajam na notebooku printer pride do okna
Browse for printer.
Shared printers zazna ok mrežo. Printer pa kot izgleda ne vtipkam pravilno.
Vse mogoče variante sem vtipkaval pa vedno pravi, da je ime napačno.
Ime printerja je: hp deskjet 5100 series
Vezaji, razmiki, vse sem poizkusil.
A mi poveš, kako točno je to potrebno zapisat, mogoče je to vzrok.
Ime omrežja je HOME
Opis namiznega računalnika, ki je po USB povezan s printerjem je PC.

Hvala za pomoč,

Ptg

SaXsIm ::

ko dodaš printer v skupno rabo mu določiš ime...
SaXsIm

Ice-Heki ::

Čer :)

I) Kakšno ime tiskalnika :D A se ga da skrajšat? No, sicer to pomoje ne more bit problem, sam moji so vsi trimestni (e232, 51s ...)

II) Pomoje bi blo prav, če bi napisal takole \\HOME\HP Deskjet 5100 series (vsaj tako se meni poveže -> \\SAFARI\E232, dela bp)
Pa treba je met vse te črke prav (no, nisem prepričan). Dej probi, če je kaj drugače, če tiskalnik preimenuješ na npr. HP (brez ostalega).
A mreža dela bp? Prenos podatkov ...?

ptg ::

Tiskalnik sem preimenoval v hp.
Nič .
Povezava notebooka je brezžična : wrt54gl
Z original firmw. dela odlično.

Kot pa izgleda, sem zamočil s tem, da sem preveč šaril z omrežji.
Na namiznem PC, ki je žično povezan z routerjem, se mi pojavila ikona v startni vrstici, ki kaže Local area conection 100 mb/s.
Na notbooku pa je Lokal area con. z rdečim križcem (nedejavna), povezuje se z Wireless network conn.

Cela štala.

Ice-Heki ::

To, da imaš na HOME računalniku Local area conn.... povezan, na notebooku pa ne je čist ok, ker notebook se ti itak povezuje prek WiFija do routerja ...

Edina stvar, ki mi sedajle pade na pamet je to, da moraš narediti nekaj na routerju ...
Na žalost nimam tega modela, tako da ti kaj več ne morem pomagat

V najslabšem primeru naredi na notebook-u eno shared mapo in shranjuj vanjo dokumente, pa jih potem na HOME odpri in sprintaj

ptg ::

Dobro jutro ti želim,

Shared mapo ( notebookovo ) mi je naredil omrežni čarovnik, je ok. Zazna mi jo namizni in lahko prenašam datoteke. Prav tako mi jo zazna notebook in sem po tej mapi povezan v obe smeri.
FINO FAJN

Kot izgleda sem res nekaj zamočil, ko sem postavljal mrežo pa čeprav me je čarovnik vodil step by step, ker ne morem namestiti printerja. TO JE ŠE EDINI PROBLJEM.
Firmwer od Linksys routerja je preprost. Nisem zasledil, da bi tam lahko nastavil kaj, kar bi mi rešilo situacijo.
A mogoče veš, kako se pobrišejo vse mreže. Z običajnimi delete / izbriši variantami ne gre.
Sedaj sem namreč prebrskal vse kar je napisanega o omrežjih, menim, da če bi vse izbrisal in postavil na novo, da bi to delovalo. Mea culpa.

Hvala ti za potrpežljivost.

LP

Ptg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ptg ()

Ice-Heki ::

Čaw ...

Omrežje je bz brisat ... ker če ti dela je OK.

Mogoče še ena ideja: Si mogoče pozabil dati tiskalnik v skupno rabo? Greš v control panel -> Printers and faks -> desni klik na izbran HP tiskalnik -> Skupna raba /shared/ -> in povej kaj ti piše (če sploh kaj) pod Ime omrežnega sredstva

ptg ::

Hojla,

seveda sem dal v skupno rabo in tudi preimenoval v hp.
Preimenoval v Printers in tudi v Skupni rabi.
Sedaj je tako, da se lahko povezujem v shared datotekah, dela ok.
V bistvu je vse uporabno in ok, me pa jezi, ker ne morem najti razloga, zakaj
notebook ne najde printerja po wireless Linksysu.
Gre že za princip, da me en gejts ne bo driblou...
Saj razumeš, ne ?

Lp

Ptg

Ice-Heki ::

Em ... Ja razumem ... Sej, men se je podobno dogajal z enmu Belkin routerjem - en računalnik se je lohka povezov WifI gor, drug pa ne ...

Lej še tole probi:
na HOME računalniku napiš v start -> run \\HOME in povej če med ikoncami vidiš kje tvoj printer (HP)

isto nared še na laptopu -> napiš \\Home pa povej, če vidš kšn printer
Ker mi je res čudno vse skupaj :S

Kako se izbriše mrežo? Sklopi se vse naprave, odstrani vse kable, pobriše vse IP statične naslove, resetira router in zbriše vse bljižnice do Shared folderjev drugih računalnikov

ptg ::

Hec, namizni računalnik mi odpre okno z ikonami, kjer je tudi hp (printer).
Je v skupni rabi,... vse ok.
Notebook pa ne zazna tega računalnika ampak povezuje se pa brezžično.

Hvala za navodila, če bo še naprej PC nezaznaven, bom res resetiral mrežo.

LP,

Ptg

ptg ::

Povej mi še, kje vse so statični IP naslovi, če se bom spravil brisat pa , da ne bom kakšnega spregledal.

Jst ::

Jaz sem tiskalnik priklopil na (Access Point) Asus wl500g, kjer se prav lepo počuti.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Ice-Heki ::

No, sedaj pa vem, v čem je težava ...

Tvoji računalniki sploh niso v mreži, samo delijo si dostop do spleta :P (ti je uspelo že kdaj prenesti kakšen fajl z notebooka na HOME računalnik in obratno?)

Tako, da predlagam, da ne greš brisat mreže, ampak zaženeš čarovnika za kreiranje omrežja.
Start -> Control panel -> network conn. -> Ustvari omrežje domače oz. za manjša podjetja (druga alineja levo zgoraj)

odpre se novo okno, kjer klikneš next, next, prezreš prekinjeno opremo, druga alineja, še par next next next klikov in to je to.
Restart računalnika.

Potem bi blo pa zelo fino, če naštimaš vsakmu računalniku statični IP (no, lohka tud pustiš de DCHP strežnik od Linksys-a to nardi ... - če laptopa priklaplaš še kje na net ... npr. v službi, pol mu ne dodelit statičnega naslova).

Kje nastaviš / spreminjaš IPje:
Desni klik - Lastnosti na Network conn.
In pol maš Internet protokol - TCP/IP in daš lastnosti pa sta opciji:
- uporabi samodejno konfiguracijo
- uporabi ta IP naslov
(neki v tem smislu)
in pol lahko daš uporabi ta IP naslov pa vpišeš notr IP naslov (predvidevam, da maš linksysa konfiguriranga po defaultu -> 192.168.1.10 nej bo npr. Laptop, 192.168.1.20 nej bo HOME), maska je 255.255.255.0, privzeti prehod pa IP tvojga routerja (navadno 192.168.1.1).

ČE teh podatkov ne veš, ti jih pove tud konzola (start -> run -> cmd enter ) napišeš ipconfig enter in ti vrže vn :
IP naslov (ki se pomoje pr teb vedno spreminja), masko (skoz ista), prehod (skoz isti - router IP)

Čist tko za foro probej, preden greš dela omrežje, napisat na HOME in laptopu ipconfig pa pol na HOME računalniku napiš
ping IP NASLOV LAPTOPA pa more na konc pisat izgubljenih 0
isto probi še za
ping IP naslov routerja

Pa sporoči podatke ...

ptg ::

Hojla,

Kot sem napisal zgoraj:

Shared mapo ( notebookovo ) mi je naredil omrežni čarovnik, je ok. Zazna mi jo namizni in lahko prenašam datoteke. Prav tako mi jo zazna notebook in sem po tej mapi povezan v obe smeri.

Menim, da imam mrežo, ki pa mi jo z ukazom : Oglejte si računalnike delovne skupine ,
noče prikazati ampak napiše: MSHOME ( tako je poimenovna mreža ) ni na voljo,
in naj se obrnem na skrbnika. Zakaj le, saj sem jaz edini admin zata PC.
Čarovnika za kreiranje mreže se zagnal večkrat in je to OK.
Ko iščem (PING) z namiznim, mi napiše izgubljenih 0, note book pa 4, se pravi, da ga ne najde,
to torej potrjuje, da sem nekaj zaštrikal z mrežo.

Ampak, problemi so zato, da se jih reši, kajne, amigo ?

Ptg

pablic ::

Kateri OS?

Jaz sem imel podoben problem:
PC1, uporabnik1, printer, vista
PC2, uporabnik1, xp

Nisem mogel dostopati do printerja, ker sta bila na PC-jih uporabnika z enakim imenom, zamenjal sem ime uporabnika na enem PC-ju in stvar je bila rešena.

Podoben problem sem imel z dostopom do datoteko, kjer me je pri dostopu datotek shranjenih na PC1 iz PC2 vedno spraševal za uporabniško ime in geslo. Po zamenjavi imena uporabnika je problem izginil.

Seveda morata računalnika imeti enako ime mreže (workgroup).

Ice-Heki ::

MSHOME ni na voljo, obrnite se na skrbnika ...

Eh, M$ in njegov uporabniški vmesnik :P

Shared mapo ( notebookovo ) mi je naredil omrežni čarovnik, je ok. Zazna mi jo namizni in lahko prenašam datoteke. Prav tako mi jo zazna notebook in sem po tej mapi povezan v obe smeri.

Hm ... tole je čudno ... ker če lahko prenašaš preko mape, zakaj se potem računalnika ne morta normalno pingat?

Poskusi še to, kar je predlagal "pablic", samo jaz imam na vseh računalnikih username enake, pa dela bp (edina razlika je, da je pri meni tale usmerjevalnik extra računalnik z Linuxom in ne Linksys škatla)

btw, ptg s kje si?

ptg ::

Našel težavo.
Na notebooku mi napiše, ko želim pregledati WORKGROUPS, da je našel moj namizni PC in sebe.
To je ok, ker sta edino ta dva v delovni grupi. Ko kliknem na ikono notebooka, mi pokaže SHARED mape, ki v redu delujejo v povezavi z namiznim.
BUT : ko kliknem na ikono namiznega mi napiše: DESK( TAKO SEM PREIMENOVAL NAMIZNEGA, DA BODO JA RAZLIČNA IMENA) IS NOT ACCESSIBLE. THE NETWORK PATH IS NOT FOUND.
To je pa čudno ampak logično, saj tudi PING anje na notebooku ne najde namiznega.

PAZI TO : na namiznem pa sploh ne morem pogledati kdo je v WORKGROUP, ker mi PC najprej melje 30 sek. potem pa napiše: MSHOME ni na voljo..... in tako naprej , kot sem že zgoraj napisal.

TOJETO

Zaštrikan PC, ker sem na začetku, kljub temu, da sem šel korak po koraku nekaj prevečkrat naredil ali mrežo prevečkrat postavil, ker mi ni hotela delati in tako celo stvar zaciklal ali.....

Ali je kaka ideja , kako to zložit skupaj NE DA BI vse nastavitve pobrisal in mrežo še enkrat postavil.

Lokacija : LJ center

Pa lep dan vsem, ki se ubadate s tem.

Ptg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ptg ()

Ice-Heki ::

@ptg: Za lokacijo sprašujem zato, ker bi ti mogoče lahko pomagal ... 1x na 14 dni sem sigurno v Lj ... samo kdaj bom spet naslednjič ne vem (verjetno še ne tako hitro, ker se me loteva prehlad)

Sem vedel, da ti mreža ne more delovat, če se računalniki ne pingajo med sabo!

Kaj storiti?
Poskusi naštimati statične IPje in poskusi pingat ...

Maš mogoče MSN za real time pomoč?
(lahko tudi prek ZS)

ptg ::

O hvala, zelo si prijazen.

Tudi, če bomo uredili prej, si povabljen na kej sladkega in seveda Birra al pa krkej.

Sem eden od tistih odvisnežev za tortice,... in moja bivša zaročenka ( zdaj žena logisch )
ima razumevanje za to, in skoz kaj dogaja okoli pečice, ITAK.

Bom še kaj sštrikal pa da vidimo.

Čeprav sedaj deluje vse, edino printerja ne morem povezati z notebookom.
Itak ni panike, ker se pač pošlje v SHARED datoteko na namiznem in od tam AKCIJA.

Sem pa prijetno presenečen nad stabilnostjo in hitrostjo Linksysa in to z original firmwerom.

Navijat mi ga ni treba, tisoč funkcij, ki jih imata npr: dd-wrt ali Tomato sploh ne
potrebujem tako, da je res optimalna zadevca.

Imam VOIP, SKYPE, MSN pa lahko namontiram po potrebi.
V realtajmu preferiram kar govorno varianto.

Se vidimo, kajne.

LP

Ptg

Ice-Heki ::

Na kratko, če še nisi uspel rešit:
Poglej ZS, poglej kaj pravi M$

Na dolgo:
"Parsifal" v temi "Slo-Tech Forum > Omrežja in internet > Wireless domače omrežje" pravi takole:
Sem imel podoben primer in sicer da nisem imel dostopa do racunalnika v omrezju ki je bil na wireless in to z wirelessa ali prek lana se niso videli(2 prek wirelessa en prek lana) on je pa vidu oba, pa sm imel odklukan povsod ta file sharing itd. Zdej nism probal brez firewala ker sm ročno odpru port zdej pa dela. Se pa nism kj prevec poglabljov tko da ne vem ce mate isti problem. Vrata so pa 445.

ptg ::

No, takole je:

Dodal sem še en notebook. Da ne bi bilo preveč simpl....
Malo sem nastavljal in sedaj je razen tiskanja vse OK.
Vsi trije se pingajo med seboj v vse smeri.
Fajle lahko dodajam v vse SHARED datoteke in vse špila.

Glede tiskanja je pa tako: hp je v skupni rabi, na žalost pa ga ne zazna noben od notov.

Ko ga v čarovniku za mrežo išče, mi najde MShome računalnike v moji mreži, samega hp- ja pa ne.
Sem poizkusil v zgornje polje vpisati razne sleše \\hp,.... pa nič.
Spodaj so navedene mreže, če bo slučajno kdo pri sebi pogledal.

Mogoče kdo ve, konkretno iz svoje izkušnje, kako to storiti, kam kaj KONKRETNO vpisati.
To je pa čisto iz firbca, ker itak printam BP na namiznem iz shared datotek.

Ampak, en gejts nas pa ne bo driblu, kajne ?

LP

Ptg

Ice-Heki ::

Sem poizkusil v zgornje polje vpisati razne sleše \\hp,.... pa nič.

V to polje se napiše \\DESK\HP [ \\ime_racunalnika_kjer_je_printer\ime_printerja ]

Kaj pa tisto z vrati si probal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ice-Heki ()

ptg ::

Ice-Heki & co.,

hvala za pomoč.
Urejeno.

Zakaj toliko problemov:
ko sem inštaliral mrežo, je očitno prišlo do nastavitev ( čeprav sem delal v čarovniku step by step ), ki so preprečile normalno povezavo prvega nota in deska.
Sumim, da je to zato, ker ima hčerka na desku en kup mrež ( od raznih Hamachijev naprej )
pa je zato vse skupaj padlo v spor.
Drug note se je u prvo povezal samodejno, naložil driver in dela ko šus.
Potem sem se malo poigral z nastavitvami pož. zidu Sygate ter prvega nota.
Tam se vpiše: \\ime računalnika\ime printerja ( kar sem tudi že prej nekajkrat naredil )
in začne samodejno nalagati driver ter inštalira, seveda, če ni kaj narobe, kot je bilo pri meni.
Ker sem prvič postavljal mrežo in ker je pri postavitvi domačega omrežja zbluzil desk ozz. note je nastala štala, ki smo jo rešili s skupnimi močmi. Res je pa, da sem sedaj naštudiral tudi mrežo, čeprav, bi raje delal kaj drugega.
Ice-Haki, ko pozdraviš prehlad, se vidimo, ok ?

Lahko noč vsem,

Ptg

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ptg ()

Ice-Heki ::

@ptg: Samo da ti je uspelo! Se slišiva, takoj ko spet pridem v lj ... (imaš pa v ZSju mojo številko)

Mati ::

Pozdrav,

popolnoma ista težava mene daje, le da je nastopila nenadoma. Sem pa že v eni drugi temi opisal, da notebook najde vse kompe, če iščem po IP, če pa iščem po imenih pa le s težavo.
Pravtako, ni dopustljiv dostop, če vpišem \\PCDOMA, ko pa vpišem \\192.168.1.101 pa je dostop brez blema.

Zato domnevam, da ne morem do printerja, ker je njegova pot \\PCDOMA\Samsung in ne \\192.168.1.101\Samsung.

Poti ne želim spreminjat, ker se kompi dostikrat resetirajo in potem dodeli čisto nove IP-je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548302 (493) Lonsarg
»

WIN7 priključitev tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
71031 (949) FiDeK
»

Težave z mrežo - router

Oddelek: Omrežja in internet
151677 (1183) Mati
»

XP Home & Profesional

Oddelek: Operacijski sistemi
151751 (1293) jan01
»

vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Pomoč in nasveti
132242 (1975) boogie

Več podobnih tem